Nieuwe sociale werkplaats op „Meer en Bosch" ZEKA Meningsverschil in stadsbus met de vuist beslecht TAXI 13000 HBC gaat zich voorbereiden op viering zestigjarig bestaan PERRY Aanleg viaduct in Overveen A anmeldingsfo rmuiier Men hoopt binnen het jaar voormalige matteiivlechterij te kunnen verlaten Definitieve goedkeuring is verleend M Drie maanden gevangenis voor mishandeling DINSDAG 14 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Burgerlijke Stand van Haarlem zegt niets, maar 'n Voor ieder figuur het juiste model Record ledenaanwas NW-Bestuurdersbond 5 ér "v; A. Voorzanger exposeert in „Bloemenheuvel" BEPERK UW AANDELEN-RISICO "INTERUNIE" Parkstraat 30 - Den Haag Betaling abonnementsgeld C. de Waal 40 jaar bij NZH - onderscheiden Bedrijfsvoetbal „Atmodes" in Amsterdam en Rotterdam Bekercompetitie voor volleyballers 51 NA wollana Visser en Peters stevig aan de leiding De Kampioen en Olympia rijden in Zandvoort Thans is de definitieve goedkeuring verleend voor de bouw van een sociale werkplaats met kantine op het terrein van de inrichting voor de bestrijding van epilepsie „Meer en Bosch" in Heemstede. De werkplaats zal verrijzen rechts van de ingang aan de Glipperweg. Zij zal worden gebouwd naar een ontwerp van de Haarlemse architect ir. W. Ph. van Harrevefd. Het project zal in eigen beheer worden uitgevoerd, dat wil zeggen door het technisch personeel van de inrichting, zoals timmerlieden, schilders en monteurs. Het complex voorziet in de tewerkstelling van ongeveer honderd mannelijke en vrouwelijke patiënten, voor welke laatsten een aparte afdeling is geprojecteerd. De inrichting zal met deze aanwinst veel beter dit werk kunnen doen dat zeer snél is gegroeid, namelijk de taak om eensdeels patiënten terug te brengen naar de maatschappij en de patiënten, voor wie dit niet mogelijk is, een zinvolle en nuttige arbeid te ver schaffen. Men hoopt de bouw van de werkplaats binnen een jaar te ver wezenlijken. repetities en dergelijke. Langs de werk plaats zal een weg worden aangelegd voor het aanvoeren van het materiaal en het afvoeren der produkten. De nieuwe sociale werkplaats zal ten op zichte van die in het buitenland een goed figuur slaan. Het is voor de epileptici be langrijk dat de arbeidsomstandigheden zo aantrekkelijk mogelijk zijn, vooral voor hen die niet naar de maatschappij terug keren. In de nieuwe werkplaats zal het voor de patiënten en de leiding prettig en goed werken zijn. Op het ogenblik is de werkplaats nog ondergebracht in een houten barak, waar vroeger een mattenvlechterij gevestigd was. De ruimte en de inrichting van deze barak voldoen allang niet meer aan de eisen die men aan een moderne beschut tende werkplaats mag stellen. Bij gebrek aan magazijnruimte zijn voorraden en ma terialen overal tussen de werkende patiën ten opgeslagen, hetgeen een rommelige in druk maakt. De mensen zitten te dicht op elkaar en er werken er zelfs op de vlie ring van de barak. De brand die hier vo rig jaar woedde, heeft eens te meer aan getoond dat andere huisvesting dringend nodig is. De inrichting startte op 1 juli 1957 met de sociale werkplaats. Men begon met twintig patiënten, maar nu zijn het er al meer dan tachtig. Het is niet de bedoeling de patiënten een ambacht te leren. De op zet is veel meer arbeidstraining en -disci pline, het aankweken van begrip voor werktempo en van handvaardigheid. In de nog geen drie jaar dat. de werkplaats ..draait" zijn er reeds gunstige resultaten bereikt. De werkplaats heeft thans een zodanig peil bereikt dat zij valt onder de Gemeentelijke Sociale Werkvoorzienings regeling voor handarbeiders. Het werk dat de patiënten verrichten, bestaat voornamelijk uit deeltaken van be drijven in Haarlem en omgeving. Zo on der meer plastic lassen, boekbinden, elek troden maken, rubber snelbinders monte ren. demonteren en schoonmaken van mo toren en versnellingsbakken van auto's, houtbewerking, plasticbewerking (lamp jes, fruitschaaltjes e.d.) papierbewer king (postzegelmapjes e.d.). kartonnage werk enzovoorts. Ook behoren eenvoudige administratieve werkzaamheden tot de op drachten. „Merit-rating" De patiënten krijgen een geldelijke be loning. die varieert van zakgeld tot een normaal weekloon. Voor alle beloningen wordt het zogenaamd merit-rating-sys- teem toegepast.. De systeem beoordeelt de werker op grond van de kwaliteit cn de kwantiteit van het werk, zijn toewijding en interesse, omgang met chefs en colle ga's en de zorg voor materiaal en gereed schap. Bij de pogingen tot het plaatsen van patiënten in de maatschappij helpt de af deling bijzondere bemiddeling van het ge westelijk arbeidsbureau. Contactpersonen bij de inrichting zijn de sociale werkers, de zogenaamde reizende broeders. In de thans te bouwen sociale werk plaats is voldoende ruimte, die handig in gedeeld kan worden. De selectie in groe pen is mogelijk. Het wordt een gesloten complex met een patio. Behalve de werk ruimten zijn er een kantoor voor de chef, een groot magazijn en voldoende gardero beruimte geprojecteerd. Er komt ook een therapieafdeling, waar patiënten geen be- rb-ijfsopdrachten uitvoeren, maar zelf ar- 'kelen vervaardigen. De afdeling auto- "'oop komt onder een afdak in de open '•'eht. In de ronde kantine die terzijde van de ■'■èrkplaats wordt gebouwd en door een '~sse gang bereikbaar is. kunnen de pa- 'ënten overdag eten. zich des avonds ont wonen en zondags bezoek ontvangen. Bo- odien kan de kantine des avonds wor- n gebruikt, voor het verenigingsleven. Advertentie 19 juni Voor de t Magn. Sigarettenetul5.90 auto Magn. foto-etuiv.a. 4.95 ZEKA sleuteletuiv.a. 2.25 ZEKA portemonnaiev.a. 2.95 ZEKA reisapotheekv.a. 6.75 Alles e'cht leder, levenslange garantie In iedere lederwarenzaak verkrijgbaar BEVALLEN van een zoon 11 juni: A. Kamphuis-Van Lunteren, 1. P. M. Jans- i-Van- der Spek. A. M. Uithoven-Kuve- r, A. Kamstra-Wilthof; 12 juni: C. E. -swoude-De Winter, J. W. Holthuis-De nge; 13 juni: E. van der Vliet-Ter Haak. BEVALLEN van een dochter: 11 juni C. van Beekum-Van Poorten, E. Teu- -sen-Balk. H. M. C. van dér Plas-Ange- u-e; 12 juni: N. Nijpjes-Klerk; 13 juni: Strik-Van der Laai-se. OVERLEDEN: 10 juni: J. Wijtkamp- ■iting, 54 j„ Kamperlaan; 11 juni: P. M. mling-Derks, 70 j., Kamperlaan; 12 juni: Dolk-Koning. 69 j., Gasthuisvest; A. A. M. van Hensbergen, 11 dagen, Kamper- n. GETROUWD: 24 mei: Th. J. Ipenburg Ph. M. van Drimmelen; 13 juni: S. L. •~n der Peet en Th. F. Gosewehr. ONDERTROUWD13 juni: F. J. M. Ok- bvij en en C. C. S. Th. Kroon. G. .1. li. van Sutphen en G. H. M. van Dinther. Deze schets geeft een indruk van de opzet van de nieuwe sociale werk plaats, die op het terrein van „Meer en Bosch" in Heemstede zal verrijzen. Op de voorgrond het afdak, waaronder de afdeling autosloop wordt gevestigd Rechts daarachter het kantoor van de leider van de werkplaats. Geheel rechts de ovaalvormige kantine. Advertentie 'N CORSET ZEGT ALLES HAARLEM: HOUTPLEIN hoek RAAMSINGEL - TEL. 14384 AMSTERDAM: v. BAERLESTRAAT TEL. 712054 154 Sinds het. begin van dit jaar heeft zich bij de Best.uurdersbond Haarlem van het N.V.V. een recordaantal leden aangemeld. Hoeveel deze aanwas bedraagt zal echter pas worden bekend gemaakt in septem ber, als de thans nog lopende ledenwerf actie geëindigd is. Deze mededeling is ge daan op jaarvergadering die de Bestuur- dersbond maandagavond hield in het wijk- gebouw van de Nederlands hervormde ge meente aan de Gedempte Oude Gracht. Bij de bestuursverkiezing werden de vol gende leden herkozen: J.Wildschut (A.B. V.A. Haarlem), penningmeester, J. Els- kamp (ANB Haarlem), bestuurder, en Th. Nijdam (NP.B. Haarlem), bestuur der. In de plaats van de aftredende be stuurders C. van Viersen (Mercurius) en H. J. van Aken (A.B.L.) koos de verga dering in het bestuur de heren J. H. Can ton (Mercurius) en K. B. van Emmerik (N.B.H.P.). GW De heer H. Vogelesang, secretaris van het „comité tentoonstellingen Bloemen heuvel" opent zaterdagmiddag 18 juni in gebouw Bloemenheuvel te Bloemendaal, een expositie van aquarellen en tekeningen van de heer A. Voorzanger. De tentoon stelling blijft tot 10 juli geopend. Advertentie Advertentie Met één „Interunie" koopt U een aandeel in 300 zorgvuldig geselecteerde binnen- en buitenlandse fondsen. Inlichtingen hij iedere hank en commissionair N.V. INTERNATIONALE BELEGGINGS UNIE Dat de r.k. gymnastiek- en sportvere niging H.B.C. Heemstede niet alleen over een gezonde basis beschikt, doch zich daarnaast ook over een permanente groei mag verheugen, is maandagavond weer eens duidelijk geworden tijdens de bijzonder druk bezochte jaar-vergadering, welke in de grote sporthal van deze ver eniging aan de Cruquiusweg werd gehou den. Zo konden de traditionele jaarver slagen van secretaris en penningmeester telkens een optimistisch geluid laten ho ren en vermeldde laatst genoemde func tionaris bovendien een behoorlijk sluiten de begroting. Al gebiedt de eerlijkheid dan ook aan toe te voegen, dat de veel besproken voetbaltoto op dit saldo van niet te onderschatten betekenis is geweest In zijn gebruikelijke terugblik op het afgelopen verenigingsjaar gaf voorzitter Th. Vermeulen uitdrukking aan zijn on tevredenheid over de slechte opkomst bij de diverse trainingsavonden. Toch wilde hij voor deze lauwe mentaliteit niet al leen de spelers verantwoordelijk stellen, omdat het bestuur zich wellicht ook meer achter de leden zal moeten plaatsen. Men zal zich dus van beide kanten op een ver betering dienen te beraden. Desondanks was in het afgelopen seizoen geen enkel elftal gedegradeerd en had het zesde van H.B.C. zelfs het kampioenschap van de betreffende afdeling behaald. In het ver dere verloop van deze vergadering werd ook de nodige aandacht besteed aan de jeugdafdelingen. In de eerste plaats be sloot men bij acclamatie de heer H.-J. Kuypers nog in het bestuur op te nemen, zodat de jeugd voortaan rechtstreeks bij de leiding zal zijn betrokken en vertegen woordigd. Voorts werd medegedceld.dat de jeugdafdeling thans over niet minder dan 267 leden beschikt, waarbij de beken de Ajax-speler Kees Sit voorlopig als jeugdtrainer is aangesteld. Hij was juist deze avond met de training begonnen. Nadat bij de bestuursverkiezing de heer A.S. Korstenbroek, als periodiek aftre dend lid bij acclamatie in zijn functie was herkozen, hield kapelaan J. Appelman, als geestelijk adviseur van „H.B.C." nog een korte toespraak. De kern van zijn be toog bestend hieruit, dat er weliswaar geen katholieke voetballen en cornervlag- U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragèn. DE ADMINISTRATIE Maandagmiddag had in het hoofdkan toor van de N.Z.H.V.M. te Haarlem de huldiging plaats van de heer C. de Waal, ambachtsman I, autogeen en electrisch lasser bij deze maatschappij en sinds en kele jaren belast met de bandenadmini stratie. De heer De Waal is namelijk veer tig jaar in dienst van de vervoermaat schappij en het deed de directeur van de N.Z.H.V.M., de heer J. J. Jurrissen, dan ook een bijzonder groot genoegen de zil veren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te mogen uitreiken. De heer De Waal kreeg deze onderscheiding mede met het oog op zijn belangrijk werk. dat hij gedurende veertig jaar in dienst van de woningbouwvereniging „Eigen Haard" heeft verricht. Voorts overhandig de de heer Jurrissen de jubilaris een ge schenk in couvert ên de ondei'scheiding van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, wegens trouwe dienst, waaraan verbonden een oorkonde en een gouden legpenning. De uitslagen van de afgelopen week in de bedrijfsvoetbalcompetitie luiden: Afd. A: Nebima 1—WW 1 4—2; J. G. Nelis—OCS 1 3—1. Afd. B: HSM—Nauta- mix 1 21. Afd. C: Coop—Planeta 71; Vriebo—VES 1—2. Afd. D: H S—Figee 2 1—5; MSD 1—Hilco 4—0. Afd. E: Nebima 2VVV 2 3—3. Afd. F: Boru—MSD 2 6—0. Afd. G: Koks de Jongv. Goor 02. Programma deze week: dindag 14 juni; D: DijkstraH S (Spaarndam), F: de Schoof—MSD 2 (Slaperdijk), B: O VN— Heeremans v. L. (DSK); woensdag 15 juni: A: VVV 1Figee 1 (Slaperdijk); donderdag 16 juni: C: PlanetaTramvogels (Slaper dijk); vrijdag 17 juni: E: SVÓW 2Nebi ma 2 (Slaperdijk), E: OCS 2Nautamix 2 (DSK); zaterdag 18 juni: F: RuysFigee 3 2 uur (Slaperdijk), B: HSM—WW 4.15 uur (Slaperdijk). Sportdag. Vrijdag zal in het Heem steeds Sportpark de jaarlijkse gezamenlijke sportdag van de lagere scholen in Heém- stede worden gehouden. Geen spreekuur. De burgemeester van Zandvoort zal woensdag geen spreekuur houden. Tot drie maanden gevangenisstraf heeft de Haarlemse politierechter, mr. H. J. Ferwerda, maandag een 19-jarige smid uit Haarlem veroordeeld wegens mishande ling van een 35-jarige Haarlemse verte genwoordiger. Het was allemaal begonnen in een vólle stadsbus op zaterdagavond 19 maart. De verdachte was met enkele vrienden op het Stationsplein ingestapt. Volgens een dei- getuigen waren ze lastig, luidruchtig en bezigden zij liederlijke taal. „We waren een beetje aan de vrolijke kant. We had den in de stad wat gedronken," zei de verdachte. Hij vertelde dat hij naast de hoofdvertegenwoordiger stond, die in ge zelschap was van zijn echtgenote. Tijdens de rit voelde de verdachte dat hij steeds tegen zijn schenen werd geschopt. Hij dacht dat de hoofdvertegenwoordiger dat deed. „Tot drje keer toe heb ik hem ge waarschuwd ermee op te houden." Omdat de hoofdvertegenwoordiger in het geheel niet reageerde had de verdachte zich zo kwaad gemaakt dat hij zijn medepassa gier onverhoeds een vuistslag in het ge zicht gaf waardoor deze een bloedneus op liep en zijn bril in stukken viel. Bij de eerstvolgende halte werd de smid de bus uitgewerkt. „Ik zal je wel krijgen al moet ik meelopen tot het eindpunt," had de ver dachte volgens een der getuigen nog ge roepen. Inderdaad was de smid de bus na gerend en toen de hoofdvertegenwoordiger met zijn vrouw bij de volgende halte uit stapte viel de verdachte hem opnieuw las tig. Nadat het geschil aanvankelijk bijge legd scheen was de verdachte plotseling weer handtastelijk geworden. De hoofdver tegenwoordiger verklaarde als getuige dat hij door de vrienden van de verdachte be lemmerd was zich te verdedigen. Hij ont kende dat hij de verdachte in de bus had geschopt. „Ik hoorde wel dat die jonge man mij ervan beschuldigde maar ik vond het beter niets te zeggen." De officier van Justitie, mr. J. J. Bre- dius, laakte in scherpe bewoordingen het gedrag van de verdachte en zijn kornui ten. Hij vorderde een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. De raadsman van de verdachte, mr. R. K. P. Kalbfleisch, bepleitte clementie. „Mijn cliënt ziet heus wel in dat hij te ver is gegaan. Bovendien is het niet juist dat alles op zijn hoofd neerkomt. Zijn vrien den hebben even goed schuld aan wat ge beurd is." Verduistering Een 51-jarige elektricien uit Haarlem werd veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf waarvan twee voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd omdat hij tus sen 1956 en 1960 ten nadele van zijn werk gever, een Haarlemse drukkerij en uitge verij, elektrische apparaten tot een waar de van ongeveer 1200 had verduisterd De officier van Justitie had vier maanden ge vangenisstraf geëist. De raadsman, mr. H. Luijken, bepleitte een geldboete of een voorwaardelijke straf. Winkediéfstal Een 32-jarige Amsterdamse, zonder be- róep. werd veroordeeld tot drie weken ge vangenisstraf nadat de offi-ier van Justi tie tegen haar zes weken had gevorderd. Deze verdachte had zich schuldig gemaakt aan diefstal van overhemden in een Haar lems kledingmagazijn. Reeds zes keer was zij wegens winkeldiefstallen met de Justi tie in aanraking geweest. Mr. S. J. Tim- menga bepleitte clementie wijzend op de moeilijke huiselijke omstandigheden van zijn cliënte. Advertentie VOCn .DDLR EEN PASSEND RI2WIEL OF BROMMER Gazelle. Magneet, HMW, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Een kleine ploeg „Atmodes"-atletes nam zondag deel aan regionale wedstrijden, die op de Nenijto-sintelbaan in Rotterdam werden gehouden. Bij het kogelstoten da mes in de D-klasse bezette mej, Bakker de tweede plaats met 10.26 m. Lottie Plug- boer kwam tot een derde plaats op de 600 m meisjes en haar tijd, 1 min. 50,6 sec was. gezien de stormachtige weersomstan digheden, zeker acceptabel. Betty van Polen bezette een tweede plaats op het nummer 200 m dames in 28,3 sec. en ze mocht de derde prijs in ontvangst nemen na het nummer speerwerpen, waar ze een afstand bereikte van 25,61 m. Een ander team van „Atmodes" was naar Amsterdam-Noord getogen, waar men uitkwam op de wedstrijden van „de Me teoor". Astrid Plugboer won de 60 m meisjes D in 8,6 sec. Op dezelfde afstand in de C-categorie werd Tineke van Gijls- wijk derde, eveneens in 8,6 sec. De 80 m meisjes B gaf een finale te zien, waarin zich drie „Atmodes"-atletes hadden ge plaatst. Marianne van Rheenen werd twee de in 10,6 sec., Ineke van Abs vijfde in 11 sec. en Toos de Reus zesde in 11,1 sec. Het verspringen meisjes B leverde Marian van Rheenen een derde plaats met 4,72 m, Ine ke van Abs werd hier vierde met een sprong van 4,67 m. Een goede tijd noteerde Joke Dobbelaar op de 100 m C. In 13,1 sec. bezette zij de tweede plaats. Betty Visser noteerde over deze afstand bij de D-dames 13,5 sec. en dat was nog net voldoende voor de zesde plaats. Met 4.76 m bereikte zij bij het vèrspringen in deze klasse de derde positie. GESLAAGD Eindexamen Gymnasium-A: Florrie van Beaumont, Thea Drqgtrop, H. Góedée, H. de Groot, Nynke Hartstra, Tineke van de Rijn. Afgewezen geen. Eindexamen Gymnasium-B: T. Albregts. Brenda Balfoort. J. van Holst, H. de Nijs, K. Rijnberg. Het examen wórdt mét één kandidaat voortgezet. gen bestaan, doch wel katholieke voetbal lers. Zij moeten hun sport met een derge lijk grote blijmoedigheid en sportiviteit beoefenen, dat men ook niet-katholieken in het milieu zal kunnen opnemen. Na de pauze vormde het cantinebeheer even eens een belangrijk punt van bespreking. In verband met zijn eigen drukke bedrijf heeft de huidige pachter, de heer C. War merdam, voor deze functie moeten be danken, hetgeen voor de voorzitter aan leiding was de heer en mevrouw Warmer dam zijn grote erkentelijkheid te betui gen voor de voortreffelijke manier, waar op zij zich steeds met de leiding der kan tine hebben belast. Het bestuur heeft ech ter gemeend deze kantine voortaan niet meer te verpachten, doch een beroep te doen op de leden, zodat de baten hiervan ten goede zullen komen van de vereni gingskas. Met behulp van deze vrijwil ligers, zal de kantine dan bij wijze van proef gedurende een jaar ten bate van H.B.C. worden geëxploiteerd. Ten slotte werd het zestigjarig bestaan ter sprake gebracht, dat op 29 oktober 1962 zal worden gevierd. Het bestuur wil dit jubileum vieren, waarbij het sportieve gedeelte van deze viering dan omstreeks mei-juni 1962 zal moeten plaatshebben. Uiteraard zou men het daarbij bijzonder op prijs stellen, wanneer het eerste elftal dan het afdelingskampioenschap zal be halen. De eerste stappen tot de voorberei dingen van deze festiviteiten bestonden uit het benoemen van diverse feest- en finan ciële commissies. Ook werd nog met al gemene stemmen besloten, dat de leden periodiek een extra bijdrage aan hun con tributie zullen toevoegen. De volleyballers zijn met hun beker wedstrijden gestart die gedurende de maand juni op de tegelvelden van speel tuin „Flora" aan de Van Oosten de Bruijn- straat op dinsdag- en donderdagavond worden gespeeld. Dertig ploegen aspirant- volleybailers nemen deel aan de zomer competitie waarvan de wedstrijden op woensdagavond op het „CIOS" in Over- veen plaatsvinden. De eerste resultaten luidden: Bekercompetitie dames: OGHVS 0-3, VesmiaDie Raeckse 0-3, GiosOVRA 2-0, Set up 2—Gios 2 0-3, HVS—HBC 1-2, HBCEclecta 2-1, JBSSet up 1-2 en FES—DSS 1-2. Heren: HVS—DSS 0-3. FES—WIK 2 0-2, HBC—OVRA 0-2, OVRA 2—Eclecta 1-2, WIK—OVRA 0-2. Gios—OVRA 2 3-0, Die RaeckseHBC 2-0, HVSEclecta 1-2 Gios 2Alliance 1-2. OVRAEnergie 2-1. Zomercompetitie dames: EclectaHBC 0-3, HBC 2— FES 3-1, HBC—HBC 2 3-1. Heren: NSWPH—FES 0-3, Avondrust— NSWPH 3 0-3, HBC—NSWPH 5 3-0, NSW PH 7—PEN 0-3, NSWPH 6— Energie 3-0, NSWPH 2— Soza 3-1. NSWPH 3—SGH 0-3. NSWPH 6—NSWPH 5 4-0, Sneeuw balPEN 0-4, SneeuwbalJDD 3-1 en NSWPH 4—Avondrust 3-0. Advertentie DE ZWITSERSE NAAIMACHINE Fantastisch EENVOUDIG Eenvoudig FANTASTISCH TEMPELrERSSTRAAT 68 De werkzaamheden aan het viaduct over de Julianalaan in Overveen zijn thans begonnen. De Westelijke Rand weg zal op deze plaats onder de spoor baan Haarlem/Overveen doorlopen (voorgrond foto), over de Julianalaan (midden foto) naar de Willem de Zwij gerlaan (achtergrond foto). Door hun recente successen in de open wedstrijden hebben de Santpoorter Coen Visser en Henk Peters uit Heemstede hun leidende posities in de prestatieklassemen ten van de Haarlemse wielerclub ,,De Kam pioen", respectievelijk bij de amateurs en nieuwelingen, belangrijk verstevigd. Beide renners hebben nu meer dan honderd pun ten vergaard en voor hun concurrenten is voorlopig alleen nog maar de strijd om de tweede plaats van belang. De stand bij de amateurs is momenteel 1. C. Visser 101 pnt.; 2. H. Koger 37 pnt; 3. E. Riethoff 29 pnt.; 4. W. Blommaert 24 pnt.; 5. en 6. L. Vaars en A. Bogaard 11 pnt.; 7. A. Straver 7 pnt.; 8. E. Smi- nia 5 pnt.; 9. H. Buis 2 pnt. Bij de nieuwelingen is de stand: 1. H. Peters 109 pnt.; 2. R. Hendriks 32 pnt.; 3. J. v.d. Horst 18 pnt.; 4. A. Ruijs 13 pnt.; 5. G. Krabbenbos 8 pnt.; 6. G. Fen- nis 7 pnt; 7. M. Bouma 6 pnt. Op het circuit van Zandvoort houden het hoofdstedelijke „Olympia" en „De Kam pioen" uit Haarlem morgenavond (woens dag 15 juni) een clubontmoeting om de „01ympia"-beker. Voor dit treffen bestaat onder de renners van beide verenigingen altijd een flinke belangstelling. Van „Olympia" verwacht men de professionals Joop Captein, Henny Marinus, vorig jaar winnaar in Zandvoort, Frans Mahn en Harry Moolenijzer aan de start, terwijl ook de sterke amateurs Frans Balvert, Jan Koolhof en Fons Post vermoedelijk naar het circuit zullen komen. Ook is het niet uitgesloten dat Peter Post zal deel nemen. Van „De Kampioen" stelt men daarte genover een Piet Steênvoorden, Coen Vis ser, Eddy Riethoff, Wil Blommaert, Aad Straver, Hein Koger, Loek Vaars en Henk Buis. Het kan dus een interessante kracht meting worden. De start is om kwart voor zeven en de af te leggen afstand be draagt ongeveer 64 kilometer. Ook de nieuwelingen zullen een wedstrijd rijden en daarin kunnen de Haarlemmers Henk Peters, Ronald Hendriks, Jan v. d. Horst, Bert Ruijs, Gé Fennis, Gé Krabbenbos en Thijs Bouma hoge ogen gooien. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te .abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7.65 per kwartaal of ƒ0.59 per week*). Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Z\i die zich met ingang van 1 juli 1960 per tot en met 30 juni I960 gratis. Uil geldt niet vnor omzetting van week- in kwartaal; kwartaal abonneren, ontvangen de nummers alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus ibonnementen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7