Doden- en vermistencijfer op Chili nadert de zesduizend i I VOOR JAARS PRIJZEN^ echte WALES antraciet Brandstoffenhandel „De Spaarnestad"n.v. FLINKE ONGESCHOOLDE ARBEIDERS karpetten wij vragen een meisje Adenauer met vakantie gegaan: algemene ontspanning in Bonn Italiaanse christen-democraten doen beroep op socialisten Angstige spanning in Loeloeaburg Salarissen radiopersoneel met vijf percent omhoog TOENEMENDE SOCIALE ONRUST IN FRANKRIJK NRV: animo voor groepsreizen daalt 't binnenhuis AUTOFINANCIERING Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrieken N.V. ZATERDAG 28 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Amerikanen voeren per luchtbrug compleet hospitaal aan Stammenoorlog eist weer doden en gewonden Oud-ambassadeur Harriman vond geen microfoon Toestand van Pasternak kritiek Universiteit van Kaapstad antwoordt op insinuatie van minister Hertzog Zuinigheid met vlijt is het devies in Polen Amerikaanse vliegoefening in het Verre Oosten Gewaagde onderneming van de koning van Marokko Verkeer in Parijs gisteren gedeeltelijk ontwricht Nenni moet echter breken met de communisten Eerste haring voor burgemeester Voorstel tot overgaan op reisbureausysteem smyrnakarpetten: boudékarpetten: desso- salonkarpetten: woninginrichting julianapark 58-60-62, haarlem, tel. 54530-57713 VOOR IEDERE BEURS SANTIAGO (UPI) Nieuwe aardschok ken hebben vrijdag de aardbodem in Chi li doen trillen en in het getroffen gebied zijn gevechten uitgebroken om het schaar se brood. Het aantal doden en vermisten begint de 6000 te naderen. Uit de provin cie Valdivia zijn gevechten gemeld, waar bij met de vuisten maar ook met de mes sen beslist werd over het eigendom van brood. In de omgeving van Puerto Monte heeft de politie een aantal plunderaars, die in de puinhopen waren betrapt, zon der vorm van proces doodgeschoten. Een telling van de doden en vermisten, die tot dusver gemeld zijn leverde vrijdag het eindcijfer 5717 op. In de regeringscommu niqués is sprake van 4468 doden en 2570 vermisten, dus 4468 slachtoffers in totaal, maar de autoriteiten geven toe dat deze telling onvolledig is. In het zuiden, waar duizenden Chilenen dakloos zijn geworden, hebben vijf aard schokken binnen een etmaal de ellende vergroot. Meer dan honderd vliegtuigen en tien helikopters zijn ingeschakeld bij de lucht brug tussen Santiago en het noodgebied, dat ruim 1600 km. van de hoofdstad ligt. De levensmiddelen en medicamenten, die deze vliegtuigen overbrengen zijn echter een druppel op. een gloeiende plaat, want meer dan anderhalf miljoen mensen zijn behoeftig geworden. Zaterdagmiddag zullen 36 viermotorige transportvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht met 400 ton medicamenten en voorraden en 500 militairen aankomen. Zij brengen onder andere het 300 bedden gro te veldhospitaal van het zevende leger over, volledig met medische staf, verzor gingstroepen en voorraden. De verbindingen met het getroffen ge bied worden langzaam beter en uit vele berichten blijkt hoe afschuwelijk de toe dracht hier en daar is geweest. Uit het Indianenreservaat Aracuana te Pehueco in de provincie Cautin, kwam het bericht, dat 400 mensen bij de aardbeving van zondag levend begraven zijn onder een aardverschuiving. LEOPOLDSTAD (UPI) In Loeloea burg is het gisteren weer tot botsingen tus sen de Baloeba en Loeloea gekomen. Acht personen werden gedood en 27 gewond. Deze botsingen volgden het patroon dat in de afgelopen anderhalf jaar al aan hon derden leden van deze twee stammen het leven heeft gekost: nachtelijke overvallen, uitgevoerd met pijl-en-boog en speer, ge volgd door brandstichting. Drie dagen ge leden werden achttien stamleden gedood in soortgelijke botsingen. Koloniale troepen patrouilleren door de straten. De wijken waar de moordpartijen hebben plaats gehad, zijn afgegrendeld. Dozijnen negers die in het bezit van wa pens waren, zijn gearresteerd. Fabrieken in Loeloeaburg liggen stil, daar werklie den thuis blijven om hun gezinnen tegen nieuwe overvallen te kunnen verdedigen. In de stad heerst grote spanning. Minister Ganshof van der Meersch, de vroegere procureur-generaal van België, die twee weken geleden door koning Bou- dewijn is aangewezen om de vrede in Kon go te handhaven, is onmiddellijk naar Loe loeaburg gevlogen, om de situatie daar persoonlijk te onderzoeken. (ANP) Strijders van de Loeloea-stam hebben donderdag wederom een aanval gedaan op een dcrp in de omgeving van Luebo. Drie Baloeba lieten hier het leven. Van de twee Loeloea, die hier wei-den ge dood, werd er een tijdens de overval dooi de politie neergeschoten. Belg bedreigd In Kwandroema, in de noordoostelijke •provincie Itoeri, zijn de afgelopen dagen 129 Kongolezen aangehouden naar aanlei ding van een campagne tegen een Belgi sche inwoner van deze plaats. Naar van officiële zijde wordt meege deeld, hadden leden van een politieke par tij de plaatselijke Kongolese bevolking te gen de Belg opgehitst met het gevolg, dat hij van alle kanten werd bedreigd. Er is in Kwandroema een uitgaansverbod van kracht en samenscholingen van meer dan vijf personen zijn verboden. NEW YORK (UPI) Het wapenschild van het grootzegel van Amerika, waar over in de Veiligheidsraad door Cabot Lodge gesproken is, heeft Averell Harri man van een Russische functionaris ten geschenke gekregen toen hij Amerikaans ambassadeur in Moskou was, in 1945. „Ik ben er zeker van dat er toen niets mee „Toen al waren we erg voorzichtig", aan de hand was," aldus Harriman. Harriman zei zich niet te kunnen her inneren van wie hij het wapenschold ont vangen had. Hij had het boven de haard gehangen, in de werkkamer van de am bassade. Harriman is in 1946 terugge keerd naar Washington. Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heb ben verklaard dat de in 1952 ontdekte mi crofoon niet de eerste behoeft te zijn ge weest. Het is zelfs waarschijnlijk dat de microfoon, die bij de ontdekking in het schild werd aangetroffen, de tweede was. Wanneer de eerste erin geplaatst is kon tot dusver niet worden nagegaan, althans men heeft hierover geen mededelingen gedaan. De toestand van Boris Pasternak was vrijdag: zo kritiek, dat zijn artsen het plan om hem voor een operatie naar Moskou te vervoeren, opgaven. Pasternak, die on der een zurstoftent ligt, raakt bij tijd en wijle in een toestand van lichte bewuste loosheid. Dag en nacht houden verpleeg sters de wacht bij zijn ziekbed. Leden van een volksdansgroep vertel den, dat zij Puerto Angelmo, nabij Puer to Monte, hebben zien verdwijnen. In twee boten waren de volksdansers onderweg naar het eiland. De eerste had gemeerd toen de beving begon. De inzittenden van de tweede boot zagen voor hun ogen de reeds aan land gestapte volksdansers uit de eerste boot verdwijnen. Wervelwind MANILLA (UPI) Luzon, het hoofd eiland van de Philippijnen, is geteisterd door een wervelstorm met slagregens, die enorme overstromingen veroorzaakt heb ben. Tenminste 151 mensen zijn om het leven gekomen of worden vermist. Tien duizend personen werden dakloos. Drie vierde van de hoofdstad Manilla heeft te kampen met het water, dat op enkele plaatsen een meter hoog staat. Het is de tweede natuurramp, die de Philippijnen binnen een week treft. In het begin van deze week werd een aantal kustplaatsen geteisterd door vloedgolven, volgend op de aardbeving in Chili. KAAPSTAD (Reuter) De leiding van de universiteit van Kaapstad heeft een aanval van de minister van P.T.T. dr. Al- bert Hertzog, als buitengewoon schadelijk en onverantwoordelijk veroordeeld. Hertzog zei begin mei in een rede in Vanderbijl-park bij Johannesburg, dat de leiders van de Panafrikaanse en nationale congressen in verstandhouding stonden met de universiteiten van Witwatersrand en Kaapstad. „Deze universiteiten zijn bezig een assegaai te scherpen, die in de rug van de blanke zal worden gestoken", aldus Hertzog. De rector magnificus van de universiteit van Kaapstad, prof. J. P. Duminy, deelde de minister dezer dagen in een brief mee: „Het gedrag van ieder, die een dergelijke uiterst ernstige beschuldiging tegen een universiteit van aanzien richt, is naar de mening van de leiding buitengewoon schadelijk en onverantwoordelijk. Dat een dergelijke beschuldiging moest komen van een staatsdienaar en nog wel van iemand die de buitengewoon verantwoordelijke vertrouwenspositie bekleedt van minister van de kroon, is onvergeeflijk". (Van onze correspondent in Bonn) In de Westduitse hoofdstad is een alge mene politieke ontspanning ingetreden: bondskanselier Adenauer vertoeft voor drie tot vier weken met vakantie te Cade- nabbia in Noord-Italië, dat betekent voor de Westduitse politiek, dat een grote ma te van activiteit voorlopig niet valt te ver wachten. Adenauer logeert overigens niel geïsoleerd te Cadenabbia: hij staat via telexverbindingen en telefoons dagelijks met Bonn in verbinding. Bij zijn vertrek zei hij tegen journalisten: „Bemoeien jul lie je maar eens met de Amerikaanse verkiezingen, dat wordt bijzonder interes sant, mijne heren." Inmiddels heeft de minister van Buiten landse Zaken Von Brentano voor een Bondsdagcommissie laten blijken, dat de Westduitse regering op het ogenblik niet verwacht dat neutrale staten het commu nistische regime van Oost-Duitsland zul len erkennen. Die vrees koesterde men te Bonn wel vlak voor de mislukte topconfe rentie. Ook daaruit maakt men op dat de mislukking van de topconferentie de po sitie van de Westduitse regering bepaald niet heeft geschaad. Van Westduitse zijde is ook instemming betuigd met de verklaring van president Eisenhower over de topconferentie die. zo zegt men te Bonn overeen komt met Adenauers visie. Van regerinpszi'de te Bonn is de hoop uitgesproken dat de standvastigheid en de eenheid van he* Westen de Soviet-Unie misschien het in- WARSCHAU (UPI). PxeviierJosef Cyrankiewicz van Polen staat békend als een gastvrij man, Maar hij meent dat het bij het fêteren van buitenlanders van nu af aan toch maar eenvoudiger moet gaan. De premier zei dat aan hoge buitenlandse gasten het traditionele overladen banke* alleen nog maar in speciale gevallen ge geven mag worden en dat het schenken van alcoholica ook dan met mate moet geschieden. Als voorbeeld nam de premier er nota van dat een bezoek van een buitenlandse delegatie van vijf man het land 71.000 zloty heeft gekost, zijnde ongeveer drie jaar het loon van een Poolse werkman. Een receptie in een nachtclub voor die delegatie, met een betrekkelijk bescheiden gastenlijst van tachtig, kwam op 22.000 zloty te staan. De premier zeide dat de officiële begroting voor het strelen van de buitenlandse tong in 1960 een kwart onder die van 1959 moet liggen. Vorig jaar werd de hand al wat steviger op de officiële portemonnaie ge legd, doch pas na een aantal gala-recepties, met als hoogtepunt die in juli voor bezoe ker Nikita Kroesjtsjev. De rekening daar van is nooit gepubliceerd. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse luchtmacht heeft bekendgemaakt, dat een groep van ongeveer 120 toestellen, waaronder F-100 Super Sabres en F-101 verkenningsstraalvliegtuigen, alsmede tank en vrachtvliegtuigen, volgende week naar het Verre Oosten zal worden gezonden bij wijze van „oefening". Het plan voor deze oefening bestond tenminste al zes maanden. De vliegtuigen gaan naar Siam. Formosa en de Philippijnen. Volgens de officiële bekendmaking zijn de manoeuvres te vergelijken met andere, die periodiek gehouden worden, om het vermogen te beproeven van de tactische luchtmacht zich snel over grote afstanden te ontplooien in geval van nood. zicht zullen geven, dat alleen zakelijk, en zonder dreigementen, met het Westen over de kwesties als Berlijn kan worden onder handeld. Glimlach Opvallend acht men een gesprek dat dezer dagen te Bonn, op de Argentijnse ambassade werd gevoerd. Het bevestigt de door Kroesjtsjev herhaalde mededeling, dat de Sovjet-Unie bij een nieuwe oorlog gespaard zou blijven voor erge verwoes tingen, en dat alleen het Westen zou lij den. Op de Argentijnse ambassade zei de Russische ambassadeur Smirnov in een gesprek met minister Erhard en bonds dagvoorzitter Gerstenmaier: „Waarom is men in het Westen zo nerveus? Het zal toch niet komen tot een conflict met de wapens?" Gerstenmaier: „Er zijn maar twee mogelijkheden: óf een overeenkomst, óf een conflict, waarbij u, net als wij, zult verbranden". Smirnov antwoordde glim lachend: „Misschien zal het Westen ver branden. wij zullen alleen brandwonden oplopen." Ondanks anders luidende geruchten wij zen er thans alle tekenen op, dat de ver betering van salarissen bij radio en tele visie (vijf percent verhoging voor admini stratief en technisch personeel, voor repor ters en omroepers), thans binnenkort haar beslag zal krijgen. Men verwacht elk ogen blik de officiële goedkeuring van hoger hand. Niets wijst er op, dat in de oor spronkelijk ingediende voorstellen enige wijziging van betekenis is aangebracht. Daarom kan wel aangenomen worden, dat, waar deze voorstellen reeds geruime tijd geleden werden ingediend, de salarisver hoging zal worden verleend met terugwer kende kracht, dus ingaande 1 januari 1960. Aangaande de salarissen van de musici bij radio en t.v. is op het ogenblik nog niets met zekerheid te zeggen. Waarnemers in Rabat: RABAT (UPI) Politieke waarnemers in Rabat zijn het er over eens dat koning Mohammed V een groot risico heeft ge nomen door zich zelf als president en zijn zoon als premier aan het hoofd van de re gering te stellen. De koning was een popu laire figuur, niet in de laatste plaats om dat hij boven politieke geschillen stond. Thans moet hij trachten zijn populariteit te behouden, ondanks de oppositie van links en de reserve die het centrum en rechts betrachten. De kroonprins is altijd slechts bij een deel van de bevolking en politieke partijen, de groeperingen van rechts populair geweest. Overigens zijn alle politieke partijen van Marokko het er over eens dat de buiten landse troepen Amerikanen, Fransen en Spanjaarden moeten vertrekken, dat de gebieden die in de loop der jaren bij Frankrijk en Spanje zijn gekomen moeten worden herwonnen, dat Marokko zich wer kelijk vrij moet maken van buitenlandse inmenging, dat de regering vriendschappe lijke betrekkingen moet handhaven met de andere Arabische landen en inzake de ge schillen tussen Oost en West een neutrale politiek moet volgen. Burgemeestersambt. Benoemd tot burgemeester der gemeente Drunen (N.B.) is mr. II. J. M. Stieeger, thans burgemees ter van Hoedekenskerke. (Van onze correspondent in Parijs) De verrassingsstakingen die zich al van af het begin van deze week in alle pu blieke transporten deden gelden namen gisteren in Parijs proporties aan waar door wel van gedeeltelijke ontwrichting gesproken mocht worden. Van het Gare de Lyoiï waren 's middags maar vijf van de dertig treinen naar de zuidelijke voorste den vertrokken. Op het aangrenzende sta tion van Austerlitz was de toestand even ernstig. Met de middelen van openbaar vervoer in de hoofdstad zelf was het niet veel rooskleuriger gesteld: drie centrale lijnen van de „Miétro" lagen vrijwel plat, terwijl bij de autobussen in Parijs elf en in de „banlicue" twaalf belangrijke tra jecten waren uitgevallen. De oorzaak van deze transportstakin gen, die tevoren niet worden aangekon digd, is de ontevredenheid van het perso neel, dat ongeduldig begint te worden nu zijn looneisen nog steeds niet zijn inge willigd. De spoorwegarbeiders wensen bo vendien terug naar de veertigurige werk week en zijn zij gebelgd omdat de direc tie meer zeggenschap wil hebben bij de promoties van leden van het hogere ka der. Deze transportstakingen bleven totdus- ver aan de Parijzenaars voorbehouden, die dit zure privilege en de afstandsmarsen die eruit voortvloeiden, maar weer met gelatenheid en over het algemeen zelfs niet zonder goed humeur hebben gedra gen. Er zijn echter tekenen die erop kun nen wijzen dat de spoorwegstaking zich binnenkort ook over de langere lijnen en het land zou kunnen uitbreiden. De socialistische vakvereniging maakt nu algemene zaak met de communistische C. G. T. en de minister van Arbeid Paul Bacon heeft op een congres van zijn (rooms katholieke) partij, de M.R.P., openlijk erkend dat de koopkracht van de arbeiders de laatste maanden niet onaan zienlijk is gedaald. Artsen protest Minister Bacon heeft, maar dan aan de andere zijde van de barricade staande, trouwens zelf ook moeilijkheden met de huisdokters, de chirurgen en de apothe kers, die hem met verhoogde heftigheid verwijten, dat hij, met zijn hervormings plan voor de sociale verzekering, de me dische stand zou willen nationaliseren. ROME (ReuterA.F.P.) De nationale raad van de Italiaanse christen-democra tische partij heeft een motie goedgekeurd waarin er bij de socialistische party van Pietro Nenni op wordt aangedrongen haar banden met de communisten te ver breken waardoor zij zou kunnen deelne men aan „de politiek va«n verdediging en ontwikkeling van de Italiaanse democra tie." De motie, aangenomen met een grote meerderheid, werd in stemming gebracht na een zitting van zes dagen van de raad over de toekomstige politiek van de christen democraten. De raad erkent in een link se en rechtse groep te zijn verdeeld. Hij erkent voorts het belang dat steun wordt verkregen van de socialisten, na de jong ste moeilijkheden die de vorming van een coalitieregering van christen-democraten, (gematigde) sociaal-democraten en de (rechtse) republikeinen verhinderden. De christen-democratische partij heeft in het parlement geen meerderheid, maar met de steun of welwillende onthouding van de socialisten van Nenni zou zij haar vroegere overheersende positie herkrijgen. In de motie werd nog de handhaving van het huidige politieke bestand tot okto ber aanbevolen en een uitspraak gedaan ten gunste van een meer geaccentueerde sociale politiek. Het belang van de rol die de socialisten kunnen spelen voor het bereiken van een politiek evenwicht in Italië is in de com promismotie van de linkse en rechtse groep in de raad dus erkend, maar de ga ranties, die van de socialisten worden geëist, zijn met klem herhaald. De raad heeft hiermee een middel gevonden om de politieke eisen, die voortkomen uit de crisissituatie waarin de centrum-partijen zich bevinden, te verenigen met de eisen die het gevolg zijn van de trouw aan de godsdienstige beginselen waarop de acti viteit van de regeringspartij is gebaseerd. Met die hervorming van de gezondheids diensten, waarvan de grote lijn al door de Franse staatscourant werd gepubliceerd, stelt de regering zich tot doel dat de kos ten van medische consulten in het ver volg voor tachtig percent door de staat zullen worden terugbetaald. De keerzijde van die medaille- is, echter, dat,-allQ me dici zich dan ook^ullen houden' adn Ta rieven die door de regering zullen worden vastgesteld. Een paar dagen geleden hebben de ver schillende vakorganisaties van specialis ten en van de huisdokters, die voor het eerst in de geschièdenis de handen ineen hadden geslagen, al een grote protestbij eenkomst in de Sorbonne belegd, die dooi de vermaarde romancier Georges Duha- mel, van huis uit medicus, werd gepresi deerd. Duhamel kondigde toen een per soonlijke perscampagne aan, en nu heeft de raad van de orde van de Franse medi sche stand bij monde van zijn voorzitter bekend gemaakt, dat de regering zich op nog veel zwaarder stormen mocht voor bereiden. Tot een algemene staking zou den de geneesheren niet overgaan, maar geen biljet van de sociale verzekering zal door hen meer ondertekend worden en ook aan alle verdere formaliteiten zullen de Franse medicijnmeesters zich verder ont trekken. Tenzij de minister zijn boze plan non zou opgeven. Van zijn kant heeft de ministe doen weten dat de regering voet bij stuk zal houden en er niet over denkt haar hervormingsplan op te geven. Vanmorgen om 10 uur is aan de burge meester van Den Haag, mr. H. M. T. Kolfschoten, op zijn kamer in het stadhuis de eerste nieuwe haring aangeboden door de voorzitter van de Scheveningse vis sersvereniging „Vrede", E. Keus, de se cretaris, de heer Dijkhuizen en enkele Scheveningse vissersvrouwen. Op de jaarvergadering van de Neder landse Reisvereniging, die te Bergen op Zoom wordt gehouden heeft de N.R.V.- voorzitter, de heer W. Groen geconsta teerd dat het aantel leden in 1959 weer verder is teruggelopen, evenals het aantal deelnemers aan de groepsreizen. De oor zaak hiervan moet gezocht worden in de structuurverandering die de laatste jaren de belangstelling sterk verschoven heeft naar particuliere reizen en sociaal toeris me. Toch wil het bestuur niet afwijken van het oorspronkelijk beginsel en met name aan de coöperatieve gedachte vast houden. Bij behandeling van het jaarver slag van de secretaris, de heer Panman werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de structuurwijziging en werd met name gevraagd of het geen tijd werd, dat de coöperatieve vorm werd opgeheven en volledig de kant van het reisbureausys teem werd uitgegaan. Hierover zal het be stuur zich het komende jaar nader bera den. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat 1959 financieel een re cordjaar is geweest, wat zijn oorzaak heeft gehad in de stijging van de reis kosten. Vandaag komen de bestuursver kiezing en diverse voorstellen aan de orde. w »sv \<A pinkster-aanbieding 200x300 159. 220 x 310 189. in de nieuwste dessins 140x180 59.— 160x 230 89.— enorme coll. k.v.t.-, bergos- en brink en campmankarpetten 120x170 160x230 200x 280 45.— 69.— 89.— VERZORGEN Wil VLOT EN DISCREËT CP f* RAGDAAPT Ged. Oude Gracht 84 Haarlem V. n aar U vn A Tel. 21252 - 18699 (na 6 u. K 2507 5976) Assurantie- en Financieringsbedrijf ALLE VERZEKERINGEN in MEI en JUNI Zware anthraciet circa 73 kg per hl. veel warmte, weinig as „Cornnic" echte Wales 20/30 III 12.55 30/50 II 12.05 15/20 parein12.05 8/15 viertjes 10.20 „Seven Sisters" echte Wales 10/30 III 13.45 30/50 II 12.95 15/20 parein12.85 8/15 viertjes 10.65 „Victorious" Super Wales 20/30 III 14.55 30/50 II 14.05 15/20 parein13.60 8/15 viertjes 11.20 6/8 vijfjes 7.50 „Edya" Anthraciet 20/30 III 11.20 30/50 II 10.70 - <•-, j.-j15/20 parein. -10.70 8/15 viertjes 8.70 Lichte anthraciet circa 70 kg per hl. Belgische 20/30 III 13.45 30/50 II 12.95 15/20 parein12.85 8/15 viertjes 10.65 Limburgse Ie soort 20/30 III 12.55 15/20 parein11.80 8/15 viertjes 9.55 Limburgse 2e soort 20/30 III 10.75 8/15 viertjes 8.50 Westfaalse Edel, o.a. Soph. Jac. 20/30 III 13.25 8/15 viertjes9.85 Westfaalse le soort .-... 20/30 11.95 8/15 viertjes8.95 „VICTORIOUS", „SEVEN SISTERS" en „CORNNIC" is ECHTE WALES voor 100% (dus onvermengd en beslist gruis- en steenvrij) ALLEENVERKOOP Friese Varkenmarkt 4 (Spaarne bij viaduct) Telefoon 1-4-1-6-4 en 1-3-9-0-4 dat kan typen en rekenen en van vlot werken houdt. - wij bieden interessant, vrij zelfstandig werk met goede vooruitzichten en tegemoetko ming bij administratieve studie. - kom eens praten op de personeelsafdeling van de libelle nylon ateliers op de zijlweg 138. wie weet, vind je wat je aldoor al zocht Leidsestraat 244 - Hillegom Wij vragen voor ons bedrijf voor de functie van persafnemer. Wij bieden een vaste werkkring, goede loon- en gratificatieregelingen, alsmede uitstekende sociale voor zieningen. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij onze personeelsafdeling, die op werkdagen u kan ontvangen tussen 9 en 12 uur 's morgens en tussen 2 en 4 uur 's middags. Woensdags en zaterdags van 9 tot 12 u.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11