ECHTE 40c goedkoper! Zomer geeft polder aantrekkelijk en steeds wisselend uiterlijk Nieuwe methoden voor drogen van bloembollen wordt bestudeerd Haarlems Dagblad TYPISTE GROTE FLES VRUCHTEN- LIM.SIROOP Aanmeldingsformulier RECHERCm actieve jongeman Vreemde ziekte onder het personeel van leerwarenfabriek Twee doden in het verkeer Postbesteller gooide 150 brieven in het water Actie tegen lokkende personeels-advertenties Adverteert in dit blad Zoals men de man aan zijn kleren kent... BOEKHOUDEN WOENSDAG 15 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT FEEST OP WEIDE EN BOUWLAND Nederlands negental speelt twee oefenwedstrijden in Haarlem VVV had drukke tijd „Concordia" viert zondag het veertigjarig bestaan Waterpolowed strijd Proefstation voor Bloembollencultuur Voor buurthuis Collecte voor Anjerfonds Sigarettenautomaat gelicht „Touring Zandvoort" stelt zomerprogramma vast „De Wurf" biedt weer folklore-avond Russische journalisten naar Nederland Kerkelijk Nieuws Nederland en de tropen Betaling abonnementsgeld per giro In dit dagblad E X A M E N 0 P L E I D I N G HUGAS, ELGERSMA, P0TGIESER D E N H A A G - HAAR L E M - A M S T E R D A M ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN ZOUTE PINDA'S GRATIS! Kwart Edammer85 Koffiemelkgrote fles 58 Pudding, 4 soorten 2 pakjes 39 5 Heerlijke cakes Na de zachte winter en de lente heeft de zomer zich onweerstaanbaar baan gebroken. En waar ook het palet van zomerkleuren een steeds wisselend tint ene ff eet teweeg mag brengénin het polderland is dit in dit jaargetijde het grootst, ondanks de ■weersomstandigheden. De akkers zijn weer grote groene vakken, waar het gewas glinstert in het spel van zon en wind. Hier en daar komt het koren in de aar. Overal grommen de trac tors of trekken sterke paarden de werktuigen door het malse groen. Overheerst in de landbouwstreek hoofd zakelijk het groen in velerlei sterkte en tussentinten, in de weidegebieden is het een kleurencombinatie, die bijna met de dag wijzigt en juist daarom zo afwisse lend is. Zo omstreeks het midden van april wa ren het de lila pinksterbloemen die de boventoon voerden. Daarna werd het groene gras overtrokken van een geel waas der miljoenen paardebloemen, die dit voorjaar wel in een qverweldigende hoeveelheid bloeiden. Toen werd het land schap afwisselend rood van de in bloei komende zuring en wollig wit door de zaadpluisbollen van de paardebloemen, die wachtten op volledige rijpheid om dan door de wind te worden weggeblazen. Op deze wijze houdt de natuur zichzelf in stand. Want aan elk van die pluizige parachuutjes, die door de wind kilome ters ver worden meegenomen, hangt een klein zaadje, dat de kiem in zich bergt voor een nieuwe plant. Komt dit op een gunstige plaats neer, dan is hiermee een begin gemaakt aan de bloemenpracht van zomer 1961. Soms kunnen deze zaadpluisjes een res pectabele afstand afleggen. Wellicht her- rinnert u zich nog de „pluizensneeuw", die verleden jaar juni plotseling in onze omgeving viel. Er werden allerlei gissin gen gemaakt over de aard en dj herkomst van deze pluizen, totdat werd vastgesteld dat het zaad was van moerasandijvie, die in de nieuwe IJselmeerpolder bij Har derwijk groeide. Het is opmerkelijk, dat vele van deze zaadpluizen in de polders in de omgeving van Haarlem „vaste grond onder de voe ten" hebben gekregen. Op plaatsen, waar in het verleden geen moerasandijvie groeide, zijn deze planten opgeschoten. Nu staan ze in volle bloei, met helgele bloemen boven de sappige groene blade ren. Hoogseizoen in Vogel/and In de vogelwereld heerst momenteel de grootst mogelijke seizoendrukte. De mees te vogelsoorten hebben de eieren van de eerste leg uitgebroed en zijn nu bezig met het grootbrengen van de jongen. Dit is een dagtaak, die letterlijk van de vroege morgen tot in de late avond duurt. Spreeuwen en mussen vliegen af en aan met snavels vol voedsel, om onder de dakpannen te verdwijnen waar hun kroost, meer of minder luidruchtig al naar de aard van het beestje, hun wacht. Boeren zwaluwen scheren laag over de schermen van het fluitekruid, dat als witte, zoet- geurende hagen langs de wegbermen staat en daar tal van insecten lokt. Boven polder en stad schieten de gier zwaluwen, meestal in paren, in grille vliegvormen door de lucht. Bij al deze vo gels gaat het grootbrengen van de jongen min of meer ongemerkt, omdat de dieren weinig gevaar hebben te duchten in hun betrekkelijk veilige nesten. Anders is het met de vogels, die op de weide nestelen. Hun jongen wandelen tussen het hoge gras. Er dreigt gevaar van wezens op de grond en in de lucht. Van daar dat dubbele waakzaamheid geboden is. De kieviten zijn daarom feller dan ooit. Als een zwarte kraai uit de Haar lemmerhout het in zijn schedel haalt om een ommetje over de polder te gaan vlie gen, wordt hem het plezier zuur gemaakt door de op hem afschietende kieviten. Van hun uitkijkpost op de weide af heb ben zij de kraaien al van ver zien naderen In het kader van de voorbereiding voor het toernooi om het Eurwese honkbalkam pioenschap, dat in september in Barcelo na gehouden zal worden, zal het Neder landse negental in de komende weken de volgende oefenwedstrijden tegen Ameri kaanse legerteams spelen: 22 juni in Haar lem tegen de Kaiserslautern Colonels, 23 juni in Amsterdam tegen de Kaiserslau tern Colonels, 29 juni in Eindhoven tegen de Stuttgart Chiefs, 30 juni in Amsterdam tegen de Stuttgart Chiefs, 6 juli in Haar lem tegen de Darmstadt Rammers, 7 juli in Utrecht tegen de Darmstadt Rammers. Alle wedstrijden worden op Amerikaanse honkbalvelden gespeeld, in Eindhoven op het PSV-veld en in Utrecht op het UVV- terrein. en zijn terecht op hun qui vive. Kraaien zijn namelijk niet alleen rovers van eieren, maar versmaden ook een jonge vogel niet, als zij deze te pakken kunnen krijgen. Luid schreeuwend duikt de kievit op de kraai, die eerst door een paar zijdelingse bewe gingen aan zijn aanvaller tracht te ont komen en zijn weg te vervolgen, maar weldra afdruipt. Ook de grutto's hebben jongen. Van het ochtendgloren tot het avondrood staan de vogels beurtelings op wacht op een land hek of op het topje van een elektrapaal langs de polderweg. Zodra er iemand na dert gaan ze op de wieken, vliegen naar de voorbijganger toe om deze met klagen de geluiden een eindweegs te begeleiden. Is de indringer ver genoeg weg, dan vliegt de vogel terug om de volgende op te wachten. Wat de bloemenpracht op de weide be treft, wijzigt het beeld van de polder met de dag. De hooibouw is in volle gang. Overal ratelen de messen van de maai- machines die getrokken door de trac tor of door een paar paarden het hoge gras baan na baan van het veld scheren. De stad rukt op Vooral omdat het gras machinaal wordt gemaaid, vallen vele jonge vogels als slachtoffer. Ze wanen zich veilig tussen de hoge halmen en komen op deze wijze tussen de maaimachinemessen terecht. Ook verscheidene andere weidevogel broedsels hebben in de polders ten oosten van Haarlem een ontijdig einde gevonden. De werkzaamheden tot uitbreiding van de stad zijn namelijk gevorderd tot een eind in het polderland. Juist ih dit gedeelte broeden elk jaar veel kieviten, die in deze weiden ook nu weer hun nest maakten. Het lawaai van de draglines en de on rust, verbonden aan deze werkzaamheden, hebben de vogels echter verjaagd. De kie viten zijn er verdwenen, evenals de wul pen, die er enkele maanden geleden op hun hoge poten nog tussen de pinkster bloemen rondstapten. Hillegom De stichting V.V.V. in Hillegom heeft een terugblik geworpen op het afgelopen bolbloemenseizoen en de balans van de drukte opgemaakt. Gebleken is dat de de- monstratietuin „Treslong" ook dit jaar weer vele bezoekers heeft getrokken. De duizenden bezoekers konden meedoen aan twee wedstrijden. Meer dan vijftienhon derd bezoekers vulden formulieren in met de vermelding welke tulp of hyacint zij het mooiste vonden. Verder was er een fotowedstrijd onder het motto": de bloem in de demonstratietuin. Ruim elfhonderd wandelaars namen deel aan de wandel tochten. De mozaïeken worden weer door een jury gekeurd. In „Treslong" werd een internationaal dansfestijn georganiseerd. Vele nieuwe vlagversieringen fleurden het straatbeeld op. Bij het V.V.V.-kantoor kwamen ruim vierhonderd aanvragen van buitenlanders om nachtlogies binnen. Schriftelijk werden vijftienhonderd inlich tingen gegeven. Uit vele Europese landen kwamen schriftelijke dankbetuigingen en andere loftuitingen binnen. De HilJegomse r.k. sportvereniging „Con cordia" viert zondag het veertigjarig be staan. 's Morgens om half tien draagt de eerste geestelijke adviseur en mede-op richter pastoor T. Schoenmakers uit Roe- lofarendsveen op het sportterrein aan de Sportlaan een plechtige h. mis op. 's Mid dags spelen „Concordia" en „Lisse" de jubileum-wedstrijd. Vooraf maakt „Cres cendo" een muzikale wandeling door de gemeente. In de pauze geeft de gymnas- tiek-afdeling een demonstratie. Zaterdag avond is er een grote feestavond in „Tres long." Zaterdagavond speelt het aspiranten polo-elftal van de Hillegomse Zwemver eniging tegen de aspiranten van N.V.A. Daarna volgt een wedstrijd tussen HZV I en Njord I. De Vereniging Proefstation voor de Bloembollencultuur heeft zoveel belangstel ling op haar vergadering, dat de zaal van „De Nachtegaal" in Lisse dinsdagmiddag te klein bleek. Vermoedelijk werd deze belangstelling veroorzaakt door de nieuwe ontwikkeling bij het drogen van het le verbaar en plantgoed. De heer G. Pa- pendrecht deelde mede, dat het drogen van de bollen bij 34 C. en een aanvanke lijke luchtvochtigheid van tachtig percent in de praktijk goede resultaten heeft op geleverd. Er worden op het ogenblik proe ven genomen, waaraan alle wetenschappe lijke medewerkers hun aandeel bijdragen. Men zal er spoedig iets over bekend ma ken. Het programma was wat overladen hoe wel zeer interessant. De voorzitter, de heer A. J. Braam, gaf eerst het woord aan ir. H. J. Wezenberg, die stalmest met compost vergeleek. Stalmest' heeft drie na delen. Ze levert veel moeilijkheden bij het verspreiden op, die wel aanzienlijk worden verminderd door het gebruik van een mestklopper. De boeren gaan op aanwijzin gen van de landbouwvoorlichtingsdienst. de mest steeds meer op het eigen weiland gebruiken, zodat er minder ter beschik king komt. Hierdoor zal de prijs ervan gaan oplopen. Met compost heeft men wei nig ervaring, maar wel weet men dat hier schadelijke stoffen in kunnen zitten. Bij stadsvuilcompost bijvoorbeeld scher ven en restanten van allerlei plastics en bij rioolslibcompost het schuimmiddel uit de wasmiddelen de zgn. sulfonaten. Deze zijn gevaarlijk voor planten. In het buitenland heeft men er al een oplossing voor gevonden door andere middelen te gebruiken, maar die zijn duurder. Het zou dus wel mogelijk zijn als deze sulfonaten een gevaar in de compost zouden vormen om het gebruik er van te verbieden. Een ander belangrijk artikel kan de cacao- afvalkalk worden. Het wordt nog onder zocht door het proefstation. De heer P. Hoogeterp deelde in een kor te inleiding mee dat het kruiskruid met allerlei middelen bestreden is. Er zijn zevenenveertig van de achtenveertig mid delen beproefd. Ze werkten pas als ook de bollen beschadigd of gedood werden. H aarlemmermeer Volgende week wordt in zaal Otte aan de Venneperweg een variété-avond gege ven ten bate van het te bouwen buurthuis „Beinsdorp". De gemeente Haarlemmer meer heeft voor dit dorpshuis aan de Ven neperweg grond gereserveerd. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wénst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het achtenveertigste middel, chloor I.P.C. helpt niet. Nog steeds bewijzen de proeven, dat een bewaartemperatuur van een week vieren dertig graden Celcius na het rooien de beste resultaten in de broei geven. De bloemen zijn vroeger en mooier. Nu er dan door een verwarmingstechnicus en eni ge practici een systeem ontwikkeld is om eerst de bloembollen te verwarmen bij een hoge luchtvochtigheid van ongeveer tach tig percent zou het een met het ander gecombineerd kunnen worden. Of het zuur zich snel zal verspreidenin dit zo gun stige klimaat is niet bekend. In de prak tijk bleek het niet het geval te zijn. Er wordt echter met alle macht aan het on derzoek gewerkt. Hoe nieuwsgierig men naar dit systeem is bleek uit het aantal vragen, dat aan een forum hierover werd gesteld. Uit een er van bleek, dat de droogtijd met vocht, die op 34 tot 24 uur werd gesteld, ver moedelijk korter kan worden. Het voorgenomen bezoek aan de proef tuin kon niet doorgaan, daar alle fouten van een nieuwe tuin er inderdaad te zien waren en de hitte van Pinksteren er niet veel verschillen in stand heeft overgelaten. Onder het personeel van de lederwa- renfabriek „Schiedam" te St Michelsges- tel is een vreemde ziekte uitgebroken. Een twintigtal jonge mensen ligt thuis of in het ziekenhuis met verlammingsverschijn selen waarvan de oorzaak ondanks diep gaande onderzoekingen niet gevonden is. Enige jaren geleden liet de directie van de lederwarenfabriek „Schiedam", waar van het hoofdkantoor in Tilburg staat, een fabriek in St Michelsgestel bouwen. On geveer vijftig man personeel vond er een werkkring. Volgens de Arbeidsinspectie is het gebouw volgens de voorschrifteen gebouwd en ingericht, zodat de leiding van het bedrijf niets verweten kan worden. Dit jaar zijn de moeilijkheden plotseling begonnen. Het ene personeelslid na het andere bleef thuis met vreemde klachten: maagpijn, uitzondeidijke vermoeidheid en daarna plotselinge verlammingen in ar men en benen. De directie heeft de fa briek nu gesloten. Men zal onderzoeken wat de oorzaak van de ziekte kan zijn. De federatie Hillegom van de Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening zal volgen de week de anjer-collecte ten bate van het Prins Bernhardfonds houden. De op brengst hiervan is bestemd voor het cul turele werk. Van het koninklijk gezin zul len exclusieve foto's te koop worden aan geboden. De beide plaatselijke muziek korpsen verlenen medewerking. Collec- trices kunnen zich opgeven bij mevrouw VerbeekStoel, Hoofdstraat 166. Enige jongelieden uit Amsterdam sta len in Den Haag een auto en gingen daar mee op stap. Links en rechts ontdeden zij sigarettenautomaten van hun inhoud. Zij brachten ook een bezoek aan Hille gom, waar zij aan de Weeresteinstraat. een sigarettenautomaat lichtten. De buit bedroeg zestien gulden. Inmiddels zijn de jongelui in Amsterdam gearresteerd Ds. Schippers op tweetal Ds. A. H. Schippers, chr. gereformeerd predikant in Hillegom, staat met ds. J. P. van de Boomgaard uit Thesinge (Dren the) op een tweetal voor de vacature Rot- terdam-Charlois. Zand voort De stichting „Touring Zandvoort" heeft het programma voor de komende maanden definitief vastgesteld. Dit luidt als volgt: 15 juni Vuurwerk op het strand; 23 juni Concert door de Tiroler kapel in de muziektent op het Raadhuisplein; 25 juni Concert door de Harmoniekapel ..Sint Michaël" uit Heemstede op het Raad huisplein; 2 juli Concert door de Tiroler kapel op het Raadhuisplein; 4 juli Concert door het Noordhollands Philharmonisch orkest in de Hei-vormde kerk; 6 juli Vuurwerk op het strand; 7 juli Concert door de kapel „Arti et Re- ligioni" op het Raadhuisplein; 9 juli Concert door de Tiroler kapel op het Raadhuisplein; 14 juli Concert door de Accordeonver- iiging „Zandvoort" en enkele Zandvoortse koren in de muziektent op het Gasthuis plein; 15 juli Uitvoering door het Haarlems dameskwartet (kamermuziekavond) in de Hervormde kerk; 18 juli Eerste zandbouwwedstrijd op het strand; 19 juli Optreden van het Frans studen tenkoor uit Montpellier in de muziektent op het Gasthuisplein; 20 juli Vuurwerk op het strand; 21 juli Concert door de Zandvoortse mu ziekkapel in de muziektent op het Raad huisplein: 23 juli Concert door de Tiroler kapel op het Raadhuisplein; 28 juli Concert door de Tiroler kapel op het. Raadhuisplein; 30 juli Concert door een bekend Neder lands harmonie-orkest in de muziektent op het Raadhuisplein: 3 augustus Kinderballonwedstrijd op de Rotonde; 3 augustus Vuurwerk op het strand; 4 augustus Concert door de Zandvoortse muziekkapel in de muziektent op 't Raad huisplein; 6 augustus Concert, door de Tiroler kapel op het Raadhuisplein; 11 augustus Concert door de Tiroler ka pel op het Raadhuisplein; 13 augustus Concei-t door de IJmuider Harmonie op het Raadhuisplein; 16 augustus Tweede zandbouwwedstrijd op het strand; 17 augustus Groot slotvuurwerk op het strand; 18 augustus Concert door de Zandvoortse muziekkapel in de muziektent op 't Raad huisplein; 20 augustus Concert, door de Tiroler ka pel op het Raadhuisplein; 25 augustus Grote slotavond in de mu ziektent op het Gasthuisplein met mede werking van de Accordeonvereniging „Zandvoort" en enkele Zandvoortse koren. De Zandvoortse folklorevereniging „De Wurf" houdt een folklore-avond voor in woners en badgasten op woensdag 22 juni in restaurant „Zomerlust". Opgevoerd zal worden de revue: „Zand voort anno 1900", waarbij de volgende dorpstaferelen ten tonele zullen worden ge bracht; Teunis de Porder, Kerkgang, Net- tenboetsters, oud-Zandvoortse dansen en Vis-afslag op het strand. Na de pauze volgt de grote sketch: Gemeubileerde kamers te huur, gevolgd door volksdansen, waarna de avond besloten wordt met een grote demonstratie van oud-Zandvoortse kleder drachten. Op de afsluitdijk tussen Kornwerder- zand en Breezanddijk is des nachts het stoffelijk overschot aangetroffen van de 61-jarige heer D. Stoop, kruidenier in Bant in de Noordoostpolder. Hij werd aan getroffen naast de auto, waarmee hij zijn echtgenote had weggebracht naar een ziek familielid in Noordholland. De auto was grotendeels vernield. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is niets bekend. In een ziekenhuis te Doetinchem is overleden de 50-jarige heer H. Vonkeman uit Gorssel, die bij een autobotsing in Hoogkeppel ernstig werd gewond. Bij de ze botsing werd de heer A. H. Olden op slag gedood. Drie Sovjet-journalisten brengen op uit nodiging van de Nederlandse regering van 22 juni tot 2 juli een bezoek aan Neder land. De journalisten zijn de plaatsver vangend hoofdredacteur van de Pravda, Gorjoenof, de plaatsvervangend directeur- generaal van Tass, Wisjnefski, en de plaatsvervangend hoofdredacteur van de Literatoernaja Gazeta, Leontjef. Acht Nederlandse journalisten hebben in de zo mer van 1956 een bezoek aan de Sovjet- Unie gebracht. De Russen brengen nu een tegenbezoek. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oud-Beijerland J. van Root- selaar te Delft. Aangenomen naar Paramaribo (Suri name) C. Groot te Brouwershaven. Geref. Kerken Beroepen te Hengelo (O.) C. Augustijn te Schipluiden. Beroepen te Dordrecht (vac. C. M. van der Loo) H. M. Dercksen te Barneveld. Aangenomen naar Alkmaar (3de pred.pl.) G. van Loenen te Moerdijk, die bedankte voor Zoetermeer. Bedankt voor Hilversum (vac. J. Thomas) J. van Leeuwen te IJmuiden voor Sid- deburen en voor Zuidland S. van der Veen te Arum (Fr.). Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Aalsmeer C. Langbroek te Nieuwe Pekela voor Wormerveer J. H Carlier te Zutphen. In het Tropenmuseum te Amsterdam heeft de gouverneur van de Nederland se Antillen, de heer A. B. Speekenbrink, de jubileumtentoonstelling „Nederland en de Tropen" geopend, die is ingericht ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der vereniging Koninklijk Instituut voor de Tropen (het vroegere Koloniaal Instituut), dat op 1 september zal worden gevierd. Deze tot 15 oktober durende expositie geeft in kort bestek een overzicht van de veranderingen die zich in de loop der tij den hebben voorgedaan in de betrekkin gen tussen Nederland en de tropische lan den. No een geschiedkundige aanloop ligt het zwaartepunt der expositie op het he den en de toekomst, in het bijzonder ten aanzien van de ontwikkeling na de tweede wereldoorlog. De expositie omvat foto's, tekeningen, maquettes, statistisch materiaal, produk- ten en curiosa. „Ik heb me erover verbaasd, dat men u bij de P.T.T. ooit aangesteld heeft. Op uw strafblad prijken maar liefst vier ver oordelingen wegens diefstal", zei de pre sident van de Haagse rechtbank tot een 24-jarige Haagse ex-hulpbesteller van de P.T.T. De jongeman had in november, toen hij nog maar net drie weken als hulp postbesteller werkzaam was, een hele post bestelling (150 poststukken) in een vijver van het Haagse Zuiderpark gegooid, om dat hij geen zin had de brieven rond te brengen. Ambtenaren van de P.T.T. hebben later vele uren werk gehad om alle brieven uit de vijver op te vissen, te drogen en als nog bij de rechthebbenden te bezorgen. Ook had de ex-besteller te verantwoor den omdat hij twee postwissels (ten be drage van 1.- en 25.-) uit de bestel ling had gelicht en aan zichzelf geëndos seerd. Om het geld te kunnen innen voor zag hij ze van valse handtekeningen van de rechthebbenden. De officier van Justitie eiste tegen de jongeman een gevangenisstraf van een half jaar en terbeschikking stelling van de re gering. Op 28 juni doet de rechtbank uit spraak. Het bestuur van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond heeft het voornemen te trachten in overleg met de andere werkgeversorganisaties met een gezamen lijke actie het bedrijfsleven te bewegen tot enige matiging van de wijze, waarop thans personel wordt geworven. Door de spanning op de arbeidsmarkt wordt in toenemende mate in advertenties perso neel gevraagd op uitzonderlijk gunstige voorwaarden, waarbij het lijkt alsof het werk zelf pas op de tweede plaats komt. Dit is vanzelfsprekend een aanslag op de stabiliteit binnen het personeelsareaal. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE „S E R VI C E" TYPING OFFICE vraagt voor enkele hele of halve dagen of langere tijd: Steno Typistes Ned. en/of mod. talen Typi tes Facturistes Adm. krachten en Ponssters Gehuwd geen bezwaar. Hoog honorarium. 7'/2-urige werk dag Wekelijkse uitbetaling Daurloostraat 6, Amsterdam Telef. 798007 WILT U UW HUIS VERKOPEN? Algemeen Makelaarskantoor K"DE VRIES Gasthuissingel 42. Tel. 17781 Haarlem TEL. 5.73.74 "II ERFORIT RECHERCHE^ INFORMATIES XPERTI.SE HAiL LEM-PLANETENPLEIN 20 RlIKUUR 10 I? JO UUR (H Vpir.Chf» 4FSRRASK GEVRAAGD voor het bedienen van automatische wasmachines. Aanmelden WASSERIJ DUYN, Amsterdamsevaart 20. GEVRAAGD: event, aankomend door handelskantoor nabij Houtplein. Brieven met verlangd salaris enz. no. 3099 bur. v. d. blad. 7.65 pér kwartaal of 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: zy die zich met ingang van 1 juli 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1960 gratis. Dit geldt, alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft voor paclijhdiplomaS Donderdag 16 Juni vangen nieuwe cursussen aan voor het praktijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1960 yoor deze snelle cursus Is vereist een behoor lijke intelligentie, werklust en doorzettingsver. mogen. Boekhoudkundige vooropleiding is nief noodzakelijk. In 1959 slaagden 1312 cursisten n.l. 777 voor Pr. Dipl. (Ass.), 271 voor M.B.A. (Ass.) en 264 S.P.D.-M.O. Gemiddeld slaagt 80 van onze candidaten binnen de gestelde opleidingstijd. In!., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 95 en van 79 uur aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TELEFOON 61236 t/m 21 juni bij f5.- waren: Keus uit: Sinaasappel flesvan160 nu120 Frambozen/bessen fles vanISO nu 140 En GRATIS 2 EXTRA spaarzegels! Voor Vader! Bij elke fles sherry, port of vermouth zak a 200 gram Ananas 32 kwartschijven, groot blik J59 in plastic-zak 49 Caroussel-biskwie 250 gram 49 Choc.blok met hele hazelnoten 59 5 Gebraden gehaktballen blik 89 Sinaasappelsapblik 75 Slasaus Ie soortflakon 76 Zoetzure augurken literpot 78 HAARLEM: Amsterdamstr. 50 - Barteljorisstr. 25 Rijksstraatweg 10 - HEEMSTEDE: Raadhuisstr. 49

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7