EXAMENS bekwame decorateurs - lakschrijvers riba een vrouwelijke bediende mannelijke en vrouwelijke werkkrachten bekwaam chauffeur een actieve vertegenwoordiger jeugdige kracht monteur-bankwerker monteur-lasser hulpmonteur Bankstellen en Huisk. Bloemendaal heeft opvang centrum voor kampeerders geslaagden V.L.O. en Handelsdagscholen Burgemeester van Sassenheim begraven „Haarlem" veroverde drie B-kampioenschappen Opslagloods in Lisse uitgebrand Personeel ter opleiding voor rangeerder smelter creserve kraandrijver d. bankwerkers- en machine- b ankwerker s ..elektriciens en elektromonteurs 4 A Is eerste gemeente aan de kust Conjunctuur heeft gunstige invloed op werk van „Nazorg" Expositie werkstukken van leerlingen IVO-school Bloemendaalse politie test snelheidsmeters UIT STAD EN STREEK „St. Bavo" oogst succes op muziekfeest in Neerpelt te V.. GEMEENTE HAARLEM Meubelfabriek PRIBA NEDERLAND HOOGOVENS IJMUIDEN accountants assistent-accountant ,1A AN DAG 11 JULI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE CüURAM Als eerste gemeente langs de Noordzee kust heeft Bloemendaal een opvangcen trum voor kampeerders ingericht dat za terdagmiddag om drie uur door burge meester dr. D. H. Peereboom Voller met een toespraak en door het hijsen van de kampvlag officieel is geopend. Ook de wet houders mr. J. C. C. W. Hijszeler en mr. H. B. Wildt Meyboom, alsmede enige raadsleden, woonden de opening bij. Het opvangcentrum, dat gelegen is ten noorden van de Zeeweg tussen deze weg en het Spartelmeer heeft een oppervlakte van drie en een halve hectare en is be stemd om het surplus aan kampeerders met caravans, auto's en motoren op te vangen. Dezen kunnen dan gedurende één nacht op dit zeer fraai gelegen kampeer terrein verblijven en moeten de volgende morgen om negen uur weer vertrokken zijn. De burgemeester zei in zijn toespraak onder meer dat het aantal kampeerders over heel de wereld steeds toeneemt. De In het jaarverslag over 1959 van de Sociaal-pedagogische Nazorg van de ge meente Haarlem wordt nog eens nadruk- gelijk gewaarschuwd tegen de minder waardige praktijken van colporteurs, die zeggen werk te verkopen van minder vali den. Volgens het verslag zijn het veelal gewiekste avontuiiers, die was, zeep, shampoo en dergelijke betrekken van de normale handel, de prijs met 100 percent verhogen en het produkt verkopen. Ook in Haarlem opereert men met een „eigen werkplaats voor aangepaste arbeid". Een dergelijk instituut in het zuiden wordt daar door bevoegde autoriteiten aangeduid met „bedrog". Er lopen vertegenwoordigers van in Haarlem, die zich niet ontzien de indruk te wekken dat zij in dienst staan van de Haarlemse nazorg. Het jaarverslag vermeldt verder dat de hoogconjunctuur invloed doet gelden bij de plaatsing van pupillen. Voor vele „moei lijke gevallen" kon dan ook een plaatsje worden verkregen. Bij een kentering in het economisch getij zullen deze jonge mensen echter het eerst ontslagen worden en een aantal van hen zal dan moeten terugvallen op de beschermende omgeving van de Haarlemse werkinrichting, aldus het verslag. De overspannen arbeidsmarkt brengt zeker ook gevaren mee voor de pupillen van „Nazorg", vooral indien niet deskundigen hulp gaan verschaffen, waardoor vaak het tegenovergestelde effect wordt bereikt van hetgeen men be doelde. Het spreekuur van de dienst werd 2.165 keer bezocht in het verslagjaar. Aan gezinnen, werkgevers en diverse instan ties werden in totaal 2.045 bezoeken ge bracht. Ruim 90 percent van de oud-leer lingen konden zich, mede dank zij de hulp van nazorg, staande houden in het vrije bedrijf, praktisch allen tegen normale c.a.o.-lonen. Voor 5 percent is plaatsing in het vrije bedrijf niet mogelijk. Zij kunnen in de Haarlemse werkinrichting nuttig werk verrichten en zijn daar gelukkig. De overigen verblijven in inrichtingen, omdat noch de vrije maatschappij noch de Haar lemse werkinrichting hen op kan vangen. Gedurende het afgelopen weekeinde was in een drietal lokalen van de I.V.O. school (Individueel Voortgezet Onderwijs) aan de Korte Parkweg 2 in Bloemendaal een tentoonstelling ingericht, die een goed beeld gaf van hetgeen de ongeveer hon derdtachtig leerlingen van de school op het gebied van wat men pleegt te noemen „vrije expressie" hebben gepresteerd. Er waren opmerkelijke staaltjes van teken en schilderwerk te zien. Ook op het gebied van de litteratuur en geschiedenis waren er tal van goed verzorgde werkstukken, die soms met tekeningen en foto's waren ge-llustreerd. Als resultaat van een op Terschelling gehouden werkweek was een diorama van het eiland geëxposeerd, dat door de leer lingen was gemaakt, die tevens keurig verzorgde beschrijvingen van de excursie hadden vervaardigd. Verscheidene leerlingen hadden goed goed gelijkende portretten van de leer krachten gemaakt, die eveneens waren te zien. Tenslotte omvatte de tentoonstelling staaltjes van handenarbeid: bewerking van metalen en vervaardiging van houten en lederen voorwerpen. Het aardige daar bij is, dat tal van leerlingen daarvoor hun eigen gereedschap hadden gemaakt. De I.V.O.-school bestaat in september tien jaar. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum zal op 17 november in gebouw St. Bavo in Haarlem een feestavond worden gegeven, waar een schoolrevue zal worden opgevoerd. Op 19 en 20 november zal in „Bloemenheuvel" te Bloemendaal een tentoonstelling van werk van leerlingen worden gehouden. Zandvoort GESLAAGD Mevrouw B. Brandse-Rijneveld in Zand voort slaagde einde vorige week voor het staatsexamen hoofdleidster bij het kleuter onderwijs. drang tot bewegingsvrijheid bij de mens en de „actie radius" bij het reizen worden steeds groter. Door het toenemende aan tal reizenden is de hotelaccomodatie vaak niet toereikend. Op topdagen zijn de kam peerders op de kampterreinen in de Ken- nemerduinen en ,,'t Helmgat" niet meer te verwerken. Ook in de toekomst wordt weer een bijna onafgebroken stroom ver wacht en daarom heeft het Bloemendaal- se gemeentebestuur zijn goedkeuring ge hecht aan het inrichten van dit opvangcen trum, dat als voorbeeld kan dienen voor de andere kustplaatsen. De heer P. Melchers, die op het gebied van kampeercentra over veel ervaring be schikt, is als kampbeheerder aangesteld en staat thans met zijn caravan, die als kantoor is ingericht op het terrein. De weg naar het kamp alsmede enige kleine re paden zijn inmiddels verhard en ook staat er reeds een stenen gebouwtje met toiletten en wasbakken. Op de plaats waar nu de cai-avan staat zal later een toko worden ingericht, zodra de bouwstop zal zijn opgeheven. Het Bloemendaalse opvangcentrum voor kampeerders zal aan ongeveer vijfhonderd personen plaats kun nen bieden. De Bloemendaalse politie heeft zater dagmiddag op de Zwaluwenweg in Aer- denhout met behulp van de Gatsometer de snelheidsmeters van een veertigtal automobilisten, die zich daarvoor hadden opgegeven, getest Het ligt in het voorne men aanstaande zaterdag opnieuw snel heidsmeters te testen. Dit zal van half tien tot half vijf op de Hoge Duin en Daalseweg gebeuren. Nietttos in het kort Geslaagd. Hoofdagent J. Kordes uit Bloemendaal is geslaagd voor deel A van het examen voor inspecteur der gemeen tepolitie, dat in Hilversum is gehouden. Tafelvoetbal. Zondag had onder grote belangstelling de tafelvoetbal- stedenontmoeting HaarlemDen Haag plaats. De Haagse spelers wonnen de wedstrijd. Uit de veertien gespeelde par tijen behaalden zij vijftien punten tegen Haarlem dertien. Spreekuren wethouders. De Haar lemse wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, zal deze week spreekuur houden op donder dag om elf uur. Het spreekuur van de wethouder van Volkshuisvesting en Eco nomische Aangelegenheden, de heer J. A. Schippers, vervalt deze week. De wet houder van Sociale Zaken en Volksge zondheid, mevrouw mr. E, A. J. Schelte- ma-Conradi, tenslotte zal deze week haar spreekuur op de normale tijd, namelijk op vrijdagmorgen om elf uur houden. De r.k. harmonie St. Bavo uit Haarlem heeft onder leiding van haar dirigent Jac. Wildschut op het internationaal muziek concours dat tijdens het afgelopen week einde in Neerpelt in het Belgische Lim burg is gehouden, enige opmerkelijke prestaties geleverd. Op de mars- en show wedstrijd van dit concours, dat ter gele genheid van het eeuwfeest van de muziek maatschappij „De Dommelgalm" uit Neerpelt werd gegeven, behaalde het Haarlemse orkest het hoogste aantal pun ten van de dag. Op de concertwedstrijd legde St. Bavo beslag op een mooie eerste prijs in de tweede afdeling, eerste sectie. De Haar lemmers veroverden hier 255 punten. De jury bestond uit de heren G. Boedijn uit Nederland, J. de Roeck uit Brussel en M. Janssens uit Gent Haarlem. Aan de lagere technische school te Haarlem zijn geslaagd (afdeling metaal- bewerken): W. Borst, M. L. Dooijeweerd, Ja. H. Halderman, R. Koelemeyer, J. M. Koers, H. P. van de Poll, F. Gordijn, J. van de Voort, J. H. Boeree. H. Bulder, J. J. M. Etman, G. H. W. Hendriks, L. C. E. Hogenhuizen, L. G. de Nieuwe, A. Nobels, R. Oosterling, R. Poen, G. M. Schreuder, J. Sieverts, B. Selier, J. J. Valkenier, G. J. van Wonderen, B. L. Kulk, P. J. van Doorn, J. A. A. Dorlandt, A. P. van Gend, B. Jan- knegt, E. H. J. Katwijk, E. A. Landzaat, C. van Langelaar, P. F. Möhring, A. W. Noordermeer, J. v. d. Plas, B. J. W. Podt, P. Schaddeler, G. de Vries, P. Bokhoven, W. A. M. Bos, R. Buiskool, P. de Cock, L. Commelter, H. J. Daudey, E. O. Farrell, C. G. Langeveld, W. P. Ortman, G. Pieper, J. W. Post, J. Visbeen, B. van IJsseldijk, H. A. de Vries. Afdeling elektrotechniek: W. P. Bakker, B. J. Bekkering. F. Cornet, B. J. van Dan- sik, J. A. van Dijken, J. U. M. Eldering, C. J. van Ewijk, G. H. M. van Gooi, W. G. M. Hamersveld, F. M. G. Heiningen, J. J. Hof man, J. van Hogenhuizen, P. van Hoven, J. Kaay, J. V/. Koper, H. H. G. van Kope ren, E. J. van Loon, J. F. Loots, C. J. Otsen, B. H. van Riel, H. S. R. Scheper, C. T. Slot, D. Stoute. C. van Tintelen, C. in 't Veld, A. H. G. Vinckx, R. F. W. de Weerd. Afdeling schilderen: W. Aalders, H. de Blaey, J. Boellé, P. J. Daamen, H. Koek, J. Kruyff, C. Meerman, A. de Rop. J. H. F. Schouten, T. H. Thijmen, W. F. Uytendaal, A. A. Sijpesteyn. Afdeling brood-banket: P. Abspoel, B. J. Glatz, J. de Graaf, H. Hooning, R. W. Kreeft, H. Kruger, H. Oosterbroek, S. C. Rietvink, J. P. A. Schavemaker, A. J. Smit. Afdeling banket: L. H. Alkemade, P. N. Baltus, B. O. v. d. Bos, J. R. Brugman, B. van Dijke, R. S. van Eden, J. J. Keetlaer, H. Kraay, D. Kreeft, J. Krol, F. A. Kuit, G. H. Kwekkeboom, R. M. Lengers, R. F. Oene, M. W. Ploeg. W. R. Vaars, P. A. Veldt, C. J. Verhoeven, H. C. Willemsen. Afdeling vuto: J. W. van Beveren, H. H. van Daalen, F. A. van Donselaar, N. P. J. Drayer, J. C. Dijkhuizen, J. H. Koops, C. W. A. Leysen, J. L. Nijmeijer, P. Post, A. Schermer, M. Schokking, A. J. Scholten, R. Schreuder, R. Willemse, N. Luykx. School voor scheepswerktuigkundigen: J. C. Dekker, C. M. Groeneveld, L. S. Hoek stra, M. Kordelaar, F. Schüssler, P. C. Speet, C. J. Tin, M. v. d. Tol, R. Wezen beek. Haarlem. Te Haarlem zijn geslaagd voor het mulo-diploma a de dames E. H. Eve- lijn-Veere, Hoofddorp; H. G. H. Wisselink, Hoofddorp; J. M. Antonides, Zandvoort; M. I. S. Sparenburg. Heemstede; J. Hoge- veen. Hoofddorp; E. Rouwen, IJmuiden; J. Haverland, IJmuiden; B. Westerwal. Velsen-Zuid; en de heren: P. Castien, Aer- denhout; A. F. Heintjes, Zandvoort; L. M. H. Groszenipper, Zandvoort; F. J. F. Paap, Zandvoort; G. van Groenigen, Nieuw Ven nep; J. v. d. Lip, Haarlemmermeer; G. G. Klootwijk, Nieuw Vennep; R. Tresfon, Bad hoevedorp; D. de Grebber, Zandvoort; A. J. Gelderblom, Zandvoort; G. W. Blijdorp, Haarlem; G. J. Bakker, Santpoort. Afge wezen 8 kandidaten. Overveen. Aan het Kennemer Lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eind examen gymnasium, diploma A, de dames Margreet van Ammers en Marian Deibel. Voor diploma B slaagden: Laut de Borst, Jan van Ingen, Guus Maas Geesteranus, Kea Okker, Albert Peereboom Voller, Re- née Pronk en Wim Wamsteker. Afgewe zen 1. Voor het eindexamen hbs a slaagden: Herbert Adam, Joae Bloemsma, Hedy Coorde, Hilleke ten Doesschate, Ton Geer- ling, Freek Hendrikse, Freek Hooykaas, Trees Kuijper, Annemarie van der Lee, Donald Pesch, Frank Steensma, Carolien Vrij, Lex Walraven, Wim de Wit, Tineke IJzer. Afgewezen: 7. Voor hbs b slaagden: Herman van Ark, Lies Dommisse, Anneke Hacquebard, Ellen Halman, Tom Heybroek, Jan Willem Ho ving, Reinier van de Kasteele, Ernst Loen- dersloot, Allard van Melle, Aad Moolen- burgh, Jan Dirk Peereboom Voller, Nico Ruys, Beatrix Smeenk, Thijs Venker, Onno de Vries, Jan Pleun Vrij, Lies Weber, Sjoukje van Zanten, Rein Zeylemaker. Peter Baljet, Rudy Barkhuis, Peter Flu, Martien van Gelderen. Kees Langedijk, Wouter van der Kolk, Charles de Muinck, Jocie Mulder. Antieke Riphagen, Benno de Ruiter. Adriaan Saeys, Wim Sscherjon, Ferry Veen. Voor het examen middelbare meisjes school (A) slaagden: Wix Beverdam, Els Brans, Henritte van Glabbeek, Janny Ha- goort, Anja Hilarius, Jeanne Keur, Hetty Knippen, Ans de Koning, Marjan Konings berger, Anneke de Maret Tak, Elly van der Munnik, Joke van der Noordaa, Ma rianne Ohm, Kaja Oldewelt, Willy Plevier. Annemarie Scherpenhuysen. Afgewezen: 5. Voor het examen middelbare school voor meisjes (b) slaagden de dames: Geertje Brolsma, Berry van Buuren, Annelies Feh- res, Els Gouda, Henny Goudsmit, Alice van Hartesveldt, Jet de Jongh, Tjanti Knop- pien, Carla Koopman, Frijke Post, Wille- mien Quarles v. Ufford, Cocky Schipmöl- der, Riemke Spanjaard, Marion van der Steur, Conny van Thiel, Babs Wurfbain. Eindhoven. Geslaagd voor het propae- deutisch examen elektrotechniek: C. C. H. Th. Daey Ouwens, Haarlem. Rotterdam. Geslaagd voor het kan didaats-examen in de economische weten schappen: J. H. M. Bierens, Heemstede. Amsterdam. (Gem. Un.) Geslaagd voor het kandidaats-examen paedagogiek N. Deen, Haarlem. Arnhem. Aan het Koninklijk Techni- cum P.B.N.A. te Arnhem zijn geslaagd de heren: C. M. Kunis, (Haarlem), Adsp. Elektrotechn. opzichter; J. V. v. d- Swaluw, (Haarlem), idem; C. E. R. Strüwer (Haar- lemmerliede), idem; M. G. Spaan, (Sant poort), Elektrotechn. opzichter (deel I); L. H. Zieren, (Aerdenhout), idem (deel II sterkstroom techniek); D. J. A. Vendrig, (Santpoort), idem; T. B. J. Aret, (Haarlem), Assistent Elektro-Bedrijfstechnicus; P. P. Smit, (Velsen), Elektrotechn. Instru mentmaker; G. Langeveld, (Haarlem), Ho ger Technisch Basisexamen Elektrotech niek; J. W. Steenmeijer, (Santpoort), idem. 's Gravenha?ge. Voor het staatsexamen heilgymnastiek, massage en fysische thera pie slaagden de dames G. Hartman, M. Hoomans en L. van Roon te Haarlem en N. J. Smit uit Heemstede en de heren: G. Halderman, Zandvoort; A. Kuys, Bever wijk; A. Theil, Haarlem; R. Troost, Leiden en W. van Putten, Haarlem. Op de begraafplaats Westerveld In Drie huis is zaterdagmiddag onder grote be langstelling het stoffelijk overschot van jhr. mr. R. Sandberg van Boelens, in le ven burgemeester van Sassenheim, ter aarde besteld. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de Commissaris der Koning in in Zuid-IIolIand, mr. J. Klaasesz en burgemeesters uit de bollenstreek en om liggende gemeenten. Jhr. Sandberg is vo rige week dinsdagavond in zijn auto aan een hartverlamming gestorven. Nadat de kist, bedekt met vele prach tige bloemstukken in de nieuwe aula van de begraafplaats was binnengedragen, werd de dodenwacht betrokken door leden van de rijkspolitie. De organist speelde „Wenn ich einmal sol scheiden" van J. S. Bach. De Com missaris der Koningin, mr. Klaasesz, opende de rij der sprekers. Hij merkte op, dat de heer Sandberg van Boelens in het harnas was gestorven. „Immers hij heeft zijn hele leven oude ridderidealen gericht en gesublimeerd naar de huidige tijd". Hij was een stijlvol, beminnelijk strijder voor zijn omgeving. Hij hield van Sassen heim. Van vele zijden is aan hem grote dank en waardering verschuldigd." Hij hoopte voor mevrouw Sandberg dat zij troost zou kunnen vinden in de dankbaar heid van velen jegens de overledene. De loco-burgemeester van Sassenheim, de heer A. Vogelaar, sprak namens de gehele burgerij. „Een nobel mens is van ons weggenomen. Hij was ons aller vriend twintig jaar lang," aldus de heer Voge laar. De waarnemend president-directeur van het elektriciteitsbedrijf van Hillegom-Lis- se-Sassenheim, de heer J. de Koning, dankte namens de n.v. waarvan de heer Sandberg van Boelens president-directeur was, voor het vele dat de laatste voor de n.v. heeft gedaan. De burgemeester van Katwijk, de heer H. Duikei-, sprak namens burgemeesters van omliggende gemeenten. Hij dankte voor de grote hartelijkheid en vriend schap, die van de overledene waren uit gegaan. Ook werd nog gesproken namens de fa milie Van Ittersum. Na het „Onze Vader" brachten de aan wezigen een laatste groet waarna een zoon van de overledene dankte voor de belangstelling, 's Morgens was in de ge reformeerde kerk van Sassenheim een rouwdienst gehouden. Onder bepaald ongunstige weersomstan digheden werden gisteren in Hengelo de nationale kampioenschappen verwerkt. Het regende gedurende de gehele wed strijd en er stond een stevige wind. Dit heeft de prestaties vanzelfsprekend ongun stig beïnvloed. Het kwam bij voorbeeld wel zeer duidelijk tot uitdrukking bij het vèrspringen waar drie „Haarlem"-atleten de eerste drie plaatsen opeisten met ver richtingen die duidelijk beneden hun nor male niveau lagen. Sieffers werd B-kampioen met.6,33.m., gevólgd cfóór' Meuwese met 6Ü30 m. en Steenbergen met 6.28 m. En met deze prestaties kan men dan wel opmaken, dat de springers de wind bij de aanloop pal tegen hadden. Meuwese won later op de middag het hinkstapspringen met de uit stekende sprong van 13.18 m. en dat be tekende behalve een B-kampioenschap ook promotie naar de A-klasse. Tienkamper Doombosch toonde zijn veel zijdigheid door een eerste plaats bij het discuswerpen met 38.29 m. een uit nemende verrichting een derde plaats bij het polsstokhoogspringen met 3.10 m. en een vierde plaats op de 110 m. horden in 17.6 sec. En alleen deze laatste prestatie kwam niet helemaal met zijn talent over een. En dat gold eigenlijk ook voor de hoogtesprong van Sieffers. De Nederlandse militaire kampioen moest met een sprong van 1,70 m. met de vierde plaats genoegen nemen. In de afgelopen nacht werd om onge veer half twee brand ontdekt in een op slagloods naast een grote bollenschuur aan de Heerenweg in Lisse. In de loods lag emballagemateriaal opgeslagen. In korte tijd stond dit materiaal in lichter laaie. De brandweer was spoedig aanwezig om het door de krachtige wind aangewakker de vuur te bestrijden. Een zware vonken regen ging over de huizen in de omgeving. De vonken tastten een bij de loods staande vrachtauto aan, waarvan de cabine uit brandde. De brandweer kon de brand verder beperkt houden tot de loods, die gedeeltelijk door het vuur werd vernield. Emballage en een partijtje bloembollen gingen verloren. De schade kon nog niet worden vastgesteld. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Na een uur kon met de nablussing worden begonnen. Gratis een half linnen Walradoek voor meisjes, die zich gaan verloven of die met hun uitzet willen gaan beginnen. Aanvraagformulier ij verkrijgbaar bij Wairaweverijen Waalre N. Br. N.V. DE ARBEIDERSPERS vraagt voor haar boekwinkel in Haarlem Leeftijd 18 tot 20 jaar. Geboden wordt een prettige werkkring, goed salaris met periodieke verhogingen. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan het Hoofd Personeelszaken, Hekelveld 15, Am sterdam. Wijnkoperij - Distilleerderij Wed. G. OUD Pz. Co. N.V. Spaarndamseweg 414 - Haarlem, vraagt voor diverse werkzaamheden in de fabriek alsmede een Aanm.: dinsdagavond 12 juli a,s. van 19.3020.30 uur op het kantoor. BRINK v. KEULEN Fabriek van koperen kronen en wandverlichting Lange Margarethastraat 34, Haarlem vragen voor directe indiensttreding in het bezit van rijbewijs, voor het bezoeken van vaste clientèle in Nederland. Geboden wordt een prettige werkkring, tegen goed salaris. - Uitsluitend schriftelijke sollicitaties worden ingewacht. Bij het gemeentelijk energiebedrijf kan met SPOED worden geplaatst een die zal worden ingeschakeld bij administratief werk en kan worden opgeleid in enige specialis tische richting. Het bezit van het U.L.O.-diploma strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige inlichtingen, worden binnen 8 dagen na heden inge wacht bij de burgemeester, stadhuis Grote Markt, Haarlem. In de linkerbovenhoek van de sollicitatiebrief ver melden: nr. 33490 HD. GEVRAAGD bekend met klein machine- en plaatwerk bekend met pijpleidingen en electrisch lassen, bekend met pijpleidingen. Brieven met. volledige inlichtingen aan Nieuwe Gracht 120, of persoonlijk zaterdagochtend 16 juli tussen 10 en 12 uur. biedt aan die als model gediend hebben I 475, f 575, f 695, f 895, f 975 Dat scheelt U 30 a 40 op de prijzen. Ook op 6, 12 en 18 mnd. Meubeitoonkamers Westerhoutpark 8 Haarlem - Telef. 18840 Het eerste Warenhuis in Nederland met volledige zelfbediening vraagt voor zijn snel groeiend bedrijf voor nieuwe PRIBA-vestigingen te Apeldoorn. Den Haag en Haarlem. Gevraagd wordt: het vlot en goed maken van modern dekoratiemateriaal; het snel en uitstekend zetten van letters en cijfers. Aan jonge, energieke krachten bieden wil in ons dynamisch bedrijf: een aantrekkelijk salaris; een grote mate van zelfstandigheid; de mogelijkheid, zich creatief te ontplooien. Sollicitaties met duide lijke informaties om trent opleiding en er varing - voorzien van de letter D op de enveloppe - te richten aan PRIBA NV., Broerstraat 25, Nij megen. Tel. 08800-21561 De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V. en aangesloten bedrijven, N.V. Mekog, Cemij N.V. en Breedband N.V. te ljmuiden vragen In verband met uitbreidingen (na de opleiding kan een weeklnkomen worden bereikt van ca. f 109.- bruto). b. (bij de Hoogovens en In da Staalfabrieken). (ervaring als kraandrijver strekt tot aanbeveling, doch Is geen vereiste). Voorts vragen wij voor reparatie- en onderhoudswerkzaamheden. r. arbeiders die verantwoordelijk werk in één der produktie- afdelingen zullen moeten verrichten. Min. leeftijd 25 jaar, max. leeftijd 45 jaar. Voor categorie a en b geldt een max. leeftijd van 35 jaar. (De min. leeftijd voor ongehuwden is 21 Jaar). Voorlichting! Onze Personeelsdienst zai een voorlichtingsavond houden, alwaar serieus geïnte resseerden geheel vrijblijvend alle gewenste inlichtingen omtrent loon- en arbeids voorwaarden, de aard der werkzaamheden, enz. kunnen ontvangen. De voorlichting vindt plaats te: Haarlem - in het Café Restaurant Brinkmann, Grote Markt 9, te Haarlem op woensdag 13 juli a.s. Aanvang van de voorlichting 's avonds om half acht. vragen voor hun kantoor te Amsterdam voor de f»octte van I Afwisselende werkzaamheden goede opleidingsmogelijkheden. Sollicitaties te richten aan het kantooradres: TESSELSCHADESTRAAT 18 - AMSTERDAM-W.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4