„Sanering van de gemeentefinanciën moet voorafgaan aan nieuwe wet Welf S. Offringa wint met tweespan kampioenschap van Nederland FLIT-aerosol FLIT Duin en Kruidbergerweg wordt in geen geval een snelweg AGENDA In en om de stad Geëist bestek SCHOOLBOEKEN Boekhandel VEKO Hospitaalkerkschip „De Hoop" weer thuis Tekort van Haarlem kan niet meer uit reserves worden gedekt Verruiming van eigen belastinggebied is niet voldoende Haarlemse raad machtigt B. en W. tien miljoen te lenen Restanten Monsterparen Haarlem DONDERDAG 14 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT WETHOUDER BAKKER HEEFT ZORGEN OM HAARLEM: Spoedvergadering C on cours-hi'p pi que te Hoofddorp Studio voor elektronische muziek naar De Bilt en JAC. VAN MARIS V elsen-lJ muiden Beverwijk li Van twee zijden is dezer dagen in ons blad nog eens gewezen op de benarde financiële toestand van Haarlem. De Ge deputeerde drs. W. A. van der Donk schreef in ons blad van vorige week een artikel, waarin hij wees op de belangrijke taak, die Haarlem met een tekort aan middelen als centrumgemeente moet ver vullen en wethouder W. C. Bakker van Haarlem verklaarde in een vraaggesprek (zie nevenstaand artikel) dat de in ont werp gereed zijnde wet op de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten niet veel soelaas voor Haarlem belooft te bieden. Het vraagstuk van de krappe gemeente- financiën is al oud en komt bij bijna iedere raadsvergadering even om de hoek kijken. Op het ogenblik is het echter om twee redenen zeer actueel. In de eerste plaats omdat het er nu wel naar uitziet dat de Tweede Kamer binnen niet te lange lijd aan de behandeling van het wetsont werp zal beginnen en in de tweede plaats omdat de gemeentebegroting voor 1961 van Haarlem voor de deur staat. Zonder dat wij uiteraard in staat zijn een kijkje te nemen in de keuken van het gemeentelijk bestuur, kunnen wij zonder overdrijving zeggen dat B. en W. voor wat de begroting voor 1961 betreft voor dezelf de problemen staan als het geval was met de begrotingen voor 1959 en I960. Ook nu zal het college de raad moeten voorstellen de uitgaven zo weinig mogelijk omhoog te brengen en te trachten daarmee het tekort zoveel mogelijk te stabiliseren. Dit mag echter niet gaan ten koste van het voor- zieningspeil van de gemeente. Dit is op zichzelf al een buitengewoon moeilijke zaak omdat, bij nagenoeg gelijkgebleven voorzieningen, door allerlei factoren tóch meer uitgaven nodig zijn. Het is dan ook een puzzel voor B. en W. om uil dit schijn baar onoplosbare probleem te geraken en de raad een ontwerp-begroting voor te zetten, die aan beide vereisten beant woordt. Er is echter bij de komende begroting één opmerkelijk verschil van die van voor gaande jaren. Tot en met de begroting voor 1959 immers is Haarlem erin geslaagd het steeds groeiend tekort te dekken uit de in vroegere jaren aangekweekte reser ves. Voor 1960 was dit al niet meer geheel mogelijk. Slechts een gedeelte van het te kort, namelijk 2,8 miljoen, kon uit de reserves worden gedekt. Voor het reste rende bedrag moest in de begroting een beroep worden gedaan op een geschatte hogere uitkering uit het gemeentefonds. Op papier was toen alles in orde. Voor 1961 staan B. en W. echter voor het probleem dat de reserves volkomen zijn uitgeput, zodat in die richting niet meer kan worden gezocht naar middelen tot dekking van het tekort dat de komende begroting ongetwijfeld te zien zal geven. Als we dit tekort gemakshalve stellen op dat wat voor 1960 is begroot, dan be tekent dit dat maar liefst 5,4 miljoen gul den op papier moet worden „weggewerkt" Zou Haarlem bij de inwerkingtreding van de nieuwe wel op de financiële verhouding rijkgemeenten er 14 per inwoner „beter van worden", hetgeen drs. Van der Donk in zijn artikel stelde, dan betekent dit nog maar een bedrag van 2,3 miljoen gulden. Dan moet altijd nog een bedrag van ruim 3 miljoen gulden worden gedekt. Hoe zou dit moeten gebeuren? Een illusoire boe king „geraamde verhoogde uitkering uit het gemeentefonds" komt dan helemaal niet meer in aanmerking, omdat reeds 2,3 miljoen meer is ontvangen. Volgens Den Haag zou het resterende tekort moeten worden opgevangen door de opbrengst van een verruiming van het gemeentelijk be lastinggebied. Dit. is een oplossing, waar wij niet enthousiast voor kunnen zijn. Te meer niet daar zulk een oplossing hoog stens tijdelijk kan zijn, omdat de stijgende uitgaven in de toekomst toch om nieuwe maatregelen zullen blijven vragen. De enige remedie lijkt ons een verrui ming van de vergoedingsnormen voor de grote gemeenten krachtens de nieuwe wet zelf. Anders zal het gemeentelijk beleid tot in de verre toekomst een varen op gegist bestek blijven wat het nu, gezien de onzekerheid ten aanzien van de te ver wachten inkomsten, ook al geruime tijd is. Advertentie ZIJLSTRAAT 98 TELEFOON 11706 Na 1650 zeemijlen te hebben afgelegd is het hospitaalschip „De Hoop" hedenmorgen om 11 uur de haven van IJmuiden binnen gelopen. Het is een bijzondere vruchtbare reis geweest. De medische dier.st behandel de niet minder dan 83 patiënten, waarvan 14 in het scheepshospitaal werden opge nomen. Het totaal aantal verpleegdagen bedroeg 91. Er werden 31 recepten ver strekt en 50 medische adviezen per radio gegeven. Zeven patiënten debarkeerden vanmorgen in IJmuiden. De gestelijke ver zorging berustte gedürende de reis bij ds. W. L. Tukker, hervormd predikant te Kat wijk aan Zee. Hij bracht aan bemannings leden van 20 trawlers in volle zee „huis bezoek''. Er werden vijf kerkdiensten op zondagen en drie dagsluitingen op woens dagen gehouden, welke per radio werden uitgezonden. De radio-technische dienst verrichtte totaal 16 reparaties aan boord van visserijschepen en gaf 14 radio-tech nische adviezen. De technische dienst deed vijf noodreparaties aan boord van loggers en bracht aan twee schepen drinkwater. Door de metereologische dienst werden 130 weerrapporten aan het KNMI gezonden. Nieuwe leerstoel. Aan de gemeente- universiteit van Amsterdam is een leer stoel in de Nieuw-Indische taal ingesteld vanwege het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Voor deze leerstoel i. als bijzonder hoogleraar benoemd dr. C. S. J. M. de Vreese. thans conrector van het lyceum te Zaandam. J „ALVORENS de nieuwe wet op de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten in werking te doen treden zullen eerst de gemeentefinanciën geheel moeten worden gesaneerd. Wij hebben dit al verscheidene keren in Den Haag betoogd. Hoewel men in regeringskringen hier eerst nogal afwijzend tegenover stond, schijnt men nu toch gunstiger te zijn gaan denken over deze sanernig. Maar helaas niet voldoende. Wat de regering thans voor ogen zweeft is een beperkte sanering." Dit zei ons de Haarlemse wethouder van Financiën, de heer W. C. Bakker, met wie wij een gesprek hadden naar aanleiding van het artikel over de Haar lemse financiële situatie dat drs. W. A. van der Donk, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, voor ons blad schreef en dat wij vorige week donder dag publiceerden. De wethouder wees ons op het bijzonder actuele tijdstip om over het probleem van de gemeentefinanciën van gedachten te wisselen, gezien het feit dat de werk zaamheden voor de begroting 1961 hun einde naderen. „U begrijpt echter wel dat ik me thans nog niet mag uitlaten over de inhoud van de nieuwe begroting" zei de wethouder, die echter wel bereid was iets over de vele aspecten van Haarlems financiële moeilijkheden te vertellen. Ook de begroting 1961 staat evenals die van voorgaande jaren in het teken van de onzekerheid over de komende fi nanciële regeling tussen rijk en gemeen ten. die thans nog slechts als wetsontwerp bestaat. Deze omstandigheid heeft Haar lem genoopt voor de beide vorige begro tingen de uitgaven tot het uiterste te be perken. „Wij hebben meer dan eens be toogd, zowel ten aanzien van G.S als te genover instanties in regeringskringen dat een dergelijk beleid op de duur moeilijk vol te houden is. Immers de gemeente breidt zich enorm uit, terwijl het inwover- tal maar in geringe mate stijgt. Voor de bestrijding van de woningnood moeten wij bouwen met alle gevolgen van dien wat betreft kosten voor gereedmaken van gronden, straataanleg, scholenbouw en wat al niet meer. Al deze werken moeten voortgang vinden, hetgeen enorme finan ciële lasten met zich meebrengt. Het is moeilijk al deze uitbreidingen tot stand te brengen en daarbij wat het aantal perso neel betreft op dezelfde hoogte te blijven", aldus de heer Bakker. Ofschoon Haarlem de uitgaven inderdaad zoveel mogelijk heeft beperkt is dit toch in strakke lijn niet houdbaar. De raad, die begrip heeft voor de moeilijke situatie, heeft B. en W. steeds in hun beleid ge volgd, maar tijdens de laatste begrotings behandeling is uit de raad gevraagd in de toekomst, indien enigszins mogelijk, sub sidieaanvragen met welwillendheid te be handelen. B. en W. hebben door allerlei maatrege len de tekorten van de begrotingen voor 1959 en 1960 stabiel kunnen houden. „Maar", aldus de wethouder. „Het zal iedereen duidelijk zijn. dat het steeds moeilijker wordt zo te blijven doorgaan". Reserves uitgeput Voor Haarlem komt er als extra moei lijkheid bij dat de reserves thans zijn uit geput, terwijl men heeft kunnen zien dat de stijging van uitgaven geen gelijke tred heeft gehouden met die der inkomsten. Nu de in vroegere jaren gevormde reserves op zijn, rijst de vraag: „Wat zal de nieu we wet op de financiële verhouding ons brengen?" Volgens wethouder Bakker is er voor Haarlem weinig verruiming te verwach ten van het wetsontwerp zoals dat er nu ligt. De kans bestaat dat Haarlem de pe riode van de nieuwe weg ingaat met een groot ongedekt tekort. Voor 1960 was het totale tekort reeds begroot op 5,4 miljoen. Vandaar dat wethouder Bakker voorstan der is van een sanering van de gemeente financiën, voordat de wet in werking treedt. Voor woensdagmiddag was een spoed vergadering van de Haarlemse gemeente raad bijeengeroepen om te beslissen over een voorstel van B. en W. een of meer geldleningen aan te gaan tot een totaal bedrag van lien miljoen gulden, nodig voor de consolidatie van vlottende schuld. De raad machtigde B. en W. deze le ningen hetzij bij onderhandse, hetzij bij openbare inschrijving ineens te plaatsen, of in een door hen te bepalen aantal ge deelten. B. en W. verplichten zich de raad van de ter uitvoering van dit besluit ge nomen beslissingen zo spoedig mogelijk in kennis te stellen. De leningen worden geplaatst tegen een rentevoet van ten hoog ste 4 '4 percent, indien de gemiddelde loop tijd tenminste vijftien jaren of langer is. Indien de gemiddelde looptijd korter is wordt over het onafgeloste nominal bedrag der leningen een naar verhouding lagere rente vergoed. B. en W. kunnen op grond van dit besluit geldleningen plaatsen, aan geboden door de n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten, ook al voldoen de daar aan verbonden voorwaarden niet aan bo vengenoemde rentevergoedingen. De heer Van Marselis Hartsinck (Prot. Chr.) vroeg nog of in de toekomst, mis schien de raad niet op een wat langere termijn bijeengeroepen kon worden, waar op wethouder Bakker uitlegde dat het hier een spoedgeval betrof, aangezien het raads besluit nog dezelfde middag ter goedkeu ring naar Gedeputeerde Staten zou moe ten worden gestuurd. Gedeputeerde Staten hebben inmiddels het raadsbesluit in hun vergadering van woensdagmiddag goedgekeurd. De regering zou nu een beperkte sane ring voorstaan. Onlangs is in de Eerste Kamer ernstige critiek geoefend op deze beperkte sanering. De ministers van Bin nenlandse Zaken en Financiën hebben toen gewezen op de mogelijkheid van een ver ruiming van het. gemeentelijk belastingge bied. Wethouder Bakker is hier echter niet en thousiast voor. „Het zou te betreuren zijn", zei hij, „wanneer de tekorten met deze verruiming weggewerkt zouden moe ten worden. Want wat wordt dan de situa tie? De gemeenten, die hun tekorten met een zwaardere belastingdruk op de bevol king hebben weggewerkt moeten bij de in werkingtreding ervan beginnen met een nieuwe wet, die voor de grote gemeenten weinig of geen soelaas biedt. Het gevolg is dat weer nieuwe tekorten ontstaan, om dat voor wat Haarlem betreft de voorzie ning in de behoeften van de bevolking in verband met de uitbreiding van de stad steeds belangrijker uitgaven zal vragen. Wethouder W. C. Bakker „U zult dus begrijpen", aldus de heer Bakker, „met hoeveel belangstelling en instemming ik het artikel van drs. Van der Donk heb gelezen. Wij ondervinden dagelijks dat G.S. een open oog hebben voor de financiële moeilijkheden van onze gemeente en dat dit nog eens in het open baar door drs. Van der Donk wordt ge zegd kan niet anders dan een grote steun voor de gemeente Haarlem betekenen." Wethouder Bakker onderstreepte de me ning van het lid van G.S. over de extra uitgaven die Haarlem door zijn centrum functie gedwongen is te doen. Behalve de ze centrumfunctie zijn er nog andere fac toren, waardoor Haarlem het moeilijker heeft dan vergelijkbare gemeenten in het Centrum of oosten van het land. Als voor beeld noemde de heer Bakker de bodemge steldheid, die grotere lasten aan bouw en onderhoud van wegen met zich mee brengt. „Als Haarlem in de toekomst zijn func tie naar behoren wil vervullen" zo be sloot de heer Bakker, „dan zal de nieuwe wet ons meer armslag moeten geven, waardoor de tekorten worden weggewerkt en wij wat meer geld ter beschikking kun nen houden voor het op peil houden van de voorzieningen. Mocht de regering dit bevorderen door het verruimen van het belastinggebied van de gemeente, dan zal toch eerst een volledige sanering nodig zijn." Advertentie Insekten het huis uit Neem de Flitspuit! modern M 50 zuinig radicaal °°k "??en v.a. f 1.40 De gementeraad van Velsen heft woensdagavond besloten tot aankoop van grondstroken, gelegen langs de oostzijde van het zuidelijkste gedeelte van de Duin en Kruidbergerweg en langs de noordzijde van de Midden- duinerweg, langs de oostzijde van het middengedeelte van de Duin en Kruidbergerweg, en langs de westzijde van het noordelijk gedeelte van de Duin en Kruidbergerweg. De totale kosten voor de gemeente komen op 14.000. Mr. Fr. W. D. van Hattum (V.V.D.) hield een hooggestemd betoog, waarin hij de schoonheid van de landelijke Duin en Kruidbergerweg en de Middenduinerweg bezong. Hij vreesde voor het lot van deze prachtige, ongerepte binnenwegen, die straks zullen worden verbeterd en ver breed. „Als wij nu besluiten tot aankoop van de gronden, bestaat dan niet het gevaar, dat men er van uit gaat, dat de raad in principe ook akkoord gaat met de verbre ding en verbetering?" zo vroeg hij. „Ik ge loof, dat het beter is, als B. en W. de raad eerst vragen, of men in principe met ver breding akkoord kan gaan. Een beslissing hierover is zeer belangrijk, want ik zou niet graag zien, dat ook deze rustieke wegen straks bomen zouden kwijtraken en in snelwegen zouden worden veranderd. Dan lijkt 't me beter dat we de kwestie aanhou den. Of we zouden uitdrukkelijk moeten voorstemmen met dien verstande, dat deze beslissing niet inhoudt, dat we het eens zijn met een volgende verbreding of ver betering". Wethouder R. Verbeek kon de ongeruste mr. Van Hattum, wiens bloemrijke opsom ming van alle begeerlijkheden van de ge noemde wegen op een reisgids had geleken, wel geruststellen. „In het streekplan, dat door de raad is goedgekeurd, wordt voorzien in een bredere Duin en Kruidbergerweg. Er is nu een ver keerssituatie op deze weg die niet te tole reren valt. Er zijn geen voet- en fietspaden, de weg is te smal. Maar het ligt zeker niet in de bedoeling er een snelweg van te maken. Er zullen geen bomen verdwijnen, de weg wordt wel verbeterd, maar toch vrijwel niet verbreed. Het moet een toe- risiische weg blijven. Zoals het nu is, is de situatie echter verkeerstechnisch zo on bevredigend ,dat men geen kans heeft van de natuur te genieten. Er moeten daarom paden voor voetgangers en fietsers komen. De weg zal hoogstens zeven meter breed Het Hoofddorpse concours-hippique heef het met het weer wel bijzonder getroffen en daardoor ook veel belangstellenden naar het mooie en goed verzorgde gemeen telijke sportterrein getrokken. Reeds vroeg was er voor de paarden liefhebbers van allerlei te genieten. De landelijke ruiters reden er dressuur, zowel individueel alsook in afdelingsver- band, de fokpaarden van warm- en koud- bloed kwamen er ter keuring en de jeugd en de landelijken konden zich alvast over de hindernissen laten zien. De algemene indruk, welke we -van dit sportfeest hebben meegenomen, is twee- soortig. De sport was over 't algemeen ge sproken goed tot zeer goed; het verloop van het toch al zo uitvoerige programma was te traag. Bij de tuigpaarden was een uitstekende collectie, de besten uit ens land en een strijd, zoals die in het twee span-nummer om het kampioenschap van Nederland was beslist een reis naar Hoofddorp dubbel en dwars waard. Zes spannen kwamen in dit nummer voor de keurmeesters, waaronder Alfred en Ulex van J. W. v. Dijk uit Emmel- oord (N.O.P.), welk span vorig jaar de hoogste eer had behaald. Thans was al spoedig te zien, dat dit deze keer niet zou gelukken, want de spannen Graaf v. As- peren-Hendrik E en Sandor-Graaf Trior, resp. van S. Offringa (Ten Boer-Gr.) en E. Hemmes (Groningen) versperden daar toe de weg. Vanaf het begin hadden zij de leiding en gaven die ook niet meer af, zodat zij in déze volgorde geplaatst wer den en het span van v. Dijk dit keer met het witte lint tevreden moest zijn. B\j de overige tuignummers er wa ren er der traditie getrouw vele kwa men paarden van dezelfde stallen bene vens nog uit andere hoeken van het land. Zo imponeerde Sarina van A. Schrouwen uit Zevenbergse Hoek in de z.g. Limiet klasse (voor paarden, die niet meer dan 1500 gewonnen hadden). In het eenspan nummer voor fokmerriën (nogal hetero gene klasse) viel Sini van C. Hoogendoorn uit Utrecht in de smaak en werd eerste. Een mooie rubriek was de zg. open klas se eenspannen, waar fiks strijd geleverd werd en Alfred, de kampioen der eenspan nen 1959, aan de kop kwam. Het paard gaf geen verkeerde pas. Sandor van Hem mes zat de vos dicht op de hielen, doch moest toch met de tweede plaats tevre den zijn. Dan was er een nummer twee spannen voor boerenwagen, waarin het span Totanie-Olona van gebr. De Breuk en N. G. Bruynis thans definitief de wissel beker van de gemeente Haarlemmermeer kon winnen. Een aardige bijzonderheid is, dat Olona alle vier de keren deel van het span uitmaakte, hoewel dit geen verplich ting was. Het z.g. damesnummer was uitstekend, want de dames, die hierin de ten dele be roemde paarden alleen moesten voorbren gen, verstonden hun vak. Uit de Meer re den twee dames mee (mevr. Petrie-de Groot en mevr. Geertsema-Bulk) die res pectievelijk tweede en vierde werden. De andere dames kwamen van elders uit het land. „Het „schoonste geheel" een ouderwetse prijs, zouden we bijna zeggen werd toegekend aan mej. Hemmes met haar Sirus. gespannen voor een keurig rij tuig. „Bloemenlust", één der Aalsmeerse veilingen, had gezorgd voor een bloemen hulde. Ten slotte nog een langspannen- nummer, waarin vele paarden uit het spannen-nummer uitkwamen als tandem. Een mooi nummer, waarin ten slotte Al- fred-Ulex van v. Dijk het oranjelint kreeg. Natuurlijk waren de landelijke ruiters present, want in zekere zin heeft in De Meer de wieg der landelijke ruitersport ge staan. Alleen daarom reeds zou men ze niet mogen missen. Van heinde en ver, uit Noordholland, Zuid-Holland, Utrecht maar ook uit Gelderland waren ze naar Hoofd dorp gekomen. De z.g. achttallen-clressuur stond natuurlijk weer in het middelpunt der belangstelling, vooral van de leden der Kon. Federatie, die uit alle windrich tingen waren gekomen om de verrichtin gen gade te slaan. Met heel weinig verschil versloegen de Delflandruiters uit het Westland de Half- wegse „Ritm. de Kruyff". De Hoofddorp- se afdeling werd derde. Bij de viertallen won de groep uit Bemmel. Een bijzonder mooie prestatie werd ge leverd door mevr. R. Roodenburg-Kempe- naar uit Halfweg, die met Jacoba de zwaarste dressuurproef kon winnen. Daar moet men werkelijk niet te gering over denken. Alleen ingewijden weten hoeveel werk daarin gaat zitten. Het springen van de landelijken was ma tig tot slecht. Natuurlijk was het een prettig, maar ook mooi ogenblik, toen al le landelijke ruiters weer voor de parade in de ring verschenen. Werkelijk, het paai'd is nog lang niet uitgestorven en we willen van deze gelegenheid dan ook gaar ne gebruik maken er op te wijzen, dat we in ons land altijd nog een kleine 200 000 paarden bezitten en., gebruiken! In het jeugdspringconcours (voor bur- gerruiters) was alleen Rob de Jong uit Zandvoort met Silene uit onze omgeving in de prijzen (8e). Eerste was Yvonne Wellink uit Baarn met Königswinter. Het Ma-springconcours bracht van de 21 ingeschreven paarden ongeveer de helft in de ring, waarvan ten slotte twee een foutloos parcours aflegden (mej. Mady Koster op Axel en W. Scheeren met Pour- quoi) en dan ook om de eerste prijs moes ten overspringen, waarbij Scheeren zich in een hindernis vergiste en Mady zo be trekkelijk gemakkelijk (doch keurig!) win- naresse-werd. Als besluit van de dag werd een springconcours met de mooie naam „Speel Uw Spel" gegeven. Heel aardig en afwisselend voor het publiek met v. d. Tuyn uit Den Haag op Kokette als degene, die de meeste punten had verzameld. Tot slot vermelden we nog het mooie nummer van harddravers, gereden door dames en het défilé van fokpaarden, waar mede de middag begonnen werd. In Hoofddorp is woensdag het jaar- lijkse concours hippique gehouden met als hoofdnummer het kampioenschap van Nederland voor tweespannen tuig paarden open klasse. Winnaar werd de heer S. Offringa uit Ten Boer met Graaf van Asperen en Hendrik E. Op de foto zien we het kampioensteam tijdens de ereronde. Op de bok rechts van de heer Offringa zit de burgemees ter van Hoofddorp, mr. G. C. van der Willigen. Binnenkort zal een einde komen aan de activiteit op het gebied van de elektro nische muziek in het Philips Natuurkundig Laboratorium te Eindhoven. Door een over eenkomst met de Rijks-universiteit te Utrecht zal de studio voor elektronische muz iek namelijk deel gaan uitmaken van het Instituut voor Muziekwetenschappen van genoemde universiteit, een instituut dat onder leiding staat van prof. dr. E. Reeser. Ir. R. Vermeulen, die tot zijn pen sionering in oktober van het vorig jaar hoofd was van de akoestische afdeling en wetenschappelijk adviseur van het Natuur kundig laboratorium, zal de wetenschap pelijke leiding over de studio krijgen. De technische sector komt onder supervisie van de heer B. F. Raaymakers. De studio zal in De Bilt worden geves tigd en onderdak vinden in het voormalige wijkgebouw van de Nederlandns Hervorm de gemeente aan de Bunniksestraat, een pand dat op het ogenblik voor zijn nieuwe bestemming geschikt wordt gemaakt. De centrale ligging in De Bilt is ongetwijfeld een groot voordeel voor de componisten die kennis willen nemen van de mogelijk heden van de klankverwekkende en klank- verwerkende elektronische apparatuur, als mede voor diegenen onder hen die deze middelen reeds in hun composities hebben toegpast. worden, en er zal ook wel een snelheids beperking worden ingevoerd." De heer Nuyens (KVP) maakte van de gelegenheid gebruik te vragen of men nu ook wat kon doen aan de Middenduinerweg naar Velserend. Daar zijn ook geen voet paden. „Dit gedeelte van de Middenduiner weg is bij dit voorstel niet betrokken" zei de wethouder. „Maar we bekijken de zaak wel. Voor de Velserenderlaan zijn er al voorstellen, van de politie binengekomen". Men ging daarna eenstemmig akkoord met de voordracht, ook al omdat de wet houder had gezegd, dat mogelijke plannen toch nog in de raad zullen komen. Advertentie Barrevoctestraat 19 - Telefoon 15051 DONDERDAG 14 JULI Thalia, 20 uur: „De gebroeders Kara- mazov". VRIJDAG 15 JULI Thalia, 20 uur: „Goliath en de barbaren". Rex, 20 uur: „Operation Petticoat". DONDERDAG 14 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „08/15" - „de kazerne". VRIJDAG 15 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.13 uur: „Alle lieben Peter". W.B.-Theater, 20 uur: „Song of India". Concertgebouw: Vandaag 20 u.: N.Ph.O.- zomerconcert. Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: Nederlands Ballet. Vleeshal: vrijdag 14 uur: poppentheater Merlijn met „De Chinese draak". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Als m'n grote broer dat wist", a.l. Vrijdag tot en met donderdag 14 ,16.15, 19 en 21.15 uur: „The geisha boy", a.l. Elke ochtend (behalve zondags) 10.30 uur: Vakantie jeugdprogramma. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Het begon met een kus", 18 j. Vrij dag, zaterdag, maandag, woensdag en don derdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „The Glenn Miller Story", alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De pelsjager van de Slangenrivier", 14 j. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Gas light", 14 jaar. Minerva Theater: Vrijdag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Hij, zij en de petticoat", a.l. Zaterdag en zondag 14 en 16.15 uur: „Circusparade", a.l. Maan dag en dinsdag 20.15 uur: „Le diable au corps", 18 jaar. Woensdag 14.30 en 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „It happened to Jane", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Charlie Chaplin Revue", a.l. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zet 'm op, Tommy", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Montagnes Jeugd- variété. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Zwervers van de marine", a.l. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fort Yuma" 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Kapers op de kust", 14 jaar. Vrijdag, zaterdag, maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: .,A11 right Jack", 14 jaar. Elke ochtend 10.30 uur: Vakantieprogramma met Donald Duck e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 uur: „A bout de souffle", 18 j. Vrijdag tot en met zondag 14.30 uur: „Walt Disney's fabelland", a.l. Vrijdag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks vr.n 10—12.30 en van 13.30—17 uur, zondags van 1417 uur: Reizende Unesco-expositie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijkr van 1022 uur: Expositie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 augustus dagelijks van 917 uur: Expositie van werken van Haarlemse beeldende kunstenaars. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 8 juli).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11