Scheepsarts van de „Ruys" onderzoekt de bevolking van Pitcairn Kort en Het weer blijft wisselvallig II Eilandje in de Pacific, bevolkt door nakomelingen van muiters van de „Bounty" Goedkope etagewoningen in Amsterdam Verzending van zeepost Nieuwe hoogleraren in Amsterdam Wrak van doormidden gevaren jacht ontdekt Mgr. J. H. G. Lemmens overleden Dr. Tilanus heeft vertrouwen in kabinet Curacao heeft nieuw bestuurscollege op smalle basis Vijf koeien door de bliksem gedood Duits meisje in zee verdronken II I 1 1 1 1 1 1 VRIJDAG 22 JULI 1960 2 Vliegtuig te water Onaangename verrassing voor Belgische toeristen Protest tegen gang van zaken in ziekenhuis Duitse badgast bij Texel verdronken Brand naast spiritus fabriek in Schiedam ACHTER IN UW AUTO Advertentie Op de rede van het vijf vierkante ki lometer grote eilandje Pitcairn, in de eenzaamheid van de Pacific, is de scheeps arts van de „Willem Ruys" bezig een on derzoek in te stellen naar het voorkomen van tuberculose onder de bevolking. Er wonen 150 mensen, nakomelingen van muiters van de „Bounty", van wie er in 1790 acht aan land gingen, tezamen met enkele mannen van Tahiti en twaalf vrouwen van dat eiland. Pitcairn ligt vijf dagen varen oostelijk van Nieuw-Zeeland. Het heeft de vorm van een brood en steekt ruim 300 meter boven de zeespie gel uit. De scheepsarts van de „Willem Ruys" is de longspecialist dr. G. J. Wisse uit Maastricht. Hij heeft, volkomen onver wacht, de kans een onderzoek in te stellen naar 't ontstaan van tuberculose in 'n vol komen geisoleerde samenleving. Toen de „Willem Ruys", die op 19 april uit Wel lington was vertrokken, op 23 april ter hoogte van Pitcairn voer, werd een be richt opgevangen van de Engelse radiote legrafist op het eiland, dat zich daar een zieke bevond. Men vroeg toestemming om de patiënt voor onderzoek aan boord van het Nederlandse schip te brengen. Dat gebeurde. Het toeval wilde, dat de ..Willem Ruys" het enige Nederlandse schip op deze oceaan is met een röftt- geninstallatie aan boord. Dr. Wisse kon vaststellen, dat de aan boord gebrachte patiënt aan tuberculose leed. Bij dr. Wisse kwamen toen drie vragen op: Hoe komt tuberculose op zo'n eiland?; wat zijn daar van de consequenties voor zo'n geïsoleer de bevolking en wat is de weerstand van deze bevolking tegen de cuberkel-bacil? In Nederland heeft dr. Wisse daarover uitvoerig van gedachten gewisseld. Ook de universiteit van Leiden bleek bijzonder geïnteresseerd. Zij bleek bereid tot mede werking aan een onderzoek. Leiden stelde een grote hoeveelheid materiaal ter be schikking. Voor het onderzoek moest dr. Wisse toestemming hebben van het Colo nial Office in Londen, daar het eilandje onder Engeland ressorteert. Die toestem- A.dvertentie BEVERWIJK Kruisstraat 25 HAARLEM Haarlem ZAANDAM Tel. 12921 In het dorp Zwartemeer nabij de Duitse grens in Zuidoost-Drente is gistermiddag een vliegtuig van het vliegbedrijf „Mast boom" uit Rotterdam in een kanaal ge raakt en vrij ernstig beschadigd. De piloot de 29-jarige W. M. H., wist zich uit de stuurhut te redden. Hij had alleen een nat pak opgelopen. Het vliegtuig werd sinds enige weken in Zwartemeer gebruikt voor de besproeiing van aardappelvelden tegen Coloradokevers. Bij het opstijgen gister middag voelde de piloot dat het vliegtuig niet loskwam. Daar recht voor hem een woning stond, liet hij het vliegtuig zwen ken. Het toestel kwam in een bietenveld, schoot een kanaal in en verdween vrijwel geheel onder water. De Rijksluchtvaart dienst stelt een onderzoek naar het ge beurde in. De stroom Belgische toeristen, die gis teren ter gelegenheid van de Belgische nationale feestdag naar Nederland kwam, beleefde een onaangename verrassing in winkels en café's, waar men de Belgische frank voor niet hoger dan 7.- tot 7,20 per 100 wilde aannemen. Zowel in Zeeuws Vlaanderen als in Breda en Maastricht, waar men gisteren meer Belgische dan Nederlandse voertuigen zag, waren de winkeliers en caféhouders nogal huiverig voor de koers, die zij op hun beurt van de banken zouden ontvangen. Op de wissel markt in Amstex-dam is de laatste dagen een druk waar te nemen op de Belgische valuta als gevolg van de toestand in Kon go. ming werd aangevraagd. In het begin van juli bevond de „Willem Ruys" zich op nieuw in de buuxt van Pitcairn. Twee da gen, voordat het schip ter hoogte van het eiland was, ontving gezagvoerder C. Hoek het radiotelegrafisch verzoek om voor Pitcairn voor anker te gaan en met het longonderzoek van de bevolking een be gin te maken. De toestemming uit Lon den was inmiddels afgekomen. De „Willem Ruys" heeft vier uur voor Pitcairn gelegen en dr. Wisse heeft ir. die tijd zestig inwoners doorgelicht. Het onderzoek zal tijdens een volgende res van het schip in dit gebied worden voort gezet en misschien voltooid. Het eiland Pitcawrn wordt bewoond door 150 nakomelingen van muiters van de „Bounty". Kort na 1800 heeft er een gro te moordpartij plaats gehad. Slechts één van de mannen overleefde deze slag. Hij stelde zich aan het hoofd van deze sa menleving. die sindsdien een geordend karakter heeft behouden. Op het eiland wordt de bijbel, die zich aan boord van het oorlogsschip „Bounty" bevond, trouw bewaard. Onder de bevolking groeide een religie, die sterke overeenkomst vertoont met die van de Zevëhdedags Adventisten. Zij onthouden zich van het gebruik van alcohol en stimulerende di-anker; en be schouwen de zaterdag'als de van gods- wege voorgeschreven rustdag. Middelen van bestaan zijn een beperkte uitvoer van zuidvruchten, zoals sinaasappelen en ana nas, visserij en -sinds kort- de verkoop van postzegels aan de opvarenden van schepen, die Pitcairn aandoen. Enige tijd geleden heeft het. Colonial Office in Lon den goedgevonden, dat het eiland eigen postzegels uitgeeft. Amsterdam heeft een primeur op het ge bied van goedkope woningen: een door de gemeentelijke woningdienst uitgewerkt project van etagebouw waarvan de huren aanmerkelijk lager zijn dan die van over eenkomstige woningwetwoningen. De directeur van deze woningdienst heeft meegedeeld dat dank zij een intensieve samenwerking met de afdeling Volkshuis vesting der gemeente en de afdeling Stadsontwikkeling 'n complex van 643 wo ningen is ontworpen, waarvan de bouwsom per woning 11.300 bedraagt. Deze lage som is mogelijk geworden door een verre gaande rationalisering zowel van de situ ering der bouwblokken in de Tuinstad- Osdorp als van de bouwwijze, waarbij een grote uniformiteit is betracht. De weekhuur bedraagt voor een woning met twee slaapkamers 13,35 en voor een met drie slaapkamers 15.35. In de ondex-huizen (naast x-ijwielboxen) zijn bejaai'denhuizen geprojecteerd, waar van de huur is vastgesteld op 10,70. De ze hui-en zijn 3 a 4 gulden per week lager dan die van overeenkomstige woningen. De lage bouwsom doet geen afbx-euk aan de kwaliteit van de woningen. De inhoud van de huiskamers is 16 kubieke meter. De helft van het complex, 324 woningen, is reeds openbaar aanbesteed. Men hoopt op laugustus de eerste paal te kunnen heien. Aangenomen mag worden dat dit plan in aanmei'king komt voor een extra bij drage in de huur van 2.per woning per week, die de minister bereid is te geven voor een aantal efficiënt opgezette woningbouwplannen in den lande, bestemd voor minder draagkrachtigen. Indien dit het geval is dan zal de huur voor de twee- slaapkamerwoningen 11,35 en voor drie- slaapkamei-woningen 13,35 en voor de be- jaai-denhuizen 8,70 gaan bedx-agen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezoi-gd, staan achter de naam van het schip vex-meld. Ax-gentinië: ms Westland, 28 juli; Austra lië: ss Middlesex 24 juli en ss Ballarat 26 juli; Brazilië' ms Saarstein, 28 juli; Ca nada: ss Arkadia, 24 juli en ms Westerdam 28 juli; Ned, Antillen: ms Oranje Nassau, 26 juli; Ned. Nw. Guinea: ss Grootekerk, 25 juli; Nieuw Zeeland: ms Mount Maun- ganui, 24 juli; Suriname: ms Poseidon, 26 juli; Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: ms Carnavon Castle, 24 juli en ss Wonogiri, 26 juli. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. De gemeenteraal van Amsterdam heeft ter vervulling van vacatux-es een aantal hooglerax-en en lector-en benoemd aan de gemeente-universiteit. Tot gewoon hoogleraar in het belasting recht werd benoemd dr. A. J. van den Tempel, sedert 1956 directeur-genex-aal voor Fiscale Zaken aan het ministerie van Financiën. Tot gewoon hoogleraar in de histologie werd benoemd dr. D. B. Kroon, verbonden aan het histologisch laboratorium van de Amsterdamse universiteit, sinds 1945 als conservator. Tot gewoon hooglei'aar in de mathema tische statistiek is als opvolger van pi-of. dr. D. van Dantzig benoemd prof. di\ J. Hemelrijk, hooglei-aar aan de Technische Hogeschool te Delft. Tot hoogleraar in de Slavische lettex-kun- de benoemde de raad dr. F. C. Driessen, rector van het Baans lyceum. Tot buitengewoon hoogleraar in de ver- keers- en vei-voerseconomie, een nieuwe leex-sloel aan de gemeente-univex-siteit, be noemde de raad mr. K. Vonk, raadadviseur in algemene dienst aan het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Tot lector in de Zuidslavische taal en letterkunde is benoemd dx\ Th. A. Eek man, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de universiteit van Amstex-dam. Dr. ,T. M. Los. thans associatie professor aan de universiteit van New Bimnswick te Frederietown in Canada is met ingang van Iseptember 1960 benoemd tot gewoon hooglex-aar aan de Vrije Universiteit in de faculteit der wis- en natuui-kUhdè' orh on derwijs te geven in de elektrochemie, ther- mochemie en eolloïdchemife; Directeuren der Vrije Universiteit heb ben voorts de heer H. A. Höweler op zijn verzoek om gezondheidsredenen eexwol ontslag vex-leend als bibliothecaris van de Vrije Universiteit. In zijn plaats is benoemd dx\ ir. J. Stel lingwerf!. thans waarnemend bibliotheca ris van de Technische Hogeschool te Eind hoven. De bemanning van de Noorse tanker Betty Nordgas" heeft gistermiddag om streeks- half twee op 6 mijl ten zuiden van het lichtschip Texel de helft van het voorschip van een jacht waargenomen. Een bergingspoging is slechts gedeeltelijk gelukt. Men kon slechts enkele railing- stukken van het verongelukte schip op hijsen. Op deze wrakstukken stonden de kente kens „144-145" en daaronder „netto 15-05". Het schip was volgens bericht van de tan ker waax-schijnlijk kort tevoren vergaan. Het. moet doormidden zijn gevaren. Scheveningen-Radio heeft de schepen die in de omgeving van het lichtschip va ren verzocht uit te kijken naar mogelijke overlevenden. De Amerikaanse natuurkundige dr. Ch. A. Escojfery, die met zijn „zonneauto" een reis door Europa maakt, was gis teren in Amsterdam. Op het uit 1912 daterende autotje is een plaat aange bracht met 10.640 siliciumcellen. Als deze door de zon beschenen worden ontstaat een elektrische stroom, waar mee een batterij wordt opgeladen. Daarmee kan hel antieke wagentje on geveer drie uren rijden met een maxi male snelheid van 30 kilometer per uur Hedenmorgen is in het St. Laurentius- ziekenhuis te Roermond, waar hij enkele dagen geleden een operatie had onder gaan, op 75-jarige leeftijd overleden mgr. J. II. G. Lemmens, emeritus-bisschop van Roermond. Josephus Hubei't Guillaume Lemmens werd op 26 juli 1884 in Schimmert (Zuid- Limbux-g) geboren als zoon van een vee- ax'ts. Hij studeerde aan het seminarie van Rolduc en aan het groot-seminax-ie van Roex-mond. Op 26 augustus 1909 wei'd hij door de toenmalige bisschop van Roex-- mond tot px-iester gewijd. Na twee jaar studie in Leuven ging hij naar Rome, waar hij in 1914 zijn studies in kei'kelijk en ro meins x-echt, afsloot met zijn promotie tot doctor juris. Vier jaar lang was dr. Lemmens kape laan in Maastricht. In 1918 werd hij be noemd tot px-ofessor in de mox-aaltheologie aan het gx-oot-seminax-ie van Roex-mond. In 1932 benoemde paus Piux XI hem tot coadjutor met recht van opvolging van mgr. Schrijnen, de bisschop van Roer- mond, die toen ex-nstig ziek was. Op 26 maai-t 1932, een week na de bisschopswij ding, ovex-leed mgi\ Schrijnen. Mgr. Lem mens wex-d zijn opvolger. Hij was de vijf de bisschop van Roermond sinds het her stel in 1853 van de kerkelijke hiërarchie in Nedex-land. In 1936. toen het nationaal-socialisme de kop opstak, nam hij in een bisschoppelijke bx-ief stelling tegen deze levensbeschou wing en de daarop gebaseerde politieke beginselen. Dit verzet handhaafde hij ook tijdens de oorlog. Zestien priester-mede- wex-kers vex-loor hij-als gevolg van repre sailles van d<? bezetter tijdens deze jax-en. Örider deibSÏa'chtóffers was ó'ok de'secre taris van het. bisdom, dx-s. L. Moonen. Toen in 1945 de bevolking van Limburg op grote schaal werd geëvacueerd, trok mgr. Lemmens vrijwillig naar Leeuwar den. Na de bevrijding kwam hij in Roex-- mond terug. Hij trof er een grote verwoes ting aan. Meer dan 150 kex-ken, tal van pastox-ieën, jeugdhuizen en scholen waren vernield. Op gx-ote schaal organiseerde hij de actie tot herbouw. De zware last van de oox-logsjax-en had echter zijn gestel geschokt, en i-eeds in 1947 was met het oog op zijn labiele ge zondheidstoestand op zijn verzoek mgr. Hanssen als coadjutor aangesteld. In no vember 1956 werd hij ex-nstig ziek, maar hij herstelde echter. Op 1 januari 1958 trad hij af. Hij werd door mgi\ Hanssen, nu overleden, opgevolgd. Op zijn zeventigste vex-jaax-dag benoem de de Koningin hem tot commandeur in de orde van de Nedex-lanrise Leeuw. De gemeenteraad van St. Maartensdijk is akkooi-d gegaan met een vooi-stel van B. en W. om fel te protestex-en tegen de gang van zaken in het algemeen burger- gasthuis in Bergen op Zoom waar, zoals wethouder C.J. Bazen zei„een kleine meer derheid x-ooms-katholieken iedei-e specia list en iedex-e patiënt de i-ooms-katholieke medische moraal wil opleggen". "Zowel de specialist als de patiënt", aldus de wethouder,„wordt verplicht in het zie kenhuis de gedx-agslijnen van de rooms- katholieken te volgen. Deze zaak is", al dus de heer Bazen, „voor het eiland Tho- len met zijn ovex-wegend protestantse be volking een levensbelang. Men mag, zei hij, „de algemene status en daarmee ook de algemeenheid van de specialisten in medische aangelegenheden niet verkrach ten door reglementaix-e bepalingen". De voorzitter van de Tweede-Kamer fractie van de Christelijke Historische Unie, dr. H. W. Tilanus meent, dat het kabinet-De Quay heeft voldaan aan het geen het in de Troonrede heeft toege zegd. De C.H.U., zei hij, ziet met ver- trouwen de werkzaamheden van het kabi net in het volgende jaar tegemoet. Dr. Tilanus, die in het conferentieoord „Woud- schoten" te Zeist sprak bij de opening van een dx-iedaagse zomerconferentie van de C.H.U., toonde zich zeer verontx-ust over het wereldgebeuren. Nationale px-o- bleempjes als voetbaltoto, sportnota en commex-ciële televisie vallen hierbij in het niet, zei hij. Hij herinnerde in dit verband aan de eenheid van het Britse parlement, dat bij monde van de oppositieleider Gaitskell achter Macmillan is gaan staan, toen deze dezer dagen ernstige en bezorg de woorden sprak over hetgeen Kroesjts- jev zich meent te kunnen permitteren. Óok de heer Tilanus wees op het grote gevaar van het communistische dogma. De aan vankelijke politiek van de glimlach heeft plaats gemaakt voor de ware aard van het communisme, zei hij. Prof. dr. H. M. H. A. van der Valk, waarnemend directeur van het Internatio nale Monetaire Fonds in New York, sprak over het politieke stelsel, de politieke par tijen en de verkiezingen in Amerika. Hij ging daarbij uitvoerig in op de verschillen tussen het Nederlandse en Amei-ikaanse politieke stelsel. De Eilandsraad van Curacao heeft, in zijn vergadex-ing van gisteren met alge mene stemmen een nieuw bestuux-scolle- Democratsiche Partij O. N. A. Beaujon, S. G. M. Rozendaal en F. J. Pijpers en de leden van de Konstruktieve Volkspartij E. J. Mox-kos en J. L. Martina. Aan het begin der vergadering legde de fractieleider van de Nationale Volkspartij, de heer Winklaar, een verklaring af waar in hij zei, dat de groep der samenwerken de partijen in de Eilandsraad bex-eid was, mede te werken aan de vorming van een nieuw bestuux-scollege, bestaande uit twee leden van de Nationale Volkspartij en twee van de Democx-atische Partij. Dit voorstel wex-d door de D.P.-K.V.P.-gi-oepering van de hand gewezen, omdat een dergelijke samenstelling van het bestuux-scollege een uitsluiting zou betekenen van de K.V.P. De leden der samenwerkende partijen verlieten daarop de vergaderzaal. Hierna werd de verkiezing gehouden. Tijdens een zeer hevig onweer dat gis teravond boven de Krimpenerwaard los- bralc zijn vijf koeien van de veehouder P. Wesseling te Berkenwoude door de blik sem getroffen en gedood. De diex-en liepen in een weiland naast de boerderij. Motorpont voor Europoort. Een scheepswerf te Giessendam heeft opdracht gekregen voor de bouw van een motor pont voor de veex-dienst MaassluisRozen burg v.v. voor het vex-voer naar Europoort en de Botlek. De veex-boot kan bij maxi male belasting 118 ton aan voertuigen ber gen en voorts tweehonderd wielrijders en tachtig voetgangers. Geen zigeunercongres. Het Eui-opese zigeunercongres, dat deze zomer in Sche- veningen gehouden zou worden, gaat niet door omdat de „koning der zigeunex-s", de 85-jarige Bram Rill, in Berlijn ernstig ziek is geworden. Hij had het congx-es moeten px-esidex-en en zijn leiderschap moeten overdragen aan de Nederlandse zigeuner Tata Mix-ando. Drie maanden voor etherpiraat. Een 26-jarige ax-beider uit Oldenbroek is door de Zwolse politiex-echter veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens clan destiene radiouitzendingen. De zendinstal- latie wex-d vex-beurd vei-klaard. De politie rechter deelde mee, dat het „tarief" van di-ie maanden binnenkort belangrijk ver hoogd zal worden. Voor vluchtelingen uit Kongo. Als blijk van vex-bondenheid met de zuster organisatie, zo deelt, het Nederlandse Rode Kx-uis mee, heeft deze ox-ganisatie 50.000 Belgische frank overgemaakt aan het Bel gische Rode Kruis. Het bedrag is bestemd voor hulpvex-lening aan de uit de Kongo teruggekeerde families. Donderdagmiddag is het zeventienjarige meisje Wilma Ockenfelds uit Düsseldox-f, die met haar ouders in Zandvoox-t logeex-de, in bewusteloze toestand in het eerste zwin aan het noox-derstrand in Zandvoort aan getroffen. Nadat de Zandvoortse Reddings brigade was gewaarschuwd, werd zuurstof toegediend. In ijltempo werd het bewuste loze meisje naar het St. Elisabethsgast- huis in Haarlem ovei-gebracht, waar men enkele uren tevergeefs getracht heeft de levensgeesten op te wekken. Voor de kust van Texel is gistermiddag de 61-jarige G. Müller, een kantoox-bedien- de uit Wiesbaden, voor de ogen van zijn dochter verdronken. De man is tijdens het zwemmen onwel geworden. Zijn schoon zoon wist hem naar het strand te bren gen, waar een Duitse arts, eveneens vakantieganger op het eiland, de dood con stateerde. Het slachtoffer was hartpatiënt en had 's morgens nog een hartaanval gehad. Op de Noordwestsingel in Schiedam Heeft gisteravond een grote brand gewoed in een zakkenhandel, dichtbij een grote spiritus fabriek. De brandweer rukte met veel materieel uit, vanwege het gevaar, dat de brand ook de spiritusfabriek zou kunnen aantas ten. Zij bestreed de vuurzee met twaalf stx-alen. Binnen een uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. Het pand was toen geheel uitgebrand. Het pand was gedeeltelijk verhuurd aa* een zakkenhandel. Op de benedenverdie ping was een kuiperij ondergebracht. De ooi-zaak van de brand is onbekend. Advertentie In Uw auto zit U droog, maar om een lekke band te verhelpen zult U er uit moe ten. Ook als het regent. Leg daarom zo'n handige BigBen plastic regenjas achter in Uw wagen. U mei-kt dat kleine pakje eigenlijk pas als U het nodig heeft. Een BigBen om droog en... schoon in te blijven. Prijzen van 6.90-7.90-9.75* 12.75*-15.75 en 17.50 met Piuvêxj -patentsluiting# Het K.N.M.I. deelt mede: In de nacht van donderdag op vrijdag passeex-de een koufront ons land, hetgeen met regen- en onweersbuien gepaard ging. In de provin cie Fi-iesland waren de buien zeer hevig. Zo werd op het vliegveld bij Leeuwarden vannacht totaal 61 mm. x-egen gemeten. Na de frontpassage stroomde opnieuw koe le oceaanlucht binnen, die tot op grote hoogte onstabiel is, zodat ook daarin buien tot ontwikkeling komen. Op de oceaan handhaaft zich 'n west-cii-culatie en 'n hoe veelheid warme en vochtige lucht wordt in de richting van de Britse eilanden ge stuwd voorafgegaan door x-egen. Het weer zal dan ook wisselvallig blijven. De wind handhaaft zich in de westhoek. In de tem peratuur komt weinig verandering. WERKRAPPORTEN Temperaturen, buiten en binnenland heden- Zaterdag 23 juli Zon op 4.48 uur, onder 20.44 uur. Maan op 4.42 uur, onder 20.12 uur. Maanstanden 23 juli 19.31 uur Nieuwe maan. 31 juli 13.39 uur Eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrydag 22 juli Hoog water 2.53 en 15.18 uur. Laag water 10.50 en 23.16 uur. Zaterdag 23 juli Hoog water 3.28 en 15.54 uur. Laag water 11.29 en 23.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. morgen 7 uur. Neerslag! O'S A laatste 24 uur Den Helder licht bew. w 18 Ypenburg licht bew. w 20 Vlissingen licht bew. wnw 19 Eelde regenbui zzw 18 2 De Bilt onbewolkt zw 20 0,5 Twente zwaar bew. zw 19 6 Eindhoven zwaar bew zw 21 9 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 20 Helsinki zwaar bew. windst. 22 Stockholm zwaar bew. ono 20 8 Oslo zwaar bew. windst. 18 6 Kopenhagen half bew. w 17 0 Aberdeen regen nw 18 11 Londen licht bew. w 19 0 Amsterdam half bew. wzw 20 6 Brussel half bew. zw 21 0,3 Luxemburg half bew. zw 19 Parijs zwaar bew. w 22 0 Bordeaux zwaar bew. zzw 23 0 Grenoble licht bew. windst. 23 0 Nice onbewolkt wnw 0 Berlijn licht bew. wzw 18 3 Frankfort regen w 21 4 München zwaar bew zw 20 0 Zürich zwaar bew windst. 22 0 Genève licht bew. windst. 0 Locarno half hew. O 27 0 Wenen onbewolkt nw 21 0 Innsbruck zwaar bew windst. 19 2 Belgrado licht bew. w 33 4 Athene onbewolkt windst. 35 Rome licht bew. windst. 29 0 Ajaccio onbewolkt no 25 0 Madrid onbewolkt windst. 33 0 Lissabon onbewolkt nnw 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2