Uitbreiding Haarlems telefoonkantoor wordt in het najaar aanbesteed KERKDIENSTEN TAXI 13000 Renault Dauphine GARAGE DEN HOUT Toren voor straalzender veertig meter boven begane grond SLOT DEFECT? HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 GEBOUW VAN BIJNA 30.000 KUBIEKE METER Korte Zijlstraat overwelfd Bijeenkomst over bloemencorso 1960 GRATIS STOFZUIGER it Tel 16693 "I 32 „DE SLEUTELSPECIALIST" ZATERDAG 4 JUNI 1960 Van onze Haagse redacteur) In dit najaar zal de 26.300 kubieke meter grote uitbreiding van het telefoon kantoor aan de Raaks te Haarlem worden aanbesteed. Na anderhalf jaar hoopt men zover te zijn, dat in de reeds voltooide ruimten kan worden begonnen met de installatie van de apparatuur, waarmee op zijn minst een jaar is gemoeid. De capaciteit van de centrale voor Haarlem-Centrum kan dan van twaalfduizend tot twintigduizend aansluitingen worden vergroot, die van de districtscentralc, welke de interlokale verbindingen in het grootste deel van XoordJioHand en de bollen streek tot stand brengt, tot een veelvoud van dat getal. Bovendien zal het com plex worden uitgebreid met een toren voor straalverbindingen ten behoeve van de telegraafdienst. Het hoogste punt van deze stalen toren mét een doorsnee van anderhalve meter, van hetzelfde tvpe als voor televisiezenders gebruikelijk is, komt veertig meter boven de begane grond. Het bouwwerk brengt tevens een paar verschuivingen in de huisvesting van sommige afdelingen van het telefoon district met zich. De bedrijfsarts, wiens houten keet aan de Korte Zijlstiaat moet worden afgebroken, gaat naar het pand Kenaupark 19 en de daarin gevestigde afdelingen verhuizen naar het door de Rijksgebouwendienst aangekochte huis van de vroegere wethouder Roodenburg op de hoek van Van Eedenstraat en Tempe liersstraat. Bouw en inrichting van de nieuwe vleugel van het telefoonkantoor zullen vele miljoenen vergen. De uitbreiding werd ontworpen door ar chitect ir. G. Versteeg van de Rijksgebou wendienst in nauwe samenwerking met de heer D. G. Th. Habraken van de af deling Gebouwen van de Centrale direc tie van P.T.T. in Den Haag. Hoewel zijn ontwerp uiteraard een eigentijds karakter draagt, is ir. Versteeg erin geslaagd de gevel goed te laten aansluiten op die van het bestaande gebouw, dat uit de twinti ger jaren dateert en een typerend voor beeld vormt van de bouwtrant der Amster- unse school. De vergroting van het telefoonkantoor ostaat uit drie delen: een korte vleugel ings de oostzijde van de Korte Zijlstraat, en lange vleugel bijna veertig meter ngs de Raaks, welke onmiddellijk aan- b.iit op het bestaande gebouw, zodat de <rte Zijlstraat overwelfd wordt, en een :orte vleugel langs de oostkant van de bakkumstraat. In de voorlopig verre toekomst zal het P.T.T.-complex worden afgerond door doortrekking van de beide korte vleugels naar de Zijlstraat, waar langs dan weer een lange vleugel zal ont staan. De lange vleugel aan de Raaks zal op de begane grond de afdeling aansluitin gen huisvesten. Dat is het enige deel van het gebouw waar als regel het publiek zal komen. Aan de westkant van de vleugel komt daartoe een hoofdingang met tour niquetdeuren, waarachter zich een grote hal bevindt, die via een trappen- en lift- huis, tevens toegang geeft tot de vleugel langs de Bakkumstraat. De eerste verdieping is bestemd voor ongeveer twintig kantoorvertrekken. waar onder de kamers voor de directie van het district. De tweede verdieping is ge heel bestemd voor de uitbreiding van de districtscentrale en sluit op gelijk niveau aan op de bestaande zaal van de districts centrale in het bestaande gebouw. De der- 'e verdieping is bestemd voor de uitbrei ding van de plaatselijke centrale voor Taarlem-centrum. In het souterrain van de vleugel langs de Raaks komen machi ne- en accuzalen. De vleugel langs de Korte Zijlstraat^ om- •at. een kelder, waarin een verwarmingsin- tallatie voor het gehele complex wordt odergebracht. op de begane grond teken- alen en kantoorruimten, op de eerste mdieoing het projectenbureau voor de ettenbouw in de provincie, op de tweede wdieoing voorlopig kantoorruimte en la- t apparatuurruimte en op de derde ver lening een zaal voor de telegraafautomaat. De vleugel aan de Bakkumstraat huis- -est in de kelder archief en vertrekken •oor de schoonmaakdienst, op de bp"ane grond de afdeling incasso en dé adres seer- en andere boekhoudmachines, op de eerste en tweede étage eveneens kantoor- vertrekken en op de derde een kantine met terras. De personeelsingang bevindt zich aan een binnenplein aan de westkant van de Korte Zijlstraat. Dat plein wordt onder- kelderd voor een fietsenstalling met meer dan tweehonderd plaatsen, welke tevens dienst kan doen als schuilkelder. Boven gronds komt een aparte stalling voor bromfietsen. Het plein zelf dient natuur lijk ook als parkeerplaats voor auto's. Uit een oogpunt van constructie is de uitbreiding van het Haarlemse telefoon kantoor vooral interessant door de eis, dat de beide r.pparaluurzalen op de twee de en de derde verdieping voor de districts- cn de lokale telefoonnetten niet door ko lommen mochten worden verdeeld. Dit betekent.' dat de gevels, vrij sterk moesten worden geleed en dat de vloer tussen tweede en derde verdieping en het dak een geheel vrije overspanning van veertien meter uit voorgespannen beton moesten worden. De dragende kolommen in de gevel worden bijna veertig centi meter breed en staan op afstanden van bijna vicréneenhalve meter. Aan de nieandervormigc (een aaneen schakeling van T-vormigc balken) beton nen vloer moesten niet alleen zware eisen worden gesteld door de vrije overspanning van 14 meter, vaar vooral door het feit dat de telefooncentrale daarop een zeer zware belasting zal vormen. De toegesta ne nutlige belasting zal niet minder dan achthonderd kilogram per vierkante me ter bedragen. De vloer mag maximaal 'wee centimeter doorbuigen. Daar de ge hele apnaratuur niet tegelijk wordt gemon teerd. wordt zij op een staalconstructie ge niaalst welke verstelbaar is om de door- buiging te regelen. Advertentie Dinsdagavond 7 juni wordt in de beui'S- zaal van „Treslong" in Hillègom de jaar lijkse bijeenkomst gehouden ter nabe schouwing over het bloemencorso 1960. Het comité ..Corso Bloembollenstreek" beoogt hiermede de vragen van deelnemers en medewerkers te beantwoorden. Tevens zal afscheid worden genomen van de heer H. Lsncee, secretaris, die per 1 juni Hillegom heeft verlaten. De heer P. van der Plus, Meerlaan 127, zal als secretaris worden ge ïnstalleerd. De gevel van het ontworpen gebouw voor het telefoondislrict. Haarlem van de P.T.T. aan de zijde van de Raaks. Tussen de betonnen kolommen komt op de benedenverdieping een teakhouten pui, op de eerste een borstwering van Noorse leisteen onder hoge ramen voor de kan toorvertrekken. Op de tweede en derde verdieping (de technische zalen) zullen de traveëen geheel bestaan uit vierkante rui ten van tachtig bij tachtig centimeter in aluminiumpanelen. Deze afmetingen zijn een gevolg van veiligheidseisen en klimaat beheersing. Het dak wordt een vouwdak dat de veertien meter hoge vleugel langs de Raaks tezamen met- de gevarieerde gevelbehandeling een aantrekkelijk, niet massaal of monotoon aspect zal verlenen. ZONDAG 5 cn MAANDAG 6 JUNI 1960 (PINKSTEREN) HAARLEM. Ncd. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. Zondag 10 uur: Dr. G. Snijders. 15.30 uur: Liturgische dienst voor slecht horenden. 19 uur: Ds. J. van Winterswijk, van Middenmeer. Maandag 10 uur: Ds. W. L. Tukker, van Katwijk. Bevestiging nieuwe lidmaten. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. Zondag 10 uur: Ds. N. van Egmond. Noor- derkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16 tot 17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 uur: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomer- kade. Zondag 10 uur: Ds. A. J. van Rhijn Bevestiging ambtsdragers. Medewerking van het „Oosterkerk-koor". Bakenesserkerk Vrouwestraat. Zondag 9.30 uur: Kiriderkerk dhr. C. Wijnberger. 10.30 uur: geen dienst i.v.m. Jeugddienst Grote Kerk. 19 uur. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. Zondag 9.30 uur Kinderkerk dhr. J. de Nie. 10.45 uur: Ds. G H. van der Woord, van Haarlem-Spaarndam Aula Chr. Lyceum. Emmakade, ingang Van Merlenstraat. Zondag 10.45 uur: Ds. J. W van Nieuwenhuijzen. van Heemstede. Jacobs- kerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. Zondag 10.30 uur: Ds. J. Heidinga. Janskapel, Jans straat 36. Zondag 10.30 uur: Ds. N. van Eg- mond. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24 Zondag 9.30 uur: Ds. Joh. Bronsgeest. Jcugd- kapel. Noord. Molenaerstraat. Zondag 10.30 uur: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade Zondag 10 uur: geen dienst. West. Leidse- straat. Zondag 10 uur: geen dienst. Centrum Oude Groenmarkt. 10 uur: dhr. A. M. P Hörchner. Deutsche Evang. Gemeinde Waalse Kerk, Begijnhof. Sonntag 19.30 Uhr Gottesdienst. Donnerstag 9. Juni 20 Uhr Gemeinde abend. Eglise Wallonnc, Begijn hof 30. Zondag 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Alle Dag Kerk. Dinsdag 7 juni 15 uur Ronde- tafelbijbelbespreking in de Broederkerk Parklaan 32. Ds. H. Schutz. Church of Eng land. Kinderhuissingel. Combined Morning Service and Choral Communion 3 p. m Whitsunday, June 5th. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondagmid dag 15 uur: dienst met H. A. Dinsdagavond 19.30 uur: bidstond. Filadelfia Gemeente Parklaan 21. Zondagmiddag 14 uur: dienst Christian Science. First Church of Christ Scientist, Jansstraat 74. 10 uur: Ned. taal 11.15 uur: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16, 20 uur: Avondbijeenkomst Ned. Herv. Evangelisatie op Gercf. Grond slag. Nassaupiein 8. Zondag 10 en 17 uur Eerw. heer M. de Vos. Maandag. Grote Kerk 10 uur: Ds. W. L. Tukker, van Katwijk aan Zee. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. Zon dag 10 uur: dhr. J. Klein Haneveld, evan gelist te Bodegraven. 17 uur: geen samen komst. 20 uur: Jeugdsamenkomst. Maandag Landdag op ..Velserbeek" te Velsen. Samen komsten om 10.30. 14.30 en 17.30 uur. Spre kers: Ds. Okke Jager. Ds. G. Toornvliet. Rev. G. Brucks. Ds. J. A. Visser en de evan gelisten Th. Dikkes en J. Klein Haneveld Dinsdag 20 uur: bidstond. Opwekkings- s3nienkomsten. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15 Donderdag 20 uur: Ds. S. Zijlstra. van Eind hoven. Maranatha-prediking. Rooms Kath Kerk. Kathedraal. Leidsevaart. 6.30, 7.30. 9 uur: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: Kinder mis. 8.30 uur: Hoogmis. 10. 11 en 12 uur H. Jozef. Jansstraat. 6.45, 8. 9.15 uur: Hoog mis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne. C. 7.30, 9. 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdam straat. 6.15, 7, 8.15, 9.30 uur: Hoogmis. 11 cn 12.15 uur. H. Hart. Kleverpark. 6.30. 7.45. 9. 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Evang. Advertentie .in bruikleen bij reparatie gr. houtstraat Het teken van Don Marcos (R o x y) Een zeer riskante rege ringsmissie namens de republiek Mexico wordt hier ondernomen door een zekere Don Marcos (Ricardo Montalban), die is uitgezonden om een Californische despoot een kopje kleiner te maken. Het lijkt er lange tijd op dat het omgekeerde zal ge beuren, vooral wanneer de regeringsmis sie doorkruist wordt door een felle ver liefdheid. die bijzonder verkeerd uitgelegd kan worden. Men hoeft er echter niet aan te twijfelen dat deze oprechte borst ten slotte zijn missie volbrengt. Een soortgelijke overwinning tegen duis tere tirannie levert Philip Friend in de film Piratenbloed die tot en met donder dag in Roxy gaat. Ook hij houdt er een knap meisje (Yvonne de Carlo) van over. Prolongaties en reprises In Minerva wordt tot en met maan dag, alleen in de avondvoorstellingen, een reprise gegeven van „Some like it hot" met onder anderen Marilyn Monroea In de matinees wordt „Teenager Melodie"- ver toond. Studio prolongeert „Wir Wunder- kinder", een voortreffelijke Duitse satire op de opkomst van het nazisme in de der tiger jaren. Frans Hals prolongeert „Mag ik deze dans van U" met Brigitte Bardot en Dawn Addams. „Kop op, kiezen op elkaar" (L i d o) Het ziekenhuisleven komt in „Kop op, kiezen op elkaar" wel goed aan zijn trekken. Een min of meer kaleidosco- baseerd op het verblijf in eaaanv zenl baseerd op het verblijf in een zaal van een Brits ziekenhuis, vormt de rugge- graat van deze komische rolprent. Ver scheidene figuren zijn aardig getypeerd, zoals een verslaggever, een bokser en een lastige, op gokken beluste kolonel. Daar omheen figureren charmante verpleeg stertjes, die een stille strijd voeren te gen een dictatoriale directrice. Een hoog tepunt wordt gevormd door een schertsope- ratie, door de patiënten in het holst van de nacht uitgevoerd. Als parodie is de film onvoldoende, omdat de grapjes daar voor té zwak en onbeduidend zijn. Verder doet de afwezigheid van een lopend ver haal zich als een nadeel voelen. Der Czardas-fürstin (Rembrandt) In de kleurenfilm „Der Czardas-König krijgt de bioscoopbe zoeker het leven te zien van de operette- componist Emmerich Kalman, wiens „Czardas-fürstin" het hoogtepunt van zijn compositievermogen betekende. Voordat echter Emmerich Kalman in deze film, waarin Rudolf Schock, Gerard Riedmann, Sabine Bethmann en ELma Karlowa de hoofdrollen spelen, tot het componeren van deze operette komt, omtmoet hij heel wat) moeilijkheden: de dood van zijn moeder, het faillissement van zijn vader en zijn teleurstellingen op liefdesgebied. „Der Czardas-König" is een film voor de operetteliefhebber en voor de liefhebbers van de stem van Rudolf Schock, die ook nu weer het hoogste lied zingt. Koningin Zenobia, de ontembare (Lux or) In deze Italiaanse kleuren film is een der antieke heldinnen historisch grondig vervalst en voor Anita Ekberg pas klaar gemaakt. Zenobia was koningin van Palmira cn veroverde Egypte in het jaar 270. De Romeinen, onder wier heerschappij zij haar rijk had geschaard, duchtten haar verraad en Aurelius versloeg haar en haar legers aan de oever van de Eufraat. De hoofdzaken worden in deze film, die wat traag verloopt, wel gevolgd, zodat de lief hebbers kunnen genieten van oosterse pracht, Romeinse senaatsvergaderingen, verraad en een grote turbulente veldslag. Slaven- en beulswerk, zwaardgevechten en liefdestafrelen wisselen elkaar af. Enfin, men weet het nu wel: een routineprodukt met mooie kleurplaatjes. Het koninkrijk der humor (Cinema P a 1 a c e) Het zijn de onsterfelijken, namelijk Chaplin en het tweetal Laurel en Hardy, respectievelijk aan het begin en het eind van deze mon tage van films uit de „twenties", die dit geheel van Robert Youngson nog tot amu sement maken. De film, die de veel juis tere Engelse titel „When comedy was king" heeft, is echter als overzicht van deze ontluikende filmkunst voor geïnteres seerden bijzonder aardig. En vooral ook voor de ouderen, die deze periode met hart en ziel hebben meegemaakt. Maai de jongeren worden niet meer geboeid door figuren als Buster Keaton, Harry Lang don, Gloria Swanson en Mabel Norman welke verdiensten zij ook in deze periode gehad mogen hebben. Wat die generatie fascineerde aan beweg'ings- en trucmoge lijkheden is immers vanzelfsprekend ge worden, ook al geeft Youngson voortreffe lijk weer hoe Keystone wat betreft deze mogelijkheden het onderste uit de kan heeft gehaald. Opvallend bij deze „come dies" is de verlegenheid waarin de regie telkens weer raakte bij de afhandeling van de pointes. Na een pointe placht vol gens de toen geldende begrippen het doek te vallen, maar nu moest er dóórgefilmd worden, vandaar die uiteenlopende, maar zelden geslaagde pogingen om de reactie- op-de-pointe ook zo grappig mogelijk te maken. Verder overheerst in de hoofd moot van deze serie de indruk van storm, stofwolken en rollende ogen te midden van onwezenlijk veel oogwit.... Dan ko men de meesters Laurel en Hardy in hun film „Big Business" langzaam nader om met een eenvoudig gegeven een klucht van de eerste orde op te voeren. Na een pe riode van verstrooid gegrinnik komt het weer tot schaterlachen. Luth. Kerk, Witte Heerenstraat. Zondag 10.30 uur: Ds. G. Kroes (predikatie). Ds. D. Solinger (liturgie). Vrye Evang. Gemeente, Lange Heerenstraat. Zondag 10 uur: dhr. M. Dolman, met medewerking Zangkoor Asaf. 18.30 uur: Voorganger H. Raven. Evang. Broedergemeente, Parklaan 34. Zondag 10.30 uur: Preekdienst. Ds. H. Schutz. Remonstr. Gemeente, Oranjekade 1. Zondag 10.30 uur: Ds. J. W. Wery. Ver. Doopsgez. Gemeente, Grote Houtstraat 43. Zondag 10.30 uur: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. Maandag 10.30 uur: Ds. J. P. Jacobszoon. Geref. Kerk. Wilhel- minakerk. Ged. Oude Gracht 61. Zondag 10 uur: Ds. G. Rang. 17 uur: Prof. Dr. G. C. Berkouwer, van Amsterdam. Zuid-Oostcr- G. C. Berkouwer. 17 uur: Ds. C. Goeman, kerk, Richard Holkade 125. Zondag 10 uur: Prof. Dr. G. C. Berkouwer. 17 uur: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Merlen straat. Zondag 9 uur: Ds. C. Goeman. 17 uur: Ds. G. Rang. Chr. Geref. Kerk, Raaks. Geen tijdige opgave ontvangen. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. Zondag 10 en 17 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Nederland, Nassaupiein 8. Zondag 10.15 en 16.45 uur. Oud Geref. Gemeenten in Ncd., Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: lees dienst. Dinsdag 7 juni 19.30 uur: Ds. Mieras. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeen te). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. Zon dag 10 uur: Openbare samenkomst. Spr. dhr. Jac. Zeegers. 12-13 uur: Zondagsschool. 19 uur: Opwekkingssamenkomst met verschil lende sprekers. Maandag geen dienst i.v.m. conferentie te Utrecht. Donderdag 20 uur: Gemeenschappelijke dienst in de Broeder- kerk. Spr. dhr. Ragdale, bekend Amerikaans evangelist. Vrijdag 20 uur: Bijzondere samen komst. Spr. dhr. Ragdale, Amer. evangelist. Pinkstergeloofsgemecnschap, Wolstraat 7. Zondag 10 uur: dhr. S. Priester. 17 uur: dhr. E. Schuurman. Woensdag 20 uur: bidstond. Schotersingel 99. Pinkstergemeente. Imma- nuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. Zondag 10 uur: dhr. J. Verwoert. 10 uur: Zondagsschool. 18.45 uur: Opcnluchtdienst aan de Krocht. 19.30 uur: dhr. C. van Ingen en dhr. J. Ver woert. Maandag 10 uur: Grote Pinkstercon ferentie in de Apollohal te Amsterdam. Don derdag 20 uur: Opwekkingssamenkomst in de Broederkerk, Parklaan 32. Spr. dhr. Rag dale, Amerikaans pianist en evangelist. Vrij dag 20 uur: Samenkomst in de Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. Spr. evangelist Rag dale. Zaterdag 20 uur: Samenkomst in de Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. Spr. evangelist Ragdale. Oud Kath. Kerk, Kinder huissingel 76. Zondag 10 uur: Hoogmis. 17 uur: Vesper. Maandag 10 uur: Hoogmis. O.R.G. Centrum, Westerhoutpark IA. Zon dag 10.30 uur: Ds. A. R. de Jong. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. Zondag 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Maandag 10 uur: Godsdienstoefening. Hersteld Aposto lische Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. Zondag 10 en 17 uur: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Chr. Ge- meenschapsbond, Elke dinsdagavond 19.45 uur ten huize van dhr. Draayer. Kouden- horn 46 rd. Zevende Dags Adventisten, Ja cobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmor gen om 10 uur prediking. Vergadering van Gelovigen. Oranjestraat 9. Zondag 10 uur: Samenkomst (broodbreken). Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. Zondag 10 en 17.30 uur: Samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. Zondag 10.30 uur: Zondags school. 17 uur: Kerkdienst. Leger des Ileils, Schagchelstr. 26. Zondag 10 uur: Heiligings samenkomst. 18.45 uur: Openluchtsamen komst. 19.30 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Stadsevangeli satie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondag 10 uur: Pinksterfeest, dhr. J. F. Snoeks. Zater dag. Openluchtdienst Kruisweg hoek Park laan. Vrijdag 10 juni 20 uur: Bijbelschool. De Christengemeenschap. Wilhelminastraat" 21. Zondag 9.30 uur: De Kinderdienst. .10 uur: De Mensenwijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30 uur: De Mensenwijdingsdienst. Ncdcrl. Ver. v. Spiritisten, afd. Haarlem, Jansstraat 83. Zondag 10.30 uur: Wijdingsmorgen. Spr. de heer Ir. H. Bouman, van Den Haag. Soefi-Beweging. Universele Eredienst zon dag 11 uur in de aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. Jehovah's Getuigen. Wolstraat 7. Zondag 17-18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedicningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evange lie. Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zondag 10 uur: Ds. G. Koch, met medewerking van het kerk koor. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. Zondag i0 uur: Dr. H. van der Loos. Mede werking van Mcj. Janny v. d. Kreeke, zang. 19 uur: Dr. G. Pb. Scheers. Maandag 10 uur: Dr. H. van der Loos. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10 uur: beide kerken. Sionskerk, Eksterstraat. Zondag 10 uur: Ds. J. Kroon. Bediening H. Doop. Kapel Sionskerk. Zon dag 9 uur: geen Jeugdkerk. Zondag 10 uur: Oppasdienst (4-6 jaar). Geen Zondagsschool. Doopsgezinde Gemeente. Noorderkapel. In- dischestraat. Zondag: Ds. S. M. A. Daalder. Rooms Kath. Kerk. H.H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30. 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Lidulna, Rijks straatweg. 6.30. 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis. 10.15. 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7. 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond. Ber kenstraat 10. 10.30 uur: Ds. Mr. G. D. Boer lage, Amsterdam. Geref. Kerk. Koningkerk. Kloppersingel. Zondag 9.30 uur: Ds. J. A. van Arkel. 17 uur: Ds. O. Jager. Goede Herder kerk, Spaarnrijkstraat. Zondag 9.30 uur: Ds. P. de Ruig. 17 uur: Ds. J. A. van Arkel. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. Zondag 9.30 uur. Ds. O. Jager. 17 uur: Ds. P. de Ruig. C'hr. Geref. Kerk, Floresstraat. Zondag 10 uur: Ds. J. C. Maris. 17 uur: Ds. J. J Rebel Maandag 9 uur: Ds J. P. Geels. Zuider kapel, afd. Noord. Gebouw speeltuin „Von delkwartier", Vergierdeweg. Zondag 10 uur: dhr. J. Sevensma, van Amsterdam. 19.30 uur: Jeugdsamenkomst. Woensdag 20.15 uur: Op wekkingssamenkomst. Zondagsschool voor kinderen tot 14 jaar, elke zondagochtend 10-11.30 uur in het lokaal Vergierdeweg 225 Leger des Heils. Ceramstraat 4 (in de poort). Zondag 10 uur: Heiligingsdienst. 12 uur: Zon dagsschool. 19 uur: Openluchtbijeenkomst (Gen. Cronjéstraat). 20 uur: Opwekkings samenkomst o. 1. v. Kolonel P. Deurloo. Jehovah's Getuigen. Feestzaal Noord, Rijks straatweg 453. Zondag 19-20 uur: Wachttoren studie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berken straat 10. Zondag 18.30-i9.30 uur: Wacht torenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theo cratische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. Zondag 9 uur: Ds. van Dijl. 10.30 uur: Ds. Oskamp. Maandag 10 uur: Mej. Chr. Slotemaker de Bruine. Gezinsdienst Kapel Nieuw Vredenhof. Zondag 10.30 uur: Ds. Henkels. Maandag 10.30 uur: Ds. van Dijl. Aula Chr. Lyceum. Zondag 10.45 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene. Meer en Bosch. Zondag 10 uur: Ds. J. A. de Klerk Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". Zon dag 10.30 uur: Ds. C. P. Hoekema, Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 6.30. 7.30, 8.30, 11. 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45. 7.45, 8.40 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16 Advertentie Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 1 op 17 km. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr. z. enige verpl. Prijs: ƒ5650.— Hoofdagentschap Telefoon 12138 Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem - Tel. 11493 Advertentie SIMPLEX - BURGERS - BURCO J. LIN DENBURG SCHOUWTJESLAAN 67 Zondag 10.30 uur: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg van de Afd. Geref. Kerk. Koediefs- laan. Zondag 10 uur: Dr. A. Dondorp. 19 uur: Ds. O. Jager. Pinksterkerk, Gamplaan. Zondag 10 uur: Ds. C. Morgenstern. 19 uur: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. Zondag 9.30 en 17 uur: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen. Gemeen schappelijke bijbelstudie, dinsdag 20 uur: Crayenestersingel 7, Ir. Lelylaan 63, Glipper- weg 121. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. Zondag 9 uur: Pinkster-jongeren- dienst. Ds. J. O. Norel. 10.30 uur: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. Zon dag 10.30 uur: Prof. Dr. G. J. Hoenderdaal, Remonstr.. Ocgstgeest. Rooms Kath. Kerk. St. Antonius. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Zon dag 9 en 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: Ds. Jhr. F. W. Teding van Berkhout, pred. te Koekange. Maandag 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. Zondag 10 en 17 uur: Ds. G. H. Homans, van Beverwijk. Rooms Kath. Kerk. Zondag en maandag 6.45 en o uur: H. Mis. 9 uur: H. Mis. 11 uur: Laatste Mis. LISSE. Ncd. Herv. Kerk. Zondag 8.30 uur: Zangdienst. 9 en 10.30 uur: Ds. G. Pettinga. In de dienst van 10.30 uur verleent de Zang vereniging „Looft den Heer" medewerking. 19 uur: Jeugddienst. Geref. Kerk. Zondag 10 uur: Ds. K. Schouten. 17 uur: Ds. H. de Valk, van Katwijk a/d Rijn. Chr. Geref. Kerk. Zondag 10 en 16.30 uur: Ds. D. H. Biesma. Maandag 9 uur: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. Zondag 10 en 16 uur: Ds. H. van Gilst. Maandag 10 uur: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Zondag 10 en 16.30 uur: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. Zondag en maandag 9.30 en 15 uur: leesdiensten. Ned. Prot. Bond. Zondag 10 uur: Ds. J. Arth Mulder, van Naarden. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 830, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. Zondag 8.30 uur: Kinderdienst (ook voor de klein tjes). 10 uur: Ds. J. Veenendaal. 19 uur: Ds. F. Brouwer. Jeugddienst. Onderwerp: „Hoor die wind eens". Medewerking van Kerkkoor en Kinderkoor. Maandag 9 uur: Ds. F. Brou wer. Geref. Kerk. Zondag 10 en 17 uur: Ds. A. K. Krabbe. Maandag 9 uur: Pinksterzang- dienst. Chr. Geref. Kerk. Zondag 10 en 17 uur: Drs. A. H. Schippers. Maandag 9.30 uur: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Zondag 10 uur: Mevr. A. Boeke- van Rijn- bach, van Noordwijk. Evangelisatie-samen komst. Zondag 15 uur in het Nutsgebouw, v."cT. 'Endelaafi '52.' Spr. dhr. J. Zeegers, evangelist te Haariem. Maranatha-büeen- konist. Woensdag 8 juni in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. H. Agtereek, evangelist te Den Helder. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. Zondag en maandag 7, 8.30 en 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. Zondag 7, 8, 9 en 10 uur: Hoogmis. Maandag 7, 8, 10 en 11.15 uur: Hoogmis. Jehovah's Getuigen. Zondag 17 uur: Theocratische be dieningsschool. Dinsdag 20-22 uur: Opleiding tot de prediking van het evangelie. Nuts gebouw v. d. Endelaan 52. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. Zondag 9.30 en 19 uur: Ds. D. C. van Wijngaarden. Maandag 9.30 uur: Ds. Moerman, van Aals meer. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 10.30 uur: Mej. H. Buijs, van Aalsmeer. Rooms Kath. Kerk. 7. 8.30 uur: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. Zondag 9.30 en 17 uur: Ds. M Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Zondag 9.15 uur: dienst. 15 uur: Ds. C. P. Plooy. nir. Geref. Gemeente. Zondag 10 en 19 uur: Ds. G. Salomons. Maandag 10 uur: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. Zondag 10 en 15 uur: leesdienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. Zon dag 9 uur: Kinderdienst. 10.30 uur: Ds. J. C. J. Bionsgeest. Maandag 9.30 uur: Ds. H. Brons. Abbenes. Zondag 9.30 uur: Ds. H. Brons. 18.30 uur: Ds. J. C. J. Bronsgeest. Maandag 9.30 uur: Ds. Popma, van De Kaag. Pniël. Zondag 10 uur: Ds. F. Brouwer, van Hillegom. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30 uur: Hoogmis en 10.30 uur. Geref. Kerk. Zondag 9.30 uur: Ds. C. W. Thijs. 15.30 uur: Ds. J. de Lange. Maandag 9 uur: Ds. C. W Thijs. Chr. Geref. Kerk. Zondag 9.30 en 15 uur: Ds. Floor. Maandag onbekend. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 10 uur: Ds. C. W. Oppelaar. 19 uur: Jeugd dienst. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. Geref. Kerk. Zondag 9.30 uur: Ds. J. de Lange. 15 uur: Ds. H. W. Wierda, van Haar lem-Noord. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Zon dag 9 en 10.30 uur: Dr. J. H. Stelma. Ncd. Prot. Bond, Potgieterweg 4. Zondag 10.30 uur: Prof. W. Leendertz, Doopsgez., Sant poort. Rooms Kath. Kevk. Allerh. Drie eenheid. 7.30 en 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 12 uur. Geref. Kerk, Vijverweg 14. Zon dag 9.30 uur: Ds. G. Toornvliet. 15.30 uur: Ds. D. Ringnalda, van Overveen. 19.30 uur: Ds. G. Toornvliet. Maandag 9.30 uur: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Vry Kath. Kerk, Popellaan 1, Zondag 10.30 uur: Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 10 uur: Dr. Ch. de Beus. Marine. Hospitaal. Zondag 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7 en 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoog mis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. Zondag 10 en 19 uur: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. Zondag en en 10.45 uur: Ds. J. C. Remijn. 19 uur: geen dienst. Adventskerk. Zondag 10.30 uur: Ds. G. H. van Willens- waard. Jeugdhuis. Geen dienst. Geref. Kerk. Zondag 9.30 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Openbare belijdenis des Geloofs. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. Zondag 10 uur: Ds. J. C. Koppert. 19 uur: Ds. J. Kroon. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. Zondag 10 uur: Ds. C. de Ru. Mede werking van het Jeugdkoor. Jeugdkapel. Zondag 10.30 uur: Voorg. Ds. R. H. Oldeman. in het Jeugdhuis.. Geref. Kerk, Julianaweg. Zondag 10-10.10 uur: Zangdienst. 10 en 17 uur: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. Zondag 10.30 uur: Prof. Dr. J. N. Sevenster, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. Zon dag 6.30, 7.30 en 11 uur: H. Mis. 9 uur: Hoog mis. 19 uur: Lof. 2de Pinksterdag diensten als op zondag. Ned. Chr. Gemecnschaps- bond. Dinsdag n.m. 15 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jeho vah's Getuigen. Dinsdag 20 uur: Gëmeente- boekstudie in het Gemeenschapshuis (ingang Willemstraat).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9