Gerard Rosenhart draagt bij de start van de Muggenronde leiderstrui H. Buist en J. A. P. Stroes namen afscheid van Dr. H. Bavinckschool Flora Hondenbrood Uitbreiding teelt tulpen en hyacinten met zeven percent Bloemenmeisjes dagelijks op Schiphol AGENDA Amsterdamsebuurt de beste ploeg TR0UP3N - ZIJLWEG 151 Zondagmiddag eindstrijd om Haarlemse tcnnistitels De klassementen Voorstel Produktschap voor Siergewassen Vergroting teeltrecht narcissen met vijf percent voorgesteld Zaadhandel Jan Roezen ALLES VOOR UW TUBM GRATIS STOFZUIGER (7j GR. HOUTSTRAAT Bedrijfschap Bollenhandel vergadert Bloemetje voor iedere aankomende passagier Kustbrigades in actie op bondsstranddag Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Haarlem ZATERDAG 9 JULI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMbCHE COLKANT De zestig deelnemers aan de zesde Haarlemse Muggenronde, die van 18 tot en met 23 juli gehouden zal wor den, weten nu waar ze aan toe zijn. Dezer dagen werd namelijk in de aula van het Lourens Costerlyceum de laatste contactavond gehouden en toen hoorden zij, dat Gerard Rosen- hadt van de ploeg uit de Amsterdam- schuurt op maandagmorgen 18 juli in de Muggen trui zal starten als leider in het algemeen klassement. Sinds maart van dit jaar is er namelijk al een „voorwedstrijd" aan de gang, waarin de jongens winstpunten bijeen konden garen op diverse manieren. Zo was er bijvoorbeeld een wedstrijd in het tekenen van een affiche, er werden punten toegekend voor de prestaties op de hometrainers en over het algemeen sprak ook het goede (of slechte) gedrag van de deelnemers een geducht woordje mee. Het slot van dit alles is dat Gerard Rosen hart van de ploeg uit de Amsterdam mogen dragen en dat Henk Dijkstra uit de Transvaalbuurt het B-klasse ment zal aanvoeren. Zoals men wel licht weet zijn de sterke en minder sterke coureurs ondergebracht in twee groepen, waardoor dus alle renners vrijwel gelijke kansen heb ben. Gerard Rosenhart zal dus als eerste star ten, onmiddellijk achter de motor met zij span van de Haarlemse politie, zoals ge woonlijk bestuurd door de kloeke Cor Martin en met in de zijspan Tourleider 1-Iuug van Hulst. Geflankeerd door de ploegleiders Koblens en Spaargaren zal Gerard aan zijn bijna 600 km lange tocht door Nederland be ginnen, onmiddel lijk gevolgd door de jongens van de Am sterdamsebuurt, die het ploegenklasse- ment aanvoeren. Daarachter rijden de overige negen ploegen, de reste rende zes ploeglei ders op hun brommers en tenslotte beslui ten diverse volgwagens de karavaan. Op dat moment zal de heer Van Hulst waarschijnlijk even een zucht van verlich ting slaken. Voor hem betekent deze start de bekroning van vele maanden ingespan nen werken, van besprekingen voeren, van brieven schrijven, van instructies ge ven aan de leiders en aan de renners, van het uitstippelen, narijden en nog eens rfa- rijden van de route en van 1001 karweitjes, die gedaan moesten worden om alles, tot in de puntjes te organiseren. En alles is tenslotte geregeld. Dankzij de onontbeerlijke steun van een aantal en thousiaste medewerkers, dankzij de steun van de gemeentelijke instanties en dankzij vooral de financiële hulp van het Haar lemse bedrijfsleven en van tal van parti culieren. Vooral dat laatste is van een niet te on derschatten belang. Zo'n vakantieweek voor zestig .jongens en een stuk of twintig volgers kost toch altijd nog ruim zesdui- Advertentie HAARLEM - ANNO 1892 Telefoon K 2500 - 10564 - 20154 - 20750 voor ALLE NATUURSTEEN zoals: Flagstones voor tuin en schouwen - Raamtabletten - Tafelbladen GRAFWERKEN enz. EIGEN BLOKKEN ZAGERIJ TOT 5 TON Toen wi,j gisteravond de doorweekte ba nen van het tennispark „Wimbledon" ver lieten, hadden wij een schrale oogst aan resultaten en pessimistische verwachtin gen ten opzichte van de afwerking van het nog resterende, overspannen programma. Wedstrijdleider H. Abma zat met een zor gelijk gezicht achter de wedstrijdtafel en moest al zijn talenten aanspreken om door t' ontwerpen van een minutieus wedstrijd- schema, toch nog met het weekeinde het toernooi om de Haarlemse tennistitels rond te krijgen. Zijn streven kan alleen slagen a«ls Pluvius de tennissers goed ge zind zal zijn. Het is ondoenlijk om onder de gegeven omstandigheden de aanvangs tijden van de eindstrijden te schatten. Het ligt voor de hand dat deze zondag pas Iaat in de middag zullen plaatsvinden. Voor het A-toernooi vonden gisteren slechts twee partijen doorgang. Hans Stef- felaar behaalde in drie sets een moeilijke zege op H. Borgerding en bereikte met 6-4, 4-6 en 6-3 de halve eindstrijd. In het gemengddubbelspel startten mej. v.d.Valk Bouman en H. Reus met een zege op mej. E. v. Scherpenzeel en S. Okker; 7-5 en 6-2. Resultaten B-toernooi H.E.: T. Brandse versl. G. Koenders 6- 4, 6-4; J. Ong versl. J. Vink 6-2, 6-4; K. Heringa versl. R. v. d. Graaf 6-3, 6-1; F. Muschter versl. H. Roos 6-1, 4-6, 6-1. D.E.: mevr. Venekamp versl. mej. J. Goossens 6-4, 6-1. H.D.: Van Rooden en Goossens versl. Offers en Maas 7-5, 6-1; Ottolini en v. Beers versl. Jasper en Niggebrugge 6-2, 6-4. C.-toernooi, H.E.: J. Smuling versl. B. van Uitert 6-4, 7-5; R. Rote versl. P. Speijer 6-3, 2-6, 6-4. D.E.: mevr. A. Wilhelm versl. mej. E. Schmeink 6-2, 6-4; mej. M. v. Rappard versl. mej. M. Deibei 6-0, 6-4. HLTC 2 Het tweede team van de HLTC 2 speelt zondag nog een uitgestelde promotiewed strijd tegen Thor RW 3. De 15-jarige Gerard Rosenhart uit de Hofdijkstraat 46 in Haarlem-Oost, die op 18 juli zal starten als leider van het algemeen klassement in de zesde Haarlemse Muggenronde. Gerard, die op het. ogenblik in de tweede klasse van de Mulo zit (,,Als hel niet tegenzit ga ik wel over") heeft ook verleden jaar al meegereden. Toen werd hij na zes dagen fietsen zevende bij de B-klassers. Uiteraard hoopt hij deze keer bij de A-jongens een nog beter figuur te slaan, hoewel er van trainen niet zo bar veel gekomen is. „Ik moest natuurlijk steeds m'n huiswerk maken en verder heb ik een krantenwijk in Haarlem-Noord, zodat er niet veel tijd overbleef. Maar we zullen er het beste van hopen". zend gulden en wanneer men weet dat de jongens door het sparen van twee kwart jes per week en door de verkoop van steunzegels aan ongeveer 1300 gulden kwa men, dan begrijpt men dat de steun van de diverse bedrjjven beslist niet te missen was. Nu, de Haarlemse fabrikanten en winke liers hebben zich weer van hun beste zijde laten zien. Negen firma's plus de wieler club „De Kampioen" adopteerden ploegen en diverse zakenmensen zorgden ervoor, dat het de jongens en de leiders onderweg aan niets zal ontbreken. Zo zal er elke dag weer een fouragezakje met fruit en snoeperij voor onderweg voor de deelnemers beschikbaar zijn, verder kon men afspraken maken met een aantal restaurants waar na afloop van de etap pes gedineerd zal worden en zo kon men weer zeven grote legertenten huren, die de jongens zullen herbergen. De renners zelf denken daar op het ogenblik nog niet aan. Ze kijken nog niet zover vooruit. Op het ogenblik is de trai ning voor hen het belangrijkst. Woensdag worden zij bovendien nog medisch ge keurd en donderdag worden tenslotte de fietsen aan een grondig onderzoek onder worpen. Dan besluit men de voorbereidin gen'rVief het uitreiken van de, „fabrieks"- shirts, ,de rennerspeljes en de foui-agczak- jes en dan zal niets hoofdcommissaris A. L. de Boer meer in de weg staan om maan dagmorgen om precies negen uur het start- pistool te heffen en de jongens „weg te schieten". Dat betekent dan een begin van de eer ste etappe van een vakantieweek, die zon der enige twijfel weer tal van avonturen en avontuurtje zal opleveren. We hopen u daarvan op de hoogte te kunnen houden. De afgelopen maanden hebben de jongens verder al het mogelijke ge daan om bij de tekenwedstrijd en tij dens de races op de hometrainers zo goed mogelijk voor de dag te komen. Daarvoor kregen zij namelijk van Tourleider Van Hulst punten, die het voorlopig klassement voor de eerste dag zouden bepalen. Na uitvoerige be rekeningen bleek Gerard Rosenhart van de ploeg uit de Amsterdamse buurt in de Muggentrui te mogen starten om dat hij in totaal 23 punten had verza meld. Het klassement luidt: A-klasse: 1. Gerard Rosenhart 23 pnt. 2. Dick van Horik 18 pnt. 3. Adrie Sypestein 17 p. 4. Wim Molendijk 15 p. 5. Andries Cee- len 14 p. 6. Dick Ramakers 14 p. 7. Bert van der Pol 13 p. 8. Henk van dei- Eng 12 p. 9. Henk Janssen 11 p. en 10 Cor Arendsman 10 pnt. B.-klasse: 1. Henk Dijkstra 12 pnt. 2. Jan Engel 12 p. 3. Rinus Opbroek 11 p. 4. Peter Stoop 11 p. 5. Ad Simons 10 p. 6. Wim Uitendaal 9 p. 7. Anton Opdam 8 p. 8. Anjo de Vries 5 pnt. 9. Rudy Schellings 5 p. en 10 Cor Aal- berts 5 p. Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Amsterdamse buurt 62 p. 2. Indische buurt 55 p. 3. Zuid 52 p. 4. Vondelkwartier 51 p. 5 Tr§nsvaalbuurt 50 p. 6. Kleverparkbuurt 47 p. 7. Vo- gelenbuurt 41 p. 8. Harmenjansbuurt 33 p. 9. Zuid-West 26 p. en 10 Spaarn- dam 25 punten. Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd zullen de heren G. Buist en J. A. P. Stroes het onderwijs verlaten. Vele jaren hebben zij hun krachten gege ven aan de Dr. H. Bavinckschool in Haar lem-Noord en te begrijpen is het, dat zij vrijdag bij hun afscheid van vele zijden blijken van belangstelling hebben ont vangen. De heer Buist is sedert de ingebruik neming in september 1930 der Dr. H. Ba vinckschool (uitgaande van de Vereniging „Groen van Prinsterer" voor lager onder wijs op gereformeerde grondslag) hoofd geweest. Het thans scheidende hoofd is in januari 1895 in Oostwold (gemeente Leek) geboren, studeerde voor onderwijzer aan de Normaalschool in Leek en in 1914 werd hij benoemd tot onderwijzer aan de chris telijke school aldaar. Na negen maanden moest hij in militaire dienst eh in 1917 keerde hij bij het onderwijs terug en wel aan een christelijke school in Grijpskerk. In 1921 volgde zijn benoeming tot hoofd van de christelijke school in Erica en negen jaar later vertrók hij naar Haarlem om leiding te geven aan de nieuwe Dr. Bavinckschool. Dertig jaar is hij hoofd ge weest en de heer Buist heeft zijn stempel gedrukt op het onderwijs. Begonnen werd met honderd leerlingen in zeven klassen en na de oorlog nam het aantal bijzonder toe. Klassen werden ingericht in de J. H. van der Leyschool en toen in 1953 de E. van Soeterwoudeschool aan de Muidei'slot- weg in gebruik werd genomen werden vele leerlingen „afgestoten". Het maximum aantal leerlingen heeft bedragen 420 en thans zijn er 270. De heer Buist heeft het in de oorlogsjaren bijzonder moeilijk ge had omdat zijn school geheel en soms ge deeltelijk bezet was. De heer J. A. P. Stroes, die als waar nemend hoofd fungeert, is van 1933 aan de Bavinckschool verbonden geweest. In 1913 behaalde hij de onderwijzersakte en kort daarop werd hij benoemd tot onderwijzer aan de christelijke school te De Haart (Aalten). Nadat hij van 1915 tot 1918 in militaire dienst was geweest, werkte hij enkele jaren te Winterswijk, daarna te Halfweg en in 1923 werd hij benoemd tot onderwijzer bij de Vereniging „Groen van Prinsterer". Hij werkte aan drie scholen, eerst aan de Dr. A. Kuyperschool in de omgeving van de Klopper singel, daarna aan de school aan de Jansstraat en sedert 1933 aan de Dr. H. Bavinckschool. Voorts heeft hij veel ge werkt voor de te Haarlem gelegerde mili tairen (Chr. Militair tehuis) en voor de kleuterschool „Rehoboth". Vrijdagmoi'gen waren de leerlingen van de Dr. I-I. Bavinckschool niet in het eigen gebouw bijeengekomen, maar in de her vormde kapel aan de Eenhoornstraat. De heer E. A. van Voorden, die van 1944 af aan de school verbonden is en met ingang van 1 september aanstaande als hoofd zal optreden, had de leiding van de bijeen komst. Hij zeide onder meer, dat de dag voor de vertrekkenden een dag van vreug de en dankbaarheid is, maar toch ook een dag vol weemoed. Afscheid nemen doet immers pijn. Vele jaren hebben de heren Buist en Stroes temidden van kinderen gewerkt en nu moeten zij rustig thuis blijven. Mevrouw G. Wierda-Borger bood namens alle ouders aan de heer Buist een staande schemerlamp, een wandlamp en een tuin stoel aan en voor de heer Stroes was er een grote verrassing aanwezig, name lijk een fiets. Enkele kinderen (uit iedere klas één) kwamen bij de heer Buist om hem een elektrische klok te overhandigen. Leerlingen van de school en het hand poppentheater „Merlijn" verzorgden het programma dat zeer in de smaak viel en nadat de heef Buist, mede namens de heer Stroes, woorden van dank had ge sproken, sloot de heer J. Faber, bestuurs lid van „Groen van Prinsterer", de bij eenkomst. Des avonds was de heer Van der Veen de woordvoerder van het tegenwoordige en vroegere personeel van de Dr. H. Ba vinckschool en hij haalde vele herinnerin gen op uit de afgelopen jaren. Als blijken van waardering bood hij de heer Buist een stoel aan en de heer Stroes een lamp. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, de heer H. J. M. Bouchette, bracht de scheidenden dank voor hetgeen zij voor het Haarlemse on derwijs hadden gedaan en bood de beste wensen aan voor de toekomst. Namens de Vereniging ..Groen van Prin sterer" richtte de heer W. C. Bakker zich tot de heren Buist en Stroes.- Hij zeide, dat beiden een belangrijke taak bij het christelijk onderwijs afsluiten. Gelukkig zijn zij nog vitaal. Voor het vele, goede en verantwoordelijke werk aan de school verricht bracht de heer Bakker de leer krachten dank en overhandigde een boe kenbom Daarna bestond er voor ouders en be langstellenden gelegenheid afscheid te ne men van de heren Buist en Stroes. Advertentie Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen wil voor het teeltjaar 1960/1961 het teeltrecht voor tulpen en hyacinten uitbreiden met zeven percent en voor narcissen met vijf percent. Het Produktschap heeft over dit, in een besloten vergadering genomen, voorlopige besluit het oor deel van enkele belanghebbende organisaties gevraagd. Dit oordeel moet voor 1 augustus worden kenbaar gemaakt teneinde het bestuur van het Produktschap gelegenheid te geven nog voor september de uiteindelijke beslissing over de uitbreiding van het bollenareaal te nemen. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Het bestuur van het produktschap is van oordeel dat de marktsituatie voor bloembollen alle aanleiding geeft om de teelt van tulpen, hyacinten en narcissen zo veel mogelijk te verruimen. Er kan echter een voor het bollenvak ongewenste en gevaarlijke situatie ontstaan bij een zodanige uitbreiding van de teelt waarbij leverbare bollen aan de exportmarkt zou den worden onttrokken om in het binnen land op te planten. Het gevolg hiervan zou kunnen zijn dat de prijzen voor le verbare bloembollen voor de export dit jaar nog hoger dan in de laatste tijd. zou den komen te liggen. Dit zou ongewenste gevolgen kunnen hebbgn voor een gesta dige vergroting van de bollenexport in de toekomst. V r tulpen was het teeltrecht in het afgelopen teeltjaar 3650 ha. Na uitbrei ding met zeven percent zou dit voor het komende teeltjaar 3906 ha. worden. De to tale opbrengst kan dan worden geraamd op 1.113 miljoen stuks, waarvan minimaal 1.020 miljoen stuks voor export kunnen worden bestemd. Het teeltrecht voor hya cinten bedroeg voor het teeltjaar 1959- 1960 617 ha. Na uitbreiding met zeven per cent wordt dit 660 ha., waarvan er mini maal 111.7 miljoen stuks voor export be schikbaar komen. Het teeltrecht voor nar cissen bedroeg voor het afgelopen teelt jaar 1.190 ha. Wordt een uitbreiding met vijf percent tot stand gebracht, dan be draagt het teeltrecht voor het komende jaar 1.250 ha. Voor de export kunnen dan minimaal 166.1 miljoen stuks narcissen be schikbaar komen. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen heeft ook de mening van belanghebbende organisaties gevraagd over de uitgangspunten voor het prijzen- beleid voor bloembollen uit de oogst 1961. Wat betreft de binnenlandse minimumprij zen meent het bestuur dat deze even als in voorgaande jaren gebaseerd moe ten zijn op de kostprijs van de bollen in het goedkoopst producerende gebied. Dc minimumprijzen zouden moeten liggen op een peil dat negentig percent van de kost prijs zo dicht mogelijk benadert. Uitgangs punt hiervoor vormen de cijfers van het Landbouw-Economisch Instituut. De minimum-exportprijzen moeten ge baseerd zijn op de kostprijs van bloem bollen in het goedkoopst producerende ge bied, verhoogd met de noodzakelijke kos tenmarge voor de exporthandel. Een stu diecommissie uit het bestuur van het pro duktschap zal de normen voor de bereke ning nauwkeurig vaststellen. Over de minimum-exportprijzen zullen ook dit jaar weer onderhandelingen met belanghebbende organisaties worden ge voerd, in het bijzonder met organisaties uit de partnerlanden van de Europese Economische Gemeenschap teneinde na te gaan of de minimum-exportprijzen vol doen aan het doel: het voorkomen van een meer afwerende houding tegenover de im port van bloembollen. Voor de Noord-Amerikaanse landen is het vaststellen van afwijkende minimum prijzen nodig. Het bestuur van het pro duktschap acht het echter niet praktisch om voor de oogst van 1961 een lijst van tulpen variëteiten samen te stellen waarvoor afwijkende minimum-prijzen zouden moe ten gelden. Bij het vaststellen van deze variëten was de verhouding tussen sur plus en produktie van belang. In het af gelopen jaar was het surplus zeer gering. Met het oog waarop het bestuur van het produktschap zijn beleid ten aanzien van de afwijkende variëten voor de oogst 1961 niet wil toepassen. Advertentie in bruikleen bij reparatie J£U§a TH, 6693 132 Het Bedrijfschap voor de Bloembollen- handel zal op dinsdag 26 juli 's morgens in café-restaurant „Treslong" in Hillegom vergaderen. Gesproken zal worden over de omvang van het teeltrecht voor bloembol len voor het jaar 1960T961, over het prij zensysteem bloembollen van de oogst 1961 en over een wijziging van het heffings systeem. Mopjes - Mergpijpjes - Terrier- voeder en Florita. Overal ver krijgbaar „los" per kilo 8 8 ct. Het ligt in de bedoeling in het va kantieseizoen van 18 juli tot 15 sep tember ieder dag van twaalf tot zes uur permanent enige Haarlemse bloemenmeisjes op de luchthaven Schiphol te „stationeren", die alle aankomende passagiers een bloeme tje zullen aanbieden. Dat het hier om een grote onderneming gaat, blijkt wel uit het feit, dat er dage lijks zo'n vijftienhonderd passagiers op Schiphol aankomen, zodat in totaal een tachtigduizend bloemen zullen moeten wor den uitgereikt. De laatste tijd vooral hebben Haarlem se bloemenmeisjes verscheidene keren hun aandeel gehad in het verwelkomen van bepaalde passagiers op Schiphol. Het laatst nog woensdagavond, toen de Neder landse cineast Herman van der Horst met zijn pas verworven „Gouden Beer" uit Berlijn aankwam. Op deze succesrijke ontvangsten voortbordurende heeft giste ren een gesprek plaats gehad tussen „Haarlems Bloei" en de K.L.M.. waaruit de gedachte naar voren gekomen is en kele bloemenmeisjes in het belangrijke va kantieseizoen permanent 's middags op Schiphol aanwezig te doen zijn, teneinde buitenlanders met een fleurige bloemen- groet in Nederland te verwelkomen. De douane zowel als de K.L.M. is bereid aan dit aardige initiatief mee te werken door alle mogelijke medewerking en fa ciliteiten te verlenen. 16 juli in Scheveningen De contact-commissie kustbrigades van de Koninklijke Nederlandsche Bond tot het redden van drenkelingen heeft ditmaal Scheveningen uitgekozen voor de jaarlijk se bondsstranddag. De Haagse vrijwillige brigade, die dit ■jaar 45 jaar bestaat heeft zich met de voorbereidingen van dit evenement belast. De demonstraties zullen worden gehou den op zaterdag 16 juli en beginnen 's mid dags om half vier op het strand aan het noordelijke einde van de boulevard in Scheveningen. Buiten de jubilerende Haagse brigade werken nog mee de kustbrigades van Bloe- mendaal, Katwijk, Noordwijk en Wasse naar. De strandploegen zullen demonstre ren op welke manieren onze stranden in 20 badplaatsen worden beveiligd. Advertentie SIMFLEX - BURGERS - BüRCO J. LINDENBURG SCHOUWTJESLAAN 67 ZATERDAG 9 JULI Rex, 20 uur: „Du bist wunderbar". Thalia, 19 en 21.15 uur: ,;The Geisha Boy". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. ZONDAG 10 JULI Rex, 15 en 20 uur: „Du bist wunderbar". Thalia, 15 uur: „De koelbloedige sheriff", 20 uur: „The Geisha Boy". MAANDAG 11 JULI Thalia, 20 uur: „Met muziek meer mans". Rex, 20 uur: „Du bist wunderbar". ZATERDAG 9 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „S.O.S. Pacific". W. B. Theater, 20 uur: „Opium". ZONDAG 10 JULI Kennemer Theater, 14.30 uur: „De on schuldige verrader": 16.30, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Jongens ranch"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „S.O.S. Pacific". W. B. Theater, 14.30 uur: „Johnny Weis- rnüller en de Krokodillenman"; 16.30 en 20 uur: „Chicago's miljoenen complot". MAANDAG 11 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „S.O.S. Pacific". W. B. Theater, 20 uur: „Chicago's mil joenen complot". ZATERDAG 9 JULI Marquette-theater, 20 uur: „The five pennies". ZONDAG 10 JULI Marquette-theater, 14.30 en 20 uur: „The five pennies". Openluchttheater: Maandag 20.15 uur: Het Nederlands Ballet. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Als mijn grote broer dat wist", alle leeftijden. Van maandag af iedere ochtend (behalve zon dags) 10.30 uur: vakantie-jeugdprogramma. Fra'ns Halstheater: Vandaag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Het begon met een kus", 18 jaar. Zondag 14 en 16.30 uur, maandag tot en met donderdag 14 uur: „Bij de lucht bescherming". alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Vandaag 23.30 uur: „Handelaren in meisjes", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De pelsjagers van de Slangen rivier", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „De muis die brulde", alle leeftijden. Zondag 14 en 16.15 uur: „Teena ger Melodie", alle leeftijden. Maandag 20.15 uur: „De helden zijn vermoeid", 18 j. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Char lie Chaplin Revue", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leef tijden. Maandag tot en met woensdag 10.30 uur: Kindertoneel met „Dik Trom". Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Bloed wraak", 14 jaar. Maandag tot en met don derdag: „Zwervers van de marine", alle leeftijden. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Kapers op de kust", 14 jaar. Zondag 11 uur: „De strijd om de zuidpool", alle leeftijden. Van maandag af iedere ochtend om 10.30 uur: Vakantieprogramma (Donald Duck e.a.). Theater Monopole (Zandvoort): Van daag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat", 14 jaar. Zondag tot en met donderdag 14.30 uur: „The gold- rush", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 19 en 21.15 uur: „Het meisje met de katte- ogen", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 1012.30 en 13.3017 uur, zondags 1417 uur: Reizende UNESCO-expositie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks 1022 uur: Expo sitie van tekeningen van Helga Schuss- heim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 8 juli).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7