Leopoldstad gereed voor onafhankelijkheid Londen is teleurgesteld door Russisch optreden Hallstein pleit voor fusie der drie Gemeenschappen A VERZEKERINGEN RIJPMA Flinke winkeljuffrouw gevr. ASSISTENTEN (vrl.) magazijnbediende/transporteur Koning Boudewijn en premier Eyskens zijn vandaag in Kongo aangekomen V HOUTWORM „C 0 V E L I N E" medewerker (ster) V KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. WOENSDAG 2 9 JUNI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Raoul Castro in Praag Russische ambassadeur op Cuba een meesterspion? Broodprijsstop in het oosten Parijs ziet verband met getorpedeerd topoverleg Verolme zoekt arbeids krachten buiten de grens Produktschap aanvaardt EEG-voorstellen inzake groenten- en fruitbeleid EUROPEES PARLEMENT Leerstoel in verkeers- en vervoerseconomie Engeland wil regeling voor Europese handelseenheid FELIX BONZO RECHTSBIJSTAND Buitendienst functionaris LEOPOLDSTAD (ANP) In Leopold stad worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de feestelijke plechtighe den, waamede België donderdagochtend om elf uur in aanwezigheid van koning Boudewijn en eerste minister Eijskens de onafhankelijkheid zal verlenen aan zijn Afrikaanse kolonie: Belgisch Kongo. De brede boulevards van de stad zijn ver sierd met honderden Kongolese vlaggen blauw met gele sterren met hier en daar de Belgische nationale driekleur. Belgische ministers onderhandelen met de jonge Kongolese regering om nog voor de 30e juni tot de ondertekening van vriendschapsverdragen te komen en de leden van de Kongolese senaat kwamen gistermiddag in een besloten vergadering bijeen om vast te stellen welke vergoedin gen zij als vertegenwoordigers van het volk zullen mogen ontvangen. Premier Loemoemba heeft voor de ra dio een beroep op de Kongolezen gedaan om kalm te blijven en de orde niet te verstoren tijdens de viering van de onaf hankelijkheid van de republiek. Afgevaar digden uit meer dan vijftig landen zijn de afgelopen dagen uit alle delen van de wereld in Leopoldstad aangekomen om de feestelijkheden bij te wonen en de hotels in de stad zijn overvol. Dat zijn ook de vliegtuigen, die nog steeds dagelijks de terugreis naar Brus sel maken met de vrouwen en kinderen aan boord, die door hun bezorgde echt genoten naar huis zijn gestuurd. „Niet uit angst, maar als voorzorgsmaatregel," zo als de meesten met nadruk verzekeren. Want ook dinsdagochtend werd de ogen schijnlijke rust in de stad zeer verstoord door een betoging van een duizendtal Kon golezen tegen de regering-Loemoemba, die dit keer in tegenstelling tot het afge lopen weekeinde geen gewonden eiste, maar door de waakzame gehelmde en met geweren gewapende Kongolese ordetroe pen met traangasbommen in rustiger ba nen kon worden geleid. Ook elders in het uitgestrekte land blij ven politieke moeilijkheden dreigen. Voor een groot deel komen zij voort uit de ontevredenheid van stamgroeperingen over de wijze, waarop zij al dan niet in de centraie regering zijn vertegenwoordigd. Zo vertrokken in de nacht van maandag op dinsdag de Belgische minister-resident in Kongo, Ganshof van der Meersch, en een aantal van zijn medewerkers in aller ijl naar Elizabethstad om te trachten het altijd aanwezige en thans weer acute ge vaar te bezweren, dat een deel van de rijke provincie Katanga zich van de Kon golese republiek zal afscheiden. Bij de debatten over de aanvaarding van de regering-Loemoemba in de Kongo lese Kamer waren er ettelijke sprekers, die om de één of andere reden lieten blijken dat zij zich in geen geval onder- alle omstandigheden aan de centrale re gering gebonden zouden voelen. Zo kon digde Albert Kalondji, wiens volgelingen in Leopoldstad al enige malen hebben be toogd tegen het feit, dat hij niet in de centrale regering is opgenomen, aan dat hij geen diensten kon verlenen aan een anti-democratische regering en dat hif een autonome provincie-Kasai zou vormen, met Bakwanga als hoofdstad. Niet alleen politieke, ook economische en financiële moeilijkheden zullen de Kon golese regering voor grote vraagstukken stellen. Het economische herstel van het land in de tweede helft van het vorige jaar na de internationale economische re cessie werd abrupt afgebroken door de politieke ontwikkeling en slechts dank zij een Belgische bijdrage van ruim 2,5 mil- PRAAG (AFP, UPI) De broer van de premier Fidel Castro, Raoul, de Cubaanse minister van Defensie is in Praag aange komen voor een verblijf van enkele dagen op uitnodiging van de Tsjechoslowaakse minister van Buitenlandse Zaken Vaclav David. Reeds eerder is een economische missie van Cuba, onder leiding van de directeur van het instituut voor de agra rische hervorming, in Praag aangekomen, voor besprekingen over de aankoop van materiaal voor de ontwikkeling der Cubaan se industrie. WASHINGTON (UPI) De landbouw- commissie uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft haar goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp dat presi dent Eisenhower de bevoegdheid geeft de import van suiker uit Cuba te beperken. Premier Fidel Castro heeft gedreigd alle Amerikaanse particuliei-e eigendommen op Cuba in beslag te nemen indien de Cu baanse suikerexport naar de Verenigde Staten zou worden verminderd. WASHINGTON (UPI) Volgens goed- ingelichte bronnen heeft de Russische re gering tot haar ambassadeur in Cuba een man benoemd die in de eerste jaren veer tig het wijdvertakte Russische spionage- net in Canada leidde. De benoeming van Sergei N. Koedriavtsjev, aldus de zegslie den, wordt beschouwd als een poging om op de drempel van Amerika in de Ca ribische Zee een Russische spionage-or- ganisatie in het leven te roepen. Koedriavtsjev was eerste secretaris van de Russische legatie (later ambassade) in Canada van 1942 tot 1945, toen Igor Goe- zenko, een code-klerk op de ambassade op 5 september 1945 naar het westelijk kamp overliep. Vies HAVANA (UPI) De semi-officiële ra dio-omroep van Cuba heeft de Verenigde Staten zijdelings verantwoordelijk gesteld voor de munitie-ontploffing in de haven van Havana. De Amerikaanse president werd betiteld als „zijne majesteit, Cae sar Attila Nero Caligula Eisenhower" en de Verenigde Staten als een „vieze, de cadente democratie". Schuldig (Reuter) De anti-Castro groep La Cruz heeft in Miami (Florida) verklaard, dat haar agenten de ontploffing van zon dag in Havana hebben teweeggebracht, waarbij twee doden zijn gevallen. De agen ten hadden vrachtauto's met tijdbommen jard Belgische frank zal het land in het eerste jaar van zijn bestaan een sluitende begroting kunnen hebben. Daar staat te genover dat de kosten, die gepaard gaan met de onafhankelijkheid, op meer dan een miljard frank worden geraamd. De jonge staat begint zijn bestaan met de zware lasten van een onevenredig groot bestuursapparaat. De dertien miljoen Kongolezen, die een land bewonen dat tachtig keer zo groot is als Nederland en die gemiddeld niet meer dan 200 gulden per jaar verdienen, zullen worden bestuurd door 150 centrale en provinciale ministers, een 500-tal pro vinciale afgevaardigden en een 230 Kamer leden en Senatoren. Leopoldstad, waar voor het „paleis dei- natie" de rij limousines van ministers en volksvertegenwoordigers gestadig aan groeit, bereidt zich voor op de feestelijk heden, die voor de helft, met een bedrag van dertig miljoen Belgische frank dooi de regering in Brussel worden bekostigd. In de Staatscourant is een beschikking verschenen, waarbij voor volkswitbrood, waterwitbrood en volksbruinbrood voor de provincies Overijsel en Gelderland een prijsstop wordt afgekondigd. De prijzen voor de genoemde broodsoorten zullen per 800 gram niet hoger mogen liggen dan de prijzen geldende op 17 januari 1959, ver meerderd met één cent, aldus deelt het ministreie van Economische Zaken mee. De ministers van Economische Zaken en van Landbouw en Visserij hebben tot deze maatregel besloten nadat deze kwestie met. de Nederlandse Bakkerijstichting was besproken. Tijdens deze bespreking heeft de minister van Economische Zaken me dedeling gedaan van de overwegingen die tot het nemen van deze maatregel heb ben geleid. Gebleken is dat in het bijzon der in de provincies Overijsel en Gelder land eigenmachtig prijsverhogingen zijn tot stand gebracht waarover derhalve niet in voorafgaand overleg met het ministe rie van Economische Zaken overeenstem ming was bereikt. In een aantal andere gevallen was niet voldaan aan de voor waarde die bij de toepassing van de prijs verhoging der genoemde broodsoorten met ingang van 27 april 1960 was gesteld. Deze voorwaarde houdt in, dat voorzover reeds voor 27 april 1960 de prijzen voor genoemde broodsoorten hoger waren dan die welke op 17 januari 1959 in rekening werden gebracht, een verdere verhoging achterwege dient te blijven, aldus het ministerie. (Van onze correspondent in Londen) Als hoofdreden voor het Russische op treden in Genève beschouwt men in Lon den het feit dat de Russen niet meer met de Amerikanen te maken willen hebben zolang Eisenhower president is. Dit is waarschijnlijk slechts een uitvlucht ter verberging van de inwendige problemen in de Sovjet-Unie. Voor de Britse rege ring is de gebeurtenis een nieuwe ernsti ge tegenslag omdat premier Macmillan, juist na de mislukking van het topgesprek, zo optimistisch bleef, uitgaande van de veronderstelling, dat er, ondanks alles, op beide conferenties in Genève spijkers met koppen zouden kunnen worden gesla gen. Vandaar dat men in Britse rege ringskringen thans de hand in eigen boe zem steekt. Zo laat de conservatieve „Daily Tele graph" de bittere critiek horen dat de Britse regering alle voeling mist met de Russische politiek. De oorzaak van de steeds weer nieuwe westelijke verbazing over Kroesjtsjevs „schok-tactiek" is dat het Westen er van blijft uitgaan, dat er met de Sovjet-Unie op ernstige wijze di plomatiek zaken valt te doen. De waar heid is echter dat de Russen, om welke reden dan ook, weer koude oorlog-propa- ganda bedrijven. Het is niet genoeg voor het Westen om de beledigde on schuld te spelen. De westelijke tactiek zal zich aan de nieuwe Russische stemming moeten aanpassen en grondig worden ge wijzigd, opdat de Sovjet-Unie de conse quenties van het eigen schuldige optreden zal ondervinden. Berekende breuk De „Times" spreekt over een bereken de breuk, hoewel het beleid een element van oprechte ergernis kan bevatten. De werkelijke reden voor de Russische actie werd getoond in Kroesjtsjevs lange rede voor het Roemeense communistische par tijcongres vorige week. Indien het Westen en speciaal Washington de blaam moet treffen voor de mislukking van het topge sprek, dan moet dit ook de schuld kun nen krijgen van een torpedering van de ontwapeningsconferentie, omdat beide bij elkaar horen. Dit is het geschikte tijdstip voor een breuk. Het Russische ontwapeningsplan, waar van algemeen wordt aangenomen dat het een stap voorwaarts is, staat in de volle aandacht. Kroesjtsjev wil waarschijnlijk verwarring stichten en de Verenigde Sta ten in het defensief houden, tenminste tot de presidentsverkiezingen voorbij zijn. In dien dit juist is, dan zijn de vooruitzich ten somber. De breuk kwam op het ogen blik dat het Westen niets meer had aan te bieden. De nieuwste Amerikaanse voorstellen zijn ook een werkelijke vooruitgang, hoe wel zij achterblijven bij wat dc Russen willen, maar het is doelbewuste mislei ding om ze als een bewijs van kwade trouw te beschouwen. De „Times" hoopt dat de breuk tijdelijk is, maar er kon geen slechter ogenblik gekozen zijn voor de onderbreking van de onderhandelingen. De socialistische „Daily Herald" waar schuwt tegen wanhoop. Het zou onvergeef lijk zijn als Kroesjtsjev ook de conferen tie over het staken van de kernproeven om zeep brengt. Groot-Brittannië moet alles doen om succes te bereiken en te voorkomen dat alle hoop te niet wordt ge daan door degenen in de Verenigde Staten die weer met de proeven willen beginnen. Hoe moeilijk het ook is om met Moskou om te gaan, wij moeten in de ontwape ningsbesprekingen geduld blijven oefenen en een volgende keer ook communistisch China erbij betrekken, aldus dit blad. LONDEN (UPI) Premier Macmillan heeft premier Kroesjtsjev vandaag een brief gezonden waarin hij ernstige critiek levert op het afbreken van de ontwape ningsconferentie door Rusland. De brief was het antwoord op Kroesjtsjevs bood schap van maandag, waarin de Russische premier de wil tot ontwapenen van het westen in twijfel trok. Brug opblazen In Parijs wordt de torpedering van de ontwapeningsconferentie door de commu nisten rechtstreeks in verband gebracht met het mislukte topoverleg van de vori ge maand. Nu er na die mislukking en vóór de Amerikaanse presidentsverkie zingen in het internationale overleg nog geen zaken gedaan kunnen worden, heeft Moskou de laatste burg voor het onmid dellijke West-Oostberaad blijkbaar liever willen opblazen. Het tijdstip dat Kroesjt sjev voor die breuk had uitgekozen kan hem zijn ingegeven, zo meent men ver der in Parijs, vooral door twee verschil lende overwegingen. De Franse delegatie leider in Genève, oud-minister Jules Moch, had zijn Russische collega Zorin eind vo rige week opnieuw een negental klemmen de vragen voorgelegd, waarop vandaag of morgen geantwoord zou worden. Die vra gen van Moch waren naaldscherp afge steld en heel veel uitwijkmogelijkheden le ken de Russische woordvoerder niet meer open te staan. Een andere en waarschijnlijk toch nog wel dringender reden om in Genève het diplomatieke hazenpad te kiezen kan de Russische afvaardiging echter vanuit Mos kou zijn ingeblazen. In Boekarest zouden Russen en Chinezen tamelijk afwijkende meningen ten beste hebben gegeven. De Chinezen moeten opnieuw hebben aange drongen de samenwerking met de wester se kapitalisten te verbreken en omdat het overleg in Genève op dit ogenblik toch meer academische dan concreet-politieke betekenis had, zou Moskou, bij wijze van verzoeningsgezind gebaar jegens Peking, bevel aan delegatieleider Zorin hebben gegeven op even plompe als opzienbaren de wijze, ieder verder contact in Genève te yerbreken. Het enorme tekort aan arbeidskrachten op zijn werven noopt scheepsbouwer C. Verolme ver over de grenzen te zien om zijn problemen op te lossen. Verolme dok en scheepsbouw mij N.V. is er zelfs voor in Hongkong terecht gekomen, waar duizenden Chinezen werkloos zijn. Overi gens is nog geen enkel besluit genomen en geen enkele aanvraag ingediend. Alleen de mogelijkheden worden onderzocht. Verolme staat voor het feit dat de nieu we scheepswerf in Brazilië bemand moet worden. Daar zullen enkele duizenden mensen gaan werken. Daar de eigen wer ven hier nauwelijks aan voldoende men sen kunnen komen, is het vrijwel onmo gelijk zoveel Nederlanders naar Brazilië uit te zenden. Daardoor is het voor het bedrijf een kwestie geworden van „waar we hen vandaan halen, halen we ze van daan, maar ze moeten er komen". Voor Ierland kon het probleem worden opge lost door een aantal Zuid-Ieren in Neder land om te scholen en terug te sturen. Ook de Chinezen zouden op de Nederland se werven, voor ze naar Brazilië gaan, hun opleiding krijgen. Voorts wordt on derzocht of Portugal arbeidskrachten voor Brazilië zou kunnen leveren, wat met het oog op de taal Portugees is de voer taal in Brazilië een uitkomst zou zijn. Het bestuur van het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft een door zijn „in tegratiecommissie" opgestelde nota over de voorstellen der E.E.G.-commissie betref fende het gemeenschappelijk beleid voor groenten en fruit goedgekeurd. De ontwerp-voorstellen der E.E.G.-com missie worden in deze nota in het algemeen aanvaardbaar genoemd. Niettemin worden ook enkele critische opmerkingen gemaakt en vragen gesteld. Zo hebben de opstellers der nota de indruk, dat de E.E.G.-commis sie aan de standaardisatie der produkten in het kader van het tuinbouwbeleid een te grote plaats toegekend. Zij vragen zich af of aan de vrije verhandelbaarheid van voor de industrie bestemde groenten en fruit en aan de lokale handel in bruikbare, doch niet gestandaardiseerde produkten vol doende aandacht is besteed. De standaardi satiebepalingen dienen niet bindend te zijn voor van buiten de E.E.G. geïmporteerde produkten, zo wordt verder in de nota ge steld. De nota zal ter kennis van de minister van Landbouw en Visserij worden gebracht. STRAATSBURG (A.N.P.) Prof Wal ter Hallstein, dc voorzitter van de E.E.G.- commissic, heeft zich dinsdag in het Eu ropese Parlement in Straatsburg geschaard aan dc zijde van hen, die pleiten voor fusie van de executieven der drie gemeen schappen van de zes. Voor hem hadden bij vorige gelegenheden de voorzitters van dc twee andere executieven, Hirsch van Euratom en Malvestiti van de Hoge Auto riteit der E.G.K.S., dit reeds gedaan. Hallstein verklaarde dat het Europese gebouw van de zes, evenals vele moderne gebouwen, op een zeer kleine basis staat, in dit geval de kern van Europees saam horigheidsgevoel. Deze basis zal echter door de moeilijke problemen, waarvoor de gemeenschap der zes nu staat (zoals de ontwerpen, van het gemeenschappelijke landbouwbeleid en een gemeenschappe lijke concurrentie en conjunctuurpolitiek), aan zware druk worden blootgesteld. Daarom moeten er tijdig maatregelen worden genomen om deze basis te ver sterken. Hallstein wees op het feit, dat de drie organisaties van de zes in feite reeds een gemeenschap vormen en dat dit reeds blijkt uit het l'eit, dat zij een parlement, een hof van Justitie en ook min of meer een ministerraad hebben. Het bestaan van drie uitvoerende organen is slechts een historische toevalligheid. Voor samen voeging van de drie executieven zal uiter aard een herziening van het verdrag no dig zijn, doch daarbij dient men niet de zakelijke inhoud van de verdragen, waar bij de drie gemeenschappen zijn opge richt, te wijzigen. De schrootfraudc Het debat over de schrootfraude, dat maandag de Nederlandse afgevaardigden Van der Goes van Naters en Nederhorst tegen de Hoge Autoriteit in het geweer heeft gebracht, is dinsdag afgesloten met een aanvullende uiteenzetting van de Ne derlandse vice-voorzitter van de Hoge Autoriteit, Spierenburg. De beide Ne derlandse afgevaardigden hadden vooral geëist, dat recht zou worden gedaan, doch de heer Spierenburg wees er nog eens met nadruk op, dat de Hoge Autoriteit niets kan doen ter bestraffing van de schuldi gen. Zij zoekt de zaak grondig uit en zorgt er voor, dat er aanklachten worden ingediend bij de nationale rechters. Zij verstrekt dan ook zo veel mogelijk belas tend materiaal. Als de parlementsleden menen, dat de schuldigen niet met vol doende kracht worden aangepakt, moeten zij zich thuis tot hun nationale regeringen Dat het onderzoek te traag op gang zou zijn gekomen, een grote grief van zijn Nederlandse interpellanten, ontkende de heer Spierenburg. Hun kritiek toont vol gens hem, dat zij niet voldoende beseffen wat een enorm werk het controleren van tienduizenden documenten is. De heer Nederhorst had nog gevraagd, welke les de Hoge Autoriteit uit de zaak had getrokken en of zij de schroothandel nu zou gaan regelen en controleren. De heer Spierenburg zette echter uiteen, dat het E.G.K.S.-verdrag de Hoge Autoriteit niet de bevoegdheid voor ingrijpen in de schroothandel geeft. Daarvoor zou men het verdrag moeten wijzigen. In ieder geval had de Hoge Autoriteit uit deze ervaring de les getrokken, dat er nooit financiële voorzieningen mogen worden getroffen, zonder uitgebreide voorzorgsmaatregelen tegen zwendel. „Mijn persoonlijke mening is, dat men er maar beter aandoet nooit meer vereveningskassen in te stellen", al dus de heer Spierenburg. „De kans op fraude is te groot." Ter benoeming van de eerste- buitenge woon- hoogleraar voor de nieuwe leerstoel aan de gemeente-universiteit van Amster dam, namelijk die der verkeers- en ver- voers-economie, heeft de gemeenteraad thans de aanbeveling van het college van curatoren ontvangen. Voorgedragen worden: mr, K. Vonk. raad-adviseur in algemene dienst aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat, en dr. C.J. Oort, administrateur aan het mini sterie van Economische Zaken. De Britse premier Macmillan deelde dinsdag in het Lagerhuis mee dat Engeland „een regeling en deelgenootschap wil voor een gemeenschappelijk systeem van Euro pese handel". Macmillan zei loyaal te willen blijven ten opzichte van „onze vrienden in de vrijhandelsassociatie" en pogingen te wil len doen om te bereiken dat de zes en de zeven in één gemeenschapelijk Europees handelssysteem bijeen gebracht worden. Volgens de Britse premier wordt hier over in Parijs onderhandeld. „Wij nemen aan de onderhandelingen deel aan de zijde van onze partners en hebben in geen enkel opzicht de bedoeling ons deelgenootschap in de Europese vrijhandelsassociatie op te zeggen", aldus premier Macmillan. BIJ U AAN KOMEN LOPEN Adverteert in dit blad voer dat uw kat... en dit uw hond! (Boktor) Behoed uw woning en meubelen voor verwoesting „CYWEREX H 2" Gegarand. vernietiging der boktor Inl. bij Imp.: Chem. Olie-Verf en Lakincl. GED. OUDE GRACHT 95 Telef. 16507 Modeatelier Lé BERKHOUT verzorgt uw zomer-, gele genheids-, bruids- en positie kleding. Or'. grote maten. MODERNE COUPE en prima afwerking Planetenlaan 146 - Haarlem Telefoon 54660 Geboren: ROBERT MATTHIAS zoon van SUUS en TON KLOOTS. Singapore, 28-6-1960. Heden ging van ons heen, mijn innig geliefde echt genoot, onze zorgzame vader, groot- en over grootvader, broer, schoon zoon en zwager JACOBUS VOERMAN Weduwnaar van Jetta Althuisius in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam: T. P. Voerman-Tromer. Haarlem, 27 juni 1960 Schotersingel 87. De crematie zal plaats vinden vrijdag 1 juli in het crematorium te Vel- sen, na aankomst van trein 11.01 uur, halte Driehuis-Westerveld. Vertrek van Schotersin gel 87 tegen 10.30 uur. 3. H. C. Muller Dreef 1, Haarlem AFWEZIG TOT 18 JULI Voor waarneming: Mathot Telcf. 11990 en raambiljet 3. M. Segaar Arts DONDERDAG 30 JUNI GEEN SPREEKUUR L. A. v. d. Heyde» Sieling Arts AFWEZIG TOT 24 JULI Waarneming: P. Quaak Bur. Kraneveld, Zylweg 21 Telef. 20707, behandelt alle voorkomende rechtszaken. Kant. v. 9-5: 's av. v. 7-8 u. Gratis een hajf- Iinnen Walradoek voor meisjes, die zich gaan verloven of die met hun uitzet willen gaan beginnen. Aanvraagformulier ij verkrijgbaar bij EfOlÜtl^Walraweverijen 3uwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b. d. Ridderstr. Telcf. 16910 HOLLAND FESTIVAL LITTLE BALLET TROUPE FROM BOMBAY „PANCHATANTRA" Unieke danskunst uit India Prachtige inheemse muziek. Entreeprijzen van 2. t.m. 6.a.r.I. Voorverkoop Paviljoen Theater van 1012 en 1417 uur Tel. 53909 en bij V.V.V. Stationsplein Haarnn. in le klas banketbakkerij. Gaarne brieven met volledige gegevens omtrent leeftijd, gevr. salaris enz. onder. no. 3219. Wij vragen voor het controleren, opmeten en boeken van geplaatste advertenties een zelfstandige nauwkeurige De voorkeur wordt gegeven aan hen die met deze werkzaamheden bekend zijn. Goed salaris. Eenmaal per 14 dagen vrije zaterdag. Eigenhandig geschreven sollicitaties met opgave van leef tijd, verrichte werkzaamheden en verlangd salaris aan Reclame Adviesbureau HOU MAFT N.V. N.Z. Voorburgwal 102, AMSTERDAM PROVINCIAAL ZIEKENHUIS nabij Santpoort Binnenkort kunnen alhier geplaatst worden enige voor de Afd. Bewegingstherapie en Volksdansen Leeftijd 2840 jaar. Salaris nader overeen te komen, naar gelang van opleiding en ervaring. Eventueel inwoning in het Zusterhuis mogelijk. Schriftelijke sollicitaties aan de Eerste Geneesheer Directeur, of. persoonlijke inlichtingen bij de Afd. Personeelszaken op alle werkdagen van 912 en 1417 uur, behalve zaterdagsmiddags. Bij een snel groeiende financiële instelling is plaats voor een die belast zal worden met de verdere uitbrei ding of opbouw van een inspectie. Vereisten zijn algemeen ontwikkeld, behoorlijke er varing in de buitendienst, organisatie en acquisitie capaciteiten. Leeftijd van 25—40 jaar. Gegadigden, die voldoen aan de gestelde eisen en bovendien over een grote mate van initiatief en pio niersgeest beschikken gelieven te solliciteren onder nr. 3218 bur. van dit blad. VOOR BEDRIJF EN PRIVé Rio Grandclaan 53 - Overveen - Telefoon 52955 Beëdigd Makelaar in assurantiën zoekt voor spoedige indiensttreding een pittige, zelfstandig werkende kracht als leeftijd 17 tot 22 jaar. Aanmeldingen en inlichtingen Personeelsafdeling, Zijlweg 158, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6