EXAP dENS RUILEN MET MIDDLETOWN PERRY Tour de Lisse gaat over tien dagen van start DIAMANTEN PAAR Fa. A. EVERTS iSS,?1""" grieven aan de. redactie KAMPEREN OP TEXEL Jeugdvariété Benoeming Kort nieuws UIT STAD EN STREEK Eerste voorstelling van Montagne's variété Mej. G. Straver directrice van tweede huishoudschool Topscore promoveert naar eerste klasse K U I N 'S „KARAMELLA'S" Duitse kerkdiensten voor badgasten Wachtverbod in Haltestraat Burgemeester recipieert Plannen voor woningbouw PLEECADRESSEN GEVRAAGD Arbeider breekt voet DONDERDAG 14 JULI 1 960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eredoctoraat. De universiteit van Na- tal (Zuid-Afrika) heeft prof. dr. Ph. J. Idenburg, direeteur-gneraal van de Sta tistiek, in zijn hoedanigheid van bijzonder hoogleraar in de pedagogiek aan de uni versiteit van Amsterdam, benoemd tot ere-doctor in de opvoedkunde. Dit is ge schied ter gelegenheid van de conferentie- betreffende opvoeding en onderwijs, welke ter gelegenheid van het gouden jubileum van de universiteit te Durban gehouden wordt. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem TeI..12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 GASFORNUIZEN - GEYSERS Veldhuizen, Haarlem, machineconstructeur (lste deel); W. J. de Ligt, Heemskerk, ma chineconstructeur (vakged. C); K. A. Segers Lisse, bedrijfstechnicus; J. C. de Groot, Hillegom. werkbaas; A. M. B. V. Baak, Haarlem, machinetekenaar: J. Westerman, scheepstekenaar; W. J. de Groot, Hillegom. scheepstekenakr; W. J. de Groot, Hillegom, werkplaatstechniek. VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMBt Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Nieuws in het kort Bridgedrive. De Zandvoortse bridge club zal de tweede zomer-bridgedrive voor badgasten en inwoners organiseren voor dinsdag 26 juli. Deze wedstrijd zal plaats hebben in het Gemeenschapshuis aan het Schoolplein. Toernooi. In de loop van de maand augustus zal het bestuur van de Zandvoort se Korfbalclub een aantal vrienschappe- lijke wedstrijden organiseren. Plannen worden uitgewerkt voor het houden van een 'klein toernooi met enige clubs uit de omgeving van Zandvoort. Opbrengst collecte- De stichting Chris telijke Blindenhulp ,.De fakkels bijeen" heeft vorige week in Zandvoort een huis- aan-huis collecte gehouden. De opbrengst bedroeg 498,95. Instructeur. De heer W. H. van Keu len, lid van de Zandvoortse Reddingsbri gade. behaalde in Heerhugowaard het di ploma „Instructeur". Haarlem. Voor het examen M.U.L.O. zijn in Haarlem geslaagd voor het diploma A de dames: L. N. Wijtsma en J. M. Knape, Haarlem; G. Korringa, Hoofddorp; J. de Lange, Aalsmeer; D. Bel en I. v. Dongen, Haarlem; C. J. v. Ginhoven, Lisse; J. B. Wijkstra en J. R. van Es. Santpoort-Z.; M. J. C. Wabeke, M. C. Warmerdam, B. v. Puffelen, G. M. Schraa, allen Haar lem; A. J. Willinge, Heemstede; en de heren: E. v. d. Oever, Hoofddorp; J. Schoe- maker. A. P. Dijkshoorn, R. C. Brasser, allen Haarlem; H. C. v. Pelt, Hoofddorp; K. J. Vermeulen, Halfweg; H. H. I-Iuizin- ga, Lisse; J. Elting, Sassenheim; P. Taag. E. J. Souverein, E. K. Krab, N. Hofkamp, allen Haarlem; H. Geschiere, Spaarndam; A. Arnaud de Callavon, J. v. Andel, W. Strijbos, allen Haarlem; G. R. Groot en C. Wiersma, Heemstede; F. G. A. Offer- haus en T. J. A. v. Slooten, Velsen. De met gemerkte kandidaten behaal den tevens het Middenstandsdiploma. HAARLEM Bij de eindexamens van het Triniteitslyceum te Haarlem slaagden de volgende heren voor 't diploma HBS-b: R. M. Assendelft te Bennebroek; P. J. Berg te Noordwijkerhout; R. P. M. Bosma te Halfweg; A. P. M. van Dam te Haarlem; H. J. M. Dieben te Haarlem; J. Dorresteijn te Hillegom; P. -T. W. Hokkeling te O ver veen; J. B. M. Hummeling te Haarlem; J. S. Kiewiet te Zandvoort; W. Klein Schip horst te Haarlem; W. P. A. de Kort te Haaxdem; A. E. J. L. Kramer te Heemstede; J. D. Kroon te Hillegom; F. J. Levelt te Amsterdam; W. F. Nak te Haaxdem; A. A. Olsthoorn te Haaidem; J. G. M. Prins te Noordwijkerhout; J. W. A. Somers te Haaidem; M. A. A. Sonnemans te Haar lem; C. A. J. Stokman te Hillegom; W. H. A. Vehmeyer te Overveen; G. A. Vogel te Haarlem; A. C. A. van Wees te Haarlem en R. Wiggers te Haarlem. Afgewezen wer den drie kandidaten. De examens op het Triniteitslyceum zijn geëindigd. Delft. Geslaagd voor propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur: H. de Haan. H. W. Kockx. P. C. J. Montfoort, S. J. Veenstra, allen te Haarlem; J. Smit te Heemstede en J. J. Wezenaar te Bloemen- daal; voor het propaedeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur W. P. Tim- mers te Velsen. Den Haag. Geslaagd voor het examen boekhouden m.o. H. Bakker, Haaidem. Arnhem. t)e volgende personen hebben met succes een PBNA-examen afgelegd' C. P. Kortekaas. Lisse, adspirant-construc- teur; J. C. Mes, Haarlem, idem; W. van Galen, Haarlem, assistent-bedrijfstechni- cus; C. O. Koek, Haarlem, idem; C. Meyer. Zandvoort. handelstechnicus. Aan het Koninklijk Technicum PBNA te Arnhem zijn geslaagd de heren G. Fr Vanmorgen heeft. Montagne's jeugd- variété in het Rembrandt Theater te Haarlem de eerste voorstelling gegeven van de serie, die het variété gedurende de vakantietijd iedere morgen, behalve zon dag, in bovengenoemd theater verzorgt. De weinige kinderen, die deze openings voorstelling bijwoonden hebben meegeleefd en genoten van het vakantieprogramma, dat. de goochelaar Brochino, de imitator Frans van Dusschoten en de jongleur John Rico voor het voetlicht brachten. Door middel van een zang wedstrijd, waar van Frans van Dusschoten de leiding had. hebben zij zelfs een actief aandeel gehad in deze „vermakelijke" ochtend. Van de vier meisjes en de twee jongens, die op hel. toneel hun beste liedje voordroegen, ging tenslotte een 10-jarige jongen, ge naamd Anton, dank zij een op enigzins ongeschoolde wijze gezongen „Balen balen.." met de eerste prijs strijken. Het slot van deze voorstelling kwam ten slotte met een poppenkastvoorstelling, waarbij de jeugd op luidruchtige en ple zierige wijze meeleefde met. het wel, maar vooral het wee van de boze tovenaar Su- kabumi, die zich geroepen voelde de kroon van de koning te stelen en daarvoor op gevoelige wijze gestraft werd. Het bestuur van de Haarlemse Huishoud en Industrieschool heeft benoemd tot. di rectrice van de tweede neutrale huishoud school in Haarlem mejuffrouw G. Straver, lerares aan de huishoudschool aan de Voorhelmstraat. De tweede huishoudschool begint in sep tember met drie klassen, voorlopig in liet gebouw aan de Gedempte Volders gracht dat door de r.k. huishoudschool is verlaten. Op de velden van speeltuin „Flora" aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem zijn dinsdagavond de eindstrijden van de volleybal-zomercompetitie gespeeld en dc uitgestelde promotiewedstrijd lussen de damesteams van Topscore en Set Up om een plaats in de eerste klasse. Het Voge- lenzangse Topscore met de dames M. Roo- zen, A. van Haaster, D. Verdegaal en R. L. en B. Heemskerk won ook het tweede tref fen van de scholieren van de Rijkskweek school en zal in de wintercompetitie haar debuut in de hoogste afdelingsklasse ma ken. De Vogelenzangse jeugd beschikte over meer stootkracht en had een grotere technische vaardigheid. Hoewel Set Up niet' op volle kracht verscheen, kwamen de kwekelingen toch in balbehandeling te kort. Na het. behalen van de zege mochten de Topscore-speelsters bloemen en felici taties van hun tegenstandsters in ontvangst nemen. Setstanden: 5-15, 15-6, 15-7 en nog maals 15-7. Na een enerverende, aantrekkelijke strijd, die niet minder dan vijf sets vor derde. heeft de PEN in de finale het team van de Haarlemse Strafgevangenis versla gen. Het tweede team van de Nederlandse spoorwegen eindigde op de derde plaats in de zomercompetitie. Resultaten van de eindstrijden: NS 2—SCH 0-2, NS 6—PEN 0-2, NS 2—NS 6 2-0 en SGH—PEN 2-3. Na afloop van deze wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de afdeling Haarlem van de NeVoBo, de heer P. Beijen, die een waarderend woord had voor de sportiviteit en de strijd lust van de deelnemende ploegen. (Verkort weergegeven) Wethouder Van Gelukpark. Het verslag van de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal, waarbij besloten werd tot de bouw van een paviljoen in het Wet houder Van Gelukpark over te gaan, zou de indruk kunnen vestigen dat ik, als enige tegenstemmer, tegen het voorstel van B. en W.. bezwaren tegen deze bouw zou koesteren. Dit is echter geenszins het geval, in tegendeel wordt de bouw ook door mij van anser harte gesteund. Mijn bezwaren gei len slechts de wijze waarop B. en W. heb ben gemeend deze bouw tot uitvoering te moeten brengen. Ir. W. VAN DER LAAN Advertentie EEN TRACTATIE APART BANKETBAKKERIJ AHkI Hoogerwocrdstraat 11 - Tel. 53158 BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: J. H. C. Pronk en J. M. Angevaren; O. B. J. van Walstijn en C. A. H. Westerkamp; Th- C. Knappstein en G. T. Frinking; R. Wolthuis en R. A. M. van Deutekom. GETROUWD: A. Jansen en C. H. M. Stoop; A. B- Kruissink en L. J. Putz; W. J. Oene en J. M. Peters; M. van der Sande Lacosle en H. M. Ledeboer; J. Blokker en B. Veggerby; J. A. van Beelen en M. E. Bierman. GEBOREN: Adriana, dr. v-: J. A. Knij- nenburg en A. H. Peeman; Maria Jeanette Bertha, dr v.: H. C. Beliën en M. M. La- grand; Catharina Anna Maria, dr v.: C. M. Stevens en A. A. Koek; Lidewij Monnica Maria, dr v.: S. P. Kapteijn en A. Zwart; Martinus Gerardus Maria Antonius, zn v.: II. Fokker en C. J. van Honschoten; Ingrid Gezina Johanna, dr. v.: F. J. Hulsbosch en J. M. Duindan. OVERLEDEN: D. Schrijnemaekers, 59 jr.: J. Lust, 82 jr.; wed. P. Verschoor-van der Ham, 86 jr.; D. C. Michel, 53 jr.; J. P. Dries- sen, 77 jr. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: A. G. W. v. d. Vlugt— Veldhuijzen, z.; J. BreukKrabbenbos, d. ONDERTROUWD: L. Koster en H. Kempe; H. G. v. d. Stadt en S. M. T. Vis ser; J. A. Slagt en L. van Es. GETROUWD: M. D. A. Forbes Wels en S. M. C. Roelofsz; R. Hupkes en E. Rei- nalda. OVERLEDEN: J. P. van der Borden, 83 jaar; G. SnuverinkBloemendaal, 76 j.; F. Iluijboom—Jelsma, 72 jaar. Advertentie Binnenkort zal dc Tour de Lisse weer worden verreden. Gedurende zes dagen zal Lisse zich weer in spanning afvragen wie dit jaar de wielerronde gaat winnen. Er worden natuurlijk voorspellingen gedaan, want iedereen heeft wel zijn favorieten. Maar naar de naam van de winnaar kan men thans nog maar gissen. Als een ware Jacques Godet heeft toerbaas Jan van Res teren met zijn vleugeladjudant P. de Koning enkele mededelingen gedaan over deze ronde, die dit jaar voor dc vierde ach tereenvolgende keer wordt gehouden. Heel Lisse leeft met het wielerfestijn mee. Renners zullen door familieleden cn vriendjes worden aangemoedigd. En weer zullen de Tour-koninginnen klaar staan om de winnaar-van-de-dag een charmante beloning te geven. De Tour de Lisse wordt verreden op 25, 26 en 27 juli en op 1, 2, 3 augustus. In af wijking van voorgaande jaren wordt dit keer iedere avond om half acht gestart. Aan de start verschijnen acht ploegen van ieder zes man. Ploegleiders zijn: Ploeg 1: ploegleider J. v. Dijk, rijdt in oranje, school St. Wilhelmus; ploeg 2: II. Slingerland, Sassenheim, zwart, O. L.- school; ploeg 3: P. v. d. Zwet, rood. St. Jozefschool A; ploeg 4: H. v. d. Zwet, don ker blauw, St. Jozefschool B; ploeg 5: G. Kaptein, paars, St. Willibrordschool: ploeg 6: G. Huurman uit Bennebroek, licht geel, Herv. school; ploeg 7: N. Teeuwen uit De Zilk, O.L.S. Marijke uit Hillegom; ploeg 8: ploegleider niet bekend, grijs, St. Pancra- tiusschool uit Sassenheim. Toermccanicien Zandvoort Evenals vorig jaar zullen tot en met zondag 28 augustus in de Hervormde kerk in Zandvoort voor de Duitse badgasten weer godsdienstoefeningen worden gehouden in de Duitse taal. Deze diensten beginnen om half negen en worden gehouden door de Deutsche Kirehegemeinde in ons land. Voorganger zal zijn ds.P.Planliko uit Am- stredam. Het college van burgemeester en wet houders in Zandvoort heeft voor de west zijde van de Haltestraat, gelegen tussen de Zeestraat en de Kleine Krocht een wacht verbod voor automobielen ingesteld tus sen acht uur 's morgens en zes uur 's avonds. Gedurende deze periode mag niet langer dan een half uur worden ge parkeerd. De gemeenteraad van Zandvoort zal op maandag 1 augustus in buitengewone ver gadering bijeenkomen ter gelegenheid van het koperen ambtsjubileum van burge meester mr. H. M. van Fenema. Na af loop van deze vergadering zal een recep tie plaats hebben waar de burgerij van Zandvoort. de burgemeester met zijn jubi leum zal kunnen gelukwensen. Het bestuur van de woningbouwvereni ging „Eendracht maakt macht" heeft een verzoek ingediend bij het gemeentebe stuur van Zandvoort om grond te mogen kopen aan de A.J.van der Moolenstraat in Zandvoort-Noord teneinde daarop woon huizen te bouwen. Advertentie Op het kampeerterrein Van der Werf in De Koog op Texel wordt deze week het „Ruim Baan jeugdkamp Wording" gehouden waar 120 kinderen, leidsters en leiders uit Haarlem bezit hebben ge nomen van een groot kamp terrein waarop maar liefst dertig tenten staan. Ondanks het niet bijster beste weer heeft men er bijzonder veel schik, de kinderen genieten met volle teugen en eigenlijk vinden vrijwel alle jongens en meisjes het wat spijtig, dat de vakantieweek op zon dag 17 juli afgelopen is want dan arriveren zij omstreeks 17.30 uur weer op de Oude Groenmarkt in Haarlem. Het kampwerk van de Nederlandse Culturele Sport bond in Haarlem gaat echter door, want van 17 tot 24 juli zal het Texelse kamp be volkt worden door de deel nemers aan het jongeren kamp „Branding". Het kinderkoor „De Kleine Stem" te Haarlem tracht op verzoek van een koor uit Assen ongeveer honderd kin deren gratis onder te bren gen bij pleegadressen in Haarlem. De voorbereidings tijd is bijzonder kort en daarom roept „De Kleine Stem" de hulp in van een ieder, die bereid is dit mooie werk te steunen. De kinderen komen zaterdag 23 juli om 17 uur aan en vertrekken zaterdagmiddag 30 juli om streeks 14 uur. Met uitzondering van zon dag 24 juli zijn de kinderen van 's morgens negen uur tot 's middags 5 uur van huis. Inlichtingen worden gaarne gegeven door mevrouw Bee- rê, Nagtza^mstraat 26, Haar lem, telefoon 11047 en door mevrouw Boks, Van 't Hoff- straat 59, Haarlem. Van vandaag af heeft Mon tagne's jeugdvariété weer bezit genomen van het Rem- brandttheater in Haarlem, waar gedurende de vakantie* tijd op weekdagen iedere morgen om half elf kinder voorstellingen gegeven zullen worden. De eerste week wordt het programma onder meer verzorgd door de radio imitator Frans van Dus schoten, die onder de titel „Wie is de beste jockey?" een quiz voor de kinderen zal leiden. Voorts treden op John Rico, jongleur, en de goochelaar „Oom Brock", die ie kinderen tevens zal bezig houden met een poppen theater en een sprekende pop. De ouders weten dus waar zij in het vervolg bij slecht weer hun kinderen kwijt" kunnen. In Rem brandt, bij Montagne. De heer J. A. Dekker uit ïaarlem, thans bode bij het ;ebouw van de rechtbank in ïaarlem. is per 11 juli be- ïoemd tot concierge-bode. Tijdens werkzaamheden in verband met het aanleggen van een telefoonlijn in een garage aan de Ratelstraat te IJmuiden, is een PTT-arbeider toen hij op een ladder stond erdoorheen gezakt en naar beneden gevallen. De man een 46-jarige inwoner uit IJmuiden-Oost brak zijn linkervoet. Ter verpleging is hij in het Antoniuszie* kenhuis opgenomen. is de heer J. Reijerkerk. die de reservefiet- sen meevoert. Kamprechter is de heer P. de Koning, tijdwaarnemer de heer S. Ver- mere. De algemeen-leider van het renners kwartier is de heer B. van Stijn. De eerste etappe gaat over vier ronden, samen 19 km; de volgende dag is er een ploegentijdrit, van tien ronden over de sin- telbaan van het gemeentelijk sportpark; de derde etappe gaat weer over vier ronden. Daarna is er tot 1 augustus' rust. Op deze datum .weereen etappe van vier ronden, op 2 augustus is er een individuele tijdrit over een ronde op de sintelbaan en een rende over het parkoers. Er wordt gestart beginnende bij de laagst-geklasseerde en vervolgens om de minuut. Op 3 augustus volgen dan de laat ste vier ronden over het. parkoers. Twee commissieleden zullen op zaterdag 23 juli een fietsenkeuring houden, waarbij erop wordt gelet dat geen versnelling ge monteerd is, geen race-onderdelen, geen vleugelmoeren ijn aangebracht. De renner die het eerst over de streep gaat. krijgt een bonificatie van 10 seconden; de tweede krijgt 5 seconden. Hij die bij iedere ronde het eerst doorkomt, krijgt. 5 punten; de tweede vier punten; de derde drie punten; de vierde twee punten; de vijfde een punt. Het aantal punten is beslissend voor de groene trui. De snelste tijd is beslissend voor de gele trui. GESLAAGD Me.i. M. Smink in Lisse heeft de hoofd- acte kleuteronderwijzeres behaald. Het diploma mulo A werd in de afge lopen week behaald door R. Tromp. L. Moolenaar Lz. slaagde voor het eind examen U.T.S. in Amsterdam afdeling Bouwkunde. Op 8 augustus zal het op de kop af zestig jaar geleden zijn, dat de heer Th. Okker- man en mejuffrouw A. A. M. Wijtkamp elkaar in het Haarlems stadhuis trouw be loofden. Die trouw duurt nu al zestig jaar dus en nog steeds kunnen de beide ech telieden het opperbest met elkaar vinden. In de Atjeh- straat 78 in Haarlem troffen wij het diamanten paar in de huiskamer van hun schoonzoon, die ons boven dien nog vertelde, dat het echtpaar vier dochters heeft, één zoon. die overigens al 23 jaar in Afrika woont, zes kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. „Vroeger werkte ik in de blekerijen. maar later ben ik altijd opperman in de bouw vakken geweest", zo vertelde de aanstaande bruidegom nog, die vandaag 85 jaar is geworden en nu nog maar drie jaar jonger is dan zijn echtgenote. Toen stokte het gesprek. De dochter van de heer Ok- kerman kwam binnen en zij wilde beslist niet, dat er iets over het diamanten echtpaar in de krant kwam. Het echt paar zelf zag het allemaal niet zo donker in. En daar om dan dit (korte) verhaal tje en deze kiek. Het echtpaar Okkerman Wijtkamp, dat op 8 augustus zestig jaar getrouwd zal zijn. Toen de zeventienjarige Peter Miller uit Middletown (staat New York, Verenigde Staten van Amerika) vorige week vrijdag met de „Groo- te Beer" in Rotterdam aan kwam regende het. Toen hij dezelfde dag met een auto doorreisde naar Haarlem re gende het ook. En toen wij hem vrijdagmiddag opzoch ten op de Helmlaan 18 in Haarlem, waar hij verblijft, regende het weer. Toch is Peter daar niet bedroefd om, want hij ge looft stellig dat het in Ne derland ook wel móói weer kan zijn. En hij zal tijd ge noeg hebben om dat te kun nen constateren, want hij blijft maar liefst een jaar in ons land. Een jaar waarin hij niet alleen gelegenheid krijgt het leven in een Nederlands ge zin mee te maken, maar ook lat van een Nederlandse middelbare school. Peter Miller, die tot dusverre op de Highschool in Middletown is geweest, hoopt namelijk het volgende schooljaar mee te maken op het Jac. P. Thijsselyceum in Overveen. Zijn plaatsje op de high- school in Middletown wordt gedurende dat jaar ingeno men door de zeventienjarige Wim Lindeboom, de zoon van de familie waar Peter thans verblijft. Als het visum over enige dagen komt gaat Wim de oceaan oversteken. Zijn studie daar is eigenlijk meer een luxe, want hij heeft het einddiploma van het christelijk lyceum al in zijn zak. De oorsprong van deze uit wisseling zijn de Kiwanis, die in Amerika een „service club" vormen, die werkt voor de jeugd en de jongeren wil helpen en daarbij tevens wil ijveren voor blijvende /rede en beter internationaal begrip. Deze Kiwanis hebben Peter Miller als de beste „highschoolstudent" van Middletown naar Nederland afgevaardigd. Peter is een aardige jon gen met een brede belang stelling. Hij ziet er door zijn forse gestalte bepaald ouder uit dan zeventien jaar. „Middletown is een kleine stad: 25.000 inwoners, zeven tig mijl van New York en dicht bij Westpoint gelegen", vertelt hij. Hij is er een fer vent radio-amateur. Zijn „station" van waaruit hij ge sprekken voert over de ge hele wereld heeft de ken- letters W2JJK. „Ik heb mijn radio-onder- delen niet meegebracht, maar ik hoop dat ik hier in contact kan komen met Haarlemse radio-amateurs". Voor hen laten wij hier oog eens het adres van Pe- ;er volgen: Helmlaan 18, Haarlem. Peter zal heel blij zijn als de radioknutselaars hem eens komen opzoeken. Verder is Peter geïnteres seerd in „American football" en blaast hij in een fanfare- De zeventienjarige Peter Miller uit Amerika in een voor hem wel zeer vreemde omgeving: wandelend over zen oude ophaalbrug over het Haarlemse Spaarne. korps de tuba. Bovendien is hij een collega van ons. Iedere week schrijft hij na melijk een verhaal over Haarlem en Nederland voor een in Middletown verschij nend dagblad. En als hij over een jaar terugkomt moet hij voor de Kiwanis en andere belangstellenden lezingen houden over ons land. Om te beginnen echter gaat hij Ne derlands leren. Iets voor re genachtige dagen. „Van mor gen af aan spreken wij alleen nog maar Nederlands met hem", aldus de familie Lin deboom.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9