Schouwburgtumult in Brussel bij de première van Mulisch' „De Knop" PVS wil alsnog rijkssteun bij bestrijding tulpenstengelaaltje Restauratieplan oude raadhuis van Schoten weer aan de orde fa. A. EVERTS Drie doden in het verkeer Tegen stelende etaleur tien maanden geëist Ruim 500 verkenners op jamborette Grafstenen herinneren aan oud kerkhof Medische verzorging op Hemelvaartsdag WOENSDAG 25 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Faillissementen Bol met vijf bloemen Evangelisatie-landdag in Velsen Koninklijk paar per vliegtuig naar België UIT STAD EN STREEK WACHTEN IS OP ONTRUIMING Firma B. Engelenberg bestaat 75 jaar Haarlemse rechtbank Feestprogramma van het gouden „Snelverband" Henk Peters won zomeravondrit Uitreiking van diploma's brandwacht tweede klasse Examens Bouw van woningen in Heemstede aanbesteed Voor hen, die niet aan de algemene le denvergadering deelnemen, heeft het be stuur nog enige excursies georganiseerd naar de Linnaeushof, het Frans Halsmu seum en de Grote Kerk. Des zaterdags kan door de gasten een bezoek worden gebracht aan het revalida tiecentrum „Heliomare" of „Het Hoge Duin". Van twaalf uur tot half twee is er een lunch in het Concertgebouw, waarna in dezelfde zaal van twee uur tot half zes de nationale E.H.B.O.-wedstrijden zullen worden gehouden. Het officiële gedeelte wordt daar op om half zeven besloten met een feest diner in restaurant „Brinkmann" aan de Grote Markt. Ten slotte volgt om acht uur de feestavond in het Concertgebouw, waar voor het programma wordt verzorgd door het cabaret-gezelschap André van Meurs. Na afloop is er bal tot drie uur. Terwijl de meer dan honderdste opvoering van „Principes" van Bahr door de Haagse Comedie gisteravond in de Brusselse Koninklijke Vlaamse Schouwburg tot een groot succes uit groeide en vele Brusselse Vlamingen met grote vreugde nogmaals het spel van de grote (Vlaamse) acteurs, het echtpaar Joris Diels en Ida Wasser man, bewonderden, spreekt de Brus selse pers schande over de opvoering van Nederlandse avant-garde toneel en speciaal over een stuk van Harry Mulisch „De Knop". In dit festival voor avant-garde toneel heeft cIc Ne derlandse groep „Test" door dit stuk van Mulisch een wel zeer slechte beurt gemaakt. „Het Huis" een eenakter van Sybren Polet noemt de critiek een kopie van „De Stoelen" van Iionesco en de „Sein paal" van Paul Rodenko, een dialoog tus sen een seinwachter en een vrouw van lichte zeden, bleek evenmin groot toneel te zijn. Maar het toppunt was wel „De Knop".... Zie hier wat de bekende Vlaamse toneelcriticus Andres Poppe in de „Nieuwe Gids" zegt over deze verto ning: „Het lag waarschijnlijk in de be doeling van de auteur om de waanzinnige atoombewapeningswedloop te ridiculise ren. In een niet genoemde staat wordt het apparaat dat een andex-e staat kan vernietigen bewaakt door twee maar schalken. Tijdens een dispuut tussen bei de mannen wordt achteloos op een knop gedrukt en de heleboel gaat onverwacht de lucht in. Mulisch heeft het echter bij het uitwerken van zijn gegeven zo bont gemaakt, dat zijn stuk de lucht in ging, nog voor op de fatale knop gedrukt kon worden. „Zelden aldus Andries Poppe zagen wij op het toneel een zo wan smakelijke uitstalling van vulgariteiten, en vieze weerzinwekkende platheden. Wij besparen onze lezers liefst meer details over dit onwaardig vertoon, dat als avant- garde aan de toeschouwers werd opgedron gen en dat aanleiding gaf tot incidenten die vrijwel uniek zijn in de annalen van het Brusselse schouwburgleven". Het spel was pas enkele minuten aan de gang toen reeds luidkeels in de zaal werd geprotesteerd. Enkele (Franstalige) toe schouwers eisten hun geld terug. Het ru moer groeide aan en lokte protest uit van een ander deel van het publiek. Steeds meer stemmen mengden zich in het koor: er werd gebruld en gescholden van jewel ste. En het bleef niet bij woorden: een paar heetgebakerden sprongen uit hun stoelen op en vlogen elkaar in de haren en er vielen duchtige klappen. De actie op het toneel was plotseling van geen belang meer: de acteurs hielden op, en stonden besluiteloos en zwijgend het spektakel in de zaal gade te slaan. Toen ging plotseling De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag J. Wolff, restauranthouder, Kruisweg 17a, Haarlem. Rechter-commissaris mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator mr. B. J. Lambers, Ged. Oude Gracht 92, Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn geëindigd het fail lissement van: de Commanditaire Vennoot schap C.V. Eerste-Noordhollandse Tegel- handel, Zaanweg 20, Wormerveer en haar vennoot J. M. P. J. Keyzer, koopman, Ane moonstraat 13, Wormerveer. Rechter-com missaris mr. J. D. Vink. Curator mr. H. S. J. M. Felhoen Kraal-Otto, Zaanweg 66, Wormerveer; J. Merbis, vrachtrijder, hand. o.f. J. Merbis en Zn., Duinwijklaan 32, Beverwijk. Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. A. A. M. Leesberg, Vondellaan 20, Beverwijk; C. Hooyschuur, fabrieksarbeider, Ceder straat 11, Zaandam. Rechter-commissaris mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. J. A. M. Thijssen, Westzijde 144, Zaandam. het licht aan en zakte het doek over deze „pijnlijke komedie". Een gedeelte van het publiek verliet de schouwburg, een ander gedeelte bleef geduldig op zijn plaats zit ten. Niemand wist hoe het nu verder moest met „De Knop". „Het schijnt aldus besluit Poppe dat men na een klein half uurtje heeft doorgespeeld, tot het bittere einde! Maar wij hebben dat einde van deze potsier lijke komedie niet afgewacht". Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104- Tel.12730 SANITAIRE INSTALLATIES In Papendrecht is de 28-jarige heer P de Vries uit Sliedrecht bij een verkeers ongeluk omgekomen. Hij reed op zijn bromfiets over de Papendrechtsedijk toen hij in botsing kwam met een hem tegemoet komende autobus. Hij overleed kort na het ongeval. Op de Groene Kruisweg in Rotterdam is de 61-jarige metselaar A. Langendoen uit Brielle, die op zijn bromfiets op weg was naar zijn huis, aangereden door een auto. Ernstig gewond werd hij naar een zieken huis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De 20-jarige W. Kloosterziel uit Waar der, die vorige week woensdag bij een motorongeluk in Woerden o.m. een wervel fractuur opliep, is in het ziekenhuis in Woerden aan zijn verwondingen overleden. In de tuin van de heer D. Bol in Valken burg (Z.H.) bloeit een late tulp met niet minder dan vijf bloemen. Hoewel meer bloemen van één bol voorkomen, is vijf wel een uitzonderlijk aantal. Door de warmte vorig jaar hebben vele tulpebollen meer bloemen dan normaal „gemaakt". Voor de vijfde achtereenvolgende maal zal dit jaar in Velsen op tweede pinkster dag een grote evangelisatie-landdag wor den gehouden en wel in het wandelpark Velserbeek. In een grote tent zullen om half elf, half drie en half zes bijeenkomsten worden gehouden, waarop zullen spreken: ds. Okke Jager, gereformeerd predikant te Haarlem; ds. G. Toornvliet en ds. J. Visser uit Am-* sterdam; de Canadese prediker rev. G. Brucks, directeur van de Europese evan gelische zending, en de evangelisten Th. Dikkes uit Leiden en J. Klein Haneveld uit Bodegraven. Naar de Belgische ambassade mededeelt zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard zich maandag per vliegtuig naar België begeven voor het staatsiebezoek, dat zij aan België zullen brengen. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat de reis naar Brussel per trein zou worden gemaakt, doch er is thans een wijziging in het pro gramma gebracht. Het vliegtuig met de koninklijke gasten zal om 10.30 uur op Meisbroek aankomen. Waarschijnlijk zul len Koningin en Prins daarna per trein van het vliegveld naar het Centraal Sta tion van Brussel gaan, waar zij dan 11.00 uur zullen aankomen. Nieuws in het kort Hulpsecretarie. B. en W. van Haar lemmermeer hebben de gemeenteraad 5000,gevraagd voor verbeteringen aan entree, gang en wachtruimte van de hulp secretarie in Zwanenburg. Voorzieningen. Voor voorzieningen aan openbare scholen in Hoofdorp, Zwa nenburg, Rijsenhout en Lisserbroek vragen B. en W. van Haarlemmermeer de raad een krediet van 7440,Dit bedrag is groten deels bestemd voor de aanschaffing van nieuwe tafels en stoelen. Taptoe. De Bennebroekse muziek vereniging „Kunst na Arbeid" zal zaterdag op het nieuwe sportpark aan de Kleine Sparrenlaan een taptoe geven. Deze zal onder leiding staan van de dirigent, de heer S. ten Braake. Het bestuur van het Produkschap voor Siergewassen heeft dinsdagmiddag ge sproken over de afwijzing door de minis ter van Landbouw van een tegemoetko ming in de kosten bij de bestrijding van het tulpestengelaaltje. Deze bestrijding be staat uit de vernietiging van een gehele partij tulpen, als er een aangetaste plant is gevonden. De minister is van mening dat het rijk al bijdraagt in de kosten door het onder zoek, het opsporen van aantastingen, het treffen van maatregelen om uitbreiding te voorkomen en de voorlichting aan de kwe kers. In de Plantenziektenwet zit nog wel een mogelijkheid om bijdragen te geven, als een kweker schade lijdt, die oneven redig zwaar op zijn bedrijf drukt. Het ex portbelang moet in zo'n geval worden be schermd. Loopt de bedrijfsvoering van de kweker gevaar bij de maatregelen om uit- breiding van de ziekte te vooi-komen dan kan een tegemoetkoming worden gegeven. De minister heeft de kwekex's aangei'aden de handen ineen te slaan en het bedrijfs risico gezamenlijk op te vangen. Hij spi-eekt van een normaal bedrijfsrisico. De bestuursleden spraken hun teleurstel- ling over dit antwoord uit. De heer Braam zei dat er wel een tegemoetkoming zou zijn gegeven als het vak niet zo goed ge organiseerd zou zijn geweest. Hij en de andere sprekers beweerden dat men dit niet onder een normaal bedrijfsrisico kan rekenen. Hij en de heer Van Dam verzochten de voorzitter te trachten voor het volgend jaar toch een tegemoetkoming te verkrij gen. De heer SteiTinga vond het antwoord van de minister beneden peil. De uitbrei ding van de ziekte is zeer gevaaxdijk voor de export van 200 miljoen gulden aan bloembollen, de vex-nietiging van de partij is geen noi-maal bedx-ijfsrisico. Daarom verzocht hij de voorzitter om een wijziging van de zienswijze van de minister voor dit jaar te bewerkstelligen. De heer El- fx-ink meende, dat dit het best door een persoonlijk onderhoud met de minister kon gebeuren. Aldus werd besloten. Er zal worden getracht de minister van de juiste situatie op de hoogte te brengen. In Zwitserland werkt een commissie voor de propaganda van bloemen. Deze werd vroeger vanuit Nederland gesteund, doox-dat men op de uitvoer van tulpe- bloemen een heffing legde om het verschil tussen de teeltkosten hier en in Zwitser land weg te werken. Zwitserland heeft vexdeden jaar de invoeri'echten vex-zesvou- digd, zodat een heffing aan deze kant niet meer nodig was. Het antwoord aan deze Zwitserse commissie zal luiden; vraag het geld op die plaats waar het ook geïncas seerd wordt, dus bij uw eigen regering. Als onderdeel van het feestprogramma ter gelegenheid van de viering van het dertigjax'ig bestaan van de katholieke ver- kennei's, wordt zaterdag en zondag op het voormalig Flora-tex-rein, gelegen aan de Vrijheidsdreef in Heemstede een groot verkennerskamp gehouden. Van het ge meentebestuur van Heemstede mochten de ox'ganisatox-en voor dit kamp de volle dige medewerking verkrijgen, zodat hiei-op zullen worden aangelegd een complete drinkwatervoorziening, toilets en een licht installatie met schijnwerpers. Op het ter rein worden minstens 125 tenten opgesla gen, waarin ruim vijfhondex-d verkenners, voortrekkers en leiders voor de nacht van zaterdag op zondag een onderkomen zul len vinden. De bedoeling is dat de bui tenstaanders aldus enig inzicht wordt gege ven in de technische vaardigheid der ver- kennex's en het kamp- en buitenleven. Vandaar dat het kamp zondagmiddag van één uur af voor bezoekers zal wor den opengesteld. 1-Iet programma vermeldt ruim twintig attracties, waronder een circus, een wed- strijdstadion, een variété-theater, een stuntveld, een artiestencentrum en een speeltuin. Hier zullen divex-se spelen en demonstraties wox'den gehouden; diverse sportwedstrijden, het bex-eiden van een ja gersmaaltijd, e.h.b.o.- en brandweerdemon- straties (deze laatste in samenwerking met de Heemsteedse brandweer), mas- kers maken, rimboedansen, luchtverken- nersactiviteiten, seinen, poppekast en pan tomime. Het kampvuur wordt ook door zeshonderd welpen bijgewoond. Zondag middag is er een massale rally. De firma B. Engelenberg in de Doel- sti'aat in Haarlem viert maandag 30 mei het vijfenzeventigjax-ig bestaan van haar verfzaak. Zij doet dit onder meer met een x-eceptie in de middaguren in de feestzaal van de HKB aan de Tempeliersstraat. In 1885 stichtte de heer B. Engelenbei'g het bedrijf op de plaats waar het thans nog gevestigd is. Later kwamen twee zoons in de zaak en in 1930 wei'den de huidige firmanten de hex-en B. en P. J. •Engelenberg in het bedrijf opgenomen. Omstreeks de eeuwwisseling werd de zaak uitgebreid met een magazijn vijf huizen verder. Aanvankelijk leverde de firma glas en verf, sinds de laatste oorlog alleen verf. Sinds 40 jaar is 't bedrijf behalve de taillist ook gi'ossier. Tien jaar geleden kwam het vierde geslacht van de Enge- lenbergs in het bedrijf, in de persoon van de zoon van firmant B. Engelenberg. Op de x-eceptie krijgen de bezoekers verscheidene gebx-uiksvooi-wei-pen uit de begintijd van deze zaak te zien. Daar zijn een dagboek en een inkoopboek die door grootvader Engelenberg werden bijgehou den. Als men de lachwekkend lage prij zen uit die tijd ziet, dan begrijpt men niet dat zakenmensen toen nog iets ver- dienden. Verder zijn er een oude vex-fmolen, Ja- kobi-potten, waarin vi-oegei-, toen het blik nog niet zo goed was, verf werd verhan deld. en een bak, waarin tot omstreeks 1920 stopverf met de hand werd gemaakt. Steeds zette zich een beetje stofverf op de bodem af en al deze x-estjes groeiden in die vijfendertig jaar aan tot een kei- hax-de laag van ruim tien cenlimetei\ Een 19-jarige etaleur uit Heemstede die vanmorgen voor de Haarlemse rechtbank terecht stond, nam tussen augustus 1959 en februari 1960 uit de winkels, waai-van hij de etalages moest maken, allerlei ar tikelen weg. Hij deed dit in Heemstede, Noordwijk, Noordwijkerhout, Katwijk en enkele andere plaatsen. Toen hij werd ge arresteerd vond de politie bij hem thuis een grote hoeveelheid van alleiTei artike len. Daar waren bijvoorbeeld stukken zeep, pakjes puddingpoeder, flessen wijn en rub ber handschoenen. De tenlastelegging ver meldde de diefstal van een boek met achtduizend clichélekeningen, 25 pocket boeken en een encyclopedie in Lisse. Ver der had hij op 18 februari ergens een bankbiljet van 25 weggenomen. De officier van Justitie mr. J. Wiax-da eiste tien maanden gevangenisstraf met aftx-ek waarvan zeven onvooi-waardelijk met aftrek en de overige drie voorwaar delijk met di'ie jaar proeftijd en toezicht van de r.k. reclassering. Verdachte zei ter zitting dat hij de dief stallen niet bewust pleegde. Hij is nog nooit veroordeeld. De raadsman mi\ B. J. Lambers wees op het gunstige reclasseringsx-appox-t en zei dat de werkgever van de etaleur zo veel vertrouwen in hem heeft dat hij hem weer in dienst wil nemen. Pleiter verzocht de rechtbank het onvoorwaax-delijk deel van de straf ongeveer te bepalen op de drie maanden die de jongeman in voox-arx-est heeft doorgebracht. Werkgever bestolen Zeven maanden gevangenisstraf, waar van vier onvoox-waax-delijk en drie voor waardelijk met drie jaar proeftijd en toe zicht van het Leger des Heils luidde de eis tegen een 44-jarige inwoonster van Zandvooi't. Verdacht nam op 13 januari in het huis van een weduwnaax-, bij wie zij in de huishouding werkte, uit een bureau een portefeuille met 800 weg. De man had haar volkomen vertx-ouwd en haar zelfs laten zien hoe het bureau kon worden ge opend. Verdachte zei dat zij in geldnood zat en niet heeft beseft wat zij deed. Bij haar wex'd 500 in beslag genomen. De rest van het geld is nooit terecht gekomen. De vx-ouw zegt hierover dat het is vex-bx-and. Aanvankelijk ontkende zij hax-dnekkig de diefstal te hebben gepleegd. De raadsman mr. F. M. Oberman ver telde dat zijn cliënte van haar moeder een spaarpotje met 500 had gekregen. Hier van had zij meer gebruikt dan stx-ikt nood zakelijk was. Zij heeft toen het bedrag met het gestolene aangevuld. Volgens de huisarts moet de vrouw tot het misdrijf gekomen zijn door de tijdelijke werkloos heid van haar man. Uitspraken dinsdag 7 juni om half tien. Overschaduwd door het dichte bladerdak van hoge bomen staat aan de Ver- gierdeweg in Oud-Schoten een schilderachtig gebouwtje met witgepleisterde muren met luiken voor de ramen en op het dak een lege klokkestoel. Het is het oude recht- of raadhuis van Schoten. Waar eens de vroede vaderen van dit dorpje tussen Haarlem en Santpoort vergaderden huizen thans drie gezinnen. Achter in de tuin staan tussen verroeste karkassen van fietsen en een duivenhok, enkele verweerde grafstenen schots en scheef in dc grond ten teken dat de doden van Schoten in vroeger tijden hier aan de schoot der aarde werden toevertrouwd. Op een van die zerken staat „Tot wederziens Maria Johanna Elisabeth Moi'tier, ge- horen 14 July 1837 overleden 26 September 1838". Enkele jaren geleden heeft het Haarlemse gemeentebestuur voor dit oude Schotense raadhuis een restauratie plan laten opmaken. Er bestaat een reële kans dat dit plan binnen niet te lange tijd weer aan de orde zal komen. Het staat nog niet vast welke nieuwe bestem ming het gebouw zal krijgen. De laatste jaren is gedacht aan een jeugdhuis, een wijkgebouw en aan een filiaal van de stadsbibliotheek. De Heemsteedse nieuweling Henk Peters heeft gisteravond de tweede zomeravond- rit om de „Metz"-beker, die door „De Kam pioen" als een klassementswedstrijd in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, op zijn naam gebracht. Hij behaalde pre cies één punt meer dan Cees Piers. De uitslag luidde: 1. H. Peters 17 pnt., de 40 kilometer in 1 uur 2 min. en 15 sec.; 2. Piers 16 pnt.; 3. Bogaard 12 pnt.; 4. Ruys 11 pnt.; 5. Hendriks 77 pnt.; 6. Sminia 10 pnt.; 7. C. Jansen 9 pnt.; 8. Riethoff 9 pnt.; 9. Van der Horst 7 pnt.; 10. Buis 6 pnt. Ter gelegenheid van de viering van het vijftigjarig bestaan van „Snelverband", de Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken, is door het bestuur een steld. Dit vermeldt voor vrijdag 27 mei, des morgens om tien uur de officiële ont vangst van het hoofdbestuur en de ver scheidene afgevaardigden van andere Nederlandse afdelingen. Vervolgens wordt om elf uur in het Concertgebouw een be gin gemaakt met de algemene ledenvei-- gadering, welke om half één wox-dt onderbroken voor de lunch. Om twee uur wordt de vergadering voortgezet; van half vier tot half vijf besloten met een officieel gedeelte. Direct daarop wordt het gezel schap door het gemeentebestuur van Haarlem officieel op het stadhuis ontvan gen, waarna deze eerste dag om zeven uur wordt besloten met een diner in de Vlees hal. Het is niet precies bekend wanneer het Schotense raadhuis is gebouwd. Vex-moe- delijk is het gebouw tussen 1750 en 1800 gesticht. Het dorpje Schoten telde in die jaren slechts een paar honderd zielen. De Vei-gierde- of Verkeerdeweg was de voor naamste verbindingsweg tussen Haarlem, Spaarndam en Velsen. De Rijksstraatweg is pas omstreeks 1860 aangelegd toen een betere verbinding Haarlem-Velsen noodza kelijk was door de ingebruikneming van het Noox'dzeekanaal en IJmuiden ontstond. Geschiedschrijvers beweren dat het ge bouw vroeger een kapel is geweest, de grafstenen en de klokkestoel zouden daar nog aan herinneren. Ook zou het gebouw gebruikt zijn als school. Vaststaat dat het in het begin van deze eeuw gediend heeft als raadhuis en politiebureau. Gevangenis werd keuken Aan de achterzijde van het gebouw zijn nog de twee cellen te zien waarin de booswichten, die Schoten en omgeving on veilig maakten, achter slot en grendel ge zet wei-den. Twee kleine van stevige tra- lies voorziene venstertjes en zware cel deuren met een luikje waardoorheen de gevangenen hun water en brood toegesto ken kregen herinneren verder aan deze vroegere bestemming. Overigens is het „cachot" onhex-kenbaar verandex-d in een keurig ingerichte keuken. Een van de bewoners van het oude raadhuis, de heer L. Walgien, die er een rijwielzaak in heeft gevestigd vertelde ons dat hem vorig jaar door de gemeente Haarlem de huur was opgezegd. „Het wachten is nu op een andere geschikte i-uimte voor mijn bedrijf. Ik heb daar over een gesprek gehad met wethouder Happé en de heer Mourik dc economisch adviseur van de gemeente. We zijn aar dig tot overeenstemming gekomen. De zaak is bijna voor de bakker." De heer Walgien is in het oude raadhuis geboren en getogen. „Mijn vader had er een wa genmakerij. Daarvóór woonde er een veld wachter. Laatst had ik een klant die ver telde dat zijn vader in het oude raadhuis nog op school was geweest. De tuin hier achter stond vroeger vol met grafstenen. Als ze vroeger zeiden „Ik sla je naar, Akendam" bedoelden ze het kerkhof hier. Ik heb nog wel eens wat beenderen op gegraven." Hij wees op een gi-ote zerk die nu als plaveisel voor een voetpad dienst Advertentie HAARLEM Artsen. Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164. Tandartsen: O. Wiersema, Lorentzkade 340. Apotheken voor HaaiJem, Heemstede, en Bloemendaal: Noorder apotheek. Jan Gijzenkade 181. tel. 52956. Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354: apo theek Loomeyer en Zn. Zijlweg 34, tel. 12495. Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98. tel. 38197, Heemstede. HEEMSTEDE Artsen: L. Wijnberg, Beethovenlaan 36. tel. 35734 en A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6. tel. 39875. Wijkverpleegster: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33. tel. 36389 bij geen gehoox-, eventuele boodschap pen in de bus. Tevens vrijdag 27 mei, des avonds van zes lot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BENNEBROEK Artsen: F. de Gx-aaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502-6300. 1 Het onde raadhuis van Schoten aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord, waarvoor al jaren een restauratieplan in voorbereiding is. Dinsdagavond hield de Vereniging Vrij willige Brandweer Bloemendaal haar jaar vergadering in hotel-café-restaurant „Roo- zendaal" in Overveen, onder leiding van de voorzitter, de heer N. van Beem. Tijdens deze vergadering heeft de bur gemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Pee reboom Voller, aan negen geslaagde "leden het diploma brandwacht tweede klasse uitgereikt en hun tevens hun aanstelling als zodanig verstrekt, die reeds door B en W. was goedgekeurd. Het waren de heren E. J. Nieuwenhuis, M. Kluit, A. T. Kol, P. van Haarlem, H. Kuys, W. L. Nederstigt, J. H. Teuwisse, Joh. W. Hoogewerf en K. Warmerdam. In het bestuur kwam een kleine wijzi ging. Penningmeester D. Houtgraaf werd als zodanig weer herkozen. Het bestuurs lid C. A. Schrijvers uit Vogelenzang, aan de beurt van aftreden, had zich niet her kiesbaar gesteld. In zijn plaats werd met vrijwel algemene stemmen de heer Th. S. Apswoude tot bestuui-slid benoemd, even eens uit Vogelenzang. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd yoor de examens van de Ilde leerkring de dames: R. F. Bruinsma te Bergen op Zoom, M. Jager te Amsterdam, C. Langhout te Haarlemmermeer, I. M. Martens te Stein; A. Rijswijk te Haarlem, A. Schut te Heemstede, J. v. d. Stoep te Haarlem, J. G. Volkers te Heemstede, E. v. d. Wal te Zwanenbux-g. Het examen wordt voortgezet. doet. „Hieronder moet nog een burge meester begraven liggen." In een ander gedeelte van het gebouw wonen twee gezinnen bestaande uit acht pex-sonen. Zij hebben gelijkvloers de be schikking over zegge en schrijve één gro te en één kleine kamer en pal onder het schuine pannendak over een tochtige zol der. „We willen hier dolgraag vandaan," zei een van de bewoonstei's. „We hebben een blauwe kaart van het huisvestingsbu- reau. Als voorlopig mijn inwonende doch ter en haar man maar een huis kregen dan zou ik al aardig gered zijn." „Als alles meeloopt kunnen we er mis schien in de loop van het volgend jaar mee beginnen," deelde wethouder Happé ons op onze informatie naar de restaura tieplannen van het oude raadhuis ons mee. „Het wachten is voornamelijk op het vin den van een ander onderdak voor de drie gezinnen die er thans wonen." We kun nen natuurlijk pas aan restauratie denken als het gebouw ontruimd is." Grafstenen in de achtertuin herinne ren eraan dat Schoten hier vroeger zijn doden begroef. Vanmorgen heeft ax-chitect J. Stapenséa uit Haarlem in het verversingshuis van „Gx-oenendaal" in Heemstede de bouw van 46 woningwetwoningen aanbesteed. Er wa ren dertig inschrijvingen. De laagste in- schrijfster was de n.v. Mira uit Velsen voor 768.500. De hoogste inschrijving kwam van M. van der Bent en Zn. uit Katwijk voor 875.000.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9