Metselaar mishandelde meisje en deed poging tot diefstal AGENDA SCHOOLBOEKEN Boekhandel VEKO Uitspraken Haarlemse rechtbank Haarlems raadslid wenst fluor in drinkwater Van 11 juli t/m 6 aug. brood halen bij vaste standplaatsen Kindervoorstelling in het Openluchttheater A. H. J. Lovink weer ambassadeur in Canada Russische student naar Moskou terug Elektronisch rekenen voor 80 bedrijven HAARLEMSE RECHTBANK Honderden horloges en ringen vermist Fa. A. EVERTS B?DRIJF,ETERS Mevr. Kerkhof f (Arb.) stelt vragen over tandbederf Haarlemse politie naar dc Vierdaagse Zendelingen nemen afscheid van Haarlemmers UIT STAD EN STREEK Bakkers met vakantie R. Buitenhuis - 40 jaar bij P.T.T. gehuldigd Examens V elsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem L/üMJtKDAG 7 JULI 1960 HA-ARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tegen een 26-,jarige Haarlemse metse laar heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. J.J. Bredius vanmorgen zes maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering met toezicht van de re classering geëist. Verdachte zijn vier fei ten ten iaste gelegd. Drie er van gaf hij toe. In december mishandelde hij in een café een 20-jarige werkster, met wie hij omgang had. Het meisje liep onder meer een gekneusd neusbeen op. Op een avond in januari probeerde hij samen met een 24-jarige schilder op het Prinsenhof een auto weg te nemen. De eigenaar die het tweetal daar had zien lopen, had nog bij wijze van grapje gezegd: „Ga weg, auto dieven". Later merkte hij dat een ruitje van de wagen was vernield en dat het tweetal het dus op zijn auto voorzien had gehad. Verder probeerde verdachte in februari met een 24-jarige metaalbewerker in te breken bij een bedrijf aan de Wilhelmina- straat Deze poging was mislukt, omdat op de voordeur na alle deuren gesloten wa ren. Bovendien was het tweetal bang ge worden, omdat het meende dat boven iemand lag te slapen. De metselaar ontkende in december in een café uit een tasje van een bezoekster veertig gulden gestolen te hebben. Zijn vroegere geliefde, de werkster, verklaar de echter als getuige dat het wél zo was. De president mr. N. Reeling Brouwer zei tot verdachte, die veertien bekeuringen en zeven veroordelingen achter de rug heeft, dat er nu krachtige maatregelen moeten worden genomen, onder meer in de vorm van het onvoorwaardelijk of voor waardelijk ter beschikking stellen van de regering. Dit is ook het advies van de psychiater. Verdachte zei dat hij graag een kuur wil ondergaan om van de drank af te komen. De president antwoordde dat verdachte daar zelf aan moet mee werken. De raadsman, mr. D. Aten, be pleitte clementie. De schilder, die vervolgens terecht stond voor zijn aandeel in de poging tot dief stal van de auto stond tot dusver gunstig bekend. Hij zei dat hij met de metselaar was meegegaan. De eis tegen hem luidde drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van dc r.k. re classering, alsmede onvoorwaardelijk een geldboete van 75 of 15 dagen. De raadsman, mr. J. G. Bettink, zei dat zijn cliënt, die een blanco strafblad had. in een verkeerd milieu is gekomen. Een voorwaardelijke straf vond pleiter inder daad het beste. De eis tegen de 24-jarige metaalbewer ker, met wie de metselaar de poging tot inbraak in de Wilhelminastraat deed, luid de twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk en eveneens 75 onvoorwaar delijk. Inbraak in strandtent Een jaar gevangenisstraf eiste de offi cier van Justitie mr. J. Wiarda tegen een 26-jarige vertegenwoordiger uit Vcnlo die in de nacht van 7 op 8 mei op heter daad werd betrapt bij een inbraak in een strandtent in Zandvoort. Advertentie ZIJLSTRAAT 98 TELEFOON 11706 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen de zaak tegen een 39-jarige monteur uit Tiel die terechtstond wegens diefstal van drie auto's in IJmuiden en Santpoort terugverwezen naar de rechter-commissa- ris voor het instellen van een psychiatrisch onderzoek. Vredachte was vroeger een betrouwbaar vakman met een functie als chef. Na een verkeersongeluk, waarbij hij en een pas sagier zwaar gewond werden, werd hij ontslagen. Financieel in het nauw geko men, stortte de monteur zich in de handel van tweedehands auto's. Vorig jaar kwam hij er toe auto's weg te nemen en te ver kopen. De officier van Justitie had twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De raadsman, mr. H. Jonker, had aan gedrongen op een psychiatrisch rapport. Een 51-jarige chauffeur uit Haarlem die in februari inbrak in een woning aan de Van 't Hoffstraat in Haarlem en verder een fiets wegnam, werd veroordeeld tot zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van het medisch maat schappelijk bureau voor alcoholisme. De eis tegen verdachte, die dit misdrijf en ook vroegere aan de drank weet en een ontwenningskuur onderging, luidde negen maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde een veertig jarige ingenieur uit IJmuiden-Oost, die op eind vorig jaar in zijn auto zou hebben gereden, terwijl hij daartoe door drankge bruik niet in staat was, tot twee weken gevangenisstraf met één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Verdachte dronk tijdens 'n feestje in da Kennemerlaan volgens eigen opgave vijf borrels en vier of vijf glazen bier. Daarna ging hij naar zijn auto, naar hij zei om deze af te sluiten. Er ontstond een botsing met een passerende driewielige bestelau to. Verdachte ontkende te hebben gereden; maar de 15-jarige zoon van de bestuurder der bestelauto verklaarde pertinent dat dit wel het geval is geweest. De officier had tegen de ingenieur twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging der rijbevoegdheid geëist. Een 58-jarige Hillegomse bloembollen kweker die in februari met zijn auto een botsing veroorzaakte op 't kruispunt van de weg Amsterdam-Rotterdam en de Wete- ringweg, werd veroordeeld tot 150.- boe te subsidair 30 dagen, alsmede drie maan den ontzegging. Bij het ongeluk werden een dame in de auto van de bollenkweker alsmede de de bestuurder en een passagiere van de andere auto meer of minder ernstig ge wond. De eis luidde f 300,— of zestig dagen 1 chtenis en drie maanden ontzegging van ae rijbevoegdheid. Verdachte peuterde met een zakmes een ruit van de toegangsdeur los en kwam zo binnen. Hij wist niet dat de pachter bin nen lag te slapen. Deze werd wakker door dat zijn hond begon te blaffen. De verte genwoordiger vluchtte met drie pakjes bis cuit en enige chocoladerepen. Hij erkende dat hij geld had willen stelen, maar dat had hij niet kunnen vinden. In april werd verdachte nog veroordeeld tot een voor waardelijke straf van zes maanden en de tenuitvoerlegging daarvan hangt hem nu boven het hoofd. De raadsman mr. J. H. A. M. van Son, drong aan op een deels voorwaardelijke straf. Uitspraken dinsdag 1» juli om half- tien. Inbraak in horlogezaak Omtrent de inbraak in een horlogezaak aan de Jansstraat in Haarlem, waarover wij gisteren schreven, vernemen wij na der dat nog niet tot in alle details bekend is wat gestolen is, aangezien de eigenaar van de zaak met zijn vrouw voor vakantie in Spanje verblijft. Voorlopig worden twee honderd dames- en herenhorloges, hon derdvijftig gouden trouwringen, alsmede een bedrag van vijfhonderd gulden ver mist. Advertentie Hofdijkstraat 52 - Haarlem.- Tel. 12181 Showroom: Wagenweg 104- Tel. 12730 COMPLETE KEUKENINRICHTING Het Haarlemse gemeenteraadslid me vrouw T. Kerkhoff-Pet (Arb.) heeft aan B. en \V. schriftelijke vragen gesteld over bestrijding van tandbederf, vooral bij kin deren. Zij vroeg, of het Haarlemse, drink water niet gefluorideerd kon worden. „Uit diverse deskundige beschouwingen moeten wij constateren," aldus mevrouw Kerkhoff, „dat gebitsbederf ten gevolge van caries nog steeds toeneemt. Is het B. en W. bekend dat in binnen- cn buitenland proeven zijn genomen om fluor aan het drinkwater toe te voegen en dat deze proefnemingen tot gunstige resultaten ge leid hebben? Achten B. en W. het toevoe gen van fluor aan het drinkwater een doel matig middel ter bestrijding van tandbe derf? Zo ja. zijn B. en W. dan bereid ook in Haarlem tot fluoridering van het drink water over te gaan?" Aan de internationale vie.rdaagse af standsmarsen. die van 26 tot en met 29 juli in Nijmegen worden gehouden, zal evenals andere jaren een detachement van de Haarlemse politie deelnemen. Door het tekort aan personeel was het trainings schema belangrijk zwaarder dan vorige jaren. Van de 24 personen die in mei hun training begonnen, gaan er 19 in goede conditie naar Nijmegen. Het detachement bestaat uit: dctache- mentscommandant W. A. van Soest, 16de maal: P. Zitman 13de maal: J. F. de Zwart 13de maal: P. A. Wilhelmus 11de maal; J. Sietsma 11de maal: A. J. J. Barendsen 10de maal; J. Bultje 7de maal; R. Bast 6e maal: J. J. W. Buenting 5de maal; O. H. Bleeker 5de maal; L. Mulder 4de maal; W. Eising 4de maal; G. Noorden 3de maal; O. Hansma 3de maal; Y. A. Pol 3de maal; H. J. van Noort 2de maal en T. Bosma 1ste maal. De heren L. Petesma 18de maal en H. N. v. d. Kamer 15de maal, nemen door hun leeftijd aan de groep individuelen deel. Het detachement loopt 50 km en de beide indi viduelen 40 km per dag. De verzorging bestaat uit mevrouw Wil helmus en de heren N. Stonk en W. G. Hollink. De Haarlemse Politiekapel zal op 29 juli naar Nijmegen gaan en de politiemannen begeleiden. De oud-Haarlemmer, de heer Jacques Teeuwen, is door de „Beyond the Regions Mission Union" aangenomen als zendeling voor het gebied van de Swart Vallei in Centraal Nieuw-Guinea. Na zijn driejarige opleiding aan dc Bijbel- en Zendingsschool te Wiedenest, volgde hij evenals zijn En gelse vrouw een speciale talencursus aan het Wicliff Instituut te Londen en een me dische cursus. Na enige tijd voor de Scrip ture Gift Mission te hebben gewerkt, ont vingen zij bericht van hun aanstelling als zendelingen. Zij hopen in september te vertrekken, eerst naar Amerika, waar het hoofdkwartier van dit zendingsgenoot schap is gevestigd en daarna diep in de binnenlanden van Nieuw-Guinea, waar nog bijna nooit blanken zijn doorgedron gen.Vooraf komen zij enkele weken naar ons land om afscheid van familie en vrien den te nemen Zondagavond 10 juli om acht uur spre ken zij in de Zuiderkapel aan de Zuider straat no. 15 te Haarlem. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. v. d. Klinkenberg- Maarseveen. z.; A. Sintenie-Appelman, z. GETROUWD: R. Ras en J. L. Schuller; R. Hoegen en M. .J. L. Haarmans; J. A. v. d. Ende en A. Kloost -huis; R. de Vries en J. W. E. v. Blyenburgh. OVERLEDEN. Wed. W. Roessen-Sprok- kelenburg; Wed. A. Boekelaar-Oosthuizen. Nieuws in het kort Geslipt. Een negenjarige jongen, die woensdagmiddag om halftwaalf met een te grote snelheid door de bocht fietste op de hoek van de Brouwersstraat en de Een- drachtstraat te Haarlem, is geslipt en tegen een auto gebotst. Met een hersenschudding is hij naar de Mariastichting vervoerd. Top afgekncld. Bij het spelen aan een snijmachine voor tegels, staande op de Kleine Houtweg te Haarlem, zijn de vin gers van een achtjarige jongen tussen de machine geraakt. Hij zal de top van zijn rechterwijsvinger moeten missen. Benoeming. Bij Koninklijk Besluit is bij de Onderwijsraad aangewezen tot lid de heer D. J. A. Geluk te Haarlem, lid van de afdeling voor het algemeen vormend voorbereidend hoger en algemeen vormend middelbaar onderwijs van de Onderwijs raad, dat mede zitting heeft in de afdeling voor het algemeen vormend lager onder wijs, het kweekschoolonderwijs en het kleuteronderwijs. Bollenexport. Op maandag 25 juli zal de accountant K. Volder 's avonds in café restaurant „Treslong" in Hillegom voor de exporteursgroep van de Katholieke Ver eniging van Ondernemers in het Bloem- bollenbedrijf spreken over de economie in het bollenexportbedrijf. Van maandag 11 juli tot en met zater dag 6 augustus zullen de huisvrouwen in Haarlem en omgeving hun bakker niet aan de deur zien verschijnen In die periode namelijk zijn de bakkers met vakantie. Evenals vorig jaar zal het dage lijks brood weer op een groot aantal vaste standplaatsen verkrijgbaar zijn, en wel van maandag tot en met vrijdag van 's morgens half tien tot 's middags één uur en zaterdags tussen half tien en drie uur. Deze vakantieregeling geldt voor de gemeenten Haarlem, Bloemendaal 'met uitzondering van Vogelenzang) en feemstede. Over het algemeen zijn de standplaatsen dezelfde als vorig jaar. In de nieuwe woon wijken Parkwijk en Delftwijk zijn er en kele bijgekomen. In totaal bedraagt het aantal standplaatsen in Haarlem en naaste omgeving dit jaar 229. De vakantiecommis sie van de regionale bakkerijstichting heeft de indruk dat het publiek over het al gemeen de broodvoorziening door middel van vaste standplaatsen tijdens de bakkers vakantie heeft aanvaard. De bakkersbe drijven in Haarlem, Bloemendaal en Heem stede, zowel de werkgevers als de werk- nemei-s, hebben hun volle medewerking aan de thans tot stand gekomen vakantierege ling gegeven. Van werknemerszijde gaf men ons de verzekering dat de medewerking van het publiek bijzonder op prijs wordt gesteld. Woensdag heeft de heer R. Buitenhuis, besteller I, in zijn met vele bloemstukken versierde woning te Haarlem de dag her dacht waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het staatsbedrijf der P.T.T. De directeur van het postdistrict Haar lem, de heer P.J. Waale, sprak de jubila ris op waarderende wijze toe, waarbij hij hem de oorkonde van veertig jaar trou we dienst, een geschenk onder couvert en het gouden draaginsigne overhandigde. Voorts voerden nog het woord de heren C.A.L. Trommelen, chef van het stations postkantoor aan de Baljuwslaan, die de rustige werkwijze van de jubilaris belicht te, B. Heimig, chef expeditie stationspost- gebouw, en Zuiderduin die namens col lega's en chauffeurs een slijpmachientje voor een werkbank aanbood. Daarna schetste de heer H. Plant, voor zitter van het jubileumfonds, in het kort de loopbaan van de heer Buitenhuis en overhandigde hem een staande leeslamp. Mevrouw Buitenhuis mocht een ruiker bloemen in ontvangst nemen. Tenslotte dankte de jubilaris voor de gesproken woorden, de ontvangen geschenken en de ondervonden belangstelling. NCOCCOCÖOCOCOCOOOCOOOOOO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De opvoering van „De gelaarsde kat", die vorige weed woensdagmiddag door het Aerdenhouts Kindertoneel onder regie van mevrouw J. van Kampen- van den Brink gegeven zou worden, moest toen een week wegens het slechte weer wor den uitgesteld. Gelukkig bleef het gister middag droog en was het zelfs voor het merendeel zonnig, waardoor de schare van zeshonderd kinderen die in hun fleu rige zomerkledij de tribunes helaas slechts ten dele vulden, zich in de zon hebben ge koesterd en in gespannen aandacht de be levenissen van de gelaarsde kat en de markies van Carabas op het speelveld van het Bloemendaalse Openluchttheater hebben kunnen volgen. Het was alleen jammer dat de rukwin den de tekst af en toe verloren deden gaan, hoezeer de jeugdige acteurs en actrices ook hun best deden zich verstaanbaar te maken. Ook een der decors sneuvelde bij de straffe wind, doch vaardige handen wisten dit euvel snel te herstellen. De regisseuse mevrouw Van Kampen komt een compliment toe. voor hetgeen zij, ondanks het feit dat er vrijwel niet ge repeteerd kon worden door het slechte weer in de afgelopen week, met haar to neelgroep heeft bereikt. Zonder aan de an dere medespelenden afbreuk te willen doen, noemen wij in de eerste plaats Bar bara Hugenholtz het achtjarige meisje uit Bentveld, dat zich met veel gemak over het speelveld bewoog en de hoofdrol van de gelaarsde kat met veel enthousiasme, goede rolkennis en dictie vertolkte. Daar naast moet ook direct Marga Tromp ge noemd worden, die de rol van de markies van Carabas goed waar wis te maken en die bovendien 'n aardige zangstem bleek te bezitten. De rollen van de tovenaar en de negerin, waarvan de laatste voor de ko mische noot zorgde, zijn ook vermeldens waard. De baten van deze voorstelling zijn be stemd voor het clubhuis voor de padvind- stersgroep Caprera in Bloemendaal. Door het twijfelachtige weer was het theater echter slechts half bezet. Mevrouw Van Kampen en haar assistenten mochten na afloop bloemen van deze padvindsters in ontvangst nemen. De Nederlandse ambassadeur in Ottawa, de heer D. J. van Balluseck, zal binnen kort met pensioen de buitenlandse dienst verlaten. Hij zal worden opgevolgd door de heer A. H. J. Lovink, die ook van 1950 tot 1957 ambassadeur in Canada is geweest. De heer Lovink is thans nog ambassa deur in Canberra (Australië). Daarvoor vertegenwoordigde hij Nederland in Tsjoenking en Moskou. Vanmiddag is de 34-jarige Russische student Pjotr Smirnof, die veertien dagen geleden in Den Haag wegens spionage werd gearresteerd, als ongewenste vreem deling ons land uitgeleid. Onder bewaking van twee leden van de Koninklijke Mare chaussee werd hij om tien minuten voor een het Tupolev-Iijntoestel van de Aero- flot op Schiphol binnengebracht. Vijf mi nuten later volgden zijn vrouw en zijn kind. die als gewone passagiers de lucht haven passeerden. Het toestel vertrok om 1 uur naar Moskou. Tachtig ondernemingen hebben zich aan gesloten bij de Vereniging voor centrale elektronische administratie C.E.A. die, met elektronische reken- en adminis- tratie-apparatuur uitgerust, overeenkom stig het tempo van het moderne bedrijfs leven een snelle administratie voor hen zal voeren. Dc uitvoering van de werkzaamheden zal in handen worden gelegd van de coöpe ratieve vereniging „Centraal beheer" G. A. in Amsterdam, die in de loop van het najaar de beschikking zal krijgen over een grote elektronische rekenmachine. Per 1 januari 1961 hoopt men de eerste opdrach ten te kunnen uitvoeren. De nieuwe administratievereniging is in Den Haag opgericht op initiatief van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, het Katholiek Verbond van Werkgevers vakverenigingen en het Verbond van Pro testant-christelijke werkgevers in Neder land. Het bestuur is gesteld onder voorzitter schap van mr. L. van Nouhuys, directeur van de N. V. Droste's cacao- en chocolade fabrieken, Haarlem. Het secretariaat is opgedragen aan het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond. Advertentie Een groep landbouwers uit Texas heeft de gemeente Haarlemmermeer een beeldhouwwerk aangeboden uit erken telijkheid voor de tijdens een Europese tournee ondervonden gastvrijheid. Het beeld, dat de vriendschap tussen de Amerikaanse en Nederlandse boeren ti.itbeeldt, is vervaardigd door Lincoln Borglum en zal een plaats krijgen aan de Nieuweweg in Hoofddorp. De gevers hopen het binnen een jaar over te dragen. Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift „Belgium and Poland in international rela tions 1830-1831", J. A. Betley, geboren te Warszawa, Polen. Haarlem. Voor de mulo-examens in Haarlem zijn geslaagd voor het diploma A de dames L .E. Stoelman Leysner, Haar lem; W. Hoek, Haarlem; xL. de Mon, Haar lem; xP. J. Diermanse, Haarlem; xW. G. Hentenaar, Haarlem; xW. Zegstroo, Bad hoevedorp. Heren: A. Schouten, Haarlem: C. H. Hoppenbrouwer, Haarlem; C. K. Ha- ringa, Haarlem; J. Gagel, Haarlem; R. W. J. Beukenkamp, Haarlem; B. Bleeker, Haar lem; G. de Kruif, Haarlem; M. C. de Lan gen, Heemstede; F. R. v. d. Linde, Haar lem; H. J. M. Bunt, Haarlem; R. C. Dirks. Haarlem; x-J. H. Roodenburg, Nieuw- Vennep. xT. J. Steffens, Vijfhuizen, x is A plus middenstandsdiploma. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse-lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eind examen H.B.S.-B de dames H. Guinau, Chr. Reus en L. F. Titulaer en de heren M. A. van Holten; A. E. Rahusen: St. W. H. Sandberg en H. S. Swolfs. Afgewezen vier kandidaten. Haarlem. Voor het einddiploma gym nasium A slaagden aan het Stedelijk Gym nasium te Haarlem Marleen Feitsma, Elsje Sparnaaij, Noortje Dingemans, Elly van den Berg, Annelies Kruit, Marianne van As- peren, Renée de Wijn. Picus Boland. Willem Mijnssen, Jan Ekering. Afgewezen geen. En voor einddiploma Gymnasium B: Marianne Verjaal, Ernie Ehbets, Bart van der Vlerk, Pieter Schotte, Jan ter Gast, Peter de Weerd, Christo van Zweeden, Erik de Jongh, Kees Moerbeek, Jaap Bakker. Ab Zijlstra. Afgewezen geen. Utrecht. Gepromoveerd Chr. J. van Ze- ben te Zoetermeer tot doctor in de" rechts geleerdheid op een proefschrift „De leer van het iustum pretium en misbruik van omstandigheden". Amsterdam (Gem. Un.). Geslaagd voor het doctoraal examen rechten J. M. Tonino, Amsterdam en F. J. de Bruin, Santpoort. Amsterdam. Geslaagd voor doctoraal examen Economie J. Konings. Haarlem. Amsterdam. (Gem. Un.). De heer L. F. Janssen, leraar oude talen aan het Her vormd Lyceum te Amsterdam, is gepromo veerd tot doctor in de letteren en wijsbe geerte op een proefschrift getiteld „Abdi- catio, nieuwe onderzoekingen over de dic tatuur". Voor het pedagogisch examen piano (staatsexamen) is te Den Haag geslaagd mejuffrouw W. Haak te Velsen-Noord. Utrecht. Gepromoveerd C. A. Broodman te Utrecht tot doctor in de geneeskunde, op een proefschrift „Intra-arteriëlë bloed transfusie" Leiden. Aan de Rijksuniversiteit van Leiden is geslaagd voor het doctoraal exa men Franse taal en letterkunde: de heei C. F. van Kooten uit Haarlem. Utrecht. Aan de Rijksuniversiteit van Utrecht is geslaagd voor het kandidaats examen tandheelkunde: de heer W. van Ipenburg uit Santpoort. Geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde: de heren C. U. W. Wiers uit Heemstede en J. W. Th. Veek uit Hil legom. Delft. Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen voor scheikundig ingenieur: de heren R. van den Berge uit Heemstede, B Haanappel uit Santpoort-Zuid en P. J. M Korthoven uit Haarlem. Geslaagd voor het propaedeutisch exa men voor bouwkundig ingenieur: de heren P. Jonquière uit Haarlem en H. E. Nauta uit Haarlem. Geslaagd voor het kandidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur: de heren M. E. J. Goedemans uit Haarlem en H Hage uit Haarlem. GESPAARD Bij de Rijkspostspaarbank in Lisse werd in juni ingelegd 60.928,13 en terugbetaald 41.603,93. DONDERDAG 7 JULI Thalia, 20 uur: „Kinderen, die niet ge wenst zijn". Rex, 20 uur: „Als mannen begeren". VRIJDAG 8 JULI Rcx, 20 uur: „Du bist wunderbar". Thalia, 20 uur: „The Geisha Boy". DONDERDAG 7 JULI r Géén bioscopen. VRIJDAG 8 JULI Kenncmcr Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen" (derde week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „S.O.S... Pacific". W.B. Theater, 20 uur: „Opium". Openluchttheater: Donderdag 20.15 uur: Little Ballet Troupe from Bombay met „Pancha Tantra". Vrijdag 20.15 uur: Dutch Swing College Band Nieuwe Kerk: Vrijdag 20 uur: Concert N.Ph.O. met de organist Albert de Klerk en de alt Aafje Heijnis (10de Internationale orgelconcours). BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur uur: „Last traih from Gun Hill", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Als mijn grote bx*oer (Jat wist", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur- „De bende zonder genade", 14 jaar. Vrijdag, zaterdag, maandag, woensdag n donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 11, 1.30, 19 en 21.15 uur ei dinsdag 14 en 20 uur: „Het begon rret een kus", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Een vrijgezel in de knel", alle leeftijden. Vrijdag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur. zondag tevens 16.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Désirée", alle leeftijden. Vrijdag tot en met dondei'dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De pelsjagers van de Slangenrivier", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Orfeu Negro", 14 jaar. Vrijdag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Rembrandt Theater: v indaag 19 en 21.15 uur: „De blauwe nachtvlinder", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: .Charlie Chaplin-revue", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Vampier". 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16 15, 19 en 21.15 uur: „Bloedwraak". 14 jaar Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Omzien in wrok". 18 jaar. Vrijdag, zater dag. maandag iot en me' donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Kapers op de kust", 14 jaar. Iedei-e ochtend 10.30 uur: Vakantiepro gramma (Donald Duck e.a.). Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20.15 uur: „Die Sünderin", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158) Tot 10 juli expositie van tekeningen :n aquarellen van A. Voorzanger. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam pei-laan): Tot 1 augustus Hagelij' van 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14*17 u"r: Reizende UNESCO-expositie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks 10-22 uur: Expo sitie van tekeningen van Helga Schuss- heim. (Verder ï-aadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 1 juli). Buitengewoon hoogleraar. Prof. mr. C. L. Patijn is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsge leerdheid aan de universiteit te Utrecht om onderwijs te geven in het volkenrecht. Prof. Patijn is lid van de Tweede Kamer.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7