Balorige varensgezel vervalste wissel en pleegde diefstallen ^Korten bondig Wisselvallig weer Gruwelijke moord op weduwe D. opgehelderd Tino-Shirts Drie „dames" en een Canadees zetten Nijmegen op stelten Oud-kostganger van slachtoffer bekent Zes doden in het verkeer Massaal protest tegen verhoogde huur HAARLEMSE POLITIERECHTER Zeeland kreeg nieuwe veerboot „Prinses Irene" Weer twee straatroven in Den Haag 2 NOG BETER Oud-strijders akkoord met P.S.P.-uitnodiging tot radio-debat Delegaties uit de West bezochten Rotterdam De sociale rechtspositie van de dienstplichtige militair Burgemeester reed Vaartse Rijn in elke woensdag jongensmarkt Zijn meisje wilde niets meer van hem weten Examens Zuiderkruis morgen met emigranten naar Australië ff DINSDAG 24 MEI 1960 De gruwelijke moord op de 59-jarige weduwe D. uit Krommenie, wier stoffelijke resten, zoals gisteren gemeld is, in een kuil in de tuin van haar woning ontdekt werden, is opgehelderd. De dader, de 28- jarige H. van Z. uit Amsterdam, een vroegere kostganger van de weduwe is gistermiddag in de hoofdstad gearresteerd en heeft na een verhoor van ongeveer tweeënhalf uur bekend, de vrouw te heb ben omgebracht. Hij heeft de vrouw ter dood gebracht met een bijlslag en een aantal messteken in hals en borst. Enige tijd later heeft Het slachtoffer, de weduwe M. M. Dijker hij het in juten zakken gewikkelde lijk be graven in de achtertuin van de woning van de weduwe. Op een brandstapel, bestemd voor de viering van „luilaknacht", heeft hij zich ontdaan van een aantal lappen en doeken, waarmee hij getracht heeft, de woning te reinigen. Deze lappen en doeken zijn te ruggevonden. De bijl en het mes, die bij de daad gebruikt zijn, zijn echter nog niet gevonden. Op het slachtoffer is gistermid dag sectie verricht door dr. Zeldenrust van het Gerechtelijk Geneeskundig Labo ratorium in Den Haag. De dader zal zo spoedig mogelijk worden voorgeleid voor de officier van Justitie bij de rechtbank in Haarlem. Hij is, evenals zijn slachtof fer vroeger enige tijd verpleegd geweest in een inrichting voor geestelijk gestoor den, waar hij mevrouw D. waarschijn lijk heeft leren kennen. Later is hij enige tijd bij haar in pension geweest. Het twee tal ging toen vaak samen uit en ook zou de vrouw .haar kostganger diverse ma len vrij kostbare geschenken gegeven heb ben. Advertentie De nieuwe plu'vëx) -patent sluiting maakt de BigBen tot een nóg betere bescherming. Ook in wind en regen op de fiets nu door deze sluiting geen inregenen meen U merkt de sluiting alleen wanneer die nodig is, want normaal- gedragen is deze onzichtbaar, 't Is de moeite waard even bij een BigBen verkoper binnen te stappen en de nieuwe BigBen te be kijken. \X .VN plas tic regenjassen Prijzen: 9.75 en 12.75 De PLUVEX) -sluiting is be schermd door octr.no. 88953 De federatie van Nederlandse oud-strij ders organisaties heeft geantwoord op de „open brief" van het bestuur van de Pa cifistisch Socialistische Partij. De federa tie zegt in haar antwoord dat zij in be ginsel de uitnodiging van de PSP. om deel te nemen aan de discussie voor de radio aanvaardt. Deze discussie zal gaan over de vraag „Is de democratie in het atoomtijdperk met militaire machtsmidde len te handhaven?" Het federatiebestuur stelt als voorwaar den dat de tekst van hetgeen door de P.S.P. en door de federatie voor de mi crofoon naar voren zal worden gebracht van tevoren zal moeten worden uitgewis seld en dat deze teksten bindend dienen te zijn. Na zijn vertrek uit de woning van de weduwe D. aan de Militaireweg in Krom menie is de jongeman de vrouw nog ver schillende malen komen opzoeken. Sinds donderdag 12 mei hadden de buren me vrouw D. niet meer gezien. Aanvankelijk werd hier geen aandacht aan geschonken, daar de vrouw wel eens meer onverwacht een week naar familie in België ging en weinig contact had met haar omgeving. Zondag vervoegde zich een dochter, die juist teruggekeerd was van vakantie aan de woning van de weduwe D. Haar moeder had beloofd, haar tijdens de vakantie te bezoeken, maar was niet vefscnenen. Buren maakten de dochter na haar te rugkeer opmerkzaam op een gat dat ach ter in de tuin gegraven was. Even voor de twaalfde mei was dit gat gegraven door mevrouw Dijkers, die daarbij terzijde werd gestaan door haar vroegere kostgan ger. Op dinsdag 17 mei was deze kost ganger alleen achter in de tuin gezien, toen hij omstreeks het middaguur bezig was het gat naar zijn zeggen voor het begraven van afval, dicht te werpen. Ach teraf bleek dat de man een schop geleend had bij een naburig cafe. Zonder dat de politie van de vermissing in kennis werd gesteld, is de echtgenoot van de dochter, de heer T. uit Krommenie, gisterochtend vroeg voor hij naar zijn werk ging eens in het gat gaan spitten. Op ongeveer een halve meter diepte vond hij, in een jute zak gewikkeld, het lijk van zijn schoon moeder. Onmiddellijk werd toen de poli tie ingelicht. In de loop van de morgen, toen het parket uit Haarem, dr. Zeldenrust en au toriteiten der Rijkspolitie uit Den Haag en Amsterdam aanwezig waren, is het stof felijk overschot verder uitgegraven. Een zoontje van mevrouw D.'s dochter, dat wel eens met zijn grootmoeder naar het huis van de oud-kostganger in Am sterdam was geweest, verschafte de re cherche diens adres in de hoofdstad, waar van Z. in de loop van gistermiddag ge arresteerd is. Hij wordt vandaag nader verhoord op het politiebureau in Kromme nie. In Ter Apel is de 76-jarige mevrouw L. Trip-Reitsma toen zij per rijwiel wilde oversteken door een Duitse vrachtwagen aangereden. Zij kwam onder de wagen te recht en overleed ter plaatse. Op de provinciale weg Dinteloord-Steen- bergen is de 60-jarige J. Mangelaars uit Dinteloord bij het verlaten van een fa brieksterrein onder een personenauto ge raakt. Hij is aan zijn verwondingen be zweken. De 61-jarige heer W. Kluft uit Oosthui zen is met zijn bromfiets op een landweg nabij Kwadijk in botsing gekomen met een andere bromfietser. Hij werd met een schedelbasisfractuur in een ziekenhuis op genomen en is daar overleden. Op de Stienserdijk onder Stiens (Fr.) is een motorfiets uit een bocht gevlogen. De bestuurder, de 22-jarige timmerman P. B. uit St. Anna Parochie werd daarbij zo ernstig gewond dat hij korte tijd later in een ziekenhuis te Leeuwarden is overle den. In het Diaconessénhuis te Leeuwarden is overleden, de 65-jarige mevrouw A. T. K. uit Zweins. Zij was op een kruispunt bij Franeker uit een bus gestapt en onder een personenauto geraakt toen zij achter de bus langs de weg overstak. In een ziekenhuis te Maastricht is de 47- jarige arbeider Fr. J. Sieben overleden. De man had een schedelbasisfractuur op gelopen tijdens een ongeval op 14 mei, waarbij hij een voetganger aanreed. De voetganger werd slechts licht gewond. Kruisbesscnpluk. Op Zuid-Beveland is maandag de pluk van groene kruisbes sen begonnen. Druk zal het niet worden met deze pluk, omdat er te weinig vruch ten aan de struiken hangen. De eerste vei ling van groene kruisbessen werd gehou den in Kapelle, waar een aanbod was van 1500 kg. Dit werd gekocht voor export naar Zweden. De prijs liep van 1,82 tot 2,81 per kg. Advertentie Eoücrdom-shog mei de pure Kentucky De delegaties uit de Staten van Suriname en de Nederlandse Antillen, die op het genblik een bezoek aan ons land brengen, bezochten gisteren Rotterdam, waar ze een tocht langs de wederopbouw maakten. Na dat het gezelschap op het stadhuis was ontvangen, scheepten allen zich in voor eep vaartocht door de haven. Tenslotte be zochten de delegatie-leden de in aanbouw zijnde Deltawerken, te weten het sluizen- complex in het Haringvliet. Voordat de delegatie naar Den Haag terugkeerde, werd nog een bezoek aan „Floriade" ge bracht. Een uit de Nationale Raad Welzijn Mili tairen voortgekomen Commissie voor de Rechtsbasis van de Sociale Zorg voor de Dienstplichtigen en daarmede gelijk te stellen Militairen, onder voorzitterschap van prof. mr. E. H. S. Jacob, heeft een rapport uitgebracht inzake de sociale recthspositie van de dienstplichtige mili tair in vergelijking met de werknemer in de burgermaatschappij. Het rapport komt tot de conclusie, dat in het algemeen gesteld kan worden, dat de sociale voorzieningen voor de militair de vergelijking met de voorzieningen in de burgersector zeer goed kunnen doorstaan, en voorts dat de overheid zich van haar bijzondere verantwoordelijkheid tegenover het personeel van de krijgsmacht bewust is. Vlinders. Op Terschelling is bij paal 17 een massale vlucht bastaardsatijnvlin- ders waargenomen. Met miljoenen trokken de vlinders over de zogenaamde Stuif dijk naar zee. Het was een imposant gezicht want de vlucht was kilometers lang. Met moeite uit gezonken auto gered De burgemeester van Jutphaas, Th. ba ron de Smeth van Deurne Is maandag avond te Jutphaas om zeven uur met zyn auto te wa'ter geraakt. Het kostte enkele inwoners van Jutphaas, die direct ter plaatse waren, grote moeite om de burge meester, die inmiddels bewusteloos geraakt was, uit de gezonken wagen te bevryden. Het ongeluk gebeurde toen burgemees ter De Smeth uit zijn tuin de Dorpstraat oprijdend, met een uit Utrecht naderende personenauto, bestuurd door de heer B. uit IJsselstein in botsing kwam. De wagen van de burgemeester draaide om de andere wagen en reed vervolgens de Vaartse Rijn in. De wagen van B. kwam vlak voor het water tot stilstand, na nog een bakfiets geraakt te hebben. De bestuurder van dit voertuig, de 39-jarige heer H., was de eer ste, die te water ging, weldra gevolgd door enkele andere redders. De pogingen om de nog drijvende wagen naar de kant te duwen mislukten. De heer W. wrong een portier open en de redders konden daarop de burgemeester uit de wagen halen. De burgemeester is met een wond boven zijn linkeroog naar het Militair Hospitaal in Utrecht overgebracht. De burgemeester was op weg naar een ziekenhuis in Utrecht, waar zijn echtge note wordt verpleegd. Lekke huizen in Slotermeer (Van onze Amsterdamse redacteur) Niet minder dan 750 huurders van wo ningen in de tuinstad Slotermeer hebben een adres aan de gemeenteraad van Am sterdam gezonden met het verzoek de huurverhoging die per 1 april is ingegaan voor deze huizen ongedaan te maken. De bewoners, allen gehuisvest in enige com plexen duplex-woningen, hebben vele klachten over hun huizen. Men ergert zich aan onpraktische trapverlichting, aan te lage plafonds van de bovenverdiepingen, aan lekkage bij regenachtig weer, aan ge brek aan droog- en bergruimte en aan het feit dat de douches zo laag zijn, dat men zich slechts gebukt kan wassen. De adressanten zouden het redelijk ach ten dat indien de huurverhoging niet kan worden voorkomen, de ongemakken wor den verholpen of de kosten, die de be woners zelf hebben gemaakt, op de huur in mindering worden gebracht. Prof. Houthakker. Onze landgenoot Hendrik S. Houthakker (geb. te Amster dam 31 dec. 1924), thans hoogleraar te Stanford (Californië), is met ingang van 't nieuwe studiejaar benoemd tot gewoon hoogleraar in de economie aan de Harvard Universiteit te Cambridge (Mass.). Advertentie zuiver katoenen tricot, exclusieve P&C dessins speciaal verlaagde J. M. prijs In het begin van dit jaar ging het ver keerd met de 19-jarige Zaandamse varens gezel die maandag voor de Haarlemse po litierechter, mr. H. J. Ferwerda, terecht stond. Het meisje, waar hij verkering mee had, wilde niets meer van hem weten. Hij was in de kost bij de moeder van het meisje en moest op staande voet het huis uit. Op 25 januari brak hij in het huis in en nam een geldkistje met 22,50 weg, op 14 februari haalde hij twee damesfiet sen uit de schuur van het huis van zijn Een in Duitsland gelegerde Canadese mi litair, die in Nijmegen verbleef, heeft za terdagavond in deze stad heel wat beroe ring veroorzaakt. Het begon in de Hout straat, waar de Canadees zijn gehuurde auto had geparkeerd en zich op genoeglij ke wijze onderhield met de drie meisjes, die hij in zijn wagen had. De goede stem ming vervloog toen een 16-jarige Nijmeeg se jongen passeerde, die de meisjes kende en het drietal even vriendelijk wilde be groeten. De Canadees was hier niet op ge steld en commandeerde dat de jongen moest doorlopen. Toen deze dat niet ter stond deed, klom de militair uit de auto en gaf hem een slag. Bij de veohtpartij die volgde werd de Nijmegenaar rugge lings over een muurtje gedrukt, waarbij zijn nekwervel werd beschadigd. De sol daat was hierover nog niet tevreden. Hij ging op de jongen zitten en bleef hem in het gezicht slaan tot patrouillerende po litieagenten tussenbeide kwamen en hem mee namen naar het politiebureau. De jeugdige Nijmegenaar moest naar het zie kenhuis worden gebracht, waar hij gerui me tijd zal moeten verblijven. Tweede bedrijf De tweede acte van deze internationale ontmoeting speelde zich af in de Molen straat. Ruim een half uur na het treffen in de Houtstraat meldden zich bij de por tier van het politiebureau drie jongeda mes, een van hen was buiten bewustzijn en zag er lichtelijk beschadigd uit. Ze ver telden. dat de beschadigde juffrouw vlak voor het politiebureau was aangereden door een auto. Het slachtoffer werd onder zocht door direct ontboden helpers van de G.G.D., die tot hun verwondering echter geen enkel letsel konden ontdekken. Toen de politie zich hierna uitvoerig voor dit geval ging interesseren, bleek dat het drietal dit ongeluk in scène had gezet. Zij waren in de Molenstraat voor een auto gaan staan, een van hen had een portier opengerukt en zonder aanleiding de chauf feur een klap in het gezicht gegeven. De bestuurder, in de heilige overtuiging verke rend dat hij een heer moest blijven, had niet terug geslagen doch eenvoudig het portier weer dicht getrokken. De slagvaar dige jongedame had zich daarna met enig misbaar op de grond laten vallen en si muleerde alsof zij buiten bewustzijn raak te. Haar vriendinnen loodsten haar daarna het politiebureau binnen en deden het be kende verhaal over het verkeersongeluk. Uit het onderzoek kwam vast te staan dat het gehele toneelstuk was opgevoerd omdat de drie jongedames, die op stap waren geweest met dc vechtlustige Cana dees, graag wilden weten hoe hun in het politiebureau opgesloten vriendje het maakte. Beseffende dat zij nul op het request zouden krijgen als zij zich voor informatie tot de portier zouden wenden, bedachten zij deze krijgslist om in het bu reau door te dringen. Tijdens een vaartocht op de Westerschel- de heeft de directie van de n.v. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis- singen de veerboot „Prinses Irene" over gedragen aan het Provinciaal Bestuur van Zeeland. Ir. C. Kapsenberg die het schip overdroeg sprak in zijn rede van een „monumentale oplossing" van het nijpende verenprobleem in Zeeland. De Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot die het schip aanvaardde, zeide er over verheugd te zijn dat de motoren die in de Prinses Irene zijn gebouwd, economischer zijn dan verwacht werd. De nieuwe „Prinses Irene" is vrijwel gelijk aan de „Prinses Beatrix". De problemen van het lange wachten op de veerpleinen behoort thans tot het ver leden, naar de Commissaris der Koningin opmerkte. De „Prinses Irene" zal evenals de „Prin ses Beatrix" op de dienst Vlissingen-Bres- kens worden ingezet. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is ge slaagd voor het cand.ex. Kunst-geschiedenis mejuffrouw M. F. Halbertsrpa te Aerden- vroegere geliefde en gooide ze in het wa ter en een dag daarvóór had hij een post wissel, bestemd voor zijn broer, vervalst. De ruim vierenvijftig gulden die hij in casseerde, hield hij voor zichzelf. Zes maanden met aftrek was de eis van de officier van Justitie, mr. J. Wiarda. De politierechter vroeg de varensgezel of hij al die dingen had gedaan, omdat hij in een verkeerde gemoedsstemming was. Dc jongeman beaamde dit. Hij was kwaad geweest en balorig. En hij kon in die lijd ook geen schip krijgen. Zijn raadsman mr. B. W. Stomps wees op de troosteloze jeugd van zijn cliënt. Hij was in het gezelschap van slechte vrienden beland en aan de drank geraakt. Pleiter drong aan op een gecombineerde straf. In de proeftijd zou de jongeman een kuur kunnen volgen om van de drank af te raken. Mr. Ferwerda vroeg de varensgezel of hij dit zou willen. Maar dan moest hij het zelf betalen. Verdachte zei dat hij vier a vijfhonderd gulden in de maand verdien de en het best kon betalen. De politierechter veroordeelde hem toen tot zes maanden gevangenisstraf, waar van vier onvoorwaardelijk met aftrek en de overige twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd met de bijzondere voorwaar de dat hij op eigen kosten een ontwennings kuur zal ondergaan. Eveneens zes maanden met aftrek eiste de officier van Justitie tegen een 30-jarige landarbeider uit Haarlem. Deze verdachte nam op 19 maart twee damesfietsen weg en terwijl hij onder invloed van drank was reed hij op de ene fiets op de Leid- sevaart met de andere fiets op zijn nek. Toen was hij gevallen. Aanvankelijk ontkende verdachte har- nekkig, .maar half april bekende hij tegen over een rechercheur alsnog. Op de vraag van de politierechter hoeveel hij verdien de zei de landarbeider, dat het in de zo mer wel zo'n f 125 was. Hij was reeds meermalen veroordeeld wegens diefstal en ook voor belediging van een ambtenaar in functie en het rijden onder invloed 'op een fiets. De raadsman mr. J. F. M. M. Brons vertelde.dat deze delicten stamden uit de tijd voor het huwelijk van verdachte, zes jaar geleden. In die tijd dronk hij nog erg veel, maar na zijn huwelijk had hij zich behoorlijk gereclasseerd. Voor ver dachte zelf, zijn vrouw en drie jonge kin deren was het daarom wel jammer dat het nu weer mis was gegaan. Pleiter meende dat de landarbeider de fietsen heeft gestolen, doordat hij had ge dronken. Hij verzochthem twee maanden gevangenisstraf met aftrek op te leggen, dan zou verdachte dezelfde dag nog vrij komen. De politierechter veroordeelde hem tot zes maanden, waarvan vier onvoorwaar delijk met aftrek en twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. In Den Haag zijn weer opnieuw twee straatroven gepleegd, waarmee het totaal sinds 1 januari in deze stad tot vijftien is gestegen. Zaterdagavond laat werd een 72-jarige vrouw in de Borneostraat door twee brom fietsers haar handtas ontrukt. De mannen gingen er na hun roof vandoor. In de por temonnee bevond zich 15,en een zil veren rozenkrans. De volgende avond werd een wielrijdster op de Prof. B. M. Telder- weg eveneens door een bromfietser haar handtas ontrukt, die zij op de bagagedra ger had gebonden. In haar tas bevond zich f 3,en een kerkboekje. Het regeringsemigrantenschip „Zuider kruis" zal onvoorziene omstandigheden voorbehouden woensdag a.s. met onge veer 540 emigranten naar Australië ver trekken. Het is de eerste reis van 't stoom schip in dit jaar. De „Zuiderkruis" staat deze reis onder commando van kapitein K. Harder. De embarkatie zal geschieden via de loods „Celebes" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" te Amsterdam. Op 29 december jl. keerde het s.s. „Zui derkruis" van zijn laatste reis in Amster dam terug. Nadien heeft het schip nog dienst gedaan voor de huisvesting van on geveer 500 slachtoffers van de overstro mingsramp in Tuindorp-Oostzaan. Wisselbcker Veilig Verkeer. Het Ver bond voor Veilig Verkeer organiseert ieder jaar een grote landelijke verkeerscompe- titie voor VGLO-scholen in Nederland. De landelijke finale en bijbehorende wissel beker is nu gewonnen door de kweekschool „Thomas Morus" te Rotterdam. Daarmee is de door de jongelui veelomstreden trofee voor een jaar vei-huisd van Franeker naar de Maasstad. Lang yzer. Wm. H. Müller en Co n.v. te Rotterdam heeft aan de Arnhem- sche scheepsbouw maatschappij n.v. op dracht gegeven voor de bouw van een enkelschroef motorvrachtschip van het shelterdektype, met een bruto tonnage van 500. Het schip zal worden voortgestuwd door een MAN-scheeps-dieselmotor, waarmee een snelheid van 12 mijl bereikt zal kun nen worden in beladen toestand. Bijzondere voorzieningen worden getroffen om het schip geschikt te maken voor vervoer van lang ijzer. Slaperig. In de vroege ochtenduren is zaterdag in de Harskamp een personen auto tegen een lichtmast gereden. De licht mast werd meegesleurd over een afstand van 25 meter, waarna de auto een ravage aanrichtte aan een benzinepomp in de Dorpsstraat. De bestuurder van de wagen, de heer M. van der K. uit de Driesprong (gemeente Ede) en een mede-inzittende, de heer W. E. werden niet gewond. De onfor tuinlijke bestuurder en zijn passagier meld den zich bij de politie, waar de eerste ver klaarde, door slaap te zijn overmand. Ir. Bakker verlaat T. H. Ir. H. Th. Bakker, adviseur van de Senaat van de Technische Hogeschool te Delft, zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 8 juni afscheid nemen van de hogeschool. Die dag zal er 's middags in het gebouw der voormalige Akademie aan de Oude Delft een afscheidsreceptie wor den gehouden. Premier Na«sh vertrokken. De premier van Nieuw-Zeeland, Walter Nash, heeft zijn driedaags bezoek aan ons land zater dag beëindigd. Des middags bezocht hij nog de Fokker-vliegtuigenfabriek. Hij toonde zeer veel belangstelling voor de Fokker IT-27 „Friendship", waarvan in Nieuw-Zeeland reeds een groot aantal toe stellen in gebruik is. Na dit bezoek is de heer Nash per vliegtuig naar Kopenhagen vertrokken. Handelsreizigers bijeen. De voorzitter van de Katholieke Vereniging van handels reizigers „St. Christoffel", de heer P. J. M. de Graaf, heeft zich op de zaterdag in Utrecht gehouden ledenvergadering uitge sproken voor een te vormen Katholiek Verbond van den Arbeid. Hij deed dit naar aanleiding van het schrijven van de katho lieke bisschoppen over de structuur van de katholieke sociale organisaties. Hij hoopte, dat het overleg rondom een structuurwijzi ging van de katholieke stands- en vakorga nisaties niet te veel tijd zal vragen, dat de nieuwe structuur overzichtelijk zal zijn, in het bijzonder voor de leden en gestreefd wordt naar uiterste efficiency. Burgemeestersambt. Aan de heer H. F. Arke is op zijn verzoek met ingang van 1 juli 1960 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Oudewater. Besmcttclyke ziekten. Blijkens een overzicht-in de Staatscourant is in de week van 8 tot 14 mei in Groningen een geval van kinderverlamming gemeld. In Vollen- hove (Ov.) is een geval van difterie gecon stateerd en in Den Helder werd een geval van malaria gemeld. Verspreid over het gehele land met een concentratie van 23 gevallen in Amsterdam kwamen 72.ge vallen van roodvonk voor. Advertentie Rotterdom-shog met de pure Kentucky Het K.N.M.I. deelt mede: Een oceaanstoring begon gisteren bij Ierland in diepte toe te nemen en bereik te Schotland met een luchtdruk in het centrum van 995 mb. Het bijbehorende front ging vergezeld van een regenzone die in de nacht van maandag op dins dag de Noordzee bereikte. In het westen van het land begon het om vijf uur te re genen. Achter het front volgt een hoge- gelde drukgebied, dat in een snel tempo nader- De Bjlt bij komt en vannacht al passeert. Morgen draait de wind opnieuw naar zuid op de nadering van een volgende Oceaanstoring. Wat de vooruitzichten voor morgen betreft komen we eerst in een ge bied met opklaringen, maar in de loop van Stockholm de dag zal de bewolking gaan toenemen Qslo WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen buiten- en binnenland van gisteren. Neerslag laatste 24 uur Den Helder regen Ypenburg regen Vlissingen regen 60 wzw wzw wzw Twente Eindhoven regen Zd-Limburg regen /waat bew zzw regen zzw zw int bew zzw zw z Helsinki in de hogere niveaus. Het is niet waar- onbewolkt licht bew. regen Kopenhagen half bew. zo schijnlijk, dat de regen van deze oceaan- Aberdeen'Ücht bew. wnw storing ons voor morgenavond bereikt. Na Londen zwaar bew nnw een koude nacht zullen de temperaturen Amsterdam regen wzw morgen over het algemeen dezelfde waar- Rr)ls..i den bereiken als vandaag. Woensdag 25 mei Zon op 4.33 uur, onder 20.41 uur. Maan op 5.02 uur, onder 20.25 uur. Maanstanden 25 mei 13.27 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 24 mei Hoog water 3.01 en 15.25 uur. Laag water 10.57 en 23.23 uur. Woensdag 25 mei Hoog water 3.40 en 16.04 uur. Laag water 11.39 en uur. regen Luxemburg regen Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Aiaccio Lissabon zw zzw regen zw geheel bew zw half bew. onbewolkt zwaar bew no licht bew. zw hall bew. zw mist z 18 20 18 19 20 20 20 20 o 15 windst. 18 18 16 15 19 20 21 18 21 21 windst. 22 nnw 20 17 21 18 21 /waar bew windst. 19 onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt o w w z wzw ono ono n 23 18 20 26 23 en - E 2 <u c r- 10 7 10 0,5 6 0 0,1 1 0 0 0 0 8 1 6 2 1 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0,5 1 0 0 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2