98 EURO-BEHANG Mevrouw, U kunt er uitzien enU apothekers-assistente GRAM0F00N- PLATEN „E L R E S" GEWELDIGE OPRUIMING Op kwaliteit van Russisch produkt Parkwood School bestrijdt met succes leesblindheid in V.S. Jacques Goddet denkt nu al weer over zijn Tour-1961 Een miljoen roomskatholieken naar eucharistisch congres FRANSE RIVIERA VREEST EEN SLECHT TOERISTENSEIZOEN monteurs en hulpmonteurs werkkrachten 'VivÏA jonge meisjes Solistenwisseling bij Het Nederlands Ballet £\/lee$peciaust ct 13 Kort nieuws Critiek in de Pravda: DRUKTE IN MUNCH EN Kort nieuws Pers wordt uitgekozen als zondebok Ine ter Laak-Spijk liep 800 m in 2 min. 11.9 sec. Nederlandse dravers in Hamburg aan de start Grote belangstelling voor wereldkampioenschappen Vooraanstaand pharmaceutisch bedrijf in Haarlem SP oé ven IlLw ^g§§ yem tfy/ DONDERDAG 14 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het Nederlands Ballet zal het komend seizoen enkele van zijn solisten moeten missen. Sonia Gaskell is op het ogenblik in Parijs om nieuwe krachten te engage ren. Sonja van Beers zal het gezelschap verlaten. Deze jonge danseres heeft een engagement gekregen bij de groep van Nora Kaye, die standplaats heeft in Brus sel. Met de solist Robert Morrow is het en gagement niet verlengd, met de neger danser Billy Wilson wordt op het ogen blik nog onderhandeld. Zoals gemeld zul len Alexandra van Rijn en Leslie Hook uit Amsterdam van september af deel uit maken van het Nederlands Ballet. In de herfst zal het ensemble het ook zonder Ronald Snijders moeten stellen, die een reisbeurs zal gebruiken om enkele maan den bij The Royal Ballet te hospiteren. Overheidsdienaren. Stakende overheids dienaren in India hebben woensdag telegraafdraden tussen Calcutta, Bom bay en India's meest oostelijk gelegen staat Assam, doorgesneden. De stakers blokkeerden voorts de spoorwegverbin dingen tussen Calcutta en Bombay. In de avonduren reed een aantal treinen onder geleide van politie en leger. De regering in New Delhi heeft bericht dat zich thans reeds meer dan drieduizend stakers in arrest bevinden. In het Sovjet-Russische bureau voor de statistiek heeft in een verslag, dat giste ren is gepubliceerd een rooskleurig beeld gegeven van de Russische economie in de eerste helft van dit jaar. Volgens het verslag was de industriële produktie in de Sovjet-Unie tien pet hoger in verge lijking met de overeenkomstige periode van het vorige jaar, maar, zoals gewoon lijk, was het met de agrarische produk tie niet zo goed gesteld, voornamelijk als gevolg van het slechte weer in de lente en in de winter. Het communistische dagblad Pravda heeft in een hoofdartikel het volgende commentaar gegeven op het verslag van het bureau: „Hoewel de industrie-arbei ders met succes een stijging van de pro- duktiviteit tot stand hebben gebracht, is in een aantal gevallen hun aandacht met betrekking tot de kwaliteit van de pro- dukten verslapt". Vele ondernemingen zijn niet in staat geweest de beoogde verlaging der produktiekosten door te voeren. Er zijn aanzienlijke verliezen ontstaan ten gevolge van produkten met gebreken en grote onproduktieve uitgaven. Een snelle opheffing van deze tekortkomingen en de verbetering van de kwaliteit der gepro duceerde industriële goederen vormen een taak van de eerste orde, aldus het commen taar van de Pravda. (Van onze correspondent Wanneer één op de tien kinderen meestal een jongen bepaalde, karakte ristieke moeilijkheden blijkt te hebben, wanneer hij leert spellen en schrijven, dan is het wel van belang, dat men naar middelen zoekt om dit probleem te over winnen. In ons land wordt dit verschijn sel vaak met „leesblindheid" aangeduid. Maar de term doet er niet zo veel toe en klinkt eigenlijk verontrustender dan het euvel meestal is. In de buitenwijk van Washington d.c., die Kensington heet, staat een openbare school, Parkwood Elementary School ge naamd, en daar heeft men speciale lees lessen georganiseerd voor kinderen, die te kampen hebben met wat men sedert 1920 in wetenschappelijke kringen wel strephosymbolia noemt, een „verdraaiing van de tekens" zou men kunnen zeggen. Wat zijn de moeilijkheden van die kin deren? In het algemeen een omdraai- of verwisselingsneiging. Hun wordt bijvoor beeld het woord „mat" gedicteerd en dan schrijven ze „tam". Men heeft dan ook wel gesproken van „spiegelbeeld-lezers", maar een volmaakte omdraaiing behoeft het toch ook weer niet te zijn. Als zulke kinderen het woordje „stam" moeten schrijven, kan het woord „mast" op hel papier verschijnen. Dezelfde tekens dus, maar door elkaar geschud. Populair gezegd, lijkt het wel alsof er in de hersenen van die kinderen een ze kere onordelijkheid heei-st. Zij verwarren ook lange en korte klinkers, ze zeggen soms gisteren als ze morgen bedoelen en zovoort, maar nu moet men niet denken, dat zulke kinderen in het algemeen min der intelligent zijn dan anderen. Men vindt die „onordelijkheid" bij kinderen met een matig-, maar ook bij kinderen met een heel goed verstand. Het is echter van belang, dat men die moeilijkheden vroegtijdig ontdekt en met zorg corrigeert. De speciale leeslessen, die zulke kinderen op de Parkwood School krijgen, duren veertig minuten per dag. (De rest van de tijd doen ze gewoon mee met de anderen) En na vijftien maan den kunnen ze gewoonlijk weer gelijk-op werken met de anderen al wordt hun ook verteld, dat ze extra hun best moeten blijven doen op hun spelling. Genezen kan men hun aanleg blijkbaar heel moeilijk. Het heeft de aandacht getrokken, dat zul ke kinderen, wanneer zij vermoeid raken of het emotioneel zwaar hebben, kunnen terugvallen in hun oude gewoonte van verward spellen en daarmede verbonden algehele stunteligheid. Terug naar oude methode In Amerika volgt men tegenwoordig vrij algemeen de lees-methode, die het kind van het begin af aan vertrouwd maakt met het gehele woordbeeld. Dat gehele beeld moet de leerling in zich opnemen en uitspreken. Hij moet dus niet trach ten de lettertekens min of meer fonetisch uit te spreken en langzaam aan elkaar te rijgen. Het is nu gebleken, dat sommi ge kinderen er juist moeite mee hebben om zulk een woordbeeld als geheel in zich op te nemen en in de groep, die men in de Parkwood School heeft gevormd, volgt men weer de „ouderwetse" methode, waarbij men langzaam de fonetische ele menten van een woord in elkaar doet ver smelten tot een geheel. Men heeft name lijk bemerkt, dat kinderen, die er moeite mee hebben het woordbeeld ineens in zich op te nemen, de neiging krijgen om te „gokken" en neer te schrijven wat zij maar half absorberen. Vandaar bijvoor beeld „mast" in plaats van „stam". Wie zich in Nederland wil verdiepen in dit probleem kan zich het best een Ame rikaans boek aanschaffen over dit onder werp: „Remedial training for children with specific disability in reading, spelling and penmanship". De auteurs zijn Anna Gilligham en Bessie Stillman. Het schijnt dat bovengenoemde eigen schappen erfelijk zijn. Wanneer een kind moeilijkheden heeft van deze aard, komt het vaak voor, dat de familie zich een oom herinnert, die met dezelfde eigen schappen behept was. Tot troost van onge ruste ouders kan hierbij worden vermeld, dat die oom het heel goed tot bankdirec teur gebracht kan hebben. De Tour-1960 is nog niet afgelopen, maar nu reeds wordt druk gesproken over en vooral gegist naar de Ronde van Frank rijk 1961. Tour-directeur Jacques Goddet pleegt elk jaar na een maand welver diende vakantie in september alweer met zijn naast medewerkers over het karakter en de formule van de volgende tour te gaan praten. Er is echter enkele maanden gelden in de Franse pers een bericht verschenen, waarin met vele vraagtekens de mogelijkheid werd geopperd de Tour van 1961 officieus in Noord-Afrika te la ten starten. Het officiële vertrek zou dan plaats vinden in Marseille of in één van de andere steden aan de Middellandse Zee kust. Van de adjunct-directeur van de Tour de France, Leix Levitan, vernamen wij echter dat van een dergelijke expeditie geen sprake zal kunnen zijn. Organisato rische en financiële bezwaren staan een dergelijk uitstapje in de weg. Er wordt daarentegen wel overwogen om tijdens de Tour, tussen Pyreneeën en Alpen ,een etap pe op het eiland Corsica te laten verrijden. Maar meer dan een plan en een voorne men om de mogelijkheden te onderzoeken kan men het nog niet noemen. Ook een omweg over Corsica, hoe enorm groot de belangstelling daar ook zal zijn, zal namelijk een bijzonder kostbare ge schiedenis worden. Renners, officials, ma teriaal, volgwagens enz. moeten alle naai en van het eiland worden vervoerd en het aandeel in de kosten, dat voor rekening van de inrichters van de Tour komt, zal zonder twijfel zeer hoog zijn. Het staat evenwel vast en het verloop van de huidige ronde van Frankrijk heeft deze mening alleen maar versterkt, dat Jacques Goddet naar nieuwe „attracties" zal moeten gaan zoeken, wil zijn jaarlijkse tour, het grootste wielerevenement op de weg ter wereld, levensvatbaarheid houden. De bergen, die vroeger voor velen een on overkomelijke hindernis betekenden en waarop alleen de heel groten en de heel dapperen uit de voeten konden (en er dan ook vaak vele minuten winst boekten), verliest blijkbaar elk jaar weer aan bete kenis. De wegen worden voortdurend ver beterd, waardoor zowel de bestijgingen als de afdalingen bij normale weersomstandig heden nauwelijks meer gevaarlijk zijn te noemen. Slechts het stijgingspercentage is een zwaarwegende factor gebleven. Natuurlijk wordt ook nu weer de vraag gesteld of de organisatoren van de Ronde van Frankrijk de strijd tegen de macht (Van onze correspondent) Wanneer op 31 juli het internationale eucharistische congres in München zal worden geopend, is de hoofdstad van Beieren in staat om een miljoen deelne mers op te nemen. Naast 75000 huisves tingen in hotels en bij particulieren zal er een tentenstad worden opgetrokken die, tezamen met andere kampementen, onder dak zal verlenen aan 70.000 congressisten. Een groep van 13.000 Spanjaarden zal worden ondergebracht in een vliegtuighal, die voorlopig voor dit doel als hotel zal worden ingericht. Voorts zullen 80.000 be zoekers huisvesting vinden in de omgeving van München tot op 80 km afstand. Een eucharistisch congres is weliswaar een eminent katholieke aangelegenheid, Knipseldicnst. Het Westduitse hoogge rechtshof in Karlsruhe heeft woensdag de fotograaf Peter Mothes uit Pforz heim wegens spionage ten behoeve van Oosl-Duitsland tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld. Mothes heeft sinds 1955 uit de dagbladen berichten over raketbases in de Bondsrepubliek aan Oost-Berlijn doorgegeven. Zijn vrouw, die als koerierster fungeerde, kreeg zeven maanden voorwaardelijk. Zeer grof. De Amerikaanse „nazi-leider" Lincoln Rockwell heeft dinsdagavond voor de Lotus-nachtclub in Washington met veertien aanhangers een demon stratie gehouden tegen het optreden van de negerzanger Sammy Davis jr. Zij protesteerden op zeer grove wijze tegen het plan van Davis om met de blonde Zweedse Ma;- Britt te trouwen en tegen het feit, dat hij zich bekeerd heeft tot het Joodse geloof. Overleden. In Oostberlijn is woensdag het overlijden bekend gemaakt van de Oostduitse vice-premier dr. Hans Loch. Loch, die 62 jaar was, had zitting in het Oostduitse kabinet als minister zon der portefuille voor de liberaal-demo cratische partij. Van 1950 tot 1955 was Loch Oostduits minister van financiën. Van 1934 tot 1936 is Loch in Nederland gevestigd geweest. Emigranten. De Canadese minister van emigratie, mevrouw Ellen Fairclough, heeft woensdag meegedeeld; dat op het einde van deze maand 208 met t.b.c. besmette vluchtelingen uit Duitsland, Oostenrijk en Italië, in Canada worden verwacht. In het kader van het vluchte- lingenjaar liet Canada eerder in het jaar reeds 100 tuberculeuze emigranten toe. (Van onze correspondent) Afgezien van Saint Tropez, waarheen ook dit jaar de jongere lichtingen van mondain en artistiek Parijs zich al weer hebben gevestigd, lijkt 't de toeristenindus trie van de Franse zuidkust niet bijzonder naar den vleze te gaan. De machtige stroom van vreemdelingen is in elk geval nog steeds niet komen opdagen en talrijke gerenommeerde pensions en hotelkamex's werden afgezegd. De malaise moet vooral Nice zwaar getroffen hebben en op zoek naar een oorzaak heeft het gemeentebe stuur, in plaats van eens een blik te wer pen op de hotel- en restauranttarieven, gemeend de pers als zondebok te moeten ranwijzen. In een Parijs dagblad en in twee weekbladen hadden de vroede vaderen on welwillende stukjes over de blauwe paradijs kust gelezen en zij hebben de burgemeester daarom opdracht gegeven een proces tegen die persorganen aanhangig te maken. De weekbladen „L'Express" en „Noir et Blanc" hadden in juni de mogelijkheid on der ogen gezien dat, na Chili en Marokko, ook de Cöte d'Azur door aardbevingen ge teisterd zou kunnen worden. Paris Presse had de mening uitgesproken dat alleen een Parijzenaar, of een idioot op het idee kon komen de zomermaanden in de hitte van de Midi door te brengen. Men mag voor de Mediterraanse V.V.V.'s slechts hopen dat hun zaken na een even tuele, maar weinig waarschijnlijke, ver oordeling wegens onoirbare stemmingma kerij van de drie genoemde Parijse krant endirecties, hun zaken onmiddelijk op de oude en florissante voet kunnen worden hervat. maar in dit geval houden de andere chris telijke kerken zich niet geheel afzijdig Evenals drie jaar geleden tijdens de pro testantse „Kirchentagung" een Lutherse bisschop gastvrijheid genoot in de residen tie van een katholieke kardinaal-aartsbis schop, zo hebben nu de protestantse kerk genootschappen hun leden opgeroepen om de R.K. congressisten te huisvesten. On der de deelnemers, die zich tot nu toe hebben aangemeld, vormen de Spanjaar den met 13.000 deelnemers de grootste groep. Dan volgen de Oostenrijkers met 11.000. Er zullen 25 kardinalen aanwezig zijn en meer dan 400 bisschoppen. Dat zijn getallen, die vroeger bij dergelijke bijeenkomsten nooit werden gehaald. Het is nog niet bekend of bisschoppen uit de landen achter het ijzeren gordijn verlof zullen krijgen om hun land voor de acht dagen welke het congres zal duren, te verlaten. Er valt niet aan te twijfelen, dat paus Johannes XXIII oorspronkelijk werkelijk het plan. heeft gekoesterd om persoonlijk bij dit congres aanwezig te zijn. Hij heeft zelfs aan de Duitse prelaat Wustenberg die aan het Vaticaan verbonden is, op dracht gegeven een concreet uitgewerkt reisprogramma op te stellen. Hiertegen heeft zich echter de pauselijke omgeving uitgesproken, in het bijzonder de staats secretaris kardinaal Tardini. Deze tegen stroming heeft tenslotte de overhand ge kregen, omdat zij steun kreeg uit de r.k kringen romdom Adenauer. Een pauselijk bezoek aan München zou in het buiten land, en vooral in Frankrijk, kunnen wor den uitgelegd als een bevoorrechting van Duitsland. Voorts zou een eerbetuiging aan de Paus, waartoe zich de Bondspre sident, en voorts Adenauer en Von Bren tano als katholieken verplicht voelen on gunstig kunnen zijn om met het oog op de komende verkiezingen het eenheids front van katholieken en protestanten in de C.D Atletiek Tijdens nationale atletiekwedstrijden in het Diekman stadion in Enschede liep Ine ter Laak-Spijk de 800 meter dames zon der strijd, in de goede tijd van 2 min 11.9 sec. Zij bleef daarmede 0.1 sec. on der de door de IAAF gestelde limiet van 2 min. 12 sec. Een norm waaraan men tenminste moet hebben voldaan wil men aan het NOC voorgedragen kunnen worden voor een eventuele uitzending naar Rome Tweede werd haar clubgenote Fiep Twen te in 2 min. 40.8 sec. en derde Ria Mar king n 2.45.4. Bij het vèrspringen kwam Wemmy Spierenburg tot 5.75 meter, terwijl Toos Mutter op de 80 meter horden zegevierde king in 2.45.4. van de sportieve en extra-sportieve mer ken zullen kunnen volhouden. Een officieel antwoord op deze en dergelijke vragen is niet te krijgen, maar onofficieel valt er een antwoord op beluisteren, dat zó aan nemelijk klinkt, dat men het rustig als juist kan aannemen. En dat antwoord luidt: de Tour de France zal alleen kun nen bestaan met de huidige ploegen-for- mule. Het toenemende verkeer op de Fran se wegen, het toenemende toerisme, dat ook de kleine routes zoekt, heeft telkenjare meer hinder van de Tour, die een wegaf- zetting van uren per traject vergt. Het betreffende ministerie en de hoge politie autoriteiten in Frankrijk willen hun mede werking, ondanks de groter wordende be zwaren, nog steeds blijven geven, omdat het nationale element in de Tour, dat in Franse ogen zeer belangrijk is, overheerst. Het is echter vrijwel zeker dat de re gering en politie-autoriteiten deze absoluut noodzakelijke medewerking niet meer zul len geven, zodra de nationale formaties verdwijnen en fabrikanten van fietsen, banden, zadels en, wat erger is, van kof fie, tandpasta, bouillonblokjes etc de la kens gaan uitdelen. Sport in het korf WATERPOLO De Haagse waterpolo- scheidsrechter Henk de Kok zal zaterdag in Hamm de waterpolowedstrijd West- DuitslandRusland leiden. Tevens is de heer De Kok de leiding opgedragen van de twee interlandwedstrijden, die Rusland op respectievelijk 23 en 24 juli in Oost-Duits- land tegen het Oostduitse zevental speelt ZEILEN De Amsterdamse Flying Dutchmanzeiler Ferry Laagwater is met zijn bemanning, J. Willemse, door de KVNWV aangewezen ons land te vertegen woordigen bij het Europees kampioenschap tweemans zwaardboten, dat dit jaar van 37 augustus in Turku (Finland) in de Snipe-klasse verzeild wordt. VOETBAL De Elinkwijk-voetballer Westphaal heeft een contract bij DWS-A getekend. VOETBAL De 22-jarige rechtsbuiten van Velocitas, Evert Drommel, zal in het aanstaande seizoen uitkomen voor de eer- ste-divisieclub Veendam. VOETBAL Brazilië heeft in het sta dion Maracana in Rio de Janeiro een over winning met 51 (rust 31) behaald op Argentinië in een wedstrijd voor het toer nooi om de Coupe Atlantique. De Argen tijnen speelden de gehele tweede helft met tien man, daar in de voorlaatste minuut van de eerste helft Varacka uit het veld werd gestuurd na een incident met de Braziliaanse „zwarte parel", Pele. TENNIS Niet minder dan tien Neder landse tennisleraren zullen deelnemen aan het internationale toernooi voor profes sionals in Eastbourne. Het zijn Joop de Mos, Parlevliet, Dekkers, Buytelaar, A Houps, Heemskerk, N. Houps, Van Beem Warmenhoven en Corstjens. SPELEN:Van de 83 deelnemende lan den aan de Olympische Spelen in Rome zullen er 52 vertegenwoordigd zijn bij het zwemmen, aldus verklaarde het organisa tiecomité. PAARDESPORT Harry Wouters van den Oudenweyer (Eist) neemt als enige Nederlander deel aan het internationaal concours hippique dat van 18 tot en met 23 juli in het White City stadion in Londen wordt gehouden. Hij komt uit met de paar den Hubertus en Frappant. SPELEN Wellicht ten overvloede deelt het Nederlandsch Olympisch Comité mede, dat de nationale waterpoloploeg is opgenomen in de delegatie naar de Olym pische Spelen in Rome. Hierover blijken namelijk misverstanden te bestaan. Paardesport Drie Nederlandse dravers, Hairos II, Jour de Java (beiden van de heer Voor- douw) en Isidore F.4( S. v.d. Oord, Bad hoevedorp) staan ingeschreven voor enkele grote internationale draverijen in Ham- burg-Bahrenfeld. Op 24 juli wordt het „championship von Bahrenfeld" verreden, een heatdraverij over 1609 meter. Hairos II heeft op deze korte afstand een han dicap van niet minder dan 60 meter. De koers is gedoteerd met 25.000 mark. Op 31 juli volgt de Grote Prijs van Duitsland over 2600 meter en begiftigd met 35.000 mark aan prijzengeld. Hier staat Hairos II zelfs op hondei-d meter van de kop. Het is echter de vraag of de hengst in Duitsland zal lopen, daar onge veer tegelijkertijd in Rome de negende koers van het Europees circuit wordt ge houden. Voor de wereldkampioenschappen-wiel- rennen, die dit jaar in Oost-Duitsland wor den gehouden, werden nu reeds renners ui 29 landen, onder welke Nederland, in geschreven. De organisatoren verwachten dat ook Spanje en Portugal zich nog zul len aanmelden. Er is voor de wedstrijden een grote belangstelling. De kaarten voor de 2400 zitplaatsen in het „Alfred-Roschstadion" in Leipzig zijn reeds lang verkocht en ook de passes-partout zijn uitverkocht. De ver lichting in het stadion is verbeterd. Vrijdag en zaterdag HEERL. DOORREGEN RUNDERLAPPEN per pond 1.68 SCHOUDER KARBONADE per pond 1.98 HAM 150 gram 0.69 KRUISSTRAAT 20 naast Automatiek vraagt voor de productie-afdeling Ook pas-geslaagden komen in aanmerking. Geboden wordt afwisselend werk in prettige sfeer. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen betreffende opleiding, leeftijd, verl. salaris en datum van indiensttreding worden gaarne ingewacht onder no. 3299 v. d. blad Tot 50% korting op diverse merken Grammofoonplaten Klassiek, Populair en Modern, grote keus, reeds vanaf Dit kan alléén: KEIZERSTRAAT 9 Telef. 12797 PRACHTIGE BEHANGSELS tegen zeer sterk gereduceerde prijzen. ZIET ONZE ETALAGES. Behangers beschikbaar ZIJLSTRAAT 57 - TELEFOON 10802 STALEN STEIGER HOLLAND GEVRAAGD Aanmelding na 19 uur bij de heer Goedhardt, Rijksstraat weg 224, Haarlem. CLASSIFICEERBEDRUF A. DE BACK vraagt vanaf heden tot eind augustus Aanmelden: Boeroestraat 9. Haarlem, Telefoon 52247 's avonds na 7 uur. Luistert U dan naar de gediplomeerde CAMP-adviseuse. Het komt Uw gezond heid en Uw figuur ten goede als U een CAM P-corset draagt. Daarom geven dok toren zo vaak de raad: neem een CAMP. corset.Uw vermoeidheid verdwijnt en Uw figuur wordt op aantrekkelijke wijze gecor rigeerd met een CAMP-corset. Ook voor U betekent het CAMP-corset een uitkomst. Alleen CAMP heeft het originele regelbare sy- steem. Met één bewe ging wijder of nauwer. Let dus goed op de naam CAMP op de doos, de gesp en op het corset. Geïllustreerde folder zenden wij U gaarne op aanvraag. CAMP-CORSETTEN.-B.H'S EN-HERENGORDELS WORDEN IN LICENTIE VERVAARDIGD DOOR BASKO, PRINSENGRACHT 122-116, AMSTERDAM - TEL. 020 - 241712 CAMP-corsetten zijn verkrijgbaar bij: AALSMEER: C. Mantel - BENNEBROEK: P. W. Trossel - BEVERWIJK: Vroom en Dreesmann N.V. - HAARLEM: Cotex, Anegang - Vroom en Dreesmann N.V. - HEEMSTEDE: „De Papaver", Zandv.laan 145 - R. v. d. Zee, Camplaan 7 - HILLEGOM: C. Ketel - HOOFDDORP: D. Leen - LISSE: Heda Modehuis - VELSEN: Velser Manufacturenhandel - IJMUIDEN: De Nieuwe Wolbaai, L. Nieuwstraat 777 - ZWANENBURG: J. Maliepaard. Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. Wij hebben passend werk voor van 15 jaar en ouder voor controlewerk lichte expeditiewerkzaamheden administratie Ook gehuwden, voor wie een van het normale afwijkende werktijd mogelijk is, kunnen wij een aantrekkelijke werkkring aanbieden. Spreekuur van onze Maatschappelijke Werkster en ons Hoofd Personeels zaken: maandag t.m. vrijdag 912 uur of 1416 uur of, na telefonische afspraak, des avonds. Klokhuisplein 5, Haarlem, telefoon (02500) 15275.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13