RENAULT C.M. BAIS- Goede circuskunst en plezierige variété bij Tony Boitini AUTOMOBIELEN fifigï!1?liis Haarlem voor één nacht echte bloemenstad Patiënten en personeel van „Unicum" niet naar Houten Drieduizend kinderen namen deel aan Luilak-oriëntatierit Coornhertlyceum is duurder dan werd geraamd Voorstel tot opheffing van Volkskredietbank Kennemerduin" moet half november worden ontruimd N.v. Circusdirectie kreeg een bekeuring Agenda voor Haarlem en de IJmond ZATERDAG 4 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Politie had het rustig in afgelopen nacht A. J. Hupkens viert een dubbel jubileum Burgerlijke Stand van Haarlem Pinksterwandeling van de ANWB om Bloemendaal Toernooi van de Haarlemse Damclub Bestuur van Stichting tot behoud van Kennemer Lyceum uitgebreid Betere kantooraccommo datie voor N.Ph.O. Jeugdige acrobaat mag (alleen in Haarlem) niet optreden Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Velsefi'IJ muiden Hoofdagent Joppe en hoofdagent Meuï- man hadden het druk gisteravond, tijdens het regelen van het rumoerige verkeer dat van en naar de „Luilakmarkt" op de Raamsingel, Gasthuissingel en Kam persingel stroomde. Als-de fluit klonk en het verkeersbord, dat zij bedienden, omklapte, klonk het haas tige geschuifel van de tientallen mensen die de brede brug over de Gasthuissingel overdromden, op weg naar nieuwe singels en nieuwe kramen. „Als het wat latei- wordt, dan luwt het wel" meende hoofd agent Joppe, maar om half twaalf had hij het nog even druk. Haarlem scheen vrijdagnacht niet naar bed te gaan. De bloemenkramen, die een lange, slingerende bonte rij langs de sin gels vormden, met hun lichtjes een snoer van schitterende puntjes in het donkere grachtenwater scheppend, bleven de gro te mensen, de kleine jongens en de kleine meisjes en de duwende en uitdagend schreeuwende jongelingen aantrekken. En zolang zij niet weggingen bleven de pa lingboer en de ijscoboer en de man die, enigszins ongewoon, met stukjes kaas tus sen de bloemkraampjes leurde en oma, die boven aan het raam met glimlachend ple zier de drukte onder haar aanschouwde, Advertentie Schneider Gedipl. i Schoonheidsspecialiste ^5? Tel. 34016 - Marisplein 1 - Heemstede Desgewenst per auto halen en brengen na telefonische afspraak. De bouw van het derde en vierde ge deelte van het Coornhertlyceum in Haar lem is duurder uitgevallen dan aanvanke lijk werd geraamd. B. en W. van Haarlem vragen de raad thans aanvullende kredie ten tot een totaal van 03.000. Verder wordt voorgesteld aan het bedrijf van Openbare Werken een krediet van 21.000 ter beschikking te stellen voor de extra kosten ontslaan door het omwer ken van de plannen voor het vierde ge deelte van de school en voor de kosten, die door Openbare Werken zijn gemaakt met betrekking tot het onderzoek naar de mogelijkheid van een eventuele uitvoe ring van het plan voor het vierde gedeelte van de school in etappen op basis van een door de oudervereniging gedaan lenings aanbod om ondanks investeringsmoeilijk heden toch met de bouw te kunnen begin nen. De bouw van het derde deel van de school viel door verschillende om standigheden (hogere arbeidslonen en ma teriaalkosten) f. 10.000 hoger uit en moet nu gesteld worden op 775.000. De bouw van het vierde gedeelte is 83.000 hoger dan geraamd en wordt thans ge steld op 2.239.700. Deze extra kosten vloeien voort uit de omwerking van de plannen op grond van de door het minis terie gestelde nieuwe eisen. Na Heemstede zal nu Haarlem vermoe delijk ook gaan meewerken aan de liqui datie van de Volkskredietbank voor Haar lem en omstreken. B. en W. hebben de raad een vooi-stel doen toekomen, waarin zij vragen medewerking te verlenen aan de opheffing van de gemeenschappelijke regeling per 31 december 1960, voorts mede te werken aan de liquidatie van de bank en ten slotte de raad van bestuur te machtigen de leden van het dagelijks be stuur aan te wijzen om zich namens de deelnemende gemeenten ge belasten met de liquidatie van de bank. De vorm waarin de kredietverstrekking op sociaal verantwoorde wijze na 31 de cember 1960 dient te geschieden, al dan niet in samenwerking met de thans nog aan de gemeenschappelijke regeling deel nemende gemeenten, is op het ogenblik nog in studie. B. en W. stellen zich voor hun standpunt zo spoedig mogelijk te bepalen en de raad een voorstel te doen toekomen met betrekking tot de wijze, waarop na 31 december zonder onder breking in de sociale kredietbehoeften zal kunnen worden voorzien. ook. De aandacht van de ..feestgangers" bleef echter gericht op de kleurenpracht van de bloemen, die in houten bakken, in stenen of aardewerk potjes, in kunstige gevormde rotan hangertjes of „slechts" in zinken emmers zichzelf te koop aanboden. En ze werden gekocht. Behalve door de student die met examenzorgen rond liep ..volgende week, dan zit ik er voor" en behalve door de mevrouw, die te moe was. „We krijgen nog een hele singel" en door die jonge mensen, die joelend en toeterend in een slingerend roeibootje, ge- De Haarlemse jeugd heef! zich in de af gelopen nacht en in de vroege morgen weer vermaakt ter gelegenheid van de luilak. De politie heeft het niet moeilijk gehad. Wel kreeg een agent bericht van een arts uit Den Haag, die zijn auto in de Molijnstraat had geparkeerd, dat de wagen was weggeduwd en de achterbum per was losgeraakt. De schade wordt op tien gulden geraamd. Dezer dagen viert de heer A. J. Hup kens, Klein Heiligland 44. Haarlem een dubbel jubileum. Begin juni bestaat zijn schoenmakerij namelijk vijfenzeventig jaar en is hijzelf een halve eeuw als schoenmaker werkzaam. De zaak is op 4 juni 1885 opgericht door de heer J. Hup kens, de vader van de huidige eigenaar. Aanvankelijk was het bedrijf gevestigd Klein Heiligland 32. Een paar jaar na de oprichting werd verhuisd naar nummer 44 op de hoek van de Cornelissteeg, waar de schoenmakerij nog is gevestigd. De heer A. J. Hupkens kwam eind mei 1910 als leerjongen bij zijn vader in dienst.Hij is dus dezer dagen een halve eeuw schoenmaker. Beladen met planten en bloemen keren de Haarlemmers tevreden huiswaarts. bonden achter een klein, driftig motorboot je de gracht door deinden. De palingboer kocht ook niet. Hij verkocht. Bij het licht van enkele petroleumlampen kletste hij met vaardige hand de dikke en de dunne paling, onder rappe „standwerkerspraat", in dun doorzichtig papier. „Dan hier nog één, en u krijgt deze mevrouw, heerlijk dik, heerlijk voor de buik". Na een vlugge glinsterflits in het lamplicht werd een dik ke aal bij de andere gegooid. „Voor een daalder, één gulden en twee kwartjes bent u de man, mevrouw". Mevrouw kocht. Met de paling, gewikkeld in een oude edi tie van het Haarlems Dagblad, rechts en een grote pot bloemen links, verdween zij schuifelend in de menigte, huistoe. Maar de mevrouw met een witte kleine personenwagen, haar bloemen, haar kin deren en haar man, zag geen andere moge lijkheid om thuis te komen, dan door in „vredesnaam, de kleine maar voorin op schoot" te nemen. Advertentie Voor iets lekkers naar JOS DEKKERS „De BESTE CROQUETTEN van Haarlem Kruiswe? 29-31. Telefoon 21647 m Per half november moet het herstel lingsoord „Unicum" het landgoed „Kenne merduin" aan de Herenweg in Heemstede hebben verlaten. Dit is beslist door de Haarlemse kantonrechter, die uitspraak heeft gedaan in een procedure tussen de gereformeerde stichting „Kennemerduin" en het bestuur van „Unicum". Zoals be kend is, heeft de gereformeerde stichting het landgoed in 1957 gekocht voor de bouw van een bejaardentehuis. De stichting heeft al bouwvolume en zal spoedig na de ontruiming met de bouw beginnen. Aanvankelijk zou „Kennemerduin" per 1 april van dit jaar ontruimd moeten zijn. Het bestuur van „Unicum" slaagde er niet in tijdig een nieuwe huisvesting voor de patiënten te verkrijgen. Het heeft daarom alles in het werk gesteld om een half jaar uitstel van ontruiming te verkrijgen. Toen bekend werd dat „Kennemerduin" voor de bouw van een bejaardentehuis zou worden bestemd Unicum zelf had onvol doende middelen voor de aankoop van het landgoed heeft het bestuur van het her stellingsoord naarstig gezocht naar een an dere huisvesting voor de ongeveer vijftig Advertentie DE EERSTE'COÓP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING *2 ZIJLWEG 63 - TELEFOON.15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.per jaar voor hel gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon: 1 juni: E. W. M. Janssen-Muschter; 2 juni: A. G. Schaap-Westerhout, W. A. Campfens-Fran- cissen; 3 juni: A. Abspoel-Paulusse. BEVALLEN van een dochter: 1 juni: S. Spaltman-Van der Neut; 2 juni: S. M. J. Bakker-Kleij; 3 juni: G. J. Geerlings-Ver- biesen. A. M. Kools-Van Beek. OVERLEDEN: 1 juni: E. E. Ammerlaan- Dinkla, 69 j„ Gasthuisvest; N. van Beuse- kom-Korthals, 58 j„ Gasthuisvest; M. C. C. Dirks-Botter, 62 j., Dolfijnstraat; 2 juni: A. W. van Lookeren-Blom, 72 j„ Gasthuis vest; J. Kardol, 83 j„ Hazeyaterslaan. GETROUWD: 3 juni: S. Polidori en E. Bruinier, P. Soomer en M. M. Stoelman, J. H. Heerze en M. de Zwart, G. Uljee en C. A. de Jonge, G. H. Roelofsen en J. M. G. Angelino, J. G. Spoor en E. C. Kruijff. Het bekende circus Toni Boitini heeft weer eens zijn tenten opgeslagen in de Haarlemmerhout, vlak bij Dreefzicht. Het blijft daar tot en met woensdag, zodat men ruimschoots gelegenheid heeft, eens te gaan kijken naar een aantrekkelijk, boeiend en bijzonder afwisselend circus programma, waarin zowel mensen als die ren hun best doen om het iedereen naai den zin te maken. Als de openingsfanfares van het pittig spelende circusorkest zijn verklonken en de schijnwerpers aanflitsen, dan zijn daar al direct leeuwen, bruine en Himalaya- beren, die onder de rustige leiding van ZIJ Ruim 3000 jongens en meisjes hebben vanmorgen weer deelgenomen aan de Lui- lakoriënlatietocht, die kris-kras door Haarlem leidde. De deelnemertjes start ten, ver voor vier uur soms al. op tien verschillende plaatsen in de stad en ver volgens kregen de jongens en meisjes de opdracht zoveel mogelijk controleposten aan te doen. Onderweg kregen zij boven dien nog drie puzzelritjes te verwerken, zij moesten twee vragen beantwoorden, die betrekking hadden op de geschiedenis van de stad Haarlem en bovendien moes ten zij twee opdrachten uitvoeren. Die op drachten bestonden uit het tekenen van een fragment op een grote tekening, die in de Stadsdoelen en in het Baken aan de Bakenessergracht waren opgehangen. In de loop der uren ontstond er zodoende een veelkleurige, wat zonderling gevorm de tekening. Tegen zeven uur verschenen alle deelne mers bij de Grote Houtbrug waar zij hun formulieren met antwoorden in twee gro te stembussen moesten stoppen. En pas De tekening, waaraan vanmorgen 3000 Haarlemse jongens en meisjes geza menlijk drie uur werkten. daarna begon in het kantoor van de Haar lemse Raad voor de Jeugd het haastige tel- en controlewerk. Want om tien uur moesten alle prijswinnaars bekend zijn. Evenals vorig jaar klopte alles precies. Om tien uur verzamelden de jongens en meisjes zich in het Rembrandt-theater, waar zij eerst een filmvoorstelling kregen aangeboden en waar zij in de pauze van hoofdcommissaris A. L. de Boer konden horen wie het er het best had afgebracht. En toen ook de prijsuitreiking achter de rug was kon de organisator van deze zo geslaagde oriëntatietocht, de heer H. van Hulst, opgelucht ademhalen. Hij deed dat bovendien in het besef, dat hem na enige weken hard werken veertien dagen vakan tie wachten. En pas daarna gaat hij zich weer met de Haarlemse Muggcnronde bezighouden. dompteur Bobby Althoff gewillig doen wat er van hen verlangd wordt. Die be ren zijn grappige dieren, die zo lijkt het tenminste het jammer vinden als zij met hun glijplankspelletje moeten op houden. De leeuwen springen door bran dende hoepels en wandelen over een even- wichtsbalk alsof het hun dagelijks werk is. En dat is het dan ook. Heel veel in dit programma blijkt trou wens een kwestie van evenwicht te zijn. Dat spreekt wel het meest als de leden van de Camilio Mayer-troupe op de hoog gespannen staaldraad hun absolute be heersing van dit evenwicht in allerlei ver richtingen demonstreren. Een sterk ge voel voor evenwicht moeten ook de equi librist Albertini en de jongleur Danny Li ma hebben om hun verrassende kunst stukjes te doen gelukken. Maar het is merkwaardig, dat zij glansrijk geslagen worden door de zeeleeuwen van Nelly von Downen, die over een natuurlijk even wichtsgevoel beschikken, dat dat van men selijke jongleurs wel ver moet overtref fen. Hoe zouden deze dieren anders met een levensgrote bal op het puntje van hun neus een trap op en af kunnen lopen? Als men ten minste bij zeeleeuwen van lopen mag spreken. Er zijn meer schrandei-e dieren, die dit circusprogramma zo aantrekkelijk ma ken, namelijk de honden van de Paultons. Er is onder andere een rekenwonder bij, dat prompt die cijfers tevoorschijn haait die het publiek hem toeroept. En dat 5x8 veertig is, blijkt het dier ook te weten. De andere hondjes hebben het meer ge zocht in de acrobatiek en., in de muziek. En in hun slotnummer demonstreren een soort hometrainer voor honden. Een hoogtepunt in het programma letterlijk en figuurlijk verzorgen de drie Olympics hoog in de nok van de tent aan de trapeze. Wat zij daar laten zien is vakwerk van de eerste rang. 1-Iet overtreft datgene, wat men gewoonlijk in circussen op dit gebied te zien krijgt. Ook de liefhebbers van paardendressuur komen bij Boitini niets te kort. Daar zijn bij voorbeeld de heer en mevrouw Egizio en Margaret Jane Carré, die hun eer biedwaardige circusnaam alle eer aan doen. We hebben zelden in een circus de paarden zo keurig zien „dansen"! En we hebben ook niet zo vaak clowns gezien als die bij Boitini, die nog nieuwe grapjes weten te bedenken om de mensen onbedaarlijk te laten lachen, zoals dat met het imaginaire keldertrapje. Overi gens doen de oude grapjes het ook nog best, want wie blijft onbewogen als hij zoveel eieren en ontbijtbordjes ziet sneu velen en een piano met een kanon aan flarden ziet schieten? Als dat allemaal gebeurd is komt er nóg een kanon op de proppen, een van maar liefst 50 cm., waaruit na enkele voorbereiding een mens, Atomia genoemd, wórdt weggeschoten. Het levende projec tiel belandt veilig en wel in een net en staat enkele seconden lachend te buigen voor de ovaties van het verraste publiek. En als de grote tent. is leeggestroomd komt er nog een verrassing. Op een 45 meter hoge, langzaam heen en weer zwie pende stalen mast, in het felle licht van schijnwerpers scherp afstekend tegen de sterrenhemel, vertoont de Tsjechische me juffrouw Emili een aantal acrobatische loeren, waarvan mensen met zwakke ze nuwen wellicht koude rillingen krijgen. patiënten. Deze werd in Kennemerland niet gevonden. Uiteindelijk besloot het be stuur tot aankoop van een huis in Houten (Utr.), welk voormalig kindertehuis voor de verpleging zeer geschikt was. Het be stuur achtte deze oplossing niet ideaal, maar zag geen andere mogelijkheden. Of „Unicum" inderdaad naar Houten zal verhuizen, is nog een grote vraag. De patiënten en het verplegend personeel heb ben de aankoop van het huis in Houten steeds betreurd. Zij zullen beslist niet naar Houten gaan. Voor het bestuur is er dus nu de moeilijkheid dat men wel de be schikking heeft over veen, zij het moeilijk bereikbaar, huis, dat echter door patiënten en verplegend personeel niet zal worden betrokken. Intussen worden pogingen in het werk gesteld om loet bestuur een andere oplos sing voor te stellen.. Hierover zijn thans besprekingen gaande:. Voor alles wil men trachten de patiënten in Kennemerland on der dak te "brengen. Dezen zijn hiermee het meest gebaat. Gedacht wordt onder meer aan de bouw van een nieuw tehuis in Zand voort. Hiervoor worden, ook finan cieel, mogelijkheden gezien. Zou deze mo gelijkheid kunnen worden aangegrepen, dan zou nog een oplossing gevcaiden moe ten worden voor het overbruggen van de tijd tussen de ontruiming van „Kennemer duin" per half november en. de ingebruik neming van een nieuw herstellingsoord. De ANWB houdt ditmaal zijn Pinkster wandeling, welke men naar keuze op 5 of 6 juni maken kan, in de omgeving van Bloemendaal aan Zee. De wandeling voert geheel door het prachtige gebied van de Kennemerduinen, waarbij men volop zal kunnen genieten van de thans zeer fraaie -duinflora. In de route, die naast het duingebied veel bos rijke gedeelten doorkruist, komen verschil lende aantrekkelijke uitzichtpunten voor. Men passeert ook enkele pittoreske duin- meren, waaronder het Groot Vogelmeer en het SparteLmeer. Voor deze Pinksterwan deling zijn een lang traject van ca 15 km en een kortere route van ca 9 km uitge zet. Vertrekpost tevens eindpunt is Café-res taurant „Het Karrewiel" aan de Bloemen- daalse Zeeweg te Bloemendaal. Deze maand gaat de Haarlemse Dam club haar jaarlijks kwartettentoernooi or ganiseren, waaraan acht damclubs uit Kennemerland zullen deelnemen. Er wordt in twee groepen van vier kwartetten ge speeld en er wordt een spannende finale verwacht tussen de afdelingskampioenen. DCIJ zal met de volgende spelers uit komen: Bord 1 P. v. d. Berg, 2. Tielrooy, 3. ir. M. Krijgsman, 4. H. J. Gerrevink. 'Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 De pas opgerichte Stichting tot behoud van het Kennemer Lyceum heeft dezer dagen in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan in Bloemendaal een bijeenkomst ge houden rnet ruim honderdvijftig ouders van leerlingen van het Kennemer Lyceum. Tijdens deze bespreking zijn de volgen de personen tot het bestuur toegetreden: mr. H. M. van Fenema uit Zandvoort, mevrouw C. S. Lindeman-Meijerink uit Haarlem en de heer F. Schreuder uit IJmuiden. Buiten deze genoemden hebben eveneens zitting in het bestuur mevrouw S. Jansen- Looyen en de heren S. J. de Jong, W. Kramer en H. A. Polak. De vergadering heeft het bestuur ge machtigd stappen te ondernemen om te komen tot een bespreking met bestuur en curatorium van het Kennemer Lyceum. Het bestuur heeft zulk een gesprek inmid dels aangevraagd. B_. en W. van Haarlem vragen de raad 7.500 voor het treffen van voorzieningen aan het Concertgebouw, waardoor de kan tooraccommodatie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest kan worden verbe terd en 5.500 voor het aanbrengen van ventilatoren en het verbeteren van de ver lichting in de bovenzaal van het Concert gebouw. Voor eerstgenoemd bedrag zullen enkele wanden worden geplaatst in de muziek bibliotheekruimte, waardoor deze kan worden verdeeld in een kantoorvertrek, een kamer voor de administrateur, een muziekbibliotheek en een portaal. Advertentie Hotel - Café Restaurant STRANDWEG 21 - ZANDVOORT Zonnige terrassen met uitzicht over zee In ons Café-Restaurant het trio Ferry Herget Verzorgde keuken Kamers met privé-douche Tafelres. tel 2163 - Hotel tel. 3565 Nieuwe Directie Naar wij vernemen heeft de Arbeids inspectie in het district Haarlem proces verbaal opgemaakt tegen de directeur van het circus Boitini. dat thans in Haarlem voorstellingen geeft, omdat hij een jongen van 12 jaar in het programma laat op treden. De jongen doet dit, samen met zijn moeder, in een acrobatieknummer. Wettelijk wordt dit als (verboden) kin derarbeid beschouwd. Het is echter moge lijk, bij de Arbeidsinspectie ontheffing van de desbetreffende verbodsbepalingen aan te vragen. De daartoe door de circusdirectie gedane verzoeken zijn in alle districten van de Ar beidsinspecties in ons land ingewilligd op één na. Haarlem maakt namelijk een uit zondering. Zes weken geleden heeft de heer Boitini bij de Arbeidsinspectie in het district Haarlem een verzoek tot onthef fing ingediend. Gisteren, op de dag van de eei-ste voorstelling in Haarlem, kreeg hij een weigerend antwoord. Hij heeft de 12-jarige jongen gister avond toch laten optreden. Het gevolg is geweest een procesverbaal van de Ar beidsinspectie. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Maar Emili heeft kennelijk geen hinder van hoogtevrees bij dit „hoogtepunt" van het programma. Boitini zoekt het niet in kwantiteit, maar in kwaliteit. Dat ontdekt men ook bij een bezoek aan de stallen, waar in het bijzonder de fraaie paarden opvallen. Aan een dergelijk bezoek is namelijk een aardige attractie verbonden: men kan zich laten fotograferen met.een (jonge) leeuw op schoot! BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Het koninkrijk der humor", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Mag ik deze dans van u?", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Kop op, kiezen op elkaar", alle leeftijden. Vandaag 23.30 uur: „Port Afrique", 18 jaar. Maandag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leef tijden. Luxor Theater: Vandaag en maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zon dag en maandag tevens 16.15 uur: „Konin gin Zenobia, de ontembare", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag tot en met maandag 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Zondag en maandag 14 en 16.15 uur: „Teenager melodie", alle leef tijden. Dinsdag en woensdag 14.15, 16, 19.30, 20.30 en 21.30 uur: „Huwelijk prinses Mar garet en Antony Armstrong Jones. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Der Czardas König", alle leeftijden. Maandag 11 uur: „De levensroman van Johann Strauss", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15 19 en 21.15 uur: „Het teken van Don Marcos", 14 jaar. Maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en dinsdag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Pi- ratenbloed", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en dinsdag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Maandag 11 uur: „Het geheimzinnige le ven van dr. Faust". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „Inspecteur Hardesy F.B.I.". 14 jaar. Zondag en maandag 14.30 uur: „Ali Baba en de 40 rovers", alle leef tijden. Maandag tot en met woensdag 20 uur: „Riffifi onder de vrouwen", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 7 juni dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur: Expositie van werken van Bloemendaalse beeldende kunstenaars. „In *t Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van prenten van Daumier en Gavarni. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstr. 41): Tot 13 juni dagelijks van 10.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie van werk van Frans Verpoorten. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 18 juni dagelijks 917 uur: expositie van werken van Paula Geraedts. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 26 juni dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie van uitgaven, foto's, brie ven en bezittingen van Frederik van Eeden. DIVERSEN Terrein Haarlemmerhout: Tot 9 juni dagelijks 20 uur, zondag, maandag en woensdag tevens 14.30 uur: Circus Tony Boitini. ZATERDAG 4 JUNI Thalia, 19 en 21.30 uur: „Inspecteur Har- desty. F.B.I." Rex, 20 uur: „Zonder moeder". ZONDAG 5 JUNI Thalia, 15 u.: „Stormloop der bedoeinen"; 20 uur: „Inspecteur Hardesty, F.B.I." Rex, 15 en 20 uur: „Zonder moeder". MAANDAG 6 JUNI Thalia, 15 u.: „De boksende kangoeroe"; 20 uur: „Die beine von Dolores". Rex, 15 en 20 uur: „De verstrooide pro fessor". Velserbeek, 10.30 u.: Evangelisatie-land dag. DINSDAG 7 JUNI Thalia, 20 uur: „Die beine von Dolores".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7