Er komt een koninkrijksraad voor culturele zaken Vakantie...fotovreugde met de ideale ILFORD twee Het A.N.F. bestaat 25 jaar Benelux-verdrag in het Luxemburgse parlement Fijn h FMN fantastisch Uitbouw van onderwijs in de West President Tito ontving minister Luns Twee doden in het verkeer Een jubileum en een afscheid Raadsman toegewezen aan Russische student Huisvrouwen opgelicht door pseudo-fotografen Agenda voor Haarlem en de IJmond DONDERDAG 30 JUNI 1960 11 Surinaamse minister Morpurgo: De grote vakanties zijn begonnen. Heerlijke tijd, vol mooie herinneringen houdt ze vast, fotografeer! ledereen zijn eigen camera,iedereen zijn eigen fotovreugd! Zij een SPORTI, de volwaardige, geheel metalen 6x6 camera met een fantastisch goede lens, De camera voor jonge mensen die zonder problemen, direct goede foto's willen maken Hij de SPORTSMAN, de superieure kleinbeeldcamera. Met een „alles in een" sneltransport, grootbeeld-lijnkaderzoeker en 2,8 lens en natuurlijk in elke camera 's werelds beste film Oud-vlieger A. Mulder werd 80 jaar ?A IJ&J W xfki Het kan begin oktober van kracht worden V eisendJ muiden Beverwijk (Van onze Haagse redacteur) Binnen afzienbare tijd is de instelling te verwachten van een Koninkrijksraad voor Culturele aangelegenheden. Dit ge meenschappelijk orgaan van Nederland, Suriname en de Antillen zal tot taak heb ben de culturele betrekkingen tussen de drie rijksdelen te bevorderen. De moge lijkheid daartoe is in artikel 37 van het Statuut voor het Koninkrijk uitdrukkelijk geopend. Het initiatief tot de instelling van deze koninkrijksraad is van de rijks delen in de West uitgegaan. De Nederland se regering blijkt volkomen bereid aan de verwezenlijking van deze gedachte me de te werken. Op het ogenblik is men in gezamenlijk overleg bezig de juiste juridische vorm voor het gemeenschappe lijk orgaan te zoeken. Dit verklaarde ons de Surinaamse mi nister van Onderwijs en Volkshuisvesting, de heer A. J. Morpurgo, die enige tijd met het oog op deze kwestie in ons land vertoeft. Oorspronkelijk was het de be doeling, dat dit tezamen met de Antilli aanse minister mr. I. Debrot zou gebeu ren, maar omdat de komst van minister Morpurgo door de afwezigheid van de minister-president en andere leden van het Surinaamse kabinet was vertraagd, heeft mr. Debrot de eerste besprekingen over de culturele raad voor het koninkrijk met het Nederlandse kabinet alleen gevoerd. Overigens spreekt mr. Morpurgo niet alleen over de culturele betrekkingen (waarover hij zeer concrete denkbeelden heeft), maar ook over een hele reeks onderwijsaangelegenheden. Ook dat gebeurt in samenwerking met zijn ambtgenoot van de Nederlandse An tillen. Zo streeft men er naar zowel de opleiding als de examens voor de middel bare akten met name voor enige talen, wiskunde en pedagogiek in de West mo gelijk te maken, één en.ander uiteraard voor zover ginds voldoende bevoegde krach ten zijn. Tot nu toe is het gebruik, dat het schriftelijk gedeelte van de examens in de rijksdelen in de West wordt ge maakt, waarna het werk naar Nederland wordt opgestuurd ter correctie door de examencommissie. Het mondeling gedeel te heeft ongeveer twee jaar later in Ne derland plaats. Om dat af te leggen moe ten de kandidaten uit Suriname en de Antillen dus steeds een verre reis maken. Enkele jaren geleden is men op de An tillen begonnen om daar voor de middel bare akte Engels te examineren. Minister Morpurgo hoopt nu door sa menwerking met de Antillen de beschik bare krachten voor opleiding en examen commissies zo te „poolen", dat het moge lijk wordt, bijvoorbeeld om het andere jaar de examens beurtelings in Suriname en op de Antillen af te nemen of in dat rijksdeel dat de meeste kandidaten voor een bepaald vak heeft opgeleverd. Het zou bijvoorbeeld denkbaar zijn, aldus mi nister Morpurgo, dat een gedelegeerde van de Nederlandse examencommissie als deskundige voorzitter van de commissie in de West optreedt totdat men ginds voldoende ervaring heeft opgedaan en over voldoende bevoegde krachten beschikt om dat werk geheel zelf te doen. Erkenning rechtsschool Eveneens voert minister Morpurgo be sprekingen met zijn Nederlandse ambtge noot en diens adviseurs over de mogelijk heid de rechtsschool te Suriname grotere mogelijkheden te geven. Hij denkt daarbij aan het verlenen van voorrechten voor hen, die het eindexamen daarvan met goed gevolg hebben afgelegd, bijvoorbeeld vrijstelling van sommige universitaire exa- De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken mr. Luns is gisteren ontvan gen door president Tito van Joegoslavië in diens „witte villa" op het eilang Brioni. Vergezeld door de Nederlandse ambassa deur in Belgrado, de Joegoslavische minis ter van Buitenlandse Zaken, de Joegosla vische ambassadeur in Nederland en het hoofd van het Europese bureau van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken, vloog minister Luns per speciaal vliegtuig naar Brioni. Hedenmorgen is minister Luns naar Nederland vertrokken. (UPI) Aan het einde van het officiële zesdaag se bezoek van minister Luns aan Joego slavië is in Belgrado een communiqué ge publiceerd, waarin o.m. wordt gezegd dat beide landen zullen streven naar construc tieve internationale samenwerking en in ternationaal begrip. De Nederlandse bewindsman en de Joe goslavische minister van Buitenlandse Za ken, Koca Popovic, hebben in een vriend schappelijke atmosfeer van wederzijds be grip en vertrouwen besprekingen gevoerd. „Verschillen in maatschappelijke stelsels en verschillen van inzicht over bepaalde internationele problemen behoeven geen obstakel te vormen voor bevordering van constructieve internationale samenwer king en toenadering tussen de naties". Beide partijen drukken hun tevredenheid uit over „de vruchtbare samenwerking tussen Nederland en Joegoslavië in de eco nomische en sociale commissie van de Verenigde Naties", zo wordt in het com muniqué gezegd. Beide regeringen zijn het er over eens dat de hulp aan onderont wikkelde landen moet worden vergroot. Minister Popovic heeft een uitnodiging van minister Luns, een bezoek aan Nedei'- land te brengen, aanvaard. De datum van dit bezoek zal later worden vastgesteld. In het communiqué wordt de nadruk ge legd op de belangrijke rol die kleine lan den in internationale zaken kunnen spelen. „De verantwoordelijkheid van de grote mo gendheden voor het oplossen van interna tionale kwesties kan niet worden ontkend, maar kleine landen kunnen zeer nuttig werk doen". Overigens heeft de misluk king van de topconferentie „negatieve ele menten" in de internationale politiek ge bracht, die de oplossing van deze proble men slechts kan bemoeilijken, aldus het communiqé. (U.P.I.)) mens, zoals het kandidaatsexamen. Het gaat minister Morpurgo dus niet om het toekennen van een titel aan hen die de rechtsschool hebben doorlopen, maar om de officiële erkenning in Nederland van de waarde der examens. Om dat doel te bereiken spant de heer Morpurgo zich in om zoveel mogelijk aca demici uit Nederland, die voor andere werkzaamheden toch in Suriname moeten zijn, te bewegen gedurende enige tijd col leges aan de rechtsschool te geven. Het liefst zou hij een stelsel van colleges door gasthooglerai-en zodanig ontwikkelen, dat de naam van de rechtsschool daardoor aan betekenis zal winnen. Eén van de andere onderwerpen welke minister Morpurgo hier te lande bestu deert is het radio- en televisiebestel. Hij hoopt gegevens te verzamelen om ook in Suriname tot een wettelijke regeling daarvan te komen. Minister Morpurgo heeft het gedux-ende zijn eerste verblijf in Nederland dus bij zonder druk. Wat dat betreft verschilt zijn dagindeling niet veel van die in Pa ramaribo. Daar komt nog bij dat hij maan dag voor een keelbehandeling, welke eigen lijk allang had behoren te geschieden, in het Academisch Ziekenhuis in Leiden moet worden opgenomen. Hij hoop echter met veertien dagen zijn besprekingen te kunnen hervatten. Want aan hard wei-ken is deze oud-journalist en voorman van de i-oomskatholieke progressieve Surinaamse Volkspartij wel gewend. Doordat hij plotseling met zijn bromfiets naar links zwenkte is in Hoek van Holland de 55-jai-ige kok H. Th. Beijers uit Den Haag door een hem achteropkomende auto aangei-eden. Zwaar gewond is de bi-omfiet- ser naar een ziekenhuis overgebi-acht.. Daar is hij later overleden. In Rotterdam is de 30-jarige schilder Joh. Moei-man met zijn bromfiets tegen een in de Brieselaan geparkeerde aanhangwagen van een vrachtauto gebotst. Met ernstige hoofdwonden is de schilder naar een zie kenhuis vervoerd, waar hij is overleden. De identiteit van de motorrijder die op de Middenweg te Amsterdam tegen een tram botste en om het leven kwam, is vast gesteld. Hij is de 20-jarige Duitser M. Klingberg uit Hohe Limburg. Hij kam peerde met enkele vrienden in Zandvoort. Hij had een bezoek gebracht aan de fam. Uiterwijk in Diemen, kennissen van zijn ouders. De duo-passagiere, die bij het onge luk ernstig werd gewond, was de 18-jarige dochter van de familie Uiterwijk. Advertentie De heer Adriaan F. R. M. C. H. W. Mul der te Breda, de eerste Nederlander, die het eerste in Nedexdand uitgereikte FAI- vliegbrevet ontvangen heeft, vierde giste ren zijn tachtigste verjaardag. De heer Mulder legde met de Nederlander Bakker op 13 februari 1911 op de Molenheide bij Breda zijn vliegproeven voor dit brevet af. Beiden ontvingen hun brevet op 8 mei 1911. De plannen om bijzondere aandacht aan de jarige te schenken moesten gewij zigd worden, omdat de heer Mulder juist gisteren in een ziekenhuis te Breda een maagoperatie heeft ondergaan. Uit naam van de chef van de lucht machtstaf, luitenant-generaal H. Schaper, zijn bloemen voor de zieke bezorgd op zijn kamer in 't ziekenhuis en is ook mevrouw Mulder in de hulde beti-okken. De luchtmacht-officiers- en kaderschool te Breda heeft de heer en mevrouw Mul der geadopteerd. Deze adoptatie houdt ondermeer in dat het echtpaar Mulder op feestdagen en bij herdenkingsdagen van de Koninklijke Luchtmacht zal worden be dacht door personeel en leerlingen van de school. GESLAAGD Het diploma mulo-A behaalden T. van der Pol, A. J. Alders, B. Bakker en A. Tib- boel Pz.; het diploma mulo-B C. P. Blom en A. Willemse Mz. in Lisse. Morgen, vrijdag 1 juli, zal het vijfentwin tig jaar geleden zijn dat het bureau van de stichting Algemeen Nederlands Persbureau A.N.P. in werking trad. Ter gelegenheid van dit feit had de raad van beheer van deze stichting vandaag in het Kurhaus- paviljoen te Scheveningen een herden kingsbijeenkomst belegd. In deze bijeen komst heeft tevens de heer H. H. J. van de Pol, als eerste president-directeur belast met de oprichtingswerkzaamheden van dit persbureau, zijn vijfentwintigjarige werk zaamheid in die functie gevierd en boven dien, wegens het bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid ge nomen. In deze bijeenkomst, die o.a. werd bijge woond door directeuren van buitenlandse persbureaus, door de staatssecretarissen mr. Y. Scholten en mr. Th. H. Bot, de di recteur-generaal der P.T.T., prof. ir. G. H. Bast, vertegenwoox-digers van x-adio en televisie, van uitgevex-s- en journalisten organisaties, wenste de staatssecretaris van O., K. en W., mr. Y. Scholten het A.N.P. en zijn medewerkers geluk namens de rege ring. Hij ging in op de betekenis van het nieuws, dat een dagelijks geestelijk voed- Advertentie met frisse vruchtenvullingde hoofdrol in elke zomer-idylle! van echte boter.je blijft aan het uitdelen! ft jp jgfjK SUIKEROOMPJE knappend-bros met mmzachte chocoladevulling Van onze correspondent in Brussel) Vandaag wordt in het Luxemburgs par lement het Beneluxverdrag besproken en men verwacht dat het met een grote meerderheid van stemmen zal worden goedgekeurd. Het verdrag zal aldus op 1 of 3 oktober aanstaande in kracht kun nen worden. Het Comité Benelux zal te Brussel naar aanleiding van deze gebeur tenis een grote manifestatie organiseren. Gisteren werden de Beneluxpi'oblemen in Brussel op drie vei'gaderingen bespi'oken. Het Belgisch Comité heeft in zijn jaax*- verslag laten horen dat het niet erg is in genomen met de wijze waarop de samen werking van de Benelux-landen op het fis cale plan verloopt. Wij constatex-en, aldus het Belgisch Comité-Benelux, dat waar al les in het werk wordt gesteld om het vrije verkeer van kapitaal en goederen te vergemakkelijken, in de douane-unie met Nederland, de Belgisch-Nederlandse fis cale overeenkomst de minst volmaakte is van alle fiscale ovei'eenkomsten die Bel gië met andere landen heeft afgesloten. Terecht mag de vraag worden gesteld wanneer hieraan een einde zal worden ge maakt. Het probleem van de dubbele in komstenbelasting die voox-tvloeit uit di videnden, interesten van schuldvorderin gen of uit de huur van gebouwen en land blijft een hinderpaal voor de verwezen lijking van de Economische Unie. Dit pro bleem vraagt dringend om een oplossing, aldus het Comité. Anderzijds verklaarde de Belgische mi- niste van Justitie professor Merchiei-s op een persconferentie in het gebouw van het secretax-iaat-generaal der Benelux Unie dat de overeenkomst betreffende de verlegging van de passencontrole naar de buitengrenzen der Benelux, zoals voorzien en enkele andersluidende perscommenta- ren ten spijt, op 1 juli van kracht zal worden. De verlegging van de bagagecon trole naar de buitengx-enzen wordt onder zocht en zal het onderwerp vormen van een aparte conventie. Van zijn kant verklaarde de Belgische minister van Buitenlandse Handel, Jacques van Offelen, dat hij een voor stander is van een samenwerking van België en Nederland op het gebied van de exportbevordering. Het is jammer zei hij, dat er in Nederland geen organisatie van handelsadviseurs bestaat, dit wil zeg gen: Nederlanders die in het buitenland wonen en die hun regering commerciële adviezen geven, een organisatie die Bel gië naar Fi'ans voorbeeld heeft opgericht, en die grote diensten ten behoeve van de Franse exportbevordering bewijst. Die Franse en Belgische organisaties werken samen. Binnenkort, aldus de minister, wor den er Benelux handelsverdragen afge sloten met Japan, de Filippijnen, Rusland en Guinea. De president van de rechtbank in Den Haag heeft mr. F. de Koning te Den Haag als raadsman toegewezen aan de Russische student J. S., die, verdacht van spionage, is gearresteerd. De toewijzing van een raadsman is een gevolg van het bezoek dat een lid van de ambassade aan S., die zich in het Haagse Huis van Bewaring bevindt, heeft gebracht. In overleg met de Sovjet-ambassade is S. ingegaan op het aanbod dat hem van de px'esident van de ï-echtbank is gedaan. Meer en meer blijkt dat de verdenking tegen S. niet in de eerste plaats berust op het in zijn woning aangetroffen ma teriaal. Vooral van de zijde van de Westduitse veiligheidsdienst heeft men grote interes se voor de student, die, volgens bewerin gen van deze dienst, contacten met gehei me communistische agenten in West- Duitsland heeft onderhouden. De arresta tie van een Oostduitser, die als verbin dingsman zou hebben gefungeerd, zou dit aan het licht hebben gebracht. De juridische problemen, die zich zul len voordoen indien blijkt dat S. geen strafbare handelingen heeft gepleegd te gen de veiligheid van de Staat der Ne derlanden, worden niet gering geacht. Er is besloten de bewaring met één termijn, dat wil zeggen met zes dagen, te verlengen. Volgende week zal de recht bank op vordering /an de officier moeten uitmaken, of deze bewaring nog verder verlengd zal worden en de Rus in voor lopige hechtenis genomen zal worden, het geen voor een termijn van dertig dagen mogelijk is. sel is geworden, even onmisbaar als het dagelijks brood. Het moet, als het brood zuiver van samenstelling zijn, goed bereid en, vooral, vers. „Het wordt u uit dit re cept duidelijk, hoe belangrijk het werk van het persbureau voor ieder van ons is. Zo als het met zoveel van deze dingen gaat we vinden het heel gewoon iedere morgen bij het ontbijt en nog enige malen per dag het nieuws te horen of te lezen", zei de staatssecretaris. Hij releveerde de niet-commerciële in stelling van het A.N.P. en de zekerheid dat het nieuws van dit pei'sbureau niet een bepaalde groep of richting dient en de objectiviteit steeds voorop wordt gesteld Zich richtende tot de president-directeur de heer Van der Pol, die van het begin af de leiding van het A.N.P. heeft gehad, zei mr. Scholten, dat deze de gave heeft voor uit te zien, waardoor hij de journalistieke- en technische ontwikkelinig is voorgeble ven. De voorzitter van de vereniging „De Nederlandse Dagbladpers", de heer W. van Norden, herinnerde eraan dat de N.DP het initiatief tot oprichting van het A.N.P had genomen. Hij wilde dan ook een gevoel van vadertrots vertolken dat de vereniging dooi-stroomt, nu haar spruit in volle glorie dit kroonjaar heeft bereikt. Trots op het bestaan van het A.N.P. zijn de dagbladuitgevers, omdat zij erin ge slaagd zijn een zakelijk oogmerk te dienen door samenwerking in de stichtingsvorm, op een „non-profit"-basis derhalve. Een efficiënte organisatie voor het verzamelen en verspreiden van nieuws geeft de dag bladen over deze meest essentiële grond stof voor hun produktie de beschikking tegen zeer veel lagere kosten dan waar tegen zij dit ieder individueel zouden kun nen bijeengax-en. „Maai-," aldus de heer Van Norden, „in nog veel sterkere mate echter dan op die zakelijke en organisatorische voordelen steunt onze trots op de goede en doeltref fende wijze, waarop het A.N.P. de dagblad pers bijstaat in het vervullen van zijn maatschappelijke taak. Het A.N.P. behoort tot het insti'umentarium dat een vrije pers in ons land doet functioneren. Wij zijn er ons in de laatste decennia in toenemende mate van bewust geworden, dat het grond recht, dat een ieder zijn mening vrijelijk mag verkondigen, ook in gedrukte vorm, niet voldoende is om een goed functioneren van een democratische orde te waarborgen. Erkend moet worden, dat de vrijheid van meningsuiting en de vrijheid van drukpers onverbrekelijk verbonden zijn aan het recht om de feiten op te sporen, om het nieuws te vergaren". Tot de heer Van de Pol zei de heer Van Nox-den: „U bent steeds krantenman ge bleven. Het is steeds de pers geweest, wier ontplooiing en taakvervulling uw doel was. U bent 25 jaar lang, in een heel reëel op zicht, mede-directeur en mede-hoofdredac teur van alle Nederlandse kranten geweest. Uw terugtreden is voor ons een verlies. Vervolgens stelde prof. dr. E. H. Ph. Bau- det, hoogleraar in de sociale en economi sche geschiedenis aan de rijksuniversiteit te Groningen, en oud-redacteur van het A.N.P., in een rede in het licht dat ieder die bij een persbureau van de standing van het A.N.P. als journalist in dienst treedt vóór alles wordt geschoold op het funda mentele punt van de onaantastbaarheid en de onafhankelijkheid van het nieuws-als- zodanig. Nadat de president-directeur van Belga, de heer D. Ryeland, van zijn waardering voor het A.N.P. en diens president-direc teur had getuigd, sprak de heer Van de Pol. „De handhaving van de objectiviteit in de nieuwsgaring van een nationaal pers bureau eist een strenge discipline, ook zelf discipline". zei hij. „Op het bewust afwij ken van de gestelde normen in ons huis staat kortweg ontslag. Onze medewei-kers weten dat. Het spreekt immers vanzelf. Dat deze pijnlijke ingreep uiterst zelden noodzakelijk is geweest is op zichzelf een compliment voor het goed journalistiek begrip in en voor ons werk. Als het A.N.P. een integere naam heeft kunnen vestigen en handhaven, dankt het dat niet het minst aan zijn redactionele staf, die ik gaarne hulde breng. Het A.N.P. heeft een dienen de functie, maar het is niemands knecht," aldus de heer Van de Pol. Met alle waardering voor de lof, die hem persoonlijk was toegezwaaid, zei de heer Van de Pol dat de totstandkoming en handhaving en uitbouw van de kantoren en bedrijven van de stichting A.N.P. toch uiteindelijk de vrucht is van een samen werking van alle kranten en omroepen, van richtingen en gezindten op een vlak van waarlijk nationaal belang. Houdt het zo", besloot de heer Van de Pol. Tenslotte zei de waarnemende president directeur van het A.N.P.. mr. J. Jolles, tot de heer Van de Pol: „Wij zullen het zo houden, niet omdat gij het met al uw medewerkers van hoog tot laag in de afge lopen 25 jaar zo gemaakt hebt, doch omdat het goed is wat gij tot stand gebracht hebt." Twee mannen hebben in het dorp Vooi-t- huizen bij Amersfoort een aantal gezin nen bedx-ogen. Zij belden in de middag- uren bij de huizen aan, zeiden fotograaf te zijn, en vroegen of de huisvrouw er misschien iets voor voelde, een foto van het hele gezin te laten maken. Daartoe werd dan terstond een afspraak gemaakt voor dezelfde avond, als ook vader thuis zou zijn. De helft van het verschuldigde bedrag moest van te voren worden vol daan. De heren vulden dan voor de af spraak een formulier in, dat tevens gold als betalingsbewijs. Op het formulier stond de naam van een in deze stx-eek bekende fotozaak, 's Avonds zat het hele gezin, netjes aangekleed, vex-geefs te wachten op de fotografen. Er werd geïnformeex-d bij de fotozaak, waarvan de naam op het foi-mulier stond, maar hier wist men van niets. De politie heeft de zaak in onderzoek. Men neemt aan dat de „fotografen" hun werkterrein naar elders hebben verplaatst. Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Zomerconcert N.Ph.O. Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: Little Ballet Troupe from Bombay met „Panchatantra". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „A bout de souffle", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Last train from Gun Hill", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Wolga bootsman", 14 jaar. Vrijdag, zaterdag, maandag, woensdag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De bende zonder genade", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Goliath en de barbaren", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De glorie van het moederschap", 18 jaai\ Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Dr. Vlimmen", 18 jaar. Vrijdag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Jeugd in de nacht", 18 jaar. Minerva Theater: Vrijdag 20.15 uur en zatex-dag en zondag 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Mag ik 'n lift van u?", alle leeftijden. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De blauwe nachtvlinder", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Opstandige jeugd", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The lone ran- ger", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „The Royal Ballet", alle leeftijden. Vrij dag, zaterdag en maandag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Omzien in wrok", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Porto Fino, paradijs der liefde", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158): Tot 10 juli expositie van tekeningen en aquarellen van A. Voorzanger. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juli dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van prenten van Daumier en Gavarni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 2 juli dagelijks 9—17 uur: Expositie van werken van Paula Geraedts. Museum „Het Huis van Looy" (Kamper laan): Tot 1 augustus dagelijks van 10 12.30 en 13.3017 uur, zondags 1417 uur; reizende UNESCO-expositie „Stad en landschap". DONDERDAG 30 JUNI Thalia, 20 uur: „Pal Joey, de nachtclub- artist". Rex, 20 uur: „Marsorder Stalingrad". VRIJDAG 1 JULI Thalia, 20 uur: „Breng de Bismarck tot zinken". Rex, 20 uur: „Agi Musael, de witte duivel". DONDERDAG 30 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De schat der Matusi". VRIJDAG 1 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zwarte nylons en hete nachten". YV. B. Theater, 20 uur: „Vuurgevecht in Dodge city".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11