RENAULT Fa. E. AUTOMOBIELEN Klaasdorp van Jan Ligtha rtschool in Haarlem ontvangt de wereld Agenda voor Haarlem en de IJmond Esn auto om te hebben! N.S.U. „PRSHZ" Treinstel ontspoord op station Haarlem Noorse matroos beroofd in Haarlemse woning Leerlingen schreven een bekroond verhaal voor Scapino Ballet ZATERDAG 21 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 P. Loerakker koninklijk onderscheiden De TAPTOE AMSTERDAM Les cousins Baanvak Haarlem-Sant- poort-Noord was gestremd KJM houden in Haarlem hun jaarvergadering Buslijn 3 vertrekt later van station Heemstede/A. Mevr. dra J. Kamerbeek conrectrix Sancta Maria H. Perry gehuldigd bij afscheid van P.W.N. Medische verzorging tijdens het weekeinde Tantes uit Hollywood, ooms uit Japan Velsen-IJmuiden Beverwijk De burgemeester van Klaasdorp houdt zelfs tijdens de les het teken van zijn waardigheid om. Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Symfonie-orkest „Haarlem". Stadsschouwburg: Vandaag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met „Onbezol digd mooi-denaar". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag tevens 16.15 uur: „De kinder rechter", 14 jaar. Frans Haistheater: Vandaag, maandag en woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De bloem uit de achterouurt", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en don derdag 16.15 uur: „Du bist wunderbar", alle leeftijden. Vandaag 23.30 uur: „De grote bluf", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrij heren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Dwars door de hel". 14 jaar. Maandag tot en met woensdag 14, 15 en 16 uur, zon dag en donderdag 10.30, 11.30 en 12.30 uur: „Het huwelijk van prinses Margaret en Tony Armstrong-Jones". Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Les Cousins", 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „Snowfire, de wil de witte hengst", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20.15 uur: „Room at the top", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag tevens 16.15 uur: „La Pa loma", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De levensroman van Johann Strauss", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Texas onder ter reur", 14 jaar. Maandag tot en met woens dag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De gevangene van Zenda", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en maandag tot en met woensdag 14.15, 19 en 21.15 uur, alsmede zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Het geheim zinnige leven van dr. Faust". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „Ik wil leven". 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „The kid", alle leeftij den. Maandag 20 uur: „Het spook van de opera". 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 7 juni dagelijks 1017 Uur, zondags 1417 uur: expositie van werken van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Frans Halsmuseum: Tot 23 mei bijzon dere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.30 tot 22.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 22 mei dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur: Expositie van werken van jonge Nederlandse kunste naars onder de titel „Start". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat no. 41) Tot 7 juni dagelijks 10.30—17 uur. zondags 1417 uur: Expositie van werk van Frans Verpoorten. Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland 1—3): Tot 4 juni dagelijks van 917 uur: expositie van beeldhouwwerk van Cor Kennedy en aquarellen en grafisch werk van Ton ter Linden. Vishal: Tot 29 mei dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur en zondag van 19.30 tot 22 uur: Architectententoonstelling. (Verder raadplege men de rubriek ..Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 20 mei). Aan een dwars door de klas gespannen lijntje bengelen vrolijk gekleurde lam pionnen uit Hollywood. Een kanjer van een papieren vis een Japanse vlieger hangt aan een der wanden naar lucht te nappen. Bonte prentbriefkaarten uit Hawaï, popperige door Mexicaanse Indianen geknutselde snuisterijen, speelgoed uit Engeland en nog vele andere souvenirs uit alle windstreken van de aardbol hebben hun weg gevonden naar Klaasdorp, de vijfde klas van de Jan Ligthart- school aan de Haarlemse Botermarkt. De Klaasdorpers zijn dus met recht inter nationaal georiënteerd, zij ontvangen de wereld met open armen. Ze weten precies hoe de kinderen in een bepaald land ver over zee leven en spelen. De Klaasdorpers zijn in ons land bekend geworden omdat zij het idee hebben ge leverd voor het ballet „Jantjes eerste schooldag" dat op 16 mei ter gelegenheid van de vijftiende verjaardag van de balletgroep „Scapino" in het Amsterdamse theater Carré zijn eerste opvoering beleefde. Als we de klas binnenkomen zitten de Klaasdorpers aan hun kriskras door el kaar staande tafeltjes het laatste nieuws van hun schoolkrant, de Oprechte Pieter over te schrijven dat hun onderwijzeres mejuffrouw Siegman op het bord heeft ge schreven. Het sein van „juf" dat ze even vrij zijn is niet tegen dovemansoren ge zegd. We worden „officieel" begroet door burgemeester Ben Barten van Klaasdorp, 13 jaar oud, die voor de gelegenheid zijn ambtsketen van stukjes gebakken klei heeft omgedaan. Commissaris van politie Bert Blokker komt er ook grinnikend bij staan. Klaasdorp is een goed geordende gemeenschap waarin een ieder een eigen taak heeft. Er is een brandweerman, een postbode, een kok, een scheepskapitein, een serveerster, een winkeljuffrouw en zelfs een pilote. Klaasdorp is vijf jaar geleden gesticht m een mandje en bestond toen nog maar uit een paar kleine huisjes en boompjes van papier. Al gauw breidde het dorp zich uit en nu neemt het een hele tafel in beslag. Met algemene stemmen werd het dorp naar Sinterklaas genoemd toen deze de he le burgerij verraste met een zending cho coladeletters. Pieterknecht deelde in de eer doordat zijn naam aan de dorpskrant werd verbonden. Oudheidkundige vondsten De Klaasdorpers zijn niet alleen „bij de tijd", ze stellen ook belang in dingen die in vroeger eeuwen gebeurden. Op enkele tafeltjes liggen de scherven van huisraad van aardewerk, zoals dit in vroegere eeuwen werd gebruikt. Deze resten zijn enkele weken geleden gevonden bij graaf werkzaamheden op het schoolplein. Mijn heer Dingeman Korff wist er een heleboel over te vertellen. Hij tekende op het bord hoe de kruiken, potten en testen er oor spronkelijk uit hadden gezien. De Klaas dorpers maakten ze uit klei na en bakten alles in hun eigen oventje. Serveerster Joke Douglas komt ons tus sen de bedrijven door een kopje koffie brengen. „Dat is Jantje Kordelaar, de échte Jan tje van Jantjes eerste schooldag," stelt juffrouw Siegman een jongetje met een warrige haardos voor'. Jan is '-dié boze droom allang weer vergeten Hij is de postbode van Klaasdorp en in die hoeda nigheid belast hij zich plichtsgetrouw met het wegbrengen van de brieven en kaar ten die de Klaasdorpers naar de „tantes" en „ooms" over heel de wereld versturen. Die „familie" in het buitenland is bijzon der gesteld op de relatie met de kinderen van Klaasdorp. Een brief van zo'n oom of tante gaat niet zelden vergezeld van een leuk geschenk. Mejuffrouw Siegman ont vangt ook veel reacties op de artikelen die zij in buitenlandse tijdschriften cn kranten over Klaasdorp publiceert. Op hun beurt zenden de Klaasdorpers zo nu en dan ook een aardigheidje naar een tante of oom in het buitenland. Liever Kantjil dan sjoelen Het verhaal van „Jantjes eerste school dag" is drie jaar geleden begonnen toen de Klaasdorpers besloten mee te doen aan de verhalenwedstrijd van Scapino. Jantje Kordelaar vertelde hoe bang hij was ge weest voor de grote school. Hij droomde ervan, leuke en akelige dingen door el kaar. Juffrouw Siegman vond het een i-ar- dig gegeven voor een ballet en de Klaas dorpers schreven en tekenden het verhaal helemaal zelf. Zij werden beloond met de tweede prijs, een sjoelbak, maar ze vroe gen in de plaats daarvan of de Indonesi sche danser Indra Kamadjojo voor hen mocht optreden. De beroemde danser Klaasdorp hangt vol souvenirs uit alle delen van de wereld, die „ooms" en „tantes" hebben opgestuurd. Klaasdorp heeft ook een professor. Hier staat hij verdiept in een boek. Op het bord tekeningen van huisraad uit vroeger eeuwen waarvan de Klaasdor pers scherven hebben gevonden. kwam en hij vertelde voor een adermros luisterende klas verhalen van Kantjil, bet slimme Indische dwerghertje. Denk niet dat de Klaasdorpers de roem naar het hoofd is gestegen en dat het al lemaal brave Hendrikken zijn „U had ze bij die voorstelling in Carré moeten ho ren," vertelt mejuffrouw Siegman. „Ze braken zowat de boel af, zo uitgelaten wa ren ze. De kinderen zijn er nóg vol van."' „Het wo.s hartstikke mooi..." zegt een meisje uit de grond van haar hart toen wij haar vroegen hoe ze het gevonden had. En haar klasgenootjes waren het er mee eens dal deze „recensie" niet kern achtiger geformuleerd had kunnen wor den. Advertentie UW DEALER Koninginneweg 44 - 48 - Haarlem Telefoon 13609 Tijdens de receptie die de heer P. Loer akker vrijdag in Haarlem hield ter gele genheid van het feit, dat hij op 15 mei veertig jaar in dienst was bij Kremer's koffie- en theehandel n.v. te Haarlem heeft de directeur van de n.v., de heer M. Goo- l.e de jubilaris de toegekende eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau overhandigd. Voorts bood de heer Goote namens de directie een gouden polshorloge aan. Van het personeel ont ving de jubilaris een rookstoel en tenslot te werd het woord gevoerd door de heer J. Regenboog, die niet minder dan 35 jaar met de heer Loerakker heeft samenge werkt. Advertentie RECTIFICATIE in het OLYMP. STADION begint hedenavond niet om 20-15, doch om 21.15 uur. De kinderrechter (Cine ma) De laatste jaren zijn er on telbare films gemaakt die de nozempro- blematiek tot onderwerp hadden. Sommi ge daarvan werden alleen uit effectbejag gemaakt, andere pretendeerden zowaar een constructieve bijdrage te leveren tot oplossing van het vraagstuk der moderne, losgeslagen jeugd, zonder dat daar echter veel van gebleken is. In deze laatste cate gorie valt ook de nieuwe Duitse aanpak „De kinderrechter" met Heinz Rühmann in de titelrol: een onweerstaanbare vertol king vooral mimisch van een men selijke (bijna al-te-menselijke) magistraat, vol begrip en medeleven voor de jeugdige delinquenten, maar ook vol humor en zelf spot om eigen kleine feilen en zwakheden. Het verhaaltje zelf, losgemaakt van deze magistrale vertolking, is eigenlijk weinig meer dan een dertien-in-een-dozijn-cliché over een groepe arbeidsschuwe „Halb- starken", die van inbraak en afpersing leven en daarbij een jong meisje uit een verdachte buurt als lokvogel gebruiken. Natuurlijk verbergen deze jonge misdadi gers onder al hun verdorvenheid toch een blanke pit en het is 'Heinz Rühmann's goedheid, die hun betere ik tot ontplooiing brengt. Het is allemaal iets teveel zwart en wit, met wat slap gemoraliseer als een ethisch sausje. De dialogen zijn nochtans goed en gelukkig is er niet al teveel naar grove effecten gestreefd. Rühmann's creatie redt de film: om hem alleen moet ge deze rolprent toch wel zien. De bloem uit de achterbuurt (Frans Hals) Een film. die weer eens het probleem aansnijdt van die cate gorie jongelui, die men als ongrijpbaar, nozem of' asfaltjeugd pleegt te betitelen. Er wordt dus weer hard tegen de maat schappelijke orde geschopt, stoer gekeken, op de vuist gegaan en ook het in diggelen slaan van café-inventarissen als toegift op rock 'n roll ontbreekt niet op het pro gramma. Het overigens niet onaanneme lijke verhaal draait om een jonge vrouw (Frangoise Arnoul) die, nadat ze getrouwd is met een rijke zakenman, heimwee krijgt naar de sloppen en vrienden van haar jeugd. Buiten medeweten van haar man zet zij nog eenmaal op ouderwetse manier de bloemetjes buiten en belandt dan prompt in een vechtpartij met dodelijke afloop. Bij haar pogingen de dader uit han den van de politie te houden, dreigt zij hel slachtoffer Ie worden van een afperser. Omdat de echtgenoot echter begiftigd is met een liefdevol hart, waarin voor jaloe zie geen plaats is, komt alles op z'n pootjes terecht. Dwars door de hel (Luxor) Ditmaal geen glanzende glamour met ruisende zijde en stralende salons, maar een harde en onvervalst ruige film tegen het natuurlijk decor van de wijde vlakten en heuvels, waarin een dap per man zich een weg baant naar vrijheid en gerechtigheid. Een avonturenfilm dus met het karakter van de western. Wel zeer in tegenstelling tot wat des morgens wordt vertoond: het huwelijk van prinses Mar garet. (Minerva) De avondvoorstellingen tot en met zondag bréngen ons het niet van sadisme gespeende filmverhaal der twee neven, die in feite eikaars ondergang worden. Het is een film vol spits intellec tueel nihilisme, als zodanig leerzaam, maar in zijn eigenlijke strekking toch niet ge heel oprecht. De matinees vermelden de jeugdfilm „Snowwhite", de wilde witte hengst. Voorts is de reprise geprogram meerd van „Room al the top", een der op vallendste Engelse films van de laatste tijd. Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 Omstreeks kwart voor zes vanmorgen is tydens het voorrijden van een trein mate rieel op het station Haarlem een elektrisch treinstel op een wissel ontspoord. De trein raakte een seinpaal die op zijn beurt de elektrische bovenleiding beschadigde. Ten gevolge hiervan kwam een gedeelte van het elektrische treinennet enige tijd zonder spanning te staan waardoor het treinver keer tussen Haarlem en Santpoort-Noord werd gestremd. In allerijl begon men aan de herstel werkzaamheden, terwijl voorts op het tra ject HaarlemSantpoort-Noord twee ex- tra-bussen werden ingelegd. Van Sant poort-Noord kon men normaal per trein naar Alkmaar en IJmuiden reizen. Omstreeks half acht konden vier van de acht sporen weer in gebruik genomen worden. De reizigers moesten daarbij ech ter wel rekening houden met een vertra ging van enkele minuten. In de namiddag hoopte men met de reparatie en met het opruimen van de seinpaal zover gevorderd te zijn, dat alle acht de sporen weer in ge bruik genomen zouden kunnen worden. De Katholieke Jongeren uit de Midden groepen in de bisdommen Haarlem en Rotterdam houden zondag 29 mei in res taurant Brinkmann te Haarlem hun alge mene jaarvergadering, die 's middags om twee uur begint. Om vijf uur volgt een h.mis in de St. Jozefkerk aan de •Jansstraat. gevolgd door een koffiemaal tijd in restaurant Brinkmann. Des avonds om acht uur wordt in een der zalen van het Krelagehuis een K.J.M.-bal gegeven. Texas onder terreur (Roxy) Robert Taylor en Ava Gard ner spelen de hoofdrollen in deze film over een vogelvrij man, die op zijn pad een aantrekkelijke vrouwontmoet en dubbel voor zijn leven en de gerechtigheid van zijn ondernemingen gaat vechten. Wij zul len u de afloop niet vertellen, al voelt iedereen waar dat heengaat. Van maandag tot en met woensdag kun nen wij ons romantisch genoegen beleven aan Stewart Granger, die „De gevangene van Zenda" voor ons laat herleven, com pleet met de verschrikkelijke stoutmoedig heid. die nodig is om een stel lafhartige verraders in de luren te leggen. Hemel vaartsdag gaat het grootse schouwspel, dat „De ridders van de ronde tafel" op het witte doek verenigt, een echt laat middel eeuws verhaal, woest, wreed, liefderijk en charmant. Du bist wunderbar (Lido) Zolang er nieuwe schlagers en top-hits verschijnen, zolang zullen er ook films gemaakt worden, waarin Caterina Valente haar temperament botviert en als een wervelwind over het witte doek rond- jaagt. Haar jongste film is ook zo'n verza meling welluidende wijsjes, die zijn opge bouwd rond en door haar persoonlijke actie, haar onbedwingbaar elan. haar ge zonde vitaliteit. Dat het verhaaltje weinig te betekenen heeft, doet er minder toe. Alles draait om Caterina Valente. La Paloma (Rembrandt) De Duitse filmindus trie bewandelt welgekozen commerciële paden met films van dit genre. Men ver zamelt erkende grootheden van het witte doek en het concertpodium en laat ze op treden in een revue-verhaaltje, dat geluk kig genoeg eindigt om iedereen in de liefde te doen geloven. Ditmaal zijn 't Karlheinz Bohm. Louis Armstrong. Bibi Johns en Dany Mann, die van de ene scène in de andere zingen, dansen en intrigeren, daar mee voor dat luchtig amusement zorgend, dat de liefhebbers van musicals en onver valste revues behaagt. Wir Wunderkinder (Studio) Zelfs een zesde week van prolongatie moet aan de vertoningsreeks van deze film worden toegevoegd, wel een bewijs hoezeer ze inslaat. In de nieuwe dienstregeling van de N. Z.H.V.M., die morgen ingaat, zijn de ver trektijden van de bussen van lijn 3 vijf minuten later gesteld. Men hoopt hiermee in het algemeen een betere aansluiting te verkrijgen op de vertrektijden van de trei nen naar en van Den Haag in Heemstede- Aerdenhout. Tot nu toe zagen de reizigers de bus meestal net wegrijden als zij het station verlieten. De wijziging is vooral van belang voor de reizigers, die met de laatste trein in Heemstede aankomen. Zij zijn voortaan van een bus in de richting Heemstede-dorp verzekerd. Wegens de grote uitbreiding van het aantal leerlingen aan het r.-k. meisjes- lycenum Sancta Maria te Haarlem, is bij deze school een tweede conrectoraat inge steld. Per 1 september 1960 is namelijk als conrectrix benoemd mevrouw dra. J. Ka merbeek-Walenkamp, die reeds geruime tijd als lerares biologie aan de school ver bonden is. De Haarlemse politie heeft in de afgelo pen nacht een inwoner van Haarlem inge sloten onder verdenking dat hjj in zijn woning een 17-jarige Noorse matroos be roofd heeft van ongeveer veertig gulden. De Noor, wiens schip in IJmuiden ligt, was in een bar in de Haarlemse binnen stad in gesprek gekomen met een vrouw. Zij besloten de kennismaking in de woning van de vrouw voort te zetten. Volgens de verklaring van de matroos tegenover de politie had hij zijn jack, waarin zijn por tefeuille zat, uitgetrokken. Op uitnodiging van de vrouw had hij daarna de huis kamer verlaten om, naar hij zei, naar de kinderen te kijken. Toen hij in de huis kamer terug kwam ontdekte hij dat hij veertig gulden armer was geworden. Hij vroeg de echtgenoot van de vrouw om op heldering, maar deze zei van niets te we ten. Zijn gastheer had er geen bezwaar tegen naar de politie te gaan. Op weg naar het politiebureau was de man van de vrouw echter plotseling spooiToos verdwe nen. De Noor slaagde er niettemin in het politiebureau te vinden en daarna de wo ning van het echtpaar. Na aanvankelijk ontkend te hebben gaf de Haarlemmer toe dat hij het geld uit de portefeuille van de matroos had weggenomen toen deze de ka mer had verlaten. Vrijdagmorgen werd in het hoofdkantoor van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland in Bloemendaal door di rectie, personeel van de afdeling boekhou ding en enkele afgevaardigden van andere afdelingen afscheid genomen van de heer H. Perry, hoofdcommies C, die het bedrijf wegens het bereiken van de pensioen ge rechtigde leeftijd gaat verlaten. Bij afwezigheid van de directeur van het P.W.N., ir. S. Kramer, sprak de tech nisch adjunct-directeur, ir. W. H. van Marle, de heer Perry toe. Hij prees diens accuratesse en herinnerde eraan dat de heer Perry ongeveer negenendertig jaar bij het P.W.N. in dienst is geweest, waar van zesendertig jaar op de afdeling boek houding. Hij heeft als kassier van het be drijf zeer verdienstelijk werk geleverd. Namens de directie bood spreker een picknickstoel aan. De heer W. Plantjé, sprekende namens de afdelingscollega's, betreurde het wederom afscheid te moeten nemen van een lid „van de ploeg jonge lui uit de grijze oudheid", waarmede zo vele jaren in goede harmonie is samen gewerkt. Mede namens hoofdadministra teur G. Kersten bood de heer Plantjé uit naam van de afdeling boekhouding een at las aan. Als vertegenwooriger van liet Jubileum fonds bood de heer J. de Haan een elek trisch scheerapparaat en een reiswekker aan, alsmede enkele attributen uit de ac tieve werkperiode van de heer Perry op dat hij een schaduwloonadministratie zal kunnen voeren. De heer P. Kroon, chef van de af deling tekenkamer, bood namens deze af deling de scheidende functionaris een kist je sigaren aan. De gepensioneerde chef van de afdeling boekhouding, de heer H. C. Klerk, huldigde de heer Perry voor de preciese administratie en overhandig de mevrouw Perry een doos bonbons. De heer Perry dankte in welgekozen be woordingen voor den hem gebrachte hul de, waarbij hij verscheidene herinneringen uit het verleden ophaalde. Vrijdagmiddag was er bij hem thuis een drukbezochte afscheidsreceptie. Advertentie SIMPLEX - BURGERS - BURCO J. LINDENBURG SCHOUWTJESLAAN 67 HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524. Tandartsen: L. E. C. Veen, Prins Bern- hardlaan 135, telefoon 18012. Apotheken voor Haarlem, Heemstede en Bloemendaal: Noorderapotheek. Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956; Apotheek Rem mers, Kruisstraat 6. tel. 10354; apotheek Loomeyer en zoon. Zijlweg 34, tel. 12495; Heemstedse nnotheek. Binnenweg no. 98. telefoon 38197 HEEMSTEDE Artsen: J. G. M. van Walsem, Bronstee- weg 32. telefoon 38377 en P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37. tel. 39903. Wijkverpleegster: Zuster G. E. van der Hoek. Laan van Rozenburg 33, tel. 36389 bij geen gehoor, eventuele boodschap pen in de bus. Tevens in de week van zaterdag 21 tot en met vrijdag 27 mei, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Z. Stations weg 12. Bloemendaal, tel. 57458. Over- veen: J. A. Hollander. Zijlweg 17. Over- veen. tel. 11731. Aerdenhout: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6. Aerdenhout. tel. 42884. Hemelvaartsdag: Overveen: D. K. Hee- ringa, Militairenweg 18. Overveen, tel. no. 56409 Aerdenhout: J. Reurink, Aer- denhoutsduinweg 8. Aerdenhout, telefoon no. 42962. - Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin. Kerkplein 2, Bloemendaal. telef. no. 50075 (ook Hemelvaartsdag) en zuster H. J. G. Lugthart, Anielierenlaan 5, Aer denhout. telefoon 42119. Apotheken: Santooortse ADotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145. Santpoort-zuid, telefoon 025608249 (ook Hemelvaarts dag). Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel. Hoofdstraat 165. Sant poort-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145. Santpoort-Zuid, tel. 8249. LISSE Artsen: H. A. Holl, Veldhorstlaan no. 50, telefoon 3155. Hemelvaartsdag: N. Bet, Nassaupark 43. telefoon 3996. BENNEBROEK Artsen: G Manschot. Rijksstraatweg 34, telefoon 02502—6430. HILLEGOM Artsen: A. A. van der Kaaden. Hoofd straat 14, telefoon 5114. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh. Plein 31, tel. 4405. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Van der Zee. Zwanenburg: D. H. Honingh. Plein 31, Halfweg, telefoon 4405. ZATERDAG 21 MEI Rex, 20 uur: „De gebochelde". Thalia, 19 en 21.15 uur: „Jeugd in de nacht". ZONDAG 22 MEI Rex, 15 uur: „Broeders zonder vrees" 20 uur: „De gebochelde". Thalia, 15 uur: „De strijdkreet der on tembare". MAANDAG 23 MEI Rex. 20 uur: „De gebochelde". Thalia, 20 uur: „Het meisje met de kattenogen". Heidestraat, 1921 uur: expositie Goya ZATERDAG 21 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De bruid was een man". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De hel van Noord-Afrika". W.B. Theater. 20 uur: „Hard tegen hard". ZONDAG 22 MEI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Veertig vervaarlijke vrijbuiters": 16.30, 19 en 21.15 uur: „Jeugd in de nacht". Luxor Theater, 14.30 uur: „Stad op stel ten"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De hel van Noord-Afrika", W.B. Theater, 14.30 uur: „Hoogspanning in Tablerock"; 16.30 en 20 uur: „De vluch teling van West-Berlijn". MAANDAG23 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Jeugd in de nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Een vrouw verdedigt zich". W.B. Theater, 20 uur: „De vluchteling van West-Berlijn".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7