Fransman Roger Rivière door val van 20 meter uitgeschakeld RONDE IN CIJFERS RONDE VAN FRANKRIJK De Roo, Cazala, Galdeano Tüller en Thielin naar huis 9 Jan Groot won voor eigen publiek Ronde van Beverwijk Indeling van korfbalcompetitie 9 Tweede etappezege voor Belg Van Geneugden Westduitse ploeg voor wereldkampioenschappen Gouden Speld voor Princesse Aldis Piet Steenvoorden won in Bovenkarspel Jaarvergadering district Noordholland KNKB MAANDAG 11 JULI 1960 Nog voor de Alpen is Gastone Nencini zijn voor naamste concurrent in de strijd om de gele trui, Roger Rivière, kwijtgeraakt. In de afdaling van de Col de Per jure t, de eerste van de drie lage, maar vooral in de afdalingen uiterst lastige bergtopjes van de Cevennen, schoot het idool van de Franse wielerfans uit een bocht twintig meter in de diepte en dat betekende niet alleen het Tour-einde van de favoriet der tricolores. Die nood lottige val hield tevens in dat Nencini met heel wat minder zorgen aan het hoofd aan de Vars, de Izoard, de Lautaret en de Chambrousse ,het „plafond van de 1 our" kan beginnen Zijn naaste tegenstander is nu de Belg Jan Adriaenssens op 2 minuten en 25 seconden, een niet uitgesproken specialist in de hergen en boven dien een matig tijdrijder. Van zijn landgenoot Battistini, die op 6 minuten staat, behoeft Nencini weinig te vrezen. Daarvoor is de discipline in de Squadra der Azzuri te groot. Neen, Nencini is door de val van Rivière vrijwel onbedreigd achter gebleven. De tweespalt in de Franse nationale equipe, die tot een hoogtepunt kwam toen Rivière in de zesde etappe van St. Malo naar Lorient met Nencini, Junckermann en Adriaenssens zijn ploeg genoot Anglade naar een achterstand van bijna 16 minu ten reed, wreekt zich thans. Want nu Rivière van het strijdtoneel is verdwenen, zal Anglade zijn plaats moeten innemen. Maar deze tricolores staat op 12 minuten en 29 seconden en het ziet er dus naar uit, dat de Fransen ook dit jaar de overwinning aan een buitenlander moe ten laten. Want de regionaal Rohrbach heeft eveneens een te grote achterstand (11.16) om het Nencini werke lijk lastig te kunnen maken. Bovendien zouden de Fran sen op hun weg omhoog dan eerst nog de Belg Planckaert (vierde op 8.14) en de Duitser Junckermann (vijfde op 8.25) op de knieën moeten krijgen. Als er een extra premie voor betoond doorzettingsvermogen te vergeven zou zijn, dan zou die zondag zeker met algemene stemmen zijn toegekend aan de Nederlan ders. Want wat Van den Borgh, Gelder mans, Damen en Wim van Est maar vooral de eerste twee ondanks herhaal de pech lieten zien, oogstte alom grote lof en bewondering. Het was dan ook jam mer dat de oranje-rijders aan de eind streep in Avignon, moesten horen dat De Roo de strijd had gestaakt. Een pleister op deze wonde was de fraaie zevende plaats van Geldermans, tevens goed voor de beste buitenlander uit de acht-mans ploegen. Terwijl de officiële uitslag nog niet eens bekend was, waren de vertegen woordigers van de matrassenfabriek, die zich voor dit extraatje aansprakelijk heeft gesteld, al met de bloemen naar de Bever- wijker gestapt. Zij hadden kennelijk niet anders van hem verwacht.... De Belgen zijn door het uitvallen van .Tanssens, Jos Hoevenaers en Brankart een paar heel lastige klanten kwijt geraakt. De ploeg van George Ronsse heeft nu meer de gelegenheid om op winst te rij den en toonde dit door een „doublé". Vrij dag won Proost de etappe naar Millau en zondag zegevierde Van Geneugden in de massale eindsprint met miniem ver schil voor de teleurgestelde Darrigade, die het Franse publiek met een etappeover winning een kleine troost voor het verlies vail Rivière had willen bezorgen. Bewogen etappe Voor de 59 renners tellende hoofdmacht op de Rhone-kade aan de beslissende spurt begon, was er heel wat gebeurd. Vooral de Nederlanders werden in het begin van deze etappe door het pechduiveltje geteis- OOKDERONDE HEEFT HISTORIE De gele trui is geel omdatde kleur van het organiserende sportblad geel was terd. Piet van Est was het eerste slacht offer van de bandenpech, maar toen reed het peloton nog in gesloten gelederen in een tamelijk rustig tempo langs Tarn en samen met de Duitser Tüller kon de jong ste Van Est gemakkelijk weer bij komen. In de beklimming van de Perjuret (derde categorie) moest Piet van Est weer van de fiets en nu was er van aansluiting geen sprake meer. De ontembare Graczyk was het eerst op de top met Massignan aan zijn wiel. Op 40 seconden volgde het peloton, geleid door de Spanjaard Karma- ny en de drager van de gele trui Nencini. In de afdaling kreeg Van den Borgh de eerste van de twee lekke banden, die hem terugwierpen. In de voorhoede streed van de Nederlanders alleen nog Kersten, die zij aan zij met de groten aan de be klimming van de Corniche des Cevennes begon. Hier sleepte Adriaenssens de drie punten voor het bergklassement in de wacht voor Massignan, Rohrbach en Nen cini. Kersten was in de klim met zeven anderen, onder wie Darrigade, gelost. Hun achterstand was echter gering. Op de hoog vlakte met een prachtig panorama op de omringende heuvels kwamen de broers Van Est en Piet Damen met een achter stand van 1.40 door, op 2.30 volgde een groepje met De Roo, op 3.05 reed Gelder mans. die van de fiets had gemoeten om dat zijn voorband in de vorige afdaling bij het remmen was gaan schuiven, ter wijl Van den Borgh geheel alleen tegen een achterstand van 4.30 streed. In Le Pompidou (na 87 km.) kreeg de groep-Geldermans aansluiting bij de groep De Roo en net op dit moment liep de voorband van de Zeeuw leeg. Het was voor hem het begin van het einde. Want ofschoon hij weer snel op de fiets zat, kon De Roo niet meer op gang kornen, verdween hij in de achterhoede en gaf korte tijd later op. Geldermans was onvermoeibaar. De Be- verwijker had het meeste werk verricht om de aansluiting met de groep-De Roo te bewerkstelligen, maar hij was daarmee nog niet tevreden. Hij liet zijn makkers in de steek en ging alleen op pad naar het soms in de verte zichtbare peloton. Toen kreeg hij steun. Klaas Buchly liet wel wat laat overigens Wim van Est en Piet Damen afzakken om zijn beste man te helpen. Het ging zo hard, dat Wim van Est het niet kon bijbenen en alleen met Piet Damen en de Italiaan Brandolini bevocht Geldermans de zozeer begeerde aansluiting. Hij ging zelfs nog een stapje verder, want in de klim naar de bijzonder venij nige Col d'Uglas streek de groep-Gelder mans ook op het leidende peloton neer. Op diezelfde Col d'Uglas dwong Van den Borgh de bewondering van de volgers af. De motorrijder van de gendarmerie, die de rijzige Limburger begeleidde, maakte bij elke ingehaalde wagen het bekende gebaar met de duim omhoog en wees dan naar achteren. Van den Borgh klom als Bahamontes in zijn goede dagen. Hij kon het zich zelfs nog permitteren om vlak onder de top met een tussensprint te pro beren het gat naar het peloton te dichten. Maar dat was toch teveel en in de afda ling verloor hij weer wat "terrein. Op de top was Bcuffeuil als eerste door gekomen en had Nencini juist het ene puntje bemachtigd om ook leider in het algemeen berg-klassement te worden. Na de afdaling viel het leidende pelo ton stil en daarvan konden de achterge bleven Nederlanders gebruik maken om weer tot de voorste gelederen door te drin gen. In Serviers (na 172 km.) bereikte Van den Borgh in het gezelschap van de Belg Merc el lis en de Italianen Fabri en Brandolini de leiders en twee kilometer verder, in Montaren, was de ploeg weer De uitslag van de veertiende etappe. Millau Avignon (217 km), was: 1. Van Geneugden (Belg.) 5.50.35 (met"bonificatie 5.49.35): 2. Dar rigade (Fr.) 5.50.35 (met bonificatie 5.50.051; 3. Graczyk (Fr.) 5.50.35: 4. Viot (Parijs-N.: 5. Nencini (It.); 6. Picot (West); 7. Gcldcrmans (Ned.): 8. Planckaert (Belg.); 9. Beuffeuil (Cent.-Zuid); 10. Robinsin (G.B.); 17. Wim van Est (Ned.); 21. Kersten (Ned.); 23. Piet van Est (Ned.); 24. Van den Borgh (Ned.): 4fi. Damen (Ned.), allen in dezelfde tijd als Grac zyk: 5.05.35. Het algemeen klassement na de veertiende rit luidt als volgt: 1. Nencini (It.73.53.24; 2. Adriaenssens (Belg.) 73.55.49, op 2 min. 25 sec.; 3. Battistini (It.) 73.59.19, op 5.55: 4. Planckaert (Belg.) 74.01.38, op 8.14; 5. Junkermann (Did.) 74.01.49, op 8.25: 6. Pambianco (It.) 74.04.08, op 10.44; 7. Rohrbach (Centr.-Zuid) 74.04.40, op 11.16; 8. Anglade (Fr.) 74.05.53. op 12.29; 9. Ma hé (Fr.) 74.07.47. op 14.23; 10. Mastrotto (Fr.) 74.08.31. op 15.07; 11. Graczyk (Fr.) 74.09.10, op 15.46: 12. Geldermans (Ned.) 74.10.00. op 16.36; 21. Damen (Ned.) 74.26.20, op 32.56: 26. Van den Borgh (Ned.) 74.29.55. op 36.31; 35. Piet van Est (Ned.) 74.39.30, op 46.06; 39. Wim van Est (Ned.) 74.48.07, op 54.43; 53. Kersten (Ncd.) 75.09.38, op 1 uur 16 min. 14 s. Het ploegenklassement van de veertiende etappe was: 1. België 17.30.45: 2. Frankrijk 17.31.15: 3. ex aequo Italië, Parijs-Noord. West, Nederland (Geldermans. W. van Est en Ker sten). Centraal-Zuid. Spanje en Groot-Bnt- tannië. allen 17.31.45. Hel algemeen ploegenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk 220.53.57; 2. Italië 221.13.52; 3. België 221.34.24: 4. Nederland 222.17.40; 5. Spanje 222.36.46; 6. Parijs-Noord 223.05.22; 7. Centraal-Zuid 223.08.23 8. Duitsland 223.31.35; 9. West 223.39.29: 10. Gr.-Brittannië 223.51.55: 11. Zwitserland/Luxemburg 223.59.16; 12. Oost- Zuid-Oost 224.51.23. Het bergklassement ziet er na de veertiende etappe als volgt uit: 1. Nencini (It.) 27 pnt.: 2. Gimmi (Zwits./Lux.) 26 pnt.: 3. Rohrbach (Centr.-Zuid) 25 pnt.; 4. Battistini (It.) 19 pnt..; 5. Manzaneque (Sp.) 16 pnt.; 9. Van den Borgh (Ned.) 10 pnt.; 21. ex aequo o.a. Piet van Est (Ned.) 4 pnt. Het puntenklassement na de veertiende etappe: 1. Graczyk (Fr.) 45 pnt.: 2. Nencini (It.) 28 pnt.: 3. Defiüppis (It.) 25 pnt.; 4/5. Battistini (It.) en Darrigade (Fr.) beiden 22 pnt.; 12. ex aequo o.a. Van den Borgh (Ned.) 8 pnt.; 19. ex aequo o.a. Wim van Est en Gel dermans (Ned.) 4 pnt. De Franse nationaal Graczyk werd door de journalisten uitgeroepen tot strijdlustigste renner van de veertiende etappe. Hij kreeg 306 punten tegen de regionaal Milesi 209. De prijs voor de grootste pechvogel ging naar de Franse nationaal Rivière, een van de favorieten voor de eindzege, die wegens een ernstige val de strijd moest staken. De speciale prijzen voor de ploegen van acht renners werden toegekend aan Viot (Pa rijs-Noord) als lid van een regionale equipe en aan onze landgenoot Geldèrmajis als lid van een landenteam. De Fransman Roger Rivière OP WEG MAAR DE ALPEN 15eET - 11 JULI -187KM. lard IceyT GAP Senhnelle^A Tollard LoSaul Orpiem» u boraque Fferty^r Mohhguers88km 'ShEuphémie Buis LesBaronm'es Mollans 61 km. VaiSOnL8l<m Carpenl-ras Mon teux ft km Le Poule I- SHE AVI 6 MON tS Ravitailtering A Berg ken in de lage muur, die met de bocht mee draait, enkele stenen. En juist daar sloeg het noodlot toe, juist daar toen de renner uit Stn. Etienne voor de zoveelste keer de remmen aantrok bleek hij te laat te zijn met deze handeling. Rivière was verloren, zijn vaart was te groot. Hij vloog door de opening heen en tot ontzetting van renners en volgers, die in zijn kiel zog reden, verdween Roger in de diepte. Nog had hij iets van het geluk aan zijn zijde. De afgrond was namelijk niet diep en niet steil. De renner met rugnummer 53 viel ongeveer twintig meter, terwijl hij met de voeten aan zi.in fiets vast bleef zitten. Hij belandde op een met scherpe stenen bezaaide vlakte aan de overzijde van een droog gevallen beek. Verscheidene renners schreeuwden en wezen de volgers op de plek daar bene den de weg, waar Rivière roerloos was blijven lieggen, terwijl zijn gele pet, een stuk van zijn fiets en een drinkkruikje tien meter verderop terecht waren geko men. Met gierende remmen stond de ka ravaan stil. Voor een aantal renners, dat bij de beklimming tussen de wagens was geraakt, werd de doortocht zelfs even he- Wmmi&i&x. compleet na de intocht van Damen met de Belgen Desmet en Molenaers en de regionalen Busto en Ruby. De strijd was gestreden. Alle pogingen om in de laatste veertig kilometer een beslissing te force ren werden door het waakzame peloton in de kiem gesmoord. Duel gaat niet door De Tour-stad Avignon heeft in de ren ners-meute, die de finish op de kade langs de rivier passeerde, een groot man moe ten missen. Roger Rivière, de grote Fran se favoriet voor de eindzege en de gevier de lieveling van het Franse sportpubliek, werd door een afschuwelijke val in de afdaling van de eerste col, de Perjuret, uitgeschakeld. De man, die met iets meer dan anderhalve minuut achterstand op de drager van de gele trui Gastone Nencini de tweede plaats innam, moest in deze veertiende etappe zwaar gewond in de am bulance en later in de rode-kruis helicop ter worden opgenomen. Het eindduel Nen- cini-Rivière, waarmee iedereen eigenlijk al sedert enige tijd rekening hield, kan dus niet doorgaan. En wat dat betreft kan men het dus eens zijn met de Franse journalisten, die zondagavond in alle toon aarden doorbelden, dat de Tour-1960 „ka pot" is. Een ongeluk komt altijd als een verras sing, maar hoe vaak hebben we in dit jaarlijkse wielerevenement na afloop van een bergrit in mist en regen, over spek gladde geitenpaden en na doldrieste afda lingen verbaasd gestaan over de goede af loop en hoe volkomen onverwacht klonk daar nu die kreet door de radio, die de volgers deed opschrikken „Val van Riviè re". Rivière is gevallen. Een ernstige val. Laat dokter Dumas onmiddellijk passeren. In één van de talloze bochten van de met losse steenslag bestrooide afdaling van de Perjuret, na 60 kilometer, ontbra- Jo de Roo Van Geneugden passeert de finish, gevolgd door Darrigade. lemaal afgesloten. Rivière's ploegleider Marcel Bidot en enkele journalisten lie ten zich van de helling glijden, maar het was hen onmiddellijk duidelijk, dat het alleen maar gevaarlijk kon zijn te trach ten Rivière weer overeind te helpen. Hij was met zijn achterhoofd op een steen te rechtgekomen en had een hevig bloedende schedel-verwonding. De ongelukkige hou der van het werelduurrecord klaagde over pijn in alle delen van het lichaam. Voor zichtig is Rivière na aankomst van de ambulance per brancard naar boven ge bracht en later per helicopter naar het ziekenhuis van Montpellier vervoerd. Nadat aanvankelijk een schedelbasisfrac- tuur, een gebroken wervelkolom en been fracturen waren gevreesd, wees een rönt genonderzoek later uit, dat hoofd en lede maten niet ernstig werden gekwetst, doch dat hij ernstige letsels aan de lcndcnwer- vels had opgelopen. Roger Rivière is bui ten levensgevaar, maar zal tenminste vijf weken in het gips moeten liggen voor hij weer aan de mogelijkheid van het voort zetten van zijn, ondanks zijn 23 jaren al zo roemrijke wielercarrière zal kunnen gaan denken. Hoewel ongelukken verder niet zijn voor gekomen, is het niet bij het uitvallen van Rivière gebleven. Cazala was de tweede Franse nationaal, die deze zondag van de deelnemerslijst moest worden geschrapt Daarna volgden nog de Spanjaard Galde- no, de Franse regionaal Thielin, de Duit ser Tüller en tenslotte stapte ook de Ne derlandse debutant Jo de Roo in de be zemwagen. Met Jo de Roo wij hebben het de voorgaande dagen al enkele keren gecon stateerd wilde het niet. De Zeeuw, die in de eerste dagen blaakte van strijdlust, is teleurgesteld in zichzelf steeds slechter gaan rijden. En toen hij bovendien nog moeilijkheden met zijn ingewanden kreeg, was zijn opgeven slechts een kwestie van tijd. De gehele dag heeft De Roo achterin de staart van de langgerekte en voortdu rend in ver van elkaar rijdende groepen uiteengevallen optocht zitten stampen. Tel kens kregen we slechter nieuws uit de achterhoede: „De Roo zit slecht" was het eerst, „De Roo denkt aan opgeven" werd het toen, „De Roo zal direct opge ven" was de volgende boodschap en ten slotte: „De Roo is afgestapt". Na Niesten, door een blessure uitgeval len, en De Roo zijn dus twee van de Ne derlandse nieuwelingen verdwenen. Het stemt tot voldoening dat de derde nieuwe ling, Ab Geldermans, het daarentegen juist zo verrassend goed doet. Hij staat op de twaalfde plaats op ruim 16'/* mi nuut van de drager van de gele trui en hij kreeg in Avignon voor de vijfde keer de hulde van bloemen, kussen en een ere- ronde in ontvangst te nemen als de snel ste man uit de kleine landenploegen. De Westduitse wielerunie heeft de ploeg die deelneemt aan de wereldkampioen schappen te Leipzig (314 augustus) zo groot mogelijk gemaakt. Zij bestaat uit: Professionals, weg: Junkermann, Altweck, Reitz, Reinicke, Wolfshohl, Borghardt. Bugdahl, Fischer, Keller, Friederich, Tül ler en Brinkmann. Sprint: Potzernheim. Ziegler, Donike en Jaroszewicz. Achtervolging: Rudi Altig en Altweck. Stayers: Marsell achter Schmidt, Bolz achter Kab, Jakobi achter Schindler, Petry achter Faltin en Gieseler achter Merkens. Amateurs, weg: Troche, Puschel, Barth, Boelke, Kemper, Raab, Popp, Rusitscka, Wilde, Schumacher, of Reisenauer. Sprint: Kaslowski, Rieke, Gieseler en Fuggerer. Achtervolging: Mangold, Renz, Edler en Grotekut. De renners worden als laatste voorbe reiding gedurende langere tijd in Keulen bij elkaar gebracht. Koersen op Duindigt Grettelloprijs (1100 m.: 1. Sisse Solfero 1.03: 2. Conquistador; 3. Solita. Winn. 4.80; pl. 1.40, 1.90, 1.30; gek. 14.70; cov. 9.00. Gouden Speldprijs (1800 m.):: 1. Princesse Al- dis 2.04.4; 2. Kilo Moto II; 3. Wurftaube. Winn. 1 5.70; pl. 3.40 3.20; gek. 16.10; cov. 4.10. Dianaprijs (2400 m.): 1. Crusader 2.47.9; 2. Coun try Girl; 3. Kobette. Winn. ƒ5.20; pl. 1.50, 1.40, 2.70: gek. 8.70; cov. 3.80. Amazone G-prijs: (2010 m.): 1. Young Lady Mac 1.29.8; 2. Yankee Maid; 3. Xandor. Winn. ƒ3.30: pl. 1.50, 1.60, 1.90: gek. 6.00; cov. 5.90. Baronesse Holloprijs (1400 meter): 1. Zilvervos 1.27.0; 2. Zefa; 3. Zeno. Winn. 3.70; pl. 2.00. 1.80; gek. 5.80: cov. 4.80. Diademaprijs (20.40 m.) 1. Xandro S 1.28.8: 2. Xnnocraat: 3. Woelwater. Winn. 2,00; pl. 1.90, 2 40: gek. 6.00: cov. 3.60. Fdinaprijs (2100 m.): 1. Wirna O 1.30.8: 2. Vic tory Queen: 3. Robert Taylor. Winn. 5.40; pl. 1.70 3.30. 4.70: gek. 11.30: cov. 10.60. Fatimaprijs (2100 m.): 1. Wilschot 1.27.5: 2. Wil ster S: 3. Vita Kinley. Winn. 3.90: pl. 1.60. 1.60, 2.20: gek. 7.40; cov. 6.40. Gelukster K-prijs (2100 m.): 1. Typhoon 1.25.6; 2. Rudolf G: 3. Curlew. Winn. 2.00; pl. 1-40. 3.10; gek. 11.90: cov. 8.00. Totalisator-omzet 116.602.50. De wielerronde van Beverwijk voor amateurs en onafhankelijken, die zondag middag door de rennersclub „Kenncmer- land" onder bijzonder slechte weersom standigheden in het sportpark „Adri- chem" werd gehouden, heeft een overwin ning opgeleverd voor de plaatselijke favo riet Jan Groot. De snelle Beverwijkcr, die wat in de schaduw leeft en fietst van zijn stadgenoten Ab Geldermans en Coen Nies ten, zegevierde in de eindsprint van een negen man sterke kopgroep over zijn naaste rivalen Henny van Gent uit Lei den en de in IJmuiden wonende Bever wijkcr Jan Hofland. Deze Hofland is na vier jaar op non actief te zijn geweest onlangs weer gaan fietsen en boekte met zijn derde plaats al een aardig suc- ves. Het zal hem ongetwijfeld moed ge ven om te blu'ven doorgaan. Het sportieve succes was overigens volledig voor het organiserende „Kenne- merland", dat het ditmaal met de be langstelling niet best trof, want behalve Groot en Hofland wisten ook Chris Duiker, de strijdlustige Bert de Reus, Wim Zonne veld, Fred van Tongeren, Wil Eelsing, Toon Lute en Cok Dullemans zich onder de .twintig prijswinnaars te scharen. Bo vendien had Piet Vleesman al voor een overwinning gezorgd in de nieuwelingen- wedstrijd. waarin Bert Weeda en Nico Lute eveneens een prijs veroverden. Afvalwedstrijd Het slechte en koude weer is niet alleen van invloed geweest op de belangstelling, maar ook op het koersverloop, want van de 74 renners die van start gingen verlieten velen voortijdig het strijdtoneel. Zelfs kanshebbers als een Frans Balvert, Joop Hopman, Joop Wuurman en Jan le Grand konden met dit koude weer hun „draai" niet vinden, terwijl een Coen Vis ser, Jan Ottenbros, Kees de Jongh, reser ve voor het-wereldkampioenschap in Leip zig, Fons Post, Wim Bogers en Gees Lute door valpartijtjes of pech werden uitge schakeld. Door deze omstandigheden kreeg de koers meer het karakter van een afvalwedstrijd. Desondanks reden vooral de streekrijders Wim Zonneveld, Bert de Reus, Toon Lute en Chris Duiker met Henny van Gent, Jan Koolhof en Van Piere een beste race. Steeds weer pro beerden deze renners om een ontsnapping te forceren. Maar veel succes was hun daarbij niet beschoren. Eindelijk succes Pas in de slotfase van de strijd, toen bij velen de vermoeidheid zich deed gel den, hadden Van Gent en Zonneveld ein delijk succes met een ontsnapping. Zij kregen echter geen kans om de buit sa men te delen, want ook Groot, De Reus en Duiker voegden zich bij hen. Even wei felden die vijf man toen om de jacht door te zetten het overnemen vlotte niet zo best en daarvan maakten Hofland. Schuuring, Koolhof, Dekker en Reidinga een dankbaar gebruik om ook op het voorplan te komen. Voor de overige pelo tonrijders was het toen verkeken, want de koplopers van wie de snelle Schuuring in de voorlaatste ronde nog een lekke band kreeg en op een andere fiets moest stappen begrepen ten slotte dat er hard gefietst moest worden om de winst te kunnen behouden. Het slot van deze Beverwljker ronde werd door een ontsnapping van de actie ve De Reuè nog bijzonder spannend. De jonge demarrant, die zich eerder in de strijd al had onderscheiden met een dries te solovlucht, speelde alles of niets en werd daarbij luide aangemoedigd. Maar helaas kon hij het niet redden en werd een kwartronde voor het einde vooral door toedoen van Zonneveld weer inge lopen. Een attente Jan Groot ging toen meteen door en werd in de eindsprint niet meer bedreigd. Uitslagen Amateurs en onafhankelijken: 1. J. Groot, Beverwijk, de 80 kilometer in 2 uur 2 min. en 26 sec.; 2. H. van Gent, Leiden; 3. J. Hofland, IJmuiden; 4. C. Duiker, Beverwijk; 5. N. Dekker, Amster dam: S. J. Reidinga, Edam; 7. B. de Reus; Velsen-Noord; 8. W. Zonneveld, Uitgeest; 9. J. Koolhof, Amsterdam; 10. C. Schuu ring, Amsterdam. (12. F. van Tongeren, Beverwijk; 18. W. Eelsing, IJmuiden; 19. A. Lute, Castricum; 20. C. Dullemans, Be verwijk). Het sprintklassement om een shirt, dat door winnaar Jan Groot beschik baar was gesteld, werd gewonnen door Henny van Gent. Nieuwelingen: 1. P. Vleesman, Uitgeest, de 60 km. 'in 1 uur 31 min. en 48 sec:; 2. H. Ottenbros, Alkmaar; 3. B. Weeda, IJmuiden; 4. A. Kloosterman, Leiden: 5. M. Bouma, Spaarnwoude: 6. F. v. d. Broek, Leiden; 7. K. Zomer, Halfweg; 8. N. Lute, Castricum; 9. C. Fontijn, Wor- mer; 10. G. Oudshoorn, Vinkeveen. Aspiranten: 1. J. Riensema, Amsterdam de 25 kilometer in 34 min. en 44 sec.; 2. H. van Piere, Uithoorn; 3. R. Balvert, Amsterdam; 4. F. Leeman. Leiden; 5. F. Stoots, Amsterdam; 6. G. Huisman, Am sterdam; 7. R. Troost, Zaandam; 8. P. Vilten, De Rijp; 9. B. Wijdenes, Amster dam; 10. H. Stuifbergen, Lisse. Hoofdklasse A: Allen Weerbaar, Archi pel, Blauw Wit, Hermes, Luto, PSV, Roda, Rohda, Swift, Westerkwartier en Wordt Kwiek. Eerste klasse: BEP, DED, DTV, Groen W ielrennen De Hecmstecdse renner Piet Steenvoor den heeft in Bovenkarspel de Ronde van de Bakkerstraat die werd georganiseerd door „Ijsvermaak Bovenkarspel" in sa menwerking met de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" gewonnen. En ver diend. Toen de sterk rijdende Stcenvoor- den in de tweede koershelft aan zijn op mars naar de overwinning begon, was er niemand die zijn wiel kon houden. Alleen Mik Snijder wist zich op een re delijke afstand van Steenvoorden te hand haven, terwijl Oudshoorn, Lemmens, Cas tricum, Schoen en Schenk zich op het nip pertje van „dubbeling" door de Heemste- denaar wisten te vrijwaren. Voordat Steenvoorden aan zijn solovlucht begon, wa ren het André Reekers uit Nieuw Vennep en de Haarlemmer Aad Koonings geweest, die geruime tijd het heft in handen had den. Zij konden het echter tenslotte niet bolwerken. Alhoewel Reekers door deze vlucht in het bezit kwam van de leiders- prijs. De uitslag luidde: 1. P. Steenvoorden, Heemstede, de 75 km. in 1 uur 57 min. en 33 sec.; 2. M. Snijder, Halfweg; 3. Th. Oudshoorn, Vinkeveen; 4. B. Lemmens Breezand; 5. H. Castricum, Beverwijk; 6. J. Schoen, Zaandam; 7. H. Schenk, Zaandam; 8. T. Peters, Haarlem; 9. <A. Reekers, Nieuw Vennep; 10. A. Koonings, Haarlem. In de voorwedstrijd der nieuwelingen moesten de Haarlemse renners de eer van de overwinning aan Van Tol laten. Deze knaap was al spoedig na de start ont vlucht en werd niet meer achterhaald. Hij verwierf daardoor ook de leidersprijs. De uitslag luidde: 1. C. van Tol, Al phen aan de Rijn, de 60 kilometer in 1 uur 30 min. en 3 sec.; 2. R. Hendriks, Haarlem; 3. H. Jansen. Haarlem; 4. A. Rutgers, Amsterdam; 5. H. v.d. Wolf, Hil- legom. Geel, Koog Zaandijk, Olympia, Samos, SVK en Watervliet. Tweede klasse A: Altius, Amsterdam- Zuid, Aurora, DDV, DVD, Hespa, MEO, Oosterkwartier en ZKV. Tweede klasse B: Amersfoort, Fortuna, Haarlem, KVD, Landlust, Victoria, Vogel, Wittenburg en ZKC. Derde klasse A; Excelsior, Huizen, Nw. Flora, OKV, Oosterpark, Oosthoek en Tovers. Derde klasse B: Animo Ready, Beko, DSV, KCN, OBZB, Sport Vereent en Zwa luwen. Reserve eerste klasse: Allen Weerbaar 2, Archipel 2, Blauw Wit 2, Groen Geel 2, Luto 2. Roda 2, Rohda 2, Swift 2 en Wes terkwartier 2. Korfbal Reserve tweede klasse A: Allen Weer baar 3, Blauw Wit 3, DDV 2, Groen Geel 3, Haarlem 2, Koog Zaandijk 3, Rohda 3, Sa- mos 3 en SVK 2. Reserve tweede klasse B: DTV 2, Koog Zaandijk 2, Luto 3, Rohda 4, Oosterkwar tier 2, Olympia 2, Samos 2, Swift 3 en Watervliet 2. Reserve derde klasse A: A'dam Zuid 2, Aurora 2, BEP 2, Blauw Wit 5, DVD 2, Haarlem 3, Rohda 5, Samos 4, Vogel 2 en Westerkwartier 3. Réserve derde klasse B: Altius 2, Animo Ready 2, Archipel 3, Blauw Wit 4, DED 2, DTV 3, Koog Zaandijk 4, Landlust 2, Oos terkwartier 3, Roda 3 en Tovers 2. De competitie vangt aan 10-11 septem ber. In de derde klassen wordt anderhalve competitie gespeeld. Onder zeer grote belangstelling hield het district Noordholland en Utrecht van de KNKB zijn jaarvergadering. In zijn ope ningsrede memoreerde voorzitter Rogger de activiteiten van het districtsbestuur, waarbij vooral het vraagstuk „hoofd klasse" veel tijd vergde. Daarna reikte de secretaris, de heer H. Arends, de kam pioensmedailles uit. Het punt reiskostenomslag werd op voor stel van het bestuur enigszins gewijzigd. Enkele afgevaardigden oefenden critiek uit op het bondsbestuur, omdat dit bestuur bij belangrijke bijzondere wedstrijden geen acte de presence had gegeven. Tenslotte werden de aftredende be stuursleden H. Arends en J. Blokker dooi de vergadering herkozen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9