Mogelijkheid van extra bewaking bij fustcentrale door politie TAXI 13000 Diocesane jongensschouw van Jong Nederland in Heemstede TENTOPWEKKINGS-CAMPAGNE Renault Dauphine GARAGE DEN HOUT Haarlems Dagblad Verhuizing naar Oude Weg vóór einde van dit jaar Visconcours ten bate van het KWF Nieuw politiebureau in Heemstede Aanmeldingsformulier MAANDAG 2 7 JUNI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 B. en W. antwoorden raadslid Fortgetis Burgerlijke Stand van Haarlem C. de Boer hield een jubileumreceptie Nieuwe verordening voor „Groenendaal" B. en W. willen bouw aan Crnquiusweg Schooltentoonstelling van handenarbeid J. C. Wefers Bettink overleden Eerste jaar van Lieven de Keyschool gaat naar Ged. Voldersgracht Examens Spoedig rijksgoedkeuring voor bouw van Lutherse Kapel in Sinnevelt Op de rijweg spelende jongen aangereden Verbetering van woningen aan Einsteinstraat kost ruim een ton Vrouw bij val van fiets gewond Contactmiddag van Jeugd Automobiel Club Betaling abonnementsgeld per giro Voordracht voor hoofd van Th. M. Ketelaarschool B. en W. van Haarlem zullen nagaan in hoeverre door extra politietoezicht ge durende een kwartier voor en na respec tievelijk het aan- en uitgaan van de na bijgelegen scholen kan worden tegenge gaan dat spelende kinderen zich bij de fustcentrale aan de Friese Varkenmarkt al te zeer aan gevaar blootstellen. De be drijfsleider van de fustcentrale heeft alle mogelijke medewerking toegezegd om te voorkomen dat kinderen zich op het ter rein van de fustcentrale tussen de opge slagen kisten begeven. Dit delen B. en W. van Haarlem mee in antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid de heer A. J. Fortgens, (Arb), die had gewezen op de gevaarlijke toe stand ter plaatse naar aanleiding van een verdrinkingsgeval dat zich onlangs nabij de fustcentrale heeft voorgedaan. De gevaarlijke situatie is, volgens B. en W., ontstaan doordat de kisten van de centrale streeksgewijs zijn opgeslagen en elke stapel kisten van alle kanten be reikbaar moet zijn. Langs waterkant moet een strook van ongeveer een halve meter vrij blijven met het oog op de bereikbaar heid en om de opvarenden van de ter plaatse gemeerde schepen gelegenheid te geven op de wal te komen. Het is niet mogelijk gebleken ter wille van een betere overzichtelijkheid wijziging te brengen in de wijze van opslaan, omdat de gevolgde werkwijze dit niet toelaat. Ook het maken van een afrastering langs de weg- of wa terkant is volgens B. en W. bezwaarlijk, omdat deze maatregel niet alleen zeer kost baar (de afrastering zou minstens twee honderd meter lang moeten zijn) doch daarenboven niet effectief zou zijn. De af rastering zou namelijk gedurende de open stelling van de fustcentrale niet gesloten kunnen worden gehouden. Gelukkig zal dit probleem binnen af zienbare tijd niet meer actueel zijn, nu mag worden aangenomen dat de ver plaatsing van de fustcentrale naar liet ter rein ten zuiden van de Oudeweg zeker vóór het einde van dit jaar een feit zal zijn. Met. de uitvoering van de ophogingswer- ken van het nieuwe terrein welke werk zaamheden aansluitend op de ophoging van het industrieterrein ten zuiden van de Advertentie Zeshonderveertig sportvissers waren zondagmorgen om half zes aan de Ring vaart waar voor de zevende maal de wed strijd ten bate van het Koningin Wilhel- mina Fonds werd georganiseerd door de wedstrijddcommissie van de H.S.V. „Haar lem". Het fraaie weer werkte niet weinig mede om het concours volledig te doen slagen. Er waren zelfs deelnemers uit Groningen en Delft gekomen om voor dit goede doel een steentje bij te dragen. Er werd een zéér spannende strijd geleverd om de grootste vis. Om precies 8.45 uur was deze strijd gegindigd en ter plaatse werd reeds een voorlopige uitslag vastge steld. De grootste vis werd gevangen door de Nys met een brasem van 43 cm. Deze vis was goed om de gelukkige van ger in het bezit te stellen van een com pleet dames- of herenrijwiel naar keuze. De Klaas de Vries-wisselbeker werd dit jaar gewonnen door Winkelaar met in to taal 18 bovenmaatse witvissen. Naast deze bokaal komt hij nog in aanmerking voor een werphengel met molen. Tweede werd Leuven met 14 st., 3 De Wereld met 12 st., 4 Houweling met 10 st., 5 en 6 resp. Van Dies en Van der Jagt met 9 st., 7 Hendriks met 8 st. 8,9 en 10 werden Schmidt, Heuverkamp en Heesemans ie der met 7 st. De wisselbeker voor de eerstkomende dame gaat dit jaar naar Mevrouw Compier met 6 st. De feestelijke prijsuitreiking zal plaats hebben donder dag in de tuinzaal van het gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. Advertentie BEVALLEN van een zoon: 24 juni: H. J. BakkerBosveld; M. T. T. BekedamRen- nings; A. A. C. GrevenVan der Wiel; A. G. LommerseKortekaas; M. L. D. de ClercqJost; 25 juni: T. M. Stolwijk Bogers. Van een dochter: 22 juni: D. E. Kool moesWilkes; 23 juni: E. C. Rietveld Malinosky Blom; 24 juni: A. van der Kort Orsel; A. J. HartmanDijkstra; T. Bijs- ter-v. d. Beek; 25 juni: M. A. J. Westerhuis- van Gestel; S. M. WeijersMeijer; M. An- spachBouwer. ONDERTROUWD: 25 juni: F. M. Hulse boschJ. M. Verzeilberg; J. van Driel J. E. van der Lusdonk. GEHUWD: 25 juni: H. KomduurJ. van der Wiele; D. LeichelO. Y. Dinkebach; K. de JongeI. van Gogh. OVERLEDEN: 23 juni: J. P. Kelder, 73 j., Kamperlaan; W. G. van Schie—Nowee, 70 j., Javastraat; W. H. Wessels, 77 j., Prin- sessekade; J. Hoedemaker, 57 j., Kamper laan; C. A. W. Fransen, 4 weken, Kamper laan. Oudeweg worden uitgevoerd, is reeds een begin gemaakt. „Het zal U duidelijk zijn," aldus B. en W. „Dat wij het treffen van de vorenbedoelde kostbare en bovendien weinig effectieve voorziening onder de ge geven omstandigheden niet verantwoord achten." Wel willen B. en W. nagaan in hoeverre extra politiebewaking mogelijk kan zijn. Advertentie Op een geanimeerde receptie, die zater dag in het gebouw van de Inspectie der Domeinen in de Wilhelminastraat te Haar lem gehouden werd, hebben velen de heer C. de Boer gelukgewenst met het feit, dat hij veertig jaar in rijksdienst is en vijf- tentwinfig jaar op de inspectie werkzaam is geweest. De inspecteur dér domeinen, de heer C. S. Heerma van Voss, gevraagde van de prettige samenwerking tussen hem en de jubilaris en overhandigde de heer De Boer, na zijn korte toespraak een ge schenk onder couvert. De directeur van het Staatsvissershavenbedrijf, mr. R. van Heerden, bracht de jubilaris dank voor de prettige wijze, waarop hij altijd de belan gen van het bedrijf heeft behartigd. Als oudste employé op de inspectie sprak de heer A. Kok, die zijn jubilerende collega een autoborstel met toebehoren aanbood. Nadat de heer H. H. Oppelaar namens het personeel het woord had gevoerd ble ven de aanwezigen nog enige tijd bijeen. Het is onder meer verboden in het wan delbos „Groenendaal" in Heemstede te schreeuwen, vuurtje te stoken, brandende voorwerpen of afval neer te werpen, te snijden, schrijven of krassen op bomen, banken, gebouwen en andere eigendom men van de gemeente Heemstede, in bo men of op hekken en muren te klimmen en beplanting weg te nemen of te-bescha digen. Dat staat onder .rr^eer te lezen in de nieuwe verordening'-vóor hét wandel bos „Groenendaal", die B. en W. aan de gemeenteraad hebben voorgesteld. De oude verordening dateerde van 1913 en was verouderd. B. en W. van Heemstede willen een po litiebureau bouwen op een terrein naast het gebouw van Openbare Werken aan de Cruquiusweg. Voor het maken van een schetsontv^erp vragen zij de gemeenteraad een krediet van vijfduizend gulden. In zijn vergadering van donderdagmiddag zal de raad hierover beslissen. Het huidige politiebureau is beslist n- voldoende en daarom is al lange tijd uit gezien naar een oplossing van de huis vestingsmoeilijkheden. B. en W. meenden deze te hebben gevonden in uitbreiding van het raafhuis en van de Meerlhorst". Na de uitbreiding van het raadhuis zouden hier de diensten kunnen worden gehuis vest die nu nog in de „Meerlhorst" zijn ondergebracht. Het uitgebreide „Meerl horst" zou dan tot politiebureau kunnen worden verbouwd. De openbare leeszaal zou verhuizen naar het gebouw dat thans als politiebureau dienst doet. B. en W. hebben zich over de mogelijk heden van deze reorganisatie laten voor lichten. Hierbij is de verbouw van de „Meerlhorst" sterk ontraden. De verbouw van dit huis zal, gezien de hoge kosten, nooit een geheel bevredigende oplossing bieden. Voorts zal de vestiging van de leeszaal in het politiebureau aan de Raad huisstraat niet zonder nadelen zijn. Het gemeentebestuur wil daarom zijn aanvankelijke verbouwingsplan niet hand haven. Gemeend wordt dat beter een nieuw gebouw voor de huisvesting van de politie kan worden opgetrokken. B. en W. willen zo snel mogelijk een begin maken met de voorbereidingen voor de bouw. Zij wij zen erop dat hun plan voor uitbreiding van het raadhuis niet is gewijzigd. Het afgelopen week-einde hebben ouders en belangstellenden in het gebouw van de schoolvereniging „Aerdenhout-Bentveld" in Aerdenhout de werken en werkjes van de leerlingen kunnen bezichtigen, die deze gedurende de twee wekelijkse handenar- beiduren vervaardigd hebben. Het hoofd van de school, de heer R.Reinalda, ver klaard dat de kinderen zoveel mogelijk vrij zijn gelaten in de keuze en de bewer king van de materialen, zonder dat daar bij echter de leidende taak van het on derwijzend personeel uit het oog is verlo ren Aan de resultaten kon men zien, dat de kinderen met plezier gewerkt hadden aan de figuurtjes van aardewerk, het bor duurwerk, de tekeningen en de grotere voorwerpen van hout of leer. Een leerling uit de hoogste klas had zelfs een prachtig geschilderd en gelakt bureautje vervaar digd, waar hij dan ook een jaar over ge daan had. Sommige leerlingen zijn reeds zo bedreven geraakt in het vervaardigen van allerlei voorwerpen, dat zij van de kleine houtbewerkingsbank gebx-uik mogen maken, die de school bezit. Een gedi-even koperen vaasje bewees, dat voor enkele kinderen de kopei-bewei'king niets vreemd meer had. Naast de meer gebruikelijke materia len zoals hout, koper en klei, bleken de kinderen toch ook in staat voorwerpen van afvalmateriaal, zoals oude conservenblik- jes en stukjes binnenband te maken. De trommeltjes, die op deze tentoonstelling hingen en die de kinderen voor ritmische begeleiding tijdens de zangles gebruikten, vormden het bewijs hiervan. Men tracht echter de scheppingsarbeid van de kinderen zoveel mogelijk in dienst van het onderwijs te stellen en van dit streven vormde de plaquette van de ha ven van IJmuiden een goed voorbeeld. Ongeveer 250 leden van de r.k. jeugd beweging Jong Nedei'land hebben in het afgelopen weekeinde op het landgoed „Ma- riënheuvel" aan de Glipperdreef in Heem stede een geslaagde jongensschouw gehou den, waarbij groepen uit onder meer Haax-- lem, Amsterdam, Alkmaar en Hilvei'sum de ondei-linge banden hebben verstevigd en tijdens sportwedsti'ijden tegen elkaar in een sportieve wedijver zijn uitgekomen. Dit weekeindkamp was de eerste dioce sane jongensschouw van deze jonge jeugd beweging, die in het zuiden van ons land ï-eeds een gi-ote aanhang heeft, maar in het bisdom Haarlem nog min of meer in het beginstadium vei-keert. Evenals elders in het land maakt de beweging in dit bis dom een gezonde groei door, hetgeen erop wijst dat het programma van sport en spel vele jongens aanspreekt. Na kennismaking en opening van de jongensschouw werd een kleine tentoon stelling van foto's en handenai'beid -werk stukken ingericht. Voor een „hooggeëerd publiek" verzorgden de jongens 's avonds een bont circusprogi'amma, waai'mee zij bij de genodigden v;eel plezier teweeg brachten. Clowns presenteerden enkele on vervalste gooi- en smijt-nummers, kracht patsers lieten zien over sterke spieren te beschikken en acrobaten demonstreei'den hun toeren. Een muzikale clown wekte de indruk, alsof hij zó uit een echt circus was Cajanus is terug in Haarlem. Zaterdag morgen arriveerde het in Rotterdam door de firma J. H. van der Eerden gerestau reerde schilderij van de befaamde reus bij de Grote Kerk, waar het vanmorgen onder groet belangstelling is opgehangen. De foto geeft duidelijk aan, hoe lang de achttiende-eeuwse reus eigenlijk wel was, want het portret stelt Cajanus op ware grootte voor. De bode rechts, die toch heus geen klein postuur heeft, steekt er maar iel bij af. Het schilderij 3.10 bij 1.70 meter groot is omstreeks het midden van de acht tiende eeuw door een onbekende meester geschilderd. Het heeft jarenlang een plaatsje in het Haarlemse Proveniershuis gehad. Later herbergde het stadhuis de merkwaardige reus, totdat het schilderij een aantal jaren geleden iverd overge bracht naar het kerkje van Spaarnivoude, dat herinneringen had aan een andere gro te man: de reus van Spaarnivou. In dit kerkje heeft het schilderij veel van vocht geleden. De gemeente Haarlem heeft het onlangs teruggevraagd en liet het in Rot terdam restaureren. In overleg met de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente is besloten de beeltenis van de in 1749 overleden reus in de Grote Kerk op te hangen, dicht bij de plaats waar Cajanus is begraven. ovei-gestapt. Natuurlijk was er ook een muzikaal wonderkind van drie jaar, dat voor de toekomst veel belooft. Een fakir „doorzeefde" tijdens een geheimzinnige séance een van de jongens, waarna een circusoi-kest er weer plezierig op los speel de. Met bijzonder veel animo speelden de „artiesten" de diverse nummers, die aan elkaar werden gesproken door twee cir cusdirecteuren van dertien jaai', een West- friese directeur vóór de pauze en een on vervalste Amsterdamse directeur na de pauze. Zondagmorgen droeg de diocesaan aal moezenier H. G. Tuin op het kampeerter rein een h. mis op, waarbij een zangkoor van jongens enige psalmen van Gélinau zong. De hoofdcommissaris van Jong Ne derland, de heer A. Michels, sprak de jon gens 's morgens toe en toonde zich enthou siast over de plezierige stemming die er tijdens deze jongensschouw heerste. De diocesane leider, de heer A. Hoogkamer, achtte het kamp voor een nauwer contact tussen de gi-oepen zeer waardevol en zag grote mogelijkheden voor een verdere uit bouw van deze jeugdbeweging in dit bis dom, met name in de kop van Noordhol land. Op het sportterrein van het seminarie „Hageveld" 'werd een sportpi-ogi-amma af gewerkt. De divei'se groepen kwamen te gen elkaar uit in volleybalwedstrijden en in atletieknummers. Tot besluit volgde er een prijsuitreiking aan de winnende groe pen. Voorts ontvingen alle deelnemende groepen een herinneringswimpel. In Oosterbeek, waar hij de laatste jaren woonde, is op negenenzeventigjarige leef tijd overleden de heer J. C. Wefei's Bet- tink, die een groot aantal jaren een zaak in huishoudelijke artikelen aan de Grote Houtstraat te Haarlem heeft geleid. Vijf jaar geleden trok hij zich uit zaken te rug en verkocht de winkel aan Albert Heyn, die daarin een supermarket ves tigde. De crematie is bepaald op woensdag 29 juni om twaalf uur te Dieren. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van f 90.000 voor het treffen van voorzieningen aan het schoolgebouw Gedempte Voldersgracht 20, waar het eer ste leerjaar van de Lieven de Keyschool voor individueel lager technisch onder wijs zal worden ondergebracht. Dit is noodzakelijk met het oog op de instelling van het derde leerjaar van deze school, waardoor geen ruimte voldoende is in het bestaande schoolgebouw aan de Schoterstraat. De ruimte in het gebouw aan de Gedempte Voldersgracht komt vrij, doordat de r.-k. industrie- en huis houdschool haar nieuwe gebouw aan de Garenkokerskade beschikbaar krijgt. Voor genoemd bedrag zal tevens het niet door de Lieven de Keyschool in gebruik te nemen gedeelte van het gebouw aan de Ged. Voldersgracht worden vernieuwd met het oog op de tijdelijke huisvesting van de Haaidemse Huishoud- en Industrie school. Deze tijdelijke huisvesting is no dig met het oog op noodzakelijke verbete ringen aan het gebouw in de Voorhelm straat. Geslaagd voor het diploma mulo A: E. C. C. Zwart. Velsen (v.)*; G. P. de Zwarte. Velsen (v.)*; W. v. d. Burg, Beverwijk (m.)* M. M. Dingier, Beverwijk (v.)*; G. Nuis, Haarlem (v.)*; R. A. v. d. Bovenkamp, Beverwijk (m.); G. I. de Haan, Velsen (v.); C. Homburg, Velsen (m.); P. A. C. Frater man (m); I. C. Eken, Haarlem (V.)*; E. C. W. Bakker, Lisse (v.)*; J. D. Ziegelaar, Sas- senheim (v.)*; H. J. Meemelink, Warmond (m.)*; W. Schoemaker, Bloemendaal (v.)*: C. N. Batenburg, Sassenheim (m.)*; P. G. Benschop, Sassenheim (m.)*; N. Breedijk Sassenheim (m.)*; H. Corver, Warmond (v.); H. den Butter, Abbenes (m.); D. van Biezen, Sassenheim (m.); C. den Hollander Haarlem (m.)*; A. Tibboel, Lisse (m.)*. Geslaagd voor het diploma mulo-B: R. H. Andi'inga, Heemskerk (m.); J. J. V. Colijn. Beverwijk (m.); H. v. d. Wal, Haarlem (m.) Afgewezen werden zeven kandidaten. (m.) is man; (v.) is vrouw; is met mid denstandsdiploma. Advertentie MORGENAVOND begint de grote van het LEGER DES HEILS Lt. Kol. F. HOLLAND (vanuit Engeland) zal de leider zijn op de eerste avond. Tot en met zondagavond zullen er bezielende samenkomsten worden gehouden met medewerking van een speciaal tent-team. STANDPLAATS TENT: Zaanenstraat hoek Spaarndammerweg. Aanvang 8 uur. Iedereen is hartelijk welkom Na onderhoud met minister Zaterdag hebben de vice-voorzitter en se cretaris van de synodale commissie van de Evangelisch Lutherse Kerk, respectie velijk dr. W. F. Lichtenauer en ds. C. Pel. vei-gezeld van ds. G. Kroes en de heer H. J. Verkouw, in Den Haag een onderhoud gehad met de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, naar aanleiding van in maart van dit jaar aangevraagde rijks- goedkeuring voor de bouw van een Lu- therkapel in de Haarlemse stadswijk Sin- nevelt. De aanleiding tot dit gesprek was gelegen in de omstandigheid dat de be doelde i'ijksgoedkeuring in verband met de overspannen arbeidsmarkt tot dusverre nog niet kon worden verleend. De Evangelisch Lutherse delegatie heeft tijdens de haar vei-leende audiëntie aan minister Van Aartsen een memoran dum overhandigd en in het zeer geslaag de onderhoud de noodzakelijkheid van de bouw van de kapel bepleit. Nog dezelfde dag mocht de secretaris van de synodale commissie van het de partement telefonisch de mededeling ont vangen, dat de rijksgoedkeuring dezer dagen zal worden afgegeven. Daarmee zal de bouw van de kapel een belangrijke stap nader tot verwezenlijking zijn gekomen. Nadat nog enige verder te treffen voor bereidingen zullen zijn ter hand genomen, mag verwacht worden dat zonder ver dere tegenslagen over enige maanden met de bouw een begin kan worden ge maakt. Zondagavond om acht uur is een twaalf jarige jongen uit de Van 't Hoffstraat in Haarlem bij zijn spel in deze straat door een scooter aangereden en gewond. De bestuurder van de scooter, een 20- jarige Heemstedenaar, gaf, toen hij een groepje jongens, dat op de rijweg met een bal speelde, enkele keren signaal. De jon gens gingen op het trottoir, maar een hunner liep weer de rijweg op, toen de scooterrijder passeerde. De scooter ï-eed de jongen aan, die enke le meters werd meegesleurd. Hij kreeg een lichte hersenschudding, een gebroken enkel en schaafwonden aan armen en be nen. Hij werd in de Mariastichting opge nomen. Voor het herstellen van de dakconstruc tie en de overige gebreken aan het com plex va'n zestig gemeentewoningen aan de Einsteinstraat in Haarlem, is volgens de gemeentelijke dienst voor Volkshuisves ting een bedrag nodig van 116.000. B. en W. vragen de raad het reeds verleende krediet van 15.000 voor het doen instel len van een onderzoek naar de gebreken van genoemde woningen te verhogen tot f 116.000. Het x-esultaat van het ingestelde onder zoek is neergelegd in een tweetal rappor ten: één van het proefstation voor bouw materialen Koning en Bienfait, Amsterdam en één van de dienst voor de Volkshuis vesting. Volgens de door eerstgenoemd bureau aan de hand gedane oplossing zou het herstel 143.000 kosten. De dienst voor de Volkshuisvesting beveelt een werk methode aan. die 116.000 zou vergen. B. en W. hebben aan de minister var Volkshuisvesting en Bouwnijverheid ver zocht een deel van de totale kosten op te mogen nemen in de stichtingskosten van het complex. Indien dit verzoek zal worden toegestaan zal dit tot gevolg kunnen hebben dat de huurprijs van de woningen omhooggarat Voor de bewoners zal dit volgens B. en W echter weinig uitmaken, omdat by de ver boging van de basishuur de per 1 april voorlopig opgelegde huurverhoging een verlaging zal ondergaan, welke ongeveer gelijk zal zijn aan het bedrag van de even tuele verhoging van de basishuur, zodat uiteindelijk de huur praktisch ongewijzigd zal blijven. Voor zover de kosten niet in de stich tingskosten zullen worden opgenomen, hebben B. en W. de minister verzocht goed te keuren dat de uit die kosten voort vloeiende jaarlijkse lasten ten laste van de exploitatie van het complex worden gebracht. Inwilliging van dit verzoek zal niet van invloed zijn op de hoogte van de huren. Zaterdagavond op het middernachtelijk uur is op de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord een 22-iarige inwoonster van Haar lem van haar fiets gevallen en gewond. Volgens ooggetuigen zou het ongeluk zijn gebeurd doordat de man van de Haarlemse, die naast haar fietste, haar tijdens een woordenwisseling een klap gaf. De man, een eveneens 22-jarige verfmen- ger wei-d aangehouden. Hij beweerde dat hij tegen de stoeprand was gereden. Hij dreigde te vallen en greep zijn vrouw vast om steun te zoeken. De vrouw verloor het evenwicht en sloeg ruggelings over haar fiets op straat, aldus de man. De wielrijdster werd met een hersen schudding, een hoofdwond en een schaaf wond aan een been in het Grote Gasthuis opgenomen. Waarschijnlijk zou zij van daag naar haar woning worden gebracht. Het echtpaar leeft door de woningnood gescheiden. Advertentie Nauwelijks te geloven, maar wij willen het u bewijzen: Geruisloos en trekken als een 6-cyl. Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Zeer lage afschrijving. Op achterportieren spec, bevei liging voor kinderen. Demonstr. z. enige verpl. Prijs: ƒ5650.— Hoofdagentschap Telefoon 12138 Zaterdagmiddag heeft de afdeling Haar lem-Bollenstreek van de Jeugd Automo biel Club de eerste contactmiddag in de veilingzaal van de Hobaho in Lisse gehou den. Hier werd de voorlopige samenstel ling van het bestuur der afdeling meege deeld. Dit bestuur bestaat uit Rob Nieuwen- stede, K. Heyl, Warmond; seci-etaresse: Ruud Nieuwenhuis, Lisse en Fr. de Voogd, Heemstede. Namens het hoofdbestuur van de Jeugd Automobiel Club zette de heer Pezaro het doel hiervan uiteen. De J.A.C. propageert het skelteren en dunt de le den hierbij van advies. Tijdens de ver gadering gaf zich een aantal nieuwe le den op, waardoor het ledental tot honderd steeg. Nadat het voorlopig bestur was geïnstalleerd, werden enkele films ver toond. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Voor de benoeming van een hoofd van de Th. M. Ketelaarschool voor mulo heb ben B. en W. van Haarlem een voordracht samengesteld, waarop de volgende namen voorkomen: 1. de heer J. Henstra te Haar lem, 2. de heer H. Pierhagen te Haarlem en 3. de heer R. A. Suir te Middenbeem- ster. Ondergetekende: Naam: Straat. «w««~. Plaats: .-*>-• ïv.-....i. wenst zich met Ingang van •••••'«•••••'ft •TeVnW»'» »W. V* te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT f 7.65 per kwartaal of f 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: ••Vf» iW«WMVIV« Zfl die zich met ingang van 1 juli 1960 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1960 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- ln kwartaalabonnementen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7