G.S. trekken bezwaren tegen de plannen voor Stationsplein in EH3 JENEVERPOMP VERDWIJNT 55 JAAR GETROUWD FLIT-aerosol Tóch behandeling door Raad van State Socialistische critiek op beleid t.a.v. woningen in de Einsteinstraat N. Hortensius benoemd tot directeur van N.Z.H. DANK JEUCDDAC COLLECTE Puzzeltocht voor wandelaars DONDERDAG 30 JUNI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Menstruatiepijn - Togal helpt Burgerlijke Stand van Haarlem Spit - Togal helpt Griep Togal helpt Hoofdpijn Togal helpt T ■HBXSEuhï Reumatiek Togal helpt Hairos II zondag naar Gelsenkirchen Grondverkoop voor bouw 52 bejaardenwoningen Migraine Togal helpt Verkouden - Togal helpt Van Mensen en GEDEPUTEERDE STATEN van Noordholland hebben aan B. en W. van Haarlem meegedeeld, dat zij zijn teruggekomen op hun aanvankelijke bezwaren tegen de door de raad vastgestelde steclebouwkundige maatregelen ten aanzien van het Stationsplein. De heer Voskuilen (Alp.) vroeg tijdens de woensdag middag gehouden raadsvergadering of dit gewijzigde standpunt nog invloed zou hebben op de verdere procedure, hetgeen door wethouder PI a p p werd ont kend. G.S. zijn na overleg met B. en W. op hun bezwaren teruggekomen, maar het door Haarlem bij de Raad van State ingestelde beroep moet in elk geval door dit college worden behandeld. Inmiddels hebben B. en W. de inhoud van de brief van G.S. ter kennis van de Raad van State gebracht met het verzoek de procedure te versnellen. De gemeenteraad van Velsen heeft aan de Haarlemse raadsleden een brief gestuurd, waarin het standpunt van de Velsense raad ten aanzien van de Amsterdamse havenplannen en de ruimtelijke ordening in het fjmondgebied is vervat. Mevrouw Van der Wa 11-D uy vend ak (Arb.) oefende critiek op het beleid van B. en W. ten aanzien van de gang van zaken net betrekking tot de gebreken aan de zestig gemeentewoningen aan de Einstein straat, vooral met het oog op de kwestie rond de huurverhoging. Verscheidene aadsleden hadden erpstig bezwaar tegen de ontsiering van liet Prinsenhof door le aanleg van een fietsenstalling ten behoeve van het gymnasium. Het betref fende voorstel van B. en W. werd echter met 17 tegen 15 stemmen aangenomen. Mevrouw Van der Wal-Duy- vendak (Arb.) stelde een aantal vra gen bij de kredietaanvrage van 101.000 boven de reeds verleende 15.000 door B. en W. ten behoeve van het herstel van de zestig gemeentewoningen aan de Einsteinstraat, waarvan de bovenverdie pingen ernstige gebreken hebben vertoond. Zij vroeg met name of de door de dienst van Volkshuisvesting voorgestelde oplos sing ook besproken is met het technisch bureau van Koning en Bienfait. Voorts of reeds een „ronde tafelconferentie" heeft plaatsgehad ter bespreking van de schuld vraag. Verder informeerde het socialisti sche raadslid naar de opvattingen van B. en W. ten aanzien van de vergoedingen van de geleden schade aan de bewoners. Zij constateerde dat het tekort op de ex ploitatie boven de vastgestelde huur 0,40 bedraagt en zij drong erop aan ervoor te waken dat de bewoners een nóg hogere huur zullen moeten gaan betalen. Ten slotte vroeg zij of maatregelen genomen zijn om de bewoners op de hoogte te stel len. Wethouder Schippers begon zijn antwoord met er met klem op te wijzen, dat de methode van fundering van de hui zen juist is toegepast. Onder de huizen bevindt zich geen veen meer. De oplossing van Volkshuisvesting is niet getoetst aan de mening van Koning en Bienfait. Een conferentie ter onderzoek naar de „schuld vraag" heeft nog niet plaatsgehad. Ove rigens was de wethouder van mening dat de financiële kant daarbij buiten beschou wing kon blijven, omdat verhaal ten op zichte van derden niet mogelijk is. Het langst stond de heer schippers stil bü de kwestie van de huur. Over deze /aak is veelvuldig overleg ge pleegd met de provinciale directie en het ministerie. Het is volgens de wethouder hoogst onwaarschijnlijk dat een huurver hoging van meer dan 20 percent zal wor den goedgekeurd. Het kan zelfs zijn hierover sprak de wethouder echter met veel reserve dat men tot een lagere vaststelling komt. De inhoud van de ministeriële beschik king over de huurvaststelling van 11 augustus 1959 is niet aan de bewoners meegedeeld. Dit was een kwestie van be leid, omdat B. en W. het ongewenst acht ten terugbetaling te doen van de te veel betaalde 0,40, daar het slechts een voor lopige vaststelling betrof. Deze 0,40 zou bij de huur komen, indien het bedrag van de toegepaste verbeteringen bij de stich tingssom zou mogen worden getrokken. Inmiddels is aan de dienst voor Volkshuis vesting opdracht gegeven de te veel geïnde huur terug te betalen. Er ligt een brief voor de bewoners klaar, waarin de gehele gang van zaken nog eens wordt uiteen gezet. Wat de te treffen voorzieningen be- Advertentie BEVALLEN van een zoon: 26 juni: E. A. Vucsan-Cort, 29 juni: M. L. Hamelink- Van der Vliet, W. M. T. KensenCarton. BEVALLEN van een dochter: 27 juni. G. van der Zon-Mulder 2 x; 28 juni: R. W. Bakker-Hart, P. A. Lensen-Roddenhof, W. T. van Lent-Lagerwerf; 29 juni: C. M. M. Horeman-De Vries, E. M. Karskens-Schip- horst, E. Kooij-Sikking. OVERLEDEN: 28 juni: C. de Groot- Vennings, 81 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 29 juni: T. W. te Stra- ke en J. E. Quak, A. P. M. Sleper en H. Blok, C. Post en T. Kroon, C. A. Bont en J. G. Konijnenberg, P. J. C. van den Bos en F. M. van den Haak, R. W. Niermans en B. H. van Aarhout, A. A. Slenders en E. D. M. Divendal, S. van Gooi en J. M. C. Ullers, S. J. Luybe en E. J. J. Koedam, J. de Vries en L. B. van Arum, W. G. Bür- mann en G. E. Eckstein, J. van Nieuwen- huizen en M. G. Koopman, J. J. B. Nie- meijer en I. G. Wesselius, T. A. J. Geraedts en A. Spruijt, J. G. Meijnckens en M. T. Barends, D. van Welt en E. C. Horeman, H. J. Holtkamp en H. M. L. E. van Wezen beek, H. F. J. Verhoeven en M. H. Riks. S. Weijers en J. Woudenberg, L. Lensink en E. W. M. van der Haas, A. van den Leuvert en E. M. van Iperen, H. J. Mulder en A. van Dusschoten, G. H. Winter en C. T. M. Speet. GETROUWD: 29 juni: H. Nijenhuis en C. M. Gerharts, R. G. van Eerden en J. M. Zoon, J. Schotvanger en C. Schneider, G. T. Leiten en C. M. Dekker, H. H. F. Tromp en T. Haasbeek, H. B. F. Veldhuizen en A. J. Wempe, H. J. Boerée en G. T. van Berkel, D. A. W. Bussing en M. Staal, W Groenenberg en J. C. de Jongh, J. Verveen en H. G. M. Valent. Advertentie treft merkte de wethouder op, dat ge dacht is aan het afwisselend ontruimen van voor- en achterkamers. De kosten hiervan zijn in die van de bouw inbegre pen. Mevr. M. v. d. Wall-Duyvendak (Arb.). Mevrouw Van der Wall-Duyvendak toon de zich met dit antwoord niet bevredigd. Zij betreurde het dat de overlast van de verbeteringen op de basishuur komt te liggen. Van het beleid van B. en W. was zij geschrokken. Met name laakte zij het achterwege laten van voorlichting aan de bewoners na ontvangst van de ministerië le circulaire. Wethouder Schippers antwoordde dat B. en W. van mening waren dat dit niet nodig was geweest, omdat het een voor lopige huurvaststelling betrof. Overi gens betreurde hij deze nalatigheid en bevestigde dat de toestand op het ogen blik zó is, als in het raadsvoorstel is aan gegeven. Na dit debat ging de raad met het voorstel akkoord. Ontsiering Niet zonder meer kon de raad akkoord gaan met het voorstel een fietsenstalling voor het gymnasium op het Prinsenhof te bouwen. Met name de heren Van Vel sen (K.V.P.) en Lichtenveld (V.V.D.) vreesden een aantasting van het fraaie Prinsehof. Eerstgenoemde stelde voor de scholieren van het gymnasium gebruik te doen maken van de in de bin nenstad bestaande fietsenstallingen en de heer Lichtenveldt vroeg of het niet mo gelijk was de boekbinderij van de stads bibliotheek als fietsenstalling in te richten, nadat deze boekbinderij ergens een plaats je zou hebben gevonden in het gebouw van Openbare Werken. Wethouder H a p p begon met te stellen dat ook B. en W. een aantasting van het Prinsenhof betreurden, maar dat zij geen betere oplossing hebben kunnen vinden. De schade zou zo veel mogelijk beperkt worden door uitbreiding van de bestaande beplanting. Wethouder Geluk sloot zich hierbij aan. De heer Van Liemt viel zijn fractiegenoot Van Velsen bij. Hij meende, dat men van een verkeerd stand punt uitging. „Wij moeten de zaak om draaien", meende hij. „Wij moeten stellen: aan het Prinsenhof komen wij niet. Dan komt er vanzelf een andere oplossing". De heer Voskuilen (Arb.) was het eens met B. en W. Ook hij betreurde een verdere aantasting van het Prinsehof, maar hij was van mening dat dit pleintje toch al is aangetast door de vele gepar keerde auto's. De heer Bovenkerk (P.S.P.) viel de tegenstanders van het voorstel van B. en W. bij en de heer Proper (Comm.) vroeg, of de voorgestelde oplossing een definitieve was. De heer Happé stelde als compromis voor, dat men het gevraagde krediet zou verlenen, maar dat B. en W. alvorens tot uitvoering over te gaan, nog eens zouden bekijken of een andere oplossing moge lijk is. De heer Van Liemt meende, dat op deze wijze nooit een oplossing gevonden zou kunnen worden, waarop wethouder Geluk opmerkte „U moet vertrouwen hebben in B. en W." „Dat hebben wij ook", maar vroeg toch om een stemming. Deze werd gehouden met het gevolg dat 17 leden zich voor het voorstel van B. en W. uitspraken en 15 daartegen. Hierbij liep de scheidingslijn dwars door de verschillende fracties, of schoon de fractie van de P.v.d.A. op één lid na het college steunde. Wethouder Happé zegde niettemin toe, dat B. en W. vóór de uitvoering nog naarstig naar een andere oplossing zouden zoeken. P. v. d. Berg (Prot. Chr.). Met betrekking tot de voorgestelde ver bouwing aan het schoolgebouw aan de Gedempte Voldersgracht merkte de heer Van den Berg (Prot. Chr.) op, dat verscheidene schoolbesturen, waaronder dat van de Protestantse Nijverheidsschool gevraagd hadden om de beschikking over het gebouw. Dit werd afgewezen, omdat het gebouw nodig zou zijn voor onderbren ging van scholen, die verbouwd zouden moeten worden. Nu blijkt, dat onder meer de (neutrale) huishoud- en industrieschool door toewijzing van het gebouw uit de nood komt. De heer Van den Berg meen de dat dit de indruk zou kunnen wekken van bevoordeling. Hij vroeg of de Pro testantse Nijverheidsschool niet elders kon worden ondergebracht. Wethouder Geluk wilde graag probe ren ruimte te vinden, maar geloofde niet dat vaklokalen ter beschikking zouden kunnen worden gesteld. Hij gaf 'n uitvoe rig overzicht van de voorgeschiedenis, waarbij hij meedeelde, dat inderdaad ver zoeken om gebruik van 't gebouw waren afgewezen, omdat B. en W. van plan wa ren het gebouw zo snel mogelijk te slo pen. Na besprekingen met rijksinstanties kwam vast te staan, dat het rijk zou wil len bijdragen in de kosten van achter stallig onderhoud, als er opnieuw een nij verheidsschool in zou worden gevestigd. Toen bleek dat de door de raad afgege ven noodzakelijkheidsverklaring voor een tweede neutrale huishoudschool ouder was dan die voor een protestantse nij verheidsschool. De heer Van den Berg vroeg het col lege nog eens te praten over een oplos sing. De kredietaanvrage voor de restauratie van het niet-instrumentale deel van het Chr. Miillerorgel ontmoette waardering van de heren Van Marselis Hart- sinck (Prot. Chr.) Van Velsen (K.V.P.) en P i e 1 a g e (Arb.) al had eerst genoemde bezwaren tegen de voorgestelde kleuren rose en grijs. Wethouder Happe zei vertrouwen te hebben in de deskun digen, óók wat betreft de voorgestelde kleuren. De andere voorstellen werden zonder of met geringe discussie aanvaard. De be noemingen en ontslagen geschiedden con form de voorstellen van B. en W. Tot hoofd van de Th. M. Ketelaarschool voor m.u.l.o werd benoemd de heer J. Hen stra, die te zelfder tijd eervol ontslag kreeg als onderwijzer aan deze school. Advertentie In de donderdagmiddag te Amsterdam gehouden aandeelhoudersvergadering van de Noord-Zuid-Hollandsche Vervoermaai- schappij n.v. is de heer N. Hortensius uit Groningen tot directeur van deze streek- vervoeronderneming benoemd. De heer Hortensius, die thans directeur is van de Groninger autobusdienstonder- neming (Ö.A.D.O.), zal zijn nieuwe functie per 1 december aanvaarden. Hij volgt dan de heer J. J. Jurrissen op, die op deze datum met pensioen gaat. In dezelfde vergadering werd eervol ont slag verleend aan de heer J. J. Jurrissen, die sinds 1941 aan de N.Z.H. verbonden is, waarbij de oudste commissaris, ir. W. J. Burgersdijk, die als voorzitter fungeerde, reeds in hartelijke woorden de dank van aandeelhouders en commissarissen over bracht wegens de vele verdiensten die de heer Jurrissen voor de N.Z.H. heeft gehad. Zoals wij reeds berichtten zullen com missarissen op 23 november officieel af scheid van de heer Jurrissen nemen. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: J. Th. M. Brouwer-van der Zwet, d.; M. S. G. van der Noordaa-Rei- nalda, d. ONDERTROUWD: P. W. Vos en J. E. van Parreeren; A. P. Jaski en K. J. F. R. Leegs- ma. GETROUWD: H. J. Niehe en E. J. M. Babeliowsky; K. W. Poelmann en P. Simon van Leeuwen; O. Blikslager en M. A. Schaank. OVERLEDEN: J. Ph. Walter, 84 j.; Wed. A. Buckmann-v. Duivenboden, 88 j.; G. Leunk, 63 j.; Mej. A. van der Eng, 79 j.; Wed. A. Scholder-de Vrij, 89 j.Mevr. M. A. W. Pel-Been, 79 j. Advertentie Insekten het huis uit! Neem de Flitspuit! modern JE 50 zuinig radicaal ook in Vessen v.a. f 1.40 De heer en mevrouw Van 3Litterswijk, die tot 1 augus tus hun jeneverpomp zullen blijven bedienen. Daarna zal bun café (inclusief de pomp) verdwijnen Het café „Blit", Smede- straat 47 in Haarlem gaat verdwijnen. Behalve de bier- pomp, die het eigendom is van een bierbrouwerij, heeft de heer G. J. van Blitters- wijk, de eigenaar van boven genoemd café alles in de zaak verkocht aan de chef van een Chinees restaurant in de Smedestraat, zodat na de ver bouwing een tweede Chinees restaurant in deze straat ge opend wordt. „Tot nu toe hebben wij er geen spijt van", verklaarde mevrouw Blitterswijk die, evenals haar man het gehele leven in het café-bedrijf heeft gezeten. „Het vrouwtje van de Markt" zoals vele vaste café bezoekers haar noemen is nu vijfenzestig jaar en op die leeftijd mag je wel eens rust nemen, vindt zij. Haar man die eveneens vijfenzestig is, is het vol komen met zijn vrouw eens. Na vijftig jaar in het bedrijf te zijn geweest wordt het wel eens tijd om op te houden en bovendien worden de lasten zo groot, dat men als café-' houder veel te weinig ver dient, aldus de heer Blitters wijk. Negen jaar geleden opende het echtpaar Blitterswijk het café op de hoek van de Sme destraat en de Grote Markt en het eerste geld dat zij in Haarlem verdienden, hangt nu nog in een keurig lijstje aan de muur; twee gulden twintig. Daarvóór hadden de heer en mevrouw Blitterswijk in Gouda een restaurant, maar dat hebben zij verpacht, toen zij naar Haarlem vertrokken. Als op 1 augustus het be drijf in Haarlem gesloten wordt en de verbouwing be gint, blijven de heer en me vrouw Blitterswijk boven de zaak in de Smedestraat wo- aen. Beiden kunnen niet meer van Haarlem scheiden, on- dankt het feit dat mevrouw Biltterswijk nog een huis in Den Plaag heeft, „maar dat hebben wij ook maar ver huurd". Voor het tot de verkoop kwam, heeft de heer Blitters wijk bijna twee jaar met zijn zaak lopen „leuren", zoals hij zest. ..Sommigen kwamen bij me, met een bod van één- a rweeduizend gulden, maar dat kun je toch in deze tijd niet meer doen. Nee, nu zit het wel goed In het huis is al meer dan honderd jaar een café geves tigd en men zegt, dat het pand meer dan driehonderd jaar oud is. De slanke je- aeverpomp, die naast de bier- pomp op de tapkast staat, is overigens ook nog een over blijfsel uit de oude doos. „Vreemdelingen die hier komen, kijken vaak hun ogen uit". En inderdaad moet het koperwerk achter in de zaak en de houten stoelen hen wel ouderwets voorkomen. Maar na 1 augustus gaat dat allemaal veranderen. De heer M. K. Chung, de toe komstige eigenaar van de zaak heeft nog wel geen vaste plannen, maar bij de verbou wing wordt de zaak toch wel naar achteren uitgebreid. Het café „Blit" is zeer gun stig gelegen en daaraan is het te danken dat het toch nog verkocht is. „Ik kan zo wel twaalf zaken in Haarlem op noemen, die door de eige naars ook verkocht willen worden. Maar zij krijgen daar eenvoudig de kans niet meer toe", vertelt de heer Blitters wijk. Als de verbouwing van het café is voltooid, is Haar lem dus weer een Chinees restaurant rijker. Maar het verlies van een eenvoudig café en vooral van een oude jeneverpomp is toch wel een beetje jammer. In een brief aan de leden van het jeugdcomité „Doe Open" te Haarlem schrijft de voorzitter, de heer W. van Liemt jr., dat hij bijzonder ingenomen is met het feit, dat de Haarlemse jongens en meisjes samen in totaal f 17.472,10 bijeengebracht nebben voor de vluchte lingenkampen in Ohmstede m Friedrichsfeld. „Deze actie heeft", zo schrijft de heer Van Liemt verder, „duidelijk aangetoond, vooral door de wijze waarop deze gevoerd is, dat als er een duidelijk con creet doel is om je voor in te zetten, jonge mensen te acti veren zijn". De heer Van Liemt besluit zijn brief met de mededeling, dat in een van de nieuw te bouwen recreatiegebouwen voor de vluchtelingen het door Haarlemse jongens ge maakt glasmozaïek als blij vende herinnering aan de Haarlemse bijdrage zal wor den aangebracht. „Nou, dan zal ik het ver haal maar vertellen", zei mijnheer Moens heel gewil lig, toen wij dinsdagmiddag bij de heer en mevrouw M. J. Moens-Van der Broeke, in de Generaal de la Rey- slraat 89 in Haarlem aan kwamen met de vraag of daar een echtpaar Moens woonde, dat dinsdag 12 juli vijfenvijftig jaar getrouwd is. Het antwoord van de 53- jarige dochter, die ons open deed, luidde bevestigend en toen wij even later tegenover de 76-jarige heer Moens zaten, stak deze. meteen van wal. Drie kinderen van het echt paar Moens, één dochter en twee zoons wonen in Zuid- Afrika. Een van de zoons is reeds in 1935 naar dit land vertrokken, de beide andere kinderen van het echtpaar Moens zijn hem later achter na gereisd. Alle drie wonen zij in de buurt van Johannes burg. „Komen zij nog over op 12 juli?" Mevrouw M. Moens, die nu ook is binnengekomen schudt haar hoofd, maar haar doch ter, mevrouw Buis-Moens zegt aarzelend: „Nou, ik heb De jeugddag, die op 12 juni door de voetbalverenigingen EDO en Bloemendaal en de gymnastiekverenigingen VOLO en BATO op het EDO- terrein in Haarlem gehouden zou worden, moest door de slechte weersomstandigheden worden uitgesteld. Deze dag zal nu gehouden worden op condag 3 juli. Alle deelnemers worden voor de generale repetitie op zaterdagmiddag 2 juli om 15 uur op het EDO- :errcin verwacht, zo schrijven de organisatoren. net zo'n gevoel dat ze onver wacht komen". „Ach, wel nee kind", mevrouw Moens schudt weer het hoofd. Vier jaar geleden hebben de heer en mevrouw Moens een reis naar Zuid-Afrika ge maakt om hun drie kinderen nog eens op te zoeken en het theeblad waarop een Afri kaans landschap staat ge schilderd, is één van de her inneringen aan deze reis. Meneer Moens. heeft nog meer souvenirs. Na even in de kast gekeken te hebben komt hij terug met kleine brokjes gouderts, die hij van een afvalhoop van een goud mijn heeft meegenomen en een handvol inlands geld. „Vader zóu zo wel terug willen", zegt de dochter even later. Mevrouw Moens zit stil in haar reeds versierde stoel het gesprek een beetje aan te „kijken", maar als haar man teveel in bijzonder heden vervalt, zegt ze: „Dat hoeft niet allemaal in de krant hoor". De heer Moens is in Mid delburg geboren en trok op 21-jarige leeftijd naar Haar lem, waar hij in het schil- Het echtpaar Moens-Van der Broeke, dat op 12 juli 55 jaar getrouwd zal zijn. dersvak ging. „Ja, vader is zijn hele leven lang schilder geweest", vertelt de dochter. Mevrouw Moens komt ook uit Zeeland. In Veere woonde zij „vlak aan de kade". „Maar je komt er niet meer toe om nog eens naar Zeeland te gaan". Op dinsdag 12 juli zullen ongetwijfeld de negen klein kinderen en de twee achter kleinkinderen van het echt paar Moens aanwezig zijn in het huisje aan de Generaal de la Reystraat om het feest van het vijfenvijftigjarige huwelijk mee te vieren. En misschien komen de kinderen uit Afrika ook noghoe wel „Ik weet het niet", zegt mevrouw Moens „Maar ik heb zo'n gevoel, dat ze wel komen", zegt de dochter. Van 4 tot 9 juli wordt in Haarlem de collecte gehouden voor de stichting christelijke blindenhulp „De Fakkels Bij een". De opbrengst is be stemd voor blinde mannen en vrouwen, jongens en meisjes van alle gezindte. De christelijke wandel sportvereniging „Het Spaar- ne" te Haarlem houdt op zaterdag 9 juli een puzzel wandeltocht in Haarlem en omstreken over afstanden van 12 en 20 kilometer. De - start heeft plaats tussen 14 en 14.45 uur bij het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloe mendaal. Iedere deelnemer, die de tocht met goed gevolg volbrengt ontvangt een spe ciaal voor deze puzzeltochten ontworpen medaille. Er zijn extra prijzen beschikbaar voor die groepen en indivi duele wandelaars, die de )este prestaties leveren. Men kan voor deze tocht inschrijven bij mevrouw Van der Mark, Duinoordstraat 68, Haarlem; S. Piso, Park laan 24 a rood, Haarlem; G. Visser, Planetenlaan 20 II, Haarlem; J. Stellingwerf, Emmalaan 43 II, Hoofddorp; P. de Jager, Joh. Boogaard straat 19, Nieuw-Vennep; en bij de penningmeester van „Het Spaarne", Olycan- straat 11, Haarlem, giro 307059. Advertentie Hairos II, winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen en Europees drafkam pioen zal zondag in Gelsenkirchen starten De koers gaat over 2500 meter en het prij zengeld bedraagt 40.000 DM, waarvan 20.000 voor de winnaar. De hengst, die ge reden wordt door Willem H. Geersen, heeft de maximum handicap van 60 meter. Hij moet de Zweed Adept 20 meter geven en het Franse paard Kaid D, zelfs 40 meter. Ten behoeve van de bouw van 52 bejaar denwoningen bij het in aanbouw zijnde protestants-christelijke bejaardentehuis in Hoofddorp stellen B. en W. van Haarlem mermeer de raad voor aan de protestants- christelijke stichting Bejaardenzorg „Haar lemmermeer" te verkopen een perceel grond aan de Ter Veenlaan ter grootte van ongeveer 9600 m2 voor 130.000. Voorts stellen B. en W. voor de ter financiering van de grondverwerving en de bouw van de bejaardenwoningen door het stichtings bestuur te sluiten geldleningen tot maxi maal 800.000 van gemeentewege te ga randeren. Advertentie VIJFKAMP. Vijf Nederlandse militairen zullen van 30 juni tot 11 juli deelnemen aan de militaire vijfkamp die in Rio de Janeiro in Brazilië wordt gehouden. Het zijn sergeant W. de Wijn, korporaal J. G. Baars, sergeant-majoor D. van Winden, sergeant H. C. Christ en sergeant Lembley- levens. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5