KOM MEE DE ZOMER VAN '60 IN J. Th. KORT Een oud liedje over de gebreken der democratie Geen gemeentelijke pensioenen voor prot. chr. kleuterleidsters Deskundigen en parlementsleden Geraffineerde enquête De zomerserie van het N.Ph.O. Mei was voor RPS gunstige maand H. J. v. d. MEER 8 B. EN W. IN PREADVIES: Zeventiende lustrum van T oonkunstenaars Vereniging Groeizame mei Record-overschot voor spaarbank Stad A'dam Gestegen omzet Entcomayer Holl. Disc. Mij. 9 (8 Geen introductie Philips te New York GFCEFTJE B"onsI VRIJDAG 3 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze economische redacteur) Tussen het economisch noodzakelijke en het politiek wenselijke bestaat dikwijls een duidelijke tegenstelling, die in de de mocratie in vele gevallen wordt opgelost door de wensen te vervullen en het met de economische noodzaak op een acoordje te gooien. Dit gaat echter niet altijd op, er zijn tegenwoordig tal van voorbeelden uit westerse democratische landen te ge ven van door de regeringen genomen maatregelen om de conjuctuur bij te stu ren, die de regeringspartijen allerminst welgevallig zijn. Deze worden echter wel geaccepteerd, doodeenvoudig, omdat het nationaal belang zo pregnant is, dat men daar niet aan voorbij kan gaan. Voor het beoordelen van een regerings beleid is echter natuurlijk wel kennis van zaken op velerlei gebieden van node, een kennis die in de eerste plaats bij de par lementariërs aanwezig dient te zijn. Dat het daaraan niettemin behoorlijk kan man keren bewijst de studie van prof. dr. G. Schmölders „Die Politiker und die Wah- rung", waaraan prof. dr. J. Wemelsfelder in Economisch-Statistische Berichten een artikel heeft gewijd. Onder de leden van de Duitse Bundestag is een bijzonder geraffineerde enquête ge houden, die bestaat uit een aantal vragen, waarvan een niet-doordachte beantwoor ding al spoedig tot het verkondigen van strijdige meningen leidt. Een argeloze leek zal ófwel zeggen de vragen niet te kunnen beantwoorden, ófwel in feite zijn wensen uiten zonder zich precies af te vragen of aan deze nu ook wel allemaal voldaan kan worden. De Westduitse volks vertegenwoordiger die men zeker niet als representatief voor de gemiddelde Westeuropese parlementariër mag nemen gaf in de regel antwoord, deed het daarbij voorkomen of hij min of meer des kundig wasen gaf dan met elkaar in strijd zijnde betogen. De oorzaken, weinig nieuws Prof. Wemelsfelder gaat in zijn artikel over deze enquête in op enkele oorzaken voor deze stand van zaken, die zeker zijn bedenkelijke aspecten heeft. Hij noemt on der andere de volgende: De politicus denkt in leuzen; hij moet in het maken van zijn carrière zichzelf steeds tegenover zijn omgeving bevestigen en leeft van het publiek; hij moet met zijn partij langs de rijen van het publiek gaan en hij is dus naast acteur ook een marskramer, aldus de schrijver. Tevens eist een parlement, als groep gezien, van zijn leden dat zij Op donderdag 16 juni geeft het Noord hollands Philharmonisch Orkest het eer ste concert in de serie zomerconcerten 1960. Dit concert staat onder leiding van Marinus Adam. Op het programma, waaraan de pianiste Hedy Schneider haar medewerking verleent, komen wer ken voor van Wener, Schumann (piano concert) en Tsjaikofski. Het tweede concert op 23 juni staat eveneens onder leiding van Marinus Adam en wordt uitgevoerd met medewerking van de violiste Christa Ruppert. Op het programma staan werken van Bach, Mo zart vioolconcert K.V.219 en Dvorak. De pianist Jan de Man verleent zijn me dewerking aan het derde zomerconcert op 30 juni, op welk concert, onder leiding van Marinus Adam, werken van Stamitz, Beethoven, (vijfde pianoconcert) J. Rönt gen en De Falla worden uitgevoerd. Henri Arends leidt op 8 juli het con cert, dat ter gelegenheid van het Inter nationale Orgelconcours wordt gehouden. De alt Aafje Heijnis en de organist Al- bert de Klerk verlenen hun medewer king aan deze uitvoering. Ans Bouter verleent haar solistische medewerking aan een concert dat op 14 juli, onder leiding van Marinus Adam, wordt gegeven en waar werken van Haydn, Mozart (pianoconcert K.V.415) en Strauss ten gehore worden gebracht. Op 25 augustus is de violist György Pauk solist tijdens een concert onder leiding van Marinus Adam, er worden werken van Liszt, Tsjaikofski (vioolconcert) en Men delsohn ten gehore gebracht. Het laatste concert in deze cyclus wordt op 1 september gegeven, onder leiding van Marinus Adam en met solistische medewerking van de pianist Willem Hiel- kema. Op het programma staan werken van Wagner, Grieg (pianoconcert) en Beetho ven. Alle concerten in deze zomerserie wor den in het Concertgebouw te Haarlem uit gevoerd. -ai ufiz aeeqpfiJis ua jarpa pu3.mpp.iooA gen de bureaucratie. De economische we tenschappen hebben bovendien een hoge vlucht genomen en prof. Wemelsfelder be grijpt, dat het voor parlementsleden die ook nog vele andere besognes hebben niet goed mogelijk is om de moderne technieken van economiche analyse en therapie bij te houden. Al deze oorzaken zijn niet nieuw. Reeds lang maakt men zich zorgen over het ge brek aan deskundigheid en dan niet al leen op economisch, maar bij voorbeeld ook op militair en juridisch terrein van de gemiddelde volksvertegenwoordiger in alle democratische landen. De problemen in de moderne maatschappij zijn meestal uitzonderlijk gecompliceerd, zij dienen we tenschappelijk geanalyseerd te worden en dan moeten experts, die in staat zijn tot objectief oordelen, een oplossing voorstel len die dan weer door ter zake kundige, het algemeen belang dienende parle mentsleden misschien nog wat wordt aan gevuld en daarna aanvaard. Het is duide lijk dat het zo in onze politieke ordening niet toegaat, want bij de schildering van een dergelijk „ideaalbeeld" is geen reke ning gehouden met menselijke factoren als idealisme en eigenbelang. Meer dan een rekensom Het democratisch politiek proces is meer dan een rekensom en dat maakt het voor economen waarschijnlijk zo onbegrij pelijk. In de democratie gaat het om nog andere waarden dan die in kwartjes en dubbeltjes zijn na te tellen. Tal van met elkaar strijdige strevingen ontmoeten el kaar in en buiten het parlement, princi piële standpunten botsen met medische economische of politieke noodzakelijkhe den en het is uit deze chaos van opinies en overtuigingen, doeleinden en beweegre denen dat tenslotte een compromis ont staat. Dat men daarbij ook de experts aan het woord laat, is nodig en vanzelfspre kend, maar dat men hen niet het laatste woord geeft is even begrijpelijk. Wat eco nomisch rationeel is, is daarom nog niet altijd voor iedereen aanvaardbaar. Met name het geboortebeperkingsvraagstuk geeft daarvan toch wel een duidelijk voor beeld. Prof. Wemelsfelder stelt het voor of de moderne economie mits consequent toegepast, de mensheid het geluk aan huis zal bezorgen en dat is ook alweer niet nieuw, want van de klassieke economen af is dit standpunt telkens weer herhaald. Geen overeenstemming Daarbij komt dat economen het zelf in de regel allerminst met elkaar eens zijn over de oorzaken, de aard en de gevolgen van de verschijnselen en zij komen op grond van hun verschillende diagnoses ook tot een andere therapie. Dit doet zich in zeer veel wetenschappen voor. Het is anderzijds ook wel zo, dat er langzamer hand meer eenheid van gedachten in de economie over enkele fundamentele princi pes ontstaat, maar juist in de kwesties waarop prof. Wemelsfelder dQelt,.. die van conjuctuur-polilieke en macro-economische aard, is er nog allerminst een communis opinio. Of de economen bij het geven van hun meningen „voor stoelen en banken praten", zoals de hooggeleerde zegt, is moeilijk te beoordelen, maar het lijkt ons gezien de dikwijls felle discussies in kran ten en tijdschriften niet waarschijnlijk. Beperkte blik Aan het slot van zijn artikel gaat prof. Wemelsfelder nog in op enkele oorzaken van de uitholling van de democratie, za ken die eigenlijk niet zo heel veel met de kern van zijn betoog van doen hebben. Im mers de opmerking dat de macht en de deskundigheid van het parlement naar de bureaucratie verhuisd zijn, bevat veel waarheid, maar als die bureaucratie de economische theorie niet juist toe past, dan ligt de fout bij haar en bij de regering en niet bij het volgens prof. Wemelsfelder machteloze en ondeskundige parlement. Dit heeft daarvoor een te ge ringe invloed. Dat er in economicis steeds meer in in ternationale organisaties wordt beslist en bedisseld is ook niet te bestrijden, maar dit lijkt ons een noodzakelijke consequen tie van het groeiproces naar grotere staat kundige eenheden, waarbij zich men zou haast zeggen noodzakelijk incongruen ties tussen leiding en verantwoordelijkheid voordoen. Deskundigheid is voor parle mentsleden zeker hoogst gewenst, zij houdt anderzijds het gevaar van ieder specialisme in, namelijk dat de blik op de vraagstukken te beperkt wordt. (Iedere behoorlijke fractie heeft trouwens zijn ex perts op bepaalde terreinen wel). Wan neer men de democratie door economi sche specialisten wil laten beheren gesteld dat zij het ééns worden, dan wijst dit op een gevaarlijke overschatting van de eco nomie, een overschatting die waarschijnlijk uit die zelfde specialistische beperking zal zijn voortgekomen. Parlementsleden heb ben echter oog te houden op een enorme diversiteit van aangelegenheden; de uit een economisch determinisme voortvloeien de eis dat zij experts worden, getuigt van weinig begrip voor de functionering der democratie. B. en W. van Haarlem delen de raad mee niet te kunnen ingaan op het ver zoekschrift, dat enige protestants-christe lijke schoolbesturen op 19 februari hebben gedaan en waarin zij vroegen een aanvul lende pensioenregeling in het leven te roe pen ten behoeve van de leerkrachten bij het bijzonder kleuteronderwijs. Hoewel B. en W. zeggen sympathiek te staan tegenover een verdere uitbouw van de voorzieningen voor het bijzonder kleu- teronderwijs en zij gaarne een meer be vredigende oplossing zouden zien voor de pensioenrechten van de leerkrachten bij dat onderwijs, menen zij op grond van enige overwegingen, waarvan sommige van formele aard, niet op het verzoek van de schoolbesturen te kunnen ingaan. Door de totstandkoming van de Kleuter onderwijswet is de gemeentelijke pen sioenverordening van 16 juli 1952 van rechtswege komen te vervallen. Nieuwe bepalingen ten voordele van de leerkrach ten mochten dus niet worden gecreëerd. Dat de huidige regeling niet bevredigend is, blijkt volgens B. en W. wel uit het feit dat er ieder jaar opnieuw over wordt gesproken in de Tweede Kamer. Bij de laatstgenoemde begrotingsbehandeling heeft de minister van Onderwijs zich even wel bereid verklaard met zijn ambtgenoot van Binnenlandse Zaken overleg te plegen en het resultaat hiervan aan de Kamer te zullen meedelen. De besturen van de protestants-christe lijke kleuterscholen hebben er in hun ver zoekschrift op gewezen dat door het ont breken vóór 1 juli 1952 van een pensioen regeling van overheidswege voor leidsters en hoofdleidsters bij bijzondere kleuter scholen, deze leerkrachten in moeilijke omstandigheden kwamen te verkeren en in een ongunstiger positie zijn dan de leerkrachten van het openbaar kleuteron derwijs. Met het jaarfeest-1960 in Arnhem op 11 en 12 juni aanstaande viert de Ko ninklijke Nederlandse Toonkunstenaars vereniging haar vijf en tachtigste verjaar dag. Ter gelegenheid van dit zeventien de lustrum hebben de algemeen voorzit ter, prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers, en enkele van zijn medehoofdbesuurders in het I.C.C. te Amsterdam op een pers bijeenkomst enig inzicht gegeven in de structuur en de activiteiten van de thans achttienhonderd leden tellende K.N.T.V. Vele en veelzijdig zijn de activiteiten die worden ontplooid in de groep pedagogen en de groep concerterenden, de laatste verdeeld in vier vakgroepen vocalisten, instrumentalisten, componisten en dirigen ten en in elk der verscheidene secties waarin deze weer zijn gesplitst. Zwel aan het ideële doel, het behartigen van de belangen der Nederlandse toonkunst als aan de materiële belangen van haar beoefenaars wordt gewerkt met behulp van een bondsbureau onder leiding van de secretaris, sedert kort de heer N. Dek ker, en van een juridisch adviseur. Voorts werden enkele problemen aangeduid waar mee de vereniging kampt en waarvan die der rechtspositie in het algemeen en het recht verkrijgen in vele incidentele ge vallen niet de geringste zijn. Als een on derdeel van de werkzaamheid op dit ge bied wordt thans een documentatie opge bouwd over het optreden van Nederland se en buitenlandse solisten, om na te gaan of de verhoudingen daarin stroken met de belangen van de Nederlandse be oefenaren der toonkunst. Binnenkort wordt in Keulen een toonkunstcongres ge houden, tijdens welke dit punt aan de or de komt. De K.N.T.V. is aangesloten bij het Algemeen Voorzieningsfonds voor Kunste naars (de bijdragen der aangeslotenen daarin worden door de overheid vervijf voudigd). De vereniging zelf beheert drie fondsen: een voor onmiddellijke bijstand aan de nagelaten betx-ekkingen van een (Van onze weerkundige medewerker) De eerste helft van de meimaand was belangrijk warmer en zonniger dan de tweede helft, die ook te somber bleef. Als is mei in de meeste provincies wel een te droge maand gebleven, zo erg als de eerste veertien dagen deden vermoe den is het niet geworden. Voor de land en tuinbouw was het een prima bloei maand, waarin veel is gegroeid. Een offi ciële zomerse dag (warmer dan 25 C.) werd alleen in Oost-Brabant (Volkel) ge meten, waar op 13 mei het kwik tot 26 C. steeg. In De Bilt bedroeg de gemiddelde etmaaltemperatmir 13 C., tegen normaal 12.4 Brachten de eerste 10 dagen van de maand ruim 100 uren zon, daarna was het vaak somber zodat het totale aantal uren zonneschijn in De Bilt op 177 uren kwam tegen normaal 211 uren. Dat de regen over het algemeen niet veel te betekenen had en vooral in korte buien viel blijkt ook uit het aantal uren waarop het in De Bilt re gende in mei n.l. 19 tegen normaal 35 regenuren. Over het gehele land iverd op 9 dagen (normaal 14) onweer waar genomen. Het natst werd mei in Zuid- Limburg, waar vooral op 13 en 14 mei grote hoeveelheden toerden gemeten die het totaal daar. plaatselijk dicht bij de 100 mm brachten. Van de regenwaar nemers ontvingen wij over mei, toaarin hier normaal ongeveer 45 mm regen valt, de volgende opgaven: Haarlem 50, Vijfhui zen 40, IJ muiden 28, Schiphol 26, Zand voort 29, Noordwijk 29 en Amsterdam 29 mm.. overleden lid, een ondersteuningsfonds voor behoeftige leden en een reisfonds. Herinnerd werd aan het succes van een initiatief van Louis van Tulder, namelijk de jaarlijkse auditie voor vocalisten. Zaterdag is de tiende in deze reeks gehou den. Met medewerking van veertien dirigen ten hebben drieëntwintig zangeressen en zangers elk gedurende een kwartier van hun bekwaamheid kunnen doen blijken. Een commissie van experts vat haar oor deel over elk afzonderlijk samen in een x-apport. dat degenen die solisten moeten engageren van nut kan zijn. Mei is voor de Rijkspostspaarbank een gunstige maand geweest Het spaarover schot bedroeg bijna 28 miljoen hetgeen 7 miljoen meer is dan in mei 1959. Onder andere als gevolg van de uitkeringen van vakantiegelden, is aldus de bank het spaaroverschot in mei altijd tamelijk hoog. Dat het spaarverschil dit jaar hoger was dan het vorige jaar hangt samen met de omstandigheid dat de pinksterdagen niet, zoals in 1958 en 1959, in mei vallen, doch in juni. Ook kunnen loonsverhogingen hun invloed hebben gehad. Bij de Rijkspostspaarbank werd in mei 1960 ingelegd 86,9 miljoen en terugbe taald 59,2 miljoen, hetgeen een positief spaarverschil opleverde van 27,7 miljoen (vorige maand 4,2 miljoen en in mei vorig jaar 4,2 miljoen). In 1960 is totdusver bij de R.P.S. gespaard 92,0 miljoen tegen 88,6 miljoen in het zelfde tijdvak van 1959. In Amsterdam werd bij de Rijkspost spaarbank ingelegd 10,4 miljoen en terug betaald 7,5 miljoen, een spaaxwerschil dus van 2,9 miljoen, tegen 0,4 miljoen vorige ïnaand en 2,6 miljoen vorig jaar. In Rotterdam waren deze cijfers respec tievelijk 7,4 miljoen, 4,2 miljoen en f 3,2 miljoen, tegen 0,8 miljoen vorige maand en 1,9 miljoen in voi-ig jaar. De Spaarbank voor de Stad Amsterdam is, blijkens het verslag, bijzonder tevreden over de in 1959 behaalde resultaten. Het spaaroverschot bedroeg (incl. 5,2 miljoen aan bijgeschreven rente) ruim 27 mil joen, het hoogste surplus in de geschiede nis van de bank. Het inbrengerskapitaal steeg hierdoor van 169,2 tot 196,4 mil joen. In 1959 werd ingelegd 93,7 miljoen (v.j. 79.6 miljoen) en terugbetaald 71,8 miljoen 65,0 miljoen). Het aantal posten van inbreng en terugbetaling tezamen overschreed voor de eerste ïriaal in het bestaan der bank het miljoen. Bij de n.v. Entcomayer in Amsterdam is de gang van zaken in 1959 goed geweest, hetgeen geleid heeft tot een bevi-edigend i'esultaat.De omzet nam met 20 percent toe, doch de winstmarges waren geringer. De kosten bewogen zich op hetzelfde peil. Het voordelig saldo tabakrekening steeg van 166.014 tot 196.216. Na onkosten en voor zieningen resteeex-t een winstsaldo van 35.644 (v.j. 37.851), waaruit zoals ge meld een onvex-andei'd dividend van zeven percent wordt voorgesteld. De resultaten over de eerste vier maan den van 1960 waren minder gunstig dan die over de overeenkomstige periode van 1959. De bedrijfswinst over 1959 van de n.v. Hollandsche Disconteeringsmaatschappij van 1939-Rotterdam heeft, blijkens de re- sultatenrekienng ƒ3.369.678 (v.j. ƒ3.076.260) bedragen. Na reservering en afschrijving, alsmede na aftrek van 1.185.000 1.140.000) voor vennootschapsbelasting, bedraagt de netto winst 1.402.403 1.303.996). Voorgesteld wordt een divi dend van negen (acht) percent over een onveranderd aandelenkapitaal van 10 miljoen. Aan de algemene reserve wordt 500.000 (onv.) toegevoegd en deze wordt gebracht op 3,8 miljoen. Desgevraagd heeft de dix-ectie van Phi lips aan het ANP meegedeeld dat van in troductie der aandelen op de beurs van New York op het ogenblik absoluut geen sprake is. (Deze tegenspraak werd gedaan naar aanleiding van gistex-en en reeds eer der in Amsterdamse beurskringen circu lerende geruchten dat de aandelen Philips binnenkort in New York zouden worden geïntroduceerd. Hieraan wisten beurskrin gen toe te voegen dat de verhandeling in Wall Street zou geschieden in certificaten van 20 gulden nominaal elk.) Namens Burgemeester en Wethouders van Heemstede deelt Arch. J. Stapenséa mede. dat de op 25 mei j.l. gehouden openbare aanbe steding, betreffende de bouw van 46 woningen te Heem stede volgens bestek no. 69. is geannuleerd en dat dus niet tot gunning van het werk zal worden overgegaan. CURATELE Bij vonnis der Arr. Recht bank te Haarlem dd. 20 mei 1960 is Franciskus Smits, wonende te Haarlem, op eigen verzoek onder curatele gesteld op grond van het wegens zwakheid van ver mogens niet in staat zijn om zijn eigen belangen behoor lijk waar te nemen. Haarlem. 1 juni 1960. De Officier van Justitie, L. H. Feitsma. BEKEND31AKING. Burgemeester en Wethou ders van Zandvoort brengen ten openbare kennis, dat zij voornemens zijn met toepas sing van artikel 20 der We- deropbouwwet vergunning te verlenen voor: a. het bouwen van een woongebouw, bevattende 13 flatwoningen en 24 maisonnettes op een ter rein gelegen aan de west zijde van de Noorderduin weg ten zuiden van de spoorbaan, kadastraal be kend gemeente Zandvoort, sectie B nr. 7111, en b. het uitbreiden van een beslaand hotel-pension op een terrein gelegen aan de Kostverlorenstraat no. 15 en aan de Haltestraat no. 76. kadastraal bekend gemeente Zandvoort. sec tie B no. 5633 en 5634, waarbij zal worden afgewe ken van het ter plaatse gel dende uitbreidingsplan - in - onderdelen. De bouwplannen liggen met ingang van dinsdag 7 juni a.s. gedurende veertien dagen op de secretarie dezer ge meente (le afdeling) voor een ieder ter inzage. Gedurende de hiervoor ge noemde termijn kunnen be langhebbenden bezwaren te gen elk hunner voorgenomen beslissingen schriftelijk bij hen indienen. Zandvoort, 1 juni 1960. Burgemeester en Wet houders voornoemd, De Burgemeester, Van Fenema. De Secretaris, W. Bosman. „Famezo" SP ORTR 13 WIELEN geheel compleet 129 50 1 jaar garantie „Famezo" in pracht 2 kleuren combinatie geheel compleet 139.50 1 jaar garantie SCHAGCHELSTRAAT 7 Grootste sortering ONDERDELEN Wilt u ten Zeilboot huren klooit *n Weekendshirts no-iron te dragen óp de broek en met open kraag, maar ook in de pantalon met gesloten kraag want... het ruitdessin is zeer gedistingeerd. Ook in pittige effen tinten. 13.90 Z-U-l-V-E-R wollen vestje met kraagje, uit Italië gehaald. Licht en fijn gebreid (fully fashioned). Ze zijn er in linde, in geel, in lila 18.95 Juniorblousons met voetbalspelverras- sing! Leuke, sprekende kleuren, streep- en andere dessins. Kraag kan oper. en gesloten gedragen worden. Hij is de man ermee! Maat26 kost 4.65 ^stijging van 15 cent per maat) Mooi zijn in, op en aan het water Duiken, varen, flaneren en luie ren, rennen en spelen - van Vlieland totCapri.Uit jasen jurk stappen cn jezelf zijn. Flatteus in wat Kort voor u heeft (en dat is héél véél). Badpakken die in fleurige katoen al beginnen bij 1 3.9 J> tot die van satijn lastex, vól charme en sportiviteit. Bi kini's te over, badjacks, badjas- jes, badjassen, kinderbadpakjes, zwembroeken en reuze badlakens en baddoeken die tintelen van kleur.. SPECIALE AANBIEDING double face dekens De zomer van '60 brengt u gas ten en als u nu verstandig bent, legt u een prachtige, zuiver wol len double face deken op hun bed die u van de winter zelf van pas komt. Ja, nu is het verstan dig. Want als u de kwaliteit voelt en de moderne tinten ziet, dan weet u dat dit geen prijs is - 29.- Satijn onderjurk met gloedvolle weerschijn en beeldig borduursel. Past- u op vallend goed, daar is wel voor gezorgd. J2.75 Meisjespetticoat Reusachtig wijd met drie lagen tule in verschillende kleuren - dat wiegt en ruist dat het een aard heeft 4 95 en hoger Stoelloperlinnen Weg metdatfletse, sleetse.Tover uw ligstoelen om. kom even kie zen uit vier kwaliteiten. Effen - lachende kleuren. Strepen - de vrolijkste die ooit bedacht zijn. Voor 2.55 - 1.70 en J60 p.m. Teenager-vestje Heerlijk licht en soepel. Hoog te sluiten, énig. Niet 't laatst door de kleurstelling: grijs en cognac mêlee. Kleine maten vanaf 10.60 grote maten 17.7S gr Nylon onderjurk Voor u mevrouw, die van be koorlijk houdt, garnering van luxe kant en 15 cm hoge plissé strook en als u de verleidelijke pastelkleuren ziet... 10 40 Zijden hoofddoek Modern effen, ook in n^sterieus zwart (3.75). Maar ook wit met een onregelmatig uitgestrooide blauwe nop, grappig. Deze is 4 25 Tafelkleedjes Voor tuin en serre, het ene al vrolijker dan het andere. Was echt - zonecht - u zoekt ze uit voor 3.10 en 2.95 SPECIALE PINKSTER AANBIEDING Mooie keus in mooie nylons bij Kort. De in Parijs favoriete 3 modetinten zijn er natuurlijk bij. Maak dat u erbij bent, want ze gaan vlugger dan we ze geleverd krijgen. Naadloos 1.45, 2.35 en 2.75 i§| Met naad (reeds heel 1.75 en hoger Kampeerdekens Moet u eens kijken wat een fijne en wat royaal aan de maat: 200x150. Daar komen kampeer ders speciaal voor naar Kort, maar ook anderen want ze zijn bizonder prettig als ondex-deken, extra deken, tochtdeken, tuin-- deken enz. 25 Markies- en tentlinnen Voor zoveel handige mensen, jong en oud, die zelf hun mar kiezen en parasols vernieuwen, hun tenten maken en repareren, een zonnedak in de tuin opzet ten. Grote keus in 140 breed, die van 6.75 loopt tot een nog piima doek van 2.25 p.m. EXTRA VOORDELIG: moderne cretonne In leuke, dartele tinten - om van alles mee te doen. Voor tuin en serre, kleedjes en kussens. Honderdtwintig breed, voor 3.50 en 3.00 en 2.50 p.m. BALASTORE zonwering Goed en zo voordelig dat het dwaas zou zijn, er langer over te denken als u kamers hebt waar de zon binnenblikkert. Compleet om zó vast te schroeven boven in het kozijn alle maten voorradig... v/a 2 80 Tuinbed Neem het er vanin uw tuinEen heerlijke zomerdag komt niet terug, maar het tuinbed blijft (voor logees, voor kamperen). U kunt er zó op gaan liggen en het hoofdeind kan in drie stan den. 't IJzersterke, verend op gehangen linnen in knaloranje, vrolijk groen of -,r ca kleurig blauw. JO.-»" jaloczicn Luxaflex i s niet het goedkoopste, maar dan hébt u ook wat. Een niet slijtende en mooi blijvende jaloezie met altijd liniaalrechte en lichtregelende lamellen - afwasbaar, krimpvrij, rekvx-jj, barst- en bladdervrij. Talrijke kleuixombinaties. Zéker voor salon en huiskamer te overwegen. Vraagt u gerust demonstratie en prijsopgaaf van Kort, dat verplicht tot niets. Er is héél véél bij HAARLEM- LANGE VEEP-STRAAT 27-GROTE HOUTSTRA AT!Kó HAMSTEDE - RAADHUISPLEIN 5? ZANDVOORT - KROCHT 30 IJMUIDEN - KENNEMEK LAAN 41

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 8