VELPON DIENSTEN MODE Leerlingen van Haarlems Muziekinstituut MEI-RONDE Poolknoeierijen voor de politierechter Argentijnse president in juli naar Nederland ZATERDAG 21 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 /.Al/. Iets gebroken? van Ceta-Bever Motorrijder schoot water van Burgwal in Micro-korfbal in Oost Burgerlijke Stand van Haarlem D. Modderman veertig jaar bij hypotheekkantoren Zeven sprekers-avond in Bloemendaal Willem de Zwijgerlaan in Overveen 8 weken afgesloten Voorlichtingsavond voor kandidaat-studenten TAXI 13000 Boer bedong te hoge prijs Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Westfries dorpje in rep en roer over nieuwe straat namen Russische boycot van fuif in Amerikaanse ambassade Oppasser gebeten door een Australische tijgerslang Regeringsdiner voor Nieuwzeelandse gast UIT STAD EN STREEK Talrijke leerlingen van Haarlems Muziek instituut zullen in de maanden mei en juni met een reeks uitvoeringen het studiejaar 19591960 besluiten. Als een vertrouwde traditie zullen zij weer de resultaten laten horen van het muziekonderricht, dat zij mochten ontvangen. Maar ongetwijfeld zullen in hun spel ook eigen muzikaliteit, instrumentale of vocale dispositie en voor al persoonlijke ijver tot uitdrukking komen en voor elke avond een element van ver rassing kunnen brengen. De eerste avond van dit jaar het was de honderdzesenzestigste vanaf de oprich ting van het instituut bracht in hoofd zaak leerlingen op het podium van de turn zaal van het gemeentelijk concertgebouw, die voor wat hun muzikale vorming be trof. nog in een elementair stadium ver keerden of daaraan al enigszins ontgroeid waren. En nog steeds vormden de pianis ten daarbij de overmacht. Zij lieten aller lei prettige instructieve stukjes horen, mu ziek, die ons in gedachten op een boer derij liet logeren, of ons deed genieten van een mooi plekje in een bos, ons deelgenoot maakte van een eerste verdriet, marche rende houten soldaten liet zien en ons nog veel meer liet beleven. Bij het honden- verhaal kregen de toehoorders nog een pakkende toelichting van de meisjes, die alle tafereeltjes uit deze merkwaardige geschiedenis op de vleugel gingen uitbeel den volgens de aanwijzingen die zij van haar lerares mejuffrouw L. Lwpiet hadden gekregen. De andere leerlingen, die als de pianist- jes van laatstgenoemde lerares, in hun spel van de grondslagen van degelijk piano-onderricht konden getuigen, uiter aard in uiteenlopende graad van ontwik keling, hadden les gekregen van mejuf frouw W. Doornebosch en van de heer M. Coenraad. Een vioolleerlinge van de heer J. Vier- veyzer bleek zich al aardig met het lastige snareninstrument vertrouwd te hebben gemaakt en een andere vioolleerling ver diende een pluim voor zijn slagvaai'dige uitvoering van een gedeelte van een con cert van Seitz. Verder heeft men met genoegen kunnen luisteren naar vertolkingen door blokfluit leerlingen van de heer J. Wildschut, voor al omdat hierbij vaak een veelbelovende muzikaliteit aan de dag trad. Van muziek lessen van de heer Wildschut had ook de trompet-leerling geprofiteerd, die al ver dienstelijk een st.uk van Georg Philipp Telemann kon blazen. Twee leerlingen met een voorliefde voor het accordeon hadden van hun leraaz\ de heer D. Vrugt, populaire stukjes geleerd en zij weerden zich dapper bij de uitvoe ring daarvan. De ensemble-klasse van mejuffrouw Le- piet speelde op deze avond mooie muziek van Couperin en Handel voor viool, vio loncel en piano. Voor een waarlijk behoorlijk besluit zorgde het Jeugdox-kest, dat zo verdienste lijk onder leiding van de heer R. Stoffer een driedelige Sinfonietta van Ignaz Pleyel tot uitvoering bracht. P. Zioaanswijk Knip deze letters uit Advertentie 11 13 Wilt U met Lexi naar Rome, bewaar dan deze advertentie en vraag nadere inlichtingen aan LEXINGTON afd. - Postbus 170 - Den Haag. Advertentie Na in botsing te zijn gekomen met een personenauto is een 19-jarige motorrijder vrijdagavond het water van de Burgwal in Haarlem ingereden. Omstanders heb ben de aan het hoofd en aan een been ge wonde jongeman op het droge getrokken. Het ongeluk ontstond doordat de be stuurder van de personenauto, die uit de Hagestraat komend de Burgwal wilde op rijden, waarschijnlijk geen voorrang ver leende aan de voor hem van rechts nade rende motorrijder. Na door de G.G.D. behandeld te zijn is het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Zijn voertuig werd zwaar beschadigd uit het water opgehaald. De personenauto liep lichte schade op. De Haarlemse korfbalclub „Oosterkwar tier" gaat op 22 mei, 1. 8 en 15 juni micro- korfbaldemonstraties verzorgen op enkele pleinen in Haarlem-Oost. De demonstratie van morgen heeft plaats op het plein tussen de Jan Sluyters laan en het Louise Hartzplein in „Park wijk". De andere demonstraties worden gehouden op het Van Zeggelcnplein. Advertentie Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.— per jaar voor nel gehele gezin, met restitutie bii overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon: 19 meiC. B. M. Olthuis-Bonthuis, A. A. S. Braven- boer-Welers, Th. Porsch-Luijkx, W. M. J Hoenderdos-Nelissen, G. J. A. Derks-Bon- genaar; 20 mei: J. Hering-Van der Putten. N. A. Bolink-Van der Werf, M. J. van der Elst-Tjaden. BEVALLEN van een d o c h t e r 19 mei M. C. van Eeden-Nederstigt; 20 mei: D. Pourchez-Tiboleng, A. M. F. Chr. Hupkens- IJsselmuiden. ONDERTROUWD: 20 mei: W. A. Dem- bienski en P. L. Nollen, W. Claij en C. Andréa. GETROUWD: 20 mei: M. A. H. van Bree •n L. Reijnders, J. P. Korzelius en M. Jlom, T. van Veen en H Koens. A. Kiel en "I. M. Hoffman, A. C. H. Agema en N \nebel, C. H. van der Bent en H. M. Haar- neijer. OVERLEDEN: 18 mei: H. J. Meijvogel. 17 j., Hazepaterslaan; F. A. I-Iaarbrink- Portgens. 81 j., Hazepaterslaan; M. C. Stap- iiorst-Landwer Jo'nan, 68 j., Voorzorg straat; J. Venekamp-De Jonge, 95 j., Gast huislaan; 19 mei: E. Hoogland-Koning. 84 j.. Kenaupark. (Shows. snut|es en alles wat verder In oei domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Dezer dagen toonde Vogelenzang nieuwe zomermodellen door middel van een uit stekende presentatie in hotel Bouwes. Al direct bij het begin zaten we midden in de zomervreugde en het strandplezier, toen de mannequins in fris gestreepte en bontgebloemde strandensembles voorbij- wnadelden. Die ensembles bestonden meestal uit een short met een bloese of jasje. Met de bijbehorende rok, waar men door een handige sluiting gemakkelijk in en uit stapt, kan men ook tijdens het win kelen de strandcombinatie blijven dra gen. Alles is hier berekend op gemak en comfort. Zo waren ook de gezellige zonnig ge bloemde zomerjaponnetjes die door de petticoat wijd uitstonden en die gecom- completeerd werden door een kort jasje, die de blote schouders bedekten. Naast deze uitgesproken zomerjurkjes werden er ook nog enkele zeer charmante namiddag jurkjes geloond van Mavèl, een Amster damse couturière, die uitmutten door een voud van lijn en verwerking van de mooi ste materialen. Jersey, kamgaren. linnen en zuiver zijde vonden vorm in een mooi ge drapeerd japonnetje of ensemble, geïnspi reerd op Chanel en met stiksels was ge garneerd. Onder de mantels merkten we enkele mooie modellen in witte wol op, die van een zeer goede coupe waren. Wit mag dan erg besmettelijk zijn en dus niet zo prak tisch, wie zich kan permitteren zo'n pakje of mantel voor de mooie zomerdagen te reserveren, heeft er een feestelijk en ge distingeerd kledingstuk aan. Van de badcostuums, die sinds kort ook deel uitmaken van de collectie van Voge lenzang, kunnen we niet anders zeggen dan dat ze uitstekend van model en rustig van dessinering zijn. De kunst om te ac centueren en maskeren, wat vooral voor deze categorie kleding zo belangrijk is. werd op knappe wijze toegepast in de im- primé lastex badcostuums. Kaft/ Op 1 juni zal de heer D. Modderman, commies-titulair werkzaam ten kantore van de hypotheken en het kadaster te Haarlem de dag herdenken dat hij veertig jaar geleden als particulier klerk bij het hypotheekkantoor in Den Haag in rijks dienst trad. In mei 1926 werd de heer Modderman overgeplaatst naar het hypo theekkantoor te Haarlem en in maart 1930 volgde zijn benoeming tot rijksklerk te Maastricht. In februari 1931 keerde de aanstaande jubilaris echter weer terug naar Haarlem, waar in januari 1951 zijn benoeming tot commies-titulair plaats had. De heer Modderman zal door zijn colle ga's op 1 juni om elf uur in de mox-gen gehuldigd worden in het gebouw Nieuwe Gracht 13 te Haarlem, waarna er voor be langstellenden gelegenheid bestaat de heer Modderman geluk te wensen. Ook dit jaar heeft het bestuur van de Buurtvereniging „Bloemendaal" in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan weer een „zeven sprekersavond" gehouden. De sprekers kregen vrijdagavond ieder gele genheid gedurende tien minuten een be paald onderwerp naar eigen keuze ie be handelen. In de pauze werd door stem ming bepaald welke twee sprekers daarna nogmaals, doch nu gedurende een half uur, het woord zouden voeren. Ook werd aan het begin van de avond door loting bepaald in welke volgorde de sprekers het woord zouden voeren. Zo werd door het lot bepaald dat de heer C. S. G. Noordhoff, inspecteur van de Stich ting Nederlandse Sanatoriumverzekering Den Haag, het eerst aan bod kwam met als onderwerp „Verpleging t.b.c.-patiëntcn vroeger en thans", waarbij spreker spe ciaal de sociaalfinanciële kant van dit werk belichtte. Mevrouw N. Boelen-Ranneft. had vervol gens „Noorwegen" tot onderwerp geko zen en wist haar gehoor op zeer aanlok kelijke wijze over de toeristische mogelijk heden die dit land van stilte, rust en ruim te biedt te vertellen. Spreekster wees er op, dat dit land het best te bereiken is over zee. Als derde sprak het Haarlem se gemeenteraadslid mevrouw M. van der Wall-Duyvendak die op korte en zeer ver helderende wijze een overzicht gaf van de betekenis van het „Maatschappelijk buurt werk", dat een vorm van maatschappelijk werk is, bestaande uit gezins-, jeugd- en wijkwerk. De heer A. de Weijze, de leider van het cabaretgezelschap „De Pompa- doers" van het P.W.N., had het cabaret tot onderwerp gekozen; de heer J. H. Seijlhouwer „Belastingen in Nederland en elders"; de voorzitter van de Buurtvereni ging „Bloemendaal", de heer H. W. van Kempen sprak over ..Beginselen en kunst" en ten slotte de heer G. A. van der Burg, die de rij van zeven sprekers besloot, over „Wedergeboorte en de wet van oor zaak en gevolg." Na de pauze werd de uitslag van de stemming bekend gemaakt. Mevrouw Van der Wall werd tot de beste spreekster van de avond gekozen, op de voet gevolgd dooi de heer Seijlhouwer. Over hetzelfde onder werp, door beiden voor de pauze belicht, spraken zij nu gedurende een half uur. Op maandag 23 mei wordt het weste lijk weggedeelte van de Willem de Zwij gerlaan te Overveen gedurende ongeveer acht weken voor alle rijverkeer afgeslo ten. De bussen van de lijnen 4 en 8 in de richting Haarlem zullen dan via Domp- vloedslaan, Vrijburglaan en Julianalaan rijden. De halte Willem de Zwijgerlaan zal tijdelijk naar de Julianalaan worden verplaatst. De Haarlemse katholieke studentenver eniging „Sanctus Bavo" geeft op woens dag 25 mei in sociëteit „De Waag" aan het Spaarne, op de hoek van de Dam straat, een voorlichtingsavond voor hen, die een universitaire opleiding willen gaan volgen. Op deze bijeenkomst zijn eveneens militairen, die uit dienst komen, en de reeds studerenden welkom. Advertentie „In de praktijk is gelukkig gebleken, dat de voetbalpools „waterdicht" zijn Dit zei de Amsterdamse Politierechter, mr. B. van der Weerden, gisteren aan het slot van de behandeling van een zaak be treffende poolknoeierijen. De verdachten, de 30-jarige beambte bij de Nederlandse Spoorwegen T.T.S. en de 25-jarige voormalige P.T.T.-besteller E.B. N. beiden uit Amsterdam, hadden een po ging gedaan door allerlei manipulaties de eerste prijs van 5550 van de Caritaspool van 28 december 1958 in handen te krij gen. De door de officier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker, als „geraffineerde knoeie rij" bestempelde handelingen, hadden zich als volgt toegedragen: de P.T.T.-besteller had een envelop op 24 december laten af stempelen en had daarna de envelop ach ter gehouden. Op zondag 28 december had de andere verdachte, die lid was van de Caritaspoolorganisatie, na het bekend worden van de voetbaluitslagen van die dag een geheel foutloze kolom op het pool- formulier van die dag ingevuld. In de be wuste envelop, waarop door de P.T.T.-be steller de datum van 24 december nauw keurig met oostindische inkt was overge- tekend teneinde die datum duidelijk te la ten uitkomen, was het formulier naar Heerlen gezonden. De verdachten hadden erop gerekend dat de P.T.T. de reeds gestempelde enve lop niet opnieuw van een stempel zou voorzien. Dat gebeurde echter toch met als datum 29 december. Zondagavond had de N.S.-beambte door een famiïilid de Ca ritaspool laten opbellen met de medede ling dat hij alle wedstrijden goed had ge raden. Maar de directeur van Je Caritaspool wilde de prijs niet uitbetalen omdat het formulier te laat was binnengekomen. Wel zou de verdachte S. een schadevergoeding gelijk aan de eerste prijs kunnen krijgen als hij een bewijs kon overleggen dat er geen fraude in het spel was. Door de ver dachte S. werd de zaak toen aanhangig gemaakt bij de Rijks- en P.T.T.-recher- che, waarbij al spoedig de verdachten zelf door de mand vielen. Nadat de Officier van Justitie tegen elk der verdachten vier maanden gevangenis straf waarvan drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar had gevraagd, kwamen de beide verdedigers op juridische gronden tot de conclusie dat hun cliënten niet veroordeeld konden wor den. De Politierechter was het met hun zienswijze echter niet eens en legde elk der verdachten een geldboete van vijftig gulden en een voorwaardelijke gevange nisstraf van vier maanden met een proef tijd van drie jaar op. Advertentie Voor iets lekkers naar JOS DEKKERS „De BESTE CROQUETTEN van Haarlem" Kruisweg 29-31. Telefoon 21647 De officier van Justitie bij de Dordtse rechtbank heeft een boete van 2500 sub sidiair vijf maanden hechtenis geëist tegen de 52-jarige loonwerker M. N„ wonende te Geldci'malsen, aan wie ten laste was gelegd, dat hij een boerderij met wei- en hooiland had verkocht tegen een hogere prijs dan door de Pachtkamer was toege staan. De man had 65.000 mogen reke nen. maar hij had, zoals in de dagvaarding stond, de koper verplicht een hoeveelheid roerende goederen over te nemen, alsmede te velde staande gewassen en de goodwill van het bedrijf. Daardoor had hij een be drag van 88.000 ontvangen. Er werden in deze ingewikkelde zaak veertien getui gen gehoord, negen a charge en vijf a dé charge. De officier van Justitie vond het beste bewijs het feit, dat de tussenperso nen voor hun diensten twee procent pro visie hadden gekregen. Uitspraak vrijdag 3 juni. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TEL. 16061 In het Westfriese dorp Hauwert, deel uitmakende van de ongeveer 2000 inwoners tellende gemeente Nibbixwoud is een flinke beroering ontstaan over de nieuwe straatnamen, die de gemeente enige tijd geleden heeft vastgesteld. Een gedeelte van het dorp heeft al sinds mensenheugenis de bijnaam „Zak van Hauwert". Deze naam is nu door een be sluit van de gemeenteraad officieel ge worden. Het directe gevolg daarvan is, dat sommige bewoners nu brieven krijgen die als volgt geadresseerd zijn: Aan de heer X, Zak van Hauwert, Nibbixwoud Ook verschillende andere namen, ter vervanging van de voorheen met letters aangeduide gemeentewij ken, kunnen geen genade vinden in de ogen van de Hauwer- ters. Een en ander resulteerde in een brief van een particulier en een request van de kerkeraad aan het gemeentebestuur. Deze stukken werden in een raadsvergadering behandeld. De gemeenteraad had de raad zaal in Nibbixwoud verwisseld voor een café in Hauwert, waar ook de vele aan wezige inwoners volop gelegenheid kre gen hun visie op de zaak te geven. Nadat men drie uur over de kwestie had gedebatteerd diende de plaatselijke predi kant, ds. L. J. Koppers een voorstel in om alle straatnamen in Hauwert maar weer ongedaan te maken en voor de huizen de aanduiding Hauwert, nummer Nib bixwoud in te voeren. In de volgende raadsvergadering zal hierover worden be slist. De Argentijnse ambassadeur in Neder land, dr. Raul Carlos Migone, heeft vrij dagmiddag ter gelegenheid van de 150ste verjaardag van de Argentijnse onafhanke lijkheid op 25 mei Nederlandse journalis ten ontvangen, tot wie hij heeft gezegd dat president Frondizi van Argentinië het plan heeft aan het hoofd van een afvaardiging op 1, 2 en 3 juli een bezoek aan Nederland te brengen. Nederland is. aldus de ambassadeur, op één na de grootste koper van Argentinië Argentinië wenst Nederlands technisch ad vies. onder meer bij de aanleg van spoor wegen en landontginningen tussen de ri vieren de Parana en Uruguay. Ook hoopt Argentinië op immigratie van Nederlanders, doch er zijn wel enkele moeilijkheden, zoals het woningbeuwpro- bleem en de levensstandaard. Maar daar staat tegenover dat Argen tinië geestelijk dichtbij Europa staat. Na de revolutie in 1810 was het land praktisch leeg. Daarna zijn er zeer veel immigranten uit Europa het land binnengekomen, voor al Spanjaarden en Italianen, maar ook Britten en Duitsers. Voor Nederland liggen in Argentinië en in geheel Latijns Amerika goede mogelijk heden. Argentinië is nu met zijn twintig miljoen inwoners nog altijd leeg. MOSKOU (U.P.I.) De Sovjet-Unie heeft geen toestemming verleend voor een reis van een Amerikaans dansorkest van de De orkestleden, waarvan sommigen reeds een Russisch visum hadden gekregen, zouden hebben gespeeld op een par tijtje bij gelegenheid van de Amerikaan se Legerdag ten huize van de ambassa deur van de Verenigde Staten. Als reden werd opgegeven dat het spe len van een Amerikaans dansorkest in Rusland momenteel niet zeer gelegen zou komen. Slechts vier van de zestig uitgenodigde Russische officieren woonden het partijte bij en zij waren niet vergezeld van hun vrouwen. De muziek van het orkest werd overgenomen door een grammofoon. De militaire attachés van alle westelijke landen waren vertegenwoordigd, die van de Oosteuropese landen lieten verstek gaan. Op de Amerikaanse legerdagviering van 1959 kwamen twintig maarschalken en ge neraals van het Rode leger opdagen. LOS ANGELES (UPI) Een 22-jarige oppasser van een slangentuin in Californië, is dinsdag, toen hij bezig was een Austra lische tijgerslang te voederen, door dit rep tiel gebeten. Het gif van de Australische tijgerslang werkt sneller en is dodelijker dan dat van cobra of ratelslang. De oppasser werd overgebracht naar een ziekenhuis in Los Angeles, terwijl per vliegtuig uit San Diego en Philadelphia serum tegen slangebeten werd aangevoerd. Men voerde inmiddels bloedtransfusies uit om het door de slangebeet vergiftigde bloed door vers bloed te vervangen. Vrijdagochtend begon het gif, dat door alle ingrepen slechts traag werkt, de adem haling van de oppasser aan te tasten en moest hij in een ijzeren long worden ge plaatst. Op het ogenblik is de oppasser nog in leven. De behandelende artsen me nen dat hij gered zal zijn als hij maandag nog in leven is. Volgens de toxicoloog Charles Shaw, ver bonden aande reptielenafdeling van de dierentuin van San Diego, is het gif van de tijgerslang het allergevaarlijkste ter wereld. ZONDAG 22 MEI 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. van der Wiel. 19 Dr. G. Snijders. Nieuwe Kerk, Nw. Kerks plein. 10: Ds. R. Bijl. Noorderkerk, Velser straat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 uur: Ds. A. J van Rhijn. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. J. van Dijk, van Garderen. Bakenesserkerk Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk dhr. F. R Aschoff. 10.30: Jeugddienst Ds. D. ter Steege Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kin derkerk dhr. C. Wijnberger. 10.45: Ds. J. H Bethe, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45 Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heem stede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat 10.30: Prof. T. Jansma, van Leiden. Jans kapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. J. de Vries, hulppred. te Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Dr. G. Snijders. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30 dhr. F. Zeilstra. Oost, Zomerkade. 10: dhr C. Spaans. West, Leidsestraat. 10: dhr. K. van Willigenburg. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wallonne, Begijn hof 30. 11 h.: Culte. Deutsche Evang. Ge nicinde. Waalse Kerk, Begijnhof. 19.30 Uhr Gottesdienst. Alle Dag Kerk. Dinsdag 24 mei 15 uur: dhr. J. Faber, Rondetafelbijbelbe spreking in de Broederkerk, Parklaan 32 Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15 Engelse taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16 20 uur: Avondbijeenkomst. Filadelfia Ge meente, Parklaan 21. Zondagmiddag 14 uur dienst. Bethel Pentecostal Temple Ine Voorhelmstraat 3, Haarlem. Zondagmiddag 15 uur: dienst met H. A. Dinsdag 24 mei 19.30 uur: bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Gercf. Grondslag, Nassauplein 8. Zondag 10 en 17 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. Zondag 10 uur: Rev G. Brucks, van Doorn. 17 uur: geen samen komst. 20 uur: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 24 mei 20 uur: Zendingsbidstond voor Nieuw. Guinea o.l.v. Rev. W. Köneman, van Wasse naar. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidse vaart. 6.30, 7.30. 9 uur: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: Kindermis. 8.30 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45 8, 9.15 uur: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avond mis). O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne 6. 7.30, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30 uur: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. II. Hart, Kle verpark. 6.30, 7.45, 9. 10.30 uui: Hoogmis en 12 uur. Evang. Lutherse Kerk, Witte Heerenstraat. 8.30: Vertrek voor buitendag Vrijz. Luth. Kring "vanaf Oüde Groenmarkt 10.30: Ds. G. -Kroes. 10.30: Ds. M. E. Mon sees, van Amersfoort. 10.30: Ds. D Solinger, in de foyer van het Minervatheater, te Heemstede Vrije Evangelische Gemeente Lange Heerenstraat 6. 10: dhr. Heerland 18.30: Voorganger H. Raven. Remonstr~ntse Kerk, Oranjekade 1. 10.30: Mej. Ds. F. W Rappold, van Alkmaar. Vcrecnigde Doops gezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43 Zondag 10.30 uur: Ds. J. P. Jacobszoon Evangelische Broedergemeente, Parklaan 32 10.30 uur: Preekdienst doo'- Ds. J. Legène Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L Berger, van Halfweg. Zuid-Oosterkerk, Rich Holkade 125. 10: Ds. G. Rang. 17: Ds. H Heule, van Leiden. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. L. Berger. 17: Ds G. Rang. Chr. Ge ef. Kerk, Raaks. Zondag 10 uur: Ds. J. P. Geels. 17 uur: dezelfde Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17 leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Nassauplein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. in Ned., Parklaan 21. 10 en 16.30 uur: leesdienst Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36 10: Openbare samenkomst. 19: Opwekkings samenkomst met verschillende sprekers Maandag 23 mei 20 uur: Zangrepetitie Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. J. E. v. d. Brink hoofdredacteur „Kracht van Omhoog", Go- rinchem. 10: Zondagsschool. 19.30: Ds. Star- renburg, van Sluiskil. Woensdag 20 uur Jeugddienst. Donderdag 20 uur: bidstond Vrijdag 20 uur: Bijbelcursus. Pinksterge loofsgemeenschap, Wolstraat 7. Zondag 10 uur: dhr. C. Neeser, van Den Haag. 19.30 uur: dhr S. Priester. Oud Kath. Kerk, Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds J. van Dam. 19.30: Ds. J. van Dam en Ds J. Broertjes. Apostolische Gemeente, Jaco- bijnestraat 15. 10 en 17 uur: Godsdienst oefening. Hersteld Apostolische Zendings kerk, "Wilhelminastraat 21. 10 en 17 uur: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Don derdag 20 uur: De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: De Mensenwijdingsdienst Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10 uur gemeenschap pelijke bijbelstudie en om ll uur prediking. Zevendedags Baptisten Gemeente, Park laan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Vergadering van Gelovigen, Oran jestraat 9. 10 uur: samenkomst (brood- breken). Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 17.30 uur: samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uur: Zondagsschool. 17 uur: Kerkdienst. Stads- Evangelisatie „Pro Deo". Zondag 10 uur: Voorganger dhr. G. Koedijker en bediening H. A. 12 uur: Zondagsschool. Vrijdag 27 mei 20 uur: Bijbelbespreking. Zaterdag 28 mei 20 uur: Openluchtdienst aan de Park laan, hoek Kruisweg. Lege- des Heils, Schagchelstraat 26. 10: HeUigingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlos- singssamenkomst o.l.v. Kapt. W. Verschoor. Vereniging „De Vrije Gemeente". Zondag 22 mei 10.30 uur: Voorganger Ds. W. Chr. Smits. Restaurant Brinkmann, Grote Markt. Nederl. Ver. v. Spiritisten, afd. Haarlem. Jansstraat 83. Zondag 10.30 uur: Wijdings morgen. Spreker de bekende auteur van het boek „Waar het om gaat". Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17- 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk, Kloosterstraat. 10: Ds G. Koch. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr H. van der Loos. 19: Dr. G. Ph. Scheers. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10 uur: beide kerken. Zondagsschool. 12 uur: Mar- nixschool, Herv Kapel Eenhoornstraat en Kleuterschool Colensostraat. Sionskerk, Ek sterstraat. Geen tijdige opgave ontvangen. Rooms Kath. Kerk.H.H. Elisabeth cn Bar- Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30 uur: Dra. E. Schneider-Vijlbrief. Z iderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speel tuin „Vondelkwartier" Vergierdeweg. Zon dag 10 uur: dhr. J. Kits Jr., van Doorn. 19.30 uur: Jeugdsamenkomst. Woensdag 25 mei: geen dienst. Zondagsschool voor kin deren tot 14 jaar elke zondagochtend van 10-11.30 uur in het lokaal Vergierdeweg 225. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. O. Jager. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. P. Je Ruig. 17: Ds. J. A. van Arkel. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. 9.30: Ds. O. Jager. 17: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris. 17: Ds. J. J. Rebel. Leger des Heils. Ceramstraat 4 (in de poort). 10: Heiligingssamenkomst. 19: Openluchtsamenkomst. Gen. Cronjéstraat hoek Reitzstraat. 20: Verlossingssamen komst. Dinsdag 14.15 uur: Bijeenkomst voor vrouwen. Alle bijeenkomsten staan onder leiding van Kapt. Verhagen. Jehovah's Getui gen. Feestzaal Noord, Rijksstraatweg 433. Zondag 19-20 uur: Wachttorenstudie. Vrij dag 19.30-21.30 uur: Theocratisjhe bedie ningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische be dieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. van Dijl. Jeugddienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen huijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. van Limburg. Doopsgezinde Gemeente. ..De Olijftak". 10.30 uur: Ds. C. P. Hoekema. Ned. Herv. Kerk. Disco-dienst. Gezamenlijk naar de Jeugddienst in de Wilhelminakerk. Aanvang 10 uur. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. J. W. Wery, Remonstrants, Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 6.30, 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 10: Ds. E. Pijlman, van Rotterdam. 17: Dr. A. Donddorp. Pinksterkerk, Camp- laan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Ds. E. Pijl man. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen. Gemeenschappelijke bijbelstudie, dinsdag 20 uur: Crayenestersingei 7, Ir. Lely- laan 63, Glipperweg 121. AERDENHOUT. Ned, Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. H. Drost. Kinder- dienst om 10.30 uur voor kinderen van alle gezindten van 5 tot 12 jaar. Jeugdkapel. 10.30 uur voor jongeren van 12 tot 15 jaar. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. C. M. v. d. Sluys, Remonstr., Hengelo. Rooms Kath. Kerk. St. Antonius. 7.30, 9 "uur: Hoogmis en 11 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Ds. A. Dronkers, van Utrecht. Jeugdkapel om 9 uur in Maranatha. Zondags school. 10.30 uur: Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Herv., Haarlem. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9 uur: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Geref. Kerk. Vijverweg 14. 9.30: Ds. G. Toornvliet. 15.30: Ds. O. Jager, van Haarlem. 19.30: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. Zondag 10.30 uur: Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. 12 uur in Wijk- gebouw Irene. Julianakwartier. 10.15 uur in Kon. Wilhelminaschool. Marine Hospitaal. 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7 en 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur: Geref. Kerk. 10 en 19 uur: Ds. W. M. Ie Cointre, van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10 uur: Ds. A. G. van Wijk, van Alk maar. 19 uur: Ds. J. C. Rernijn, Heilige Doop. Adventskerk. 10 uur: Ds. J. C. Rernijn. Doopsgez./Remonstr. Gemeente. Gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75. 10.30 uur: Ds. P. J. van Schayck. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10 uur: Ds. J. J. Rebel. 16 uur: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. G. H. van der Woord. 19 uur: Ds. J. C. Koppert. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. De Nederlandse regering heeft de minis ter-president van Nieuw-Zeeland, de heer Walter Nash, vrijdagavond in Den Haag een diner aangeboden. Behalve premier Nash, de Nieuwzee landse ambassadeur bij de E.E.G., de heer Laking, en de scretaris-generaal van het Nieuwzeelandse ministerie van Buiten landse Zaken, Mcintosh, zaten onder meer minister-president De Quay en de minis ters Luns, De Pous °n Marijnen aan, als mede de ambassadeurs van Groot-Brittan- nië en van zes andere landen van het Brit se gemenebest. De twee ministers-presidenten hielden tafeltoespraken. Premier Nash wees op het feit dat de Nederlandse emigranten thans de grootste niet-Britse groep in Nieuw-Zeeland vormen. Nieuws in het kort Andere beursdag. Daar het donderdag 26 mei Hemelvaartsdag is heeft het be stuur van de Hillegomse Bloembollenbeurs besloten, beui's te houden op woensdag 25 mei. Vertrek. Met het oog op het vertrek van de secretaris van het bureau voor me dische sportkeuring te Hillegom, de heer H. Lancee. wordt het secretariaat overge nomen door de heer N. K. Colijn, Leem- bruggensti-aat 52. Bedevaart. Dinsdag 24 mei gaan de leden van de r.-k. Invalidenbond uit Hille- bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: gom ter bedevaart naar Heiloo.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9