Fernando Manzaneque na solovlucht met 13 minuten voorsprong aan finish RONDE IN CIJFERS Hoofdprijzen voor Taselaar, Van der Rest, Kist en Jacques Kraan Nuttige equipe: dag voor de Spaanse 6000 (nieuwe) francs Tennistitelstrijd voortgezet Huldiging Tour-ploeg in het Olympisch stadion Wereldrecord schoolslag voor Ursel Küper Dit jaar geen Kanaalrace Vijf spelers van R. en W. in cricketploeg Drie wedstrijden op het honkbalveld Het honkbalprogramma VRIJDAG 15 JULI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 TOUR-KARAVAAN VIERDE QUATORZE JUILLET k 83 KM. 'v* Spro ng in de ruimte Wala kampioen van Nederland kortebaan BRAASSEMWEEK AFGELOPEN Match tegen Denen Volleyballers verslagen Veendam sloot contract met Duitse midvoor Spaanse voetbalkampioen komt naar Nederland Koeperman ingehaald in toernooi in Kiev Het heeft er donderdag in de achttiende Touretappe van Aix-Ies-Bains naar Thonon-les-Bains alleen maar aan ontbroken dat het peloton met feestneuzen op de fiets zat. De rennerskaravaan vierde in de „twee merentocht" van Aix naar Thonon-les-Bains de Quatorze Juillet op precies dezelfde wijze als de Fransen. Dat de herdenking van de bestorming van de Bastille in het land van Marianne tot nationale feestdag is uitgeroepen, kwam alleen tot uiting in een grotere mensen massa langs de weg dan op normale dagen. Tienduizenden Fransen hadden van hun vrfje dag gebruik gemaakt om ergens in de bermen op hun gemak de doortocht van de Tour gade te slaan. En op hun beurt stelden de renners de kijkgrage toe schouwers niet teleur, zij kregen alle gelegenheid om elkaar de „reuzen" van de weg aan te wijzen, want het peleton nam, met het oog op de tijdrit van vandaag en misschien ook wel om te bekomen van de inspanningen van de twee voorgaande zware Alpenetappes een extra rustdag. Hel peddelde als een troepje vakantie gangers over de laatste Alpentoppen in de richting van het meer van Genève. Het werd allemaal prettig geregeld. Op de laatste twee cols van deze Tour, Aravis en de Colombière, spurtte Immerio Massignan naar de eindzege in het brgklassc- ment, waarin de regionaal Rohrbach de tweede plaats als troostprijs mocht be houden. Het best kwam echter de Spaanse ploeg eraf. Na het uitvallen van Frederico Bahamontes had de formatie van Julien Berrandero geen enkel succesje van for- maar kunnen behalen. De kassier van de Spanjaarden had het nog niet verder gebracht dan een schamele kleine 12.000 francs, nog niet de helft van wat de kleine Nederlandse ploeg bij elkaar had gereden. Daar moest wat aan gedaan worden, vonden de azen, die zo op hun tijd heus wel bereid zijn een aalmoes weg te schenken. Fernando Manzaneque, de bestgeplaatste Spanjaard in het algemeen klassement met een achterstand van ruim 31 minuten en dus ongevaarlijk voor de leiders werd geen strobreed meer in de weg gelegd toen hij 70 km in de klim naar de top van de clandestien toegevoegde Col de Hery de Oost-Zuid-Oostelijken Milesi en Bisilliat van zich afschudde en aan een solo van 145 km. begon, die hij met een voorsprong van bijna dertien minuten op de Boulevard Jules Ferry in de badplaats aan het meer van Genève besloot. Het leverde de Spanjaarden het lieve sommetje van 6835 harde francs op. De oranje-equipe, die zo tegen deze etappr had opgezien omdat allen zonder uitzondering de Alpenetappes in de benen hadden, legde in de eindspurt van het gro te peloton toch nog beslag op de dagprijs van de kleine ploegen dankzij Jaap Kers ten, Piet van Est en Martin van der Borgh, die zich als zevende, achtste en negende klasseerden. Piet Damen werd achttiende. Wim van Est twintigste, ter wijl Ab Geldermans op een leeggelopen achterband - („ik lag. .goed maar durfde toen niet meer mee te doen aan de eind sprint met die zachte tube") 22ste werd. De Beverwijker werd overigens een van de weinige slachtoffers van de charitatie ve instelling van de grote mannen. Man zaneque steeg namelijk van de 15de naai de elfde plaats in het algemeen klasse ment, waardoor Geldermans op de 14de plaats belandde. Piet van Est actief De enige renner in de Nederlandse ploeg, die aan de inleidende manoeuvres deelnam, was Piet van Est. Hij was een der promotors van de uitval, die een ze vental coureurs na enkele kilometers deed. Daarbij waren ook Nencini, Adriaenssens, Planckaert en Junkermann betrokken, zo dat het geen opzien baarde, dat een paar kilometer verder de andere kanshebbers als men althans nog dat predikaat in dit stadium van de Tour kan gebruiken een jacht ontketenden, die een hetgroe- pering tot resultaat had. Nauwelijks was DE INDIVIDUELE TIJDRIT 19eET.-15 JULI BESAIMgON ^Quingey Courcelles Lizine41 kmN Amondans ^Amancey31.5km. .Beugney Sombocour Maandagavond worden in het Olympisch Stadion internationale wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook de Nederlandse renners van de Tour de France zullen deelnemen. Zij zullen die avond extra in het zonnetje worden gezet. Ook Gerrit Schulte komt nog eens onder de Stadion schijnwerpers. Het programma dat zal worden afge werkt, brengt kandidaten voor de wereld kampioenschappen in de baan. In ver band met het uitgebreide programma en om de amateurs en nieuwelingen, die meestal aan de „populaires" op de don derdagavonden deelnemen in de gelegen heid te stellen ook op een „grote" wed strijdavond te starten, zal om halfacht worden begonnen met een klassementwed strijd voor nieuwelingen en een afvalwed- strijd voor amateurs. Om 8 uur komt dan de huldiging van de Nederlandse Tour de France-ploeg met hun leider Klaas Buchly, waarna het eigen lijke wielerprogramma een aanvang neemt, dat als hoofdnummers bevat een stayer wedstrijd over 2x50 km. met de renners, Timoner, Verschueren, Bücher, Wierstra, Koch, Van Houwelingen en Stakenburg en een sprintwedstrijd tussen Maspes, Rous seau, De bakker en Derksen. Voorts is er een klassementwedstrijd om de Tour de France-prijs, te rijden dooi de Tour de France-ploeg met daaraan toegevoegd Peter Post. Het programma wordt gecompleteerd met wedstrijden van de Olympische ploeg, n.l. met tandem- en sprintwedstrijden en een ploegachter volging. Dertien minuten voor zijn collega's gaat de Spaanse renner Fernando Manzaneque over de eindstreep in Thonon les Bains. (Telefoto). de aansluiting tot stand gekomen of Piet van Est demarreerde opnieuw, nu in het gezelschap van André le Dissez. Dat was niet naar de zin van de hoofd macht, die nadat Wasko, Brandolini, Dar- rigade en Manzaneque zich bij de vluchte lingen hadden gevoegd, een eind maakte aan deze stoutmoedige poging tot oproer. Tegenover Manzaneque werd echter een geheel andere houding aangenomen. Toen de Spanjaard in de klim naar de Col de la Chapelle St. Aurice.'een van de niet geclassificeerde loppen in deze etappe- demarreerde en eerst Bisilliat en vervol gens diens ploeggenoot Milesi zich bij de Spanjaard voegden, verroerde het peloton bijna geen vin. Bijna, want de poging van onder meer Piet van Est. Massignan, Pau wels en Dotto om deze ontsnapping meer gestalte te geven leverde een tegenaanval op, waarin Van Est en zijn makkers aan het korste eind trokken. Inmiddels was het drietal vluchters al een paar ni'nuten uitgelopen. Bisilliate die aan het meer van Annecy een tankstation bezit, trok als een duivel en smaakte het genoe gen voor zijn woning met een voorsprong van acht- en een halve minuut op het pelo ton met Milesi en Manzaneque te passe ren. In de beklimming van de Col de Héry echter begon voor hem het einde. Man zaneque duldde niet langer het gezelschap van de regionalen, demarreerde en liet Bisilliat en Milesi achter. Bisilliat kreeg een lekke band en verloor aanmerkelijk meer terrein dan zijn ploeggenoot, die op de Col des Avravis een achterstand van 1.55 op Manzaneque noteerde, terwijl Bisilliat ondanks de aanmoedigingen van zijn streekgenoten al ruim drie minuten was achtergeraakt. Uit het peloton dat ongeveer 18 minu ten achter lag, spurtte Massignan' vlak onder de top naar de derde plaats, ter wijl de Spanjaard Marigil ervoor zorgde dat Rohrbach toen al twee punten op de toekomstige winnaar van het bergklasse- ment verloor. Het was een bekeken zaak voor de Italiaan. Op de laatste in het bergklassement meetellende col, de Co lombière, stelde Massignan zijn eindzege in de bergprijs veilig door 16 min. 50 sec. na Manzaneque voor Van den Borgh en Rohrbach over de top te gaan. Milesi had toen een achterstand van ruim 8 minuten op Manzaneque, die onverstoorbaar zijn zegetocht voortzette. Uit het peloton had den Wim van Est en Jaap Kersten moe ten lossen, maar in de afdaling sloten zij zich weer bij de hoofdmacht aan, die twintig kilometer voor de streep Mi lesi overmeersterde. Met een achterstand van 12 min. 57 sec. kwam het peloton in Thonon binnen, waar Graczyk in een felle eindspurt voor Le Buhotel, Bruni, Strehler, Ruby, Kersten, Piet van Est en Martin van den Borgh de tweede plaats veroverde. Bisilliat was na de overmeestering door het peloton in de achterhoede verdwenen en kwam als laatste met een achterstand van 25 minuten binnen, gelijk met de Belg Martin van Geneugden, die in de afdaling van de Colombière uit een scher pe bocht schoot en ondanks hevig bloeden de verwondingen aan hoofd en armen de tocht voortzette. Voor de dappere Belg was het Touravontuur echter toch afge lopen, want na de finish in Thonon werd het noodzakelijk geacht hem voor de eer ste 24 uur in het ziekenhuis op te nemen, omdat het nodig was zijn armwonden te hechten. Tijdens een sportwagenrace in Cali- jornië botste John Hooper met zijn Austin Healy tegen de wagen van een andere deelnemer. Hooper's wagen sprong in de lucht, sloeg over de kop en kwam ondersteboven op het circuit terecht. De. wagen werd zwaar bescha digd, doch Hooper brak slechts een vinger en een rib. Zwemmen De Oostberlijnse zwemster Ursel Küper heeft tijdens de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen in Leipzig een nieuw wereldrecord gevestigd op de 100 meter schoolslag dames. De nieuwe wereldre cordhoudster kwam tot een tijd van 1 min. 19 sec., waarmee zij op 0.1 sec. bleef on der het oude wereldrecord, dat sinds 12 maart 1960 op naam stond van de West- duitse Wiltrud Urselmann, gevestigd in Zürich. Wiltrud Urselmann eindigde in Leipzig achter Ursel Küper op de tweede plaats. De 23-jarige Oostberlijnse heeft op prachtige wijze revanche genomen voor de nederlaag, die zij in de eerste selectie wedstrijden in München tegen Wiltrud Ur selmann leed. Was het verschil in Mün chen slechts zeer gering, thans won Kü per overtuigend, na op de eerste vijftig meter reeds een hechte basis voor de over winning te hebben gelegd. Wiltrud Ursel mann kwam uit op 1.20.1, de derde en vierde plaats werden bezet door respectie velijk Ursel Menge (1.21.61 en Karin Beyer (1.21.9), beiden uit Oost-Duitsland. De kanaalrace, de barre zwemwedtrijd van de Franse naar de Engelse kust gaat dit jaar niet door. Billy Butlin, de organisator van deze race, kan omdat zijn over geheel Engeland verspreid lig gende vakantiecentra overbezet zijn, niet voldoende personeel vrijmaken om aan de wedstrijden mee te werken. Voor vele lange afstand-zwemmers en zwemsters, zoals Herman Willemse en Mary Kok, betekent het niet doorgaan van de Kanaalrace een grote teleurstelling. Donderdag is in Purmerer.d de draverij gehouden om het kampioenschap van Ne derland kortebaan. waarin 16 paarden uit kwamen. Winnaar werd Wala, gereden door J. van Leeuwen. De uitslag was verder: 2. Upie Scott (Heskes), 3. Quirininus (Groen), 4. Un Gamin (Swart). De lotalisatoromzet was: 5629. Hoewel de leiders in de verschillende klassen bij wijze van spreken tijdens de laatste wedstrijden van de Braasscmweek reeds mei de hoofdprijs in de mast voeren, gebeurden er donderdag toch nog enkele verrassende dingen. In de Valkenklasse bijvoorbeeld, waar Hoppe na de vierde dag de tweede bezette a'chter Theo Kraan, hielden deze twee gegadigden voor de eind zege elkaar zo in het oog, dat Rolf van de Baumcn de race kon winnen. Doordat Hoppe als tweede eindigde, kwam hij in het bezit van de hoofdprijs. De beslissing voor de Pampusklasse viel eveneens in de laatste race. Het met spanning tegemoet geziene duel tussen Van Dyken en De Ruy- ter ging echter niet door, omdat De Ruyter al direct na de start een voorsprong kreeg, die hy regelmatig uitbreidde, zodat hij zonder enige bedreiging als eerste finishte: hij verdiende er de hoofdprijs mee. Er stond op deze laatste dag van de Bvaassemweek een vrij harde zuidwesten wind. maar de weersomstandigheden wa ren niet zodanig dat er grote moeilijk heden voor de zeilers ontstonden, hoewel in de kleinere klassen toch nog enkele jachtjes omsloegen. De baan voor de gro tere klassen bood voor de laatste race mooie kruisrakken over de gehele lengte van de plas. Geheel volgens de verwachtingen ging De Spanjaard Manzaneque is winnaar ge worden van de achttiende etappe. Hij legde de 215 km van Aix-Lcs-Bains naar Thonon-Les- Bains at in 6uur 29 min. 10 sec. (met bonifi catie 6.28.10). De Fransman Jean Graczyk werd tweede in 6.42.07 (met bonificatie 6.41.37); 3. Le Buhotel (West) 6.42.07; 4. Bruni (It.); 5. Strehler (Zwits./Lux.); 6. Ruby (Centr.-Z.): 7. Kersten (Necl.); 8. Piet van Est (Ned.); 9. Van den Borgli (Ned.); 10. Everaert. (Fr.); 11. Baldlni (Italië); 12. Le Dissez (Parijs-N.); 13. Robinson (G.B.); 14. Wasko (Parijs-N.); 15. Reineclce (Did.); 16. Suarez (Sp.): 17. Simp son (G.B.): 18. Damen (Ncd.); 19. Gainche (West); 20. Wim van Est (Ned.); 22. Gelder mans (Ned.); 26. Junkermann (Did.); 30. Mas- trotto (Fr.); 33. Planckaert (Belg.): 36. An- glade (Fr.): 42. Rohrbach (Centr.-Z.) 44. Pam- bianco (It.): 45. Nencini (It.); 47. Adriaenssens (Belg.); 51. Massignan (It.); 54. Battistini (It.): 55. Mahé (Fr.); 56. Darrigade, allen in dezelf de tijd als Graczyk 6.42.07. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Nencini (It.) 98.52.26; 2. Battistini (It.) 98.56.29, op 4 min. 03 sec.; 3. Adriaenssens (Belg.) 98.58.13, op 5 min. 47 sec.; 4. Junker mann (Duitsl.) 99.00.51. op 8 min. 25 sec.; 5. Planckaert. (Belg.) 99.03.39, op 11 min. 13 sec.; 6. Rohrbach (Centr.-Z.) 99.06.42, op 14 min. 16 sec.; 7. Pambianco (It.) 99.06.56, op 14 min. 30 sec.; 8. Anglade (Fr.) 99.08.01. op 15 min. 35 sec.; 9. Massignan (It.) 99.09.06, op 16 min. 40 sec.; 10. Mastrotto (Fr.) 99.09.36, op 17 min. 10 sec.; 11. Manzaneque (Sp.) 99.09.54, op 17 min. 28 sec.; 12. Graczyk (Fr.) 99.15.25, op 22 min. 59 sec.; 13. Mahé (Fr.) 99.15.51, op 23 min. 25 sec.: 14. Geldermans (Ned.) 99.17.34, op 25 min. 08 sec.; 15. Darrigade (Fr.) 99.23.25, op 30 min. 59 sec.; 16. Rostollan (Fr.) 99.24.22, op 31 min. 56 sec.; 17. Delberghe (Fr.) 99.28.51, op 36 min. 25 sec.: 18. Suarez (Sp.) 99.31.39, op 39 min. 13 sec.; 19. Morales (Sp.) 99.32.36, op 40 min. 10 sec.; 20. Gimmi (Zw./Lux.) 99.32.39, op 40 min. 13 sec.: 23. Damen (Ned.) 99.32.57; 25. Lorono (Sp.) 99.43.43; 27. Pauwels (Belg.) 99.46.56: 28. Piet van Est (Ned.) 99.52.21; 29. Simpson G.B.) 99.54.27: 34. Van den Borgh (Ned.) 100.08.42; 36. Baldini (It.) 100.12 23; 41. Wim van Est (Ned.) 100.28.10 51. Kersten (Ned.) 100.39.54. Het ploegenklassement van de achttiende etappe was: 1. Spanje (Manzaneque. Suarez en Otano) 19.52.24 2. Frankrijk (Graczyk, Everaert en Mastrotto) 20.05.51; 3. ex aequo West, Italië, Zwitserland/Luxemburg, Cen- traal-Zuid, Nederland (Kersten. Piet van Est en Van den Borgh), Parijs-Noord. Duitsland en België; 11 Oost-Zuid-Oost 20.07.20. Het algemeen ploegenklassement. luidt als volgt: 1. Frankrijk 295.52.01; 2. Italië 296.08.05; 3. België 296.49.08; 4. Spanje 297.41.55: 5. Ne derland) 297.49.19; 6. Parijs-Noord 298.35.12; 7. Centr.-Zuid 298.46.53; 8. Duitsland 299.21.09: 9. West 299.41.05: 10. Zwitserland/Luxemburg 300.18.26; 11. Oost-Zuid-Oost 301.32.35. Het eindklassement voor de grote bergprijs ziet er als volgt uit: 1. Massignan (It.) 56 pnt.: 2. Rohrbach Centr.-Z.52 pnt.; 3. Battistini (It.) 44 pnt.; 4/5. Gimmi (Zwitserl./Lux.) en Nencini (It.) beiden 36 pnt.; 6. Manzaneque (Sp.) 28 pnt.; 7. Van den Borgh (Ncd.) 26 pnt.; 8. Marigil (Sp.) 21 pnt.: 9. Planckaert (Belg.) 20 pnt.; 10. Pambianco (Italië) 18 pnt.; 25 ex aequo o.a. Piet van Est (Ned.) 4 pnt. Het puntenklassement na de achttiende etappe- 1. Graczyk (Fr.) 61 pnt.; 2. Battistini (It.) 38 pnt.; 3. Nencini (It.) 31 pnt.; 4. Defi- lippis (It.) 25 pnt.: 5. Darrigade (Fr.) 22 pnt.; 6. Van Geneugden (Belg.) 20 pnt.; 7/8. Van Aerde (Belg.) en Manzaneque (Sp.) beiden 16 pnt.; 9. Van den Borgh (Ned.) 14 pnt.; 10. Gimmi (Zwitserl./Lux.) 13 pnt.; 19. ex aequo o.a. Geldermans (Ned.) 5 pnt.; 23. ex aequo o.a. Wim van Est. (Ned.) 4 pnt. De Spanjaard Manzaneque werd door de journalisten uitgeroepen tot strijdlustigste renner van de achttiende etappe. Hij kreeg niet minder dan 1028 punten tegen zijn groot ste concurrent Milesi 252. De speciale prijzen voor de achtmansploegen gingen naar Strehler Zwits./Lux.) en Le Buhotel (West). De prijs voor de onfortuinlijkste renner werd toege kend aan de Belg Van Geneugden, die door een valpartij 25 minuten na de winnaar in Thonon-Les-Bains arriveerde en van tour dokter Dumas advies kreeg de strijd te sta ken. Van Geneugden liep bij zijn val wonden op aan hoofd en armen en zal volgens de tourdokter 24 uur ter observatie in een zie kenhuis moeten blijven. De renners Berrendero. Molenaers. Gauthier en Bisilliat kregen straffen variërend van 15 seconden tot 1 minuut en van 20 tot 25 francs wegens het duwen van een ploeggenoot of het zich laten duwen door een ploeggenoot of het publiek. de hoofdprijs in de 16 m2 klasse naar Arie Taselaar. bij de Regenbogen naar Cor Kist bij de F.D.'s naar Jacques Kraan, in de Vrijheidsklasse naar Bouw van Wijk en in de Sternklasse naar Van der Rest. Voor een bijzonder mooie prestatie zorgden on getwijfeld Dudok van Heel door alle races in de Flying junior klasse op zijn naam te bréngen en Wim Maarse. die de hoofdprijs Zeilen in de Finnjollenklasse won. Dit laatste on danks de aanwezigheid van de Europese kampioen Koos de Jong tijdens de eerste vier dagen. De uitslagen luiden: Flying Dutchman-klasse: 1. Mustang, strmn. Jacques Kraan, 2. Schillebil (Frits Kamerling); hoofdprijs: Jacques Kraan. Valkenklasse: 1. Bounty (Egon Rolf van de Baumen), 2. Tarantelle (E, J. Hoppe), hoofdprijs: Hoppe. Regenboogklasse: 1. Tuxedo (A. Mok), 2. Toreadoor (Cor Kist), hoofdprijs: Kist. 16 m2 klasse: 1. Magdrieja (W. Spaarga ren), 2. Scampi II (F. W. D. Grimm), hoofd prijs: A. A. Taselaar. Vrijheidsklasse A: 1. Rakker (Bouw van Wijk), 2. Yar (S. H. de Jong), hoofdprijs: Van Wijk. Finn-klasse: 1. Finnig (W. H. Maarse), 2. Gold Finn (H. Willems), hoofdprijs: Maarse. Olympiajollen: 1. Glipper (Sj. H. H. Haaksma), 2. Janus (Tjerk de Vries), hoofd prijs: Haaksma. Pampusklasse: 1. Westeinder (H. J. de Ruyter), 2. Marjolijn (J. C. van Tienhoven), hoofdprijs: De Ruyter. Sternklasse 3: ochtendwedstrijd: 1. Nor- remeer (E. H. A. Hofkes). 2. Plakglas (H. Coops), middagwedstrijd: 1. Lilolee (E. Cancrinus), 2. Hofkes, hoofdprijs: H. F. van der Rest. 12 voetsjollenklasse A: ochtendwedstrijd: 1. Wervelwind (E. J. Wijntjes), 2. Fuut II (J. Hulsker), middagwedstrijd: 1. Wildzang II (P. J. M. Bulers), 2. Hulsker; hoofdprijs: mevr. M. E. Plantenga-Tims. Flying junior: ochtendwedstrijd: 1. Fle- vo jr (Dudok van Heel), 2. Winnibelle (H. Keyser), middagwedstrijd: 1. Dudok van Heel, 2. Planeetje (J. P. Zumpolle), hoofd prijs: Dudok van Heel. Cricket Het Nederlands cricketteam, dat op 30 en 31 juli aanstaande in Kopenhagen tegen Denemarken zal uitkomen is thans samen gesteld. Het bestaat uit: P. van Arkel (cap tain) Van Staay, Gallois en Vriens (allen HCC), Meijer en Bregman (ACC) en Bouw man, Bijleveld, De Nijs, Onstein, en Wijk huizen (allen Rood en Wit). Op 27 en 28 juli zal het team op de Engelse vliegbasis Jever in Duitsland een wedstrijd tegen een sterk team van de RAF spelen. In het Nederlands elftal doen dan Herklots (UD) en Dries (Excelsior) mee in plaats van Gallois en Vriens. Dinsdag, woensdag en donderdagavond zijn enkele eindstrijden gespeeld van het B-toernooi en alle finales van het C-toer- nooi van het vorige week voor een deel verregende toernooi om de Haarlemse tennistitels. De finales van het A'toernooi vinden vandaag en morgen plaats. Zater dagmorgen om tien uur worden op de banen van de Haarlemse LTC aan de Spanjaardslaan de finales gespeeld van het dames- en herenenkelspel en het dames dubbelspel Cees Nieland, de huidige titel houder ontmoet Henk Reus, Kea Okker duelleert met haar clubgenote Yvonne Harms en voor het dubbelspel, een vol komen HLTC aangelegenheid, zullen Kea Okker en Yvonne Harms de strijd aanbin den met de dames Ottolini en Steffelaar. Op de banen van het tennispark „Wim bledon" in Overveen zullen hedenavond om zes uur Kea en Tom Okker tegen mej. G. Nijsen en F. Neelissen een halve eindstrijd uitspelen, waarna het winnende duo om ongeveer halfacht in het gemengd dubbel spel met mej. D. Schoorl en C. Nieland om Honkbal Op het Haarlemse honkbalveld worden dit weekeinde weer drie wedstrijden ge speeld. Zaterdagmiddag speelt Schoten te gen het zwakke WVHEDW en de Schoten- ploeg, die de eerste wedstrijd van het sei zoen slechts met 3-2 van de Amsterdam mers won, zal ditmaal een ruimere zege kunnen behalen. Zondagmorgen speelt SC Haarlem, vrij van degradatiezorgen, tegen Ajax. De eerste ontmoeting ging geheel onnodig verloren voor de Sportclub en ditmaal hebben de Haarlemmers een kans op de overwinning. Zondagmiddag zal de onver moeibare Gerrit Kruyer „zijn" honkbal veld voor de derde maal in gereedheid moeten brengen, want, dan wordt de derby tussen EHS en HHC gespeeld. Een blik op de ranglijst doet een grote EHS-zege verwachten. De landskampioenen spelen tegen HHC echter altijd bijzonder moei lijk. Het vorig jaar werd tegen HHC de enige nederlaag in de competitie geleden. Ook de eerste ontmoeting in dit seizoen hadden de „Buldogs" weer de grootste moeite met HHC en de 2-1 zege was dan ook niet overtuigend. Desondanks geven wij EHS de beste kans. De overige Haarlemse eersteklassers krijgen het niet gemakkelijk. Kennemer- land ontvangt het hooggeplaatste ABC, HCK speelt uit tegen Volewijckers en EDO moet zondag naar Rotterdam, waar Nep- tunus altijd moeilijk te kloppen is. Alleen EDO achten we in staat om een zege te behalen. Het honkbalprogramma voor het aanstaande weekeinde luidt als volgt: Zaterdag 16 juli Hoofdkl.VVGA-OVVO, Schoten-WVHEDW (16 uur). Eerste klasse: KennemerlandABC (16 uur), Volewijckers—HCK (16 uur). Overgangsklasse A: RCHRFC. Overgangsklasse B: Blauw WitHCK 2, TYBB Laakkwartier. Tweede klasse A; Sparta 3TIW. Tweede klasse B: Schoten 3Quick. RAYON HAARLEM 4 A: Terrasvogels 3DSS 2, Geel Wit—OG 2, HFC Haarlem 2Ripperda 2. 4 B: THB 2-EHS 3. 4 D: HHC 3-HCK 5, OG 3—Schoten 6, EDO 4— Vliegende Vogels. Zondag 17 juli Hoofdklasse; EHS—HHC (14 u.), UW—Sparta. Eerste klasse: Nept.unusEDO (14 uur), SC HaarlemAjax (10 uur). Overgangsklasse A; ADO—OWO 2, Thor—Tji- kaïong. HFC HaarlemSchoten 2. Overgangsklasse B; SVVSparta 2. Tweede klasse A: Storks—Schiedam, WVHEDW 2— HHC 2. Tweede kl. B: VVGA 3—Ajax 2, Shell-EDO 2, SpartaanTHB. Tweede kl. C; JOSVolewijckers 2, SC Haar lem 2—VVGA 2. TOG—Rivalen. RAYON HAARLEM 3 B: EHS 2—DSS. HCK 3—Halfweg. 4 A; TYBB 4—VI. Vogels 2. 4 B: Terrasvogels 2—OG 4, Rooswijk 3Ripper- da. DIO 2—Halfweg 2. 4 C: THB 3—HFC Haarl. 3, TYBB 3—Schoten 5. Het Nederlandse heren-volleybalteam verloor de tweede ontmoeting tijdens het zeslandentoernooi, dat op het ogenblik in Berlijn wordt gehouden, tegen Oost-Duits land met 1-3. De tussenstanden waren 6-15, 15-13, 10-15, 10-15. de eerste prijs zullen strijden. Zaterdag middag zal de eindstrijd herendubbelspel tussen Hans Steffelaar en Tom Okker en Cees Nieland en Ton den Hertog zeker een gang naar „Wimbledon" rechtvaardigen. Het duel begint om halfvier, waarna de Tenmiê prijsuitreiking van het toernooi, zover nóg niet geschied, zal plaatsvinden. Het B-toernooi werd gewonnen door Arthur Offers, die zijn tegenstander Gejus v. d. Meulen in drie sets met 2—6, 6—2 en 61 klopte. Hij kwam in 't bezit van de extra-prijs die de organiserende, jubi lerende vereniging WOC voor de enkel spelwinnaars beschikbaar heeft gesteld. Het slot van het damesenkel- en dubbel spel heeft men in verband met de vakan ties van de betrokken speelsters nog op het programma moeten houden. Muschter en Nederkoorn bereikten na een zware strijd met de Zandvoorters Barten en Brandse (26. 75 en 6I) de eindstreep waar zij de kracht moesten erkennen van Ottolini en Van Beers: 75 en 61. Het gemengddübbelspel kwam nog niet tot een einde en zal vanavond worden uit gespeeld. In de kwarteindstrijd versloeg mej. Houtkooper en Kammeijer mevrouw Verspoor en Nusink (tweemaal 63) en in de halve eindstrijd won mej. Hoogendijk en Offers van mej Meijer en v. d. Willigen 6—4, 4—6 en 6—2. C-toemooi In het C_toernooi won E. Jasper in de finale met machtsvertoon van zijn tegen stander H. v. Splunter: tweemaal 62. Bij de dames speelden de WOC-speelsters een voorname rol; mej. Broekers klopte in de eindstrijd met 61 en 63 clubgenote mej. Beunder en met mej. Beunder won zij in de finale tegen haar clubgenoten, de dames Van Egmond en Vermeulen, met 62 en 61 het damesdubbelspel. Goossens en Van Rooden behaalden de titel in het herendubbelspel na overwin ningen op Vogelzang/Van Schaagen 63. 63 en v. d. Bree en Schendstok 63 en 119. Mevr. v. d. Hoff en Francken wonnen in de halve finale van mej. Vermeulen en Dcibel (26, 64 en 63), maar moesten na drie sets met 8—6, 6—8 en 64 in de eindstrijd de eer aan mej. Herwarth en Beerling laten. Voetbal De eerste divisie-club Veendam heeft een contract afgesloten met de 25- jarige Willie Wilbers van Germania uit Leer, die dus het komende seizoen voor de Veendammers zal gaan spelen. Voorts heeft „Veendam" een contract afgesloten met de rechtsbuiten van „Velocitas", Evert Drommel om voor de ploeg te gaan spelen. Zoals men weet is „Velocitas" naar het amateurisme teruggegaan. Aangezien de Duitser Zaro weer naar zijn oude club Schwarzweiss (Essen) is teruggegaan, heeft de eredivisieclub Wil lem II uit Tilburg de Duitse midvoor Geoi-ge Lambert van Saarbrücken gecon tracteerd. De Spaanse voetbalkampioen Barcelona komt binnenkort twee wedstrijden in Ne derland spelen. Half augustus begint een tournee naar Zweden. Engeland, België, Duitsland en Nederland. Op 5 of 6 septem ber moet de club in Spanje terug zijn. Dammen In de negende ronde van het internatio naal damtoernooi in Kiev speelde onze landgenoot Keller in 41 zetten gelijk tegen de Rus Manshin. Wereldkampioen Koeper man kwam tegen de Belgische deelnemer evenmin verder dan remise. In de alge mene rangschikking werd Koeperman in gehaald door zijn landgenoten Schegolev en Suprin. Dit drietal heeft nu elk 13 pun ten uit 9 partijen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17