Olivetti sokijfmchines xclusief Afnemende regenkansen Debat in Tweede Kamer over sociale loongrens geschorst Grote steden bedreigd door te weinig verkeersmogelijkheden A.R.-partij geeft haar visie op landbouwpolitiek „De Hyacint" wil uitbreiding van teeltareaal met vijf percent Na onenigheid over amendement Rijk neemt niet deel aan financieringsfonds Kind gered uit vuilnisput Nieuw-Zeelandse premier in Nederland „Trekautomaten vormen verboden kansspel" Koningin bij Landdag Militair verlof voor bedevaart 2 BOVAG-voorzitter op congres: O.M. in Arnhem meent: De landingsrechten Lijk van vrouw aangespoeld Vijftien jaar UW Kerkelijk Nieuws Lonen van onvolwaardigen gestolen Vragen aan min. Visser VRIJDAG 20 MEI I960 De meerderheid van de. Tweede Kamer heeft, zonder reeds tot een definitieve beslissing te komen, haar instemming betuigd met de verhoging van de loongrens voor de sociale verzekeringen van 6900 tot 7450 gulden per jaar (reeds op 1 januari j.l. ingegaan). Het debat is geschorst als gevolg van onenigheid tussen staatssecretaris Roolvink en een door de meerderheid van de Kamer ingediend amendement. Het is de bedoeling van de regering de loongrens voortaan automatisch te wijzi gen indien het indexcijfer van de lonen of de kosten van levensonderhoud gedu rende een jaar meer dan drie percent is gestegen of gedaald. De peildata zijn resp. 31 juli en 15 augustus, maar een wijziging van de loongrens gaat altijd pas in per 1 januari. Op die manier is er altijd ge durende een jaar rust in de sociale ver zekeringen omtrent de vraag wie verze kerd zijn. Ook voor de administratie is dat belangrijk. Tegen het amendement, dat gezamenlijk was ingediend door de K.V.P., P.v.d.A., A.R., en C.H.U. met de bedoeling ook tus sentijds en buiten het parlement om de loongrens te herzien indien daartoe een bijzondere aanleiding bestaat, bijvoorbeeld een algemene loonronde, had staatssecre taris Roolvink groot bezwaar omdat het amendement de methodiek van het wets ontwerp in het hart zou aantasten. Blijkens het advies van de Sociaal-Eco nomische Raad (S.E.R.), wil het bedrijfs leven verzekerd zijn van een jaar rust in de sociale verzekeringen. Daarom zegt de wet dat de loongrens alleen per 1 januari kan worden gewijzigd. Volgens het amen dement kan echter ook een andere datum worden vastgesteld. Experiment Het automatisme is een experiment. In dien blijkt dat het automatisme tot een ongewenste ontwikkeling voert, moet men er voorzichtig mee zijn, bij Koninklijk Be sluit, dus buiten het parlement om wij zigingen aan te brengen wanneer daartoe bijzondere aanleiding zou bestaan. Het is dan beter door middel van een wetswijzi ging, die in de Kamer moet worden be handeld, wijzigingen voor te stellen na ad vies van de S.E.R. aldus de heer Roolvink. In het bijzonder maakte de staatssecre taris erop attent, dat de methodiek van het automatisme een compromis is van de S.E.R. Voor een eenstemmig advies van de S.E.R. behoort de regering de grootste achting te hebben, temeer omdat het hier een zaak betreft van het bedrijfs leven, van werkgevers en werknemers, die zelf de premie betalen. Een princi piële wijziging van de wet, als gevolg van het amendement, dient daarom niet tot stand te komen zonder dat de wijziging met het bedrijfsleven is besproken. Het is best mogelijk dat de S.E.R. ook het com promis niet meer wenst indien het amen dement zou worden aangebracht. Nadat de heer de Kort (K.V.P.) namens de ondertekenaren van het amendement Advertentie LICHT en SOEPEL Wit - Nature! Nappa ƒ19.90 KRUISWEG 50 - HAARLEM zich bereid had verklaard tot een wijziging waardoor de ingangsdatum van een her ziening van de loongrens altijd 1 januari blijft, zei staatssecretaris Roolvink dat daarmee 80 percent van zijn bezwaren was weggenomen. Op voorstel van de voorzitter werden daarna de beraadslagingen voorlopig ge schorst om de staatssecretaris en de Vaste Commissie voor Sociale Zaken in de gele genheid te stellen binnenskamers nader overleg te plegen teneinde het geheel met elkaar eens te worden. Er zal dan ook worden bekeken of het mogelijk is voorzie ningen te treffen voor het geval belangrijke wijzigingen in de lonen of prijzen optreden tussen 31 juli, resp. 15 augustus, en 1 janu ari. Staatssecretaris Roolvink had toege geven dat er dan misschien een bijzondere aanleiding kan zijn bij Koninklijk Besluit, buiten het parlement om, de loongrens te wijzigen omdat anders, net als nu, de Ka mer telkens achter de feiten aanloopt. Advertentie kantoormachines Bestrijding tulpestengelaaltje De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, heeft het Produkt- schap voor Siergewassen meegedeeld, dat er voor het Rijk geen aanleiding is, deel te nemen aan het door dit produktschap ingestelde financieringsfonds voor de be strijding van het tulpestengelaaltje. Het tulpestengelaaltje is een parasiet, waartegen op het ogenblik geen bestrij dingsmiddel bekend is. Daarom moet een partij tulpebollen, waarin het wordt aan getroffen, geheel of grotendeels worden vernietigd. Om het mogelijk te maken dat telers die door een dergelijke maatregel worden getroffen, schadeloos worden ge steld, heeft het produktschap onlangs het financieringsfonds ingesteld. Aan de mi nister werd bij die gelegenheid gevraagd, of er een mogelijkheid was tot overheids deelneming aan dat fonds. De minister stelt zich echter op het stand punt, dat de overheid al aan de actieve bestrijding van het aaltje deelneemt door middel van onderzoek en opsporingswerk, maatregelen ter voorkoming van uitbrei ding, voorlichting aan telers e.d. Dit vergt al grote bedragen. Wel opent de planten- ziektenwet daarnaast de mogelijkheid, in zeer bijzondere gevallen in de schade te gemoet te komen, waarbij voorop staat dat verminderde bedrijfsresultaten als gevolg van ziekten tot het normale risico behoren. Wanneer nu echter het vak besluit de han den ineen te slaan om dit normale bedrijfs risico op onderlinge grondslag zelf op te vangen, dan juicht de minister deze stap ter ondersteuning van de thans door de overheid gevoerde bestrijding van harte toe maar dan zijn er geen gronden aan te voeren waarom het Rijk aan het door het vak te vormen fonds financieel zou deel nomen, zn meent de minister. Meer dan duizend leden van de BOVAG waren gisteren met hun dames in Sche- veningen bijeen ter viering van het zesde lustrum van deze Bond van Automobiel-, Garage en Aanverwante Bedrijven. Bonds-voorzitter mr. A. F. H. Jansen stipte in zijn openingsrede o.a. de enorme fiscale lasten aan, die de auto, het motor rijwiel en de scooter voor velen nog tot een onbereikbare luxe maken, en hij he kelde de „verdelende rechtvaardigheid" waardoor de gelden, nodig voor het aan passen van het wegennet aan het snel groeiende verkeer, niet ter beschikking komen. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat een goed wegennet een betere bestrijding van het verkeersgevaar inhoudt, dan vele andere aanbevolen oplossingen. De grote steden zijn naar zijn mening gedoemd te verschrompelen als er niet voldoende ver keersmogelijkheden voor het bedrijfsleven komen. Aan het verlangen van de wegge bruiker om 24 uur per dag op technische hulp te kunnen rekenen, wordt steeds meer tegemoet gekomen. De secretaris-generaal van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat, mr. A. H. J. Gieben, stelde de zeer belangrijke bij dragen welke de BOVAG levert aan de bevordering van de verkeersveiligheid in het licht Autobedrijf en Euromarkt Over het kartelbeleid van de overheid en de belangen van de BOVAG bij de Euromarkt sprak de heer, J. H. D. van der Kwast, directeur-generaal voor Han del en Nijverheid van het ministerie van Economische Zaken. De BOVAG moet op passen, dat zakenman en toerist in het buitenland niet beter en goedkoper terecht kunnen dan hier, zo waarschuwde de be windsman. Dat de prijzen van onderde len en van gebruikte auto's in het buiten land zoveel lager liggen dan hier, is meer te wijten aan de fiscus, dan aan de BO VAG, oordeelde hij. De heer Van der Kwast sprak dan ook de verwachting uit, dat de hoge belastingheffing op de handel in de BOVAG-branche in de komende ja ren toenemende weerstand zal ontmoeten. Bovag-curcus De jubilerende Bovag heeft gisteravond de primeur gehad van een nieuwe, amu sante manier van „voorlichting" in de vorm van een „auto-circus". Spreekstal- meester was Karei Prior, die het Sche- veningse circus op een gegeven moment zelfs letterlijk op stelten zette, met een reusachtige hydraulische hefbrug. De be doeling was, de Bovagleden een blik te gunnen in het werk van de bond ten be hoeve van de bedrijfstak zowel als voor de verkeersveiligheid. De historie werd gete kend door een optocht van prachtige oude autootjes uit het begin van de auto era tot de meest moderne personenauto's en tractors toe. Waar anders paardehoe- ven in de piste kloppen, bromden, brul den en zoefden nu motoren met vele paar- dekrachten. Op plezierige manier werd ook het nut van periodieke autokeuring duidelijk ge maakt. Op een ander ogenblik reed een Een elfjarig dochtertje van de familie Landskroon te Bolsward is donderdag door snel optreden van twee arbeiders van de gemeentereiniging van een wisse dood gered. Het kind was aan het spelen bij een acht meter diepe put, die momen teel gebruikt wordt als sportplaats voor vuil. De put staat voor een groot deel vol water. Het meisje waagde zich op het drijfvuil. Zij zakte er doorheen en ver dween in de diepte. Op haar hulpgeroep schoten twee werklieden van de gemeen tereiniging toe. Zij slaagden er pas na veel moeite in het kind uit de put te halen. tractor met., mestspreider door de piste en legde een bloementapijt voor de tele- visie-omroepster Ageeth Scherphuis, die uit de doeken deed waarom motoren bin nenkort ten gerieve van televisie en radio ontstoord moeten worden. De kapel van de rijkspolitie zorgde sa men met een amusementsorkest en enige artiesten onder wie Conny Stuart voor lui mig en muzikaal divertissement. De 78-jarige minister-president van Nieuw-Zeeland, Walter Nash, is donder dagavond per auto uit Brussel in Den Haag aangekomen voor een bezoek van twee dagen aan ons land. Hij is vergezeld van de secretaris-generaal van zijn minis terie van Buitenlandse Zaken, de heer A. D. Mc Intosh. De Koningin ontvangt hem vandaag in paleis Soestdijk. Verder zal de heer Nash heden met Nederlandse autori teiten besprekingen voeren, in het bijzon der over de E.E.G. en de gevolgen ervan missielid Rey. Hij zei na deze besprekingen voor de uitvoer van Nieuw-Zeeland en landbouwprodukten. Premier Nash heeft in Brussel bespre kingen gevoerd met de voorzitter van de E.E.G.-commissie, prof. Hallstein, vice- voorzitter dr. S. L. Mansholt en het com- voor de concurrentie op het gebied van de dat alle bestaande misvattingen over een gemeenschappelijke landbouwpolitiek zijn weggenomen. De studiecommissie landbouwpolitiek van de Anti-Revolutionaire partij, die in 1958 werd ingesteld en onder voorzitter schap stond van de heer A. W. Biewenga wzn., heeft haar rapport uitgebracht. De commissie meent dat de landbouwpolitiek van de overheid tot doel zal moeten heb ben het scheppen van de voorwaarden voor de instandhouding van een efficiënte landbouwproduktie in ondernemingen, waarin bij de gegeven stand van de tech niek een doeltreffende aanwending van de arbeid mogelijk is. Het garantiebeleid moet beschouwd worden als een der in strumenten van de overheid ter bereiking van dat algemene doel. De commissie meent dat het garantie beleid dient te worden gevoerd per pro- dukt of groep van produkten. De garantie prijzen zullen in het algemeen via de marktprijzen door middel van een actieve markt- en prijspolitiek moeten worden verwezenlijkt. Slechts als prijshandhaving niet mogelijk is of op overwegende bezwa ren stuit zal de toevlucht moeten worden genomen tot toeslagen per produkt of groep van produkten ten laste van de schatkist. De garantieprijzen voor de ba- sisprodukten zullen op een zodanig niveau moeten worden vastgesteld, dat een lonen de produktie in efficiënte ondernemingen mogelijk is. Daarom zullen de kostpnjscalculaties van het landbouw-economisch instituut het richtsnoer moeten zijn voor de prijsvast stelling, waarbij een zekere ruimte moet bestaan voor het voeren van een doelbe wuste prijspolitiek ter bevox'dering van een zo doelmatig mogelijke aanwending van de produktiefactoren in de landbouw. De overheid zal de verbetering van de Optreden tegen exploitanten De justitie in Arnhem gaat de strijd aanbinden tegen speelautomaten, waarbij een balletje door middel van een trekveer wordt weggeschoten. Hierin wordt hazard spel gezien, omdat er geen behendigheid aan te pas komt. In de eerste aanhangig gemaakte zaak hebben terechtgestaan twee handelaren en twee caféhouders, aan wie de, uit Ameri ka afkomstige, apparaten door de hande laren waren verhuurd. Als getuige-deskun- dige wercl ter zitting gehoord prof. F. Schuh uit Den Haag, die ook te kennen gaf, dat de baan dit het balletje in dit soort speel automaten volgt, „moeilijk, zo niet onmoge lijk te berekenen" is. De officier zag er een kansspel in, dat niet zo onschuldig is als het lijkt, en waarmee heel wat dubbel tjes te verspelen zijn. Tegen de handelaren A. van O. uit Kerk- driel en J. P. R. uit Den Bosch vorderde hij een geldboete vap 25.- of vijf dagen, daarbij in aanmerking nemend, dat dezen zich niet realiseerden dat het om hazard spel ging. De uitspraak hield de politie rechter aan, omdat hij zich eerst nog op de hoogte wil stellen van de precieze wer king van deze speelautomaten. Advertentie Wij etaleren van heden af een heel bijzonder SLAAPKAMERAMEUBLEMENT „American Style" leverbaar in diverse houtsoorten of kleuren lacqué. Nieuwendijk 208-214 Amsterdam - bij de Dam cultuurtechnische produktieomstandighe- den in de landbouw met kracht dienen te bevorderen door middel van een omvang rijk ruilverkavelingsprogramma; gedacht wordt daarbij aan ongeveer 40.000 ha. per jaar. De commissie acht verdere uitbreiding van het economische en sociologische on derzoek in de landbouw gewenst. Een meerjarenplan voor het landbouwkundig onderzoek is noodzakelijk om de achter stand bij dit onderzoek in te lopen. Van het grootste belang is het, dat bij de totstandkoming van het gemeenschap pelijke landbouwbeleid in de E.E.G. de verschillende groepen van maatregelen in nauwe onderlinge samenhang en harmo nie worden uitgevoerd. Dit punt zal in de beoordeling van de ontwerpvoorstellen der Europese commissie inzake het ge meenschappelijke landbouwbeleid speciale aandacht van Nederlandse zijde moeten hebben. In de Tweede Kamer heeft voorzitter mr. Kortenhorst gisteren medegedeeld, dat hij in verband met de door de Kamer aan vaarde motie-Oud inzake de landingsrech ten van de K.L.M. geruime tijd geleden een brief heeft gezonden aan de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden. Op die brief is thans antwoord ont vangen. Daarin wórdt medegedeeld, dat de zaak in kwestie (heropening van het over leg) ernstig zal worden overwogen en dat afschriften van brief en motie zijn gezon den aan de fractievoorzitters van het Ame rikaanse Huis. Donderdagmiddag is op het strand van Noordwijk bij het radio-station „Nora", het stoffelijk overschot van een onbeken de vrouw aangespoeld. Een zuivelarbeider uit Leiden die in de buurt met een werp hengel aan het vissen was, zag het li chaam in zee drijven en wist zijn lugube re vondst op het strand te trekken. De vrouw was naar schatting ongeveer 50 jaar oud en gekleed in rok, ondergoed en kousen. Vermoedelijk heeft het lichaam reeds enkele dagen in zee rondgedreven. Het is door de pplitie in beslag geno men. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Koningin Juliana heeft donderdag in de Rivièrahal te Rotterdam de landdag bijge woond ter gelegenheid van het vijftien jarig bestaan van de stichting Landelijke Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, die ge houden werd in aanwezigheid van onge veer 1000 UVV-sters uit het gehele land. Pionierswerk In een herdenkingsrede zei de UVV-pre- sidente dat er in die periode heel wat ge pionierd is op onontgonnen terreinen, en dat men zich aan heel wat veranderde om standigheden heeft moeten aanpassen. Er is mede daardoor een hecjite saamhorig heid ontstaan tussen de van aard en ka rakter meest uiteenlopende vrouwen, voor wie allen werk is in het UW, aldus de presidente. In het jaaroverzicht gaf de secretaresse, mej. dr: W. A. Lub, een overzicht van de werkzaamheden. In zeventig afdelingen behoort het bejaardenwerk tot de vaste werkobjecten. In 35 afdelingen wordt aan gerepatrieerdenzorg gedaan, in 31 aan blindenwerk, in 26 hulp aan vluchtelingen in 22 aan werk ten behoeve van kinderen, in 41 aan hulp bij de t.b.c.-bestrijding, in 32 zijn er oppasdiensten en in 20 naai clubs. Ten slotte zei minister Klompé in een toespraak, dat in de eenzaamheid die de ontwikkeling van deze tijd met zich mee brengt, het werk van de vrijwilligers voor al van belang is in de dingen van het da gelijks leven: om te leren met elkaar te leven op basis van de liefde en, als dat nodig is, in samenwerking met de beroeps krachten van de diverse organisaties. Koningin Juliana heeft donderdag in de Rotterdamse Rivièrahal de landdag van de stichting Landelijke Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers bijgewoond. De Vorstin bij het binnenkomen in de hal. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Murmerwoude J. Kampman te Rijnsburg en P. H. Ribbers te Noord- scheschut. (Dr.). De vergadering van de vereniging „De Hyacint" onderdagmiddag in Lisse gehou den, is geheel volgens de voorspellingen verlopen. De leden, die meer expörteren dan kweken, vroegen een uitbreiding van het areaal van tien procent, de kwekers hielden het voorzichtig op drie procent en de middengroep, die na een herstemming het grootst bleek, wil een uitbreiding van vijf procent. Dit besluit zal aan het Pro duktschap voor Siergewassen worden voor gelegd. Ongeveer 25 procent van de 606 leden was donderdagmiddag naar het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek getogen om zijn mening kenbaar te maken. De voorzitter, de heer C. Driehuizen, zei in zijn korte openingsspeech proffessor Van der Want zeer dankbaar te zijn voor diens toezegging om een causerie te houden over het virusziek in hyacinten. Het virus is dit jaar zeer ernstig. Gelukkig vallen de andere ziekten best mee 'zodat men alle aandacht aan het virus kan besteden. De heer Dannijs uit Hillegom zag de are aaluitbreiding anders dan het bestuur. Hij concludeerde dat de angst van het bestuur voor tekorten van kleine maten zou moe ten resulteren in een verkleining van het te beplanten areaal in plaats van uitbrei ding. Hij meende echter dat de kwekers en de exporteurs het risico maar eens moes ten lopen en het advies van het Bedrij- schap voor de Bloembollenhandel zouden moeten volgen; dat een uitbreiding van 10 percent heeft voorgesteld. Hij kreeg onmiddellijk bijval van de heer F. Murk, die verleden jaar voor het eerst meemaakte, dat hij een order moest wei geren bij gebrek aan bollen! „Waarvoor maken we reclame als er toch geen bollen zijn?" vroegen hij en de heer Jac. van Zijverden, die ook nog beweerde dat de exporteurs in Amerika tobben met de kleine maten. Tien procent uitbreiding vroegen deze sprekers. De heer Coen Roo- zen bewees aan de hand van zijn bereke- Uit een muursafe van de werkplaats „Presikhaaf" te Arnhem, waar onvol- waardigen zijn tewerkgesteld, is in de nacht van woensdag op donderdag een be drag van circa 22.000.- ontvreemd, welk geld bestemd was om betalingen te doen aan het personeel. Met een snijbrander werd het deurtje van de safe geopend, waarna het geld voor het grijpen lag. Van de dader(s) ont breekt tot dusver nog ieder spoor, doch zeer waarschijnlijk zijn zij van de situatie op de hoogte geweest en hebben zij ook geweten dat er op dat moment een aan zienlijk geldbedrag in de muursafe was opgeborgen. ningen dat het bestuur maar een grapje met zijn voorstel en ideeën over tekorten maakte. Hij rekende uit, dat er zelfs bij een uitbreiding van tien procent dit jaar voldoende kleine maten aan de markt zouden kunnen worden gebracht. Een kweker zei nog dat ..we alvast voor vijf procent hebben stukgemaakt" d.w.z. gehold en gesneden. Men stemde tenslotte over drie voorstellen tegelijk: drie, vijf of tien procent uitbreiding De uitslag was resp. 197, 191 en 111 stemmen. Er werd daarna gestemd over: drie en vijf procent, met als uitslag: 201 stemmen voor drie en 303 stemmen voor vijf procent. Na de rondvraag hield professor Van dei- Want zijn lezing over het virus in hyacin ten, dat dit jaar bijzonder ernstig is, door dat het warme voorjaar van 1959 ideaal was voor de luizen, die het van zieke op gezonde planten overbrengen. Er is grote schade ontstaan. De Tweede-Kamerleden van Dis (S.G.P.) en Kodde (S.G.P.) hebben aan de minister van Defensie onder meer de volgende schriftelijke vragen gesteld: „Is het waar, dat aan ongeveer duizend r.k. dienstplichtige militairen van 9 juni 1960 af zes dagen buitengewoon verlof wordt gegeven om te kuhnen deelnemen aan de derde internationale bedevaart naar Lour- des?" „Is het waar, dat hierbij door het mi nisterie aan de organisatoren dezer bede vaart medewerking wordt gegeven o.a. door het beschikbaar stellen van een mi litaire kantine, tenten, dekens, enz.?" „In dien dit juist is moet de minister niet er kennen. dat de rechtvaardigheid eist, dat ook aan niet r.k, militairen, zij het op ver schillende tijdstippen, zes dagen buitenge woon verlof wordt gegeven?" „Wanneer het dienstbelang het toelaat, aan duizend r.k. dienstplichtige militairen zes dagen buitengewoon verlof te geven voor een naar rooms-katholieke opvatting gods dienstig doeleinde, moet de minister dan niet toestemmen, dat het uiterst grievend en onbillijk is aan militairen, die om gods dienstige redenen des zondags niet reizen, het mogen terugkeren op maandagmorgen van kort verlof te weigeren?" „Wanneer de minister het. in deze laatste vraag ge stelde bevestigend moet beantwoorden, wil hij dan bevorderen, dat aan de laatstbe doelde militairen, verlof gegeven wordt op maandagochtend per eerste gelegenheid van hun kort verlof terug te keren? Een oude depressie boven Frankrijk, die de afgelopen dagen op tal van plaatsen in West-Europa aanzienlijke hoeveelheden regen heeft gebracht, vult op. De regen kansen in ons land worden in verband daarmee weer kleiner. Het weer behoudt een rustig karakter, waarbij enkele opkla ringen mogelijk zijn. De temperaturen blij ven gematigd. Nabij IJsland ontwikkelt zich een actieve depressie, die zich in de richting van de Britse eilanden zal ver plaatsen. De depressie wordt gevolgd door een krachtig gebied van hoge luchtdruk. Beide luchtdruksystemen zijn morgen van geen belang voor het weer in Neder land. VVEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen buiten- en binnenland van gisteren. Neerslag laatste 24 uur rs-3 S3 Zaterdag 21 mei Zon op 4.38 uur, onder 20.36 uur. Maan op 3.12 uur, onder 16.11 uur. Maanstanden 25 mei 13.27 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 20 mei Hoog water 12.02 en uur. Laag water 7.13 en 20.06 uur. Zaterdag 21 mei Hoog water 0.33 en 13.03 uur. Laag water 8.25 en 21.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder geheel bew nno 16 0 Ypenburg mist nno 14 27 Vlissingen regen no 15 1 Eel de mist 1 windst. 20 0 De Bilt zwaar bew. nnw 14 5 Twente mist nw 19 0,5 Eindhoven geheel bew nno 15 18 Zd-Limburg geheel bew no 16 8 Helsinki licht bew. wnw 21 0 Stockholm geheel bew no 19 0 Oslo licht bew. ono 22 0 Kopenhagen onbewolkt n 18 0 Aberdeen geheel bew n 11 0 Londen regen nno 13 15 Amsterdam geheel bew n 16 0 Brussel regen O 18 3 Luxemburg regen w 19 0,1 Parijs zwaar bew. windst. 21 1 Bordeaux regen w 17 14 Grenoble regen windst. 24 1 Nice zwaar bew. O 21 0 Berlijn zwaar bew. n 18 2 Frankfort half bew. wzw 18 5 München regen zw 17 9 Zürich zwaar bew. O 18 6 Genève zwaar bew. O 22 0 Locarno zwaar bew. O 18 41 Wenen licht bew. nw 30 0 Innsbruck zwaar bew. windst 26 3 Belgrado zwaar bew. no 32 0 Rome zwaar bew. ono 30 0 Ajaccio zwaar bew. O 22 0 Madrid licht bew. windst. 0 Mallorca onbewolkt windst. 24 0 Lissabon onbewolkt wzw 19 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2