Belg Proost winnaar in Millau RONDE IN CIJFERS Traditionele ereronde voor Beverwijker Geldermans Indeling HVB-clubs 1960-'61 RONDE VAN FRANKRIJK Zuid-Afrika kwam tot slechts 88 runs Prinses Irene vijfde in dames-drakenrace TBABYDERM SLIÉ?zev Fusie tussen ZFC en KFC van de baan Grey Cloud favoriet in „Derby voor merriën" Joan Haanappel prof 15 Franse profs voor wereld kampioenschappen HPC te sterk voor VZC Vlaardingen De derde testmatch DAMPO Zevenhandbal op het Plesmanplein in Haarlem Vier nieuwe spelers voor Stormvogels Bontekoe en De Jong naar Maastricht SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE ZATERDAG 9 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In zenuwachtige spanning stond de Nederlandse kolo nie vrijdagmiddag op het middenterrein van het sport park in Millau op de horloges te turen. Al twintig minu ten waren verstreken, sinds de Belg Louis Proost, die in 1957 te Wareghem voor de neus van de Italiaan Pam- bianco en onze landgenoot Schalk Verhoef het wereld kampioenschap op de weg der amateurs had weggekaapt, als winnaar van de 13-de etappe het gedaalde aanzien van de Belgische ploeg weer wat had opgepoetst. Inmid dels hadden Geldermans, Damen, Piet van Est, Kersten en Van den Borgh ervoor gezorgd, dat de Nederlanders wederom de prijs voor de beste kleine equipe hadden mogen incasseren en had Geldermans zijn haast tot een traditie geworden ere-ronde als beste buitenlander van de formaties van acht man gereden. Ook Wim van Est was binnen gekomen, al had de nestor van onze equipe dan ook in de beklimming van de laatste col voor de dubbel en dwars verdiende rustdag in Millau bijna vier minuten op de hoofdmacht verloren. Plet wachten was nu nog op De Roo, die in het begin van de etappe het contact met de ploeg had verloren en ergens ver in de achterhoede tegen de dreigende uitsluiting wegéns tijds overschrijding vocht. Alleen Buchly maakte zich geen zorgen over de cou reur uit Schore, die zijn vorm van het begin van dit seizoen, toen hij als winnaar van de Ronde van Sar dinië de aandacht van het buitenland op zich vestigde maar niet kan terugvinden. „PTij heeft bijna veertig minuten de tijd en zal zich best redden", zo zei Buchly, die gelijk zou krijgen, want in de de groep, die 23 min. 20 sec. na Proost de sintelbaan kwam oprijden, bevond zich inderdaad De Roo, wiens eerste vraag was: „Hoe hebben de anderen het gedaan?" Het leek wel, alsof de grote mannen onderling hadden afgesproken, in deze etappe door het heuvelachtige terrein van de departementen Haute Garonne, Tarn en Aveyron een extra-rustdag te nemen. Bi.i de eerste schermutselingen, kort na het vertrek uit Toulouse, waren Nencini, Adriaenssens en Rivière nog bereid om handelend op te treden. Zij onderdrukten de opstand van de „kleintjes" in de eer ste kilometers, waarbij Piet van Est een actieve rol speelde, en stonden ook niet toe, dat de Brit Robinson een reprise wil de geven van zijn solo van het vorige jaar, toen hij in de etappe van Annecy naar Chalon sur Saone in zijn eentje bij na een half uur uitliep. Bij de vlucht van Everaert, Manzaneque, Cazala, Proost en Falaschi na 28 km. bleek de interesse voor de vluchtelingen echter plotseling tot het nulpunt te zijn gedaald. Het kwintet, waarvan Falaschi letterlijk het vijfde wiel aan de wagen was, omdat hij in opdracht van de Italiaanse ploegleider geen meter kop mocht doen, zag de voorsprong lang zaam maar zeker groeien. Alleen de plaatselijke favoriet Busto, wiens naam op alle muren en om de 100 meter op de weg gekalkt was, stoorde zich niet aan de stilzwijgende overeen komst in het peloton en probeerde zijn supporters tevreden te stellen door in zijn eentje de achtervolging in te zetten. Het werd voor hem echter geen zege tocht. Want hij bleef „zwemmen" in het steeds groter wordende gat tussen de kop lopers en de hoofdmacht, die na 49 kilo meter bij Puylaurens al een achterstand van 3 minuten had. Busto kreeg weer hoop, toen Bolzan na 60 kilometer eveneens het peloton verliet, en op zijn beurt achter de regionaal ging jagen. Bij het naderen van de eerste van de drie cols van de derde categorie, De Lafontasse, werden de benen van Bus to als lood zo zwaar. Manzaneque, die in de klim was gede marreerd, was het eerst boven met een voorsprong van 40 seconden op Cazala, Everaert, Proost en Falaschi. Busto lag toen op 4.35 Bolzan op 5 minuten en het peloton, geleid door Battistini en Piet van Est op ruim zes minuten. Na de top volg- Nl ETALLEEN RENNERS WÉÉR BERGEN tteET.-IOJULt 217 KM. Totool rijden er in een Ronde 300 400 auto's mee Totaal rijden er in een Ronde ca 20 div njwielmerken mee In de Ronde rijden ca 80 Fotografen mee de Manzaneque het voorbeeld van Baha- montes uit de jaren dat deze nog alleen op het bergklassement reed, ging recht op zitten en peuzelde een banaantje in de tijd die de anderen nodig hadden om het contact weer te herstellen. Maar Manzaneque was niet zo konse- kwent als vroeger zijn thans ontluisterde landgenoot. Want op de volgende Col de la Bassine had hij Proost laten ontsnap pen, die met een voorsprong van 25 secon den aan een veel te vroege solo begon. Inmiddels had Busto het gezelschap van Bolzan gekregen, maar het hielp hem niet veel. Op de Bassine lagen zij vier minu ten achter op Proost. Het peloton, dat nu door Simpson, Van den Borgh en Piet van Est werd aangevoerd, had een achter stand van bijna zes minuten. Wat Proost bezielde, toen hij na de Bas sine met nog 150 kilometer voor de boeg zijn krachten ging verspillen in een bij voorbaat tot mislukken gedoemde solo, be greep niemand. Hijzelf waarschijnlijk bij nader inzien ook niet en toen de dreigen de wolkenvelden zich een wolkbreuk ont lasten, gaf hij zijn hopeloze strijd op. De lange Belg had 45 kilometer alleen op kop gelegen. Inmiddels was Bolzan door een lekke band teruggevallen en hij werd opgeslokt door het peloton, dat nu de Spanjaard Ottano uitstuurde om ook Busto tot ande re gedachten te brengen. Kort na de twee de ravitaillering, in Saint Afriquc (na 166 kilometer), gaf de regionaal gehoor aan de aandrang van het peloton, dat het nu ook tijd vond om iets aan de achterstand van bijna acht minuten op de koplopers te gaan doen. Daarvoor werd de klim naar de laatste top, de Causse du Larzac, uit gekozen. Toen Manzaneque hier als eerste boven kwam, was de voorsprong geslon ken tot 2 minuten en 40 seconden op Bat tistini, die kans had gezien uit de hoofd macht te ontsnappen en tot 4'/j minuut op het jagende peloton, dat in Nencini, Ri vière en Angladc uitstekende aanvoerders had. De afdaling was bijzonder snel. Een prachtige brede weg strekte zich voor de coureurs uit, die zich met angstwekkende snelheden naar beneden lieten vallen. Ca zala had de meeste durf en liet zijn mak kers achter zich. De Franse nationaal, die het vorige jaar zes dagen de gele trui had gedragen, maar voor de ogen van zijn echtgenote en zoontje in Bayor.ne werd onttroond, veroverde een voorsprong van een minuut. Hem leek de zege niet meer te kunnen ontgaan. Tot de tricolore in een scherpe bocht te veel risico nam en onderuit ging. Voor hij weer op de fiets zat, hadden zijn vier strijdmakkers hem overrompeld en Cazala kreeg geen kans meer op een nieuwe ontsnapping. Dat was trouwens in de laatste kilometers vrijwel onmogelijk, want het parkoers voerde langs een „achterafje" over een grintpad met scherpe bochten, waarop de renners de grootste moeite hadden om zich overeind te houden. Op de sintelbaan van Millau was Cazala kansloos tegen de lange spurt van Proost, die voor Everaert, Falaschi, Cazala en Manzaneque de lauweren in de wacht sleepte. Battistini ging 13 seconden later over de eindstreep en steeg in het algemeen klassement naar de vierde plaats. Want de grote groep waaruit ten slotte Graczyk met succes was gedemar reerd, had 2 minuten 33 seconden op Bat tistini verloren. In de spurt van de hoofd macht stelden Geldermans (9de). Damen 11de) en Piet van Est (20ste) de dagelijkse inkomsten van de Nederlanders veilig. Trijzen Door de klassementsplaatsen van de beste Nederlanders en de dagprijzen van de kleine landenploegen heeft de kassier van de Tour het totaal van de door Nederland verdiende dagprijzen met ruim 2000 nieu we franken moeten verhogen. Het door de Nederlandse ploeg verdiende totaal be draagt thans 18.735 frank. S«rvie Alés CóldTbysses ?cold'Ugios Corniche/ ®CSkJean 115km. Id'St. Pierre .MÉT*-Col de!'Exil St. Roman lOOkm. De uitslag van de dertiende etappe van Toulouse naar Millau over 228 km. luidt: I. Proost (België) 5 uur 58 min. 31 sec. (met bonificatie 5.57.31); 2. Everaert (Fr.) 5.58.31 (met bon. 5.58.01); 3. Falaschi (Italië) z.t.; 4. Cazala (Fr.) z.t.; 5. Manzaneque (Sp.) z.t.; 5. Battistini (It.) 5.58.44; 7. Graczyk (Fr.) 6.00.57; 8. Darrigade (Fr.) 6.01.17; 9. Gelder- mans (Ncd.) z.t.; 10. Van Aerde (B.) z.t.; II. Damen (Ned.) z.t.; 20. Piet van Est (Ned) z.t.; 24. Kersten (Ned.); 44. Van den Borgh (Ned.) z.t.; 51. Wim van Est (Ned.) 6.05.01; 82. De Roo (Ned.) 6.21.51. Na de dertiende etappe luidt het algemeen klassement: 1. Nencini (It.) 68.02.49: 2. Rivicre (Fr.) 68.04.27 op 1.38; 3. Adriaenssens (B.) 68.05.14 op 2.25; 4. Battistini (It.) 68.08.49 op 6.00: 5. Planckaert (B.) 68.11.03 op 8.14; 6. Junkermann (Did.) 68.11.14 op 8.25; 7. Pam- bianco (It.) 68.13.33 op 10.44; 8. Rohrbach (Centr. Zuid) 68.14.05 op 11.16; 9. Anglade (Fr.) 68.15.18 op 12.29; 10. Mahé (Fr.) 68.17.12 op 14.23; 13. Geldermans (Ned.) 68.19.25 op 16.36; 22. Damen (Ned.) 68.35.45 op 32.56; 28. Van den Borgh (Ned.) 68.39.20 op 36.31; 38. Piet: van Est (Ned.) 68.48.55 op 46.06; 41. Wim van Est. (Ned.) 68.57.32 op 54.43: 63. Kersten (Ned.) 69.19.03 op 1.16.14; 70. De Roo (Ned.) 69.24.29 op 1.21.40. In de dertiende etappe staakten drie ren ners de strijd, te weten de Franse nationalen Privat en Colette en de Oostenrijker Chris tian. die in de int. ploeg reed. De Portugees Batista ((eveneens int. ploegi arriveerde na het sluiten van de tijdcontrole. Het ploegenklassement van de 13de etappe, luidt: 1. Frankrijk 17.57.29: 2. Italië 17.58.37; 3. België 18.00.05; 4. Spanje 18.01.05: 5. ex aequo: Nederland (Geldermans. Damen Piet van Est); Centraal-Zuid, Parijs-Noord en Duitsland, alle 18.03.51. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk. 203.22.42; 2. Italië 203.42.12; 3. België, 204.03.39; 4. Nederland, 204.46.02; 5. Spanje, 205.05.01. Na de dertiende etappe ziet het bergklas sement er als volgt uit: 1. ex aequo Nencini (It.) en Gimmi (Zwits.-Lux.) beiden 26 pnt.; 3. Rohrbach (Centr. Zuid) 24: 4. Batistini (It.) 19; 5. Manzaneque (Sp.) 16; 8. Van den Borgh (Ned.) 10; 17. ex aequo: o.a. Piet van Est (Ned.) 4 punten. Het puntenklassement na de 13e etappe: 1. Graczyk (Fr.) 41 pnt.; 2. Rivière (Fr.) 30 pnt.; 3. Mencini (It.) 26 pnt.; 4. Defilippis lit.) 25 pnt.; 5. Battistini (It.) 22 pnt.; 6. Darrigade (Fr.) 16 pnt.; 7. Pambianco (It 11 pnt.; 8. ex aequo: Van Gcncugden (Belg.), Gimmi (Zwits/Lux) en Proost (België), allen 10 pnt.; 13. Van den Borgh (Ncd.) en Everaert (Fr.), beiden 8 pnt: 20. De Roo (Ned.) 5 pnt.: 22. o.a. Wim van Est (Ned.) en Geldermans (Ned.) 4 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner van de 13de etappe werd toegekend aan de Belg Proost, die 448 punten kreeg toegekend tegen Cazala 394, Busto 254 en Battistini 203. De premie voor de grootste pechvogel ging naai de Franse regionaal Busto. Deze successen hoe bescheiden zij in hvëzen tegenover het lucratieve machtsver toon van de Franse nationalen, de Belgen en de Italianen ook mogen zijn houden de moed erin bij de oranjeploeg en men mag niet zonder reden hopen, dat vooral Geldermans, Damen en Van den Borgh en misschien ook Piet van Est in de reste rende ritten hun posities zullen kunnen handhaven. De Franse wielerbond heeft voor de wereldkampioenschappen wielrennen, die van 3 tot en met 14 augustus in Leipzig worden gehouden, de volgende profrenners aangewezen: Wegwedstrijd: Darrigade. Bobet, Anque- til, Stablinski, Poulidor, Anglade, Cazala. Everaert, Graczyk, Privat, Rostollan en Rohrbach. Achtervolging; Rivière. Sprint.; Rousseau en Gaignard. Stayers: Godeau, Raynal en Retrain. De amateurs worden aangewezen na de nationale kampioenschappen die het ko mende weekeinde in Vichy worden ge houden. Waterpolo In de zwemvijver Groenendaal in Heem stede werd voor de zomercompetitie KNZB de wedstrijd tussen HPC en VZC uit Vlaardingen gespeeld in de tweede klasse B. HPC kwam als overwinnaar uit de strijd. Uit een opzwembal van Van der Eynde kreeg Prins een goede voorzet en hij scoorde. Kort nadat hij dat gedaan had werd er opnieuw succes geboekt met een schot vanaf de zijlijn. Nadat Termeer er 3-0 van had gemaakt kon Dalmeijer de reserve-keeper van HPC passeren. Direct daarna kwam VZC weer in ge sloten formatie op het HPC doel af en Mooij schoot raak. Toen herstelde HPC zich. Prins kreeg de bal en dat beteken de 4-2 met welke stand de rust inging Na de hervatting kwam Prins met de bal opzwemmen waarna hij Kabel in de gelegenheid stelde er 6-2 van te maken Dezelfde speler zorgde met een ver schot voor 7-2. Termeer bracht ten slotte de eindstand op 8-2. In Stoop's bad in Overveen bonden voor de reserve eerste klasse de reserves van HVGB de strijd aan tegen ZIAN 3 dat met 3-2 de strijd won. Hierna traden HVGB en DAW aan. Na 3 minuten spelen floot de scheidsrechter af bij de stand 0-0 daar duisternis en de regen hem het lei den van de wedstrijd onmogelijk maakte. Cricket Zuid-Afrika heeft aan het batten in de derde testmatch Engeland-Zuid-Afrika bitter weinig plezier beleefd, want nadat Engeland op 287 all out was gegaan, kwa men de Springbokken niet verder dan een schamele 88 runs, zodat ze in de foliow on een handicap hadden van niet minder dan 199 runs. Door het slechte weer moest de wed strijd bij de stand 34 voor drie in de twee de innings worden afgebroken, zodat Zuid- Afrika toen nog 165 runs achter stond. De Engelse bowler Freddie Trueman nam 5 wickets voor 27 runs, Brian Sta llam nam er 3 voor 27. Zeilen In de rustdag van de wedstrijden om de Dragon Cup werd vrijdag op het IJsel- meer een damesrace gehouden. Hiervoor gingen bij een zeer zwakke draaierige wind 16 draken van start. Prinses Irene zat aan de helmstok van de draak Nirefs van kroonprins Constantijn van Grieken land. Deze fungeerde in zijn eigen jacht nu als bemanning. Vérder was aan boord Odissius Escitzogloy, die altijd met de prins vaart. De gehele wedstijd viel de regen gestaag neer. In tegenstelling tot andere jachten startte Prinses Irene vrij laag, maar kreeg ten opzichte van de ho ger gestarte draken toch al spoedig een positie in de kop. Als eerste ging echter Marijke Donker, gevolgd door mevr.Lin- nekamp-Beintema en mevr Kunst-Spaar garen om het eerste merkteken. In de nu volgende ruime rakken kwam de Nirefs met goed spinnakerwerk opzetten naar de vijfde positie. In verband met de steeds zwakker wordende wind en de kans op on weersbuien besloot het wedstrijdcomité de baan na het nu volgende kruisrak in tc korten. Dit kruisrak was echter geheel bezeild. Zekerheidshalve hielden de drie eerste draken hoger aan dan het merkte ken maar mevrouw Van Duyl-Hoekstra hield koers op de boei en hierdoor won zij de race. Prins Constantijn verklaarde na afloop dat Prinses Irene opmerkelijk goed gezeild had. Zo trekt, de Tour de France door de Pyreneeën: Anglade, Gele-truidrager Nencini, Simpson en Rivière (van voor naar achter) leiden hier een groep ren ners over een hoge, nevelige bergpas. Advertentie Voor hef Tere pfOCUEt Ba by-huidje Advertentie en pijnweg- v/ r ij v e n met Op het Plesmanplein in Haarlem-Noord zullen maandag 11 juli als demonstratie twee zeven handbalwedstrij dén gespeeld worden. De jongensjunioren van Concordia ontmoeten om 19.00 uur de jongens van THB, waarna' de damesploegen van Con cordia en Full Speed de krachten zullen meten. Voetbal Het voorstel om te komen tot een fusie tussen de Zaanse eerste divisieclubs ZFC (Zaandam) en KFC (Koog aan de Zaan) is. ondanks een pleidooi hiervoor van de heer A.. H. Martens,- voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, op de bijzondere algemene vergadering van ZFC, welke vrijdagavond is gehouden, verworpen met 44 tegen 192 stemmen. Ook KFC, dat eveneens vrijdagavond een buitengewone algemene vergadering heeft gehouden, sprak zich uit tegen de fusie. Het voorstel werd met 77 tegen 70 stem men verworpen. Het gehele KFC-bestuur heeft zijn functies ter beschikking gesteld en zal tot 1 augustus, de datum waarop in een buitengewone algemene vergadering een nieuw bestuur wordt gekozen, de lo pende zaken afhandelen. Stormvogels heeft besprekingen gevoerd met vier andere voetbalverenigingen over de contractering van vier nieuwe spelers. Er is reeds overeenstemming bereikt. De volgende spelers zou Stormvogels hebben gecontracteerd: S. de Graaf van Haarlem, Walraven van Blauw Wit, Peters van Rip- perda en Visser van Egmondia. Voor de zwemontmoeting Nederland West-Duitsland die zaterdag en zondag in Maastricht gehouden wordt, zijn de HPC- ers Jan Bontekoe en Boudie de Jong in de Nederlandse ploeg opgenomen. Bontekoe komt uit op de 400 en de 1500 meter; De Jong is op het laatste moment uitgenodigd om Jiskoot te vervangen op de 100 meter rugslag daar Jiskoot wegens ziekte niet mag starten. Cricket In de eernte klasse van de cricketcom petitie ontvangt Rood en Wit het tweede elftal van H.C.C. In deze wedstrijd staan grote belangen op het spel met het oog op de bezetting van de bovenste plaats. De Hagenaars strijden vrijwel voor hun laatste kans. In Den Haag eindigde de match tussen beide teams in een draw. Rood en Wit maakt nu een goede kans de overwinning te behalen. Haarlem gaat op bezoek bij Hermes DVS. De returnmatch in Bloemendaal wonnen de Haarlemmers. Of het ditmaal ook zover zal komen is aan ernstige twij fel onderhevig aangezien de Schiedam mers in hun huidige vorm een bijzonder lastige tegenpartij vormen. Verder staan op het programma: VCC- Rood en Wit II (tweede klasse A); Ajax (A)-Rood en Wit III (tweede klasse B): BMHC-Concordia. Haarlem II-CVHW, LCC-Rood en Wit IV alle tweede klas se E). Zwemmen Zondagmiddag om twee uur worden in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede door HPC de jaarlijkse wedstrijden om de jeugdkampioenschappen gehouden. Het programma omvat 25 en 50 meter num mers rugslag. schoolslag, vlinderslag en vrijeslag. Het laatste gedeelte van de mid dag wordt gevuld met estafettes. Zondagmiddag is op Duindigt de klas sieke Diana-prijs voor driejarige volbloeds het middelpunt van het programma. Dit nummer kan beschouwd worden als de Derby voor merriën, daar het sterke ge slacht hierin niet mag lopen. Drie van de merriën zijn enige weken geleden ook in de Derby aan de start gewe est, doch kon den toen tegen de hengsten geen enkele rol spelen. Afgaande op de klassering mag nu verwacht worden dat Grey Cloud zal winnen voor Kobette en Crusader. Outsi der is Desirée. Ook de amatrice zullen in de semi- klassieke ren om de Gouden Speld voor een spannende vertoning kunnen zorgen. Daar twee ernstige kandidaten voor de eerste plaats door overwinningen enige kilogrammen meer te dragen krijgen gaat het er op lijken dat Princesse Aldis hier van zal gaan profiteren, vóór Leonc, He raut en Remus. In de ren voor tweejarigen gaat de voorkeur naar Sisse Solfero, voor de beide vertegenwoordigers van stal Poll en de outsider Expectation. De draverijen ondervinden opnieuw ernstige concurrentie van die te Gronin gen. Het openingsnummer kan een prooi worden voor Xandor, die ondanks enkele tegenvallers toch vooruitgang toont. Wel come Lady en Ylau zullen tot op de plaat sen kunnen doordringen. Outsider is de wispelturige, maar zeer snelle Young Lady Mac. In het bescheiden veld van 2-jarigen is een keuze zeer moeilijk. Afgaande op de uitstekende indruk van ZH Hollandia mag van dit paard een tweede zege wor den verwacht, vóór Zéfa en Zeno. Hoewel Xandro S de laatste keer niet meeviel moet hij op grond van zijn klasse toch nog de baas kunnen blijven over Xiphon Hollan dia en Yvonne Heny. Een zeer mogelijk outsider blijft Woelwater, vooral indien hij gereden wordt door Ten Hagen. Met Vrij buiter is het vaak alles of niets, doch daar zijn benen nu weer wat opgeknapt zijn, zal hij tegen zijn bescheiden tegenstanders wel kunnen winnen. Wirna O en Victory Queen zijn de concurrenten. Een buitengewoon interessant gevecht zal in de Fatima-prijs geleverd worden tussen Wilschot, Wilster S en Vita Kinley, een trio, dat in werkelijk grootse vorm loopt. Daar Wilschot iets sterker is zal hij vermoedelijk zijn beide rivalen in de eind strijd de baas kunnen blijven. In het internationale nummer heeft Ty phoon de beste kansen, temeer daar Ta rantella over haar grootste vorm heen is. Enterprise kan daardoor tweede worden. Gevaarlijk als altijd blijft echter de sterke Sammy Mars, die jammer genoeg geen aanvangssnelheid heeft en alles moet heb ben van zijn eindsprint. De Haagse kunslrijdster Joan Haan appel, een van Nederlands troeven in internationale wedstrijden, is amateur af; vrijdag heeft zij in Den Haag een contract getekend, tvaardoor zij met ingang van 15 september zal zijn ver bonden aan d'e Wiener-ijsrevue. Het contract geldt voor twee jaar. De indeling van de clubs in de afdeling Haarlem van de KNVB voor het komende seizoen luidt: Eerste klasse A: BSM. DCO. DSK. DSS, DSOV. Geel Wit, IEV, v. Nispen. Spaarndam, WH, Waterloo. B: BI.daal 2. Beverwijk 2, DEM 3. DIO 2, EDO 4. HBC 3, HFC 3. Hillegom 2, Kennemers 3, St.- vogels 4, Terr.vogels 2, Schoten 3. Tweede klasse A: Alliance, DIOS. DSB, Halfweg. Nieuw Ven nep. SHS, Spaarnevogels, SVIJ, Vliegende Vo gels. Vog.zang. VVD. B: BI.daal 3, BSM 2. EDO 5. EHS 2. NAS 2. RCH 5, Ripperda 3. Terr.vogels 3, Vclsen 2, Zandvoort- m eeuwen 3. C: ADO 20-2. DCO 2.DEM 4, Haarlem 5. HFC 5, Kinheim 2, OG 2, St.vogels 5. W. aan Zee 2. D: ADO 20-3. Beverwijk 3. DCO 3. HFC 4, IEV 2, Kennemers 4, RCH 6, THB 2. VSV 4, Waterloo 2. Derde klasse A: Beverwijk 4, DEM 5. EDO 6, Schoten 4, Spaarnestad 1, Spaarndam 2, St.vogels 6. SVIJ 2, VI. Vog. 2 VH 2. B: ADO 20-4, EHS 3. Haarlem 6, HFC 6, Heem stede 1, Kinheim 3, Ripperda 4, TYBB 3, Velsen 3, VVB 3. C: Concordia 2, DSK 2, DSS 2, ET O 2, Half weg 2, HBC 4, HFC 7, Hillegom 3, Hfd.Boys 2, Ripperda 5. I): DCO 4. ETO 3. Geel Wit 2, Halfweg 3, NAS 3, Renova 2, Schoten 5. TYBB 4. TZB 1. E: BI.daal 4. Beverwijk 5, DSB 2. EDO 7. HFC 8. Kennemers 5, Kinheim 4. OG 3. THB 3, VSV 5. F: Alliance 2. DIO 3. EDO 8, EHS 4, Kennemers 6, Kinheim 5, Spaarndam 3, Velsen 4, VSV 6, Wijk aan Zee 3. G: BSM 3. DIO 4, Concordia 3. DSS 3, Heem stede 2. v. Nispen 2, SHS 2, TYBB 5. Zandvoort- meeuwen 5. H: BSM 4. DCO 5. DIOS 2. EDO 8. Halfweg 4. HFC 9, Vog.zang 2, VVD 2, Z'meeuwen 4. De Haagse kunstrijdster Joan Haanap pel heeft vrijdagmorgen om half twaalf met een forse handtekening onder een contract van de Wiener Eissport Vereini- gung een streep gehaald door haar ama- teurstatus. Met ingang van 15 september zal zij verbonden zijn aan de Wiener Eisrevue, waarvoor zij de rol van prima ballerina zal vertolken in de revue lm Land der Traume" als opvolgster van de Oostenrijkse Ingrid Wendl, Europees kam pioene 1956 en 1958. De premiere van deze revue is op 15 oktober te Kiel. De revue komt in februari ook in Nderland (Den Haag). Het contract geldt voor twee jaar. De 19-jarige Joan Haanappel behaalde het Nederlandse kampioenschap kunstrijden in 1955, 1956, 1957 en 1958, waarna zij het jaar daarop onttroond werd door Sjoukje Dijkstra. Zij bezette zowel in 1959 te Da- vos als in 1960 te Garmisch-Partenkirchen de derde plaats in het Europese kampioen schap en nam verscheidene keren deel aan de wereldkampioenschappen, aan de Olym pische Winterspelen in 1956 te Cortina d'Ampezzo en dit jaar in Squaw Valley, waar zij op de vijfde plaats eindigde.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15