s EXAMEN Haarlemse Muggen fietsten in stralend weer door heuvelland Alléén Si-Si is gegarandeerd gevitaliseerd John en Arie bromden samen 6000 km achter Muggen aan De Grote Prijs van Haarlems Bloei Fa. A. EVERTS TEST* MENSEN IN DE MUGGENRONDE Limburgers zagen Jan Dijkstra en Richard Ran bosrit winnen 9 Speeltuin-voetbaltoernooi van vakantiespelen Verdacht koopje Afscheid bij Heemsteedse Crayenesterschool Jeugdtoernooi bij O.G. Technische school „Haarlemmermeer" De Mug bij de Muggen John en Arie smeren ze D O N DERDAG 2 1 J U LI I960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCIIE COURANT Belangstelling van een „Mug" voor de verslagen van de Muggenronde in Haarlems Dagblad. Ramakers (Vondelkwartier) 3. Louis Otte (Harmensjansbuurt) 4. Han Luding (Kle verpark) 5. Henk Dijkstra (Transvaal). Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: A-klasse: 1. Bert van der Pol (Amsterdamsebuurt) 55 punten 2. Gerard Rosenhart (Amster damsebuurt) 53 punten 3. Adrie Sijpestein (Indischebuurt) 52 punten 4. Frans Meijer (Harmenjansbuurt) 50 punten; 5. Dick Ramakers (Vondelkwartier) 43 punten; B-klasse: 1. Jan Engel (Vondelkwartier) 45 punten; 2. Henk Dijkstra (Transvaal) 43 punten; 3. Rinus Opbroek (Zuid) 40 punten; 4. Richard Ran (Harmenjansbuurt) 38 pun ten; 5. Ton Ramakers (Vondelkwarlier) 36 punten. Het algemeen ploegenklassement luidt nu: 1. Amsterdamsebuurt 218 punten; 2. Vondelkwartier 206 punten; 3. Transvaal 205 punten; 4. Harmenjansbuurt 202 pun ten 5. Indischebuurt 194 punten: 6. Spaarn- dam 178 punten; 7. Kleverpark 176 punten; 8. Zuid-West 168 punten 9. Vogelenbuurt 165 punten 10 Zuid 163 punten. Haarlem. Voor de mulo-examens in Haarlem zijn geslaagd voor het A-diploma de dames: J. G. de Jong, Uitgeest; A. Ho nig en H. H. L. Dorant, Beverwijk; M. de Jong, Velsen; L. F. Vos, T. C. Nonne- kes, I. Don, H. A. v. d. Klinkenberg, E. B. Roest, allen Haarlem; G. van Za del, E. E. Weeteling, W. v. d. Linde, allen Heemstede; I. K. de Koning en S. H. J. Bruins Slot, Aerdenhout; E. M. Smit, Aals meer; A. Stelma, Nieuw Vennep; A. Vink, Hoofddorp en de heren: L. Montens en P. H. Eikel, Beverwijk; J. H. ten Have, Vel sen; J. H. van Wijk en J. M. Akersloot, Haarlem; R. O. de Jong, Santpoort. De kandidaten met behaalden tevens het middenstandsdiploma. Afgewezen 1 kandidaat. Woensdag is op het EDO-terrein de eer ste ronde gespeeld van het voetbaltoernooi dat in het kader van de vakantiespelen door het Haarlems Speeltuinverbond wordt georganiseerd. In pool A plaatste „D.V.S." zich bij gebrek aan tegenstanders zonder te spelen in de finale die op maandag 8 augustus gespeeld wordt. De uitslagen in pool B luiden: Centrum Patvliet 2-0, Centrum—DVS 4-1, Flora— DS 0-4, Glasblazers—Patvliet 1-0, Flora- Glasblazers 0-0, DVS—Patvliet 2-0, Cen trumFlora 4-0, DVSGlasblazers 3-0. CentrumGlasblazers 1-0. Eindstand: 1. Centrum 8 punten, 2. DVS 6 pnt. 3. Glasblazers 3 pnt. 4. Flora 1 pnt. 5. Patvliet 0 pnt. Geluidsband over Zandvoort Volgende week vrijdag zal de heer Willy Francis in het Gemeenschapshuis in Zand voort een geluidsband over oud en nieuw Zandvoort ten gehore brengen. Deze opname kwam tot stand met me dewerking van burgemeester mr. H. M. van Fenema en tal van andere personen. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL ONDERTROUWD: J. J. M. ten Hagen en M. D. C. Sweijen. BEVALLEN: R. Onderwater-Schaap, d. M. A. M. Meulenhoff-Huijser v. Reenen, z. GETROUWD: P. W. Vos en J. E. van Parreeren. OVERLEDEN: E. M. Kluft-Meeuwes, 88 j. C. J. van der Loo, 62 j. C. H. Schouten, 75 j. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: D. Anema en C. M. Vester. J. G. Kilian en A. Kerkhof. GETROUWD: H. Eikelenboom en B. C. Wiebes. S. Cox en M. Kleiboer. A. Jansen en A. van Haarlem. J. A. W. de Groot en W. Wassenaar. GEBOREN: Martin, zn van A. Wijnands en B. van Altena. Eelco, zn van E. J. Th. Vellema en G. A. van den Eijkhof. Ronal- dus, zn van A. Nikken en G. C. J. Kerk vliet. Theodora Johanna, dr van G. J. Willemse en G. C. Leijdckkers. OVERLEDEN: J. Roest. 91 jr. L. C. A. Thörig, 67 jr. Mevr. A. Starkvan Leij- den, 61 jr. Zaterdag zal op het circuit aan de Richard Holkade en de Diepenbrock- straat in Haarlem-Oost een wielerpro- grarnma xvorden afgewerkt, dat georga niseerd is door de Stichting Haarlems Bloei en waarvan de uitvoering in han den is van „De Kampioen". In deze wie- lermiddag, die bedoeld is als omlijsting van de aankomst van de deelnemers aan de Haarlemse Muggenronde is een clubontmoeting tussen de aspiranten van De Kampioen uit Haarlem, de Ba taaf uit Halfweg en de Bollenstreek uit Sassenheim opgenomen met als inzet de Grote Prijs van Haarlems Bloei. Deze prijs bestaat uit een trainingspak. Ook de andere prijzen zijn beschikbaar ge steld door de Stichting Haarlems Bloei. De aspiranten zullen deze Grote Prijs betwisten in een wedstrijd over één uur. De start heeft plaats om twee uur. Om kwart voor drie xvorden de renners van de Haarlemse Muggenronde in Haarlem verwacht. Zij zullen ploegsgewijs bin nenkomen omdat de laatste etappe be sloten xvordt met een tijdrit voor ploe gen-.-Het publiek heeft -bij deze wed strijden gratis toegang. Haarlem. Voor de Middenstandsexamehs zijn in Haarlem geslaagd: J. Kramer, F. L. Kroes, H. Krijnen, T. H. Kuiper, H. Kupe- rus, A. Kuyten, H. J. C. Kwakman, M. v. d. Laan, F. G. Lagerdijk, A. Kuyt, A. G. M. Lammerse, H. C. M. van Leeuwen, W. van Leeuwen, P. V/. Lemmers, P. van Lies hout, J. N. Limmen, G. v. d. Linde, W. H. Linsen, D. M. Krijnse Locker, L. C. Log- mans, F. S. M. van LoonVan Nie, J. P. Maas, A. R. Malizia, J. P. M. Zumpolle, B. J. M. Mathot, M. E. Mathot, A. S. P. van der Meer. C. Meirmans, R. Mendel, J. W. Meuse, H. J. Mes, C. W. Metz, J. M. Metze- laar, C. Meijer, L. P. Miezenbeek, J. W. M. Miltenburg, H. v. d. Molen, J. B. A. Muller, A. Munsterman, C. M. Hogeboom, F. P. Nales, H. H. A. Nieman, G. van Nieuwburg, J. J. van Nieuwenhuyze, H. C. M. Noorder- meer, B. Numan, I-I. J. Onstein. F. A. Zwa ger, R. Oosthuizen, R. P. Oostwal, T. G. Overzier, C. J. Paap, J. J. Pollé, W. T. van Pomeren. .J. Portegies. C. D. Portengen, F. A. Pouw, P. A. J. Praat, F. P. Prince, J. Pruis, M. Putman, L. J. Peters, K. M. Pe tersStroomer. H. B. Piepers. H. P. Platei, W. T. Platei, IJ. C. v. d. Pijl, J. N. Raven- stijn, A. de Redelijkheid, G. M. A. v. d. Reep, R. W. Riga, M. R. T. Roelofsen, C. M. Rood, M. C. T. v. Rooden, J. Roos. Af gewezen 15 kandidaten. Amsterdam. Voor het examen Engels M.O.-A is geslaagd D. Lodders, Haarlem. Schoonhoven. Aan de vakschool voor edelsmeden is geslaagd voor het einddiplo ma graveur H. J. Dal te Haarlem. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12-181 Showroom: Wagenweg 104.--T el. 12730 SANITAIRE INSTALLATIES Woensdag stopte voor een melkhandel in Haarlem-Noord een auto waarin twee mannen zaten. Eén van hen vertelde de melkhandelaar dat hij geen geld had om benzine te kopen. Hij moest nog' naar Den Haag, zei hij. De man bood de melkhandelaar een gloednieuw armband horloge aan voor 25. De melkhandelaar die het zaakje niet vertrouwde ging ech ter niet op het aanbod in. Na het vertrek van de mannen lichtte hij de politie over het geval in. Het bleek dat het autonum mer dat de melkhandelaar had opgeno men, toebehoorde aan een inwoner van Amsterdam. De Amsterdamse politie deel de mee dat men meer van dergelijke tips uit het land heeft ontvangen. Onderzocht wordt of deze gevallen in verband staan met de dezer dagen in de hoofdstad ge pleegde omvangrijke horlogediefstal bij een importhandel. Mevr. Ankringa verlaat het kleuteronderwijs Het afscheid van mevrouw H. Ankrin- gavan der Velde, hoofd van de Craye- nester-kleuterschool te Heemstede, heeft dinsdag tot een waar feest geleid voor leerlingen, leerkrachten en belangstellen de ouders. Reeds dinsdagmorgen was dit leest begonnen met spelletjes voor de kin deren en een lentespel, onder leiding van het nieuwe hoofd van de kleuterschool, mejuffrouw Barneveld. Óp het grasveld in de tuin, waar kermis- kraampjes waren opgetrokken en waar zelfs een draaiorgel speelde, had een ge zamenlijke lunch plaats, waarna de kleu- te rs, van wie velen zich verkleed hadden, van de kinderkermis-attracties konden ge nieten. Des middags verzamelden zich ouders en andere belangstellenden op het grasveld en gezeten op de stoeltjes van hun kinderen, hoorden zij de verschillende sprekers hun waardering uiten voor me vrouw Ankringa die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de school gaat verlaten. De heer P. Knuttel, hoofd van het hul digingscomité herinnerde in zijn toespraak aan de loopbaan van mevrouw Ankringa. Nadat zij enige tijd in het toenmalige Ne derlands Indië had doorgebracht werd zij in 1950 hoofd van de Crayenester-kleuter- school in Heemstede. Deze veelomvatten de taak heeft zij steeds met liefde verricht. Als blijk van waardering overhandigde de heer knuttel een geschenk onder cou vert. De wethouder van Onderwijs van de gemeente Heemstede, de heer J. C. Cor- ver, bracht de dank van het college van B. en W. en van de raad over. Hij herin nerde eraan, hoe mevrouw Ankringa in 1946 in een klas van de Bronsteeschool als eerste in Heemstede was begonnen met een moderne onderwijsmethode voor de Cj kleuters. Spreker hoopte dat haar opvolg ster haar werk op dezelfde wijze zou voortzetten. Namens de collega's van de openbare kleuterscholen in Heemstede bood mevrouw Zaalberg haar oud-collega een geschenk aan, waarna de heer J. H. Jansen, directeur van de Kennemer Streekschool, mevrouw Ankringa bedankte voor de wijze, waarop zij haar medewer king had verleend bij de opleiding van kleuterleidsters. De heer C. A. Tiemeyer, hoofd van de Crayenester school sprak eveneens woorden van dank en waarde ring. Tenslotte bood mejuffrouw Barne veld een bakje met bloemen aan, waarna er voor de aanwezigen gelegenheid1 werd gegeven afscheid van mevrouw Ankringa te nemen. Voordat de sprekers aan bod kwamen hadden enkele kleuters „hun juffrouw" een bos bloemen en een album met werk van de leerlingen aangeboden. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de R.K.S.V. Onze Gezellen houdt deze vereniging zaterdag en zondag een jeugd toernooi voor b. adspiranten en b. junioren. Zaterdag spelen de aspiranten, waar voor zijn ingedeeld in de poule A: Bloe- mendaal, D.S.K., D.S.O.V., D.I.O. en Onze Gezellen. In poule B: Spaarndam, D.C.O., I.E.V., van Nispen en Vogelenzang. Zondag wordt het junioren toernooi ge houden wa,araan deelnemen in poule A: I.E.V., D.I.O.,- Velsen, Terrasvogels en G.V.O.; In poule B: D.C.O., Van Nispen, D.S.O.V., W.S.V.'34 en Onze Gezellen. Zondagavond om zeven uur speelt Onze Gezellen de ere-wedstrijd tegen D.E.M. (Beverwijk) om zeven uur. Advertentie Tweeënvijftig leerlingen van de Tech nische School „Haarlemmermeer" te Hoofd dorp behaalden het zwemdiploma. Voor het diploma A slaagden: J. J. Aar- sen, W. T. Haan, M. Kooy, F. Schijf te Aalsmeer; L. Takacs te Aerdenhout; J. L- A. Degewij, J. Vriend te Amsterdam; E. Bakker, P. Mulder, H. Schriemer te Bad hoevedorp; H. v. d. Burgt te Bovenkerk; J. v. Dijk, F. Klooster, M. P. Lindeman te Haarlem; L. Wolf, A. v. Zijl t_ Heemstede; J. Aalders, F. Caspers, K. Hoogevorst, J. v. d. Lans, S. Smits te Hillegom; J- C. Ho- geveen te Hoofddorp; H. Horsman, B. Reit- sma te Lisse; R. Zeelenberg te Mijdrecht; J. Jongeneel, R. v. Zanten t Nieuw-Ven nep: G. v. Senten te Uithoorn; R. Sloot te Zwanenburg. Voor het diploma B slaagden: A. Tas te Aalsmeer; T. Oldenhage te Abbenes; C. J. v. Dooren en J. Overeen te Badhoevedorp; F. H. v. d. Berg te Heemstede; M. Dierikx en N. Oosthoek te Hillegom; G. Boonstra, T. Huisman, C- Kemp, J. Stroomer te Hoofddorp; D. Bakker en J. C. Bax te Nieuw-Vennep; C. P. Zonneveld te Sant poort; C. J. Sandbergen te Zandvoort; J. Jansen, N. Lunenborg en A. Vink te Zwa nenburg. Voor diploma C slaagden: J. J. v. d. Geest te Aalsmeer; F. D. Steenkamp te Badhoevedorp: R. J. Enthoven te Hoofd dorp; W. Kuyk en R Martens te Vogelen zang. „Hij ziet af wegens maagpijn", zei een van de volgers, die zich bijzonder goed thuisvoell in de wielersport en die dan ook graag de echte termen gebruikt. In het bos van Tudderen was Anton's maagpijn echter snel verdwenen, omdat daar de start plaats had van de bosrit. Tourleider Van Hulst meende echter, dat het niet sportief was de volkomen uitge ruste Anton nu tussen de eigenlijk wat vermoeide andere Muggen in te laten rij den, waardoor Anton zijn vrienden dus met enige spijt zag vertrekken terwijl hij zelf achter moest blijven. De bosrit was uitgezet over een bijzon der lastig parkoers, dat afwisseld op de fiets en hardlopend moest worden afge legd over een afstand van bijna een kilo meter. De best-geplaatsten in de A-en de B-klasse startten het laatst en omdat de weg wat smal was, de groep voorgangers te groot en het uithoudingsvermogen van de favorieten te klein, kwamen Adrie Sijpestein, en Gerard Rosenhart pas in de middengroep over de finish. Bij de B-klassers was het al niet anders en Jan Dijkstra en Richard Ran begon nen dus ais winnaars van de bosrit aan de broodmaaltijd. Aan het slot daarvan kregen Piet Joosten en Henk Bark te ho ren. dat zij vijf extra-punten verdiend had den omdat zij woensdag temidden van de Muggen hun verjaardag vierden. IEDEREEN WAS DUS in z'n beste nopjes, vooral ook omdat s' middags de tocht bijzonder goed verliep. In een vlot tempo fietsten de jongens door het Lim burgse heuvelland en ze maakten er als Aan het eind van iedere etappe wordt de bagage van de Muggenronderenners uitgeladen. DE VOLGENDE OCHTEND vond hij het nog vreemd, dat Tourleider Van Hulst hem daarvoor in aanwezigheid van alle jongens een standje maakte, maar toch fietste hij na het startschot, dat gelost werd door wethouder J. Loman van Te- gelen opgewekt in de richting van Bel- feld. En daar kregen de jongens voor het Het gemeentebestuur van Tegelen was bijzonder in zijn schik, dat de Mug- genronde dit keer zijn stad. aandeed. De wethouder voor jeugdzaken, de heer J. Lövian, stelde graag zijn gemeentelijk sportterrein beschikbaar en woensdag morgen loste hij met plezier het start schot. Bovendien vond de xvethouder het no dig. dat een van zijn ambtenaren voort durend ter beschikking van de Muggen ronde zou, staan. Wie dat zou moeten zijn xvas overigens in Tegelen geen en- kel probleem, want direct xia de aan komst verscheen hij al bij de Toxirlei- ding, xvaar hij zich voorstelde als Jacques de Mug. Waarom iedereen toen plotseling begon te lachen begreep hij niet helemaal. eerst te maken met de „bergen". Ze trap ten zich er best overheen, aangemoedigd door de wielersportminnende Limburgers die maar al te graag het werk even in de steek laten om van de akker naar de weg te lopen om alles rustig te gaan be kijken. Dat ze vaak te laat komen ligt minder aan het snelle fietsen van de Mug gen dan wel aan de weinig vlugge tred van de landlieden. „Teruggeven" Na Reuver en Swalmen fietsten de jon gens over de Roer naar Roermond en dooi de gehuchten St. Odiliënberg en Posterholt bereikte men Tudderen, het door Neder land geannexeerde gebied, dat volgens één Mug maar snel aan Duitsland moeten te ruggeven. Anton Opdam stapte daar na melijk van zijn fiets, stak de tong uit tegen een groep meisjes uit Tudderen, die hem stonden uit te lachten en stapte in de brokkenwagen. echte Tour-renners een wandeletappe van. Dankzij de wind in de rug waren ze ech ter toch ver voor tijd in Klimmen. Daar werd de post uitgereikt en verder werden de diverse krantenverslagen bij de Hoeve Maarveld op een medelelingenbord ge prikt om alle Muggen in de gelegenheid te stellen te lezen wat de diverse verslag gevers, die de Ronde volgen, nu eigenlijk van de prestaties van de Muggen denken. DONDERDAG GAAN DE Muggen de „bergen" in. Administrateur Van Heinin gen krijgt het tegen het middaguur dan weer bar druk, want dan wordt bij Mheer de bergrit om de moederprijzen verreden. De vierde etappe voert de renners over zestig moeilijke kilometers van Klimmen naar Epen, waar we zullen weten of Bert van der Pol in staat zal zijn geweest zich de concurrenten van het lijf te houden. De uitslag van de bosrit die tijdens de derde etappe van de Muggenronde is verreden luidt: A-klasse: 1. Jan Dijkstra (Zuid-West) 2. Andries Ceelen (Zuid) 3. Bram Krol (Spaarndam) 4. Cor Arensman (Harmenjansbuurt) 5. Ad Ruygvoorn (Vogelenbuurt) B-klasse: 1. Richard Ran (Harmenjansbuurt) 2. Ton Ploegleider John Munlc en ploegleider Arie Koblens hebben een paar dingen gemeen. Ze zijn allebei veertig jaar, ze houden allebei van sport en ze rijden al lebei al vijf jaar in de Haarlemse Mug genronde mee. Op brommers en zodoende hebben zij in totaal al 6000 kilometer door Nederland achter steeds weer verschillen de jongetjes aangereden. Joloi Mxink, die in het dagelijks leven brood verkoopt, vindt het elke keer weer een éven ple zierige week. „Ach jongen", zegt hij, „je doet het voor de jongens, je hebt zelf plezier en als xve maar een beetje goed weer hebben dan is alles dik voor elkaar. Vroeger, toen alles nog wat pri mitief ging, hebben we misschien meer gelachen, maar nu alles in de puntjes geregeld is, hebben wij als ploegleiders minder te doen. Je hebt xvat meer vrij en je kuxxt eens xvat langer slapexi". John Munk kennende komt er van dat lange slapen meestal niet zoveel. Hij praat xvat met de dorpsbewoners, vertelt vaak een grap en wordt het liefst niet meer zo graag herinnerd aan een avond tijdens een Mxxggenronde een paar jaar geleden toen hij door een wesp in zijn tong ge stoken werd en twee dagen niets kon zeg gen. Arie Koblens, die dus ook voor de vijf de keer meebromtpraat aanzienlijk min der dan Johnkruipt vroeg in z'n bed, is -.r vroeg weer uit en doet bescheiden zijn verk. Èn dat is veel, want. Arie, die in 'iet dagelijks leven timmerman bij Open bare Werken in Haarlem is, bewijst dage- 'ijks in de ronde, dat zijn handen beslist •iet verkeerd staan. Hij helpt monteur iooyekind, hij heeft voor elke deelnemen de ploeg een aparte proviandkist getim merd en hij knapt dagelijks duizend-en- één karweitjes op. Daarom is iedereen ook zo blij. dat Arie tijdens deze ronde al weer beloofde ook het volgend jaar weer mee te gaan. De ploegleiders John Munk rechtsen Arie Koblens (links) aan het brood- smeren tijdens een pauze. DE TWEEDE NACHT brachten de jon gens door in de zes grote legertenten, die de ploeg kwartiermakers op een sportter rein van de gemeente in Tegelen hadden opgezet. Vooral Bram Kool, Fred de Droog, Jan Dijkstra, Dick Ramakers, Emiel Roose, Douwe Lap en Dick van Horik sliepen tevreden in. Zij hadden zich naemlijk geplaatst in de finale van de Muggen-quiz van Daan Vrolijk -voor ve len beter bekend als Truxini-, die samen met het duo Gerry en Ferry, de jongens tot half tien bezig hield. Ad Ruygvoorn had het iets moeilijker, want 's avonds laat klaagde hij nog over pijn in zijn hand. E.h.b.o.-man Schotman en Tourleider van Hulst vonden het beter Ad nog eens door een dokter te laten on derzoeken, maar deze vertelde precies hetzelfde als zijn collega dinsdag. Er was met Ad's duim niets bijzonders aan de hand. Dat begrepen de Tour-leiders even later zelf ook, want toen Ad weer in zijn slaapzak lag zong hij tot ieders verwon dering midden in de nacht het hoogste lied. (Van onze speciale verslaggever) KLIMMEN-WOENSDAG. Ondanks de sombere weersvoorspellingen en ondanks de berichten uit Haarlem, dat het daar woendagmorgen flink had geregend zijn de deelnemers aan de Muggenronde toch welgemoed aan hun derde etappe begonnen, die van Tegelen K* over ruim 80 kilometer naar Klimmen in Zuid- Limburg leidde. Ze konden ook moeilijk kwaad vS* kijken, want het was stralend weer met een zacht briesje uit het noorden. Het is de hele dag prachtig weer gebleven en de jongens hadden CSï (fa? jfP" er zd.'n plezier in dat zij ondanks enkele lang- 2^ durige onderbrekingen voor de broodmaaltijd r.~J tg en voor de bosrit bij Tudderen toch nog ruim een uur te vroeg in Klimmen arriveerden. Bert van der Pol uit de Amsterdamsebuurt reed toen voorop in de stoet omdat hij in de bosrit net enkele punten meer ver gaarde dan zijn ploeggenoot Gerard Rosenhart en voorts omdat Adrie Sijpestijn, tot en met dinsdag Muggentruidrager, tijdens deze bosrit een verkeerde (kortere) weg insloeg en daarvoor tien strafpunten kreeg. De bosrit werd overigens gewonnen door enkele outsiders uit de karavaan, want Jan Dijkstra (Zuid-West) en Richard Ran (Harmenjansbuurt) profiteerden dankbaar van de handicap, die de leiders in deze Ronde van administrateur Rinus van Heiningen kregen toegewezen. Zij startten in de voorste rijen en zij zorgden er slim voor, dat ze vooraan bleven. De favorieten hadden zolang werk om zich langs de andere rennertjes naar voren te werken, dat ze pas halverwege de grote groep gekomen waren toen de eindstreep al gepasseerd werd.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9