RENAULT AUTOMOBIELE Maandag gaan 640 volkstellers in Haarlem op stap Veelomvattende restauratie van historisch pand op Grote Markt Bescherming Duinlandschap wil duinpark in Zandvoort-Zuid Haarlems burgemeester viert koperen ambtsjubileum Afdeling bevolking werkte half jaar aan de voorbereiding Radio Moors Werk neemt een klein jaar in beslag A. Erbrink is op 1 juni 40 jaar in bankvak „Duinzwervers"gaan naar N.P.V.-wedstrijden Bijna 500 woningzoekenden Heemstede in Vertrekoverschot in Heemstede Binnenkort wordt opnieuw tegen polio ingeënt Tegen aantasting natuurgebied 4M.ES VOOR UW TUIN Verbeteringen aan zwem bad in Heemstede Examens VOOR GROTE EN KLEINE BELEGGERS: "INTERUNIE" Parkstraat 30 - Den Haag Woensdagmiddag receptie in Gravenzaal Successen voor Die Raeckse en HBC in ClOS-toernooi Medische verzorging tijdens het weekeinde ZATERDAG 28 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT Als maandag of dinsdag een van de 640 volkstellers(sters) bij u aan de deur komt, laat hem of haar dan daar niet staanDe teller heeft 'een map bij zich met formulieren, die u eigenlijk helemaal zelf zou moeten invullen. Ja, moeten - u bent wettelijk verplicht aan de volkstelling mee te werken. Maar de dame of heer die u de formulieren komt brengen, wil u op weg helpen bij het invullen ervan. Laat u deze mensen binnenmaak het hen gemakkelijk door hen aan een tafel behoorlijk hun notities te laten maken. Misschien kan het ook op een gaskastje in de gang als het moet, maar het is niet zo plezierig. Te moeten ook even met u bespreken wélke formulieren zij u moeten geven, want dal kan van luns tot huis verschillend zijn. Bovendien moet u bedenken dat deze volks telling beter gezegd: volksenquête, want de bevolkingscijfers staan voldoende vast, wordt gehouden ook in uw belang. En meest u vooral niet wantrouwend en gereserveerd. De tellers zijn tot geheimhouding verplicht. Niets van wat hun ter ore komt. mogen zij aan de buren of wie ook vertellen. De gegevens zijn ook niet bestemd voor de belasting, de huisvesting of de politic, maar alleen voor de statistiek. Verscheidene keren hebben we reeds over de historie en de bedoeling van de algemene volkstelling geschreven. We vat ten het hieronder nog even samen. In ons land wordt deze telling om de tien jaar gehouden en dit jaar valt zij samen met een telling in honderd landen, waarvan 25 in Europa. Het doel is niet het volk te tellen, maar een enquête: een momentopname van dc bevolking in velerlei opzicht. Deze mo mentopname wordt gelegd naast die van 1947 en zo krijgt het Centraal Bureau voor de Statistiek een beeld van de aard en het tempo van de veranderingen in de afgelo pen tijd en hieruit een inzicht in de ontwik keling van de maatschappij in de naaste toekomst. Het gaat om gegevens die in het algemeen niet blijken uit het bevol kingsregister. Gegevens over woon-, ge- zins- en beroepsomstandigheden, en het woon- en werkverkeer (Corensisme). Deze gegevens zijn van het grootste be lang en zelfs noodzakelijk bij het vinden van oplossingen voor vraagstukken die verband houden met de groei der bevol king, de woningbouw, de industrialisatie, agrarische problemen, verkeer, ruimtelijke ordening, enzovoorts. De gegevens worden gebruikt door de overheid, door instellingen voor maat schappelijk werk. kerkgenootschappen, vakverenigingen maar de belangrijkste klant" is wel het bedrijfsleven. Dat is van betekenis voor de verbetering van dc welvaart. In verband met de behoeften van het bedrijfsleven is het bijvoorbeeld ook nodig het totale intellect (onderwijs en opleiding) van het volk te inventarise ren. Onze internationale positie eist nu eenmaal technische vooruitgang en hogere produktiviteit. Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 Op 1 juni zal de heer A. Erbrink, Tette rodestraat 122, Haarlem veertig jaar in het bankvak werkzaam zijn. De aanstaan de jubilaris trad in 1920 weer in dienst van de firma Guépin en Van der Vlugt, waar hij voordien reeds vier jaar had ge werkt. Bij deze firma bereikte de heer Er brink de rang van chef de bureau. Toen de firma Guépin en Van der Vlugt in 1952 door de Nederlandse Handelmaatschappij werd overgenomen, ging de heer Erbrink mede over naar de N.H.M., waar hij werd aangesteld in de rang van procuratiehou der. Door zijn arbeid op de effectenafdeling heeft hij het vertrouwen van vele cliënten van de bank weten te verwerven. Ook in het verenigingsleven is de aanstaande ju bilaris actief. Zo is hij onder meer lid van de kerkeraad van de Gereformeerde kerk, lid van de verenigingsraad van-de N.C.R.V. en secretaris van de provinciale commissie voor Noordholland van deze radio-omroep. Op de dag van het jubileum zal de heer Erbrink te zijnen huize recipiëren. Advertentie Woensdagavond en op Hemelvaartsdag zijn op het kampterrein „Valkeveen" in Naarden-Bussum de eindwedstrijden van het district Haarlem van de Vereniging Nederlandse Padvinders gehouden, waar van de winnaar gedurende de Pinkster dagen het district Haarlem zal gaan ver tegenwoordigen op de nationale wedstrij den in Ommen. Van het district Haarlem namen vijf patrouilles, te weten van de Camerons, de Witte van Haemstedegroep, dc Elfregi Duinzwervers, de Santpoortse groep en de bak van de Prins Willem zeeverkenners aan deze eindwedstrijden deel. De jongens kregen allerlei opdrachten te vervullen, zoals E.H.B.O., seinen enz. De leiding be rustte bij hopman H. P. H. Plevier, assis tent districtcommissaris voor verkenners Op de binnenplaats van „De Stads- doelen" aan de Gasthuisstraat in Haarlem heeft de districtscommissaris ir. J- Pool in de namiddag de uitslag bekendgemaakt die als volgt luidt: 1. de Elfregi Duinzwer vers met 137 punten; 2. de bak van de Prins Willem Zeeverkenners met 128 pun ten; 3. de Camerons met 126 Vfe punt; 4 de Witte van Haemstedegroep met 100 punten en 5de Santpoortse groep 97 punten De Du in zwervers blijven in het bezit van het wisselschild. De afdeling burgerlijke stand en bevol king van de secretarie in Haarlem heeft gedurende een half jaar de volkstelling in deze stad voorbereid. Men heeft een nieu we wijkindeling gemaakt, en de telgebie- den voor elk der 640 tellers(sters) al len vrijwilligers en voor het merendeel ambtenaren vastgesteld. Iedere teller bezoekt ongeveer zeventig van de circa 50.000 gezinnen en alleen staanden in Haarlem. In het stadhuis zijn voor de tellers vier bijeenkomsten gehouden, op elk waarvan vier groepen van ongeveer veertig man met hun tellerspakketten hun instructies ontvingen. Een'vöjudige form ulieren De volkstelling wordt gehouden naar de toestand op dinsdag 31 mei om twaalf uur middernacht:. Bijvoorbeeld: een kind dat die nacht na twaalf uur geboren wordt, valt buiten de gegevens voor de telling. De formulieren zijn eenvoudiger dan be lastingbiljetten. De tellers reiken ze aan u uit, vullen alvast wat in en adviseren u zo nodig over het verdere invullen. Op 1, 2 of 3 juni komen zij de formulieren op halen. U kunt eventueel met de teller een afspraak over het tijdstip van terughalen maken. Mochten er ondanks de adviezen van de teller en de inhoud van het toelichtings blad dat bij de formulieren is toch nog moeilijkheden rijzen bij het invullen, belt u dan niet het stadhuis op. Wacht u gerust tot dc teller terugkomt om de formulieren te halen. Dan komt u er samen zeker wel uit. In het stadhuis staan de bureaus al klaar voor de ambtenaren die gedurende zes weken de nacontrole der formulieren zullen verrichten. En daarna heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek ander half a twee jaar nodig om de talloze gege vens in statistieken, tabellen, rapporten en conclusies te verwerken. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediploméferd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14(509 In Heemstede stonden aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar 479 wo ningzoekenden ingeschreven. Aan het be gin van het kwartaal bedroeg dit aantal 476. Er werden 79 huisvestingsvergun- ningen voor een gehele woning en 44 voor een gedeelte van een woning afgegeven. Aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar bedroeg het inwonertal van Heemstede 25.778 (eind vorig jaar 25.835). van wie 12.209 mannen en 13.569 vrouwen. Er vestigden zich 436 mensen, 530 personen vertrokken. Geboren werden 114 kinderen. 73 mensen overleden. Advertentie SIMPLEX - BURGERS - BURCO J. LINDENBURG SCHOUWTJESLAAN 67 De in Haarlem wonende en in 1959 ge boren kinderen die op 3 en 4 mei de eerste of de tweede injectie tegen kinderverlam ming ontvingen, kunnen voor de tweede, respectievelijk de derde maal worden in geënt op dinsdag, 31 mei en woensdag, l juni 1960. Op deze dagen zal tevens aan de daartoe opgeroepen kinderen van de jaargangen 1945 tot en met 1958 de tweede injectie worden gegeven. Op beide dagen zal wor den gevaccineerd van 9 .tot 11.40 uur in het gebouw van de gemeentelijke geneeskun dige en gezondheidsdienst, Nieuwe Gracht 124, Haarlem. Des namiddags zal niet meer worden ingeënt. Voor de in 1959 geboren kinderen dient het oranje ipentingsboekje, voor de overige kinderen de oproepkaart te worden mede gebracht. Er wordt nadrukkelijk de aandacht op gevestigd dat thans geen eerste injecties meer zullen worden gegeven. Deze foto werd twaalfeneenhalf jaar geleden gemaakt bij de installatie van burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. Van links naar rechts ziet men dr. J. E. baron de Vos van Stëenwijk en de heer M. A. Reinalda. beiden oud-burgemees ter van Haarlem, en mr. O. P. F. M. Cremers en echtgenote. NADAT alle benodigde vergunningen zijn verleend is men dezer dagen begonnen met de restauratie van het oude pand Grote Markt 21, dat als toekomstige huis vesting zal dienen voor de Nationale Levensverzekering-Bank n.v. Wellicht kan men in dit verband beter spreken van herbouw van hel historische pand, want voordat men de nieuwe gevel zal kunnen optrekken moet veel van wat nu nog overeind staat worden gesloopt. Het was trouwens wel nodig dat er iels werd gegaan, ivant het oude vermoedelijk uit het begin van de zestiende eeuw daterende gebouw vertoonde vele ouderdomsgebreken. Zo helde de topgevel dermate gevaarlijk naar voren, dat men enige weken geleden besloot in afwachting van de definitieve vergunningen alvast deze topgevel te slopen om ongelukken te voorkomen. Er zijn voor de restauratie van het pand enige plannen gemaakt, alvorens het ontwerp van de architecten R. Hirschig uit Den Haag en G. J. Stap uit Haarlem werd goedgekeurd. Volgens dit ontwerp blijft het enig in zijn soort in Haarlem zijnde oude houten geraamte dat is ge vonden en dat nog dateert uit de tijd dat het huis volgens gothische stijl was opge- Advertentie Voor iets lekkers naar JOS DEKKERS „De BESTE CROQUETTEN van Haarlem" Kruisweg 29-31. Telefoon 21647 De stichting „Bescherming Duin landschap" in Zandvoort heeft zich tot de gemeenteraad van de badplaats gewend om hij voorbaat bezwaren in te dienen tegen een bebouwing van de zuidelijke duinen aldaar. „Wij menen dat Zandvoort de laatste jaren zeer veel onvervangbaar duingebied voor villabouw en caravankampen heeft prijsgegeven. Na eventuele uit voering van de plannen tot volledige egalisering en bebouwing van deze zuidelijke duinstrook, zal Zandvoort - men bedenke dit wel - geen eigen vrij duin meer hebben rondom de badplaats. In de folders van „Touring Zandvoort", die de schoonheid en rijkdom van de omgeving roemen, zal dan veel geschrapt moeten wor den aldus de stichting „Bescher ming Duinlandschap". De stichting schrijft ondermeer dat het vrij grote duinterrein ten zuiden van de Frans Zwaan- en de Gort van der Linden- straat tot aan het hek van de Amster damse waterleiding volgens een binnenkort bij de gemeenteraad in te dienen bebou wingsplan zal worden bestemd om vrijwel geheel met villa's en flatgebouwen volge bouwd te worden. Het bestuur van de stichting maakt er bezwaar togen dat van de weliswaar zeer verwaarloosde, maar op vele plaatsen nog zeer mooie en hoge duinen, waar 's zo mers talloze kinderen spelen en ouderen wandelen, niets zal overblijven. Het bou wen van villa's en flats op met veel kosten Advertentie Jap SPEKSTRAAT 5 TEL 16061 Bij de Heemsteedsè zwemvijvers zijn verzakkingen opgetreden van de achter de vergane houten schoeiingen gelegen beton- tegelstroök. Reeds hebben instortingen tot. een diepte van een meter plaatsgehad. B. en W. van Heemstede hebben daarom de raad voorgesteld verbeteringen te laten aanbrengen. Door het heien van een houten damwand wordt een duurzame oplossing verkregen. De kosten hiervan zijn echter dertigduizend gulden. Met het oog op de plannen voor nieuwe zwemvijvers welke plannen thans bêstekklaar worden ge maakt achten B. en W. een dergelijke uitgave onverantwoord. Zij willen een tij delijke voorziening treffen door de be staande tegels langs de bassinwand te ver vangen door betonplaten. Hiermee is een bedrag van f 7000 gemoeid. De raad wordt voorgesteld dit krediet voor de verbeterin gen uit te trekken. bouwrijp te maken gronden is naar het oordeel van de stichting geen oplossing voor de woningnood. Zandvoort mag zijn schaars landelijk schoon niet opofferen voor mensen die veelal reeds in andere gemeenten over een goede woning beschikken en elders wer ken. Gemeend wordt dat het veeleer aanbe veling zou verdienen om een groot deel van het betrokken terrein met de bestaan de vijver als centraal punt te reserveren voor de aanleg van een gemeentelijk duin park, waardoor de duinen niet geheel en al als ontspanningsgebied verloren zullen gaan. Zo'n Zuiderduinpark gedeeltelijk te bebossen zou in de badplaats een nuttige functie vervullen. Het duinpark zou begrensd kunnen worden door een terrein, tussen de denkbeeldig naar het zuiden ver lengde Dr. Schaepmanstraat en de ver lengde Tolweg. Voor villabouw blijft naar de mening van het stichtingsbestuur dan nog ten wes ten en oosten van het duinpark voldoende ruimte over, „zeker als men bedenkt dat braakliggende grond als bijv. aan de kop van de Van Lennepweg niet eeuwig voor mogelijke (of onmogelijke) centra gereser veerd kan blijven". De stichting acht een dergelijk duinpark mede van belang voor de recreatie van jonge kinderen. Het door de stichting nood zakelijk geachte reservaat (met paviljoen, enkele tennisbanen enz.) zou een aaneen gesloten en afgesloten gebied moeten vor men, dat niet. door een verkeersweg wordt doorsneden. Het rampzalige idee van een randweg die het gehele gebied in de leng te zou doorsnijden, zou de rust en veilig heid te niet doen. Mocht de aanleg van deze randweg in een later stadium nodig zijn, dan kan mogelijk in overleg met de directie van de Amsterdamse Waterleiding een traject worden ge-vonden, waarbij het parkgebied zo weinig mogelijk wordt aan getast. Verkoop van de betrokken duingrond als bouwterrein zal voor de gemeentekas voor deliger uitkomen, aldus het adres aan de raad, en het zal wel enige vindingrijkheid vereisen om de middelen te vinden voor aanleg en onderhoud van een natuurpark. Nochtans hoopt „Bescherming Duinland schap" dat de gemeente Zandvoort zich te elfder ure bewust zal worden van haar dienende taak: dc bijzondere bescherming en instandhouding van het duinlandschap. trokken (er is nog een tekening bewaard van Van de Vinne, een zestiende eeuwse schilder waarop het gothische huis staat afgebeeld) bewaard. De constructie zal echter zodanig worden dat de muren een dragende functie krijgen. Bij dc opmetin gen, die in het gebouw zijn gedaan, zijn vele historische overblijfselen gevonden. Zo kwamen onder meer te voorschijn de originele moer- en kinderbalken, gave stel len korbeels en sleutelstukken en een oor spronkelijke Lodewijk XV-betimmering met stucplafond. Deze betimmering wordt één verdieping hoger aangebracht, waar zij zal dienen als decoratie van de ver gaderkamer. Op de begane grond komt aan de voorkant een ontvangkamer en aan de achterkant het kantoor. Op de eerste en tweede verdiepingen komen onder meer kamers van de direc teuren van de Nationale Levensverzeke ringsbank n.v. en van de Eerste Rotter damse Maatschappij van Verzekeringen en de „Tiel-Utrecht". De gevelindeling wordt voor het grootste deel gehandhaafd. Slechts op de begane grond komt een nieuwe monumentale ingang, waarbij ge bruik gemaakt wordt van de oude voor deur van de Amsterdamse Bank in de Grote Houtstraat. Deze voordeur die be schikbaar kwam toen het nieuwe gebouw- werd gezet, is door Monumentenzorg be waard. De halsgevel van het pand op de Grote Markt komt eveneens weer terug, zij. hot dat er enige historische ornamen ten aan toegevoegd worden. De restaura tiewerkzaamheden zijn tamelijk veelom vattend, omdat het grootste deel van het huis moet worden gesloopt om later op nieuw te worden opgebouwd. Het werk is gegund aan de Haarlemse firma G. J. Veldwijk en zal vermoedelijk een klein jaar in beslag nemen. Uit de geschiedenis van het huis ver melden wij, dat enigszins betrouwbare ge gevens pas dateren uit het eind van de zestiende eeuw, toen er een zekere Mar ten Borrits woonde. Op 16 april 1617 ging het in eigendom over aan de boekverko per Daniël de Keysër. Sinds het midden van de zeventiende eeuw is de familie Cousebant eigenaresse van het huis. Via nog tal van andere bewoners komen we in 1849 bij de heer J. J. van Brederode, een boekhandelaar. Toen de Nationale Le- vensverzekeringbank het pand enige ja ren geleden aankocht, verdween de boek handel van de firma Van Brederode De Nationale Levensverzekeringbank n. v. heeft in verscheidene steden van ons land kantoren ingericht in historische pan den. die voor een deel tevens zijn geres taureerd. Voorbeelden hiervan zijn de kan toren in Amsterdam, Den Haag, Leiden en Maastricht. Advertentie ROTTERDAM. Aan de stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam is voor het semi-artsexamen geslaagd de heer C. van der Molen te IJmuiden. HAARLEM. Aan de Prot. Christelijke Nijverheidsschool te Haarlem zijn geslaagd voor de akte N XII (huishoudlerares) de dames S. D. Deurloo, M. J. M. Ellis-Penn, H. J. Jurrjens, I. Karrenbeld, H. A. van Noort, M. Philippo, A. M. Polak-Cohen en voor het pedagogisch getuigschrift bedoeld in art. 38 van de N.O.-wet de dames S. D. Deurloo, M. J. M. Ellis-Penn, H. J. Jurr jens, L. Karrenbeld, A. M. Polak-Cohen. Advertentie Met één „Interunie" koopt U een aandeel in 300 zorgvuldig geselecteerde binnen- en buitenlandse fondsen. Inlichtingen bij iedere bank en commissionair N.V. INTERNATIONALE BELEGGINGS UNIE Woensdag 1 juni is het twaalfeneenhalf jaar geleden dat mr. O. P. F. M. Cremers (toen nog mr. P. O. F. M. Cremers) werd geïnstalleerd als burgemeester van Haar lem. Ter gelegenheid van dit koperen ambts jubileum zullen de burgemeester en me vrouw Cremers-Dc Bruijn van des namid dags vier af recipiëren in de gravenzaal van het stadhuis vcor degenen die de bur gemeester met zijn jubileum willen geluk wensen. Mr. Cremers is van geboorte een Gel dersman. Hij zag op 6 mei 1904 in Arn hem het levenslicht. Aan de Gemeente universiteit van Amsterdam heeft Haar lems burgemeester rechten gestudeerd, waarna hij zich als advocaat en procu reur, tevens waarnemend griffier aan de rechtbank in zijn geboortestad vestigde. In 1932-1933 was hij adjunct-secretaris van de door mr. R. J. H. Patijn voorge zeten commissie ter bestudering van het systeem van beleggen van de gelden van Rijksfondsen. Op 28 maart 1934 werd mr. Cremers benoemd tot commies-griffier van de Tweede Kamer der Staten Gene raal. Tijdens de bezetting van 1941 tot 1945 was hij werkzaam als administrateur (op arbeidscontract) bij de dienst van Weder opbouw, om in juli 1945 zijn functie als commies-griffier van de Tweede Kamer weer op te nemen. Spoedig daarop, in november van hetzelfde jaar, werd hij griffier van de Provinciale Staten van Zuid Holland. Ongeveer half november 1947 werd mr. Cremers benoemd tot bur gemeester van Haarlem, in welke functie hij op 1 december 1947 werd geïnstalleerd. Om de persoon van de burgemeester te karakteriseren kunnen wij niet beter doen dan aan te halen wat onze parlementaire redacteur in 1947. ter gelegenheid-van de benoeming van mr. Cremers over hem schreef: „Vooropgesteld zij, dat hij een rijzigë, sportieve' figuur' is, die zich zeer gemakkelijk beweegt, over een groot ge voel voor gezonde humor beschikt, zonder Donderdag hield de ClOS-club, de cur sisten-vereniging van het CIOS, op „Duin- lust" in Overveen ?,ijn jaarlijks volleybal toernooi, waaraan door bijna veertig ploe gen werd deelgenomen. Het toernooi van de toekomstige sportleiders geniet een grote poulariteit, clubs als SOS (Utrecht), Cito (Zeist), Hofwijck (Voorburg) en Forto (Amsterdam), ontmoet men ieder jaar en ook enkele Haarlemse clubs behoren tot de vaste deelnemers. De sportieve presta ties zijn gewoonlijk ni^-t van de eerste rangorde, maar in de gemoedelijke sfeer en fraaie natuurlijke omgeving wordt hier minder opgelet. Bijzondere gasten waren de meisjes van het CIOS uit Arnhem met hun directeur, een oud-docent van het in stituut uit Overveen, de heer H. van der Hoek. Het damesteam van Die Raeckse eindig de in de A-afdeling ongeslagen als eerste en won zelfs overtuigend van het Stichtse SOS. Ook in de B-afdeling speelden de Haarlemse volleybalsters een vooraan staande rol. HBC en Velox drongen als poule-winnaressen tot de finale door. Na drie sets versloeg de Berkenrode-combina tie de Velox-ploeg. Bij de heren was het opmerkelijk dat hoofdklasser SOS door Cito en HVL (Lei den) werd verslagen. De club uit Zeist werd nu eerste met EIVL op de tweede plaats. In de B-afdeling kwamen in de eindstrijd: Athlon, SOS 2 en CIOS. In drie sets werd CIOS door SOS 2 naar de tweede plaats verwezen. Na de laatste wedstrijd, die pas om half negen plaats had, maakte men zich op om met een gezellig bal een geslaagde dag te besluiten. Heren, resultaten A-afdeling: Forto (Amster dam)—Die Raeckse (Haarlem) 0—2, SOS (Utreclil) -Cito (Zeist) 1—2, HVL (Leiden-Garnizoens team Don Haag 20. Forto—Cito 0—2, SOS—Gar- r.i/oensteam 20. Die Raeckse—HVL 02, Forto - -Garnizoensteam 20. Cito - Die Raeckse 20. SOS—HVL 0—2, Cito—Garnizoensteam 2-0. For to—HVL 1—2. Die Raeckse—SOS 0—2. Garni zoensteamDie Raeckse 1—2, FortoSOS 02 en Cito HVL 2-0. Eindstand: 1. Cito; 2. HVL: 3. SOS: 4. Die Raeckse, Forto en 6. Garnizoensteam Den Haag. B-afdeling, poule 1: 1. Athlon: 2. OVRA: 3. Hofwijck: 4. Eclecta en 5. Hu.vgcns Lyceum (Voorburg). I'oule 2: 1. SOS 2: 2. Velox: 3. OVC; 4. Cito en Die Raeckse 2. Poule 3: 1. CIOS; 2. DSO; 3. HBC: 4. OVRA 2 en 5. OSS. Eindstrijden: AthlonSOS 2 02. CIOSAth lon 2—0 en SOS 2—CIOS 2—1. Eindstand: 1. SOS 2; 2. CIOS en 3. Athlon. Dames. A-afdeling: MHBSArgos 2—0, SOS Athlon 2—0, Die Raeckse—Cito 2—0. MHBS—Ath lon 1—2. SOS—Cito 2—1. Argos—Die Raeckse 0—2. MHBS—Cito 2—1. Athlon—Argos 2—0. SOS-Die Raeckse 0—2, Athlon—Cito 0—2, MHBS—Die Raeckse 0—2, Cito—Argos 2—0; MHBS'-SOS 0—2. Eindstand: 1. Die Raeckse; 2. SOS; 3. MHBS. Athlon en Cito cn 4. Argos (Leiden). B-afdeling, poule 1: 1. HBC; 2. Eclecta: 3. OSS: Hofwijck en 5. Forto. Poule 2: 1. Velox: 2. OVRA: 3. CIOS (Arnhem); t. Cito; 5. Die Raeckse en 6. DSO. Finale: Velox—HBC 1—2. Aan de r.k. universiteit te Nijmegen is geslaagd voor doctoraalexamen Duits: pa ter G. Th. M. van Dieten W. P. (Sant poort). dat zulks ook maar een ogenblik afbreuk doet aan zijn werkelijkheidszin of aan de ernst waarmee hij de verschillende zaken die hem ter harte gaan bespreekt. Al pra tende met mr. Cremers bemerkt men tel kenmale dat hij iemand is die weet wat hij wil, wat echter niet wil zeggen dat hij te zelfbewust zou zijn. Daarvan is geen sprake. Rustige weloverwogenheid gaat er van hem uit, gepaard aan frisse onderne mingslust". Advertentie HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Westerman, Hartenlust- laan 7, Bloemendaal, telefoon 51555. Tandartsen: J. C. de Wilde, Frederiks- park 6, telefoon 18404. Apotheken voor Haarlem, Heemstede, Bloemendaal: Apotheek Krijnen, Ekster- straat 100, telefoon 51959; Apotheek I,oo- meyer en Zn., Barteljorisstraat 11, telef. no. 10175; Hildebrand-apotheek, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539; Bloemcn- daalse apotheek, Bloemend an'se weg 85, telefoon 57903. HEEMSTEDE Artsen: K. L. Kout, -Tohan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en J. Laeijendecker, Raad huisplein 9, telefoon 38103. Wijkverpleegster: Zuster L. Dudok van Heel. Jacob de Witstraat 14, telef. 35235. Tevens in de week van zaterdag 28 mti tot en met vrijdag 3 juni, des avonds vsn zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BLOEMENDAAL Artsen: H. D. C. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126. Bloemendaal, te! 57?53. Overveen: W. D. van OloTenborgh, Bloe- mendaalseweg 223. Overveen, tel 50)58. Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20. Aerdenhout, tel 40404. Wijkverpleegsters: Zuster Tl. Odinot, Rustenburgherweg 16. Bloemendaal. tel. no. 52129 en zuster L. A Molenaar. Camnhuvsenlaan 18, Heemstede, tel. no. 40038. Apotheken: Apotheek De Wdde, Rroe.k- bergenlaan 42. Santpoori-Noord tele'oon 02560 - 8284. Zie verder onder Haarlem SANTPOORT Arts: .T. Stoffel. Hoofdstraat 165, Sant poort-dorp. tel. 8310. Apotheek: Apotheek De Wilde. Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. ZANDVOORT Artsen: H. K. van Es, Kostvorlorenstr. 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters: Zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27. telefoon 2701. Verloskundige: Zuster G Bokma, Tol weg 6. telefoon 2816. Dierenarts: J. P. Westerman. Leids-e- vaart 74, Haarlem, telefoon K 2500 12111. Apotheken: Van zaterdag 28 mei tot en met vrijdag 3 juni na 6 30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zeestraat-apotheek M. .T Cerkhovt n- Nieuwenhuis. Zeestraat 71. telefoon ?073. Echter uitsluitend voor recepfen eti spoedgevallen. De diensten wisse'en 's zaterdagsavonds om 1.30 uur. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot. Rijksstraatweg 34, telefoon 02502 6430. HTLLEGOM Artsen: A. A. van der Kaaden, Hoofd straat 14, telefoon 4114. LISSE Artsen: A. J. Duymaer van Twist, Heere- weg 295, telefoon 3453. HAARLEMMERMEER Hoofddorp (tot zondagmorgen acht uur): J. A. H. Bult. Hoofdweg 677. telef. 6320; (tot maandag acht uur): B v. d. Weete ring. Hoofdweg 627. .elefoon 6364. Nieuw-Vennep: dokter Smit. tel. 5860. Zwanenburg: D. A. Rijnders. Amster damse straatweg 60, Halfweg, telef. 4593. HALFWEG Artsen: D. A. Rijnders. Amsterdamse straatweg 60, Halfweg, telefoon 4593.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5