Nederland zal nauwelijks van de verhoging profiteren en Morgenmiddag kans op regen 4 POLITIECHEF UIT ISRAEL DRIE DAGEN IN DE HOOFDSTAD Hogere uitkeringen van A.O.W. en A.W.W. Vrije zaterdag bij de N.D.S.M. Tweede Kamerleden op bezoek in Maastricht „Karei Doorman" sta- in-de-weg voor zending Ministers van „De Zes" komen in Den Haag bijeen Kosten levensonderhoud niet gewijzigd Minister Luns sprak in de ECOSOC ZATERDAG 16 JULI 1960 2 Op zoek naar documentatie over Eichmann en de deportatie van Nederlandse Joden Betaling in augustus na aftrek van voorschot Gereformeerde klacht: Kijk en rijd bij Uw Fiat-dealer* Agent voor: Haarlem e.o. GEBR. BEEKMAN AUTOMOBIELBEDRIJVEN Het A merikaanse suiker contingent Zure voorwaarde verhindert zoet winstje Vingervlugge passagiers Bakje met brandendé petroleum viel om, meisje in vlammen MAAGKLACHTEN? door VENTROLETTEN Sa (Van onze Amsterdamse redacteur) „Vraag me niet wat voor mens Eich mann is, vraag me ook niet wat mijn per soonlijke indrukken zijn van deze man. Ik wil u alleen maar iets zeggen over de or ganisatie van het onderzoek in de zaak- Eichmann en het doel van mijn bezoek aan Nederland, „aldus de heer Abraham Selinger, hoofd van het Israëlische bureau 0-6, dat werkt aan het voorlopige onder zoek tegen Eichmann, die zich twee dagen in Amsterdam heeft schuil gehouden. Gis teravond vertelde hij echter tijdens een persconferentie in Amsterdam, dat hij speciaal materiaal zoekt. We vergaren zo veel mogelijk documentatiemateriaal, zei hij. „De basis voor ons werk ligt in de landen waar Eichmann zijn misdaden heeft bedreven", zei de heer Selinger. „En daarom ben ik dus ook hier", waaraan hij toevoegde dat hij toestemming had ont vangen om hiervan mededeling te doen, omdat zijn missie geen geheim karakter heeft. Diplomatiek De heer Selinger wenste niet uitvoerig in te gaan op de vele vragen die de jour nalisten hem stelden. In zijn beantwoor ding was hij steeds summier en vooral diplomatiek. Op de vraag of hij meteen naar Israel terugkeert, of mogelijk nog andere landen zal bezoeken, antwoordde hij: „Hoogst waarschijnlijk". Hij zei dat het niet zijn taak was Nederlanders als getuigen voor het proces uit te nodigen, doch hij acht zulks mogelijk. Hij zei niet te hebben ge holpen bij de opsporing van Eichmann in Argentinië. „Wij werken aan de juridische bewijsvoering in de zaak-Eichmann," zo vertelde hij. „Op 6 juli ben ik uit Israel vertrokken om een zevental Europese lan den te bezoeken voor het vergaren van materiaal. Ik was een paar dagen in Pa- Advertentie ANTIEKE MEUBELEN houden waarde Grote voorraad antieke secretaires, rondt- mahonie tafels, ook uittrekbaar. met bla den. ladekasten, commodes, ook mahonie stoelen en fauteuils, tafeltjes enz. Restauratie van antieke meubelen curiositeiten enz „DE HERTEKOP" A. MUDDE Groot Heiligland 64 - Gasthuisvest 75 TEL. 12223 Zoals onlangs reeds is gemeld worden de uitkeringsbedragen ingevolge de Algemene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet verhoogd. De nieuwe bedragen gelden van 1 april 1960 af. Ingevolge de A.O.W. zullen de ongehuwden per jaar 1134,gaan ont vangen en de gehuwden 1794, Ingevolge de A.W.W. zullen de weduwen zonder kinderen per jaar 1512,krijgen en de weduwen met kinderen per jaar 2196,—. Voor wezen tot 10 jaar is het nieuwe bedrag op 486,vastgesteld, voor wezen van 10 tot 16 jaar op 732,en voor wezen van 16 jaar tot 27 jaar op 960,—. In deze bedragen is de compensatie voor de huur- en melkprijsstijging inbegrepen. De nieuwe uitkeringen betekenen voor de ongehuwden, die A.O.W.-pensioen genieten, een maandelijkse verhoging van 13,50 en voor de gehuwden 'n verhoging van 17,50. Weduwen zonder kinderen ontvangen f 15,50 meer en weduwen met kinderen 19,Voor wezen beneden 10 jaar be draagt de verhoging 4,per maand, voor wezen tussen 10 en 16 jaar 6,en voor wezen tussen 16 en 27 jaar 8, Van 1 april af is op deze verhogingen reeds een maandelijks voorschot gegeven. Deze voorschotten bedroegen voor onge huwde A.O.W.-trekkers 7,— per maand en voor gehuwden 11,Weduwen zonder kinderen ontvingen een voorschot van 9,en weduwen met kinderen 14, De voorschotten voor wezen tot 10 jaar, voor wezen van 10 tot 16 jaar en van 16 tot 27 jaar bedroegen respectievelijk 3.— 4.50 en 6,— per maand. De reeds ontvangen voorschotten zullen uiteraard in mindering worden gebracht bij de uitbetaling van de achterstallige uitkeringsbedragen. Het ligt in de bedoe ling dat de achterstallige bedragen in augustus worden uitbetaald. De heer Abraham Selinger tijdens zijn persconferentie in het gebouw van het Israëlisch consulaat te Amsterdam. rijs en in Londen, waar ik heb mogen snuf felen in de privé-collecties over oorlogs misdaden van dr. Wiener en van de heer I. Schneersohn. Woensdag kwam ik naar Amsterdam waar ik samenwerk met dr. L. de Jong van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie." De heer Selinger die de resultaten in Frankrijk en Groot- Brittannië „veel belovend" noemde had verlof gekregen van de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, onder wie het Rijksin stituut ressorteert. De archieven van het instituut in Amsterdam bevatten een uit gebreide collectie documenten uit de oor logsjaren 1940-'45. Des gevraagd verklaar de de politieman „Ik acht het zeer waar schijnlijk dat de deportatie van de Neder landse Joden een belangrijk onderdeel zal zijn van de tenlastelegging". Of er getui gen uit Nederland tijdens het proces zul len worden gehoord?, acht hij niet onmo gelijk." De heer Selinger vindt documen ten overigens belangrijker dan getuigen verklaringen. De getuigen zijn soms dood, soms onvindbaar en in de meeste geval len niet meer in staat de feiten zo nauw keurig aan te geven dat zij. juridisch houd baar zijn. Documenten uit die tijd zelf kunnen ons verder brengen." De ..speurtocht van de heer Selinger zal zich wellicht ook tot achter het ijzeren gordijn uitstrekken. De toestemming hier voor is aangevraagd. „Ik verwacht vooral materiaal uit Hongarije. In dat land zijn vele processen tegen oorlogsmisdadigers gevoerd en de kans is groot dat de naam Eichmann in de rechtszittingen naar voren is gekomen". Selinger, Pool van geboorte, was reeds in 1935 in het toenmalige Palestina in po litiedienst. In mei kreeg hij de organisatie in handen van het bureau 0-6. dat het pro- ces-Eichmann voorbereidt. Hij heeft Eich mann vele malen verhoord. Ik heb hem gevraagd veel te spreken en te schrijven en hij maakt daar een dankbaar gebruik van. De gesprekken worden weer op de band vastgelegd en daarna uitgewerkt en vertaald." De staf van het bureau 0-6 bestaat uit twintig man van wié de helft een technische afdeling vormt, die tot voornaamste taak heeft de binnenkomende documenten en gegevens te registreren en op een index te plaat sen. Voorts wordt er thans gewerkt om uit de 42 boekdelen tellende verslagen van de processen tegen oorlogsmisdadigers te Neurenberg de gedeelten te lichten die voor de zaak-Eichmann van belang zijn. Na de arrestatie van Eichmann hebben het bureau 0-6 tientallen brieven bereikt van mensen die gegevens verstrekten over de misdaden van Eichmann of die Eichmann persoonlijk hebben gekend. De heer Selinger gaf geen opheldering over de vraag of Eichmann in de oorlog Ne derland heeft bezocht, hoewel hij de indruk gaf daar een mening over te hebben. De Israëlische speurder verwacht niet dat het proces nog dit jaar kan beginnen. „Het wordt stellig wel voorjaar 1961.ê Van daag vertrekt de heer Selinger uit Neder land. „Misschien wel naar Israel," zei hij aanvankelijk met een raadselachtig glim lachje. Maar bij het afscheid voegde hij er aan toe: „Het is beter dat ik niet ver tel wat mijn reisplannen zijn. Tenslotte vroeg hij de journalisten hem met rust te laten. „Ik heb geen geheimen voor u, u mag alles weten en ik ben blij u ontmoet te hebben, maar laat u me ver der met rust. Ik ben hier om te werken omdat ik dat moet", zo eindigde hij de korte persconferentie, die hij speciaal had belegd om tijdens zijn verblijf van drie dagen in Nederland zo min mogelijk te worden gestoord. (Van onze Amsterdamse redacteur) Ruim 4000 arbeiders die werkzaam zijn bij de Nederlandse Dok - en Scheeps bouw Maatschappij (N.D.S.M.) te Am sterdam-noord zijn gisteren aangenaam verrast door de mededeling dat de directie heeft besloten met ingang van 1 januari aanstaande een 45-urige werkweek in te voeren met vrije zaterdag. Het besluit be hoeft nog goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars. OOK BIJ BARONIE Ook de directie van de n.v. Baronie Chocolade-, Bonbons en Suikerwerken te Alphen a/d Rijn deelt mede, dat haar streven is om per 1 februari 1961 over te gaan tot de invoering van de 45-urige werkweek, waarbij zatei-dags in het be drijf niet meer gewerkt behoeft te worden. (Van onze parlementaire redacteur) Het oosten van ons land verlangt een universiteit of technische hogeschool. En schedé, Arnhem, Zwolle en Deventer vech- schede, Arnhem, wolle en Deventer vech ten er om. Maar ook Zuid-Limburg maakt aanspraak op een universiteit. De Provin ciale Staten van Limburg hebben in januairieenstemmig een mot.ie aangenomen met de uitspraak, dat erin Zuid-Limburg 'n universiteit moet komen. Een flink aan tal leden van de Tweede Kamer heeft daarom gisteren een bezoek gebracht aan Maastricht, op uitnodiging van het pro vinciaal bestuur en het gemeentebestuur, om zich te oriënteren. De Commissaris der Koningin, dr. F. Houben, zette uiteen, dat men niet moet zeggen, dat Maas tricht, als plaats voor vestiging voor een universiteit (waarvoor reeds grond is ge- reserveerd) ligt in het uiterste puntje van Nederland. De stad is het centrum van een Duits-Nederlands-Belgisch industriege bied, dat met het wegvallen van de lands grenzen als gevolg van de Euromarkt steeds meer één geheel wordt. In dit industriebekken met 450.000 arbeidsplaat sen is het Nederlandstalige deel het volk rijkst en het sterkst groeiend. Daarom betogen de Zuid-Limburgers dat op het ontmoetingspunt van drie Eui'opese cul- tuiren, een instelling voor hoger onderwijs in Maastricht een strategische positie zou innemen. Een universiteit zou Maastricht als Nederlandstalige gesprekspartner op gelijke voet brengen met de akademische centra Luik en Aken. Maastricht met bijna 100.000 inwoners bezit 'n oude, eigen cultuur, waar een universiteit een natuux-- lijke voedingsbodem zou vinden. De Kamerleden vroegen o.m. hoeveel Limburgers thans in Luik en Aken stu- deren. Voor Luik is dat aantal nul. In Aken studeren 153 Limburgers. Van de studenten aan de technische hogeschool in Eindhoven is 25 pet. afkomstig uit Lim- bux-g. Er studeren ook Limbux-gers in Til burg en Nijmegen en van oudsher bezoekt ook een opmerkelijk groot aantal Limbur gers de universiteit in Groningen. Hoewel het werk van vele gereformeer de zendingsarbeiders in Indonesië de laat ste tijd nog ongestoord voortgang heeft gevonden, zijn er nu opnieuw moeilijkhe den gerezen. Deze houden naar de mening an ds. B. Richters, directeur van het ge reformeerde zendings centrum te Baarn verband met het zenden van de „Karei Doorman" naar Nieuw Guinea. „Opeens is er een kink in de kabel ge komen sinds het moment dat het bericht kwam dat de Karei Doorman" naar Nieuw Guinea zou worden gezonden. Uit de ge gevens, die ons bereiken is het verband beslist niet te loochenen. En zo zitten we in de zending met de brokken. En iedereen vraagt zich af: is dit een voorbode of zijn dit incidentele gevallen. We zijn op het thuisfront wel heel ver drietig over deze gang van zaken. We vra gen voorbede voor hen, die weg moeten en voor hen die mogen blijven, doch on der grote spanningen hun werk voortzet- ten". Aldus de directeur van het Gerefor meerd zendingscentrum. Advertentie Test zelf de grotere voordelen van de kleinere FIATS geruisloze motor, die ook boveru: 60 km snelheid nog fel en pittigij accelereert uitstekende wegligging, die* grote veiligheid bij hoge snelheid); garandeert tot in de finesses verzorgde ervj smaakvolle afwerking Sterk in prijs verlaagd! Thans ^JAT 500 f 3760.-S FIAT 600 f 4599.*] Haarlem: Wagenweg 72 Tel. 02500-14160 Bloemendaal: Bloemendaalseweg 52 Tel. 02500-54601 De ministers van Buitenlandse Zaken van de zes landen van de Eux-opese Ge meenschappen zullen maandag in Den Haag voor de derde maal bijeenkomen voor politiek overleg. De bijeenkomst be gint maandagochtend om half elf en wordt in de Trèveszaal gehouden. Evenmin als voor de voorgaande confe renties van deze aard is voor de bijeen komst van maandag een nauwkeurig ge schreven agenda opgesteld. Het is geen confex-entie waarop besluiten worden geno men. De ministex-s zullen van gedachten wisselen over actuele politieke px-oblemen. Reeds in de zomer van 1959 werd het denkbeeld geopperd, tot een nauwere samenwex-king bij het buitenlandse beleid van de zes landen te komen. Latex-, in november, besloten de ministei's van Buitenlandse Zaken van tijd tot tijd bijeen te komen voor politiek overleg, zonder dat deze bijeenkomsten een institutioneel ka rakter zouden krijgen. Deze conferenties zijn geen bijeenkom-' sten van de raad van ministers van de Europese gemeenschappen. Aan de conferentie van maandag, die een stx-ikt geheim karakter draagt, wordt behalve door de Nedexdandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, deelgeno men door diens ambtgenoten uit België, de Duitse bondsx-epubliek, Frankrijk Ita lië en Luxemburg, respectievelijk de he ren Wigny, Von Brentano, Couve de Mr- ville, Segni en Schaus. (Van onze Haagse redacteur) De vergroting van het Nederlands sui- kercontigent dat in de Verenigde Sta ten kan worden ingevoerd zal waarschijn lijk bijzonder weinig effect hebben op de Nederlandse suikermarkt. Het is namelijk de bedoeling van de Amerikanen, dat de ruim zesduizend ton welke thans meer kan worden ingevoerd in de eerste plaats in de vorm van ruwe suiker wordt ge leverd. Daarover beschikt men echter in Nederland niet, omdat dat stadium zich in het raffinageproces van bietsuiker niet voordoet. Zouden de Verenigde Staten echter be doelen dat Nederland uit ingevoerd sui- kerriet ruwe suiker levert, dan is de kans groot dat zij indirect toch Cubaanse suikei ontvangen omdat de Nederlandse suikerindustrie rietsuiker uiteraard moet invoeren en Cuba na het vrijkomen van de oogsten welke anders naar de Verenig de Staten worden verscheept een domine rende positie op de wereldmarkt zal gaan innemen. In het geheel van de Nedexdandse sui kermarkt betekent de vergroting van het Amerikaanse contingent trouwens heel weinig. Nederland zelf consumeert 460.000 ton bietsuiker, waax-aan sinds het vorige jaar een klein overschot bestaat. Daar naast wordt voor veredelingsdoeleinden rietsuiker ingevoerd. Maar de hoeveelheid, die in 1958 nog 200.000 ton met een waarde van 66 miljoen gulden bedroeg was in 1959 tot de helft teruggelopen met een waarde Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand en hoofdarbeiders, zoals dat maandelijks door het Centx-aal Bureau voor de Statis tiek wordt samengesteld op basis 1951 100, onderging van medio mei tot medio juni geen wijziging. Het indexcijfer inclu sief A.O.W. bleef staan op 126 en het in dexcijfer exclusief A.O.W. op 121. Binnen de sector voeding daalden de indexcijfers voor aardappelen en voor groenten, terwijl voorts een prijsdaling werd waargenomen voor eieren. Het in dexcijfer voor fruit vertoonde een stijging. van 28 miljoen gulden. Daarnaast werd nog een kleine hoeveelheid, eveneens voor verwerking bestemde gekristallëerde sui ker geïmporteerd, ongeveer 48.000 ton met een waarde van een kleine twintig miljoen gulden. De uitvoer van gekristal- leerde suiker bedroeg in 1958 16.000 en in 1959 23.000 ton met een waarde van zeven miljoen onderscheidelijk negen miljoen gulden. Het aandeel van de export naar Amerika daarin schommelde om de 3500 ton met een waarde van ongeveer ander half miljoen gulden. Passagiers van het K.L.M.-lijnvliegtuig dat vx-ijdagmiddag van Schiphol naar Ka rachi vertrok, hebben zich tijdens deze reis geen ogenblik verveeld, want aan boord bevonden zich twee goochelaars, die in 1958 op het internationale goocheltoei-- nooi in Wenen ieder op hun eigen gebied de wereldtitel hebben verovex-d: dr. R. Poldei-man uit Baarn, en Eddy Taytel- baum uit Amsterdam, technisch tekenaar bij de genie, die wereldkampioen 1958 was in de kartomagie. Dit tweetal verbaasde reeds vóór het vertrek in de wachtkamer op Schiphol een aantal Amerikanen, die aanvankelijk ge ringschattend naar een kleine demonstra tie van vingervlugheid keken, maar zich al spoedig in opperste verbazing de ogen uitwreven. De beide goochelaars gaan een tournee van een maand maken. Op hun program ma staan voorstellingen in Kax-achi, Tokio, Biak, Bangkok, Colombo en Dharan. In Bialc zullen zij optreden voor de Neder- landse strijdkrachten op Nieuw-Guinea. Het 12-jarige meisje Rie van den Deyl was gistermiddag in Den Haag met haar 13-jarige broertje in de bosjes langs de Brusselselaan gaan spelen. De kinderen hadden 'n kuil met planken afgedekt. Om de aldus ontstane „hut" te verlichten, stak zij van huis meegenomen petroleum in een bakje in brand. Toen dit bakje om viel vatten de kleren van het meisje vlam. Gillend rende zij door het bos, waar twee mannen haar opvingen en de vlam men doofden. Het kind had toen al brand wonden over het gehele lichaam opge lopen. Het is in een ziekenhuis opgenomen. Uitvoerend orgaan nodig Op de ministersvergadering van de Eco nomische en Sociale Raad van de Ver enigde Naties heeft de Nederlandse minis ter van Buitenlandse Zaken, mr. J. Luns, verklaard dat een centx-aal uitvoerend or gaan noodzakelijk was. Hij zei dat de ad ministratieve commissie voor coöx-dinatie zich tot een dergelijk orgaan zou moeten ontwikkelen. Maar op het ogenblik heeft ieder lid van die commissie het recht van veto. Een centx-ale uitvoerende raad kan slechts doelmatig zijn, indien macht kan worden uitgeoefend over ieder lid, dat wil zeggen, indien beslissingen kunnen worden genomen met een meerderheid van stem men. Mx\ Luns spx-ak tijdens het debat over de ontwikkeling en de coördinatie van de programma's en activiteiten van de Vei-- enigde Naties en de gespecialiseerde com missies op het gebied van de economie, dé sociale toestanden en de rechten* van de mens. De minister voegde hiex-aan toe dat er zich naar de mening van de Ne derlandse regering in de toekomst twee vraagstukken van fundamenteel belang zullen voordoen die in wezen eenvoudig zijn, te weten 1. De versterking van het gezag van het uitvoerend ox-gaan, 2. De oprichting van een doelmatig, quasi parle mentair, d.i. inter-gouvernementeel con trole-apparaat. GROTE KUNSTPRIJS VAN NOORDRIJN-WESTFALEN De jaarlijkse grote kunstprijs voor ar chitectuur, litteratuur, schilderkunst, beeldhouwkunst en muziek van totaal 50.000 mark van de Westduitse staat Noordrijn-Westfalen is dit jaar toegekend aan de Amerikaanse ax-chitect Walter Gro- pius, de schrijver Friedrich Geox-g Jünger. de schilder px-of. Joseph Fassbender, de beeldhouwer prof. Alfred Lörcher en de componist Alois Zommerman. Penning voor helpers. Ruim negen duizend personen, arbeiders van de N.D.S.M. en andere bedrijven, militairen, gemeente-ambtenaren, helpers van het Rode Kruis zullen een penning ontvangen ter herinnering aan de door hen verleende hulp bij de watersnood in Tuindorp-Oost- zaan. Het gemeentebestuur van Amster dam heeft deze penning laten slaan naar een ontwerp van de beeldhouwer L. P. J. Bx-aat uit Amsterdam. De penning zal wor den toegezonden aan allen, die direct bij de hulpverlening betrokken zijn geweest. Bio-vakantieoord. De in de Neder landse bioscopen gehouden collecten voor de stichting Bio-Vakantieoord hebben het vox-ige jaar ruim een half miljoen gulden opgebracht. Hierdoor konden van 3 januai-i tot en met 29 december 1959 795 kinderen gedux-ende totaal 31.953 dagen worden verpleegd. De indicaties van de opgenomen kinderen waren voor het grootste deel algemene lichaamszwakte en onvoldoende lichamelijke ontwikkeling (43 8 pet.), vooxis nervositas (23,9 pet.) en sociale redenen (24,9 pet.). Trog wordt gevuld. Een sedert 1945 voor de scheepvaax-t zeer lastige plek in de Nieuwe Waterweg zal in de komende maanden worden weggewerkt. Het betreft hier het opvullen van de „trog" bij Maas sluis, een bijzonder diep gat dat in de x-ivierbodem is geschuurd nadat in het laatste halfjaar van de oorlog de Duitsers daar schepen tot zinken brachten ter af sluiting van het vaarwater. Door de ver anderde stromingen tussen deze tot zinken gebx-achte schepen is dit diepe gat ont staan. Het is 35 meter diep en zal nu met grind worden opgevuld. Weer met vakantie. Burgemeester Van Hall van Amsterdam is per trein naar Zwitserland vertrokken, waar hij zijn vakantie zal voortzetten. Maandag keerde hij van zijn Italiaanse vakantie in de hoofdstad tex-ug wegens het regeringsbe sluit om aan de bouw van de Coentunnel voox-rang te verlenen boven de IJtunnel. Etherpiraat. Opsporingsambtenaren van de PTT hebben in samenwerking met de gemeentepolitie te OpeincTe (Fr.) de clandestiene zender „De zingende boei-" op gespoord en in beslag genomen. Pi-oces- verbaal werd ongemaakt tegen een 17- jarige fabrieksai-beidex-. In ternationale hulp. In 1959 zijn 186 Nederlandei-s uitgezonden voor het ver- lenen van technische hulp aan andere lan den. Deze uitzendingen zijn tot stand ge komen door bemiddeling van het Bureau voor Internationale Technische Hulp in Den Haag en werden betaald door buiten landse regeringen, semi-ovex-heidsinstel- lingen of particuliere werkgevers. Daar naast zijn ter uitvoering van het Neder landse hulppi-ogi-amma eveneens veel des kundigen uitgezonden: totaal 55. Door be middeling van het bureau zijn vorig jaar 24 Nederlandse deskundigen, die na 1957 wegens de gebeurtenissen in Indonesië hadden moeten repatriëren, uitgezonden voor de sectoren van de tropische land bouw en de cultures. Advertentie AFGELOPEN Zuurbranden en heftige oprispingen! AFGELOPEN Deze speciaal bewerkte, onschadelijke maagtabletten heffen direct ai die narig heid opook dat nare zeuren de-vermoei ende gevoel in de maagstreek verdwijnt prompt en keert niet terug. U gaat met genoegen aan tafel en hebt weer lust m het leven. Ventroletten brengen blijvend* verbetering. Probeer direct een doosj* Ventroletten prijs f. 3.75; of neem een radicaalkuur (gelijk aan vier doosjes) prijs f. 12.-. Verkrijgbaar bij alle apotheken en drogisten. Vaikhoff's pharmaceutlsche fabriek Postbus '94 - Haarlem Verkoopkantoor; Fa H. ten Herke! N.V. Hilversum Het K.N.M.I. deelt mede: De laatste den 980 millibar op ongeveer 100 km. ten paar dagen sti-oomde rond een opvullende westen van Schotland. Een frontensvs- depx-essie bij Schotland enigszins onstabie- teem veroorzaakte reeds regen en lucht- le lucht van polaire ooi-sprong over de Britse eilanden naar het vasteland. Hier in kwamen op verschillende plaatsen buien voox-. Alleen langs de kust was het overwegend zonnig en bleef het op de meeste plaatsen droog. Langs de begren zing van de polaire lucht en de warme continentale lucht, welke zich boven Mid- de dag van het westen uit groter, den- en Oost-Eux-opa bevindt, tx-ok een sto ring, vex-gezeld van veel regen en onweer, van Noord-Italië naar de omgeving van Bexdijn. Inmiddels is een depx-essie," welke donderdagmorgen nog bij de oostkust van Canada lag, belangrijk in diepte toene mend, tamelijk snel naar het oosten ge trokken. Het centrum lag zaterdagmorgen met een luchtdrukwaarde van iets bene- teem drukdalingen in Ierland. Verwacht mag worden dat het depressiegebied zich zon dag over de Britse eilanden naar het vas teland zal uitbreiden en in ons land aan wakkerende winden uit zuidwest tot zuid en toenemende bewolking zal veroorzaken. De regenkansen wox-den in de loop van WEERRAPPORTEN buiten- Temperaturen en binnenlandheden morgen 1 uur. Neerslag: laatste 24 uur Zondag 17 juli Zon op 4.40 uur, onder 20.52 uur. Maan op 0.40 uur, onder 15.10 uur. Maandag 18 juli Zon op 4.41 uur, onder 20.50 uur. Maan op 1.09 uur, onder 16.11 uur. Maanstanden 23 juli 31 juli 19.31 uur 13.39 uur Nieuwe maan. Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 juli Hoog water 9.34 en 22.02 uur. Laag water 5.02 en 17.26 uur. Zondag 17 juli Hoog water 10.36 en 23.06 uur. Laag water 5.56 en 18.31 uur. Maandag 18 juli Hoog water 11.46 en uur. Laag water 7.02 en 19.42 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locax-no Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madx-id Lissabon onbewolkt onbewolkt licht bew. mist mist onbewolkt geheel bew. wzw zwaar bew. z w wzw zw zzw zzw zw 18 21 19 21 20 22 20 19 zwaar bew. o 24 zwaar bew. zo 22 geheel bew. windst. 21 regen windst. 19 zwaar bew. windst. 18 half bew. w 20 mist zzw 21 half bew. zzw 20 half bew. w 17 half bew. windst. 21 mist windst. 22 zwaar bew. windst. 20 zwaar bew. n 25 regen wnw 24 onbewolkt wzw 23 licht bew. wzw 22 mist windst. 19 zwaar bew. windst. 21 licht bew. windst. 20 regenbui w 26 half bew. windst. 23 onbewolkt windst. 32 half bew. windst. 31 half bew. no 28 onbewolkt n 31 onbewolkt nno 24 0 0 0 3 1 19 1 7 0 0 0 2 0,6 1 0 0 13 0 0,1 0 1 7 1 14 6 0 31 0,1 11 0 0 0 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2