Haarlemse raad betuigt instemming met Velsens standpunt MODELLEN MAKEN FLIT Zwemmen in Australië Op Prinsenhof komt géén fietsenstalling Vakantie-activiteiten voor de jeugd Verzamelaars exposeren in „Het Baken" „Esmeralda" Collectanten gevraagd Neem de flitspuit! a f 1.40 DO xN DERDAG 21 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Orgaan voor ontwikkeling Noordzeekanaalgebied „Brand" Programma voor vrijdag Bloemen voor mejBolsius gaat naar Zürich Faillissementen Alle insekten het huis uit! Flessen vanaf 'A liter DDT Sprinttitel van „De Kampioen" voor Ben Gieske Sprookjestoneel in het concertgebouw K U IN 'S „KARAMELLA'S" Van Mensen en Dingen Tijdens de woensdagmiddag gehouden vergadering van de Haarlemse ge meenteraad hebben B. en W. een motie van de heer Van Liemt (K.V.P.), die door alle fracties was medeondertekend, overgenomen, volgens welke bij de koningin adhesie zal worden betuigd met het request van cïc Velsense raad, waarin wordt aangedrongen op de instelling van een orgaan op nationaal niveau, waarin naast rijk en provincie ook de belanghebbende gemeenten zullen zijn vertegenwoordigd en dat zich op het bestuurlijke vlak zal bezighouden met de ontwikkeling van het noordwestelijk gedeelte van de randstad Holland in ver band met de havenplannen van Amsterdam. Een desbetreffend verzoek van de Velsense raad, dat dezer dagen is binnen gekomen, zou volgens voorstel van B. en W. voor kennisgeving worden aan genomen. De heer Van Liemt uitte hierover zijn teleurstelling, omdat de Velsense raad had verzocht om instemming met het request te betuigen. Hij kwam vervolgens met een motie van deze strekking. De heer Spek (Prot. Chr.) sloot zich bij deze woorden aan. De voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers zei namens B, en W. de motie gaarne te zullen overnemen. „Wij hebben ten on rechte over het hoofd gezien, dat om instemming bij de Koningin is verzocht." Over de andere voorstellen werd maar kort gediscussieerd. De ontslagen en benoemingen geschiedden conform de voorstellen van B. en W. Aan het raadsstuk betreffende aankoop van het pand Gedempte Oude Gracht 4(5 was een voorstel toegevoegd, waarbij een krediet van 2.000 werd gevraagd om dit perceel in te richten tot een fietsen stalling voor het gymnasium, waardoor het Prinsenhof niet behoeft te worden ont sierd door de bouw van een houten fiet senstalling. Hiertegen was tijdens de vorige raads vergadering nogal wat oppositie gevoerd. De heer Van Liemt uitte zijn erkentelijk heid voor de spoed waarmee B. en W. dit voorstel hadden voorbereid. „U hebt bijzonder snel getoond het vertrouwen, dat wij ..U bedoelt de meerderheid van de raad" aldus interrumpeerde wethouder Geluk. dat de meerderheid van de raad in u heeft gesteld, waard te zijn geweest", aldus de K.V.P.-woordvoerder. De heer Van Velsen (K.V.P.) vroeg wat er in de toekomst met het gebouw Gedempte Oude Gracht 46 zal worden ge daan. Het pand bevat volgens hem enkele interessante historische elementen en zal vermoedelijk binnenkort wel op de ge meentelijke monumentenlijst komen. De heer Van Velsen wilde zich bij zijn steun aan het voorstel uitdrukkelijk vrijhouden ten aanzien van een eventuele toekomsti ge restauratie. Wethouder Bakker ad interim voor Openbare Werken zegde toe bij de raad Ie zullen terugkomen, zodra er definitieve voorstellen zullen komen. Met de inrich ting van het gebouw tot fietsenstalling be spaart de gemeente een bedrag van 16,000. Met betrekking tot de voorgestelde sa menvoeging van de Frans Hals en Prin- senschool vroeg de heer Vink (V.V.D.), of er boven het hoofd en de zeven leer krachten nog een boventallige leerkracht komt. De heer Geluk antwoordde dat de mi nister heefi toegezegd een extra tijdelijke leerkracht te zullen toestaan. Het voorstel tot de aanschaffing van oliekachels voor de Lorentzschool op het Leidseplein gaf de heer F o r t g e n s (Arb) gelegenheid nog eens te wijzen op de er barmelijke toestand, waarin dit gebouw, „een school kunnen we het haast niet meer noemen", verkeert. Onlangs zou er zelfs een" leerling door de vloer zijn ge zakt. Kan het gebouw niet in gedeelten worden opgeknapt, ook al kost dit meer? vroeg de heer Fortgens. Wethouder Geluk zegde toe aan Openbare Werken te zullen vragen wel ke voorlopige verbeteringen nog kunnen worden aangebracht. Alles hangt af van de ministeriële goedkeuringen, die maar niet afkomen. Overigens was de leer ling niet door de vloer gezakt, maar gestruikeld over een gat in de vloer, hetgeen volgens de wethouder inderdaad weinig verschil maakte. Aan de tafel van B. en W. werd gefluisterd dat „brand" de enige oplossing zou zijn. Als die dan niet tenminste tijdig door een leerkracht zou worden geblust, zoals al eens elders is voorgekomen De heer Van den Berg (Prot.Chr.) vroeg hoe B. en W. staan tegenover ver zoeken van besturen van bijzondere scho len ten aanzien van de vervanging van gasverwarming door oliestook. De wethou der kon hierop geen positieve toezegging doen. „Wanneer zulk een verzoek binnen komt zullen wij het op zijn mérites onder zoeken". De (formele) goedkeuring, die de raad moest geven voor de premiespaarregeling voor rijksambtenaren gaf de heer Van den Berg (Prot.Chr.) aanleiding te vra gen, hoe het staat met een dergelijke regeling voor gemeenteambtenaren. De heer W i 11 e m s e (Arb) wilde zijn stand punt ten gunste van een dergelijke rege ling losmaken van zijn houding ten op- Voor alle afdelingen van het Haar lems Speeltuinverbond achtkamp op het sportterrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. Aanvang 10 uur: „Dartele Jeugd", Flevoplein: stempel- wandeltocht. „Don Bosco", Phoenixstraat, 14 uur* filmvoorstelling. „Weltevreden", Spaarndamseweg, 10 uur: zwemmen in zwembad Kleverlaan. „Flora", Jasmijnstraat 10 uur: zwem men in zwembad Houtvaart. „Haarlem-Oost", Jac. van Looystraat 15 uur: excursie naar Stadskweektuin zichte van de regeling voor rijksambtena ren. De heer B e 11 i n k (V.V.D.) vroeg waarom het rijk niet de gehele premie vergoedt. Wethouder Bakker antwoordde dat de regeling voor gemeenteambtenaren in ont werp gereed is en zalworden gestuurd naar het georganiseerd overleg. Hij zei begrip te hebben voor het standpunt van de heer Willemse en deelde mee dat het rijk geen vergoeding geeft voor het vak- personeel dat onder de regeling valt. De heren P i e 1 a g e (Arb) en Bet- tink (V.V.D.) bepleitten ten aanzien van de restauratie van het Coomans Gildehuis de belangen van een kunstschilder, die Ter gelegenheid van het afscheid als raadslid door mejuffrouw A. W. H. M. Bolsius ivijdde de voorzitter van de Haarlemse rao.d, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, woensdagmiddag enige hartelijke woorden aan de per soonlijkheid van mejuffrouw Bolsius, die wegens een ernstige ziekte vobr de raad heeft moeten bedanken. „Zij stond immer op de bres, telkens wanneer het onderwijs- en subsidie- voorstellen betrof Zij deed dit niet zon der ironie en zelfspot en juist daardoor heeft iedereen altijd de grootste waar dering voor haar gehad". De burgemeester stelde voor namens de raad een bezoek aan het ziekbed van mejuffrouw Bolsius te brengen en haar daarbij een bloemstuk aan te bieden, alsmede de beste wensen van raad, se cretaris en hemzelf voor haar spoedig herstel. De raadsleden gingen bij accla- malie met dit voorstel akkoord. De heer J. J. Voogd sloot zich namens alle fracties bij de woorden van mr. Cremers aan en de heer W. van Liemt dankte namens mejuffrouw Bolsius. „Zij is altijd ongelofelijk dankbaar geweest voor de ondervonden samenwerking en vriendschap". De heer J. Prikkel bracht tenslotte de groeten van het scheidende raadslid over. de bovenste etage van dit oude huis be woont en er een atelier heeft. Wethouder Scheltema-Conradi deelde mee dat het huis na restauratie zou worden gebruikt voor de onderbren ging van kaderclubs van de gidsenbewe- ging. Er is inderdaad aan gedacht het atelier te handhaven, maar zij kon hier omtrent niets definitiefs toezeggen. ADVERTENTIE BURGERLIJKE STAND HAARLEM BEVALLEN van een zoon: 19 juli: H. Krolde Vogel, A. van GeensMedenblik. BEVALLEN van een dochter: 19 juli: J. A. SchaartOldenburg, E. M. G. Wessel Schimmel, C. C. M. EliensKoeleman; 20 juli: M. ElshoutBeerendonk. OVERLEDEN: 19 juli: E. B. L. Hooger- beets, 52 j., v. O. de Bruijnstr. J. Zijlstra. 66 j., Wilhelminastr. C. M. H. van Dam van Zijl, 85 j., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: 20 juli: B. Kraaijen- hagen en M. Landstra. H. Breems en A. J. Vlaming. B. J. Weelink en M. T. Vreene- goor. J. Beelen en M. B. H. Coelen. C. Ot ter en M. J. E. Roest. A. A. van der Lem en T. de Klerk. W. Wijkhuizen en T. van der Niet. J. H. A. A. van Kleeff en W. M. J. C. llummeling. P. H. H. Bekker en A. N. Rozendaal. T. G. W. Boks en A. Kol. J. Posthumus en G. van Staveren. H. Kas- per en A. C. van der Kort. J. E. Staats en I. Visser. J. van Waadenoycn Kernekamp en M. J. Reis. L. M. Honcoop en I. M. M. Allart. R. J. Sindorf en T. H. H. van Nuus. H. J. F. Niemeyijer en J. Homoet. R. Bu- ser en R. Vermeer. H. M. Hetem en M. T. van Hoof. GEHUWD 20 juli: J. L. Heeremans en T. Winkel. N. C. Meulenbroek en H. M. Al- berti. .J. G. Mcijnckens en M. T. Barends. N. S. M. Ruurda en C. P. J. van der Meer. S. Wcijeers en J. Woudenberg. W. van Slooten en F. A. Hirs. H, de Jonge en M. Boom. G. J. H. van Sulphen en G. H. M. van Dinther. P. S. Goedhart en E. M. van Boekei. W. M. G. Peters en C. M. A. Ra demaker. C. W. Stut en C. M. T. van der Linden. J. N. M. Bulters en E. C. Schor- nogel. H. F. J. Verhoeven en M. H. Riko. L. van der Zwalm en M. C. C. van Breda. G. de Jong en J. H. Portegies. A. G. van Riessen en J. J. Storm. A. H. Treebusch en l E. Hoogakkcr. G. van Zanten en II. Leunk. Inzendingen afkomstig uit alle delen van het land Onder auspiciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd wordt vrijdag 28 juli in het jeugdhuis „Het Baken" aan de Bakenesser- gracht in Haarlem een tentoonstelling in gericht van verzamelingen, die door jonge ren uit het gehele land zijn aangelegd. De expositie zal geopend zijn van 's middags twaalf tot zes uur. Het aantal inzendingen is zo groot dat men de tentoonstelling over alle zalen van het gebouw zal moeten verspreiden. De deelneming is sterk gestimuleerd door de afdeling Haarlem van de Vereniging „De Verzamelaar''. Naast postzegelverzamelingen zullen vele duizenden suikerzakjes, prentbriefkaarten, sigarenbandjes, lucifermerken, dopkurken, molenplaatjes, foto's van filmsterren enz. te bewonderen zijn. Ook scheeps- en vlieg tuigmodellen ontbreken niet. Verder zal er een grote verzameling „steden-badhand doeken" te zien zijn- De eigenares van een omvangrijke collectie geboortekaartjes uit alle delen van de wereld tracteert elke 25ste bezoeker op beschuit met muisjes Voor de Haarlemse jeugd bestaat de moge lijkheid tot ruilen van eigen verzamelingen. De Haarlemse Raad voor de Jeugd ver zoekt ieder, die in het bezit is van verza melingen, welke niet meer gebruikt wor den, deze toe te zenden aan het secretariaat Kleine Houtstraat 47, Telefoon 12375. zodat deze ter beschikking kunnen worden ge steld van actieve verzamelaars. „U moet zich er niet te veel van voorstellen." Dat zei ons de 83-jarige heer R. de Haan in zijn kleine, knusse woning aan de Rockaertshof 56 bij de Blin- kert in Haarlem. Dat sloeg dan op zijn hobby: het maken van scheepsmodel len. Even later toonde hij ons zijn eerste model: een oude Friese staatsietjalk, uit de eerste helft van de negen tiende eeuw. Aan onze ogen las de heer De Haan waar schijnlijk een grote mate van bewondering af, want even later kwam hij trots met het tweede model aandragen, even later gevolgd door een derde .vierde en vijfde. En iets later stond de hele ta fel vol met een vloot van sierlijke pronkschepen: Hol landse zeiljachten, drie Gro ningse tjalken, een galjoot, een Belgisch jacht, een pavil- joenstjalk en een rivier- vrachtmotor. Bedrijvig wees de heer De Haan de onderdelen aan, die allemaal met veel liefde en een grote precisie gemaakt waren: „Hier ziet U de grote middel, daar de stagfok en boven het grootzeil zit de vlieger, ziet U wel? Ja vroe ger moesten de Rijn schepen een hoge tuigage hebben, an ders kon de wind over de heuvels niet in de zeilen bla zen. Dat daar zijn twee klui- verfokken en daar vooraan is de losse boegstag. Onder het roer zitten de vingerlin gen en daar boven ziet u het hekwerk of de staatsie." De heer De Haan vertelt ervan, of hij zelf niets anders heeft gedaan dan gevaren op deze en andere oude zeil schepen. Wie dit denkt is niet ver bezijden de waarheid, want de vader van de mo dellenbouwer was schipper en eigenaar van een Gro ninger tjalk. „Ik heb als jon gen heel wat op dit schip ge varen. Ik heb zelf de stuur manspapieren voor de Rijn. Later heb ik echter een wal- baantje gekregen". Mevrouw De Haan knikt instemmend: „Ja ook mijn vader was schipper en daar om wilde ik niet hebben dat mijn man ging varen. Ik kende het schippersleven te goed." De heer De Haan kwam later bij de Haarlemse Scheeps bouwmaatschappij, waar hij baas was. „Zij kennen mij nog wel, want als ik hout nodig heb voor mijn modellen, dan ga ik er naar toe en dan neem ik met toestemming van de baas een blokje van de af valhoop mee. Goed teak hout is het, want van vuren hout wil het niet te best." „Als jongen van vijftien jaar begon ik al scheepjes te maken. Zeilscheepjes, die werkelijk voeren en die ik gewoon stappend niet bij kon houden. Dit zijn natuurlijk pronkscheepjes, die niet kun nen varen." De heer De Haan wijst er naar. „Welke vindt U nu het mooist?" Als we na lang aarzelen een prachtig Hol lands zeiljacht aanwijzen zegt hij: „Ik zelf houd meer van deze Groninger tjalk" en hij geeft ons een magnifiek stukje huisvlijt in handen. Alles met de grootste nauw keurigheid gemaakt: blokjes, roefje, venstertjes, tuigage, zeilen en wat al niet meer. Als we naar zijn gereed schap vragen, glimlacht hij. Hij komt aandragen met een hamertje, een vijltje, een De heer De Haan bezig met één van zijn prachtige modellen. oude passer (,,om gaatjes mee te boren"), een tangetje, een aardappelmesje, wat schroefjes, scharniertjes en een bundeltje draad. Dat is alles. Soms werkt de heer De Haan wel zeven uur per dag aan een schip. Sinds hij er mee bezig is, slaapt hij overdag niet meer. Soms onderbreekt hij het om even te gaan biljarten in De Blin- kert. Het resultaat mag er dan ook zijn. „Heus, mijnheer, ik heb ze in een museum wel eens slechter gezien." Trouwens de scheepvaartmusea zitten met een tekort aan modellen- makers. De heer De Haan De Haarlemse Accordeon vereniging „Esmeralda" gaat onder leiding van Adriaan Oort van 18 tot 28 augustus een concerttrip maken naar Zürich in Zwitserland. De vereniging is uitgenodigd door het Heinz Hohner Akkordeon Orchester. Vol gend jaar zal dit Zwitserse orkest een tegenbezoek aan Haarlem brengen, waarbij het de gast is van „Esme ralda". De tocht naar Zürich wordt per autobus gemaakt. In Zürich is de jeugdherberg afgehuurd en worden twee concerten gegeven. Tevens ligt het in de bedoeling in Luzern een concert te geven. De Nederlanders zullen tij dens deze concerten ook Nederlandse werken ten ge hore brengen, onder meer van W. de Ruiter en van Adriaan Oort. zelf kon in Amsterdam in dienst van het museum ko men, maar hij heeft het niet gedaan. Alles weet hij nog uit her innering. Geen tekening of foto is hem erbij behulpzaam: „Hoe ouder ik word, hoe be ter het allemaal weer in mijn herinnering te voorschijn komt." Bij het afscheid in de hal zegt hij nog: „Vond u het tegenvallen?" Wij hebben een volkomen gemeend, duidelijk „Neen" laten horen. De Federatie Nazorg, die de drie landelijke organisa ties op het gebied van zorg voor geestelijk gehandicap ten (algemeen, protestants christelijk en rooms katho liek) omvat, houdt dit jaar haar jaarlijkse collecte in de week van 25 tot en met 30 juli. Voor Haarlem en om streken (Haarlem. Haarlem- merliede en Spaarnwoude, Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek) is de leiding in handen van de heer P. J. de Jong, Aelbertsbergstraat 92, Haarlem. Voor de huis-aan- huis- en straatcollecte heeft men dringend behoefte aan kandidaatcollectanten. Zij. die hiervoor voelen, kunnen zich opgeven bij de heer De Jong zelf en bij de volgende adressen: Bureau Nazorg. Botermarkt 6, Haarlem, tel. 13340, mr. P. J. Prinsen Geer- ligs. .Jansweg 52. Haarlem, Haarlem, tel. 11043, of Dahlia laan 20, Aerdenhout, tel. 42469, T. Koops, Iepenlaan 39, Zwanenburg, tel. 5057, me vrouw J. H. van Diemenv. d. Maden. Bennebroekerdijk 249, Hoofddorp, alsmede bij de secretariaten van de drie landelijke verenigingen en bij de hoofden van de b.l.o.- scholen. In de toelichting schrijft Nazorg nog dat twee percent van de Nederlandse bevolking wordt gevormd door geeste lijk misdeelden en dat dus tweehonderdduizend geeste lijk gehandicapten de steun en hulp van de samenleving nodig hebben. Hoewel Australië niet zo'n waterrijk land als Nederland is, wordt er toch veel gezwommen. De jeugd haalt daar ook met veel animo zwemdiploma's. Een paar weken na aankomst wordt de kinderen van pas gearriveerde emigranten de eerste beginselen van de zwemkunst bijgebracht. Bij Inala in de buurt van Brisbane is een nieuw Olympisch zwembad gereedgekomen, waar de jeugd zwemmen wordt geleerd, dikwijls nog met behulp van borden met tekeningen, omdat de kinderen vaak de Engelse taal niet machtig zijn. Dat de jonge Nederlanders ook daar een grote rol bij zwemmen willen gaan spelen toont deze foto Drie kinderen laten vol trots hun pas venvorven zwemdiploma zien. Het zijn van links naar rechts Paul Lepelaar (14 jaar) uit Leiden, Mathilda Meertens (13 jaaruit Haarlem en Markku Veijalainen (13 jaar) uit Hamiha, Finland. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard- J. Daim en zijn echtgenote S. C. M Dalm-Mulders, Asterstraat 19. Haarlem Rechter-commissaris: mr. N. Smits. Cura tor: mr. H. C. R. M. van Cranenburgh Wilhelminastraat 5, Haarlem: C. Tiebesl van beroep afwerker. Lindestraat 31 IJmuiden. Rechter-commissaris: mr. N Smits. Curator: mr. J- Roggeveen. Nieuwe Gracht 11. Haarlem: J. As, stucadoor, Soen- dastraat 25, Haarlem. Rechter-commissa ris: mr. N. Smits. Curator: mr. J. Spreij Ged. Oude Gracht 65. Haarlem; en J. ten Have, handelende onder de naam „Nat Gonella". Trompstraat 121, Haarlem. Rech ter-commissaris: mr. N. Smits. Curator mr. J. Roggeveen. Nieuwe Gracht 11, Haar lem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn geëindigd de fail lissementen van: J. Kruishaar, banketbak kei", Azaliastraat 18, Aalsmeer. Rechter commissaris mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. J. G. Bettink. uitgesproken bij vonnis van 17 november 1959 en van H. Schouten, aannemer, Beeksteeg 4 D, Haarlem. Rech ter-commissaris: mr. H. J. Ferwerda. Cu rator: mr. dr. A. F. H. Schreurs, uitgespro ken bij vonnis van 9 december 1958. Bij vonnis van de rechtbank is, na ge daan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank waarbij P. van Steijnen, han delaar in auto's en auto-onderdelen te Haarlem aan de Koudenhorn 50 rood, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. D. Rens, advocaat en procureur te Haarlem, aan de Jansweg 52. tot curator. Bij beschikking van de rechtbank is in het faillissement van de V.O.F. „De Heyer en Wesseling". vishandel, gevestigd Vla mingstraat 23. Haarlem en de vennoten: S. C. de Heyer. vishandelaar, Krelagestraat 7 en J. Wesseling, vishandelaar, Vlaming straat 23 rood, in de plaats van mr. H. J M. Tonino, tot curator benoemd mr. A. R van IJlzinga Veenstra, Ged. Oude Gracht 92, Haarlem. Advertentie ADVERTENTIE r r-.-v Het sprintkampioenschap van de Haar lemse wielerclub „De Kampioen", dat dins dagavond in de Velserbroekpolder werd verreden, is op naam gekomen van Ben Griekse. Samen met Aad «voonings, die favoriet Rielhoff uitgeschakeld had, was Griekse tot de finale doorgedrongen en bleef daarin tenslotte na een beslissende derde rit aan de winnende hand. Voor titelhouder Eddy Riethoff, die mo menteel in straatkoersen bijzonder succes vol rijdt, begon dit sprintkampioenschap minder gunstig, want reeds in zijn serie werd hij enigszins verrassend geklopt door Geuzenbroek. Via de herkansing en een zege op Straver, wist Riethoff zich toch nog voor de halve finale te plaatsen. Daar in was Koonings hem echter te snel af. Ook Cees Piers in zijn serie door de jonge Fennis verslagen was via de her kansing en een overwinning op Visser tot de halve finale gekomen, maar werd daar in door Gieske geklopt. De finale Gieske-Koonings werd 't hoog tepunt van de avond. De twee vrienden, die dit seizoen regelmatig op de baan rij den en daarvan in dit kampioenschap reeds de voordelen ondervonden, moesten er drie ritten voor rijden om tot een beslis sing te kunnen komen. Eerst zegevierde Koonings en daarna toonde Gieske zich 'n banddikte sneller. In de beslissende derde rit werd Koonings door een felle Woensdagmiddag heeft Anneke Elro en haar gezelschap in de grotendeels bezette zaal van het concertgebouw te Haarlem, een opvoering gegeven van het sprookje „Piggelmee" Anneke Elro, Baps de Win ter, Willy Rijnvis, Jo Eldering, Willy Ro- termundt en Hans Bolland hebben voor één middag, de tientallen kinderen laten meeleven met de avonturen van „Piggel mee" in zijn woning, de omgekeerde Keulse pot, zijn bazige vrouw en het Tovervisje. Doordat de pauzes, waarin de decors verwisseld werden, vaak te lang duurden,, werd de aandacht van de jeugdige toe schouwers afgeleid waardoor de eerste spelmomenten van vrijwel iedere akte voor een groot deel van het publiek ver loren gingen. Advertentie DIE MOET U EENS PROEVEN BANKETBAKKERIJ Hoogerwoerdstraat 11 - Tel. 53158 demarrage van Gieske verrast en was op slag kansloos. De uitslag luidde: 1. en sprintkampioen 1960, B. Gieske, 2. A. Koonings, 3. E. Riet hoff, 4. C. Piers, 5. C. Visser, 6. J. Geu zenbroek, 7. G. Fennis, 8. A. Straver. Officieuze titelstrijd der C-klassers: 1. Krijgsman, 2. Blokker. 3. Rutte, 4. Schenk, 5. G. Wagner, 6. W. Wagner, 7. Temme, 8. Dijkstra.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7