Parijs vreest weerslag in Franse Gemeenschap Nieuwe dreiging boven Kongo's politieke en economische ruine r Situatie verziekt door haat en paniek bij blank en zwart WERELDNIEUWS Europees spook Frame ambassadeur naar Leopoldstad ENGEL DONDERDAG 21 JULI 1960 3 Van dag tot dag Voor parelwitte tanden Bestrijdt tandbederf Was Pratt dronken toen hij op Verwoerd schoot? Uitbarsting van de Etna België herdenkt somber de bevrijdingsdag Twintigduizend Belgen uit Kongo teruggekeerd Critiek op herdenking van aanslag op Hitier èJp de ^^raatótoel Gaat u met vakantie? Daily Telegraph begint met zondagsblad Het is wei. jammer dat de Europese Ministerraad weer geen beslissing heeft kunnen nemen over de oprichting van een Europese universiteit. Het zijn vooral de Fransen die nog al wat bezwaren te berde brengen, omdat zij vrezen dat een dergelijk instituut de betekenis van de Europese Gemeenschappen nu ook op het typisch nationale gebied van het onderwijs zou vergroten. Maar ook bestaat er angst dat een Europese universiteit belangrijke geleerden aan de nationale instellingen van hoger onderwijs zou gaan onttrekken en daarmee een soort super-instituut zou worden, dat speciaal in trek zou zijn bij de studenten; dit ten nadele van de thans bestaande hogescholen. De Fransen wensen daarom niet een echte universiteit, maar wel een instel ling van hoger onderwijs waaraan slechts bij voorbeeld natuurwetenschappen zou den worden gedoceerd. Zij wensen dus een universiteit met slechts die facultei ten, die op het ogenblik voor Europa het grootste belang bezitten en in welker we tenschappen samenwerking in de research noodzakelijk is i.v.m. de ontwikkelingen op het gebied van de kernfysica en de elektronica. Natuurlijk is bundeling van alle beschik bare Europese capaciteiten in deze vak ken geboden en een internationale univer siteit zou daarvoor een geschikte instel ling zijn, uitgerust met laboratoria en ap paratuur die, voor de nationale staten alleen, bijna niet meer te bekostigen zijn. In ieder geval zijn doublures hier ver spilling. Maar ofschoon wij graag instemmen met de voorrang die aan de natuurwe tenschappen moet worden verleend, toch lijkt het ons onjuist de sociale weten schappen van een Europese universiteit bij voorbaat uit te sluiten. Juist door de inte gratie op economisch en politiek terrein doen zich tal van nieuwe problemen voor die zich voor wetenschappelijke bestude ring bij uitstek lenen. Dit kan geschieden en het gebeurt ook al door samen werking tussen verschillende universitei ten. Toch zou een Europese universiteit, juist doordat zij de beschikking heeft over een wetenschappelijke staf die, naar men mag aannemen, gerecruteerd zou worden uit alle zes de landen grote voordelen be zitten. Daarbij kan men zich nog afvragen of het nu werkelijk wel zo bezwaarlijk is dat een Europese universiteit haar wellicht kleinere nationale zusters in be tekenis zou overschaduwen. Als mén er nu eens een universiteit voor de beste stu denten van de zes landen van maakte en als men de professoren van de universi teiten bij toerbeurt eens een paar jaar een gasthoogleraarschap aanbood, zodat zij voor de nationale instituten niet voor goed „verloren" zouden zijn, zou dat nu werkelijk zo schadelijk zijn? Achtër de strijd om de vorm van de Europese universiteit gaat weer eens een typisch stukje nationalisme schuil. Vroe ger waren universiteiten typisch interna tionale instituten, maar die tijd is reeds lang voorbij. Een Europese universiteit zou dat karakter weer kunnen krijgen. Het lijkt erop of we zover zijn afgegleden in het „Europees provincialisme" dat we de Europese geest die op een dergelijke uni versiteit zou moeten heersen voor 'n grie zelig spook zijn gaan aanzien, stammend uit de tijd onzer voorvaderen, ongeschikt om de moderne wetenschap van kernsplit sing en ruimtevaart luister bij te zetten. Advertentie Engels bezoek. De Engelse mijnen log ger „Plover" (805 b.r.t.) is voor een niet officieal bezoek van vijf dagen 1 de Am sterdamse haven gearriveerd. U;t schip ligt aan de De Ruyterkade. (Van onze correspondent) PARIJS De Franse regering heeft zich onder voorzitterschap van generaal Charles de Gaulle gisteren langdurig en grondig beziggehouden met de gebeurte nissen in Kongo. Na afloop van de zitting maakte de minister van Voorlichting Ter- renoire het gebruikelijke communiqué voor de journalisten bekend, waarin het initiatief van de UNO om troepen naar Kongo te sturen ten einde daar de orde te herstellen, onderschreven wordt. Voor het Belgische standpunt komt in het com muniqué ook wel enig begrip tot uiting, ofschoon tegen iedere eenzijdige inmenging in het Kongolese kruitvat met nadruk ge waarschuwd wordt. Tenslotte wordt er door Parijs aan herinnerd dat Frankrijk de nieuwe Kongolese staat onmiddellijk officieel erkend heeft cn dat spoedig een ambassadeur naar Leopoldstad zal worden gestuurd. Frankrijk hoopt, aldus het com muniqué tenslotte dat de betrekkingen tussen Kongo en de buitenwereld zo spoe dig mogelijk genormaliseerd zullen worden Het zwaartepunt van deze officiële me dedeling en van de ministerraad en ten slotte de zorgen der Franse regering ligt zeker wel in die twee laatste verklaringen. Ofschoon de onrustbarende evenementen in Kongo Parijs ook wel ter harte gaan als zorg van de Belgische bondgenoot, is ook hier het hemd toch wel nader dan de rok en denkt Frankrijk kennelijk in de eerste plaats aan de eventuele weerslag die een nieuwe vuurhaard in Afrika op de verhoudingen met de leden de Frans- Afrikaanse Gemeenschap zou kunnen op leveren. Plet is vanaf het begin De Gaulle's voornaamste streven geweest overbodige spanningen bij de ontwikkeling van kolo nie naar autonomie en heel spoedig daar na naar het statuut van onafhankelijke mogendheid in het voormalig Frans Equa toriaal Afrika te voorkomen om een her haling van het Algerijnse drama te ver mijden. Met dat doel heeft de Gaulle zich tot geen geringe concessies bereid getoond en het tempo dier ontwikkeling tot hét uiterste versneld. Het gevaar dreigt nu evenwel dat de scherpe anti-koloniale en anti-westerse sentimenten, die zich in Kongo openbaren een echo zullen vinden in de voormalige Franse koloniën, waar door, ondanks al die concessies, de good will en het vertrouwen die De Gaulle hier ontegenzeggelijk heeft gekweekt, toch te niet zouden worden gedaan. En uit die vrees kan zeker de nadrukkelijke mede deling in het regeringscommuniqué worden verklaard dat Frankrijk door het onver wijld zenden van een ambassadeur naar Leopoldstad de betrekkingen met het nieu we bewind zo goed mogelijk wil maken. Advertentie (Van onzereisredacteur W. L. Brugsma LEOPOLDSTAD, 20 juli. - De Kongo lese crisis gaat haar tweede fase in: nu de periode van moord, plundering en verkrachting voorbij en de Belgische af tocht in volle gang is, blijft een politieke en economische ruïne over en daarboven hangen nieuwe dreigingen. Kongo's pre mier Loemoemba handhaaft zijn dreige ment tot het inroepen van de hulp van Russische troepen als de Belgische strijdkrachten Kongo niet verlaten. Op een persconferentie, waar ook de UNO- afgezant dr. Bunche aanwezig was, stel de Loemoemba zijn ultimatum als volgt: Indien de Belgische troepen na afloop van de huidige zitting van de Veiligheids raad over Kongo niet uit ons land terug trekken. doe ik een appel op de Sovjet- Unie en het Afro-Aziatische blok. De UNO-troepen zijn niet in staat hun af tocht snel genoeg te bewerkstelligen. Loemoemba trok fel van leer tegen het „huichelachtig Westen, de kapitalistische samenzwering in Katanga en de onmach tige UNO". De opdracht aan de Russische troepen zou volgens Loemoemba zijn met vreedzame middelen de Belgische troepen het land uit te werken." Loemoemba matigde zijn aanval op de UNO enigszins, nadat Bunche had gezegd: wij doen het niet zo slecht. Er zijn nu reeds drieduizend man aan troepen hier, aan het einde van deze week zullen het er tienduizend zijn. Bunche ontkende dat hij een akkoord met de Belgen zou hebben gesloten over het terugtrekken der Belgische troepen op hun bases voor aanstaande zaterdag. Ham- marskjoeld's vertegenwoordiger in Leo poldstad zei „Ik kreeg slechts een mede deling van de Belgische ambassadeur hierover". Bunche ontkende voorts ook Loemoemba's ultimatum onaanvaardbaar te hebben genoemd en verklaarde „Ik ben daartoe niet gerechtigd. Alleen Hammars- kjoeld mag daarover oordelen". Loemoemba merkte nog op dat in het binnenland paniek ontstaat bij de zwarte bevolking, wanneer Belgische troepen aankomen die de Kongolese politie en het leger ontwapenen. De premier noemde de crisis uiterst ernstig en beweerde dat er reeds tien doden zijn gevallen. Zolang de Belgische troepen niet worden terugge trokken, handhaven regering en parlement de diplomatieke breuk met. België, zei Loemoemba, die er in was geslaagd de PRETORIA, Zuid-Afrika (UPI) De zaak tegen Pratt, de man die op 9 april een revolveraanslag pleegde op de Zuid- afrikaanse premier Verwoerd. werd woensdag verdaagd op verzoek van de officier van Justitie, op grond van het feit dat de verdediging tot „zekere erkennin gen" was gekomen. De voornaamste hier van was, volgens procureur-generaal Rein, dat een vier uur na de aanslag op Pratt genomen bloedproef een zeker alcohol gehalte toonde. Burgemeester Gorshei van Johannes burg zei als getuige, dat Pratt, „een ge forceerde glimlach" op het gezicht had toen hij zijn daad pleegde. CATANIA, Sicilië (Reuter) De Etna op Sicilië is woensdagavond om zeven uur voor de tweede maal binnen vier dagen tot eruptie gekomen, na de afgelopen twee da gen zwayelgaswolken te hebben uitgesto ten. Er vormde zich een hoge rookkolom boven de centrale krater, terwijl stenen en ander vulkanisch materiaal onder donde rend geweld de berghelling afrolden. Volgens onbevestigde berichten zouden zich op het tijdstip van de uitbarsting en kele buitenlandse journalisten aan de rand van de krater hebben bevonden. Op de foto de toreris van een kerk in- Catania. op Sicilië, vier aoarooven ae stof- en gaswolk welke uit de. krater opsteeg. parlcmentszitting, waarin critiek op beleid werd verwacht, uit te stellen. zijn Honger Zo blijft de situatie gespannen in de drie weken oude Kongo-republiek, die verziekt wordt door haat en paniek bij blank en zwart en een volledig machtsvacuüm. In Leopoldstad, waar de UNO-troepen al thans een surrogaat voor centraal gezag leveren, is alles volkomen rustig. maai de economische toestand is zwanger van een nieuwe politieke crisis. Driekwart van de werknemers is werkloos door het stil vallen van de industrie. Binnen een week is het geld op, zowel van de Kongolezen zelf als van de regering. Daarmee valt de coedselcrisis samen. Al hebben de vijf duizend resterende Europeanen ruim schoots voldoende voedsel, de voorziening van de zwarte bevolking loopt gevaar. De meelvoorraden in de steden zouden van daag uitgeput zijn, wanneer niet gisteren Amerikaanse vliegtuigen zevenhonderddui zend-pond. meel aangevoerd hadden. West- duitse, Paissischei Zwitserse, Canadese en Britse vliegtuigen zijn met voedsel en me dicamenten onderweg, maar dit alles is slechts voldoende voor enkele dagen. Het geld- en voedselgebrek zou driehonderd vijftigduizend negers in Leopoldstad en andere Kongolese steden tot wanhoopsda den kunnen brengen. Gelukkig hebben Marokkaanse troepen vandaag Kongo's havenstad Matadi van de muiters overgenomen. Alles is daar nu rustig. Men hoopt het havenbedrijf mor gen op gang te kunnen brengen, zodat Amerikaanse en Canadese voedselschepen die voor de kust liggen, kunnen lossen. Dit is slechts een van de zware taken, die de bescheiden UNO-missie in Leopoldstad moet oplossen. In hotel Stanley zetelt de multinationale staf, een handjevol mensen dat Kongo op de been moet houden en voorbereidingen moet treffen voor een gi gantisch economisch en technisch hulp programma om het Belgisch heengaan op te vangen. Dezer dagen wordt een UNO- groep verwacht om de dienst telecommu- nicaties te bemannen. Kongo's problemen lijken onoplosbaar: in het binnenland zitten nog door Kongo lese muiters omsingelde Europeanen, die België begrijpelijkerwijze wil bevrijden, maar de acties der Belgische troepen ja gen de prikkelbare bevolking verder op stang. Het land is in de greep van een latente chaos. Intern wordt het bedreigd door economische verlamming en politie ke splitsing met het risico van een burger oorlog, extern omdat het een speelbal van de koude oorlog wordt. Hammarskjoeld voert een wanhopige hinderniswedloop over gigantische obstakels tegen de klok. BRUSSEL (ANP) De 21ste juli pleegt in België de nationale feestdag te zijn waarop met talloze manifestaties en plech tigheden de bevrijding wordt herdacht. De gebeurtenissen in Kongo hebben de regering doen besluiten alle festiviteiten af te gelasten en alleen aan het feit dat vrijwel alle overheidsdiensten zijn geslo ten en van vele gebouwen en woningen de nationale vlag wappert is het bijzondere karakter van deze dag te merken. De wreedheden die in Kongo tegen hun landgenoten zijn bedreven is voor een aantal Brusselaren aanleiding geweest de vlag halfstok te hijsen. Op het vliegveld van Brussel heerst ech ter dezelfde activiteit als van afgelopen veertien dagen. Hoewel gisteren voor het eerst enkele toestellen zijn aangekomen, waarvan niet alle plaatsen 'waren bezet, duurt de vluchtelingenstroom uit Kongo voort en ook op deze „nationale feestdag" zullen weer honderden Belgische mannen, vrouwen en kinderen uit Kongo in Brussel aankomen. In de St. Goedele-kerk in Brussel is naar aanleiding van de gebeurtenissen in Kongo een speciale mis opgedragen, die ook door een groot aantal Belgen uit de voormalige kolonie werd bijgewoond. Tot. nu toe zijn bijna twintigduizend per sonen, in hoofdzaak vrouwen en kinderen, uit de Kongo naar België teruggekeerd. Per dag worden met vliegtuigen 2.500 tot drieduizend personen uit Kongo afgevoerd. Naar schatting 23.000 Europeanen heb ben in de laatste veertien dagen toevlucht gezocht in zeven aan Kongo grenzende Afrikaanse landen. Vele uitgewekenen wil len voorshands niet naar Europa terugke ren, maar geven er de voorkeur aan in Afrika te blijven om aldaar de verdere loop der gebeurtenissen af te wachten. BONN (DPA) Bondskanselier Aden auer heeft woensdag bij het monument voor de slachtoffers van het nationaal- socialisme in Bonn een krans gelegd ter nagedachtenis van hen, die wegens de aanslag op Hitier op 20 juli 1944 het leven hebben gelaten. Burgemeester Rev van Colmar plaatste een krans namens de voormalige Franse verzetsbeweging. Leden van de „Bond van vervolgden van het nazi-regime" hielden de dodenwacht bij het gedenkteken. De conservatieve Frankfurter Allge- meine heeft in een hoofdartikel critiek geoefend op het feit, dat de aanslag niet in de gehele Bondsrepubliek wordt her dacht door de vlaggen halfstok te laten hangen. (UPI) In München verklaarde gene raal Adolf Heusinger, een van de weinige „samenzweerders van de 20ste juli 1944" die ontsnapt is aan de wrekende hand van de „Volksgerechtshoven" en de S.S. in een toespraak tot soldaten van het leger waarvan hij inspecteur-generaal is, dat men de mannen die trachtten een eind te maken aan de waanzin, doch niet slaag den, nimmer mag vergeten. Telefoneren Nou ben ik toch echt niet zo'n verschrik kelijke kletsmajoor, maar ik vind het toch leuk dat er nu al meer dan een miljoen mensen in ons land kunnen worden opge beld, want ik hou van de telefoon. Dat zwarte geval daar in die hoek van de kamer, dat me zo nu en dan es uit m'n sleur haalt voor dit of dat, ik mag dat wel. Er komt natuurlijk ook wel es een onge zellige broeder met de een of andere ver velende boodschap, maar het is zo aange naam dat het dan in je macht ligt om zo'n draad-bezoek naar believen te bekorten. Wanneer een bepaald gesprek je niet aan staat dan lieg je even van: „Sapperloot, daar brandt me melk an", of „me bloem kool kookt over" en je hangt 'em op. Zo heb ik onder m'n vrienden maar één persoon die van geen telefoon in zijn huis weten toil. Dat is Willem Tollenaer, m'n radio-regisseur. Die vindt het bepaald hin derlijk om 's avonds, als hij met moeder gezellig zit te domineren, van her en der te worden opgebeld door op schnabbeltjes beluste comedianten die hem complimen teren met de prachtige regie van een zo juist uitgezonden hoorspel en er zo'n mi nuut of vijf maar op los staan te liegen. „En dan moet ik maar terug liegen van dat ik de man of de dame aan de andere kant van de lijn ook zo'n pracht artiest vind, en ondertussen staat m'n anijsmelk maar koud te worden!" Nou weet ik dat. ie niet van liegen houdt en veel van anijs melk, dus ik kan zijn bezwaren volkomen begrijpen. Maar hebt u de gesprekken van uw vrouw wel es beluisterd? Die-van-mij is bepaald geabonneerd op het woordje „ja". Dit geschiedt vooral als ze wordt opge beld. Dat gaat dan zo: „Ja?Ja! O, ben ji,j het Tine? Ja!" Dit laatste „ja" wordt dan gevolgd door, ik heb het es zitten tur ven, door 14 maal „ja", 2 maal „nee", 21 maal „ja", wat doorging tot 53 maal „ja" en eindigde met: „Ja nee goed. Ik bel nog wel. Dadddóóg!" Dan gaat de hoorn op de haak, wat stee vast gevolgd wordt door: „Zanik!" Ik heb dat m'n vrouw es voorgehouden en haar verteld hoeveel maal ze het woordje „ja" had gebezigd. „Zeg jij maar niks", antwoordde ze toen. „Ik hoor van jou nooit anders dan het woordje „nou!" als je met iemand aan het telefoneren bent. Én nou eerlijk; is dat stom of niet?" „Nóu!" zei ik toen. Jan van Ees Advertentie Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Hormoon. In Zweden en de Verenigde Sta ten is 'n hormoonpreparaat ontwikkeld dat theoretisch personen, wier groei door een of andere oorzaak is belem merd, dwergen, een normale lengte moet geven. Dit heeft de Zweedse ge leerde Rolf Luft op een congres van en- docrinologen in Kopenhagen medege deeld. Steeds zwaarder. Tijdens een internatio naal symposium over astronomie, dat in Kopenhagen wordt gehouden, waar aan door ongeveer 150 astronomen uit vijftien landen wordt deelgenomen, heeft de directeur van het observato rium Whitsonian, in de Amerikaanse staat Massachusetts, als zijn mening verkondigd, dat het gewicht van de aar de dagelijks met 10.000 ton toeneemt, als gevolg van neerkomende meteorstenen. Gegevens. Voor het hooggerechtshof in Karlsruhe heeft woensdag de 52-jarige archivaris Karl Jasznewski terechtge staan wegens landverraad. Volgens een der getuigen, een hoofdofficier van de Westduitse contraspionagedienst, zou Jasznewski aan Oost-Duitsland gege vens hebben verstrekt over drie „hoogst geheime" Amerikaanse raketbases, in de vorm van tekeningen en foto's. Te gen hem werd vijf jaar gevangenisstraf geëist. Overschot. President Eisenhower heeft vandaag bekendgemaakt, dat de Ver enigde Staten voor het op 30 juni ge- eindigde fiscale jaar 'n begrotingsover schot van 1.1 miljard dollar zullen heb ben. Dit overschot is vijfmaal zo hoog als het bedrag, dat de president in ja nuari van dit jaar had geraamd. Vraag. Nadat hij de treinrit van Ports mouth naar Londen in een tweedeklas coupé had moeten maken, heeft parle mentslid Reginald Bennett aan de rege ring verzocht uit te leggen, waarom de staatsspoorwegen alle 72 plaatsen in de eerste klas hadden gereserveerd voor 19 marine-officieren. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE (Van onze correspondent) LONDEN —Engeland, dat reeds meer dan tien zondagsbladen, de meeste met fantastische oplagen, telt, zal het volgend jaar een nieuwe zondagskrant er bij krij gen. namelijk de „Sunday Telegraph" een uitgave van het Londense dagblad de ..Daily Telegraph". Dit is de eerste maal in veertig jaar. dat een nieuwe zondags krant verschijnt. Verdwijning. Tijdens een reis van een lijnvliegtuig van de Pan American Wolrd Airways van Hong Kong naar San Francisco, is een geldzending, groot 140.000 Amerikaanse dollar (530.000 gul den) verdwenen. De zending was af komstig van een bank in Hong Kong en bestemd voor een bank in San Francis co. Witte plekken. Voor het eerst is het ge lukt het centrum van een zonnevlek te fotograferen. Ontdekt is dat het witte plekken bevat, welke mogelijk opstij gend gas en hitte overbrengen. Op 24 september van het vorig jaar is een stratoscoop-foto genomen van 'n zonne vlek door astronomen van de universi teit van Princeton, tijdens de laatste van een serie ballonwaarnemingen. Genationaliseerd. Op verzoek van de Deense vereniging voor vogelbescher ming heeft het Deens ministerie van on derwijs met enige plechtigheid de grijze veldleeuwerik aangeduid als de „natio nale vogel" van Denemarken. Een gro te menigte deskundigen had mogen kie zen tussen vogels als de spreeuw, de zwaan, de ooievaar en de zwaluw en de grijze veldleeuwerik. Met grote meer derheid van stemmen werd de laatste vogel aangewezen. Volhouden. India heeft gisteren bij de UNO het. voorstel ingediend, dat de as semblee van 1960 zich opnieuw zal be zighouden met de kwestie van opschor ting van de proeven met kernwapens. De assemble heeft 't probleem op haar vijf vorige zittingen behandeld en heeft resoluties aangenomen, waarin een lans werd gebroken voor opschorting van die proeven. Mr. Holland. Een uit Nederland geïmpor teerde Friese stamboekstier heeft op de markt van Buenos Aires 19760 gulden opgebracht. Dit was een lokaal record. Een andere recordopbrengst bereikte men bij de verkoop van een kampioens stier, een afstammeling van uit Neder land geïmporteerd vee. Deze Holland- Argentinië stier werd verkocht voor 38152 gulden. Getuigen. Het federale luchtvaartagent schap heeft de Amerikaanse luchtvaart maatschappijen opgedragen in alle straalverkeersvliegtuigen flight recor ders" te installeren. Dit zijn appara ten, die duidelijk de gedragingen van de voornaamste instrumenten aan boord registreren zodat in geval van 'n onge luk de toedracht kan worden gerecon strueerd. De nieuwe maatregel zal tus sen november van dit. jaar en mei van het volgend jaar ingaan. Botsing. Tijdens een nachtelijke oefening in het tijdens de vlucht innemen van brandstof zijn twee „Voodoo'-straalja- gers van de Amerikaanse luchtmacht nabij Sumter, in de staat Zuid-Caroli- na, met elkaar in botsing gekomen. Bei de piloten kwamen om. Een van de vlieg tuigwrakken stortte op een woning, waarvan de twee inwoners in hun slaap door de dood verrast werden. Opvatting. In Johannesburg is meege deeld dat van 7 tot 14 december een conferentie zal worden gehouden tussen vertegenwoordigers van de Wereldraad van Kerken in Genève, en de acht daar bij aangesloten kerkgenootschappen in Zuid-Afrika. De conferentie zal zich be zig houden met de opvatting van het Evangelie, waar dir handelt over de be trekkingen tussen de rassen. Het con gres is interraciaal.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3