Ria van Velsen zwom in Maastricht naar nieuw wereldrecord rugslag Clubkampioenschappen gewonnen door HPC Cricketwedstrijden verregend EDO behaalde tegen de Volewijckers met moeite een gelijkspel NEDERLAND- WEST-D UITSLAND109-114 Ronnie Kroon verbeterde record 100 m. vrije slag Scheldebekers voor Ineke Tiggelaar en Ingenluyff Kraan en Kist zeilden sterk in Braasemweek Dragon Gold Cup voor Deen Berntsen HHC II speelde sterk tegen Rood en Wit Sportclub Haarlem net iets sterker dan Kennemerland Nederlandse roeiers op dreef in Luzern Natalie Steward zwom 110 yards in recordtijd Instructeurs-diploma's van de KNBRD België niet naar Europese honkbalkampioenschappen Amerikaanse roeiploeg voor Olympische Spelen Nederlandse jeugdploeg golf versloeg Duitsland MAANDAG 11 JULI 1960 JO Het leek er nog in te zitten, een revanche op West- Duitsland voor de vorig jaar in Saarbrücken geleden nederlaag (113-110), toen in een meedogenloze strijd op de 4 x 200 meter vrije slag heren onze landgenoten fel van zich afbeten en nagenoeg geen terrein behoefden prijs te geven. Door een onverwachte overwinning van Greetje Lugthart bij het schoonspringen dames en de verwachte zege van de Nederlandse dames-estafette- ploeg op de 4 x 100 meter wisselslag, was de achterstand van twaalf punten tot één punt teruggebracht met nog alleen de 4 x 200 meter heren op het programma. Een Nederlandse overwinning op dit nummer zou de balans - op dat moment 103-104 - in het voordeel van de oranje- ploeg doorslaan. Maar het heeft niet zo mogen zijn. De laatste troef, die de Duitsers in het water brachtenhet 18-jarige, veelbelovende talent Gerhard Hetz, was te machtig en te snel voor Nederlands laatste man - Leo Verburgt - die gehinderd door een lichte blessure niet in zijn beste vorm stak. Vrijwel gelijk waren zij te water gedoken, maar met enkele meters voorsprong tikte Hetz als eerste aan. Hetz bracht individueel de snelste tijd op de klokken: 2 min. 9 sec., en de ploeg kwam uit op 8.44.7 Voor Nederland, dat met een tijd van 2.11,- in Van Spingelen zijn snelste man had, was de totaaltijc' 8.48.0. Het was een fascinerend slot van een overigens troosteloze wedstrijd, waarin zelfs de hoogtepunten, zoals daar waren het nieuwe wereldrecord van Ria van Velsen op de 100 meter rugslag dames met een tijd van 1.10.9 op zondagmiddag en de recordverbetering van Ronnie Kroon op zaterdag op de 100 meter vrije slag heren (57,3), door de onafgebroken regenval niet die glans kregen, die zij verdienden. Ria van Velsen heeft haar topprestatie mede te danken aan de grote tegenstand, die zij moest overwinnen van een overi gens teleurgestelde Rini Dobber en van de Duitse Helga Schmidt, die de wereld recordhoudster reeds dadelijk na het start sein prikkelde tot een extra krachtinspan ning. Want Helga Schmidt trok zich van de reputatie van haar tegenstandster niets aan en was er stellig niet door geïntimi deerd. Zij hield de achterstand op de 50 meter, die Ria van Velsen aflegde in 34,2 sec. tot een minimum beperkt, terwijl Ri ni Dobber als derde keerde. In een vloei ende stijl zwom Ria van Velsen op de tweede 50 meter langzaam maar zeker van de Duitse weg, voor wie nu als een dreiging Dini Robber bij elke slag dichter naderde Het Amsterdamse meisje vocht voor de tweede plaats, maar voor beiden werd dezelfde tijd afgedrukt: 1.12.8. Helga Schmidt tikte toch een fractie eerder aan. Zenuwachtig raadpleegden de tijdwaarne- mers toen reeds hun stopwatches, waarop Ria van Velsens nieuwe wereldrecord stond aangegeven. De vreugde over het nieuwe wereldrecord stelde de teleurstel ling over Rini Dobbers derde plaats ver in de schaduw. Want een teleurstelling en mede een overwacht puntenverlies was Rini Dobbers derde plaats ongetwij feld, zoals bij de heren de grote teleurstel ling was het falen van Verburgt en dat van de door een kaakontsteking geplaagde Wieger Mensonides op de 200 meter school slag, op welk nummer hij als laatste fi nishte in de zeer matige tijd van 2.46.7. Lichtpunten. Tegenover deze teleurstellingen stonden echter ook lichtpunten, waarvan wij reeds releveerden de knappe overwinning van Kroon op de 100 meter vrije slag, waar- by niet alleen de tijd (57,3) imponeerde, maar tevens de wijze waarop hij deze zwom. De Duitse coalitie Völl Jacobsen stond van het begin af aan machteloos tegenover dit geweld. De revanche, die Zierold en Hetz voor deze nederlaag namen op de 1500 meter vrije slag, was echter indrukwekkend. Met voortreffelijk teamwerk sloopten zij in enkele tussensprints de krachten van De jaarlijkse wedstrijd om de ..Schelde bekers" een der zwaarste lange afstands wedstrijden ter wereld voor amateurs is zaterdag geëindigd met een overwinning voor de Hagenaar Ingenluyff. Hij zwom de afstand tussen de vuurtoren van Nieuw- enzand in Zeeuws-Vlaanderen en het bad- strand van Vlissingen hemelsbreed 5 km, maar door de stromingen op de Schelde enkele kilometers langer) in 1 uur 6 min en 27 sec.- een snelle tijd. gezien de kli matologische omstandigheden. De sterke zuid-westenwind maakte het water (16.5 graden celsius namelijk zeer woelig. En kele zwemmers en vele begeleidende roeiers werden door de flinke golfslag zelfs zeeziek. Een bijzonder knappe prestatie verricht te ook het 14-jarige Hilversumse meisje Ineke Tiggelaar. Zij werd van de 20 deel nemers, onder wie 4 dames, tweede met achterstand van bijna 2' 'i minuut op In genluyff. De Engelsman Joe Smith was de best-geklasseerde buitenlander. Verburgt, die na 300 meter reeds in gesla gen politie lag. Lang kon Bontekoc zich ech ter achter de Duitsers handhaven, maar tenslotte ging ook hij door de knieën en onbedreigd legden de Duitsers beslag op de ereplaatsen met Hetz in eerste positie Groot was de Duitse superioriteit even eens op de overige herennummers, behalve dan de 4 x 200 meter estafette, waarop Nederland slechts verlies leed. De tweede plaats van Martin Stokhorst. bij het schoon springen was slechts een dun doekje voor het bloeden. Zoals geen verwondering baart, moest de winst weer komen van de damesploeg. die op vrijwel alle nummers de ereplaat sen voor zich opeiste. In het eerste numme de zaterdag verzwommen 400 meter vrije slag. kwamen de Duitse vertegenwoordig sters niet in het stuk voor en boeide slechts het duel tussen Jans Hulsegge-Koster en Corrie Schimmel, dat eerstgenoemde met handslag in haar voordeel besliste. Voor beiden werd 5.01,1 afgedrukt. De 200 meter schoolslag was voor de wereldre cordhoudster Wiltrud Urselmann in 2.52.5 met Ada den Haan in 2.54.8 op de tweede plaats, welke echter lang aan een zijden draadje heeft gehangen door het voortref felijk zwemmen van Martha Bongartz, die na 150 meter nog tweede lag. De eind sprint van het Eidenhovense meisje was evenwel onweerstaanbaar, ook voor Mar tha Bongartz. die met ere in 2.56.6 derde werd. Rita Kroon fungeerde in deze strijd slechts als figurante. Dubbele winst lag er voor Nederland op de 100 meter vrije slag met Cockie Gaste laars onbetwistbaar als de snelste in 1.03,4? terwijl Sita Posthumus tot 1.04,5 kwam, evenals op de 100 meter vlinderslag, waar op Atie Voorbij en Mariaanne Heemskerk een felle strijd leverden om de overwin ning, die eerstgenoemde voor zich opeiste met 0.1 sec verschil (1.12,5 en 1.12,6). Dat beide estafettenummers ook door de Neder landse meisjes werden ingepalmd, lag ge heel opgesloten in deze resultaten, al heeft het er op de 4 x 100 meter wisselslag wel even om gespannen, toen Helga Schmidt en Wiltrud Urselmann hun ploeg een niet onbelangrijke voorsprong gaven. Atie Voor bij werkte de achterstand echter geheel weg en toen Cockie Gastelaars als laatste in het water dook was de overwinning reeds zeker. Greetje Lugthart, die de eerste vier sprongen bij het schoonspringen zaterdag afsloot met een derde plaats achter de Duitse Suzanne Richter en Thea du Pon. slaagde er zondag in op te rukken naar de eerste plaats, waarbij zij in haar spoor Ria van Velsen de tweede Duitse vertegenwoordigster, Ursel Hills, meekreeg. Thea du Pon bezet te de derde plaats. Een wereldrecord en een Nederlands re cord waren de meest positieve elementen in deze landenwedstrijd, die letterlijk in het water is gevallen. Bewondering dwon gen enkele prestaties af, maar niet min der zij, die, ondanks de stromende regen, met belangstelling de strijd bleven volgen, schuil gaande onder paraplu's of gehuld in plastic. Een overwinning hadden zij meer dan verdiend:... Waterpolo De „tweedaagse" werd besloten met een vriendschappelijke ontmoeting tnssen de waterpoloploegen van Nederland (in die zelfde samenstelling als zaterdag) en Duitsland, die na een zouteloze strijd ein digde in een gelijk spel: 4-4, nadat de Duitsers met de rust met. 2-1 leidden. Voor Nederland scoorden Muller en Van Dorp beiden tweemaal, waarvan Van Dorp een maal uit een 4 meterworp. De Duitse treffers kwamen van Honig (2), Ossel- mann en Nagy (4 meterworp). In de zwemvijver Groenendaal in Heem stede werden zondagmiddag de jaarlijkse wedstrijden gehouden om de jeugdclub- zwemkampioenschappen Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwembond. HPC, dat de wedstrijden organiseerde, legde wederom voor een jaar beslag op de wis selbekers in de afdeling meisjes en de af deling jongens. Door het slechte weer waren deelneming en belangstelling matig. De belangrijkste uitslagen zijn: Meisjes: 50 m. rugslag: 1. N. Neuteboom. HPC, 40,1 sec.; 2. E. Voges, HPC, 40,7 sec.; 3. A. v. d. Meer, VZV, 41,8 sec. 50 m. school slag: 1. D. Beelen, Haarlem, 42,1 sec.; 2. M. Niedezu. NVA, 43,8 sec.; 3. R. Adelaar, DWT, 44,4 sec. 25 m. vlinderslag: 1. A. Warmer, DWT, 18 sec.; 2. I. Streutgers, Haarlem, 18.6 sec.; 3. W. de Vos, HPC, 20,6 sec. 50 m. vrije slag: 1. L. Remer, HPC, 33 sec.; 2. N. Koster, Njord, 33,4 sec.; 3. R. Kreule. VZV, 34,2 sec. 50 m. schoolslag: 1. N. Weijers, HPC, 43,8 sec.; 2. J. Venis, VZV. 45 sec." 3. M. Gustenhoven, DWT. 45,2 sec. 50 meter rugslag B: 1. H. Vlaanderen, HPC, 35 sec.; 2. T. Wassenberg, 38,8 sec.; 3. A. M. Phippo, HPC, 40,2 sec. 50 m. vrije slag: 1. N. Dix, 35,1 sec.; 2. E. Blokker, HPC, 36 sec.; 3. M. van Loenen, NVA, 36.8 sec. 50 m. vlinderslag: 1. M. Bernink. DWT, 38,4 sec.; 2. W. Koelemey, DWT, 41,7 sec.; 3. J. Span jaard. VZV, 43 sec. Estafette 4 x 50 m. wis selslag: 1. HPC. 2 min. 46.8 sec.: 2. NVA, 3 min. 1 sec.; 3. DWT, 3 min. 1.2 sec. 5 x 50 m. vrije slag estafette: 1. DWT 3 min. 0,4 sec.; 2. HPC 3 min. 3,8 sec.; 3. NVA 3 min. 8,5 sec. Jongens: 50 m. rugslag jongens A: 1. T. Duivenvoorde, HPC, 39,5 sec.; 2. B. Pieter- se, HPC, 39.9 sec.; 3. R. Fortgens, DWT, 42.7 sec. 50 m. schoolslag B: 1. J. Blok, VZV, 37,6 sec.; 2. B. Bos, HPC, 39 sec.; 3. E. Nieu- wenhuizen, Njord, 40 sec. 25 m. vlinder slag A: 1. J. v. Hensbergen, HPC, 15,1 sec.; 2. R. Dix, HPC, 17,7 sec.; 3. H. Bosch, NVA. 19 sec. 50 m. vrije slag B: 1. H. Lippe, 28,5 sec.; 2. B. Westra, VV, 29,8 sec.; 3. E. Agter, Njord, 30.8 sec. 50 m. schoolslag B: 1. H. Kuiper, HPC, 40,6 sec.; 2. R. van Leeuwen, DWT, 41 sec.; 2. W. Wiegel, NVA. 44.4 sec. 50 m. rugslag B: 1. J. v. Straalen, HPC, 34.6 sec.; 2. J. J. P. Willemse, HPC, 35.4 sec.; 3. M. van Goor, Haarlem, 35,8 sec. 50 m. vrije slag A: 1. P. Hunik, HPC, 31,2 sec.; 2. G. v. d. Pijl, DWT, 34,7 sec.; 3. Y. Schulp, HPC, 38 sec. 50 m. vlinderslag B: 1. F. E. v. d. Eynde, HPC, 30,5 sec.; 2. R. van Gaale, DWT, 34,8 sec.; 3. Th. Kolstee, Haarlem, 35,5 sec. 4 x 50 m. wisselslagestafette: 1. HPC 2 min. 36 sec.; 2. Njord 3 min. 15 sec. 5 x 50 m. vrije slagestafette: 1. HPC 2 min. 34,2 sec.; 2. Haarlem 2 min. 44.2 sec.; 3. NVA 2 min. 49.2 sec. 10 x 50 m. vrije slag estafette gemengd: 1. HPC 5 min. 38 sec.; 2. VZV 6 min. 0,2 sec.; 3. DWT 6 min. 6 sec. Eindstand punttelling: Meisjes: 1. HPC 569,2 pnt.; 2. DWT 655,6 pnt.; 3. NVA 684,2 pnt.; 4. Haarlem 691,4 pnt.; 5. Njord 700,2 pnt.; 6. VZV 726,7 pnt. Jan de Vries, voorzitter van de KNZB, feliciteert de nieuwe recordhouder Ronnie Kroon. Jan Bouwman kijkt toe. Zwemmen Natalie Steward uit Rhodesië, heeft za- terdgavond tijdens Olympische selectie wedstrijden in Blackpool, een nieuw we reldrecord 110 yards rugslag gevestigd. Zij maakte een tijd van 1 minuut 11.1 se- konde. Het récord stond sedret 23 juli op naam van het Britse meisje Judy Grinham, met een tijd van 1:11.9 Het praktisch gedeelte voor het behalen van het instructeursdiploma van de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen werd zaterdag in de zweminrichting „Beiko" in Heerhugo- waard afgenomen. Door G. M. Sprenger, H. Schweitzer en J. Zijlstra, leden van de IJmuider Reddingsbrigade, en W. H. van Keulen van de Zandvoortse Reddingsbri gade werd met goed gevolg aan het exa men deelgenomen. Reeds eerder waren deze kandidaten geslaagd voor de ovei'i- ge vakken aan dit examen verbonden zo dat zij thans geheel geslaagd zijn. Zeilen Het verblijf op de plassen was dit week einde bepaald onaangenaam. Maar ondanks zware regenbuien en een soms harde wind begon zondag toch de Braasemweek, die tot vrijdag zal duren. Van enkele klassen moesten de middagraces naar een andere datum worden verschoven. Van degenen, die wel tweemaal op het water verschenen waren Jacques Kraan en C. W. Kist bij de FD's en de Regenbogen verreweg de sterk- sten- Zij wonnen beide malen. Taselaar zegevierde tweemaal in de 16 m2 klasse. Vlak voor het 10 minuten schot van de tweede wedstrijd kwam de Vrijheid van J. A. G. Bakker in aanvaring met de Cir rus II van de gebr. Van Balkom. Vooral het schip van Bakker werd zwaar gehavend en zal in de volgende races niet kunnen uitkomen. De uitslagen waren: Flying Dutchman- klasse: ochtendwedstrijd: 1. Mustang (stuurman Jacques Kraan), 2. Klein Duimpje (J. Stenhuis). Middagwedstrijd: 1. Kraan, 2. Amazone (J. M- Jongkind). Valkcnklasse: ochtend wedstrijd: 1. Ta rantella (E. J. Hoppe), 2. Bounty (E. Rolf v. d. Baumen.. Middagwedstrijd: 1. Typhoon (Th. Kraan Pzn), 2. Hoppe. Regenboogklassc: ochtendwedstrijd: 1. Toreador (C. W. Kist), 2. Kikker (F. P. Bos). Middagwedstrijd: 1. Kist, 2. Cadans (ir. G. A. Bakker). 16m2-klasse: ochtenawedstrijd:l. Taas IV' (A. A. Taselaar); 2. Nico-Tine (J. N. Bode graven). Middagwedstrijd: 1. 1. Taselaar, 2. Mag- drieja (W. Spaargaren). Vryheidsklasse A: ochtendwedstrijd: 1. Rakker (Bouw van Wijk), 2. Naatje (J. R. de Vries). Middagwedstrijd: 1. Zomerzotheid (M. J. A. Kempkes), 2. Stormy (F. Imhoff)- Finn-klasse: ochtendwedstrijd: 1. Finnig (W. H. Maarse), 2. Zomerweelde (J. H. H. J. de Jong). Middagwedstrijd: 1. De Jong, 2. Maarse. Olympiajollen, ochtendwedstrijd: 1. Ka- stang (W. H. Stellingwerf), 2. Glipper (Sj. Haaksma). Pampus-klasse: ochtendwedstrijd: 1. Ka- rekiet (L. A. L. van Dijken), 2. Stormvogel (Ch. Saur). Sternklasse A: ochtendwedstrijd: 1. Windbreker (I. van der Want), 2. Norre- meer (E. H. A. Hofkes). 12-voetsjollcn klasse A: Ochtendwed strijd: 1. Positron (J. J. van 't Hoogerhuys), 2. Wildzang II (P. J. M. Bulters). Flying-junior klasse: ochtend wedstrijd: 1. Flevo Jr. (D. Dudok van Heel), 2. Casa nova (G. A. van Monfrans). In de laatste en beslissende race om de Dragon Gold Cup op het IJselmcer is het te verwachten duel tussen Berntsen en Sorrentino uitgebleven. Weliswaar finish ten de Deen en de Italiaan met een on derling verschil van ongeveer 50 meter als tweede en als derde achter de Noor Thorvaldsen, maar Sorrentino kwam pas in het laatste kruisrak sterk naar voren en had geen enkele kans Berntsen de eindze ge te ontnemen. Berntsen had zich reeds in het eerste kruisrak naar de tweede plaats gewerkt achter Thorvaldsen, die met Pan III de gehele race onbereikbaar bleef. In vijfde positie lag Van Duyl met ach ter zich Sorrentino. In het tweede half- windse rak won Van Duyl door goed spi- nakerwerk twee plaatsen en hij zette daar na in het grote kruisrak alles op alles om voor te komen. Zijn lang doorgezette slag gaf hem echter geen winst. Integendeel de Een beeld uit de verregende cricketwedslrijd tussen Rood en Wit en HCC II. De Ruig scoort een vier. Zoals deze zondag bij vrywel alle cricketwedstrijden in Nederland het geval was, kreeg ook de belangrijke ontmoeting aan de Spanjaardslaan tussen Rood en Wit en HCC II door de hevige regenval een ontijdig einde. De verloren wedstryden zullen vermoedelijk niet meer kunnen worden ingehaald, al bestaat er een kleine kans dat Rood en WitIICC II, gezien het belang van deze ontmoeting, opnieuw zal worden vastgesteld, zy het dan op een zaterdagmiddag. Intussen waren de perspec tieven voor Rood en Wit toen de strijd tegen HCC II werd afgebroken, allesbehalve gunstig. De Haarlemmers, die het eerst naar de wickets trokken leverden aan bat, met uit zondering van De Ruig weinig overtuigend spel. De Ruig, die met Engelenberg de in nings had geopend, zag zijn partner voor nul lbw verdwijnen. Ook Wijkhuizen (9) was geen lang leven beschoren. De Ruig liet uitstekend batten zien en alvorens door Van Laer in de gully te zijn uitgevangen had hij kans gezien 45 runs van prima ge halte in de boeken te brengen. Snel vielen daarna de wickets van Bouwman en Ven- ker zodat bij een stand van 65 voor 5 een hoge score voor de gasten nauwelijks meer aanwezig leek. Met De Nijs en Meyers aan bat kwam de lunchpauze. De telegraaf stond toen op 68 voor 5. Kort na één uur brak de regen in alle hevigheid los. Het wachten van de spelers en publiek werd niet beloond. De gehele middag bleef de regen aanhouden, zodat de wedstrijd verregende. Bij de HCC-ers, die voor de eerste maal in dit seizoen, met een geheel complete ploeg in het veld traden, Nederlander verspeelde enkele plaatsen. Intussen verdedigde Thorvaldsen zijn leidende positie uitstekend tegen de op dringende Berntsen. In het laatste kruis rak kwam Sorrentino geweldig opzetten. 1-Iij ging Van Duyl voorbij en eindigde als derde achter Berntsen, die vijftig meter eerder over de finishlijn was gegaan. De Italiaan kwam daardoor 188 punten tekort om Berntsen de zege te ontnemen. De Griekse Prins Constantijn kwam in dit typisch Nederlandse weer wind kracht vier en aanhoudende regen niet tot een opzienbarende prestatie. Hij ein digde als twaalfde en bezette in het eind klassement de elfde plaats. Het eindklassement luidt: 1. Berntsen (Denemarken) 6013 pt. 2. Sorrentino (Ita lië) 5825. 3. Birch (Denemarken) 5032. 4. Van Duyl (Nederland 4871. 5. Warrer De nemarken) 4834. 7. Cor Groot (Nederland) 4399. 11. Prins Constantijn van Grieken land 3600. Ook de honkballers hebben door de re genval op zondagmiddag geen competitie wedstrijden kunnen spelen en daardoor vervielen drie hoofdklasse-wedstrijden. Al leen de wedstrijd WVHEDVV—VVGA werd gespeeld. De uitslag was 4-2 voor de VVGA-plocg, die hierdoor de laatste plaats aan WVHEDW liet. In de eerste klasse speelde EDO gelijk met de Volewijckers en stelde Sportclub Haarlem zich practisch veilig door met 3-1 van Kennemerland te winnen. ABC deelde de winst met Neptunus (6-6), terwijl Ajax HCK in de vierde innings bij de stand 1-2 werd gestaakt. In de eerste klasse is de stand nu: EDO 7—11 Sp.cl. Haarl. 10— 8 ABC 811 Neptunus 87 Ajax 710 Kennemerland 85 Volewijckers 8—10 HCK 8— 2 EDO heeft de belangrijke wedstrijd tegen Volewijckers niet tot winst kunnen bren gen. Achteraf zullen de ex-hoofdklassers nog wel blij geweest zijn met het 5-5 ge lijke spel, dat na een bijzonder aardige wedstrijd werd behaald. In de tweede in nings kwamen de Amsterdammers met 4-0 voor en deze voorsprong was zo'n klap voor de EDO-ploeg dat men onder elkaar onenigheid kreeg, met als gevolg, dat coach Van Leuven de kleedkamer opzocht. Later kon deze in burger ergens uit een hoekje op de tribune zien, hoe zijn ploeg langza merhand de achterstand wegwerkte, voor al door sterk werpen van Terneuzen en goed slagwerk van Sjoerd Feenstra. Ter- neuzen wierp 8-1-5 en Boom 6-4-9. De wedstrijd Sportclub HaarlemKen nemerland stond op een behoorlijk peil. Kennemerland heeft kennelijk de juiste verdediging gevonden. Ook nu weer was de Kennemer thuisplaat moeilijk te berei ken. In de zevende innings maakte Kenne merland op wel zeer bijzondere wijze ge lijk. Sportclub Haarlem, dat direct een 1-0 voorsprong nam, na honkslagen van Rom- bouts en Versloot, werd verrast door Van der Werff, die met twee nullen en twee slag en Hopman op het derde honk een stootslag gaf. (1-1). In de volgende Sportclub Haarlem-slag beurt zorgde Apspoel met een tweehonk- slag voor de Sportclub-zege. Van Wijk wierp 12-5-2 en Van der Werff 8-2-10. Bei de ploegen maakten 2 fouten. Bij ABCNeptunus werd weer eens be wezen hoe snel de kansen kunnen keren. In de tweede helft van de laatste innings stond Neptunus een 6-4 voorsprong te ver dedigen. Met twee uit en geen honken be- Honkbal zet leek een Rotterdamse zege zeker. La- veij werd echter geraakt door een gewor pen bal door de uitstekende werper Marke- stijn en de ABC-kortestop Ohm haalde daarne fel uit: homerum. (6-6)- De uitslagen van de voor de competitie van de KNHB gespeelde wedstrijden lui den: Hoofdklasse: WVHEDW—VVGA 2-4. Eerste klasse: EDOVolewijckers 5-5, ABCNeptunus 6-6, SC HaarlemKenne merland 3-1. Overgangsklasse A: OVVO 2RCH 14-8, Schoten 2—Thor 4-0, RFC— HFC Haarlem 4-25. Overgangsklasse B: RooswijkSparta 2 4-5, HKC 2—TYBB afg., The Catchers, te ruggetrokken uit competitie. Tweede klasse A: Rood WitFeyenoord 3-7. Tweede klasse B: EDO 2Schoten 3 10- 12. VVGA 3Quick 3-9, Ajax 2Spartaan 4-4. Tweede klasse C: VVGA 2—JOS 9-4, SC Haarlem 2RCH 2 14-1, Volewijckers 2 TOG 7-5. Tweede klasse D: HollandPacifico 2-6, HazenkampHCAW 6-9, Blue LionsHil versum 8-0. België, dat geruime tijd geleden reeds had ingeschreven voor het toernooi om het Europese honkbalkampioenschap, dat dit jaar van 1925 september te Barcelona gehouden wordt, heeft aan de FEB bericht zijn inschrijving in te trekken. Aan de strijd te Barcelona zullen bijgevolg slechts vier landen deelnemen: de titelhoudei Nederland, Spanje, Italië en Duitsland. Met vier deelnemers zal een halve combi natie worden gespeeld; in totaal dus zes wedstrijden. was Bakker als bowler voortreffelijk op dreef. Hij nam alle wickets voor slechts 23 runs. Van Laer vestigde de aandacht op zich met drie vangen. Colthof deed eer vang achter het wicket. Cricket De wedstrijd Hermes-DVS tegen Haar lem in het nieuwe stadion in Schiedam is gisteren eveneens verregend. Nadat Stolk de toss had gewonnen stuurde hij Haarlem aan bat, waarna C. Slagter en Van Dok het bowlen met vertrouwen begonnen te bespelen. Bij een stand van 13 zonder wicketver- lies moest wegens de regen de match wor den afgebroken, welke daarna ook niet meer kon worden hervat. In de tweede klasse A verregende ook de wedstrijd tussen VCC en Rood en Wit II. De Haarlemmers verloren overigens voor de lunch zes wickets voor de score van 67 runs. Na de maaltijd bleek verder spelen onmogelijk. Roeien De Nederlandse roeiers afgevaardigd naar de internationale wedstrijden in Lu zern, hebben voor zeer goede prestaties gezorgd. Op bijna alle nummers, waarin de roeiers uitkwamen, werd de finale be reikt en dat was gezien de enorme in schrijving en de rijstebrijberg van voor- wedstrijden en halve finales van buitenge wone betekenis. Temeer daar de ruim 100 deelnemende ploegen uit 17 landen voor het mserendeel Olympische selectieteams waren. Jammer was het ongetwijfeld, dat de Willem III-Maas combinatie Bakker Rent meester in de finale van de dubbel twee een stuurfout maakte. Wel eindigden zij achter de nationale Tsjechische formatie in een tijd van 6.45.94 op de tweede plaats, maar zij werden door de wedstrijdleiding gediskwalificeerd. Onze landgenoten dien den een protest in maar trokken dit later in. Ondanks de diskwalificatie leverden zij een prestatie van formaat, aangezien vooral op dit nummer de sterkste Euro pese teams uitkwamen. Bij de skiffeurs was natuurlijk de Austra liër Mackenzie de sterkste in een tijd van 7.32.59 voor de Pool Kocerka, een zelfde uitslag als bij de Henley Regatta, doch Nederland zorgde voor een tweede succes met drie roeiers op de derde, vierde en vijfde plaats, onderscheidenlijk Redelé, Bakker en Rentmeester, welk een onge kende weelde. Bij de twee zonder stuurman zorgden Veeneman en Blaisse voor een vierde plaats, Dis en Wientjes van Argo eindig den als zesde in de twee met stuurman, terwijl de vier met stuurman van Njord vijfde en bij de achten het Amsterdamse Nereus zevende werd. De Amerikaan Jack Kelly, broer van Prinses Gracia van Monaco zal zijn land voor de vierde maal vertegenwoordigen bij de Olympische roeiwedstrijden, die op het Lac Albano 20 km van Rome worden gehouden. Kelly, Olympisch skiffeur in 1948, 1952 en 1956, zegevierde nu met Bill Kneet in de double scull bij de Ameri kaanse selectiewedstrijden voor de Olym pische Spelen die op het Onondaga meer werden gehouden. Het duo won in de finale met een tijd van 8 min 3.3 sec. van German en Costel- lo, die in 1956 de Olympische double scull ploeg vormden. Golf Op de Kennemer Golfclub tc Zandvoort is zondag gespeeld de wedstrijd Nederland- Duitsland jeugd. Nederland won met 6-3. Het was de eerste Nederlandse zege in de serie die zes jaar geleden is gestart. Olympische Spelen. Tunesië zal met 50 atleten en 17 officials vertegenwoordigd zijn op de Olympische Spelen in Rome. De Tunesiërs nemen aan de volgende on derdelen deel: atletiek (11) boksen (6), wielrennen (4), schermen (4), voetbal (19), moderne vijfkamp (4), schieten (2).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 10