Bankwerker pleegde 21 inbraken om trouwplannen uit te voeren I IH»T«K1 JUBILEA IN MENSENKENNIS 5225*S Collecte voor Rode Kruis HALVE EEUW GETROUWD KLAVERJASLUSTRUM BRONNLEY Twee jaar celstraf met aftrek geëist Agenda voor Haarlem en de IJmond DISCO-CLUB 7 HAARLEMSE RECHTBANK bloemen Officier van Justitie hekelt uitvoering van jeugdstraffen Mutaties N.H.M. "INTERUNIE" "INTERUNIE" Parkstraat 30 - Den Haag Ploeg van „De Kampioen" in Ronde van Zundert J. PI. Bakhuys kampioen damclub Santpoort PITTIG FRIS DEN N ENAALD ENZEEP 1M Kerkelijk Nieuws Burgerlijke Stand van Haarlem Kleuter verdronken VRIJDAG 20 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Deze verdachte heeft" in betrekkelijk korte tijd als inbreker een soort schrik bewind in Haarlem en omgeving uit geoefend. Hij heeft het zo bont gemaakt en zo'n volkomen gebrek aan normbesef getoond, dat ik twee jaar gevangenisstraf met aftrek op zijn plaats vind", aldus zei de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank mr. J. J'. Bredius don derdag in zijn requisitoir tegen een 27- jarige Haarlemse machinebankwerker. „Dit is een kinderlijk-openhartige jonge man met een onvolwassen geest, die graag royaal is tegenover zijn ouders. Hij hield geen geld over voor zijn trouw plannen, terwijl zijn meisje al elfhonderd gulden op de bank had staan", zei de raadsman, mr. A. J. Colijn. m Zeg hof met Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Symfonie-orkest „Haarlem". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Rotterdams Toneel met „Suiker". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag tevens 16.15 uur: „De kinder rechter", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag en woensdag, 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De bloem uit de achterbuurt", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 16.15 uur: „Du bist wunder- bar", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „De grote bluf", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag, zaterdag, maandag tot en met woensdag 14, 15 en 16 uur, zondag en donderdag 10.30, 11.30 en 12.30 uur: „Het huwelijk van prinses Margaret en Tony Armstrong-Jones". Vrijdag en maandag tot. en met woensdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.15 uur en zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Dwars dooi de hel", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Les Cousins", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Snowfire, de wilde witte hengst", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag tevens 16.15 uur: „La Pa loma", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De levensroman van Johann Strauss", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Texas onder terreur", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag en maandag tot en met woensdag 14.15, 19 en 21.15 uur, alsmede zondag en don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Het geheimzinnige leven van dr. Faust". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur: „Ik wil leven", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „The kid", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 mei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.30 tot 22.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" {Kam perlaan): Tot 22 mei dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur: Expositie van werken van jonge Nederlandse kunste naars onder de titel „Start". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 to+ 22 uur: Ex positie van -tekeningen van Wim van de Kerke. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat no. 41): Tot 7 juni dagelijks 10.30—17 uur, zondags 14—17 uur: Expositie van wérk van Frans Verpoorten. Vishal: Tot 29 mei dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur en zondags van 19.30 tot 22 uur: Architectententoonstelling. V elsen-IJmuiden VRIJDAG 20 MEI Thalia, 20 uur: „Jeugd in de nacht". Rex, 20 uur: „De gebochelde". ZATERDAG 21 MEI Thalia, 19 en 21.15 uur: „Jeugd in de nacht". Rex, 20 uur: „De gebochelde". Heideslraat, 1417 uur: Expositie Feli- son. Van de 'eenentwintig diefstallen met braak die de machinebankwerker pleegde, waren hem er twee ten laste gelegd. Hij paste steeds dezelfde taktiek toe: met een breekijzer sloeg hij een raam in en, een maal binnen, greep hij wat hem aan sie raden en dergelijke voor de hand kwam. Maar hij liet ook vele kostbare dingen liggen. In september verdwenen uit een huis in Haarlem een horloge, manchetk-|&- pen, een gouden tientje en een gouaen speld. En in dezelfde maand bestond bij een inbraak in een andere woning de buit uit twee armbanden, beide ter waarde van 1350, een kostbare ring en een broche. Verdachte vertelde dat hij ruim twee jaar een meisje kende en wilde trouwen.' In Heemstede zou binnenkort een oud huis je vrijkomen en dat moest worden opge knapt. Omdat zijn ouders het niet breed- hadden betaalde hij meer kostgeld dan dan was afgesproken. „Ik had geen geld en toen zag ik een kans om er aan te komen: Het is een stommiteit van me ge weest", zei de bankwerker. De raadsman bepleitte een deels voor waardelijke straf. Stelende tweeling De negentienjarige Haarlemse tweeling broers, beiden betonwerker, die terecht stonden wegens diefstal van bromfietsen en fietsen, waren lid van een bende die Haarlem en wijde omgeving onveilig heeft ^emaakt. Deze bende opereerde bijvoor beeld in Assendelft, maar ook in Bloemen- daal en Hillegom. Onder meer braken de jongelui in in consumptiekiosken en in Haarlem-Zuid klommen zij over het hek van een kwekerij, waar uit een tuinhuis verscheidene kerststukjes verdwenen. De ene broer werd diefstal van vier brom fietsen ten laste gelegd, de andere dief stal van drié fietsen. De officier van Justitie zei het nog te willen proberen met een jaar gevangenis-, straf, waarvan tien maanden onvoorwaar delijk met aftrek en twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de reclassering. De raadsman van de ene broer, mr. J. F. M. M. Brons, zei dat zijn cliënt zich te veel heeft laten beïnvloeden door een -medelid van de bende een 20-jarige vormer uit Haarlem die 50 zakgeld per week had, terwijl de tweeling het met veel minder moest doen. Mr Brons drong aan op e.en gecombineerde straf, waarvan het onvoorwaardelijk deel gelijk is aan de tijd in voorarrest doorgebracht. Mr. A. R. van IJlzinga Veenstra sloot zich in zijn pleidooi voor de tweelingbroer van bovengenoemde verdachte aan bij„het pleidooi van zijn confrère. Hij wees ver der op het gunstige reclasseringsrapport. De vormer was beschuldigd van het aannemen van geld uit de opbrengst van een gestolen bromfiets, het als geschenk aannemen van een dubbele fietstas van die brommer en de diefstal van de reeds genoemde kerststukjes. Het laatste mis drijf pleegde hij samen met de tweeling broers. De officier van Justitie meende dat de vormer eerst als een soort geldschieter optrad voor zijn vrienden -en hen latei- aanzette tot diefstal. Hij eiste dezelfde straf als tegen de tweeling. De raadsman, mr. F. A. Bijvoet, zei dat hij het als een onrecht zou beschou wen als zijn cliënt dezelfde straf kreeg als de broers. Hij schetste de moeilijke jeugd van de vormer die veel is getrei terd om zijn gebrek, een hazelip en een gespleten gehemelte. Sinds enkele jaren is dit euvel zodanig verholpen dat de jongeman redelijk kan spreken. Hij zat ruim in zijn geld en voelde zich onder zijn vrienden de „grote piet". De surro gaat-waardering die zij voor hem hadden, was voor hem een compensatie voor wat hij in zijn jeugd te kort is gekomen. Pleiter drong aan op een straf, waar van het onvoorwaardelijk deel gelijk is aan 'de tijd in voorarrest doorgebracht en toezicht tijdens de duur van het voorwaar delijk deel. Uitspraken donderdag 2 juni om half tien. Nieuwe kleureffecten in WEEKENDSHIRTS o.a. het changeant effect in blauw-groen, cognac en mosgroen. De dessins 1960 zijn: „grof-linnen" effect, schaduwruiten en brede strepen. No-iron 15.50 17.90. Poly ester 19.75 Terlenka 24.75 Kijkt u meteen naar de interessante kollektie bijpassende weekend sjaaltjes 5.95 - 4.95 ANEGANG 17 Haarlemse rechtbank Een 22-jarige Élaarlemse straatmaker die onlangs is veroordeeld tot tweeëneen half jaar jeugdgevangenisstraf, heeft don derdag voor de Haarlemse rechtbank ge zegd dat hij hiervan in feite maar der tien maanden zal behoeven uit te zitten. Hoe hij aan deze wetenschap kwam, zei hij niet. Voor de officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman was zijn gezegde echter aanleiding op te merken dat hij als er van dertig maanden jeugdgevangenis minder dan de helft over blijft om uit te zitten met deze gang van zaken voortaan bij zijn eisen reke ning zal houden. De straatmaker heeft deze straf gekre gen' omdat hij op een nacht met een ge stolen auto na een wilde rit door de bin nenstad van Haarlem op een politieman inreed. Hij had zich tevens voor de kan tonrechter moeten verantwoorden voor het rijden zonder rijbewijs en het feit dat hij op de hoek van de Raamvest en de Wilhelminastraat de bocht zo snel nam dat hij op het weggedeelte voor het tege moetkomende verkeer kwam en slipte. Hij was tegen het vonnis van de kanton rechter twee keer 50 en twee keer twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid in hoger beroep gegaan, omdat hij de geldboeten niet kon betalen. In de jeugdgevangenis leerde hij het vak van metselaar. Als hij vrij komt, wil hij rij examen doen en daarom maakte hij ook bezwaar tegen de ontzegging van de rij bevoegdheid voor vier jaar. Tijdens de zitting vén de rechtbank meende de officier van Justitie dat het vonnis van de kantonrechter veel te laag was. Hij eiste vernietiging van dit vonnis en veroordeling van de straatmaker tot 100 of 30 dagen voor het rijden zonder rijbewijs, een maand hechtenis voor het onvoorzichtig rijden en in totaal twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De''président mr. H. J. FerWerda' kon digde aan dat de rechtbank dezelfde mid dag nog uitspraak zou doen. Voor het eer ste feit werd hij veroordeeld tot 15 of drie dagen en voor het tweede tot de zelfde geldstraf plus zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. In de woensdag gehouden jaarvergadering van de Nederlandsche Handel-Maatschap- pij n.v. werden in de plaats van wijlen mr. M. G. de Baat en ter vervanging van de heer H. L. van Eeghen, die zijn functie had neergelegd, tot commissaris benoemd de heren mr. M. Sanders en F. A. C. Guépin. De commissarissen C. J. baron Collot d'Es- cury en C. J. A. van Daalen, die aan de beurt van aftreden waren, werden als zo danig herkozen. In de vacature ontstaan door het aftreden van mr A. J. Steendijk werd tot directeur benoemd de heer H. Regetli. VOOR BELEGGING IN AANDELEN: Met één „Interunie" koopt U een aandeel in 300 zorgvuldig geselecteerde binnen- en buitenlandse fondsen. Een voltallige ploeg van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen", bestaande uit Tonny Peters. Cees Piers, Aad Straver, Eddy Sminia, Cees Jansen, Bert Bogaard en Ko van Tintelen, zal zondag 22 mei deelnerpen aan de Ronde van Zundert en een greep doen naar de aan deze ronde verbonden clubprijs. De reserves Rim Otte, Koos Geuzenbroek en Aad Koonings 'zullen individueel deelnemen. Er starten ook zes nieuwelingen van „De Kampioen" in Zundert, t.w. 1-Ienk Peters, Gé Fennis, Harry Jansen, Abeltje Deinum, Gé Krab benbos en Bert Ruijs. Van de Amsterdamse wielerclub „Ulys ses" heeft „De Kampioen" een uitnodiging ontvangen om zaterdag 4 juni met haar C-klasers deel te nemen aan een Luilak ronde in Amsterdam. Deze ronde begint reeds om zes uur 's morgens en wordt ge houden op het parkoers: Nic. Ruijgchaver- straatBurg. RoëllstraatDr. Colijnstr. Haarlemse renners, die aan deze Luilak- rnde willen deelnemen, moeten zich op geven bij secretaris F. van Zomeren. Door de Lisser wielerclub „De Bollen streek" worden op de zondagen 26 juni. 17 juli en 21 augustus weer wielerwed strijden gehouden op de sintelbaan in het Lissense sportpark. HUUR EEN GOEDE AUTO van het laatste bouwjaar. Volkswagen - Opel - Chevrolet AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Door een knappe overwinning op zijn rivaal J. Buren is het J. H. Bakhuys ge lukt de onderlinge wedstrijd van damclub Santpoort te winnen. In een acht om acht-stelling maakte Bu ren in hevige tijdnood een kapitale blun der. Daarvan profiteerde Bakhuys keurig. Hij won het clubkampioenschap van dam club Santpoort verdiend. Hij zal dan ook in het komend seizoen voor de Kennemerlandcompetitie eerste klasse aan het ere-bord uitkomen. De eindstand van de hoofdklasse waar aan elf spelers deelnemen is als volgt: J. H. Bakhuys 30, T. Hoek 29, J. Buren 27, E. Zuiderduin 25, J. de Kort 21, A. Kos ter 20, I. Ipenburg 16, D. Wouda 15, D, de Groot 14, J. Oosterling 14, J. Kan 9. In de tweede klasse is het toernooi ook geëindigd. De beslissing voor het kam pioenschap en promotie naar de hoofdklas se is nog niet gevallen. Op de eerste plaats kwamen G. Zuider- duyn en A. Marges gelijk aan. Een her kamp van drie partijen is noodzakelijk ge worden. A. Margus 25, G. Zuiderduyn 25, Messen 24, Vlasveld 23, Rijswijk 20, Boonstra 15, Pais 13, M. Post 12, T. Ipenburg 11, Kra mer 5. heb- Als de heer C. Steenhoek zegt: „Bij mij is Enschedé nummer één", méént ;hij het oprecht. En als ze bij En schedé zeggen: „AJs Steen- hoek met vakantie is, weten ve niet goed hoe het allemaal moet", is dit niet minder op recht gemeend. Beide uit spraken duiden op een gezon de wisselwerking tussen de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen n.v, ener zijds en de heer C. Steenhoek portier en lid van de bedrijfs- politie van die vennootschap, anderzijds. Binnenkort bestaat er alle aanleiding op deze wissel werking nog eens de nadruk te leggen, want op 25 mei is de thans 61-jarige portier Steenhoek veertig jaar bij Enschedé. Een periode, die men het beste kan karakte riseren met de woorden Veertig jaar in mensenken nis". Want dat is het eigenaar dige van het vak van de aan staande jubilaris: je hebt er veel mensenkennis voor no dig. Je moet het in je vingers hebben, want het is niet aan te leren. Duizenden bezoekers zijn via de heer Steenhoek het stijlvolle gebouw aan het Klokhuisplein binnen geko men. Duizenden, voor wie hij de zware deuren opende. Dui zenden, die hij met hoffelijk gebaar uitnodigde naar bin nen te gaan en die hij voor ging naar de afdeling, waar zij werden verwacht. Want dat is één van de meest op dè voorgrond tredende eigen schappen van de heer Steen- hoek: zijn hoffelijkheid. Zelf zegt hij ervan: „Dat vind' ik normaal: de bezoekers tege moetkomen en ze helpen." Direct na school werd de jonge Cornelis Steenhoek eerst loopjongen en vervol gens boekdrukker. Op 25 mei 1920 kwam hij bij Enschedé, waar hij tot half september 1923 op de boekdrukkerij werkzaam was. Toen werd hem op een zaterdag met zes anderen de dienst opgezegd, omdat er malaisé was in de bankbiljettendrukkerij. „Het procédé werd veranderd. De oude geeltjes van 25 gulden werden vervangen door een nieuw biljet, dat meteen op de offset wérd vervaardigd." Overigens heeft de afwe zigheid bij Enschedé niet lang geduurd. Want toen kort daarop tijdens het zilveren regeringsfeest van Koningin Wilhelm ina de feestversie ring moest worden bewaakt, deed de firma een beroep op de heer Steenhoek, die toen in zijn woonplaats IJmuiden- Oost bomen rooide. Van het bewaken van feestversie ring. werd het bewaken van De heer C. Steenhoek, die op 25 mei veertig jaar in dienst zal zijn van Joh. Enschedé en Zonen n.v. het in aanbouw zijnde ge bouw B en vervolgens bin nendienst. Totdat de aan staande jubilaris in 1946 tot portier werd benoemd. En van dat jaar af dateert zijn prettigste tijd bij Enschedé. Iedere bezoeker weet hij te brengen waar hij hoort. Ook Duitenlanders. En dit ondanks het feit dat hij maar enkele vreemde woorden kent. Maar vriendelijkheid en hulpbe toon zijn internationaal. En mede om die kwaliteiten wordt de heer Steenhoek woensdag 25 mei bij Ensche dé gehuldigd. In interne kring. En als zijn vrouw daarbij aanwezig is, zal zij vermoedelijk niet gek opkij ken, als haar man bij die ge legenheid nog eens zegt: „Bij mij is Enschedé nummer één." De grote betekenis van het Nederlandse Rode Krui» in onze samenleving is wel van zo'n algemene bekendheid, dat daar in deze rubriek fei telijk niet verder over be hoeft te worden uitgeweid. Ook dat de. vele activiteiten van het Rode Kruis enorme sommen geld verslinden is bekend, maar toch wor'den de diverse afdelingen ieder jaar opnieuw met deze kwes tie geconfronteerd. Daarom heeft het campagnecomité yan de afdeling Haarlem en bmstreken zich weer beraden jp welke manier dit jaar de zo noodzakelijke gelden in de cas zullen kunnen vloeien. In de komende maanden :ullen bijvoorbeeld in diverse wijken van Haarlem tijdens bliksemverlotingen rijwielen worden verloot. Een „klaar terwijl u wachf'-systeem dus. Verder wordt er van 23 mei af een huis-aan-huis-collecte gehouden met als slot op 4 juni de bekende jaarlijkse straatinzameling. Voor deze acties dient men echter de beschikking te heb ben over een groot aantal medewerkers en daarom doet 'bet bestuur van de afdeling Haarlem en omstreken een Iringend beroep op een ieder lie bereid wil zijn dit werk :e steunen. Men kan zich als :ollectant(e) schriftelijk en ;elefonisch aanmelden bij het secretariaat, Paviljoenslaan 1. Haarlem, telefoon 21485. D.V.S.-FEEST. Op 22 mei, 's middags om 2 uur, zal in gebouw St. Ba\o te Haarlem een uitvoering gegeven worden door de bal let- en mondaccordeongroe- pen van de speeltuinvereni ging „Door Vrede Saamge- bracht". ben bericht zullen door „Snelverband", de Haarlem se afdeling van de Konink lijke Nederlandse vereniging voor eerste hulp bij ongeluk ken, dit jaar weer twee boot tochten worden gehouden voor lichamelijk vgebrekki- gen van alle gezindten. Ten einde deze tocht ook finan cieel te doen slagen wordt aan alle Haarlemmers bin nenkort een intekenlijst voor gelegd, die uiteraard door de bootcommissie van „Snelver band" van' harte in de alge mene belangstelling wordt aanbevolen. Ook kan men de financiële bijdragen even tueel per giro overmaken. Het nummer luidt: 233733 ten name van de penning meester van de „Snelver- band"-bootcommissie. Op dinsdag 24 mei zal de Haarlemse Disco-club in de aula van het Lourens Coster - lyceum aan de Raaks in Haarlem een bijzonder gram- mofoonplatenprogramma verzorgen, waarbij een zeer speciale uitvoering van Car men van Bizet ten gehore zal worden gebracht. Van de uitvoerenden noemen we Ja- nine Micheau, Denise Mom teil, Victoria dè los Angeles, Monique Linval, Jean Cristo- phe .Benoit, Ernest Blanz, Xavier Depraz en Nicolai Gedda. Het koor en het or kest van de Radiodiffusion et Television Franpaise wor den geleid door Sir Thomas Beecham. Overigens is de Haarlemse Disco-club op het ogenblik bezig een echte vereniging te worden, want men besteedt naast het luisteren naar (goede) grammofoonplaten, ook enige tijd aan het vast stellen van de statuten. Be langstellenden kunnen zich we hebben het reeds eer der gezegd in verbinding stellen met Leo Eek, Populie renstraat 25, Haarlem-Noord, telefoon 50137, fgsgggsg*'.: Op woensdag 1 juni is het zover. Dan zullen de heer J. J. Verzijlenberg en mevrouw J. Verzijlenberg-Verhagen op de kop af vijftig jaar ge trouwd zijn. Toen zij respec- pectievelijk 17 en 16 jaar wa ren kenden zij elkaar al. Me vrouw Verzijlenberg (toen nog Jansje Verhagen) had een dienstje bij een mevrouw aan het Molenpad, de latere Koninginneweg, en verhuizer Jan Verzijlenberg kwam daar wel eens langs en dan wuif de hij. „Om kort te gaan, toen zij 23 was en ik 24 zijn we getrouwd", vertelt de heer Verzijlenberg. „en ik heb er nog nooit spijt van gehad." Op- een kleine onderbreking na heeft het echtpaar Verzij lenberg steeds in Haarlem gewoond de laatste jaren in de Allanstraat nummer 79 en ook de drie kinderen. twee dochters en één zoon, zijn echte „Muggen", zoals de bruidegom zei. 'Daarom zul len op 29 mei, wanneer de receptie wordt gehouden, on getwijfeld heel wat Haar lemse vrienden en kennissen even langs komen om het gouden echtpaar de hand te drukken en het zou ons niets verbazen als een groot deel van deze gasten thuis een piano had staan, want zijn lange leven lang heeft de heer Verzijlenberg als ver huizer honderden klavieren de ene woning in en de an dere woning uitgetakeld. De rooms-katholieke kla- verjasclub St. Jan gaat haar serste lustrum op een waar- lige wijze afsluiten. Maandag 13, dinsdag 24. donderdag 26 :n vrijdag 27 mei worden namelijk in het clubgebouw van de r.k. speeltuinvereni ging „Kindervreugd" aan de Godfried van Bouillonstraat grote klaverjaskoppelwed- strijden gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan het Haarlemse comité dat zieken en invaliden wil laten deelnemen aan een zieken- triduum in Banneux in de Belgische Ardennen. De wed strijden worden des avonds om acht uur gehouden. Voor iedere avond zijn 75 prijzen beschikbaar gesteld. Diege nen. die aan deze koppelwed strijden willen deelnemen, kunnen zich liefst zo spoe dig mogelijk opgeven bij de volgende adressen: A, Th van Dijk, Bisschop Ottostraat 21, Haarlem-Oost- en B. W Beukers, Zomervaart 236, Haarlem-Oost. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Zandbulten J. Ketelaar te Hoogezand. Geref. Kerken Beroepen te Ridderkerk A. C. Mooy te Gorinchem; te Tzum H. W. Boersma, kand. te Groningen. Aangenomen de benoeming tot evangelisatiepredikant in algemene dienst H. H. Grosheide te Rotterdam-Char- lois. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Wijk bij Heusden L. Blok te Capelle aan de IJsel. Dr. S. H. Spanjaard te Baarn heeft ontheffing gevraagd uit zijn ambt. Hij gaat zich metterwoon vestigen te Doornspijk en zal optreden als leraar godsdienstonderwijs aan middelbare scho len. BEVALLEN van een zoon: 18 mei: P. M. TreffersBeljaards, A. van EssenVer hoef; 19 mei: J. M. MourisGeels, E. GroennouGorter, E. JonkhoutVan Hen gel. OVERLEDEN: 13 mei: S. A. Thomsen, 20 j„ Spaarne. 17 mei: T. Oudenaarden- den Boer, 78 j„ Gasthuisvest. 18 mei: A. H. L. Walker, 80 j„ Kenaupark. GEHUWD: 19 mei: A. van Schuppen en C. Siekman. A. Nootenboom en B. Jagers. A. C. Joor en R. M. van Leeuwen. R. Peet oom en C. Galjaard. A. C. L. Zieltjens en W. J. M. van Roode. H. K. J. Elhorst en A. Bekooij. E. M. A. Zwier en W. Philippo. G. Boot en LI. van Oossanen. A. P. van den Hurk en M. M. Peetoom. H. Ph'ilippus en M. Conzen. Tijdens het spelen op het Klokkenpad in Stedum (Fr.) is vanochtend het tweejarige zoontje Jan van de familie Kruizinga in Stedum in de rond de kerk lopende gracht geraakt en verdronken. Toen men de kleine zag drijven waren de levensgeesten reeds geweken, zodat hulp niet meer mocht baten. Kort nieuws Bezoek. Een aantal vertegenwoordi gers van de Regierungsrat van de kantons Basel-Stadt e~ Basel-Landschaft, de Basler Handelskammer en de Basler Vereinigung für Schweizerische Schiffahrt brengt een bezoek aan Rotterdam. Vandaag maakt het gezelschap een excursie naar de Zuiderzee werken en een rondrit door de Noordoost polder. Advertentie Advertentie Advertentie Inlichtingen 'bij iedere bank en commissionair N.V. INTERNATIONALE BELEGGINGS UNIE Advertentie Advertentie HOUTPLEIN 21 - TELEF. 10338 De heer en mevrouw Ver zijlenberg die op 1 juni een halve eeuw getrouwd zullen zijn Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7