Vlaggetjesdagen alom Programma vlaggetjesdagen j Fa. J. de Graaf J. J. v. Kooien Bauocraf Eis van vijf maanden tegen verspreider van pornografie TAPTOE AMSTERDAM Olympisch Stadion Ahrdal weert wilde toeristen met bonte strohoedjes Haringrace belooft spannend te worden Vijf doden bij branden in maart Russisch-Chinese groep op de Mount Everest HOFSTEE - SCHOENEN Bij Vespa is alles op gewicht berekend! Instructie aan volks tellers via televisie Betere verzekering tegen geestesziekten bepleit Geen Britse bases in het onafhankelijke Nigeria Amerikaanse toeristen in Rusland onheus bejegend VRIJDAG 2 0 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Via noordelijke helling Lustrum van Nederlands Architectengenootscbap Uw gespecialiseerd VESPA-adres: Kleverparkweg 2 Tel. 61155 Houtplein 18 - 20 Tel. 12000-16615 Interesse van Amerikanen voor schuilkelders Een kwart van alle L.O.- klassen heeft meer dan 40 leerlingen Zaterdag 21 mei, aanvang 20.15 uur i Het begrip Vlaggetjesdagkomt steeds meer in mode. Het betreft nu niet alleen meer de grote feestdag voor het uitvaren ban de haringvloot, ook andere gelegenheden worden aangegrepen om een vlaggetjesdag te kunnen houden. Yerseke heeft eigenlijk al geruime tijd zo'n feest, maar bij het uitvaren van de oestervloot gebruikt men daar de term „Zeeland presenteert". Maar ook de vlaggetjesdag in Urk, die ook echt „vlaggetjesdag" heet, wordt steeds bekender en nu is ook Groningen er mee begonnen. Op de foto ziet men een beeld van de vlaggetjesdag in Urk, waar kotters de loggers vervangen, maar verder onge veer hetzelfde gebeurt als zaterdag in IJmuiden het geval zal zijn. cccococ<xccccoooooococccc<xxcoococc<xooc<xoocc<xoca crc&yyyy*^<yrxxsyy~co?y^/yo~/x> xxxv ccococcorcccrcArrocc<.co:r> :a 21 MEI: 9.0012.00: De vlaggen worden gehesen te IJmuiden, Scheveningen en Vlaar- dingen. IJMUIDEN, 21 MEI: 14.30: „Van vleet tot eet". Optocht van jeugd- en sportverenigingen, Marker Dansers, de Spakenburgse Oratoriumvereniging en de Urker Harmonie. Vertrek: Tiberiusplein, IJmuiden-Oost. 15.30: Aankomst optocht aan de Tegeltjesmarkt. Korte toespraken van de heren H. de Boer, loco-burgemeester van Velsen en drs. D. J. van Dijk, voor zitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Hijsen van de Produktschapswimpel voor de best verzorgde haring op de KW 163. „VerrassingSlotwoord. 16.30: Folkloristische show „Binnenzee groet buitenzee" op hel Stationsplein. Hieraan werken mede: de Spakenburgse Oratoriumvereniging, de Marker Dansers, de Urker Harmonie en Cobi Schreier in Westfries kostuum met oude en nieuwe volksliederen uit binnen- en buitenland onder de titel: „Liedjes van de zeven zeeën van vroeger en nu". 20.00: Gymnastiek, zang en muziek. Hieraan werken mede: de Chr. Gymnas tiekvereniging IJmuiden, de IJmuider Harmonie en Johnny Kraaykamp. I. Opmars oefening 200 medewerkenden. 2. „Delftse Taptoe....". 3. Oefening. 4'. „De boetsters op het wantveld". 5. Johnny Kraaykamp. 6. Taptoe „Vlaggetjesdag 1960", met speciale belichting. Regie: J. Schek- kerman. Op 21 en 22 mei worden om 21.00 uur de schijnwerpers op de vlaggende vloot aan de halzijde ontstoken. SCHEVENINGEN, 21 MEI: 13.00: Vlootrevue van plus minus 35 motorloggers voor de kust. 14.30: Binnenkomst van de schepen. 15.30: „Scheveningen treedt aan". Programma voor de SCH 21, het schip, dat in 1959 de best verzorgde haring aanvoerde, gelegen aan de Schokkerweg, met medewerking van het Scheveningse Vissersvrouwenkoor, de Gym nastiekverenigingen Robur en Hercules en het Drumbandkorps van de C.J.M.V. 20.15: Gevarieerd programma aan de tweede Binnenhaven. VLAARDINGEN, 21 mei: 14.30: „Het welweesen der stede Vlaardingen". Historisch spel: Bezoek van stadhouder Willem V en zijn gemalin op Vlaggetjesdag in 1778 aan Vlaardingen. Hijsen van de Produktschapswimpel voor de best verzorgde haring van de Vlaardingse vloot door de burgemeester. 20.00: Muziek op het Monumentenplein. 21.00: Première van de kleuren-Vlaggetjesdagfilm „Vlaardingen vaart uit". (Op-/ genomen in 1959). Explicatie: G. van Teylingen. 22.00: Tweede voorstelling. Verlichting van de vlaggende vloot (ook op 22 mei). 22 MEI: „Kijkdag": De vlaggen wapperen in IJmuiden, Scheveningen en Vlaar dingen". 23 MEI: De haringvloot vaart uit. 12.00 uur: Vlaardingen, Scheveningen en 'i, IJmuiden. 2328 MEI: Haringjagerij. Wie brengt de eerste haring aan? C--^CCCOCCOCCCOOCCO^^COOCOOCCCCOCCOC<XÖ^COD-'CCOOCOOt<XXA-«C«-CCCr.jCCCCOO^C<tCOC<-' De rederij F. Vrolijk heeft, naar wij vernemen, besloten om de trawllogger „Janny" Sch. 61, een schip met een mo tor van 600 pk, als vlcetloggcr aan de haringrace te laten deelnemen. De over weging tot dit besluit is een poging om de haringrace zo spannend mogelijk te la ten verlopen. Door het deelnemen van de „Noorderkroon" Sch. 55, van de V.V.M., een schip van 750 pk, dreigde de race van het element van spanning te worden beroofd, omdat onder gelijke omstandig heden geen enkele vleetlogger de strijd met succes met de „Noorderkroon" kon aanbinden. Door het besluit van de Rede rij Vrolijk wordt de schaal echter weer enigszins in het evenwicht gebracht. Er is bovendien een kans dat meer rederijen het besluit van de Rederij Vrolijk zullen volgen. In maart van dit jaar hebben vijf men sen door brand het leven verloren en wer den 42 personen door brand gewond. Van deze laatsten behoorden er 16 tot het brandweerpersoneel. De directe schade ten gevolge van brand wordt geraamd op 4.880.960 (vorige maand 2.591.030; maart 1959 3.031.540). Er waren 36 bran den waarbij een schade van 20.000 of meer werd aangericht. Er werden elf boerderijen of gebouwen van landbouw- en veeteeltbedrijven geheel of gedeeltelijk vernield. De totale schade daarvan wordt geraamd op 867.500 (vo rige maand 9 boerderijen met een schade van 261.150: maart 1959 19 boerderijen, schade 937.230). Bij boerderijbranden leed de veestapel de volgende verliezen: 5 paarden, 119 koeien, 101 varkens, 5546 kleinvee. Handel en industrie leden bij 17 branden een schade van 3.016.175 (vorige maand 16 branden met een schade van 1.205.860 maart 1959 16 branden, schade 1.506.000). TOKIO (UPI) «Een groep Chinese en Russische bergbeklimmers is er, volgens een bericht van de Pakistaanse radio, in geslaagd de Mount Everest te beklimmen via de noordelijke helling. De Pakistaanse radio ontleende het bericht aan een mede deling van een regeringswoordvoerder in Nepal. Kort na dit bericht werden in de hoofd stad van Nepal berichten ontvangen dat een militaire Brits-Nepalees-Indische expe ditie de Annapurna II in tyet Himalayage- bergte met succes had beklommen. De drie leden van de expeditie bereikten de nooit eerder beklommen top op dinsdag. Hij behoort bij de elf hoogste bergen ter wereld. Indien een Communistisch-Chinese expe ditie erin is geslaagd de top van de Mount Everest te bereiken, zal dit de eerste ge slaagde poging zijn die via de noordkant werd ondernomen. De laatste poging langs deze helling werd in 1952 door een 42 man omvattende Rus sische ploeg ondernomen, Zes Russen brachten het tot een hoogte van 27.000 voet en kwamen toenom. Een woordvoerder van de Russische am bassade in Katmandu zei niets te hebben geweten van plannen om een ex peditie naar de Mount Everest te onderne men. Maar in Katmandu weet mén zich met zekerheid te herinneren dat de Rus sische ambassadeur achttien maanden ge leden op een persconferentie had gezegd dat Russen voornemens waren de berg te beklimmen. De leider van de Britse expeditie die de Mount Everest in 1953 beklom. Sir John Hunt, sprak in Londen zijn vreugde uit over het Russisch-Chinese succes. Sir J.ohn zei dat de Russen hem twee jaar geleden in Moskou hadden verteld een aanval op de Mount Everest, te wil len wagen. De Britten hadden volgens hem voor de oorlog zeven maal geprobeerd de top via de noordkant te.bereiken. Dit was een bijzondere prestatie daar door de ster ke wind die op de noordkant staat, de berg hier van sneeuw vrij is. De Sjerpa Tenzing maakt deel uit van de expeditie van zes Britse, drie Indische en twee Nepalese officieren. Advertentie Amsterdamstraat 29 - Telefoon 12282 Voor de allerzwaarste slijters FORT SCHOENEN - SANDALEN 6 maanden garantie - ook op lostrappen Tijdens de donderdag in Utrecht gehou den algemene vergadering van het Neder lands Architecten Genootschap heeft de voorzitter van dit genootschap, de heer E. Reitsma, een beroep gedaan op de ar chitecten om „door zelfcontrole en disci pline de standing van en het begrip voor dit vrije beroep te versterken". Ook pleit te hij voor het meer betrekken in de op drachten van jonge architecten, hetgeen, naar zijn mening, de Nederlandse bouw kunst ten goede zal komen. In zijn rede ter gelegenheid van het eer ste lustrum van het genootschap, stelde de heer Reitsma verder vast dat er om streeks 1900 in wezen geen sprake was van een eigenlijk en vrij architectenberoep en dat meq" in de aanvang een sterke bin ding had aan de materiële en financiële uitvoering van het bouwwerk, invloeden die thans, met ongeveer 4000 architecten werkzaam in stad en land, nog steeds doorwerken en tengevolge waarvan het ar chitectenberoep nog steeds niet de allure en standing verkreeg van andere vrije be roepen. aldus deze spreker. „Het valt slechts te verbazen", zo zei hij voorts, dat de architecten zelf zo wei nig hebben gedaan om volgens vaste lij nen hun eigen beeld af te maken". In 1955 startte het genootschap met 40 leden. Thans is het ledental tot boven de 300 uitgegroeid. De officier bij de Amsterdamse Recht bank heeft donderdag een gevangenisstraf van vijf maanden g^cist tegen de 41-jari- ge Amsterdamse boekhandelaar G. N. die het begin 1959 in beslag genomen bock „Mr. Gigolo" in Nederland heeft verspreid. „Lieden die dergelijke ongezonde lectuur in Nederland plegen in te voeren en onder het volk verspreiden, worden niet gestraft met een geldboete. Ze moeten aan den lij ve voelen dat ze strafbaar zijn en daarom acht ik een vrijheidsstraf op haar plaats, zo gaf de officier te kennen. Volgens de dagvaardig is „Mr Gigolo" een aanstootgevend boek, omdat er onder meer enkele malen een geslachtsdaad i.i wordt beschreven. Midden januari 1959 werden bij N. de 276 overgebleven boeken in beslag genomen en werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De verdachte deelde mede, dat hij „Mr Gigolo" in samenwerking met een Belgi sche uitgever heeft uitgegeven. Het boek werd in België gedrukt. „Ik kende de inhoud niet" zei N. „Ik achtte de uitgave in pocketvorm verant woord omdat het boek vroeger (in 1955) als gewone uitgave veel succes had ge oogst. Om „handelstechnische redenen" werd de oorspronkelijke titel „Mijnheer de secretaris" gewijzigd in „Mr Gigolo". Een Amsterdamse brigadier, die als ge- tuige-deskundige werd gehoord, verklaarde dat „Mr Gigolo" naar zijn mening geen aanstootgevend boek is. „Het is een pi kant, ondeugend boek, maar beslist niet kwetsend voor de eerbaarheid. Ik zou ze ker geen procesverbaal hebben opgemaakt wanneer ik daartoe van hogerhand geen opdracht had gekregen" zo zei hij. Nadat de raadsman van N„ mr. dr. L. P. van der Does, de leden van de recht bank een aantal naar zijn mening „veel pikanter boeken, die niet verboden zijn", had overhandigd, betdogde de officier, dat andere boeken thans niet in het geding zijn. Hij achtte „Mr. Gigolo" beslist aan stootgevend en bestreed het standpunt van de brigadier. Hij baseerde zijn mening o. m. op het oordeel van een ambtelijke ad vies-commissie in Den Haag en op een arrest van het gerechtshof te Arnhem, dat het boek ook als aanstotelijk voor de open bare eerbaarheid heeft veroordeeld. De verdediger merkte nog op, dat in ons land totaal verschillende opvattingen be staan over de norm van eerbaarheid. „Plet is een vervelend boek, maar beslist niet aanstotelijk" zo meende de raadsman. „Mijn cliënt kan toch geen vijf maanden gevangenisstraf krijgen voor het versprei den van een boek, dat hier al jarenlang is verkocht. Waar blijft de norm?" zo vroeg pleiter die tenslotte verzocht, zijn cliënt vrij te spreken of hem een geldboete op te leggen. De rechtbank zal op 2 juni uitspraak doen. Advertentie jRuim twee miljoen op de weg! IMPORTEURS! IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. Rotterdam Soerweg 25 Telefoon 176600 N.V. NEDESPA Roermond Telefoon 4354 Ours! dtshrs is hinstn- tn 6uilir.hr,d. tJ hebt al een Vespa voor f. 1353,- Prettige financiering mogelijk. Vespa hëèft een zelf dragend chassis zon der buizenframe.B een- schild en voetenplank vormen de ruggegraat Alle essentiële punten zijn gelast. Daardoor sterk, geruisloos en veilig VESPA 400 Volwaardige kleine auto. Vraag een folde? met alle bijzonderheden. De directeur-generaal van de Statistiek, prof. dr. Ph. J. Idenburg zal, gebruik ma kend van de mogelijkheden die de televisie hem biedt, de 50.000 tellers die medewer ken aan de 13de algemene volkstelling per soonlijk instrueren. Dit geschiedt in een regeringsuitzending onder regie van Erik de Vries op 24 mei a.s. van 19.00 tot 19.45 uur. Voor degenen die verhinderd zijn of die meer dan eenmaal van deze instructie willen kennis nemen, wordt de uitzending op 25 en 27 mei op dezelfde tijd herhaald Prof. Idenburg zal 'de tellers, die huis aan huis de vragenlijsten zullen uitreiken en opbalcrt en die zo nodig inlichtingen geven over de invulling, op de belangrijk ste aspecten van hun taak wijzen. Een en ander zal onder andere worden geïllu streerd met tekeningen van de cartoonist Opland. Hoewel dit programma „instructig voor volkstellers" in de eerste plaats bestemd is voor de tellers en telsters. is er rekening mee gehouden, dat ook anderen voor deze uitzending belangstelling zullen hebben. WASHINGTON (UPI) Het mislukken van de topconferentie heeft de belangstel ling voor schuilkelders in Amerika doen toenemen. De kantoren van de bescher ming burgerbevolking krijgen per dag verscheidene telefoontjes van mensen die willen weten, hoe zij zich tegen een aan val met kernwapens kunnen beveiligen. In Minneapolis steeg het aantal, telefoontje:: van gemiddeld negen tot gemiddeld 350 per dag. In Richmond (Virginia) heeft de- dienst Bescherming Burgerbevolking mensen speciaal belast met het opvangen van zulke telefoontjes. Een soortgelijke belangstelling voor beschermingsmiddelen werd ook geconstateerd toen Rusland zijn eerste spoetnik lanceerde, bij de moeilijk heden in Libanon en tijdens de Suez-crisis. K lasser/ el er iets gedaald Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een aantal cijfers gepubliceerd over de school- en klassegrootte bij het gewoon lager onderwijs tussen 1953 en 1959. Het blijkt dat de klassedeler (aantal leerlingen gedeeld door het aantal onderwijzers) van 1933 (32.9) tot 1949 (34.2) een vrij grillig verloop had. Van 1949 af is er echter sprake van een stijging tot /36,1 in 1954, daarna zet een daling in tof 35.0 in 1959 Het aandeel der klasse met 30 of minder leerlingen in het totaal aantal klassen daalde van 39 percent in '33 tot 25 percent in '54 om daarna weer te stijgen tot 27 per cent in '59. Klassen met meer dan 40 leer lingen maakten in '33 21 percent van het totaal aantal uit. in 1954 34 percent, tegen 26 percent in 1959. Onder de 42.104 onderwijzers, die op 16 januari 1.959 in dienst waren, bevonden zich 2.491 boventalligen. Dank zij her. was de klassedeler 35.0 in plaats van 37.2. Werd in 1933 een school door gemiddeld 159 leerlingen bezocht, in 1949 waren dit ër 169. 196'in 1956 èn 194 ffi 1959. Scholen met meer dan 200 leerlingen maken een steeds groter deel van 't totaal uit: in '36 had 31 percent een dergelijke grootte, in 1959 47 percent. Op- het vijfde landelijke ziekenhuiscon gres dat vanochtend in Groningen begon nen is. heeft de heer J. Verduyn, chef Fi nanciën van de provinciale griffie van ZuidrHolland, betoogd dat de verpleging van geestelijk gestoorden in het overgrote deel van de gevallen voorwerp van armen verzorging is. Ook vele beter gesitueerden zijn. vooral als de verpleging langdurig is, genoopt tot een gang naar de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken. Uit sociaal oog punt is dit een onbevredigende situatie. De psychiatrische inrichtingen, die zo krach tig bepleiten dat de samenleving haar pa tiënten als zieken zal beschouwen, mogen met deze achterstand van haar verpleeg den geen vrede hebben. Ten aanzien van de ziekenfondsverzekering schijnt, indien niet tot ingrijpende wijzigingen van de geldende normen wordt overgegaan,, slechts op sommige punten enige verruiming van de vergoeding mogelijk. Alleen .opheffing van de 70-dagen,-grens en het prijsgeven van het onderscheid tussen medische en sociale indicatie kan leiden tot een situatie, waarbij praktisch de gehele verpleging van alle ziekenfondspatiënten wordt gedekt. De gevolgen van zodanige maatregelen voor de hoogte van de premie zijn geenszins te verwaarlozen, doch schijnen anderzijds op den duur niet onoverkomelijk. Advertentie GROOTSE Plaaiskanrien verkrijgbaar bi.: de bekende adressen (Van onze correspondent in Bonn) Men kan ze ieder weekeind weer zien de Nederlanders, Belgen en Duitsers-uit- het-Ruhrgebied. die met bussen en eigen auto's het Rijndal en het dal van de klei ne zi.iriviei de Ahr bestormen. Fluks ste ken zij zich in een soort carnavalspak en vervolgens gaan ze zich te buiten aan wijn, bier, steinhager en Weinbrand. Daar na willen ze jolig en niet echt-zat met hun bonte strohoedjes de vrolijke knaap uithangen. Het is niet alleen een karaktertrek van bepaalde Nederlandse toeristen om, als ze een dagje uit zijn, wat uitgelaten te doen. Op de Drachenfels bij Bonn ontmoet men in deze en de komende maanden alle nationaliteiten met de beruchte bonte stro hoedjes op en nogal wat lawaai schoppend In het Ahrdal heeft men schoon genoeg van dit soort toeristen, waardoor dit ge hele gebied, van Sinzig tot Ahrweiler en Blankenheim toe. een slechte naam heeft gekregen, hoewel het tot een van de fraai ste landschappen van de Bondsrepubliek behoort. In het Ahrdal en ook in enkele toeristen centra langs de Rijn heeft men de bonte strohoed de oorlog verklaard. Men heeft er tabak van. In Altenahr bijvoorbeeld kwamen onlangs vertegenwoordigers van gemeenten, hotels, restaurants en politie bij elkaar om het „krijgsplan-strohoed" op te stellen. Men kwam overeen om bij de ingang van de mooie stadjes en dorpen langs de Ahr borden te paatsen, waarop vreemdeling en Westduitser gemaand wordt zich als een heer of een dame te gedragen. „Zet geen bonte strohoed op, trek geen dwaze carnavalskleren aan, aan, loop niet te pas en te onpas in shorts. ga niet in een danstent in ongepaste kle dij dansen En dweil niet na een paai glazen Ahrwijn, langs de nauwe, bochtige straten van de AhrplaatSen Een stap verder was het vriendelijke verzoek dat men gericht eeft tot auto busondernemers en reisbureaus. Ronduit vroeg men om er nu eens mee op te houden bonte strohoeden, blikken kinder trompetjes en dergelijke belachelijke spul len aan de eendagsgasten te geven of te verkopen In het Ahrgebied hebben ze er genoeg van: genoeg van het lawaai dei- vreemdelingen. aan wie ze wel menige mark willen verdienen, maar aan wie men blijkbaar liever helemaal niets verdient, als hij met leutig lawaai het gehele Ahr dal tot een dal van verschrikkelijk-laag- bij-de-grondse pret maakt. In de steden Ahrweiler en Bad Beuenahi is deze actie-strohoed reeds het vorige jaar met succes uitgevoerd. Daarnaast is men van plan om de vele uitwassen op kampeerterreinen en in kleine hotels radicaal de kop in te drukken. Want. zo redeneert men. hoe schoon het da. mag zijn: men jaagt de serieuze toerist weg als hij zich moet wentelen in een massa van „Ahrschrecken". van schrikaanjagen de lolschoppers-van-de-koude-groncl. Men mag hopen, dat ook de Nederlandse dagjes mensen. die met autobusladingen vol tus sen Sinzig en Blankenheim worden afge zet. deze waarschuwingen in het hoofd willen prenten. Niet alleen vanwege de behoeders van het Ahrdal. maar toch voor al ook om der wille van de goede vader landse naam. Want in de afgelopen jaren bleek menige „Ahrschreck", compleet met bont strohoedje, kinderachtig kindertrom petje en een klein kronkeltje in het hoofd vanwege een paar glaasjes wijn, een Ne derlander te zijn. Advertentie zegge en schrijve de beste...! LONDEN (AFP) De Londense confe rentie over Nigeria is donderdag tot vol ledige overeenstemming gekomen, zo heeft de Britse minister van Koloniën, MacLeod, in het lagerhuis meegedeeld. Het wetsont werp waarbij aan Nigeria op 1 oktober 1960 onafhankelijkheid wordt verleend, zal na Pinksteren aan het Britse parlement worden voorgelegd. Op het gebied van de defensie zullen béide landen elkaar steun verlenen. Groot- Brittannië zal helpen bij de opleiding van militairen. Wederzijds worden landings rechten voor vliegtuigen verleend. De Britse minister verklaarde echter, dat er geen Britse bases in Nigeria komen. Onlangs is een overeenkomst gesloten, op grond waarvan Groot-Britannië aan Ni geria een lening van twaalf miljoen pond sterling verstrekt. SAN FRANCISCO (AFP) Eenentwin tig Amerikaanse toeristen, twintïy vrou wen en een man, die een reis vt^ een halve maand door de §ovjet-Unie heoben gemaakt, hebben bij terugkeer in Califor- nië medegedeeld dat hun verblijf in Rus land, na het incident met de „U-2" tot een nachtmerrie is geworden. Naarmate de Russische pers en radio meer bijzon derheden bekend maakten over het voor gevallene, groeide de vijandigheid van de bevolking jegens hen. Een meisje vertelde dat haar koffers ge durende haar verblijf in Moskou met mes sen werden stuk gesneden. Haar brieven werden geopend en een verlovingsring, die zij in haar kamer had achtergelaten, vond zij bij terugkomst vernield terug. Toen zij in Moskou een groot warenhuis bezocht, werd zij door een woedende Russin bij de schouder gegrepen, die haar toeschreeuw de: „Wij zullen jullie neerslaan, wij zul len jullie neerslaan". Binnen. Zondag zal in alle Rooms-katho- lieke kerken in de Cubaanse provincie Oriënte een herderlijk schrijven van de aartsbisschop van Santiago De Cuba, worden voorgelezen waarin het com munisme wordt veroordeeld en de Cu banen gewaarschuwd worden dat „de vijand niet meer voor de deur staat daar hij reeds binnen is."

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 19