Koningin bezocht Floriade Kort en bondig Na zonneschijn weer regen Nieuw-Guinea-raad wordt voorbereid GAMESPANTALONS GRETHA DE BRM Na twee jaar celstraf weer tien inbraken gepleegd Nederlandse zendelingen in Kongo ongedeerd Vijf doden in het verkeer Amsterdamse H. C. wilde niet voor t.v. Drie jaar celstraf geëist tegen Amsterdamse Caféhouder Eierprijzen weer op bevredigend peil Belhamels belaagden kamperende meisjes Driswerf hoera! 't Silver Stoepke Soldaat mislukte als handelaar in opium Baptisten huiswaarts via Groot-B rittannië Geen commentaar op verklaring van Th. Eerdmans Sukarno wil plan voor „bevrijding van Irian" Anderhalf jaar geëist tegen ontkennende inbreker Handel in marihuana Aardverschuiving bij Makassar, 20 doden Strafeen boek geven 50r boete en celstraf J ÜERDAG 21 JULI I960 Indien er geen belangrijke wijzigingen meer in de plannen komen, zal in de loop van 1961 de Nieuw-Guinea-raad een feit zijn. Deze mededeling deed de heer A Vesseur, hoofd van de afdeling decentra lisatie van de dienst van Binnenlandse Za ken, tijdens een interview voor de radio- omroep Nieuw-Guinea. De Nieuw-Guinea-raad zal de beschik king krijgen over een nieuw gebouw in Hollandia. Hiervoor zijn twee ontwerpen gemaakt die ter keuze naar Nederland ge zonden zijn. Vermoedelijk zal dit gebouw volgend jaar nog niet gereed zijn, zodat in afwachting hiervan een bestaand ge bouw, dat groot genoeg is om niet alleen de leden van de Nieuw-Guinea-raad te om vatten, maar ook om de te verwachten grote publieke belangstelling op te vangen, als voorlopig onderdak zal moeten funge ren. Over de voorbereidingen voor de instel ling van de Nieuw-Guinea-raad deelde de heer Vesseur mede, dat een aantal van elf ordonanties tot stand dient te komen nadat de wet op de wijziging van de be windsregeling de Kamers is gepasseerd. De voornaamste van deze ordonanties is de kiesordonnantie voor de Nieuw-Guinea- raad. Hierbij gaan de gedachten uit naar verkiezingen in 16 districten. In 14 daar van worden getrapte verkiezingen gehou den, in de twee overige rechtstreekse ver kiezingen. Daarnaast is er nog een tien tal rayons, waar de benoeming al dan niet op aanbevelingen zal geschieden. Deze gedachten worden op het ogenblik verder uitgewerkt in een kiesordonnantie, waaraan met man en macht wordt ge werkt. Op het ogenblik worden in alle af delingshoofdplaatsen vergaderingen gehou den door de resident met onderafdelings hoofden. Op deze vergaderingen wordt in hoofdzaak gesproken en dit geldt voor alle districten waar verkiezingen zullen worden gehouden welke methode ge volgd zal moeten worden om op de snelste wijze verkiezingslijsten samen te stellen. Dit samenstellen van de verkiezingslijsten gaat gepaard met een intensieve voor lichting aan de bevolking, die, met uit zondering van de Schouteneilanden waar de verkiezingen voor de bestaande streek- raad zijn geweest, voor het eerst aan ver kiezingen zal deelnemen. Met het opmaken van deze kiezerslijsten zullen enkele maanden gemoeid zijn. Ge hoopt wordt, dat alle lijsten op 1 decem ber van dit jaar gereed zullen zijn. In de stedelijke centra Hollandia en Manok- wari zal rechtstreeks worden gekozen. In de andere kiesdistricten zal het getrapte verkiezingsstelsel worden toegepast door middel van kiesmannen. Advertentie SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7-9 Haarlem Telefoon 15116 100% service Voor de rechtbang in Arnhem heeft te rechtgestaan een 28-jarige koopman uit Nijmegen, die al negen keer was veroor deeld en net weer in de maatschappij te rug was, voor een nieuwe reeks inbraken. Ditmaal had hij zich tezamen met. een even oude collega uit Arnhem, die volgens het justitieel rapport niet meer te reclas- seren is, te verantwoorden. De Nijmegenaar, die kortgeleden een gevangenisstraf van twee jaar had uitge zeten voor meer dan twintig inbraken, pleegde er ditmaal binnen een paar maan den tien en ook twee autodiefstallen. De Arnhemmer verkocht de wagens op de Tilburgse en Apeldoornse automarkt. De opbrengst werd gelijkelijk verdeeld, even als de buit 800) van een brandkastdief- stal. De officier van Justitie herinnerde er aan, dat de Nijmegenaar hem, toen hij de vorige keer terechtstond, had bezworen een nieuw leven te zullen beginnen. Nau welijks vrij pleegde hij echter opnieuw tien inbraken. De officier eiste nu drie jaar gevangenisstraf en tegen de Arnhem mer twee jaar. De aartsbisschop van Leopoldstad, mgr. Scalais, heeft de Nederlandse ambassa deur in Kongo, jhr. E. Boreel, meegedeeld dat alle Nederlandse missionarissen in Kongo zich in goede welstand bevinden, aldus is van een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag vernomen. Een tiental Nederlandse paters uit Ba- sankoesoe is via Leopoldstad naar Euro pa vertrokken. De missionarissen uit Gombe en Matadi zijn per hefschroefvlieg- tuig naar Leopoldstad gebracht, aldus de woordvoerder. Bij de zendingscommissie van de Bap tisten Unie is bericht ontvangen dat de Nederlandse Baptisten zendelingen, die werkzaam zijn te Irema in Kongo met hun gezinnen op de terugweg zijn naar Euro pa. Gedeeltelijk bevinden zij zich reeds op weg naar Engeland. Deze terugkeer geschiedt in overleg met het Britse Baptistenzendingsgenootschap, waarvan vrijwel alle zendelingen uit de Kongo terugkeren, wegens de heersende chaos en voedselschaarste. De Nederland se Baptisten zendingscommissie werkte nauw samen met het Britse genootschap in Kongo. Advertentie Een automobilist uit Zeist, die volgens de politie onder invloed van sterke drank verkeerde, heeft daar op de Bunnikseweg een scooter, waarop twee personen zaten, aangereden en tientallen meters meege sleurd. De 21-jarige duopassagier H.R. uit Utrecht was op slag dood. De bestuurder, de 25-jarige L.W., even eens uit Utrecht, werd zeer ernstig ge wond. In Assen is de 64-jarige motorrijder F. Sikkens om het leven gekomen toen hij langs de Drentse Hoofdvaart in Assen tegen een vrachtauto reed. Hij reed achter een auto die plotseling stopte, zodat hij moest uitwijken naar links. Hij botste toen tegen de vrachtauto, die uit tegen gestelde richting kwam. In een ziekenhuis in Den Haag is het vijftienjarige Zweedse meisje Christina Castegren uit Eskilstuna overleden. Het meisje werd dinsdagmiddag op de Sche ven ingseweg in Den Haag door een tram aangereden toen zij plotseling de tram baan overstak. Zij kreeg diepe vleeswon den aan een been die zich aanvankelijk niet zo ernstig lieten aanzien. Zij is echter overleden nadat zich complicaties had den voorgedaan. Het meisje was met va kantie in ons land in gezelschap van een vriendin en de ouders daarvan. In Wij he is in de nacht van woensdag op donderdag de 32-jarige heer H. Veldhuis uit Raai te bij een auto-ongeval om het leven gekomen. Omwonenden hoorden een harde klap en vonden het wrak van een personenauto tegen een boom. De heer Veldhuis werd dood achter het stuur aangetroffen. De 32-jarige B. Bloom uit Geldermalsen is om het leven gekomen toen de vracht auto waarin hij op de autoweg tussen Hamburg en Bremen van achteren op een Duitse vrachtwagen inreed. De bestuurder van de Nederlandse vrachtauto, de 23- jarige G. van Asch uit Geldermalsen werd door de botsing op straat geslingerd. Hij liep geen ernstig letsel op. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het bestuur van de federatie van Neder landse journalisten heeft besloten de zaak van de zich door de Amsterdamse politie onheus bejegend gevoelende verslaggevers voor te leggen aan prof. G..E Langemeijer, voorzitter van de Staatscommissie Justi- tie-Politie-Pers, met het verzoek een nieuw onderzoek te doen instellen. Deze medede ling heeft de voorzitter van de vereniging ..De Amsterdamse Pers", de heer Theo Eerdmans, gisteravond gedaan in een uit zending van het N.T.S.-journaal, waarin hem was verzocht naar aanleiding van het briefje van de hoofdcommissaris vol gens hetwelk de betrokken agenten geen verwijt kan worden gemaakt, commentaar te geven. Des middags had de tv-verslaggever Bouke Poelstra aan hoofdcommissaris Van der Molen meegedeeld, dat deze uitzending zou plaats hebben. Hij verzocht de politie functionaris er een commentaar aan toe te voegen. De hoofdcommissaris zegde zijn medewerking toe, mits hij tevoren kennis zou kunnen nemen van hetgeen de heer Eerdmans wilde zeggen. Aldus geschied de. Gistermiddag werd een opname ge maakt van Theo Eerdmans. Vervolgens haastte de reportageploeg zich naar de hoofdcommissaris, die de tekst van het dooi de heer Eerdmans gesprokene te zien kreeg. Tot grote teleurstelling van de tv- mensen zei hij, toch maar te zullen afzien van het gesprek. De N.T.S.-verslaggever heeft in de tv- uitzending medegedeeld, dat de tekst van de verklaring van de heer Eerdmans was voorgelegd aan de hoofdcommissaris, die daarop weigerde commentaar te leveren. Koningin Juliana heeft gisteren een offi cieel bezoek aan de Floriade in Rotterdam gebracht. Na de twee uren durende rond gang gaf de vorstin tegenover dr. A. J. Verhage, algemeen voorzitter van de Flo riade, te kennen, dat zij buitengewoon ge troffen was door de bijzonder aardige ma nier waarop dé Rotterdamse politie het pu bliek en met name de vele kinderen op het tentoonstellingsterrein in toom wist te houden. De Koningin was om vier uur bij het tentoonstellingsterrein aangekomen. Zij werd begroet door de waarnemende com missaris. der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mevrouw mr. Chr. A. de Ruyter-De Zeeuw, de burgemeester van Rotterdam en de algemeen voorzitter van de Floriade. Daarna begon de rondgang. Zeer .veel belangstelling had de vorstin voor de tomatenkas. De heer M. Prins, voorzitter van het Céritraal Bureau voor Tuinbouwveilingen in Nederland, gaf haar een interessante toelichting op de kweek van tomaten uit de wilde rassen en de bestrijding van ziekten. Via het champig nonhuis ging hét gezelschap over de brug langs het Ahoy-gebouw naar de kas van het proefstation Aalsmeer, waarna een be zoek werd gebracht aan de bloemschikde monstraties. Vluchtig bezocht de Koningin de anjer- en fresiakas en toen maakten zij en haar gevolg de overtocht naar het parkgedeelte van de Floriade per kabel- Tijdens haar bezoek aan de Floriade maakte de Koningin met de kabelbaan een tocht over het terrein. Naast haar de algemeen voorzitter van het Floria- de-bestuur, dr. A. J. Verhage. baan. Daar werd in de Koningshof een korte rondgang gemaakt, waarna de tocht in een Floriadetx-eintje werd voortgezet. Omstreeks zes uur in de middag eindig de het koninklijke bezoek. Namens het be stuur van de Floriade bood dr. Verhage een grote mand met bloemen, fruit en groenten aan. DJAKARTA (Reuter, AFP) President Sukarno van Indonesië he.eft woensdag een commissie ingesteld, die tot taak heeft een plan op te stellen voor de „bevrijding van West-Irian", aldus meldt „Antara". In de Indonesische opperste adviesraad, het „privé-kabinet" van Sukarno, worden thans uitvoerige besprekingen gehouden over het vraagstuk West-Nieuw Guinea. De derde zitting van deze adviesraad in dit jaar is dinsdag geopend met een ver slag van de minister van buitenlandse zaken, dr. Subandrio. De vergadering werd gepresideerd door Sukarno. De procureur-generaal bij het gerechts hof in Den Haag heeft anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist tegen een 35-jarige Haagse bankwerker wegens een inbraak, gepleegd in de nacht van 23 op 24 juli 1959 in een machinefabriek aan de Wete ringkade in Den Haag. De bankwerker ont kent hardnekkig zich aan het plegen van deze inbraak te hebben schuldig gemaakt. De rechtbank had hem vrijgesproken, maar de officier van Justitie tekende te gen dit vonnis beroep aan. Vrijwel het enige bewijs, dat men tegen de verdachte heeft, is de verklaring van een 34-jarige voormalige kameraad, die de dag na de inbraak werd gearresteerd. Na vier dagen langdurig te zijn verhoord wees hij de bankwerker aan als zijn me dedader. De bankwerker verklaart echter dat zijn voormalige kameraad duistere motieven heeft om hem ten onrechte in deze zaak te betrekken. Onder meer zou hij willen voorkomen dat de justitie aan neemt dat hij de inbraak alleen gepleegd heeft en dat hij de buit ergens verstopt heeft. Uit de met snijbranders opengesne den brandkast van de fabriek verdween namelijk een geldkistje met 3.000. De bankwerker was in de nacht van 31 maart op heterdaad betrapt tijdens een in braak bij V. en D. in Den Haag. De man bekende later ook een inbraak in februari 1959 in hetzelfde warenhuis te hebben ge pleegd, waarbij hij voor veertigduizend gulden aan horloges buitmaakte. Tijdens het verhoor op het hoofdbureau van politie zou de bankwerker toegegeven hebben de mede-dader te zijn geweest van de in braak in de machinefabriek, waarvan hij inmiddels was vrijgesproken. „Het geld heb ik opgemaakt met vriendjes," zo zou hij hebben verklaard. Voor het gerechts hof ontkende de verdachte dat deze uitla ting betrekking had gehad op de buit van de inbraak in de machinefabriek. Zijn ver dediger, mr. J. A. Schuring, wees het hof erop dat men van deze geroutineerde ver dachte een dergelijke domheid ook niet kan aannemen. Hij wist immers dat de officier van Justitie van het vrijsprekend vonnis in beroep was gegaan. Het hof zal op 1 augustus arrest wijzen. Op 30 augustus zal de bankwerker zich tegenover de Haagse rechtbank hebben te verantwoorden voor de inbraken bij V. en D. De rechtbank te Amsterdam heeft een aantal marihuanazaken behandeld, waarbij vier personen, onder wie een Surinamer en een Afrikaan, waren betrokken. Tegen een 51-jarige Amsterdamse caféhouder eiste de officier van Justitie wegens het opzettelijk aanwezig hebben van marihuana een gevangenisstraf van drie jaar en ver nietiging van de bij hem in beslaggenomen pakjes marihuana. Een 27-jarige Suri naamse zeeman hoorde wegens het in zijn bezit hebben van een hoeveelheid hennep een gevangenisstraf van zes maanden eisen. Tegen een 31-jarige Arfikaanse zeeman uit Freetown eiste de officier van Justitie eveneens zes maanden gevangenisstraf we gens het aanwezig hebben van een pakket hennep. Een 37-jarige classificeerder, aan wie hetzelfde was ten laste gelegd, hoorde een jaqr gevangenisstraf tegen zich eisen. Bij de caféhouder waren, verborgen on der een olievat op een binnenplaats, drie pakken marihuana gevonden door recher cheurs. De caféhouder verklaarde voor de rechtbank niet te weten hoe die pakjes daar waren gekomen. Hij had nooit ge merkt dat er in zijn café marihuana werd verhandeld. Maar de officier van Justitie geloofde daar niets van. De caféhouder werd reeds geruime tijd verdacht en de recherche had zijn café geruime tijd in het oog gehouden. De voorzitter van het produktschap voor Pluimvee en eieren, de heer H. H. Garrelds, heeft woensdagmiddag in de openbare ver gadering van het produktschap in Utrecht medegedeeld, dat de eierprijzen sinds 1 juni weer op een bevredigend peil liggen. Voor het eerst sinds december van het vorig jaar is de grens van 2 per kilogram weer ge passeerd. De heer Garrelds dankt de stij ging van de eierprijzen onder meer aan de teruggang van de Duitse produktie en aan het koele weer. Tot nu toe is de Nederlandse aanvoer iets groter geweest dan die van verleden jaar. De heer Garrelds zei, dat nu echter een keerpunt is bereikt, aangezien er in het begin van het broedseizoen minder eieren zijn ingelegd dan een jaar daarvoor, zodat de aanvoer van kleine eieren gelegd door jonge hennen niet zo groot zal zijn. Van november tot en met april zijn in Neder land 73.6 miljoen eieren ingelegd, 81.2 per cent van de hoeveelheid van het vorige broedseizoen. De totale produktie van 1960 zal waar schijnlijk weinig afwijken van die van 1959. De afzet op de binnenlandse markt was beter dan in 1959. De heer Garrelds meent, dat dit een gevolg is van de lagere prijzen. DJAKARTA (AFP) In een dorp bij Makassar zijn ten minste twintig mensen levend begraven bij recente grond aard verschuiving, die veroorzaakt werd door een aardbeving, zo is donderdag in Dja karta bekendgemaakt. Gezegd werd, dat na deze aardbeving een rivier in dit ge bied buiten haar oevers trad, waardoor over een gebied van 180P hectaren de rijst oogsten werden vernietigd. Voor de politierechter te Assen hebben vier jongens van 16 tot 19 jaar uit Drou- wen terechtgestaan, die enkele weken gele den na cafébezoek besloten een kijkje te gaan nemen bij een kampeerhuisje, waar een vijftal meisjes van buiten de provincie Drente de vakantie doorgebracht. Zij maakten de meisjes doodsbang met hun liederlijke taal en probeerden het huisje binnen te komen. Een van de meis jes was zo beangst geweest, dat zij voor een zenuwschok moest worden behandeld. De hoofdschuldige van deze baldadigheid werd veroordeeld tot 6 weken gevangenis straf, waarvan vier voorwaardelijk. De anderen kregen vier weken, waarvan drie voorwaardelijk. Allen moeten voorts 50 gul den boete betalen. Als bijzondere voor- voorwaarde werd bovendien gesteld, dat de jongens de meisjes ieder een boek over de provincie Drente moeten geven. Gisteravond om zes uur is Prinses Beatrix van haar achtdaagse privèbe- zoek aan Genève met een lijntoestel van de KLM op Schiphol teruggekeerd. Zij werd vergezeld door haar particu lier secretaresse, mejuffrouw M. C. C. Wijnen, en door twee vriendinnen. Een hof auto bracht de Prinses van Schiphol naar paleis Soestdijk. De Prinses met een van haar vriendinnen. Advertentie voor de geslaagde zoon of dochter. Een beloning voor al die inspanning komt hem (haar) zeker toe. Moeilijk? Wel nee! wij zijn er toch om al hun lievelings- wensen van horlo ge tot sieraad te vervullen. Gaat u maar eens kijken bij het huis met het carillon. Grote Houtstraat 49 Telefoon 20049 J. P. Boele overleden. Op 74-jarige leeftijd is in zijn woning te Bolnes onver wacht overleden de heer J. P. Boele, in leven oudste directeur van de N.V. Boele's Scheepswerven en Machinefabrieken te Bolnes. Hij was tevens president-commis saris van de Van der SchuytVan den BoomStanfries Rederij n.v. te Rotterdam en commissaris van Bernoski's verffaibrie- ken eveneens te Rotterdam. Herbegrafenis. Tussen 8 en 18 augus tus zullen op de centrale begraafplaats van de oorlogsgravenstichting te Loenen (Ve- luwe) 70 Nederlandse oorlogsslachtoffers herbegraven worden. Deze slachtoffers, die in Duitse concentratiekampen om het le ven kwamen, werden in nauwe samenwer king met de Franse opgravingsmissie ge ïdentificeerd. Zij zijn hoofdzakelijk afkom stig uit de massagraven van de buiten commando's Husum en Sandbostel van het concentratiekamp Neuengamme. Wegverbetering. De rijkswaterstaat heeft de asfalt-betonverharding met kant opsluiting op een gedeelte van de rijksweg 29 (Hoevelaken-Apeldoorn-Deventer) in de gemeente Apeldoorn aanbesteed. De hoog ste inschrijf ster was de firma Van der Moei en Hermes in Alkmaar met 1-443.500, de laagste de firma Zanen in Heemstede met 1.226.700. Voor vluchtelingen uit Kongo. De Belgische ambassade verzoekt mee te delen, dat in Nederland wonende Belgen aan de vluchtelingen uit Kongo hulp kun nen verlenen door een bijdrage te storten op gironummer 5710 van het Vluchtelin- genfonds der Belgische ambassade, An- dries Bickerweg lc te Den Haag. De gel den gaan naar het nationaal comité voor Kongo dat te Brussel is opgericht. Luchthaven Rotterdam. In het eerste halfjaar van 1960 passeerden 63.670 pas- sageirs de controle van de luchthaven Rot terdam. In de overeenkomstige periode van 1959 bedroeg dit aantal 22.420. Daarbij komen in 1960 nog 4938 transitopassagiers. Via de heliport werden 2.018 passagiers vervoerd, in 1959 1636. Ook het vrachtver voer neemt steeds toe. In 1959 werd tot en met juni 1.728.339 kg vervoerd, in 1960 was dit 3.335.541 kg. Doornspijk wil niet opgeheven wor den. Het actiecomité Doornspijk heeft in Arnhem aan de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, mr. H. W. Bloemers, een nota overhandigd, waarin wordt geprotesteeerd tegen de herindeling van gemeenten op de Noord-West-Veluwe, speciaal tegen het opheffen van de ge meente Doornspijk. Vernielzuchtige Duitsers. Drie Duitse zeelieden hebben, lichtelijk onder invloed van alcohol, in Pernis vernielingen aange richt. Zij wierpen een verkeerspaal omver, rukten een autospiegel af en gooiden een personenauto omver. Daardoor liep de wa gen aanzienlijke schade op. Het drietal, dat uit Lübeck afkomstig is, werd door de politie ingerekend. Hun grootmoeder bestolen. De recht bank te Rotterdam heeft een 26-jarige schilder uit de Maasstad veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf en zijn 23-jarige broer tot dezelfde straf, maar dan met drie maanden voorwaardelijk. Zij had den van hun 78-jarige grootmoeder 400 en een spaarbankboekje gestolen. Naar zieke dochter. Uitgeleide gedaan door vele buurtgenoten is de 68-jarige me vrouw D. van Bockel-Walther uit de Am sterdamse Jordaan woensdagavond met een K.L.M.-machine naar Vancouver ver trokken, waar haar geëmigreerde dochter vrijdag een ernstige hartoperatie moet on dergaan. Het noodfonds „Wij komen" heeft de reis gefinancierd. Een maand gevangenisstraf voorwaar delijk en zestig gulden boete heeft de krijgsraad in Den Haag opgelegd aan een soldaat uit Volendam wegens het in bezit hebben van opium. Toen hij in Tilburg was gelegerd had een van zijn kameraden hem voorgesteld een voordelig handeltje te drijven in opium. De soldaat zou er wel aan kunnen komen omdat hij voor zijn vader geregeld vis moest brengen in Rotterdam. Inderdaad wist hij van een Rotterdamse marktkoopman 3000 milli gram opium los te krijgen, deels ruw, deels gezuiverd, waai-voor hij veertien gul den betaalde. Voordat hij iets met het verdovende middel had kunnen doen werd het echter door de Koninklijke Marechaus see ontdekt bij een onderzoek in de kazer ne naar aanleiding van daar gepleegde diefstallen. „U bent flink beetgenomen door die koopman" merkte de president van de krijgsraad. Die partij opium was maar vier gulden waard." De soldaat dacht dat opium heel kostbaar was en daarom had hij veertien gulden nog goed koop gevonden. WEERRAPPORTEN Temperaturen: bulten» en binnenlandheden» morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur Het K.N.M.I. deelt mede: Achter de randstoring, die woensdag veel buien ver oorzaakte, breidde zich een rug van hoge luchtdruk over onze streken uit, waar door tegelijkertijd een gebied met opkla ringen meekwam. Hierachter volgt een oceaanfront met een regenzone, die intus- i tot de Ierse Zee is doorgedrongen. Verwacht wordt dat dit front donderdag- 5e Bilt avond de Nederlandse kust bereikt. Mor- Twente gen zal na de frontpassage de wind naar Eindhoven zuidwest tot west draaien en maritieme Zd-Limburg geheel bew. wnw lucht blijven aanvoeren waarin, naast op- Helsinki licht bew. w klaringen, ook weer enkele buien voorko- Stockholm zwaar new n men. De temperaturen bereiken ongeveer Kopenhagen licht bPW- wnw j j j Aberdeen dezelfde waarden als vandaag. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde zwaar bew. no 18 zwaar bew. zzo 19 regenbui windst. 19 onbewolkt windst. 18 half bew. windst. 19 zwaar bew. windst. 19 zwaar bew. ono Vrijdag 22 juli Zon op 4.46 uur, onder 20.46 uur. Maan op 3.49 uur, onder 19.35 uur. Maanstanden 23 juli 19.31 uur Nieuwe maan. 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 21 juli Hoog water 2.13 en 14.40 uur. Laag water 10.07 en 22.34 uur. Vrijdag 22 juli Hoog water 2.53 en 15.18 uur. Laag water 10.50 en 23.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Lissabon 20 20 22 19 20 16 18 zwaar bew. z zwaar bew. zzw zwaar bew. windst. 17 zwaar bew. wzw 19 zwaar bew. wnw 19 licht bew. w 22 onbewolkt zw 23 onbewolkt windst. 21 licht bew. nnw 26 geheel bew n 24 zwaar bew. zw 24 regen w 17 licht bew. zzw 22 onbewolkt windst. 22 onbewolkt no 26 zwaar bew wnw 26 regen windst. 18 onbewolkt ozo 35 onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt windst. 33 no 27 n 32 nnw 31 0,4 0,2 0,5 4 2 6 0,1 12 6 1 0,2 0,3 0 8 1 0,1 0 0,1 0 0 0 0,6 10 1 0 37 0 19 0 0 0 0 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2