Uitgaan in Haarlem Het Nederlands Kamerkoor creëerde nieuw werk van Rudolf Escher Holland Festival e#5ilPmt Ngrtzane Groene recreatiegordel tussen Amsterdam-Zuid en Rotterdam Zevenhonderd vogels uit volières gestolen Agenda voor Haarlem en de IJmond Tweede zomercon- cert van het N.Ph.O. f 13.000.- (IN WAARDEBONNEN) ».I".U.LI.I.I..U UT De negen muzen Nieuwe ANWB-weg- wijzers voor autoverkeer iipst -ïÉilif11111s 1 h- - Ppf 9 MOOIE, GAVE HANDEN i/2 cm is genoeg voor beide handen. Velsen-IJ muiden Beverwijk D A B c D E F G H 1 J K L M N O P Q R S T U V W IJ Z PRIjZENBEDRAG EXTRA PREMIE Ti Stoutmoedig denkbeeld van ANWB Hollands polderlandschap bruikbaar voor massale weekend-ontspanning dmÊÈÊiïMÊm LEZEN EN LATEN LEZEN Plotseling vertrek VRIJDAG 24 JUNI 1960 WANNEER EEN BUITENLANDS beroepskoor, dat zich gespecialiseerd heeft in foefjes en trucjes en het verder niet al te nauw neemt met de esthetica van de a-capella-zang, in Holland komt concerteren, dan blijkt, dank zij een handige com merciële organisatie, de „Grote" zaal van het Amsterdamse Concertgebouw „te klein" te zijn. Maar als een keurgroep van eigen bodem, als „Het Nederlands Kamerkoor" van Felix de Nobel optreedt, een ensemble dat om zijn kwaliteit, zijn kunde en artistieke waardigheid terecht een wereldreputatie veroverd heeft, wees zeker dat dan de „Kleine" zaal „te groot" zal zijn. Wie zou er nog twijfelen aan de waarheid van het „mundus vult decipi"? Het was uiteraard donderdagavond weer zo bij het optreden van „Het Nederlands Kamerkoor" in de Kleine zaal, ondanks het feit, dat de uitvoering georganiseerd was in samenwerking met Het Concertgebouw en opge nomen in het programma van het Holland-Festival; Felix de Nobel moest met zijn superieur ensemble weer eens concerteren voor een vrij beperkt gehoor; laat ons aannemen dat het een verzameling fijnproevers was. Wat. geboden werd was trouwens van een aard om de lekkerbekken te doen watertanden, te beginnen alreeds met fragmenten uit het „Requiem" van Victo ria, wiens klassieke polyfonie, gebaseerd op gregoriaanse motieven, om haar mild heid Palestrina naar de kroon steekt. Daarna werd een drietal staaltjes van de kunst van onze zeventiende ecuwse Haar lemse madrigalist Tijmenz Padbrué ten ge hore gebracht: naast een van zijn vijftien „Kusjes" op teksten van Westerbaen, naar het latijn van Junius Secundus, twee stuk jes, op woorden van Brosterhuizen, die Padbrué aan de twee de uitgave van de „Kusjes" met nog een paar andere nummers toevoegde. De geraf fineerde verklanking, die de madrigalisti- sche elementen welke de polyfonie sieren, een prachtig reliëf gaven, deden ons res pect voor de „ghenoeghlicke Tymen", zo als Vondel zijn lijfcomponist noemde, niet weinig groeien. Dat deze Haarlemse stads muzikant ijverig naar de grote Venetiaan Monteverdi gekeken heeft, is buiten kijf: maar als men daarna de geniale omwen- telaar zelf aan het woord hoort met een vrij soort madrigalen, die met hun solis tische bezetting en hun continuopartij de weg vrij maken naar de cantate, dan er vaart men pas was muzikale potentie is." Van bijzonder belang op deze kooravond was de eerste uitvoering van in 1957 ge componeerde cyclus van Rudolf Escher, op teksten van Ronsard. ondertitel „Ciel, Air et Vent". Escher houdt vast aan klassieke vormen, hoofdzakelijk van de canon. Hij schrijft ook tonaal en zijn stemvoeringen houden rekening met de normale zing- Advertentie Mooie, wérkelijk verzorg de handen, ondanks of- was en ander huishoude lijk werk, donk zi| HANDCREME gemaakt met nertsol. ofkom stig von de edele nerts baarheid. Maar hij weet een eigen karak ter aan zijn werk te geven door de decla matie van de uitvoerige teksten en dooi de fantasie van zijn vocale orkestratie. Met dat al is „Ciel, Air et Vent" vooral ritmisch een veeleisend stuk. Het bleek volkomen toevertrouwd aan De Nobel en de zijnen, die er een spirituele en menig maal verrassend-klinkende interpretatie van gaven. Tenslotte ging de oergeëstige „Heirats- post-Kantate" van Gerhard Wimberger, voor koor. clavecimbel en contrabas. Hier mee werd humor van de beste soort als op een goudschaaltje gepresenteerd. De „fijn proevers" konden ook met. deze verklankte huwelijksadvertenties aan hun trekken komen. ]os. de Klerk De recherche in Maastricht heeft twee mannen van 36 en 28 jaar aangehouden, die de laatste twee jaren in Maastricht en omstreken een groot, aantal inbraken in volières hebben gepleegd en totaal ten minste 700 zang- en siervogels gestolen. De waarde van deze vogels varieerde ge woonlijk van .5 tot 10 doch soms wer den dieren met een waarde van 50 tot 60 ontvreemd. De dieven propten de vo gels in hun zakken, waardoor er vaak een aantal om het leven kwam. Van de volières die zij bezochten lieten zij vaak de deuren open. zodat veel vogels wegvlogen. De vogels werden in Maastricht veelal aan Belgen verkocht. De recherche kon slechts een klein aantal van de gestolen dieren achterhalen. Een ptotlukt van N.V. PHILIPS DUPHAR Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag 19.30 uur: Leerlingenuitvoering Coby Riemersma Frans Halsmuseum (binnenplaats): Van daag 20 uur: concert „Die Haerlemsche Musyckcaemer". BIOSCOFEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „A bout de souffle", 18 jaar. Fravis Halsthcatcr: Vandaag, zaterdag maandag, woensdag en donderdag 14. 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Wolga bootsman", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14. i9 en 21.15 uur. zondag tevens 16.15 uur: „Goliath en de barbaren", 14 j Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zendag tevens 16.15 uur: „Het West-Berlijn-mysterie". 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur. zaterdag 14.30. 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The five pen nies", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur. zondag te vens 16.15 uur: „Mag ik een lift van u?", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: ..De schat der Watusi", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag, zaterdag en maandag tot en niet donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „The Royal Ballet", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De strijd om de Zuidpool", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur: „Breng de Bismarck tot zinken", 14 jaar. Zondag 14.30 uur: „Lassie's grote avontuur", alle leeft. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemcndaalseweg 158): Tot 10 juli expositie van tekeningen en aquarellen van A. Voorzanger. „In 't. Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juli dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van prenten van Daumier en Gavarni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 3 juli dagelijks 917 uur: Expositie van werken van Paula Geraedts. Museum Het Huis Vz'n Looy (Kamper laan): Tot. 26 juni dagelijks van 1012.30 en van 13.3017 uur: Expositie van uit gaven, foto's, brieven en bezittingen van Frederik van Ëeden. VRIJDAG 24 JUNI Thalia, 20 uur: „De dokter van Stalin grad". Rex, 20 uur: „Rififi onder de vrouwen". ZATERDAG 25 JUNI Thalia, 19 en 21.15 uur: „De dokter van Stalingrad". Rex, 20 uur: „Rififi onder de vrouwen". Pieter Vermculenmuseum, 1416.30 uur in Cultureel Centrum. VRIJDAG 24 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mis dadige meisjes". W. B. Theater, 20 uur: „De grote ont snapping". ZATERDAG 25 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mis dadige meisjes". \V. B. Theater, 20 uur: „De grote ont snapping". Onder leiding van Marinus Adam opende 't Noordhollands Philharmonisch Orkest het tweede zomerconeert met een uitvoering van het vierde Brandenburgse concert van Bach. Het concertino werd gevormd door de heren Odé en Tames (fluit) en Jan Hesmerg (viool) die men met genoegen weer terugzag aan de eer ste lessenaar nadat hij geruime tijd wegens een indispositie afwezig geweest was. Na deze opgewekte inleiding kreeg men het Vioolconcert in A van Mozart te horen, met. de jonge Duitse violiste Christe Rup- pert als soliste. Zij heeft in 1956 de eerste prijs gewonnen van de Internationale Zo- meracademie te Salzburg. In het eerste deel speelde nervositeit de soliste parten, zoals viel op te maken uit enkele onzuiver heden. Zij herstelde zich in het Adagio, waar zij iets van die stralende aandoenlijk heid wist waar te maken die Mozart's ge heim is. Haar voordracht had hier grote innemendheid en het was jammer dat zij ook nu nog, misschien om redenen van ex pressie, soms een intonatie nam die ge vaarlijk dicht de onzuiverheid naderde. Anderzijds werd men weer getroffen door de welsprekende wijze waarop zij het menuetthema inzette en de gracieuze in slag die haar spel kenmerkte. Adam zorgde voor een zeer goed sluitende begeleiding van het orkest. Dit zomerconeert werd besloten met de Symfonie „Uit de nieuwe Wereld" van Dvorak die in zijn afwisseling van breed- geborstelde heroïek cn pseudo-negerse melancholie een kolfje naar de hand van iedere orkestleider is. Ook Marinus Adam heeft een bijzondere voorkeur voor het werk en zo kreeg de avond een kleurig en mu/.ikantesk besluit. Sns Btinze Advertentie DIT MOET U DOEN Kruis per Rolot 6 letters »jn Uw Rolot (geplakt op een briefkaart) moet uiterlijk a.s. dinsdag. 18.00 uur in het bezit zijn van: ROLOT. Amsterdam U mag twee Rolots op een briefkaart plakken, mits u voor iedere Rolot 50 cent extra fran keert (twee Rolots dus fl.-) Ook zijn KANT-EN-KLAAR ROLOTS verkrijgbaar bij de ROLOT-AGENTEN. Wekelijks trekt notarif Mr. F. A. de Gelder te Amsterdam, de zes winnende lettert, f 10.000.- (in waardebonnen) is voor de inzender met de zes goede letters. Meer goede inzenders delen dit bedrag. Bij geen winnaar blijft dit bedrag staan. Goedgek. door de Min. r. Just, onder Nr. L.O. 570 1361488 d.d. ///5 60. Opbrengst t.b.v. De Ned. Ver. voor Mcatsch. Werk Humonitos, A'dom. Uitslag a.s. woensdag na het nieuws van 18 00 uur over de VARA en vrijdagavond in dit blad met uw nieuwe Rolot. Te laat bin nengekomen ROLOTS blijven geldig voor de volgende trekking, Uitslag trekking 22 juniA B L N O S. Mevr. Bosch-van Dijk te Oss won de pot. U9] Behalve f IO.OOO.- (in waardebonnen) voor de inzenders met 6 goede letters, nu ook totaal f 3.000.- (in waardebonnen) voor de inzenders met 5 goede letters. Residentie-orkest. Het Residentie orkest vertrekt op vrijdag 24 juni in twee vliegtuigen te 9 en 9.20 uur van Schiphol naar Portugal. In het Gulbefkian festival van Portugal zal het Residentie-orkest in totaal vijf concerten geven in Lissabon, Porto, Coimbra en Evora (in Lissabon zal tweemaal geconcerteerd worden). Tijdens de vijf concerten zullen de vol gende werken worden uitgevoerd: Beet hoven Eerste en Negende symfonie, Berlioz Symphonie fantastique. Badings concert voor twee violen en orkest (so listen: Herman Krebbers en Theo Olof) en de Suite coloniale van de Portugese com ponist Frederico de Freitas. Het orkest keert op 1 juli naar Neder land terug. De beide vliegtuigen komen 's avonds omstreeks acht uur op Schiphol (Van onze Haagse redacteur) Van het Amsterdamse Bos tot. de Kra- lingcrhout bij Rotterdam inoet dwars door het Hollandse polderlandschap heen een ongeveer acht kilometer diepe parkstrook komen om aan de behoefte aan mas sa-recreatie in de Randstad Holland te vol doen. Dit stoutmoedige denkbeeld heeft de A.N.W.B. gelanceerd ais mogelijke oplos sing van de enorme behoefte aan recrea tieruimte in het westen van het land. Niet alleen de steeds toenemende omvang van de steden in deze streken, maar ook de snel algemeen wordende vijfdaagse werk week alsmede het voortdurend groter wor den van het aantal auto's en andere mo torvoertuigen dwingen naar de overtuiging ^""|fi A 4 ÊJÊÊÊ&ij&ïMi mtêmÈrnm «MMS»WKi van de A.N.W.B. tot een dergelijke radi cale oplossing. Zowel de Rijksdienst voor het Nationale Plan als de provinciale planologische dien sten van Noord- en Zuid-Holland hebben het maken van groenstroken aanbevolen om het aan elkaar groeien van de grote steden te verhinderen. Maar voor de re creatie zullen de groene gordels onvol doende blijken, vooral omdat veel behoef te zal ontstaan aan ruimte voor een week endverblijf. Uiteraard voldoet 't huidige polderland schap op zichzelf fraai niet aan de eisen van de toekomstige behoefte aan massa-ontspanning. Daarom zullen weilan den afgewisseld moeten worden met speel weiden tussen stroken beplanting en zullen op ruime schaal bossen moeten worden aangelegd. Kampeerterrreinen, bungalow- bedrijven, speelweiden met zwemvijvers en natuurbaden zullen er op ruime schaal een plaats dienen te vinden. Een derge lijk parklandschap in het hart van de Randstad vormt tevens de beste waarborg tegen het dichtgroeien van de Rand stad tot één grote metropool. De toe nemende plaatsing van zomerhuisjes vooral bij de plassen duidt reeds op een natuurlijke ontwikkeling in die rich ting. 1 Een hectare per inwoner Het totale gebied kan dus een vijfhon derd vierkante kilometer groot worden. In een nabije toekomst zal het inwonertal van de steden en grote gemeenten van de Randstad zeker tot vijf miljoen zijn ge stegen, zodat er een gemiddelde van een hectare per inwoner is voorzien. Wat de argrarische bedrijven betreft: die kunnen voor het grootste deel behouden blijven en zelfs functioneel worden ingepast in het parklandschap. Uiteraard gaat 't nog slechts om een idee, al verzamelt de A.N.W.B. reeds gegevens ten dienste van de overheidsinstellingen welke deze gedachten nader dienen uit te werken. Maar het is een idee, dat zowel getuigt van een brede visie op de toekom stige ontwikkeling van het Hollands land schap als van een diepe zorg om de nood aan ontspanningsmogelijkheden voor een overbevolkt gebied. Op de belangrijke kruisingen in de gro te steden zal de A.N.W.B. de traditionele plaatijzeren wegwijzers met de witte ar men gaan vervangen door veel grotere lichtbakens, waarvan de opschriften reeds op honderd meter afstand leesbaar zullen zijn. De gebruikelijke wegwijzer, welke ge heel is afgestemd op de behoefte van fietsers en aan de tijd herinnert dat de A.N.W.B. nog geen Koninklijke Nederland se Toeristenbond was, voldoet minder goed voor het autoverkeer, speciaal in de grote steden. De afgelopen winter genomen proeven hebben tot een geheel nieuw type weg wijzer geleid. In plaats van de plaatijze ren armen heeft men zeer opvallende blau we transparante lichtbakken toegepast. TONEEL Zaterdag 25 juni, Openluchttheater, 20.15 uur: Het Nationaal Toneel van België speelt „Spiegel der Minnen", een rede rijkersspel van Colijn van Rijssels, onder regie van Fred. Engelen. Medewerkenden zijn onder anderen Dom de Gruyter, Yolande Markey, Hilde Uittcrlinden, Ju lienne de Bruyt en Tine Balder. Dinsdag 28 juni, Minerva Theater, 20.15 uur: Cabaret-programma van het ensem ble Willy Walden en Piet Muyselaar, onder de titel „Vrolijk zomeravond amu sement". Medewerkenden zijn Aase Ras mussen, Jo Vischer jr., The Fouryos, Philippine Aeckerlin en Aart Brouwer en het Leedy Trio. Muzikale begeleiding door Jan Neuhuys. Woensdag 29 juni, Minerva Theater, 20.15 uur: Optreden van de cabaret-groep cabaret-groep Willy Walden en Piet Muyselaar. Donderdag 30 juni, Minerva Theater, 20.15 uur. Nogmaals optreden van de cabaret groep Willy Walden en Piet Muyselaar. MUZIEK Vrijdag 24 juni. Binnenhof Frans Hals museum, 20 uur: Donateursconcert van „Die Haerlemsche Musyckcamer", onder leiding van André Kaart, met medewer king van de trompettist Ben Zaal. Op hel programma staan werken van Tele- mann, Albinoni en Quantz. Vrijdag 24 juni, Tuinzaal Concertgebouw. 19.30 uur: Muziekuitvoering door leer lingen van Cobie Riemersma. Zaterdag 25 juni, Stadsschouwburg, 13.45 uur: Leerlingenuitvoering van de stich ting Muziekschool van de maatschappij tot bevordering der toonkunst. Zondag 26 juni, Bakenesserkcrk, 10 uur: Het Haarlems Bachensemble verleent zijn medewerking aan de ochtenddienst. Voorganger is ds. N. van Egmond. Maandag 27 juni, Immanuëlkerk, 20 uur: Concert door de alt Marthy van Kerkhoff en de organist Simon C. Jansen. Op het programma staan werken van Bach, Handel, Mendelssohn, Albert de Klerk en Cor Kee. Woensdag 29 juni. Stadsschouwburg, 20 uur: Kinderoperette „Zigeunerleven" door leerlingen van de muziekschool Hoogerwerff. Donderdag 30 juni, Concertgebouw, 20.15 uur: Zomerconeert van het N.Ph.O., on der leiding van Marinus Adam met so listische medewerking van de pianist Jan de Man. Op het programma staan werken van Stamitz, Beethoven, Rönt gen en De Falla. Dagelijks in 't Goede Uur tot 27 juni, van 2122 uur: Klassiek grammofoonplaten- concert van werk van Mendelssohn en Schumann. Van 27 juni tot 4 juli werk van Beethoven. Iedere zondag, 12 uur: Goldberg-variaties van Bach. BALLET Donderdag 30 juni. Openluchttheater, 20 uur: The little ballet group from Bombay danst „Panchatantra". AM AT EU R TON EEL Maandag 27 juni, Stadsschouwburg. 20 uur: De toneelvereniging „Postaal genoegen" speelt „De kinderen van Eduard". DIVERSEN Vrijdag 24 juni, Wijkgebouw „Irene", Over- vecn, 20 uur: Bijeenkomst van de afde ling Overveen van de Nederlandse Chris telijke Vrouwenbond. Maandag 27 juni, Concertgebouw, 9.30 uur: Uitreiking Veilig Verkeerdiploma's aan de geslaagde scholieren. Dinsdag 28 juni, Concertgebouw, 9.30 uur: Uitreiking Veilig Verkeerdiploma's aan de geslaagde scholieren. Woensdag 29 juni, Tuinzaal Concertgebouw 19.30 uur: Schooltoneelvoorstelling. Donderdag 30 juni, Tuinzaal concertgebouw 20 uur: Bijeenkomst van de Hengelsport vereniging „Haarlem". TENTOONSTELLINGEN Teylcrmuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse. Italiaanse en Franse school van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, Deze in plastic uitgevoerde lichtbakken zijn twee tot drie keer zo groot als de bestaande borden. Op elke arm zullen niet meer dan twee plaatsnamen voorkomen. In de armen, die bijna twee meter lang en zestig centimeter hoog worden, is een TL-buis aangebracht voor de verlichting. Voorts zullen nog voor het einde van 't jaar driehonderd A.N.W.B.-borden wor den toegevoegd aan de bestaande beweg wijzering bij afritten van autosnelwegen. Bij elke afrit zullen tenminste vier -lage- borden worden geplaatst, namelijk een kilometer en vervolgens zeshonderd me ter voor de afrit rechts in de berm, ver volgens op driehonderd meter in de mid denberm een bord dat alleen de doorgaan de route aangeeft en tenslotte vijfentwintig meter voor de afrit het aftakkingsbord. Vergissingen van ter plaatse onbekend ver keer, die tot gevolg kunnen hebben dat men tientallen kilometers moet omrijden, zijn dan uitgesloten. Bij belangrijke afritten zal het aantal richtingborden tot zeven worden uitge breid. de verkeerspleinen krijgen volgens dit systeem in totaal vierentwintig borden. mineralen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 11 15 uur, behalve maan dag en eerste zondag van de maand, van 1317 uur. Expositie tekeningen en etsen van Rembrandt. Dezelfde openings tijden. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur; zondagen 13—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit t.e Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1017 uur, des zondags van 13—17 uur. Voormalig woonhuis. Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 10—12.30 en van 13.30—17 uur, op zondagen van 1417 uur. Cruquius Museum, aan de weg naar Hoofddorp: Dagelijks geopend van 9— 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Des zon dags van 10—12.30 uur en van 14—17 uur. Kunstzaal In 't Goede Uur: Gedurende de maand juni expositie van prenten van Gavarni en Daumier, uit de collectie van drs. H. Prenen. Dagelijks geopend van 1022 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 13: Tot 2 juli tentoonstelling van werken van Paula Geraedts. Dage lijks geopend van 9 tot 17 uur. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken: Romans: Berthold, Het laatste gevecht: Blake. De noodlottige zeereis; Cecil. Vijanden in toga. vrienden in colbert, een humoristische, juridische roman: Christie, Een kat tussen de duiven: Col lins. Bond Street, de roman van een warenhuis; Cronin. Dokter onder de tropenzon; de Jong- Keesing, De zalenman: Lederer en Burdick, Gek ke lui, die Amerikanen..: van Loggem, Mozes in Egypte; Paul en St. John, Een chirurg valt uit de lucht; Wagenaar. Vlucht naar de zon; Bratby, Breakdown; Creasey. The toff and t)ie kidnapped child: Maclean. Night, without end: Stevens, ti me and money; Tertz, The trial begins; White, The aunt's story. Ontwikkelingsbocken: Willcms, In 2fi letters: Schoncveld, Salomo, de vorst van Israels gouden eeuw: Kraemer. Het vergeten ambt in de kerk, een theologische fundering: Euwe en Kramer, Het middenspel (schaken), no. 7: Typen van ko- ningsaanval, no. 8: De verdediging; Steinert, De schatgravers van onze tijd (de avontuurlijke ..jacht" op kostbare metalen): Slicher van Bath, De agrarische geschiedenis van West-Europa: Sclireiner, Over vissen gesproken..: Marcuse, Heinrich Heine in Selbstzeugnissen und Bilddo- kumenten; Albérès. Sartre (Nederlandse tekst); van Aken. Vierde Martijn (Middeleeuws dicht werk); Simons Het paleis van Circe. de Ameri kaanse reizen van Frederik van Eeden; van Cas- pei. Experimenten op experimentelen; Cartens, Jar. Engelman: van Hattum, Plant u niet voort (gedichten): Valsecchi, De metafysische schilder kunst; Battisti. Giotto; Charpentier, Foto's in kleur: Stilma. Kent u Friesland ook zó?; Luns hof, Deze vijftig jaren (1909—'59; Haarlems jaar boek. jrg. 12, 1960-'61. Advertentie De consul-generaal van de Dominicaanse republiek in Amsterdam, de heer Salvador Barinas Tejeda, is 7 juni plotseling uit Nederland vertrokken. Hem werd op Schip hol uitgeleide gedaan door twee recher cheurs. aangezien de heer Tejeda om poli tiebescherming zou hebben verzocht. Om trent de achtergrond van dit plotseling vertrek met onbekende bestemming wilde men zowel van Dominicaanse zijde als van de zijde van het ministerie van Buitenland se Zaken in Den Haag niets mededelen. Wij vernemen echter, dat de heer Tejeda het land om privé-redenen heeft verlaten. Intussen is zijn opvolger, de heer Alejan dro Coen, reeds in Nederland aangekomen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9