C0NRAD-ST0RK ZiïffMjierbylmt! C Vreemde heuvelformatie zou „arke Noachs" kunnen bergen constructie-bankwerkers hulp constructiewerkers machine-bankwerkers draaiers 2 tandwielfrezers/stekers kotteraars hoorders hulparbeiders I mS Nederlands lid van expeditie wil terug Agenda voor Haarlem en de IJmond Militairen niet op maandag reizen na verlof De negen Muzen Raad van Hillegom stelt plan Centrum II vast Adverteert in dit blad 6 Amsterdam wil liggeld voor woonschepen verhogen Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Russen klagen over nieuwe Amerikaanse provocaties Haarlem-juniores liepen en sprongen in Rotterdam Raad van Bloemendaal komt donderdag bijeen Seriewedstrijden van Aurora werden groot succes „Toen wij trouwden" Onderlinge wedstrijden van GITA in Haarlem te Haarlem f ZEND DEZE BON AAN: L tify MAANDAG 13 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een uit zes personen bestaande Ameri kaanse expeditie is er in geslaagd door te dringen in het Arrarat-gebergte nabij de Turks-Perzische grens, daar waar men veronderstelt, dat de ark van Noach in versteende vorm te vinden zou zijn. En kele dagen na begin werden de onderzoe kingen gestaakt, voornamelijk wegens or ganisatorische en interne moeilijkheden. De ark is nog niet gevonden, wel een heuvel in de zelfde vorm en afmeting als het schip. In een onderhoud met het A.N.P. ver telde een lid van de expeditie, de heer Rene Noorbergen, 31 jaar, oud-Groninger en nu journalist in de Verenigde Staten, die dit weekend een kort bezoek aan Groningen brengt, iets over het verloop van de expeditie. De zes leden van de expeditie arriveerden op donderdag 2 juni Bewoners van woonschepen in Amster dam gaan protesteren tegen de door B. en W. aan de gemeenteraad voorgestelde ver hoging van liggelden, die gemiddeld 300 percent gaat bedragen. B. en W. zijn van mening dat de huidige liggelden (gemid deld 80 gulden per jaar) te laag zijn en willen het tarief nu vaststellen op 1 gul den per vierkante meter per kwartaal. Dat komt voor de bewoners op een ge middelde van 240 gulden per jaar. In de hoofdstad liggen ruim 1200 schepen ge meerd. Een kleine minderheid beschikt over aansluitingen van water en elektrici teit, die op eigen (hoge) kosten zijn aan gelegd. De overige gezinnen hebben geen stromend water en zitten des avonds bij het licht van een petroleumlamp. De woonschipbewoners zullen de ge meenteraad vragen af te zien van de lig geldverhoging, onder meer op grond van het feit dat zij zelf een oplossing hebben gevonden voor de woningnood en de wo ningmarkt dus hebben ontlast. Voorts zal worden gewezen op de hoge kosten die aan het bewonen van een schip zijn ver bonden. Een groot bezwaar tegen de voor gestelde tariefsverhoging ziet men in het ontbreken van enige tegenprestatie, die het gerief van de arkbewoners zou kunnen vergroten. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De boeka niers", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag woensdag en donderdag 14, 19 en 21-15 uur en dins dag 14 en 20 uur: „Mag ik deze dans van u?", 18 jaar Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Ik zal spuwen op jullie graf". 18 jaar Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur: „De dag der vergelding", 18 jaar. Minerva Theater: Dinsdag en woensdag, 20.15 uur: „Het meisje Rosemarie", 18 jaar, woensdag 14.30 uur: „Tom en Jerry festi val", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag, 14, 18.45 en 21.15 uur: „On the beach", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Tien secon den van de hel", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Onze man in Havana", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 u.: „08-15" (tweede deel), 18 jaar, dins dag tot en met woensdag 29 uur: „La Pa loma", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur", (Korte Houtstraat): Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van prenten van Daumier en Garvarni. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Heilig land 13): Tot 18 juni dagelijks 917 uur: Expositie van werken van Paula Geraedts. Museum Het Huis van Looy, (Kamper laan): Tot 26 juni dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie van uitgaven, foto's, brieven en bezittingen van Frederik van Eeden. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 10 juni). MAANDAG 13 JUNI Thalia, 20 uur: „De laatste torpedo". Rex, 20 uur: „De liefdesnachten van Lu- rectia". Burgemeester Rijkenspark, 19.30 uur: Gymnastiek door TVS, Fit en RKSV Vel- sen; boogschieten. Velserbad, 19.30 uur: Zwemdemonstraties. Diplomazwemmen, waterpolowedstrijd, fi- guurzwemmen en estafettezwemmen. DINSDAG 14 JUNI Sportpark Schoonenberg, 19.00 uur: Semiprof voetbal Velsense ProfsVolen- dam. MAANDAG 13 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Donker Parijs". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Voor beulen geen genade". VV.B. Theater, 20 uur: „Mensenjacht in Nairobi". DINSDAG 14 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..Donker Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geen cent voor de belasting". in Turkije met een officiële toestemming om een onderzoek in te stellen naar de versteende resten van de ark van Noach. De Turkse regering had uit de lucht reeds een onderzoek verricht, en op de foto's was een versteend schip ontdekt met een lengte van 150 m, en een breedt van 50 m, die op een hoogte van 1800 meter boven de zeespiegel in een berggebied op 30 km ten zuiden van de berg Arrarat. Toen de expeditie echter op de plaats was aangekomen, waarvoor volgens de luchtfoto de ark zich moest bevinden, volg de er een grote teleurstelling voor de lei der van de expeditie, de theoloog George Vanderman. Wat men er zag was een heuvel met afmetingen, die overeenkwa men met die van de ark. De leider van de expeditie had niet verwacht, dat er gegra ven zou moeten worden. De expeditieleider vermoedde, dat een kleine aardverschuiving de ark had be dekt, Koerden uit een naburig dorp ver telden,dat er in dit gebied aardverschui vingen waren geweest, die zes jaar gele den hebben opgehouden. De archeologen van het gezelschap houden vast aan de veronderstelling, dat onder deze laag lava en steengruis zich het verdwenen schip moet bevinden, waardoor de heuvel zijn huidige vorm heeft gekregen. Prof dr. A. Brandenburger, hoogleraar aan de staats universiteit van Ohio en hoofd van de wetenschappelijke sectie van de expeditie, is dan ook van mening, dat een voortge zet dieper onderzoek wel wenselijk zou zijn. De heuvelformatie is naar zijn meing te opvallend symetrische gevormd en in zijn jarenlange ervaring is hij nooit eerder een soortelijke gril van de natuur tegen gekomen. Er moet volgens hem iets zijn. dat de huidige vorm aan de plek heeft gegeven. Er zijn monsters genomen van rotsstuk ken en half verteerd hout voor een nader onderzoek. Een deel van de leden van de expeditie, waartoe de heer Noorbergen zich rekent, ziet in deze snel geëindigde onderneming toch voorbereidend en oriën terend werk voor verder onderzoek. Zij hebben dan ook het plan nogmaals een wetenschappelijk onderzoek te doen instel len door een wetenschappelijke kern, be staande uit geologen en anderen. De minister van Defensie heeft in ant woord op vragen van twee leden van de Tweede Kamer, de heren Van Dis en Kodde, beiden S.G.P., gezegd, dat aan mi litairen, die om principiële redenen niet op zondag reizen, geen verlof zal worden verleend om op maandag per eerste ge legenheid terug te keren. De Kamerleden hadden geïnformeerd naar de juistheid van berichten, dat aan duizend rooms-katholieke militairen zes da gen buitengewoon verlof was verleend voor deelneming aan een bedevaart naar Lour- des. De Kamerleden informeerden naar een aantal details, welke betrekking had den op de mate van medewerking die het ministerie aan deze bedevaart had gege ven. De Kamerleden meenden voorts, dat het rechtvaardig zou zijn, indien aan mi litairen die om principiële redenen niet öp zondag reizen, toestemming werd gege ven om maandag terug te keren. De minister zet in zijn antwoord uiteen, dat het ministerie geen medewerking had gegeven door het beschikbaar stellen van tenten en kantines, doch dat de tenten door het Franse leger beschikbaar wai-en gesteld en dat kantines bestonden uit van de Belgische spoorwegen gehuurde goede renwagens, bevoorraad met van de kanti- nedienst te Leiden gekochte goederen. De minister zegt voorts, dat het geven van toestemming om maandag van kort ver lof terug te keren niet gegeven kan wor den, omdat ook aan tienduizenden rooms- katholieke militairen, die niet aan de be devaart deelnemen, geen verlof gegeven werd en voorts dat door het wèl geven van toestemming om op maandag terug te keren de gang van zaken bij de op leidingeenheden verstoord zou worden. MOSKOU (Reuter) Het Russische persbureau Tass heeft zaterdag melding gemaakt van twee nieuwe gevallen van „grove schending" van de vrijheid van scheepvaart op open zee door Amerikaanse militaire vliegtuigen en oorlogsschepen. Op 8 juni zou een Amerikaans twee- motorig watervliegtuig tweemaal boven het Russische schip „Slavgorod" hebben gevlogen, toen dit ter hoogte van de zuide lijkste punt van het Griekse eiland Pelo ponnesus voer. In de Indische Oceaan zouden twee tor- pedobootjagers, die de Amerikaanse vlag voerden, het Russische stoomschip „Suk- hona" hebben ingehaald en hebben ge tracht het schip door middel van licht signalen te ondervragen. Op 31 mei meldde een Russisch blad dat tussen 23 en 25 mei Amerikaanse vlieg tuigen zeven „provocerende vluchten" bo ven Russische koopvaardijschepen hebben uitgevoerd, en wel in de Middellandse Zee, de Zee van Zaragossa, de Japanse Zee en de Stille Oceaan. Lloyd-prijsvraag. De Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd heeft in de eerste maand van dit jaar een internationale prijsvraag uitgeschreven voor ontwerpen van de illustratiekant van menukaarten. De deelneming stond open voor jonge kunstacademiestudenten, woonachtig in of nabij een der door de „Willem Ruys" op zijn reizen om de wereld regelmatig aan gelopen havensteden: Rotterdam, South ampton, Singapore, Sydney, Wellington en Port Everglades (Miami). De 376 uit deze landen ontvangen inzendingen zijn thans door de jury beoordeeld. Voor elk land werd in ieder geval een eerste prijs aan gewezen. In Nederland bleek het enthou siasme onder de jongeren niet groot te zijn. Er werden 33 inzendingen ontvangen. Be kroond werd het ontwerp „Aspasia", inge zonden door de 22-jarige mej. Fredei'ique Spaanderman van het Instituut voor Kunstnijverheid te Amsterdam. De gemeenteraad van Hillegom zal in zijn vergadering van 16 juni vaststellen de regeling Centrum II, betrekking heb bend op gronden gelegen ten oosten van de Hoofdstraat en ten westen van de Ned. Hervormde kerk. Na vaststelling van dit plan zal de toekomstige stedebouwkundi- ge ontwikkeling van de gehele oude kern der gemeente zijn vastgelegd. B. en W. zeggen in hun toelichting dat de afwijkingen van de bestaande toestand op sommige punten zeer ingrijpend zijn. Daaraan is echter niet te ontkomen in dien men het centrum der gemeente aan de toekomstige eisen wil laten voldoen. Tegen het ontwerp is een viertal bezwaar schriften ingekomen, van de heren H.L. van der Horst en P.W. Mascini namens de n.v. Matth. Verdegaal, van Van Wave- ren's Koninklijke Graanhandel n.v., van mr. O.H.van Wijk namens de firma B. Imthorn en Zn. en van de heer P. Tros- sel. Wat de bezwaren van de drie eerst- genoemden betreft zijn B. en W. van oor deel dat daaraan niet kan worden tege moet gekomen zonder dat in onaanvaard bare mate afbreuk zou worden gedaan aan het plan. De individuele belangen der be trokkenen zullen voor het algemeen be lang moeten wijken, aldus B. en W. Ten aanzien van het bezwaar van de heer P. Trossèl dat het pand Hofstraat 2a bij uit voering van het plan zal verdwijnen zijn B. en W. van mening dat ook dit bezwaar ongegrond moet worden verklaard. Om reclamant zo min mogelijk te duperen kan de over bedoeld perceel geprojec teerde toegangsweg wel iets worden ver plaatst waardoor ongeveer 2/3 gedeelte van het pand voor het bedrijf zal kunnen worden behouden Op de Venyto-sintelbaan in Rotterdam werdén regionale jeugdatletiekwedstrijden gehouden, waaraan door een aantal „Haar- lem"-juniores werd deelgenomen. Het kou de en stormachtige weer beïnvloedde de verrichtingen zeer ongunstig. A. Mascine bezette de derde plaats bij het vèrspringen met 5,92 m en dezelfde positie nam hij in na het kogelstoten. Hier kwam hij tot 12,10 m. Mulder finishte als derde op de 80 m horden in 11,8 sec., terwijl Van Sand- wijck de vierde plaats innam op de 1500 m. Hij liet een tijd afdrukken van 4 min. 32,2 sec. Na zijn serie en halve finale te heb ben gewonnen, bezette Vlam de vierde plaats op de 200 m in de toch wel goede tijd van 23,4 sec Deze Vlam behoeft slechts een flinke wintertraining om tot een zeer goede sprinter uit te groeien. Op zaterdagmiddag waren op dezelfde baan meerkampen voor juniores gehouden. De driekamp voor C-juniores leverde daar bij een fraai succes op voor de „Haarlem"- junior v. d. Putten. Hij won de 80 m in 10,7 sec., het hoogspringen met 1,55 m en werd tweede bij het kogelstoten met 11,25 m. En dat betekende een ruime eerste plaats voor de HAV-er. Hij bereikte een totaal van 2327 punten. Donderdag 16 juni komt de gemeente raad van Bloemendaal in openbare verga dering bijeen ter behandeling van elf pun ten. In de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs zijn twee vacatures ontstaan door het bedanken van me vrouw M. B. ten Cate-Oud en de heer S. A. Wilson. B. en W. hebben de vol gende aanbevelingen aangeboden: eerste vacature: 1. mevrouw P. ten Doesschate- Van Doorn; 2. mevrouw M. H. Tirior.- Struiving de Groot. Tweedt vacature: 1. J. H. Senff; 2. G. L. Tichelman. Wegens zijn benoeming tot hoofd van een openbare ulo-school te Zwanenburg stellen B. en W. de raad voor de heer R. Abbas eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de Hartenlustschool. In de vervulling van de vacature kan wor den voorzien door overplaatsing van de heer H. Ringersma van de Vondelschool. Voorts stellen B. en W. voor de heer C. Leibbrand, thans tijdelijk werkzaam als onderwijzer aan de Vondelschool, in vaste dienst te benoemen. Voor de inrichting van het derde lokaal van de Wethouder Rohlingkleuterschool te Overveen vragen B. en W. de raad een krediet van 1.580 ter beschikking te stellen. Ondanks de minder gunstige weersom standigheden, kan het bestuur van Aurora tevreden zijn over de organisatie der serie wedstrijden. Want van de 44 deelnemende ploegen, liet slechts Hoger Op verstek gaan; daarvoor vielen de Aurora-juniores in. De uitslagen der hoogste afdelingen waren: Afdeling A: Oosterkwartier—Aurora 1-3; ZuiderkwartierWittenburg 1-1; Aurora Zuiderkwartier 3-4; WittenburgOoster kwartier 1-1; AuroraWittenburg 3-1; OosterkwartierZuiderkwartier 0-2. Win naar werd Zuiderkwartier, Aurora werd tweede. Afdeling B: WatervlietHaarlem 0-2; MEOKCN 2-2; Haarlem—MEO 1-0; KCN Watervliet 0-1; HaarlemKCN 2-3; Wa tervlietMEO 1-2. Haarlem eindigde als eerste, terwijl MEO na strafworpen met KCN de tweede plaats innam. De overige winnaars waren: Afdeling C: 1. De Raven; 2. Sport Vereent. Afd. D: 1. Animo Ready; 2. Victoria. Afd. E: 1. Swift; 2. Kwiek; Afd. F: 1. MEO; 2. Haarlem. Afd. G: 1. MEO; 2. Waterland; 3. Animo Ready. Afd. H: 1. Aurora; 2. Victoria; 3. DSV. Afd. I: 1. Victoria; 2. Aurora; 3. Wit tenburg; Afd. J: 1. Droogbak; 2. Ooster kwartier; 3. MEO. Na afloop reikte voorzitter Vermeer de prijzen aan de winnende twaalftallen uit. Fort voor watersport. Zondagmiddag heeft de ingenieur der genie te Amster dam, majoor W. G. J. Mennes, als verte genwoordiger van de minister van Defen sie, het fort Hinderdam, gelegen aan de Vecht tussen Weesp en Nigtevecht, over gedragen aan de Unie van Watertoeristen, die hiermede het zevende recreatiegeb'ed in ons land op watersportgebied heeft vei- worven. A mateurtoneel De bekende Engelse toneelschrijver John Boynton Priestley, heeft voor zijn stuk „Toen wij trouwden" een originele vondst uitgewerkt. Hij creëeerde drie notabele echtparen, die op de dag van hun zilveren bruiloftsfeest tot de ontstellende ontdek king komen, dat zij die kwart eeuw eigen lijk in concubinaat hebben geleefd, want zij moeten dan tot hun grote schrik ver nemen dat de jonge dominee, die hun huwelijken destijds sloot, de bevoegdheid voor een dergelijke handeling nog vol komen miste. Priestley had de keuze tussen de kome die, de satire en de klucht. Dat hij tenslotte aan de laatste vorm de voorkeur heeft ge geven, mag bij een auteur van zijn formaat enigszins worden betreurd. Wat een knappe satire of een luchtige komedie had kunnen zijn, werd thans een soms triviale klucht over boemelende pantoffelhelden en bazige eega's, welke figuren bijna rechtstreeks zijn ontleend aan de eenmaal zo gerenommeer de Duitse voorbeelden van Kadelburg en Blumenthal. De toneelvereniging „Vriendschap Zij Ons Doel" heeft zondag in de Stadsschouw burg bewezen, dat het stuk ook in deze vorm nog altijd goed is voor een vrolijke avond. Het was bij deze voorstelling on getwijfeld een vex-dienste van regisseur Theo Dammiaans, dat hij de spelers niet heeft aangezet tot chargeren. Vandaar dat de drie echtpax-en, zoals zij werden gespeeld door Adx-i Vermeulen en Tx-uus Siegerist, Bert Webster en Annie Heyermans met Leen van Meerem en Arien Koekoek, over 't algemeen een allure kregen, die in der gelijke omstandigheden wel kon worden aanvaard. Jammer was het, dat de organist op zulke zwakke vrijersvoeten werd gezet, waardoor zijn scenès niet het triomfantelijk overwicht verkregen, dat het stuk zo'n amusante wending geeft. De rol van de uit zonderlijke persfotograaf was evenmin sterk bezet. Rie Damiaans maakte dit alles echter weer goed door haar voortx-effelijke typering van de even venijnige als strijd lustige werkster. Verder was Elly Takes een geestig uitdagende buffetjuffrouw van bedenkelijke levenswandel, speelde Geertje Dijkstra met de nodige vrijmoedigheid een kittig dienstmeisje en was Dini Brinkman een lieftallige Nancy. Door de handeling naar het tijdperk der eeuwwisseling te ver plaatsen, had regisseur Dammiaans het stuk met de specifieke kostumering nog een extra attractie veiTeend, hetgeen door het kennelijk bijzonder geamuseerde publiek op hoge prijs werd gesteld. Zondag hield de damesatletiekvereniging „Gita" haar jaarlijkse onderlinge wedstrij den op het terrein aan de Klevexdaan in Haarlem. Ondanks het voor de atletiek ongunstige weer, namen 45 dames en meisjes aan de altijd weer sfeervolle wedstrijden deel. Het programma omvatte een zeskamp. Na afloop van de wedstrijden reikte de oud-trainer en erelid van Gita, de heer Jan Hut na een aardige speech de prij zen uit. Ondanks het stonrxachtige weer werden er enkele goede prestaties geleverd. Op de 80 m noteerde Cori-ie Fictoor de goede tijd van 10,5 sec. Erika Banning deed daar 11,1 sec. en Ingrid v. Huystee 11,4 sec. over. Bij het hoogspringen verrichtte Corrie Fictoor de beste prestatie van de middag met 1,50 m. Ook Erika Banning en Ada Sinnige waren met resp. 1,35 en 1,30 goed op dx-eef. Het 12-jarige C-meisje Carla van Zuthem wist de hoogspringlat op 1,25 m te passei'en. Bij het speerwerpen bereikte Ada Sin nige 37,38 m en Ingrid v. Huystee 25,69 in. Het C-meisje Son ja Petei-sen verrichtte met 20,40 m een verrassende px-estatie. Bij het vèi'springen werd voor Corrie Fictoor 4,77 m en Ingrid v. Huystee 4,33 m gemeten. De atletes waren in 4 groepen ingedeeld en van deze groepen waren de drie beste prestaties als volgt: Groep 1 (meisjes): 1. M. Stoete 3054 pnt.; 2. H. Pool 2567 pnt.; 3. M. Schaap 2478 pnt. Groep 2 (meisjes): 1. S. Peters 2981 pnt.; 2. D. v. d. Aardweg 2863 pnt.; 3. F. Hanzon 2644 pnt. Groep 3 (dames): 1. C. Fictoor 3808 pnt.; 2. I. v. Huystee 3311 pnt.; 3. A. Sinnige 2968 pnt. Groep 4 (dames): 1. J. v. Zuthem 3135 pnt.; 2. B. Stouten 2863 pnt.; 3. A. Stolwijk 2857 pnt. OFFICIëLE PUBLIKATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 14 JUNI a.s. voor EERSTE oefening onder de wapenen komen, wordt een aantal EXTRA- treinen ingelegd. Deze dienstplichtigen MOETEN van de EXTRA-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het desbetreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De dienstplichtigen, die i.v.m. hun plaats van VERTREK of BESTEMMING géén gebruik kunnen maken van een van de hierna genoemde EXTRA-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de EERSTVOLGENDE reisgelegenheid na 06.59 uur. EXTRA-TREINEN Nijmegen-Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.50 - 's-Hertogenbosch v. 10.35 - Tilburg v. 10.57 - Breda v. 11.18 - Roo sendaal v. 11.44 - Bergen op Zoom a. 11.57. Leeuwarden-Bergen op Zoom: Leeuwarden v. 8.50 - Heerenveen v. 9.11 - Steenwijk v. 9.29 - Meppel v. 9.42 - Zwolle v. 10.03 - Amers foort v. 10.56 - Utrecht C.S. v. 11.24 - 's Her togenbosch v. 12.05 - Tilburg v. 12.22 - Breda v. 12.38 - Bergen op Zoom a. 13.07. Groningen- Vught: Groningen v. 8.43 - Assen v. 9.03 - Hoogeveen v. 9.23 - Zwolle a. 9.54 v. 10.11 - Harderwijk v. 10.45 - Amersfoort v. 11.17 - Utrecht C.S. v. 11.36 - 's-Hertogenbosch v. 12.15 - Vught a. 12.20. Zwolle-Roermond: Zwolle v. 10.17 - Deventer v. 10.44 - Zutphen v. 11.07 - Arnhem v. 11.34 - Nijmegen v. 11.53 - Blerick v. 12.52 - Venlo v. 12.56 - Roermond a. 13.20. Amsterdam-Bergen op Zoom: Amsterdam C.S. v. 10.32 - Amsterdam Sloerdijk v. 10.38 - Haarlem v. 10.50 - Leiden v. 11.09 - Den Haag H.S. v. 11.22 - Delft v. 11.30 - Schiedam v. 11.38 - Rotterdam C.S. v. 11.46 - Rotterdam Blaak v. 11.50 - Rotterdam Zuid v. 11.54 - Barendrecht v. 12.01 - Dordrecht v. 12.16 - Lage Zwaluwe v. 12.28 - Bergen op Zoom a. 12.59. Rotterdam-Eindhoven: Rotterdam C.S. v. 10.32 - Rotterdam Blaak v. 10.36 - Rotter dam Zuid v. 10.40 - Barendrecht v. 10.46 - Zwijndrecht v. 10.53 - Dordrecht v. 11.00 - L. Zwaluwe v. 11.11 - Breda v. 11.23 - Gilze Rijen v. 11.33 - Tilburg v. 11.43 - Boxtel v. 11.56 - Eindhoven a. 12.10. Rotterdam-Amers- foort: R'dam C.S. v. 9.04 - R'dam Nrd v. 9.12 - Gouda v. 9.27 - Utrecht C.S. v. 10.02 - Amers foort a. 10.20. Amsterdam-Eindhoven: Am sterdam C.S. v. 9.34 - Amsterdam Muider- poort v. 9.41 - Amsterdam Amstel v. 9.46 - Utrecht C.S. v. 10.17 - 's-Hertogenbosch v. 10.56 - Vught v. 11.03 - Eindhoven a. 11.25. Den Haag-Ede/Wagcningen: Den Haag S.S. v. 9 21 - Voorburg v. 9.26 - Gouda v. 9.44 - Utrecht C.S. v. 10.19 - Ede-W. a. 10.47. heeft vele en grote opdrachten, waardoor direct geplaatst kunnen worden: Betrokkenen zullen na de wettelijke proeftijd in vaste dienst worden aangesteld. Zij delen dan in de goede sociale voorzieningen als: Pensioen fonds. winstaandeel (over 1959 10 'In bijstand in bijzondere noden, werkkleding, enzovoort. Sollicitaties aan Werf Conrad en Stork Hijsch N.V., Waarder- weg 80 (aan de overzijde van het Spaarne tegenover de Zaanen- straat). Ook kan 's avonds gesolliciteerd worden, na telefonische af spraak. Telefoon 's avonds: 50107. Hr. Ms. Gelderlond bij aankomst in New York. ir^r8 Wie wat van de wereld wil zien, is meestal aangewezen op z'n paar weken vakantie en op het spaarpotje dat hij daar voor heeft gemaakt. Een marineman ziet de wereld echter op de beste en goedkoopste manier: terwijl hij werkt. Bij de Marine ben je beter-afl Wij hebben een uitvoerig en fraai uitge voerd inlichtingenboekje voor U! Het Hoofd Marinewerving. Bezuidenhoutseweg 123. Den Haag NAAM. LEEFTIJD- STRAAT PLAATS 2058 8 verzoekt toezending inlichtingenboekje. Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken en functies als: elektromonteur (sterkstroom en elektronisch) telegrafist machinist schrijver ziekenverpleger matroos marinier vliegtuig-technisch personeel Zend voor nadere inlichtingen bovenstaande coupon in of, beter nog, eens praten op een van de volgende adressen: HAARLEM. Gemeentehuis Mil. Zaken, elke dinsd. v. 10 00—11.30 uur. Politiebureau, Smedestraat 9 vrijd. v. 18.30—20.30 uur. AMSTERDAM, Marinewerf Kattenburg, dag 8.30—17.00 uur. elke zaterd. v. 8.30—12.30 uur. buitendien elke maandag 19.30—20.30 uur. BEVERWIJK. Politiebureau, elke dinsd. v. 13.00—14.00 en te 's-Gi-avenhage, Hoofd Marinewerving, Bezuidenhoutseweg 123. kom afd elke van van uur l

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6