Bus botste in Duitsland op onverlichte tractor Uitbreiding van bollenteelt met tien percent gewenst Droog en wat meer zon vele koopjes Automaat geplunderd door Duitse jongens Vlaardingse arts acht zich benadeeld Chauffeur omgekomen in brandende tank Uit zuinigheid geen eerbied voor de vlag Knoop dit in uw oori VAN NELLE's 98 ct 2 Alle inzittenden gewond; slechts één in ziekenhuis opgenomen Te vroeg gefuifd Smidsknecht zwaar gewond Kerkelijk Nieuws Bond van Bloembollenhandelaren Postbeambte zuiverde tekorten aan door verduistering Mej. dr. Huis in 't Veld wordt Oosters-Orthodox Nieuwe organisatie van ministerie O.K. en W. Kamerlid stelt vragen over Dordts besluit V erontschuldigingen Kind onder een trein Afternoon theebuiltjes VRIJDAG 15 JULI 1960 Advertentie Op de autosnelweg tussen Bruchsal en Heidelberg is gisternacht een autobus uit Apeldoorn in botsing gekomen met een tractor. In de bus werden 45 personen ge wond, van wie één vrij ernstig. Drie Duit sers, die op de tractor zaten, liepen even eens verwondingen op. Na de botsing slin gerde de bus meer dan zeshonderd meter van links naar rechts over de weg en kwam daarbij ook op de banen voor het tegemoetkomende verkeer. Een vracht autochauffeur die daar reed kon nog een botsing vermijden door naar uiterst rechts te zwenken. Vermoedelijk waren de rem men van de bus door de botsing defect geraakt. Alle passagiers liepen schaaf- en snijwonden op. Slechts ééD van hen, een dame uit Rotterdam, moest in een zieken huis worden opgenomen. De anderen zijn per trein naar Nederland teruggekeerd. Donderdagavond om kwart over elf arri veerden zeventien reizigers op het centraal station in Amsterdam met de D-trein uit Karlsruhe. Zij vertelden dat het ongeluk gebeurde op de laatste dag van een ver regende vakantie in een Zwitsers berg dorpje. Het gezelschap, dat uit 43 perso nen bestond, afkomstig uit alle delen van het land, was op de terugreis van een vakantieverblijf in het dorpje Leysin bij Montreux. De reis was georganiseerd door het reisbureau Buhoma te Amsterdam, dat logies boekt voor toeristenhotels, die een zustermaatschappij in het buitenland ex ploiteert Het vervoer naar en van die va kantieverblijven geschiedt door de buson derneming Dusseldorp te Apeldoorn. Woensdagmorgen werd met een gloed nieuwe reiswagen van de firma Dussel dorp de terugreis aanvaard. De bus werd afwisselend bestuurd door twee chauf feurs. Woensdagavond om 11 uur werd Bazel bereikt. Hier wisselden de chauf feurs. De passagiers, met een eentonig tra ject over de autoweg voor de boeg, nes telden zich behaaglijk in hun stoelen en probeerden een dutje te doen. Twintig kilometer voorbij Heidelberg, ter hoogte van het dorpje Bruchsal, botste de bus in volle vaart op een onverlicht voertuig, dat later een tractor bleek te zijn. De bus schoot van de rijbaan af, kwam op het nog druk bereden wegge deelte van het tegenliggende verkeer, reed opnieuw door een middenberm na een ver keersbord te hebben geramd, zwenkte nog een paar keer van links naar rechts en Advertentie Buiten de nu ook nog 0/ op alle courante voorradige goederen. Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Telefoon 54679 Haarlem De politie van Ter Apel heeft een klop jacht gehouden op twee 17-jarige Duitse jongens, die zich aan diefstal van 1100 gul den en twintig pakjes sigaretten uit een sigarettenautomaat hadden schuldig ge maakt. De jeugdige dieven werden na een achtervolging in Haren (Did.) gepakt. De buit, die zij onder een ophaalbrug in Ter Apel hadden verstopt, kon worden achter haald. De diefstal werd gepleegd toen de familie van de winkelier naar een televisie programma zat te kijken. Toevallig keek een dochter naar buiten en zag dat een jongen bezig was met een mes de automaat open te breken. Haar vader en een broer snelden naar buiten, maar de dieven had den zich toen al met de inhoud van de automaat op een bromfiets uit de voeten gemaakt. Vader en zoon zetten in hun auto de achtervolging in. Zij wisten het tweetal in de buurt van de Duitse grens te achter halen. Eén van de jongens wist echter te ontsnappen. Toen de andere jongen mede deelde dat zijn vriend uit Haren in Duits land afkomstig was, was een telefoontje voldoende om hem door de Duitse politie in zijn woonplaats te laten inrekenen. kwam ten slotte met een wijde boog weer op de oorspronkelijke rijbaan, waar de wa gen tot stilstand kwam. Dat punt was 600 meter verwijderd van de plaats waar naast de vrachtauto drie vrij ernstig ge wonde Duitsers lagen. Het was toen 's nachts kwart over drie. De chauffeur zat volkomen overstuur te midden van de ravage in zijn cabine. Een der passagiers, de heer Wesseling uit Am sterdam, had hem onmiddellijk na de bot sing vastgegrepen, door elkaar geschud en telkens geschreeuwd: „Remmen, rem men!" De chauffeur, die de passagiers op de heenreis al als een zeer voorzichtig be stuurder hadden leren kennen, kon blijk baar niet meer remmen. Wel wist hij nog een aantal tegemoetkomende auto's te ont wijken. Het is aan de 64-jarige heer A. G. de Kier uit Leiden te danken dat in de bus geen paniek is uitgebroken. Hij wierp zich onmiddellijk als leider op. Omdat de inge deukte voordeuren van de bus niet meer open konden, zorgde hij ervoor dat dege nen, die hiertoe in staat waren, de bus via de nooduitgang achteraan konden ver laten. Iedereen had de grootste waardering voor de snelle wijze waarop de Duitse in stanties hulp hebben verleend. De vele ge wonden werden voor eerste hulp gebracht naar het klooster van Bruchsal, vanwaar allen met een door de politie gecharterde bus. naar een ziekenhuis werden gebracht voor nader onderzoek. Slechts één van hen moest worden opgenomen, de 33-jarige mevrouw J. Vink uit Rotterdam, die een diepe vleeswond in een been had opgelo pen. De anderen vrijwel iedereen had bloedende wonden werden verbonden. Onder de passagiers bevond zich het echt paar F. M. Andriessen uit Haarlem. Van Bruchsal reisde men terug naar Karlsruhe, waar het Duitse Rode Kruis de Nederlanders opving en verzorgde. Hier stapte men in de D-trein naar Neder land. De buschauffeur moest op last van de politie, in verband met het verdere on derzoek naar de juiste toedracht van het gebeurde, in Bruchsal achterblijven. Vol gens het eerste onderzoek gaat de chauf feur vrijuit, temeer daar het voor tracto ren als langzaam verkeer verboden is van de autowegen gebruik te maken. Prof. Feuchtinger herdacht De burgemeester van Utrecht, jhr. mi*. C. J. A. de Ranitz heeft aan het begin van de gistermiddag gehouden gemeente raadsvergadering de op 29 juni overleden Duitse verkeersdeskundige prof. dr. Ing. M. E. Feuchtinger herdacht. Het gemeen tebestuur van Utrecht deed in 1955 met het oog op de stedelijke verkeersproblemen een beroep oo de internationaal erkende deskundigheid van Feuchtinger. „Hoe men ook over het verkeersplan- Utrecht mag oordelen, aldus jhr. De Ra nitz, „iedereen zal zich de ontwerper er van herinneren als een scherpzinnige en oorspronkelijke geest en als een man wiens denkbeelden nog vruchtdragend kun nen zijn voor de stad Utrecht. Door de aanvaarding op 18 december 1959 van al thans de beginselen van het verkeersplan zullen, aldus de burgemeester, zijn denk beelden ongetwijfeld hun werking doen ge voelen. Dat de bestudering van andere ste delijke verkeersproblemen niet meer met behulp van zijn voorlichting zal kunnen ge schieden betekent een verlies voor de ge meente. aldus burgemeester De Ranitz, die prof. Feuchtinger voorts herdacht als een aangenaam, standvastig en sportief man met gevoel voor verhoudingen en humor. Op de koninklijke H.B.S. in Apeldoorn is het gewoonte dat de leerlingen, die voor hun overgangsexamen zijn gezakt, daar van bericht krijgen met de eerste post op een door de directeur tevoren bekend gemaakte datum. Degenen die op die dag dus geen post ontvangen kunnen aanne men dat zij zijn overgegaan. Dat schenen dit jaar alle leerlingen van de school te zijn, want niemand ontving een brief. De oorzaak daarvan bleek naderhand een plichtsgetrouw ambtenaar van de poste rijen te zijn die de brieven op het postkan toor moest sorteren. Hij kwam tot de ont dekking dat de gev/ichtig uitziende enve loppen stuk voor stuk anderhalve gram te zwaar waren. Hij zond ze terug aan de afzender en het gevolg was dat de direc teur van de school na de porto te hebben bijgeplakt de enveloppen ten tweeden male naar de post moest brengen. De gezak- ten kregen daardoor pas later bericht dat zij niet waren overgegaan. Toen hadden echter de meesten al gefuifd op de goede afloop, van het overgangsexamen. Commissie wees zijn methode voor de bestrijding van kanher af Het Centraal Medisch Tuchtcollege heeft onder voorzitterschap van prof. mr. C. W. de Vries in het gebouw van de Hoge Raad een zitting gehouden ter behande ling van het beroep van de Vlaardingse arts Moerman tegen een uitspraak van net medisch tuchtcollege te Amster dam. De heer M. zegt een behandeling van kanker toe te passen, welke deze ziek te genezen kan. Nu heeft enige jaren gele den de Landelijke Organisatie Kankerbe strijding een wetenschappelijke commis sie ingesteld tot onderzoek van de behan delingsmethode van de Vlaardingse arts. Deze beweerde hierna dat deze com missie. die zijn methode volledig van de hand wees, geen ernstig onderzoek heeft ingesteld en diende een klacht in bij het medisch tuchtcollege te Amsterdam. Dit college heeft de klacht afgewezen. De heer M. is daartegen in beroep gegaan. Als raadsman van de wetenschappelij ke commissie der Landelijke Organisatie Kankerbestrijding trad op mr. L. A. E. Briët uit Rotterdam. De heer M. verklaar de dat door de publikatie van het rapport zijn medische praktijk ondermijnd en zijn aanzien geschaad is. Hij is naar zijn me ning voor het publiek belachelijk gemaakt Een verder nadeel, dat hij ondervond, was, dat hij door patiënten werd opge beld met de mededeling dat zij niet meer kwamen omdat zij gelezen hadden, dat de behandelingsmethode kwakzalverij was. Er werden drie door de heer M. voorge brachte lekengetuigen gehoord, die verkla ringen konden afleggen omtrent door hen waargenomen gevallen. Deze gevallen vielen echter niet onder die, welke in het rapport waren behandeld. De voorzitter liet daarom niet toe, dat zij over deze gevallen verklaringen aflegden. Mr. Briët betoogde, dat door het rap port der commissie, zelfs al zou het on juist zijn maar dit is niet het geval het vertrouwen in de medische stand niet kan zijn geschaad, zodat er geen moge lijkheid is voor de tuchtrechter om in te grijpen. Voorts doen zich ook geen grove onkunde of ernstige nalatigheid ten opzich te van een bepaalde patient voor. De arts M., zei mr. Briët, acht zich aangevallen, doch dit is niet juist. Ieder kan wensen, dat hij inderdaad iets zou hebben gevonden op de lange weg der kankerbestrijding. Aan het slot van de zitting heeft dr. Delprat, voorzitter der wetenschappelijke te van een bepaalde patiënt voor. De arts M. voor het vele dat hij voor talrijke patiënten heeft gedaan. De commissie is het echter niet eens geweest met de grond gedachte van zijn werk. In Woudenberg is een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan de 28-jarige chauffeur S. Wolfswinkel het leven heeft gekost. De ze chauffeur en de 42-jarige smidsknecht H. Hardeman uit Maarsbergen waren bij de smederij bezig met laswerkzaamheden in een lege tankwagen, welke wordt ge bruikt voor het vervoer van stookolie. Tij dens het lassen zijn resten olie en gassen, die zich in de tank bevonden, ontbrand. De heer Hardeman zag nog kans zich door het nauwe mangat naar buiten te werken. Hij was echter zwaar gewond en moest worden overgebracht naar een ziekenhuis in Amersfoort. De chauffeur Wolfswinkel heeft, ondanks de hulp die leden van de vrijwillige brand weer van Woudenberg hem nog trachtten te bieden de tank niet bijtijds meer kunnen verlaten. Hij kwam in de vlammen om. Hij laat een echtgenote en een kind na. De arbeidsinspectie stelt naar het gebeurde een onderzoek in. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Tholen J. Smit te Groot- Ammers - te Herkingen B. J. Wiegeraad, kand. te Montfoort - te Gameren J. P. Ver kade, kand. te Stolwijk. Aangenomen naar Olstermeer-Eestrum dr. K. H. Siccama te Sneek. Geref. Kerken Beroepen te Doorn dr. J. C. Gilhuis te Amtserdam-Watergraafsmeer - te 's-Her- togenbosch (2de pred.pl.) C. L. Rubec, luchtmachtpredikant te Eindhoven - te Kootwijkerbroek A. C. van Beek, kand. te Woerden - te 's Harde H. Boswijk te Ka- merik. Aangenomen naar Medemblik S. W. R. Polman, kand. te Kampen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Den Helder J. P. Geele te Haarlem-C. Geref. Gemeenten Beroepen te St. Annaland, Oosterland en te Slikkerveer W. C. J. Bosschaart. kand. te Wolphaartsdijk - te Nijkerk, Veen, Vlis- singen en te Wolphaartsdijk H. Ligtenberg, kand, te Rijssen. De Bond van Bloembollenhandelaren zal het Produktschap voor Siergewassen mee delen voorstander te zijn van een uit breiding van het bloembollenareaal met tien percent. Deze uitbreiding is nodig, omdat er te weinig bloembollen voor de handel beschikbaar zijn. De bond nam dit besluit in zijn donderdagmiddag in ca fé-restaurant „Treslong" in Hillegom ge houden vergadering. Slechts twee personen verenigden zich niet met het bestuursvoorstel, nadat het bestuur een desbetreffend voorstel had ge daan. Het Produktschap voor Siergewassen heeft de mening van belanghebbende orga nisaties over een vergroting van de met bollen te betelen oppervlakte gevraagd. Voorlopig is dit bestuur tot de conclusie gekomen dat een uitbreiding van het teelt- recht voor tulpen en hyacinten met zeven percent en voor narcissen met vijf per cent verantwoord moet worden geacht. De voorzitter van de bond, de heer F. van der Kolk, wees erop dat een minder heid in het bestuur een areaaluitbreiding van tien percent voor tulpen en narcissen, maar van zeven percent voor hyacinten wenst. De heer Van der Kolk meende dat er ter aanzien van het areaal in het verleden fouten zijn gemaakt, waardoor thans niet voldoende bloembollen beschik baar zijn. Een surplus van vijf tot zeven pex-cent is zijns inziens voor een gezonde export noodzakelijk. Hij betwijfelde of door een behoorlijke uitbreiding van de beplante oppervlakte leverbaar goed aan de markt zou worden onttrokken. Deskundige kwe kers laten eenzelfde geluid horen. De heer Van der Kolk stelde nadrukkelijk dat met een behoorlijke areaaluitbreiding ook het kwekersbelang wordt gediend. Hij stelde dat de voorgestelde uitbreiding van de teelt mede noodzakelijk is gezien de ster ke groei van de teelt in het buitenland. De buitenlandse cultures zijn veel be langrijker dan wij denken, aldus de voor zitter. De heer Nijssen, voorzitter van „De Nar cis", vond een uitbreiding van de teelt met zeven percent voldoende. In een later stadium kan dan over een verdere vergro ting van de te beplanten oppervlakte wor den gedacht. De heer Witteman trok scherp van leer tegen de mensen die met hun teeltvergun ningen speculeren. Voor teeltrecht tulpen wordt wel 6,50 per r.r. gevraagd. „Dit is een zeer verontrustend verschijnsel. Men vecht in ons vak al te vaak voor eigen be lang; als men maar goed aan de teeltver gunning kan verdienen". De heer Pennings wilde waarschuwen tegen een te sterke vergroting van het areaal. Hij achtte een uitbreiding voor narcissen met vijf en voor hyacinten met zeven percent verant woord. Wat betreft het prijzensysteem had het produktschap voorgesteld het huidige te handhaven, zonder een uitzondering te ma ken voor bepaalde tulpenvariëteiten, waar voor tot nu toe afwijkende minimumprij zen werden vastgesteld. Het bestuur van de bond meende zich hierbij te moeten neerleggen, mits de teelt voldoende wordt uitgebreid. Ten aanzien van de minimum-export prijzen verkiest het bestuur een systeem van de binnenlandse minimumprijs plus berekende kostenmarge, maar dit is moeilijk te verwezenlijken. De heer Dan- nijs wilde verhoging van de binnenlandse minimumprijs, maar de voorzitter achtte dit niet te realiseren. De heer Witteman De officier van Justitie bij de rechtbank te Groningen heeft tegen een 45-jarige ex- postbeambte uit Groningen, wegens ver duistering in dienstbetrekking van onge veer 500 een boete van 200 en drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk geëist. De verdachte gaf toe dat hij het geld had gebruikt om de tekorten aan zijn lo ket op te vangen. De officier van Justitie zei in zijn re quisitoir, dat inderdaad het pasmunt-loket bij het hoofdpostkantoor te Groningen be rucht is. Het geld wordt er vliegensvlug geteld en iedereen loopt in en uit en een afdoende controle is onmogelijk. De regel matig voorkomende tekorten moeten door de ambtenaren aangezuiverd worden. Na dat een collega-ambtenaar op eigen ver zoek van deze functie ontheven was, heeft de verdachte deze positie aanvaard, na dertig jaar trouwe dienst bij de P.T.T. Ook hij kreeg met tekorten te kampen, maar het werd voor hem een prestigekwestie de ze weg te werken. Daartoe hield hij gel den achter om de tekorten aan te zuive ren. De x-echtbank zal op 22 juli vonnis wijzen. noemde zich voorstander van een systeem waarbij de minimumprijzen worden geba seerd op de pi-oduktiekosten plus een winstmai-ge. De heer Murk stelde: „De minimum-exportprijs moet zo laag moge lijk zijn, dan voorkomen we dat deze prijs als „kapstok" wordt gebruikt". Ten aanzien van de vakheffing voor het P.V.S. kon men ni'et tot een beslissing ko men, omdat men deze zaak niet heeft kun nen bestuderen. Het gaat om de vraag of het huidige systeem moet worden gehand haafd of dat de vakheffing berekend moet worden naar de binnenlandse minimum prijs. Uiteindelijk ging de vergadering ak- kooi-d met de suggestie van de voorzitter voor te stellen het huidige systeem nog één jaar te handhaven en dan in de ko mende maanden een beslissing hierover te nemen. De vergadering benoemde mr. F. B. M. Nederveen tot administrateur van de bond. Naar wij vernemen heeft de bekende mej. dr. L. G. Huis in 't Veld te Amstei-- dam haar lidmaatschap van de Nederland se hervormde kerk opgegeven en zal zij overgaan naar de Oosterse orthodoxe kerk. Zij zal op 5 augustus worden opge nomen in de orthodoxe kerk in Nederland in een dienst in het Haagse kei'kgebouw. Mej. di-. Huis in 't Veld heeft actief deel genomen aan de ai-beid voor kei-kelijke vernieuwing in de hervormde kerk. Zij was compagnon en Nedei-landse „responsable" van de pi-otestantse kloostergemeenschap te Pomeyi-ol, aan welke orde zij verbon den zal blijven. Bovendien onderhield zij nauwe contacten met het hervormde cen trum „De Heezenberg", bij Zwolle, nam zij deel aan het hervox-mde retraitewerk, gaf leiding aan het jeugdteam van „De Heezenberg" en aan de gemeenschap van de verborgen dienst. Ook was zij redactie secretaresse van „communiteit", een or gaan dat met steun van de Hex-vormde raad voor de Herderlijke Zorg belangstel ling wil wekken voor het herlevende orde wezen in het protestantisme. De orthodoxe kerk in Nedexdand beschikt bij het kerk gebouw in Den Haag over een eigen klooster. Bij een beschikking van de minister van Ondex-wijs, Kunsten en Wetenschappen is met ingang van 1 juli een nieuwe oi-gani- satie van dit ministerie van kracht gewor den. Het ministei-ie, dat geleid wordt door de minister en de staatssecretaris, bijge staan door een secretaris-generaal, is thans onderverdeeld in 25 hoofdafdelingen, negen van algemene aard, vijf in de sector volksontwikkeling en twee in de sector kunsten. Er zijn vier directeuren-generaal: voor onderwijs, voor wetenschappen, voor volksontwikkeling en voor buitenlandse culturele betrekkingen. Het Tweede Kamerlid de heer Moorman (K.V.P.) heeft aan de minister van Bin nenlandse Zaken de volgende vragen gesteld: „Is het waar, dat B. en W. van de gemeente Dox-drecht uit zuinigheidsover wegingen besloten hebben de Nederlandse vlag, wanneer die bij voorkomende gele genheden van de openbare gebouwen wap pert, bij zonsondergang niet binnen te halen en haar gedurende de nacht te laten waaien? Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoox-d, is de minister dan niet van mening, dat het hier betreft een laakbaar en ontoelaatbaar geval van gebx-ek aan eex-bied jegens de nationale driekleux-, het symbool van de eenheid, vrijheid en zelf standigheid van het Nederlandse volk? Indien ook deze vraag bevestigend wordt beantwoord, is de minister dan be- x-eid, het college van B. en W. van Dor drecht te wijzen op het laakbax-e en ontoe laatbare van zijn beslissing en te bevor deren, dat deze oneerbiedige behandeling van de nationale driekleur in de toekomst wox-dt voorkomen? De burgemeester van de Austx-alische stad Fx-eemantle heeft donderdag de offi cieren van het Nederlands smaldeel, dat twee dagen gelden zonder hulp in de haven van Freemantle moest meren, zijn ver- ontschuldigien aangeboden. De bond van havenpersoneel had hulp aan de Neder landse schepen geweigerd, omdat zij de x-eis naar Nieuw Guinea een bedreiging van de vx-ede achtte. Het smaldeel, be staande uit het vliegdekschip „Karei Doox-- man" en de onderzeebootjagers „Gronin gen" en „Limburg", moest zonder sleep boothulp meren. De bux-gemeester van Fx-eemantle betuig de zijn leedwezen over de actie van de vakbond, toen hij de commandant van het smaldeel, commandeur A.P. Fex-wex-da, en diens officiex-en een ontvangst aan bood. Een lVs-jarig dochtertje van de familie Van Ommen uit Wezep is onder een trein geraakt en om het leven gekomen. Het meisje was, samen met een driejarige kleutex", op de spoorbaan gekomen. De bestuurder van een trein, die de kinderen op de rails zag lopen remde krachtig, maar de snelheid was te groot. De tweede kleuter heeft zich, gealarmeerd door het fluiten van de trein, langs het talud van de spoordijk naar beneden laten glijden. Advertentie Met één Van Nelle's „After noon" theebuiltje (groot formaat) zet u 'n flinke pot heerlijke, krach tige thee voor heel de familie. Ook buiten, op vacantie, in de tent, op de boot: zó gemakkelijk Neem ze vooral mee! (groot formaat) doos van 20 stuks Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie bij Schotland verplaatst zich uiterst langzaam verder in oostelijke richtingen en vult geleidelijk wat op. Rond het centrum stroomt nog voortdurende enigszins onstabiele lucht van polaire oor- sprong over de Britse eilanden naar West- WEERRAPPORTEN Temperaturen; bul ten en binnenlandheden- at i! van de Britse eilanden bevindt zich een zwakke rug van hoge luchtdruk, welke zich langzaam naar het oosten verplaatst, maar reeds weer wordt aangetast door een vol gende oceaandepressie, welke zich tamelijk snel in ongeveer oostelijke richting ver plaatst. Zaterdag 16 juli Zon op 4.38 uur, onder 20.53 uur. Maan op 0.13 uur, onder 14.05 uur. Maanstanden 15 juli 16.43 uur Laatste kwartier. 23 juli 19.31 uur Nieuwe maan. 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag wate* in IJmuiden Vrijdag 15 juli Hoog water 8.35 en 21.04 uur. Laag water 4.12 en 16.34 uur. Zaterdag 16 juli Hoog water 9.34 en 22.02 uur. Laag water 5.02 en 17.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. laatst» 24 uur i 9f g SU S dB Den Helder licht bew. zw 18 0 Ypenburg geheel bew zw 20 0 Vlissingen zwaar bew. zw 19 0,5 Eelde zwaar bew. zzw 21 5 De Bilt mist zzw 21 3 Twente licht bew. windst. 22 0,3 Eindhoven licht bew. wzw 23 0,2 Zd-Limburg half bew. z 22 4 Helsinki licht bew. nno 0 Stockholm licht bew. z 22 4 Kopenhagen regen zo 19 7 Aberdeen zwaar bew zw 20 1 Londen licht bew. zzw 22 0 Amsterdam zwaar bew. zzw 21 0 Brussel zwaar bew. zw 22 0,5 Luxemburg mist z 21 1 Parijs regenbui w 23 5 Bordeaux mist zw 22 I Grenoble zwaar bew. windst. 27 0,2 Nice geheel bew n 24 0 Berlijn zwaar bew. w 26 0 Frankfort zwaar bew. zw 25 1 München zwaar bew. z 26 14 Zürich zwaar bew nnw 26 1 Genève zwaar bew. windst. 25 4 Locarno geheel bew. windst. 25 0 Wenen licht bew. zzo 25 0 Innsbruck regen 0 28 6 Athene onbewolkt nw 0 Rome onbewolkt windst. 31 0 Aiaccio licht bew nno 27 0 Madrid zwaar bew windst. 0 Mallorca licht bew. windst. 30 0 Lissabon licht bew. nnw 25 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2