Neem de gulden proef! Gillette Eerste vakantieflats van „De Schelp" in begin juni gereed TAXI 13000 Echtpaar Floris-van der Putten in Heemstede 60 jaar getrouwd U R.C.H.- tk B. en W. van Haarlemmermeer willen stuk terrein afstaan VAT 69 W. Kerkdiensten op Hemelvaartsdag AANWINST VAN ZANDVOORT Koopprijs is bijna twintig mille WOENSDAG 25 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT niet voor iedereen HRB won eerste prijs bij EHBO-wedstrijden „Die Raeckse" breidt zijn toneelaccommodatie uit Uitspraken Haarlemse rechtbank Scheer u en voel het verschil. Werkelijk glad i Ook 's avonds nog voelt u zich heerlijk fris en schoon. Lemaire en Beumer Perzische Tapijten handgeknoopte Smyrna koelkasten diepvriezers Raadslid J. Prikkel stelt vragen over plannen tot opheffing Volkskredietbank TROUWAUTO'S Stichting van t.h. in Haarlem W. P. Nijman overleden Burgerlijke Stand van Haarlem Wetenschappelijk en statistisch kon wor den vastgesteld, dat de mens over het al gemeen de laatste jaren een langere le vensduur is geschonken. Een der waar borgen voor deze bewering is onder meer bet feit, dat zoveel echtparen tegenwoor dig hun gouden bruiloft mogen vieren, zo dat een dergelijk feest reeds lang niet meer tot de hoge uitzonderingen behoort. Een diamanten bruiloft, dat is nu pas wat! Zoals de heer C. Floris en mevrouw C. F. Floris-van der Putten, die 30 mei aanstaande in hun woning aan de Drie- herenlaan 15 te Heemstede hun zestigja rig huwelijksfeest hopen te vieren. Zij heb ben beiden de leeftijd van drieëntachtig jaar bereikt, en zij zijn ook in Heemstede geboren en getogen. Hun eerste woning stond aan de „Molenwerf", welke zij be trokken met een weekloon vantien gulden! De bruidegom weet zich nog te herinneren, dat hij van zijn baas met de grootste moeite voor de bruiloft vrijaf kon krijgen, echter alleen op voorwaarde, dat hij de volgende morgen weer om halfvijf op het werk zou zijn. Enige jaren na zijn huwelijk accepteer de de heer Floris bij de Posterijen de be trekking van brievenbesteller. Welis waar ging hij er twee gulden per week minder verdienen acht gulden dus doch een dergelijke werkkring leek hem over het algemeen toch beter. Als verze keringsagent en met een handeltje in eikels, kastanjes en ansichtkaarten tracht te hij deze financiële achteruitgang te eli mineren. Veel vrije tijd bleef hem dus niet over, hetgeen echter niet kon verhin deren, dat de heer Floris bijzonder actief aan het organisatie- en verenigingsleven heeft deelgenomen. Met trots herinnert hi'i zich in 1910 de woningbouwvereniging „Verzekeren Zij Ons Doel" te hebben op gericht, waardoor de bouw van zestien wo ningen aan de Drieherenlaan mogelijk werd. Deze vereniging bestaat niet meer, doordat alle huizen successievelijk in eigendom der bewoners zijn overgegaan. De heer Floris bewoont zelf ook een der gelijk huis. Verder behoort hij tot de mede-oprich ters van de r.-k-. harmonie „Sint Michaël", de r.-k. damclub „Sint Bavo", de onder linge tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" en de r.-k. voetbalvereniging ..Heemstede", die later met „Berken rode" tot „H.B.C." werd gecombineerd. De voetbalsport heeft zijn leven onver wacht een wending gegeven. Want de heer Floris schreef eens op verzoek van de re dactie van een plaatselijk blad een ver slagje over een voetbalwedstrijd, na welk contact hij voor het Heemsteeds corres pondentschap werd aangezocht. Na be trekkelijk korte tijd schreef hij reeds voor het A.N.P., een weekblad, drie lan delijke en drie Haarlemse dagbladen, waaronder ook het onze. Zijn journalistieke werkzaamheden na men ten slotte zulk een omvang aan, dat Advertentie maar alleen voor de ■man, die weet wat bij 1 wil en een goede smaak heeft. FINEST SCOTCH WHISKY DONDERDAG 26 MEI 1960 HAARLEM. Ned. Hcrv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10 uur: Ds. Joh. Bronsgeest. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 10.45 uur: Broeder P. Noordmans. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30 uur: Dr. G. Ph. Scheers, van Haar- lém-Schoten. Ned. Hcrv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuider straat 15. Hemelvaartsdag tocht naar de wereldwijde Zendings-conferentiedag op 't Brandpunt te Doorn. Evang. Luth. Kerk, Witte Herenstraat. Kerkedag in Hoekelum. Vertrek per bus om 8 uur v.m. van de Grote Markt. Evang. Broedergemeente, Parklaan 32. 10.30 uur: Preekdienst door Ds. H. Schutz. Vereenigde Doopsgezinde Ge meente, Grote Houtstraat 411. 10.30 uur: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Wilhelmina- keik, Ged. Oude Gracht 61. 10 uur. Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 9 uur: Ds. J. P. Geels. Vol'.e Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim Kapel, Paul Kru- gersiraat 36. 10 uur: Openbare samenkomst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 20 uur: bidstond. Oud-Katli. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10' uur: Hoogmis. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10.30 uur: Godsdienstoefening. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraal 9. Donderdag 20 uur. De Christengemeenschap, Wilhelmina- straat 60. 10 uur: De Mensenwijdingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Immanuëlkerk, Van Egmonstraat. 10 uur: Ds. G. Koch. Sionskerk, Eksterstraat. 10 uur: Ds. J. Kroon. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9 uur: Ds. I-I. W. Wierda. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9 uur: Dr. A. Dondorp. Verlosserkerk, Gen. Spoor- laan. 9 uur: Ds. P. de Ruig. Ghr- Geref. Kerk, Floresstraat. 10 uur: Ds. J. J. Rebel. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10 uur: Kand. P. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30 uur: Ds. Henkels. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10 uur: Ds. J. H. Bethe. Geref. Kerk. Koediefslaan. 9 uur: Ds. J. A. van Arkel, van Haarlem. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. 10.30 uur: Ds. J. E- Drost. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 9.30 uur: Ds. P. D. Kuiper, van Sassenheim. Rooms Kath. Kerk. 6.45 en 8 uur: H. Mis. 9 uur; Processie H. Mis. 11 uur: Laatste Mis. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 uur: Ds. K. Pettinga. Geref. Kerk. 9 uur: Ds. K. Schou ten. Chr. Geref. Kerk. 9 uur: Ds. D. H. Bies- ma. Geref. Gemeente. 10 uur: Ds. H. van Gilsf. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9 uur: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15 uur: leesdiensten. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30 uur: Mevr. Dr. E. Flesseman, van Amstel veen. Geref. Kerk, Vijverweg 14. 9.30 uur: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk, Popel laan 1. 10.30 uur: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Dr. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 9 uur: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10 uur: Ds. G. H. van Willenswaard. Adventskerk. Geen dienst. Geref. Kerk. 9.30 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. 10 uur: dienst in Haarlem-N. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. G. H. van der Woord. Het echtpaar Floris-Van der Putten uit Heemstede, dat op 30 mei zestig jaar getrouwd is. hij moest kiezen tussen „de post en de krant". De heer Floris koos het laatste en ging op vijfenvijftigjarige leeftijd met vervroegd pensioen, waarna hij tot zijn ze ventigste jaar (in 1947) nog een buitenge woon actief en gewaardeerd dagbladcor respondent is geweest. Ten slotte was hij in zijn jonge jaren ook nog een veelge vraagd scheidsrechter bij de H.V.B. en de toenmalige N.V.B. Aldus heeft hij diverse wedstrijden gefloten van Ajax, Blauw-Wit en Z.F.C. Het ziet er niet naar uit, dat de naam Floris voorlopig 'zal uitsterven. Want de heer en mevrouw Floris hebben 6 kinde ren, „ze zijn allemaal erg lief voor me", zegt de bruid 51 kleinkinderen en 20 achterkleinkinderen. Een groot ge deelte van hen zal ongetwijfeld aanwezig zijn bij de plechtige mis, die maanaae- morgen 30 mei ter intentie van het dia manten bruidspaar in de- parochiekerk aan het Valkenburgerplcin wordt opge dragen. Daarna is er des middags van drie tot vijf uur receptie in nun woning aan de Drieherenlaan. De Haarlemse Reddingsbrigade heeft dezer dagen met succes deelgenomen aan de EHBO-wedstrijden die door het district Noordwest van de Koninklijke. Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen in Schoorl werden gehouden. In totaal namen zeven ploegen aan de wedstrijden deel. De Haarlemse Brigade kwam met twee ploe gen in de strijd. De eerste ploeg, bestaan de uit mej. Do Turkenburg en de heren Zandvoort en Bouckaert legde beslag op de eerste prijs. Aan mej. Turkenburg werd de leidersprijs toegekend en aan de heer Zandvoort de prijs voor het op de juiste wijze toepassen va'n de kunstmatige adem haling. De gedetailleerde uitslagen van de wed strijden zijn: Ploegen: 1. Haarlem I 251 punten: 2. Haarlem II 222 pnt. 3. Heer Hugowaard 208 pnt. 4. IJmuiden 199 pnt. 5. Schoorl 199 pnt. 6. Heemskerk 184 pnt. 7. Akersloot 120 pnt. Leiders: 1. mej. Do Turkenburg (Haar lem) 26 pnt. 2. IJmuiden 21 pnt. 3. Haar lem II 20 pnt. 4. Heer Hugowaard 16 pnt. 5. Schoorl 16 pnt. 6. Heemskerk 12 pnt. 7. Akersloot 10 pnt. Beoordeling toepassing van de kunst matige ademhaling: 1. Haarlem I 140 pnt. 2. Heemskerk 117 pnt. 3. Schoorl 116 pnt. 4. Haarlem II 112 pnt. 5. Heer Hugowaard 102 pnt. 6. IJmuiden 98 pnt. 7. Akersloot 90 pnt. Met deze uitslag is Haarlem I aangewe zen om het district Noordwest van de KNBRD te vertegenwoordigen op de na tionale EHBO-wedstrijden die door de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen in Den Haag zullen wor den gehouden. Soelaas voor toneelverenigingen De verschillende Haarlemse toneelver enigingen, welke tot voor kort geregeld gebruik maakten van de toneelzaal in het voormalig hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat en die zich misschien door de onverwachte sluiting van dit gebouw enigszins gedupeerd hebben gevoeld, kan weer enig soelaas in het vooruitzicht wor den gesteld. De heer F. Baars, exploitant van hotel-café-restaurant „Die Raeckse aan de Raaks, heeft namelijk besloten de toneelaccommodatie van dit gebouw zoda nig te verbeteren, dat hier over enige maanden ook normale voorstellingen door dilettanten kunnen worden gegeven. In de eerste plaats wordt het toneeldoek meer naar voren aangebracht voor ruim tewinst. Verder wordt de verlichtingsin stallatie versterkt met voet- en boven licht, plus twee schijnwerpers; waarbij desgewenst ook van kleuren gebruik kan worden gemaakt. De heer Baars heeft reeds twee kamer-decors aangekocht waarbij hij zich bovendien verzekerde van de assistentie van de heer H. Kaasenbrood, de voormalige toneelmeester van „De Leeuwerik". Deze zal zich gaarne beschik baar stellen voor de opbouw van het decor en bij de eventuele changementen. Bij de vaste spelers van „De Leeuwerik heeft de heer Kaasenbrood zich reeds een zekere reputatie verworven als een handig knutselaar, die uit het bestaande decor dikwijls verrassend originele combinaties wist te bedenken en op te bouwen. Verder zal het interieur der beide kleedkamers worden gemoderniseerd, nieuw geschilderd en uitgerust met meer spiegels en een verbeterde verlichting. De toneelvereniging „Heemstede-West" die zaterdag in deze zaal een toneelvoorstel ling geeft, zal het eerste ensemble zijn, dat van het nieuwe souffleurshok gebruik maakt. De sprekers op vergaderingen en lezingen, zal binnenkort eveneens een nieu we geluidsinstallatie ter beschikking wor den gesteld. Aangenomen mag worden, dat de gehele restauratie van het toneel in september, dus bij de aanvang van het nieuwe sei zoen, zal 'zijn voltooid. Het staat nog niet vast, of ook de toeschouwersruimte mo menteel met een capaciteit voor bijna driehonderd bezoekers zal worden ge moderniseerd en uitgebreid. Dit is afhan kelijk gesteld van de animo, welke voor deze zaal bij de toneelverenigingen zal bestaan. Advertentie HEMELVAARTSDAG - 10.45 uur Beslissende 5 minuten. 11.— uur: R.C.H. II—RIPPERDA. Zitplaatsen f 1.—. - Staanplaatsen 0.50 Jongenskaarten 0.25. Advertentie SPORTIEVE ZOMERHOEDEN in alle kleuren vanaf ƒ7.95 ANEGANG 24-FRANKESTR.3 BIJNA VEERTIG DEELNEMERS AAN HET CIOS-TOERNOOI DONDERDAG De ClOS-club, de cursistenvereniging van het Centraal Instituut voor opleiding van sportleiders, houdt op de velden van het CIOS aan de Duinlustweg in Overveen, op Hemelvaartsdag zijn jaarlijks volleybal toernooi. Dit eerste buiten-toernooi' met zijn eigen sfeer heeft steeds een grote aantrekkingskracht op clubs en toeschou wers gehad en ook voor donderdag is de belangstelling groot. Tot de gasten behoren de vrouwelijke cursisten van het pas gestichte CIOS uit Arnhem. Veel deelnemers komen uit an dere afdelingen, zoals SOS, Athlon en DSO uit Utrecht, Argos en HVL uit Leiden, For to (Amsterdam). Hofwijk (Voorburg), Cito (Zeist), OVC (Den Haag) en een Haags Garnizoensteam. Uit Haarlem zijn van de partij Die Raeckse, MHBS, OSS, HBC, Eclecta, Velox, OVRA en uiteraard cle organiserende ver eniging. Het toernooi begint om half elf en wordt 's avonds besloten met een bal in de zalen van het Instituut. De' Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 20-jarige boekhouder uit Hoofd dorp en een even oude winkelbediende uit Aalsmeer, die met een valse intekenlijst, zogenaamd voor de slachtoffers van Aga- dir, probeerden een bejaarde Hoofddorpse landbouwer geld afhandig te maken, ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier onvoorwaardelijk met aftrek en twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, waarvan het eerste jaar onder toezichtstelling van de protestants- christelijke reclassering. De officier van Justitie had tegen beiden zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en toezicht van de protestants-christe lijke reclassering geëist. Een 21-jarige betonvlechter uit Haarlem werd wegens meineed veroordeeld tot vier maanden met aftrek. Verdachte pleegde meineed tijdens een rechtzitting, toen hij als getuige optrad in de zaak tegen een 25-jarige Haarlemse timmerman die met zijn auto in Sant poort een 63-jarige bloembollenarbeider aanreed. Het slac'nthoffer kwam vier da gen later in het ziekenhuis tot bewustzijn. Hij had een hersenschudding en een ge broken rib opgelopen. De betonvlechter verklaarde valselijk dat de bollenarbeider op zijn fiets uit de Johan van Beemlaan de Hoofdstraat in reed. De officier van Justitie zei te willen aannemen dat verdachte zich door de tim merman heeft laten beïnvloeden en noem de zijn handelwijze verregaand dom. Hij had drie maanden gevangenisstraf geëist. De rechtbank sprak de timmerman van schuld aan de aanrijding vrij, omdat het tenlastegelegde "hiet bewezen werd geacht. Tegen hem was geëist drie weken hech tenis en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Advertentie Raeslvrl) apparaat mat 2 Glauwa Gillet» mesjes Advertentie Leidsestraat 28, Amsterdam tel. 32735 Het kleine perzische tapijthuis met de grootste collectie goede Specialiteit: tapijten iedere kleur en afmeting. Goedkope dag in Artis. Op Hemel vaartsdag, sinds ruim een eeuw zonder on derbreking een „goedkope dag" in Artis, hoopt de Amsterdamse dierentuin zijn poorten weer te openen voor vele duizen den bezoekers. Helaas heeft men, gezien de vele prijsstijgingen, het kwartjestarief niet kunnen handhaven. Thans betalen volwas senen zestig en kinderen dertig cent. In verband met de te verwachten drukte doet Artis een beroep op het publiek de tassen met dierenvoer thuis te laten. Dit voor komt veel narigheid en wellicht sterfge vallen bij de dieren. Advertentie k. lavering via uw handelaar Imp. KÖNIG N.Y. AMSTERDAM ROTTERDAM ALMELO YENLO Zandvoort krijgt binnenkort een orachtig vakantiecentrum in het ver bouwde en uitgebreide „De Schelp". Na dat dit complex verscheidene bestem mingen heeft gehad, krijgt het nu een bestemming als vakantie-oord. Niet min der dan 93 vrij luxe vakantieflats zullen een aantrekkelijke huisvesting bieden aan mensen die 's zomers in Zandvoort hun vakantie willen doorbrengen. De koopprijs van deze vakantieflats is ge middeld 19.500. In Duitse bladen zijn de flats onder meer te koop aangeboden. Oorspronkelijk heette het complex ..'s Zomers buiten", door een Amsterdam se stichting in 1935 gebouwd als vakantie oord met kleine, vrij primitieve woonge legenheid. In de bezettingstijd werd het complex eerst gebruikt door de bezetten de macht, doch al spoedig kwam het leeg te staan. In 1946 zag een groot lunch- roombedrijf in ons land wel iets in het prachtige complex van vakantie-woningen en liet het opbouwen tot hotel en lunch- room-annex café-restaurant. Lang duurde dit echter niet. Slechts ruim een jaar bleef het als zodanig in exploitatie. Toert in 1948 een stroom van Indische Nederlanders naar ons land kwam, werd het door de heer N. Bou- wes in exploitatie gebracht als opvang centrum voor de repatrianten. Tien jaar bleef het deze bestemming houden met het gevolg, dat het meer en meer uitgewoond raakte en in een steeds grotere vervallen toestand kwam te ver keren. Toen in 1958, nadat het rijk de meeste opvangcentra had opgeheven, het gebouw leeg kwam te staan, heeft het ge ruime tijd geduurd voor een nieuwe be stemming aan het complex gegeven kon worden. Onder meer werden onderhande lingen gevoerd met een Duits concern over een bestemming tot vakantie-oord. Vorig jaar is de maatschappij „Ver zicht" uit Leidschendam begonnen om het complex te gaan verbouwen tot vakantie- flats, waarmede werd teruggekeerd naar de oorspronkelijke bedoeling van het ge bouw. De maatschappij „Verzicht" heeft de zaak niet half aangepakt. Met grote voortvarendheid werden de tekeningen voor het vernieuwde gebouw opgezet en reeds aan het eind van het vorig jaar werd met de bouw begonnen. Wie thans dit bouwwerk bezichtigt, kent zeker de oude toestand niet meer terug. Slechts de buitenmuren en de vloeren werden gespaard, voor de rest werd al les met de grond gelijk gemaakt en daar na opnieuw opgetrokken. Vrij luxe flats Thans naderen 93 vrij luxe vakanticflats hun voltooiing en zullen de eerste ervan begin juni door de eigenaren worden be trokken. Een modelflat. geheel ingericht, toont een eventuele gegadigde wat met deze flats te bereiken is. De flats zijn ge bouwd in twee woonlagen, buitentrappen voeren naar de bovenste flats, die men via het langs de gehele gevel gebouwde balkon kan betreden. Elke flat bevat een grote woonkamer, twee kleinere slaapka mers, een toilet en een modern ingerich te keuken, die voorzien is van een inge bouwde ijskast en een geiser. Deze op vakantieverblijf ingestelde flats bieden veel comfort. Hoewel volgens de opzet de ze vakantieflats slechts bewoond mogen zijn van 1 april tot 1 oktober, werd de mogelijkheid geschapen om ook tijdens wintei'-weekeinden de flats te bewonen. Een speciale aansluiting is gemaakt voor een eventueel zelf te plaatsen elektrische radiator. In een der laatste vergaderingen van de Zandvoortse gemeenteraad werd tegen deze mogelijkheid tot winter-bewo- ning geen bezwaar gemaakt. De flats zullen niet worden verhuurd, men kan ze slechts kopen. De verkoop verloopt tot nu toe bijzonder vlot, hoewel er van de 93 flats nog verscheidene be schikbaar zijn. Het hoofdgebouw krijgt weer zijn oorspronkelijke bestemming als café-restaurant. Daarachter komt een Chi nese theetuin. In het hoofdgebouw komt een aantal (vermoedelijk acht) hotelka mers. De verbouw en inrichting hiervan zullen echter nog wel enige tijd vergen. Een project op zichzelf is de mooie tuin, die rondom en op de binnenplaats van het- bouwwerk wordt aangelegd en waarvoor men thans bezig is karrevrachten vol zwarte grond aan te voeren. Voor het gehele project is een speciaal eigen wegenplan ontworpen, waardoor het gebouw op gemakkelijke wijze van een drietal zijden te bereiken zal zijn. De aan leg van dit wegenplan, aansluitend op de in de nabijheid gebouwde garageboxen, nadert thans zijn voltooiing. Van de straatzijde af heeft men nu nog geen idee, van het werk, dat hief tot stand wordt gebracht. Wanneer de bouw geheel is voltooid, zal blijken dat Zand voort met dit fraaie vakantieflats-complex „De Schelp" een bouwwerk rijker is ge worden dat een belangrijke aanwinst voor de badplaats is. Rond het oude hoofdgebouw zijn in carré-vorm 93 vrij luxe vakantieflats in twee verdiepingen gebouwd. De eer ste flats zullen begin juni kunnen worden betrokken. Het Haarlemse raadslid J. Prikkel (P.v.d.A.) heeft aan B. en W. van Haarlem schriftelijk gevraagd of zij kennis hebben genomen van de berichten in de pers over de plannen om de Volkskredietbank op te heffen. Hij vraagt het college mee te delen 'of deze berichten juist zijn en zo ja, of zij menen dat dit de oplossing van de moei lijkheden is. Voorts vraagt de heer Prikkel het col lege of het bereid is in samenwerking met andere gemeenten op verantwoorde wijze te blijven voorzien de behoefte van .liet verstrekken van kredieten. Advertentie AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Houtplein 21 Telefoon 10338 B. en W. van Haarlemmermeer stellen de raad voor eventueel medewerking te verlenen aan het stichten van een tech nische hogeschool in de gemeente Haar lem door daartoe in de gemeente Haar lemmermeer een terrein van ongeveer vijftig hectare te bestemmen. B. en W. delen in de toelichting tot dit raadsvoorstel mee, dat de medewerking van de gemeente Haarlemmermeer aan vaardbaar is, indien een afgerond gedeel te van het hogeschoolcomplex in Haar lemmermeer ten noorden van Vijfhuizen tussen dit dorp en de Schipholweg en te genover een door Haarlem te verwezenlij ken complex in Schalkwijk wordt geves tigd. B. en W. herinneren eraan, dat Haarlem op een terrein dat thans nog tot de ge meente Haarlemmerliede en Spaarnwou- de behoort, maar vermoedelijk per 1 ja nuari 1961 bij Haarlem zal komen, onge veer 55 hectare voor de stichting van een technische hogeschool beschikbaar heeft. Tijdens besprekingen met het ministe rie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen was echter komen vast te staan, dat voor een t.h. tenminste 100 hectare no dig zouden zijn. B. en W. van Haarlem hebben zich toen tot het gemeentebestuur van Haarlemmermeer gewend met het verzoek een aansluitend terrein voor de vestiging van de t.h. af te staan. Bij hun overwegingen hebben B. en W. van Haar- Gisteren is op 47-jarige leeftijd in Haar lem overleden de heer W. P. Nijman, tech nisch hoofdambtenaar bij de gemeentelij ke dienst van Openbare Werken en be stuurslid van de afdeling Haarlem van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel. De heer Nijman kwam op 1 juni 1954 in dienst van de gemeente Haarlem, na dat hij daarvoor enige andere overheids- betrekkingen heeft vervuld. Sinds enige jaren was de thans overle dene bestuurslid van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel, waarbij hij speciaal was belast met de zorg voor het kleuteron derwijs. De begrafenis van het stoffelijk over schot heeft zaterdag om twaalf uur op de Noorderbegraafplaats in Haarlem plaats. lemmermeer zich laten leiden door de vraag of het belang van de gemeente met een afstand van genoemd terrein gebaat is en het onttrekken van dit terrein aan agrarische bestemmingen gewettigd is. Zij komen tot de conclusie dat op beide vra gen bevestigend moet worden geantwoord, mede omdat B. en W. van Haarlemmer meer ervan overtuigd zijn, dat de t.h. het beste in Haarlem kan worden gesticht, „omdat Haarlem uit hoofde van haar om vang en karakter het best. kan voldoen aan de algemene voorwaarden die voor de ves tiging van een inrichting van hoger onder wijs gesteld dienen te worden". Advertentie BEVALLEN van een zoon: 23 mei: L. M. Scharwachter-van Loevesijn; 24 mei: M. A. E. Ruiter-Keeman. BEVALLEN van een do'ch ter 21 mei: E. F. Stenger-Lambour; 23 mei: G. C. van Lent-Langeveld; T. Sekreve-Nieborg; M. Boot-Mulder; C. J. 't Hoen-van Bakel; J. M. van Santen-Uittenbogaard; C. A. M. van Schie-I-Ietem; D. A. Guilloteaux-van het Reve; 24 mei: M. J .A. van den Bergh- Neelissen; C. de Leur-Keijser; E. M. Stok- kel-Hoogenboom. OVERLEDEN: 22 mei: J. J. Amiabel, 74 j., Acaciastraat; J. J. Groos-van Broek huizen, 77 j., Gasthuisvest; C. W. van Kips hagen-Franse, 85 j., Kamperlaan; W. H. Hekkei man, 55 j., Linnaeuslaan; 23 mei: A. de Vries-Smit, 88 j„ Rockaertshof. ONDERTROUWD: 24 mei: E. van Schalkwijk en A. C. Lanooy; A. Houtman en G. A. Albers; Ch. C. de Goede en C. M. P. Verheem. GETROUWD: 24 mei: C. Nieuwmeijer en A. C. van Galen; G. R. Schonner en S. Hoets; H. M. Ransijn en W. F. Heeremans; T. H. M. Pelsma en M. C. C. Sonnemans; I. Venema en M. J. Paap; P. J. Th. Hubers en A. M. Brands; J. E. Veldmeijer en J. Schijvënaar; F. Stroo Cloeck en D. C. H. Nederkoorn.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7