België is verontwaardigd over Kongolees optreden Finlands „zomerslaap" ietwat onrustig door politieke kwesties Westduitse socialisten willen winnen met Willy Brandt Huiskamer, Deense uitvoering Bijpassend bankstel ƒ475.- 369.- Loemoemba's positie niet sterk geacht Ouders van emigrant kwamen te Iaat... Verdeeldheid der sociaal-democraten geeft nieuwe kans aan communisten Opsporingsteam uit Israel in ons land VRIJDAG 15 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Koninklijke deelneming Wachtmeester bestal zijn collega's Wielerwedstrijden van „De Bollenstreek" Kandidaat John Kennedy Partijcommissie zal de Westherlijnse burgemeester als SPD-kandidaat tegenover Adenauer opstellen Op zoek naar gegevens omtrent Eichmann Artis heeft een nieuw vogelhuis Burgemeester Bruinsma haalt Ah Geldermans cle Ruiter VOOR UW VAKANTIE lil cc' 175 CC resP- f 1195.— en 1445.— FRANS P. VAN RUMPT ZOON (Van onze correspondent) BRUSSEL De Kongolese crisis be reikte gisteren een dramatisch hoogtepunt. In Brussel werd uit het Kongolese plaats je Kindoe een telegram ontvangen, gete kend „Kasavoeboe en Loemoemba" waar in de Belgische regering werd meegedeeld dat Kongo d* diplomatieke betrekkingen met België vei breekt. Maar toen Loemoem ba op het vliegveld van Leopoldstad land de repte hij .net geen woord over dit telegram en nu.akte dadelijk een hooglo pende ruzie met de Belgische comman dant Gheysen over de toestand in Kongo, cr de nadruk op leggend dat hij militaire steun aan de regering van Ghana had gevraagd. De Belgische generaal Cumont, chef van de generale staf van het Belgische leger, en generaal Gheysen wezen de beide Kongolese bewindslieden op hun plicht, nadat de Belgische troepen aan Kasavoeboe de militaire eer hadden bewe zen. Aan Loemoemba, die venijnig op- 'mèrkte dat hij deze' militaire bescher ming niet nodig had, antwoordde gene raal Cumont, dat hij de eerlijkheid van Kasavoeboe en Loemoemba wel dringend nodig had. President Kasavoeboe weiger de eveneens in te gaan op een uitnodi ging van generaal Cumont, om een be zoek aan de wachtende vluchtelingen te brengen. „Ik moet u dringend spreken", zei generaal Cumont, die een inspectie reis langs de Belgische troepen maakt. „Dan moet u een audiëntie aanvragen", was het antwoord van het Kongolese staatshoofd. Woede over Rusland In het Belgisch parlement veroorzaakte de voorlezing van de Russische nota een heftige verontwaardiging. In een opwel ling van gekwetste nationale trots noem de de socialistische oud-minister van Bui tenlandse Zaken Victor Larock de nota monsterachtig en grotesk? De Belgische regering en ook het Bel gische parlement, die gemeend hadden goed te doen door het voor België niet geheel voordelige besluit van de Veilig heidsraad te aanvaarden, reageerden met grote kracht op de verscherping van de politieke toestand. Het is thans duidelijk dat Loemoemba sedert de muiterij van de gewapende macht en reeds door zijn anti-Belgische rede op de onafhankelijkheidsproclamatie stelselmatig een anti-Belgische politiek heeft gevoerd. Dit wordt door de Belgen als een diepe vernedering gevoeld. De reactie kwam tot uiting in het sturen van nieuwe troepen naar Kongo, terwijl de para's in Leopoldstad en elders ver der de strategische punten bezetten. Voornamelijk ook de grove beschuldi ging van de Russen dat de Belgen een stelletje boeven naar de Kongolese ste den zouden hebben gestuurd om er on lusten te provoceren, verwekte in het Belgische parlement een groot tumult. Maar de aandacht ging reeds uit naai de snelle uitvoering van de UNO maat regelen. Politieke waarnemers die de zaken hier wat nuchterder en kalmer beoordelen zijn van oordeel dat de interventie van de UNO-troepen een goede zaak is. Door die interventie ontsnapt België aan het risico van een koloniale oorlog en wordt het Kongolese volk zelf, dat tot nu toe getoond heeft de Belgen niet vijandig ge zind te zijn, onnoemelijk veel leed be spaard. De Belgische troepen zullen na de over dracht van de bezettingssectoren aan de Scandinavische en Britse officieren van de UNO-troepen niet naar België maar naar hun drie Kongolese bases Kamina, Kitona en Banana teurgkeren, hetgeen in overeenstemming is met het Belgisch-Kon golees verdrag. In Brussel wordt onder streept dat de resolutie van de Veilig heidsraad het bestaan van deze Belgische bases niet in twijfel heeft getrokken. Anderzijds is het voor de waarnemrs duidelijk dat er na de ontwapening van de muiters politieke en sociale onrust in Kongo kan ontstaan. De negers begonnen reeds gisteren in Leo te gooien met ste nen naar de wagens van de Kongolese ministers. De oppositie tegen het regime van Loemoemba groeit. Er wordt gespro ken van een regering onder leiding 'van de voorzitter van de Kongolese Senaat, de heer Ileo, een zeer gematigd man. Aan de positie van Kasavoeboe als staatshoofd zou echter niet worden geraakt. De UNO-vertegenwoordiger in Leopold stad, dr. Ralph Bunche, heeft in Leopold- Koningin-moeder Elisabeth tracht op het vliegveld van Brussel een bedroef de vluchtelinge uit Kongo te troosten. stad bekendgemaakt, dat de eerste contin genten van de UNO-st.rijdmacht binnen 48 uur in Kongo kunnen worden verwacht. Deze eerste detachementen zullen uit Afri kaanse troepen uit Ghana, Guinea, Mali en voorts uit Tunesische militairen be staan. In de komende week zullen nog vier bataljons aankomen. De UNO-strijdmacht zal over zijn eigen vliegtuigen, transport middelen en materieel beschikken en wor den uitgerust met defensieve wapens. De Amerikaanse regering heeft aangeboden eventuele transporten te verzorgen. In Leopoldstad nam de spanning over dag weer toe. Zwaar gewapende Belgische commando-troepen patrouilleerden door het centrum van de stad en het vliegveld en de weg daarheen werd scherp bewaakt. Onder Belgische militaire bescherming vertrokken konvooien vluchtelingen naar de luchthaven om te worden gerepatrieerd Volgens een verslaggever van de Franse radio hebben zich in de Kongolese hoofd stad Afrikaanse inwoners zich voor het eerst tegen hun leiders gekeerd. Zij vielen auto's van ministers aan, die zij verant woordelijk stelden voor de ontstane toe stand. Met uitzondering van de elektrici- teits- en waterbedrijven staan alle open bare diensten vrijwel stil. Ook uit het. bin nenland komen sombere berichten: de fa brieken en plantages liggen verlaten, de ziekenhuizen zijn onbemand en onderwijs wordt in het geheel niet gegeven. Het drei gende voedseltekort van Leopoldstad werd voor enkele dagen verholpen door de dis tributie van voorraden, die voor posten in het binnenland waren bestemd. Het Belgische opperbevel in Leopoldstad overweegt het zenden van een detache ment naar het gebied van Kimpese, op 150 kilometer van Leopoldstad. Alle Europese bewoners van Kimpese zouden door mui tende Kongolese soldaten zijn ontvoerd en meegenomen in het oerwoud. Verkennings vliegtuigen hebben geen spoor van hen ge vonden. Meer beroeps. Komend najaar wordt in Denemarken begonnen met het werven van beroepsmilitairen. Men wil 'n per manente verdedigingsmacht opbouwen, waarbij dan de diensplichttijd van zes tien tot twaalf maanden verkort zou kunnen worden zonder aan de paraat heid afbreuk te doen. De Deense minis ter van defensie heeft ver verbetering van betaling en dienstomstandigheden voor de permanente verdediginsmacht aangekondigd. De 27-jarige Nederlandse emigrant Al- bert Brakenhoff, die kort na zijn huwelijk in Nieuw-Zeeland aan een ongeneeslijke ziekte bleek te lijden, is vanmorgen over leden. De ouders van de jongeman uit Castricum zijn eergisteren naar Nieuw- Zeeland vertrokken om hun zoon nog le vend te kunnen zien. Zij zouden vandaag om vier uur aankomen in Sydney en van daar doorreizen naar Waikate, waar Bra kenhoff werd verpleegd. Zowel van Neder landse als van Nieuw-Zeelandse zijde be stond een zo groot medeleven, dat er geldinzamelingen zijn gehouden, die de ouders in staat stelden naar Nieuw-Zee land te reizen. Een gevangenisstraf van zes maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk en ontslag uit de militaire dienst was het vonnis dat de krijgsraad te Arnhem uit sprak over een 34-jarige te Garderen gelegerde wachtmeester. Van enkele mili tairen nam deze wachtmeester geld weg tot een totaal van ongeveer 900.—. Hij zou tot deze diefstal gekomen zijn omdat zijn gezin met vijf kinderen financieel in de knoop zat, omdat zijn vrouw zoveel geld uitgaf. De wachtmeester stond be kend als goed militair. Hij is in Indone sië en Korea geweest. Donderdagavond werden in het Lisser Sportpark wielerwedstijden gehouden, uit geschreven door de Ren- en Tourvereni ging „De Bollenstreek". De uitslag was: C Klasse: 1. S. van der Ham 1.32.8; 2. S. van Lierop 1.32.9; 3. H. Stuifbergen 1.34; 4. N. de Kuiper 1.38.4; 5. J. Vierwinden 1.41.4. B Klasse: 1. IC. Weijers 1.26.4; 2. C. Leu- gers 1.28.8; 3. G. Hoorman 1.31.2; 4. F. v. d. Vosse 1.31.9; 5. H. v. d. Wolf 1.32.6. Stand der wedstrijden: (na drie wed strijden): Grote Beker: 1. C. Leugers 56 pnt.; 2. C. Weijers 53 pnt.; 3. G. Huurman 47 pnt.; 4. H. v. d. Wolf 47 pnt.; 5. C. Stroombergen 44 pnt. Kleine Beker: 1. S. van der Ham 22 pnt.; 2. S. van Lierop 21 pnt.; 3. H. Stuifbergen 13 pnt.; 4. T. Zeldemthuis 13 pnt.; 5. N. de Kuyper 8 pnt. „De Bollenstreek" houdt zondag weel een wielermiddag in het gemeentelijk sportpark. Op het programma staan diver se nummers.o .a. sprint, ploegachtervol ging ,een klassementswedstrijd voor nieu welingen en een wedstrijd voor amateurs. Bij de amateurs komen Van Gent (Lei den), Lute (Castricum), Romein (Rijswijk) van de sprintschool van Arie van Vliet en Jan van Dijk uit Lisse. Nieuwelingen o.m. Brittein (Leiden), v. d. Broek (Leiden), de Groot (Noordorp); Ottenbros (Alkmaar), Koster (Hoogeveen), Weijers, v. d. Wolf, Stroombergen, v. Lierop (Hillegom). (Van onze correspondent) Helsinki De Finse politiek doet dit jaar geen lange „zomerslaap" zoals ande re jaren. Na 1 juni, als de dagen zo veel lengen, dat de periode van de witte nachten begint, (die half juni eindigt, waarna het nog één maand zomers pleegt te zijn) ebt het leven uit de steden weg. Een lange stoet van wagens met verhuis boel brengt het meest noodzakelijke naai de zomerhuisjes die alle op een of ander idyllisch plekje aan de kust of aan één der honderdduizend Finse meren liggen. De vrouwen en kinderen brengen er de korte zomers door. de mannen sluiten er zich zoveel mogelijk bij aan. En op 15 augustus verhuist men weer naar de stad, de scholen beginnen weer, de zomer is voorbij. Zaken doen is in deze Finse zomer alleen mogelijk als men te voren uitdruk kelijk afspraken heeft gemaakt, anders treft men niemand thuis. De politici, de ministers en de rijksdagleden zijn dan vrijwel allen naar hun familieboerderijen of landgoederen: het is de dood in de pot rond de senaatsmarkt van Hèlsinki (uit spraak met klemtoon op eerste lettergreep gelijk bij alle Finse woorden en namen) waar de ministeries en de universiteit liggen.. Maar dit jaar waren er eeri aantal fac toren, die de heren voor vergaderingen terugriepen naar de hoofdstad. Tot twee maal toe heeft minister-president Sukse- lainen (agrarische partij) getracht de basis van zijn minderheidsregering te verbreden door opneming van de drie kleine burgerlijke partijen en de opposi tionele sociaal-democraten. En tot twee maal toe is dat nu mislukt. Men staat voor een grote moeilijkheid, ogenschijn lijk althans. Deze ligt op handelspolitiek terrein. Economische achteruitgang wordt zeer gevreesd. Zij zou de communisten, die nu reeds de grootste fractie in de ver brokkelende Finse rijksdag bezitten, nog meer wind in de zeilen geven. Het grootste afzetgebied voor Finse pro- dukten, als men de economische blokken van heden vergelijkt, is de Euromarkt, daarna volgt de groep van de vrijhandels zone van de zeven met Engeland aan het hoofd en pas daarna Rusland en zijn satel- lietlanden. Associatie met de Euromarkt zou het meest voor de hand liggen maar zou Engeland, sedert jaren Finlands vriend en grootste klant, misschien ver vreemden, en het zou 'Rusland prikkelen. Associatie met de vrijhandelszone lijkt het kleinste kwaad maar de gevolgen zijn nog moeilijk te overzien. Finland kan nau welijks verwachten er iets mee te winnen. Men moet alleen tot elke prijs voorkomen dat men in een slechtere concurrentie positie komt dan Zweden en Noorwegen, die eveneens papier en cellulose, en wat Zweden betreft: hout, op de markt bren gen. Hout en cellulose worden door de tariefsverhogingen in het buitentarief van de Euromarkt weinig of niet getroffen, zodat van deze zijde geen groot gevaar dreigt en de zonevorming voor Finland nu niet zo'n ramp zal worden. Maar men kan het niet precies overzien en tenslotte heb- K - fifliPlilIP ben de economische zones ook een politie ke achtergrond. De Finnen hebben er in de loop der eeuwen een grote handigheid in gekregen zich hun korte zomer niet te laten beder ven, niet door de Russen of door wie dan ook. Zij rekken de zaken, stellen de moei lijkheden uit en hebben zich daar tot dus ver wél bij bevonden. Men moet ten slot te ook nog een beetje voor zijn genoegen leven. En delegaties zijn weer welkom in september, als de jaarbeurs opent of de oosterburen in Helsinki hun auto-shows willen houden. Rusland drijft gaarne han del in Finland, dat overigens voor de Rus sische kolos geen enkel gevaar meer ople vert. Het is geïsoleerd gelegen, kan geen opmarsgebied voor een vijandig leger worden en is dat ook nimmer geweest. De wens naar revisie van het vredesver drag wordt niet meer vernomen. Finland heeft er zich kennelijk bij neergelegd. Een deel van deviezen, in West-Europa verdiend, besteedt Finland weer in de Sovjet-Unie en het helpt de laatste aan bepaalde kapitaalgoederen (papierfabrie ken, schepen). Neen, Finland is in het grote politieke spel voor Rusland geen onzekere factor. Maar toch is de jongste Amerikaanse ..double fault", die.de politieke tekenaar van' Svénska Dagbladet Eisenhower liet maken in zijn tennismatch met de Russi sche minister-president, in Helsinki niet onopgemerkt voorbijgegaan. Het been- harde vakverbond, waar alle Finse arbei ders bij waren aangesloten, is in tweeën gevallen sinds de communisten de meer derheid in de leiding verwierven. De landsregering is een minderheidsregering, die het doen moet zonder de ervaring van de oude staatslieden zoals Mannerheim en Paasikivi, wier stem in Moskou gewicht in de schaal legde. De boerenpartij, welker leider Kekko nen nu president is, krijgt in het eigen land onvoldoende steun en zoekt verbre ding van de regeringsbasis om tezamen de verantwoordelijkheid te dragen voor een aansluiting bij de vrijhandelszone. De communisten wil" men niet in de rege ring opnemen en de indruk bestaat, dat deze er zelf ook niet op gebrand zijn. De sociaal-democratische fractie in de kamer is in twee delen uiteen gevallen. De oppo sitie zou wél, de meerderheid niet aan de regering willen deelnemen. De crisis in de sociaal-democratie zou tragische gevolgen kunnen krijgen want zij verzwakt de groep der gematigden en maakt de conservatieven onzeker. De minderheidsregering Sukselainen heeft al meer dan eens het Kremlin laten polsen om te weten te komen hoe men te nemen besluiten daar zou opvatten. Mikojan heeft nu in Noorwegen gezegd, dat Finland wat hem betrof aan de vrijhandelszone kon gaan deelnemen, daarmee duidelijk ma kend, dat zijn mening in dit opzicht van belang is. De Finse regering maakt wellicht onbe doeld de indruk de lijn verlaten te hebben, die conservatieven en sociaal-democraten steeds tegen de Russen hebben gevolgd: door het tonen van karakter respect af dwingen. De Russen wisten steeds precies wat ze aan de Finnen hadden, want zij kwamen alle verplichtingen, die zij'op zich namen letterlijken tot de laatste duit nauwgezet na. Hun woord was hun woord. Maar zij geven dat woord niet gauw, on derhandelden taai en eigenwijs, lieten zich door niets en niemand intimideren. Pre sident Paasikivi ging meermalen zelf naar Stalin als hij dat nodig vond. En dan be hoefden zij geen tolk, want Paasikivi sprak goed Russisch. Dat beïnvloedt het „klimaat" van een bespreking. En nim mer zocht hij de vriendschap der Russen tegen elke prijs. De sociaal-democraten hebben in hun grote nood en gebrek aan leiders de oude Vaino Tanner weer als partijvoorzitter binnengehaald, deze laatste hoge den in het politieke kreupelhout. Deze is minis ter-president geweest in een sociaal-demo cratische regering. Tijdens de winteroor- log was hij minister van Buitenlandse Za ken. Na de nederlaag werd hij jarenlang door de Russen gevangen gezet om na zijn vrijlating doctor honoris causa te worden. De oude taaie boer hekelde dezer dagen de benoemingspolitiek, die zijn tegenstan der, president Kekkonen, toegepast heeft door vooral partijgenoten in hoge ambten te benoemen en hij vergt van hem een krachtiger houding en geen serviliteit je gens de Russen. Senator John Kennedy is op de natio nale conventie van de Amerikaanse Democratische Pa.rtij aangewezen als Democratisch kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap. (Van onze correspondent) BONN De 47jarige sociaal-democrati sche burgemeester van Wcst-Berlijn Wil ly Brandt zal door een commissie-van-ze ven van zijn partij nog voor het partij congres van november worden geprocla meerd tot S.P.D.-kandidaat voor het Bondskanselierschap bij de verkiezingen in september 1961. Het wordt duidelijk dat de S.P.D. niet langer wil wachten, nu uit recente opinie-onderzoeken is gebleken dat zij de wind in de rug heeft. De commissie-van-zeven bestaat uit vooraanstaande partij-functionarissen en S.P.D. ministers, te weten Öïfenhauer (partijvoorzitter), Erler (vice voorzitter), professor Carlo Schmidt (vice-voorzitter) Deist (economisch deskundige in de Bondsdag), Brauer (burgemeester van Hamburg), Zinn (minister-president van Hessen) en Brand zelf. Zij heeft te Bonn beraadslaagd over de partijkandidaat en de verkiezingsactie. Daarbij kwam tot uiting, dat het tijdstip om met een Bonds kanselier-kandidaat naar voren te komen voor de S.P.D. gunstig geacht moet wor den. Uit opinie-onderzoeken is gebleken dat de S.P.D., voor het eerst sedert 1956 meer in de gunst van het kiezersvolk staat dan de C.D.U.: de S.P.D. dertig pet. tegen de C.D.U. 29. In C.D.U.-kringen kon men niet verhelen dat deze tussenbalans reden tot grote bezorgdheid heeft gegeven. Weliswaar kon men er op wijzen dat ook in 1956 eveneens als thans een jaar voor de Bondsdagverkiezingen de SPD een voorsprong in de publieke opinie had, dat de C.D.U. desondanks in 1957 de ab solute meerderheid in de Bondsdag ver kreeg. Charmant en tactisch Maar dit maal acht men de S.P.D. ster ker dan in 1956-1957 en wel om drie re denen: 1.) Bondskanseliers^andidaat Wil ly Brandt is voor de C.D.U.-leider Aden auer een veel gevaarlijker tegenstander dan de S.P.D.-voorzitter Ollenhauer dat bij de verkiezingen van 1953 en 1957 was. Brandt heeft te West-Berlijn bewezen staatsmansgaven te bezitten. Hij heeft bo vendien een jeugdige charme, die vooral op de vrouwelijke kiezers die het in het verleden in meerderheid altijd bij Aden auer hebben gehouden haar uitwerking niet zal missen. Hij is daarenboven tac tisch. Zo nam hij dezer dagen nog Aden auer tegen Kroesjtsjev in bescherming en vermeed het zorgvuldig zich te mengen in de strijd iri de boezem van de S.P.D. over de kernbewapening. Kortom deze 47-jari- ge Lübecker, die eigenlijk Herbert Ernst Karl Frahm heet, maar die zijn naam na 1933 in zijn Noorse emigratie-tijd veran derde, wordt door velen beschouwd als een aanvaardbare figuur met een grote good will en, als het er op aan komt, ook har de ellebogen „Verburgerlijkt" 2) De S.P.D. heeft door haar Godes- bergse partijprogramma van 1959, waarin zékere resten van- het marxisme werden afgezworen, en haar veranderde mening over de Noordatlantische Verdragsorgani satie, een burgerlijker" accent gekregen waardoor zij aanvaardbaarder dan voor heen lijkt voor middenstandkringen. Vol gens linkse socialisten is zij zelfs verbur gerlijkt. 3) De S.P.D. heeft op de C.D.U. voor dat zij een hechte partijorganisatie ach ter de hand heeft met een zeshonderddui zend leden en een breed kader. Ok in de C.D.U. is men zich, ondanks elf jaren zeer succesvolle regeringspoli- tiek, meer dan ooit bewust van de gevaar lijke situatie die voor haar in de komende twaalf maanden kan ontstaan. Vooral omdat men verwacht dat de S.P.D. zich, meer dan voorheen, zal richten tot de zwe vende kiezers, die pas vlak voor verkiezin gen hun stem plegen te bepalen. Ze deden dat in 1957 ten gunste van Adenauer, maar ditmaal zouden ze wel eens door het vriendelijke gezicht en de Berlijnse pres taties van Brandt kunnen worden aange trokken. De C.D.U. zal dan ook wel spoe dig de stormbal hijsen. Van de 85-jarige Adenauer verwacht men, ondanks zijn leeftijd, wonderen, zoals in 1956-1957. (Van onze Amsterdamse redacteur) De Israëlische politie-officier Abraham Selinger, die is belast met het bijeengaren van bewijsmateriaal tegen de oorlogsmis dadiger Adolf Eichmann, vertoeft sinds woensdag met twee assistenten in Amster dam. waar hij cm-'er meer besprekingen heeft gevoerd nv >t Rijksinstituut voor Oorlogsdokument Enkele weken gele den reeds heeft het Rijksinstituut van de Israëlische ambassade het verzoek gekre gen gegevens te verschaffen over de prak tijken van de van massamoord op miljoe nen Joden beschuldigde Eichmann. De mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, rar. J. M. L. Th. Cals, onder wie het instituut ressorteert, heeft kort daarna toestemming gegeven tot het ter beschik king stellen van gegevens. In de Amsterdamse Artis is een nieuw vogelhuis in gebruik genomen. Met de vernieuwing van het 50 jaar oude vogelhuis werd vorig jaar augustus begonnen. Er kwam een nieuw glazer. dak op, waardoor thans een be" gebruik wordt gemaakt van het d; in de galerijen waarin de ruim duiz vogels zijn ondergebracht. De meesu van de ruim 50 volières zijn in verschillende lichte kleuren geschilderd. Aan de publiekzijde zijn stalen ramen aangebracht, die van dun gaas zijn voorzien. Er zijn twee open kooien. Daar het vogelhuis grotendeels tropische en sub-tropische vogels huisvest heeft men ook veel planten uit deze stre ken gebruikt. Ze zijn in de kassen van Artis gekweekt en vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 10.000 gulden. Onge veer 1000 vogels uit alle delen van de wereld in ruim 200 soorten zijn in het vogelhuis ondergebracht. Burgemeester Bruinsma van Beverwijk heeft het voornemen de Beverwijkse wiel renner Ab Geldermans, die op het ogen blik aan de Ronde van Frankrijk deel neemt, na afloop van de ronde naar Be verwijk te brengen. De renners komen zondagmiddag in Pa rijs aan. Samen met enige inwoners van Beverwijk vertrekt de burgemeester zater dagmorgen per auto naar de Franse hoofd stad. Het gezelschap wordt zondagnacht met Ab Geldermans in Beverwijk terug verwacht. SPECIALE ZOMER AANBIEDING DRESSOIR RONDE TAFEL 4 STOELEN bekleed met prachtige wollen stof, kleur naar keuze voor slechts royale 3 zits-bank; 2 royale fauteuils slechts Heden geëtaleerd. COMPLETE INTERIEURVERZORGING GEN. CRONJÉSTRAAT 115 HAARLEM TELEF. 55582 V JAWA en I.S.O. MOTORRIJWIELEN en SCOOTERS 4500 KM GRATIS SERVICE JA WA 2o0 cc, 3d0 cc reSp. 1695.— en 1995.— JAWA - LA BOHEME scooter 175 cc geheel compleet f 1540.— LS.O. scooter 150 cc. 4 versnellingen geheel compleet 1495.— Thans ook dc nieuwe JAWA bromfiets leverbaar geheel compleet f 565. Vraagt vrijblijvend voorlichting en uitgebreide proefrit. Financiering met 17 °/o aanbetaling. Geheimhouding verz. HOOFDAGENT VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN Spaarnwouderstraat 105 - Telefoon 15127 - Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6