KERKDIENSTEN AGENDA SLOT DEFECT? 6 Haarlem Forten in Spaarndam per K.B. opgeheven Bij aanrijding beenbreuk en hersenschudding opgelopen GRATIS STOFZUIGER Prolongaties en reprises Realistische bedrijfsoefening Zeven doden in het verkeer „DE SLEUTELSPECIALIST" Medische verzorging tijdens het weekeinde TRQUPIN - ZUIWEG 151 „Breng verhoging A.O.W. niet in mindering op bijsteun" ZATERDAG 23 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Mijnheer de baron ("Rembrandt) Jean Delannoy heeft voor de verfilming van „Meneer de baron" naar een verhaal van Georges Si- menon een beroep gedaan op enkele zéér grote acteurs. Niemand minder dan Jean Gabin en Micheline Presle spelen in deze film de hoofdrollen en men mag aanne men dat deze namen, gevoegd bij die van Georges Simenon voor een voortreffelijke stukje filmwerk zorgen. Toch is het resultaat niet helemaal wat we ervan verwacht hebben. De oorzaak hiervan ligt misschien in het oorspronke lijke verhaal naar een novelle van Sime non, die zich op het eerste gezicht zeker wel voor verfilming leent, maar waarvan de fijnere nuances zich zeer moeilijk op het witte doek laten overbrengen. Delannoy heeft niettemin een heel knappe prestatie geleverd. Hij is erin geslaagd de sfeer van Simenon voor treffelijk te vangen, vooral bij de verfil ming van het trieste Noordfranse land, waar Simenon zo'n liefhebber van is en waar vele van zijn romans en novelles spelen. Mijnheer de baron is een oude aristocraat, die voortdurend op zwart zaad zit, maar zich er met veel flair en een grote mate van joyeus-hoffelijke bon- hommie door heen slaat. Hij krijgt in Monte Carlo -voortreffelijke sfeertekening de kans een bedragje van elf miljoen te winnen. Hij accepteert voor dit bedrag een jacht dat hij van Rotterdam naar Parijs wil brengen, in gezelschap van een vrou welijke kennis uit de mondaine wereld. Op een der kanalen in het Noordfranse land raakt het geld op. Zij zijn in de buurt van een sluisje en een cafeetje, vanwaar de baron opbelt naar zijn vrienden in Pa rijs en Monte Carlo. De man die hem nog drie miljoen francs schuldig is komt niet opdagen, maar de honger wél. Zijn metgezel krijgt contact met een rij ke provinciale jongeman en beseft dat het één van de laatste kansen voor een huwe lijk is. De baron zelf komt onder de beko ring van de knappe caféhoudster. Juist als hij besluit zijn jacht te verkopen en een huisje bij de sluis te kopen, komt de verwachte cheque. Plotseling is de intie me en weemoedige charme verbroken en vertrekt de baron met zijn jacht naar Monte Carlo. Bijzonder knap is deze ont wikkeling verfilmd. Jean Gabin weet ons een voortreffelijke baron voor te scho telen, al zagen wij hem persoonlijk liever als commissaris Maigret. Helden op sokken (Cinema Palace), „HELDEN OP SOKKEN" zijn een paar aankomer- tjes bij de Engelse politie. Zij dromen er van grote misdadigers op te sporen, eer- Vleeshal: zondag 14 uur: Poppentheater Merlijn met „De Chinese draak". Openluchttheater: Zondag 20.15 uur: Papa Bue's Viking Jazz Band. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Helden op sokken", alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondags) 10.30 uur: Va kantie-jeugdprogramma: „Watt en Half Watt op avontuur". Frans Halstheater: Vandaag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Geld ligt op straat", alle leeft. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Zaterdagnachtvoorstelling 22.30 uur: „Vrouwengevangenis", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het oud", a.l. Luxor Theater: Vandaag tot en met wonesdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag te vens 16.15 uur: „Liane, het meisje uit het oerwoud", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „Our man in Havana", 14 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „Rusty en de spionnen", a.l. Maandag tot en met donderdag 14.30 u.: „Niets dan pech", alle leeft. Maandag tot en met woensdag 20.15 uur: „Weduwnaar met vijf dochters", alle leeftijden. Donderdag 20.15 uur: „The smallest show on earth", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Meneer de Baron", 14 jaar. Zondag 11 uur: „De wereld der Stilte", a.l. Dagelijks 10.30 uur (behalve zondags) jeugdpro gramma: „De prinses en de zwijnen hoeder". Roxy Theater: Vandaag 19 en 21 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Toen de hel losbrak", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Gouddorst" 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" alle leeftijden. Elke ochtend (be halve zondag) 10.30 uur: Vakantieprogram ma met Donald Duck e.a. zondag 11 uur: „Lassie's grootste avontuur", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 19 en 21.15 uur: „Mag ik deze dans van u?", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „De nacht van de première", a.l. en 19 en 21.15 uur: „Mag ik deze dans van u?", 18 jaar. Maandag 14.30 uur: „De nacht van de première", a.l., 19 en 21.15 uur: „Liebe, Jazz und übermut", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dage lijks 10-17 uur, zondags 13-17 uur: Ere-ten- toonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 10-12.30 en van 13.30-17 uur, zondags van 14-17 uur: Reizende Unesco-expeditie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10-22 uur: Expostitie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tot 8 augustus dagelijks van 9-17 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas. Aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de ribriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 juli.) Tentoonstelling. De ere-tentoonstelling van werken van Kees Verwey in de Vishal op de Grote Markt is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, des zondags van 13 tot 17 uur. zame meisjes te beschermen en op-het- slechte-pad-geraakten weer in een veilige koers te brengen. Maar voorlopig schrik ken ze nog als in een leeg huis een deur piept, laten ze juwelendieven ontsnappen en beledigen ze de burgemeestersvrouw. Deze en nog veel meer donheden halen ze uit in deze grappige vakantiefilm, waar in een paar bijzonder aardige types voor de vrolijkheid zorgen. Als de leerling agenten na een serie dwaze voorvallen toch nog een paar dieven inrekenen, is het vertrouwen in het politiekorps hersteld. Toen de hel losbrak (Roxy). Duitse zelfmoordcomman do's worden tegen het einde van de oorlog achter de geallieerde linies neergelaten om 'n aanslag te doen op generaal Eisen hower. Een van de „Weerwolven" be zoekt achter de linies zijn zuster, maar is te loslippig. Want het meisje is ver liefd geworden op een Amerikaanse soldaat en geeft de moordplannen door. „Toen de hel losbrak.." vertelt hoe de Duitse plan nen mislukten. Snel en krachtig rollen de Amerikanen het Duitse zelfmoordcomman do op. En na de hevige schietpartij volgt een romantisch slot Want een Ameri kaanse soldaat heeft het ware meisje ge vonden. Van maandag tot en met donderdag „Gouddorst" voor de liefhebbers van spanning en senatie. Geld ligt op straat (FRANS HALS) Deze Franse klucht met de beroemde komiek Darry Cowl biedt een onvermengd vakantieplezier. Cowl moet ditmaal met Francis Blanche het vriendenpaar vormen dat waakt over het zedelijk welzijn van de zuster van de laatstgenoemde, Beatrice Altariba. Dooi de dolste stunts zijn zij dan weer schat rijk, dan weer straatarm. De grappen blijven niet dicht bij de grond, maar worden uit de onredelijkste regionen der fantasie gehaald, waar de humor wat opzettelijk wordt. Alles is ge daan om het geheel zo gek als mogelijk te maken. Er zijn enkele zeer geslaagde satires op allerlei heilige huisjes. Al bij al een film voor mensen die vrijblijvend wat plezier willen beleven. Faja Lobbi (Studio) Na de uitvoerige aandacht die wij aan dit nieuwste meesterwerk van Herman van der Horst hebben gewijd kun nen wij wel volstaan met te zeggen dat niemand zich de gelegenheid moet laten ontgaan deze filmpoëzie te genieten. Liane, het meisje uit het oerwoud (L u x o r) Gedurende de komende week kan men in bovengenoemde bioscoop de tweede aflevering van het „gekleurde" verhaal aanschouwen van een expeditie, die tijdens de jacht in de onmetelijke oer wouden van Afrika, bij een negerstam een blank meisje aantreft. Liane, zoals het meisje later blijkt te heten, wordt door enige leden van de ex peditie naar de „beschaafde" wereld, in dit geval Hamburg gebracht en daar blijkt zij zowaar familie, en wat meer zegt, erf gename te zijn van een rijke reder. Voor dat zij echter over de erfenis kan beschik ken wordt eerst de reder nog eens ver moord en maakt men een wilde achter volging per auto mee. Al met al een on waarschijnlijk verhaaltje, waarvan de in houd nog enigszins wordt „opgefleurd" door de overigens niet bijzonder goede natuuropnamen aan het begin van de film. De hoofdrollen in deze film worden vervuld door Marion Michael en Hardy Kruger. (Van onze Amsterdamse redacteur) Nadat het Fort Pampus ten oosten van Amsterdam in het Buiten-IJ is onttakeld en wacht op een nieuwe bestemming, is de hoofstad ook beroofd van zijn verdede- gingswerken aan de westzijde. De forten bij Spaarndam, het belang rijkste onderdeel van de vesting Amster dam, hebben als gevolg van een Konin klijk Besluit opgehouden te bestaan als vestingwerk, nadat zij een eeuw lang als zodanig te boek hebben gestaan. Amsterdam is nu een „open stad" en zo de Haarlemmers ooit behoefte mochten ge voelen naar de hoofdstad op te rukken, zullen zij geen andere hinderpaal op hun weg vinden dan de verkeerslichten bij de Nassaukade. De kanonnen van het vesting werk zullen geen schot lossen. Het zou trouwens ook het eerste schot zijn, want het vestingwerk heeft nog nimmer dienst gedaan. Zijn wij wel ingelicht dan zijn er zelfs geen kanonnen meer en dienen de forten uitsluitend als berg- en opslag plaatsen voor het leger. Het Koninklijk Besluit verandert eigenlijk niets aan de huidige situatie. Vooralsnog heeft nie mand interesse om de aarden wallen die' in latere jaren met beton zijn verstevigd op te ruimen en bovendien zijn de verde- dedigingswerken ongewild uitgegroeid tot een stukje natuurschoon, dat voox-al bij de hengelaars in trek is. In feite is er niets anders geschied dan dat de forten door 't ministerie van Defensie zijn over geheveld naar het ministerie van Finan ciën en het ligt in de lijn van de verwach tingen dat het Haai-lcm.se gemeentebestuur daar zal aankloppen om bepaalde planne- tes uit te voeren die de vesting meer ge schikt maken voor recreatieve doeleinden. Een zevenjarig meisje uit Hoorn, dat in Haarlem logeerde, is vrijdagmiddag op de Fonteinlaan in Haarlem door 'n personen auto aangereden, toen zij zonder op het verkeer te letten plotseling de rijweg over stak. Zij werd tegen het wegdek gesmakt en liep 'n beenbreuk, een vleeswond aan een arm en een hersenschudding op. Het meisje is in het Diaconessenhuis opge nomen. Advertentie i-i in bruikleen bij reparatie gr- HOUTSTRAAT Jal$a Tel 16693 132 „Our man in Havana" (Minerva) Tot en met zondag kan men Alec Guinnes en Maureen O'Hara bewonderen in „Our man in Havana" naar het gelijknamige boek van Graham Green Van maandag tot en met woensdag wordt ..Weduwnaar met vijf dochters" gedraaid met Heinz Erhardt en Susanne Cramer in de hoofdrollen. Donderdag wordt in Minerva „The smallest show on earth" ver toond. „De koe en de gevangene" (Lido) In dit theater wordt de rijk- humoristische film met Fernandel in de hoofdrol geprolongeerd. Een geluk voor wie hem nog niet gezien heeft. Om zeven minuten over acht klonken door de luidsprekers in de drukkerij „De Spaarnestad" de oproepsignalen voor de plöegen van de bedrijfsbescherming. Een minuut later stond de bovenverdieping van het voormalig gebouiv van de H.J.M.V. in brand en nog enige minuten later klom commandant Bunnink van de brandweer ploeg door een raam van de eerste ver dieping van het bovengenoemd gebouw in de Lange Margarethastraat en begon zijn aanwijzingen naar beneden te schreeu wen. En bij dit alles stond de heer Th. Eder- veen, hoofd van de Bedrijfsbescherming van drukkerij „De Spaarnestad" genoeg lijk toe te kijken. De oefening verliep vol gens plan. De met petroleum doordrenkte lappen in een kamer op de bovenverdie ping brandden lustig, aan de achterkant van het gebouw, dat voor de sloop be stemd is, brak een ploeg het dak open om op deze manier naar binnen te komen, de gewonden „stonden" klaar en als ten slotte het balkon in de grote zaal nu maar naar beneden wilde komen, was alles in orde. Ja, dat balkon. Al voordat de oefe ning begonnen was, had de heer Ederveen ons meegenomen naar de grote zaal van het gebouw, of liever de grootste puin hoop in het gebouw, waar echter nog een balkon stond dat toch door de slopers af gebroken zou worden. Boven dat balkon hingen gewichten van honderd kilo aan touwen en deze touwen moesten te zijner tijd doorgekapt worden. De gewichten zouden vallen en het kon niet anders, of Leden van de E.H.B.O.-ploeg behan delen een patiënt. het ondermijnde balkon moest mee vallen. En nauwelijks was de eerste „ploegge noot" door het gat in het dak boven het balkon, naar binnen gekropen of men kap te de touwen. De gewichten vielen, maar het balkon bleef op zijn plaats. Toen kon men het volgende beeld aan schouwen. De reddingsploeg liet zich ze gevierend door het gat in het dak zak ken, de heer Ederveen stond met zijn naaste medewerkers nukkig en verbeten het balkon met een stevige balk te bewer ken, de gewonden zochten hun plaats op de zeventienjarige Henk Roest, „bewus teloos en met een kneuzing in de borst" legde nog gauw even een blaadje papier onder zijn .hoofd en boven verkwistte de brandweerploeg joelend het water, dat ten slotte druppend door het plafond naar beneden kwam. De brandweerploeg had het karweitje overigens snel geklaard. Maar toen zij reeds weer buiten een sigaretje rookten en de „boel" hadden ingepkat, toen sticht te de heer Ederveen ten tweede male brand. Men kreeg de smaak zelfs zo te pakken, dat er daarna nog éénmaal brand werd gesticht. En tussen al deze bedrij ven door maakte de reddingsploeg het ge bouw kapot, gooiden de medewerkers van de heer Ederveen met rotjes, verbond men de gewonden en riep men baldadig tegen „shock-patiënt" Paul van Hoof: „Hé, je moet nog koffie halen hoor." In Den Haag is het echtpaar Liefkes bij een autobotsing om het leven gekomen. De 51-jarige mevrouw D. A. Liefkes Meerdink, die aan het stuur zat, verleen de op het kruispunt BerensteinlaanHen gelolaan geen voorrang aan de met zeer hoge snelheid rijdende 21-jarige automo bilist I-I. M. uit Lcidschendam. Het echt paar werd bij de botsing ernstig gewond. De 67-jarige F. H. Liefkes overleed kort na aankomst in de Ursulakliniek te Wasse naar. Zijn echtgenote overleefde hem slechts enkele uren. In Den Haag is de tienjarige Yvonne E. Schaasberg na een aanrijding met een be stelauto door een Duitse bus overreden en om het leven gekomen. Het meisje fietste op de Soestdijksekade, terwijl een bestelauto op nog geen twee meter afstand achter haar reed. Zij maakte plotseling een zwenking naar links en werd door de be stelwagen tegen het wegdek geworpen, vlak voor een Duitse bus. Het linker voor wiel van de bus reed over het meisje heen, waardoor zij op slag dood was. Bij een ongeluk op de rijksweg Den Haag Utrecht in de gemeente Waarder is de 74-jarige heer N. van Bennekom, een ge pensioneerd politie-ambtenaar uit Den Haag, om het leven gekomen. Hij zou met zijn zoon gaan vissen. De zoon parkeerde de auto in de berm en was bezig de hen gels uit de wagen te halen, toen zijn vader, zonder op het verkeer te letten, de weg overstak. Hij werd aangereden door een personenauto. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis te Oudewater ver voerd, waar hij korte tijd later is over leden. In Halsteren is het vierjarig jongetje William van Beek bij het oversteken van de provinciale weg Halsteren—Steenber gen door een passerende auto overreden. Het ventje was terstond dood. De auto werd bestuurd door een arts uit Halsteren. In het Weesperpleinziekenhuis te Am sterdam is overleden de 23-jarige heer W. Algera, die donderdagavond met zijn scooter op de kruising Churchilllaan-Maas- straat in botsing was gekomen met een personenauto en daarbij zeer ernstig letsel had opgelopen. De liftster, die gisternacht bij een on geluk nabij het verkeersplein Oudenrijn bij Utrecht het leven verloor, is de 36- jarige mej. J. C. M. Grootaerts uit Am sterdam. Mej. Grootaerts reed mee met een auto, die tegen een op de vluchtstrook geparkeerde aanhangwagen botste. De aanhanger was niet verlicht. De 32-jarige landbouwer D. Huls uit Staphorst ging per bromfiets naar zijn land om de koeien te melken. Op de terug weg is hij vermoedelijk geslipt en in het water gereden. Zijn levenloze lichaam werd later door een hengelaar gevonden. Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem - Tel. 11403 HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, tel. 11990. Tandartsen: Jac. J. Glas, Herenweg 191. Heemstede, tel. 36617. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, tel. 13174. Apotheken: (geldig voor Haarlem, Heem stede en Bloemendaal): Park Apotheek, Kleverparkweg 13, Haarlem, tel. 50444: Centraal Apotheek, Grote Houtstraat 78. Haarlem, tel. 10500-10502; Bosch en vaartapotheek. Bosch en Vaartstraat 26, Haarlem, tel. 13290. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Z. Sta tionsweg 12, Bloemendaal, tel. 57458 Overveen: Dokter J. A. Hollander, Zijl- weg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: Dokter W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20. Aerdenhout, tel. 40404. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel 12698 en zuster H. J. G. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel 02560-8284. Vie verder onder: Haarlem SANTPOORT: Artsen: J. Stoffel. Hoofdstraat 135, Sant poort-Dorp, tel. 8570. Apotheken: Apotheek de Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. HEEMSTEDE Artsen: P. M. van der Gugten, Heem- steedse Dreef 37, tel. 39903 en J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32. tel. 38377. Wijkverpleegster: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 36389. bij geen gehoor, eventuele boodschappen in de bus. Tevens in de week van zater dag 23 tot en met vrijdag 29 juli, des avonds van zes tot' elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. ZANDVOORT Artsen: J. F. Zwerver, Julianaweg la. tel. 2499. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42, tel. 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tolweg 6, tel. 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51 Haarlem, tel. IC 2500-13174. Apotheken: Van zaterdag 23 t.m. vrijdag 29 juli na 10.30 uur 's avonds nachtdienst: De Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 10.30 uur. De beide te Zandvoort geves tigde apotheken zijn gedurende de maan den juli en augustus elke avond ook 's zondags geopend tot 10.30 uur. Nachtdiensten uitsluitend voor recepten en'spoedgevallen. LIS SE Artsen: N. Bet. Nassaupark 43, tel. 3996. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 02502-6430. HALFWEG Artsen: P. H. W. Sinnige, Beatrixstraat 1 tel. 4820. HILLEGOM Artsen: A. A. v. d. ICaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. HAARLEMMERMEER Badh.dorp/Sloten, dr. Faber, tel. 2377. Hoofddorp, dr. v. d. Zee, Leeghwater- straat 28, telef. 6135. Nieuw-Vennep/Rijscnhout, dr. v. d. Weg, tel. 280. E.H.B.O.: Nieuw-Vennep: Telef. 388 (mej. Burghout. Vcnneperweg 261); tel. 0 2546-527 (J. Kofoed, Hoofdweg 1558); tel. 375 (A. van Tol, Gelevinkstraat 4 t.n.v. B. Hartgerink); tel. 397 (R. v. d. Plas, Gelevinkstraat 45). Abbenes: tel. 220 (G. Kroon, Dr. Heye- laan 12). Burgerveen: D. v. d. Blom, Leimuider- dijk 298, tel. 01721-136. ZONDAG 24 JULI 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10 uur: Ds. G. ICoch, van Haarlem-Schoten. 19 uur: Ds. Joh. Brons geest, bediening I-I. Doop. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10 uur: Ds. N. van Eg- mond. Noorderkerk, Velserstraat. 10.30 uur: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10 uur: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 10.30 uur: Jeugddienst Ds. J. C. Remijn, van Santpoort. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30 uur: ICinderkerk dhr. J. de Nie. 10.45 uur: Broeder J. Smit. Aula Chr. Lyceum. Emmakade, ingang Van Mer- lenstraat. 10.45 uur: Ds. J. W. van Nieuwen- huizen, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. 10.30 uur: Ds. J. Hei- dinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30 uur: Ds. J. C. ICoppert. Diaconessenhuis, Haze paterslaan 24. 9.30 uur: Ds. Joh. Bronsgeest. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 9 h.: Ser vice preside par lc Pasteur M. Jospin, d'Arn- sterdam. Deutsche Evang. Gemeinde. Waalse Kerk, Begijnhof. 19.30 Uhr: Gottesdienst. Woensdag 27 juli n.m. 8 uur: Avondstilte, in het Koor van de Grote Kerk. Spreker: Ds. Joh. Bronsgeest. Organist: H. Lasschuit. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: Kindermis. 8.30 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15 uur: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30 uur: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Klever park. 6.30, 7.45, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 u. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. Zondagmiddag en dinsdagavond resp. 24 en 26 juli a.s. geen samenkomsten in verband met camping in Den Dolder. Filadelfia Gemeente, Parklaan 21. Zondag middag 14 uur: dienst. Christiaan Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10 uur: Ned. taal. 11.15 uur: Engelse taal. Woensdag Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeenkomst. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. Zondag 10 en 17 uur: Eerwaarde heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Zondag 10 uur: dhr. J. Klein Haneveld, evangelist te Bode graven. 17 uur: geen samenkomst. Dinsdag 20 uur: Bidstond voor het Zendingswerk in Nicuw-Guinea. Opwekkingssamenkomsten. Zuidcrkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 20 uur: Ds. P. J. Mietes, van Amsterdam, over „Onze rijkdommen". Evang. Luth. Kerk, Witte Herenstraat 10.30 uur: Ds. D. Solinger. Evangelische Broedergemeente, Parklaan 34. Zondagochtend 10.30 uur: Ds. II. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, Lange Herenstraat 6. 10 uur: Evangelist v. Geer. 18.30 uur: Voorganger H. Raven. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, van 's-Gravenhage. Vereenigde Doopsgezinde Frankeslr. 24. 10.30 uur: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Wilhehninakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10 uur: Ds. D. J. Coumou, van Haarlem. 17 uur: Ds. L. Hoorweg. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 uur: Ds. G. Rang. 17 uur: Ds. D. J. Coumou. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9 uur: Ds. L. Hoorweg. 17 uur: Ds. G. Rang. Chr. Geref. Kerk, Raaks 18. 10 en 17 uur: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridder straat 29. 10 en 17 uur: leesdienst. Geref. Gemeenten in Ned., Nassauplein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gemeenten in Ned., Park laan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. Dinsdag 26 juli 19.30 uur: Ds. Willink. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. Zon dag 10 uur: Hoogmis. Woensdag 19.30 uur: H. Mis. Apostolische Gemeente, Jacobijne- straat 15. Zondag 10 en 17 uur: Godsdienst oefening. Baptisten Gemeente, Begijnhof. 10 en 19 uur: dhr. M. v. d. Berg, van Leiden. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. Zondag 10 uur: Openbare samenkomst. Spr. Zr. v. Wieringen. 19.30-21 uur: Openlucht samenkomst aan de Dreef, nabijheid Hout plein. Maandag 20 uur: Zangrepetitie. Don derdag 20 uur: Gebedssamenkomst. Voor gemeenteleden. Pinkstergemeente. Immanuël- kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. Zondag 10 uur: dhr. C. van Ingen. 18.45 uur: Open- luehtdienst aan de Krocht. 19.30 uur: dhr. G. Abbink. Woensdag 20 uur: Jeugddienst. Donderdag 20 uur: Bidstond. Pinkstergeloofs gemeenschap, Wolstraat 7. Zondag 10 uur: dhr. S. Priester. 17 uur: dhr. E. Schuurman. De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60. Zondag 10 uur: De Mensenwijdingsdienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk, Wilhel- minastraat 21. Zondag 10 en 17 uur: kerk dienst. Gemeente van Christus, Spruiten- bosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donder dag 20 uur: Chr. Gemeenschapsbond. Elke dinsdagavond 19.45 uur ten huize van dhr. Draayer, Koudenhorn 46 rd. Zevende Dags Adventisten, Jacobsti'aat 6. Iedere zaterdag morgen om 10 uur gemeenschappelijke bij belstudie en om 11 uur: prediking. Zevende- dags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Vergadering v>n Gelovigen, Oranjestraat 9. Zondag 10 uur: Samenkomst (broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17,30 uur: Samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uur: Zondags school. 17 uur: Kerkdienst. Stadsevangeli satie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondagmor gen 10 uur: dhr. J. F. Snoeks. Vrijdag 29 juli 20 uur: Bijbellezing. Leger des Heils, wegens verbouwing Dansschool Martin, Schagchelstraat 29. 10 uur: Heiligingssamen- Advertentie HAARLEM - ANNO 1892 Telefoon K 2500 - 10564 - 20154 - 20750 voor ALLE NATUURSTEEN zoals: Flagstones voor tuin en schouwen - Raamtabletten - Tafelbladen GRAFWERKEN enz. EIGEN BLOKKEN ZAGERIJ TOT 5 TON Raadslid vraagt: Hot Haarlemse gemeenteraadslid mr. M. D. Proper (Comm) heeft het college van B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de verhoging van de A.O.W.-uitkering. Hij vraagt of B. en W. bereid zijn deze verhoging, die zal gelden van 1 april j.l. af en waarvan in augustus een nabetaling plaats heeft, niet in mindering te bren gen op de bijsteun, die de betrokken be iaarden van de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken ontvangen. Zijn B. en W. tevens bereid, aldus mr. Proper, de bedoelde hogere uitkering ook na augustus geheel ten goede van de be trokken bejaarden te laten komen door het instellen van een afzonderlijke steunnorm voor deze bevolkingsgroep? Bennebroek BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK GEBOREN: Carolina Maria, dochter van B. C. Smits en van C. G. Baars. OVERLEDEN: F. Bakhuijzen, oud 80 jaar, ongeh. (vrouw); P. C. Weijers, oud 78 jaar, ongeh. (vrouw); L. Reedijk, oud 92 jaar, wed. v. B. Groeneweg (man). komst. 18.45 uur: Openluchtsamenkomst. 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. Recr. Serg. en Mevr. R. Poppema. Jehovah's Ge tuigen, Wolstr. 7. Zondag 17-18 uur: Wacht torenstudie. Donderdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het. evan gelie. Kamerlingh Onnesstraat 83. Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 10 uur: Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. 19 uur: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10 uur: Ds. G. Winters, van Breda. Jeugddienst. Jeugdkapel. Jeugdhuis, Schoterweg 83. 10 uur: dhr. H. Beentjes. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10 uur: beide kerken. Sionskerk, Eksterstraat. Geen tijdige opgave ontvangen. Rooms Kath. Kerk. H.H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smar ten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30 uur: Ds. W. Chr. Smits, Edam. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin „Vondelkwartier", Vergierde- weg. Zondag 10 uur: dhr. J. Bouhof, van IJmuiden. 19.30 uur: geen Jeugdsamenkomst. Woensdag 20 uur: geen samenkomst. Zon dagsschool. Vakantie tot zondag 14 augustus. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9.30 uur: Ds. W. H. Meilis, van Kampen. 17 uur: Ds. G. Brouwer, van Zaandam. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 uur: Ds. G. J. van Reenen, van Montfoort. 17 uur: Ds. W. II. Mellis. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. 9.30 uur: Ds. G. Brouwer. 17 uur: Ds. G. J. van Reenen, van Montfoort. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9 uur: Ds. J. C. Maris. 17 uur: Ds. L. Floor Sr., van Nieuw- Vennep. Jehovah's Getuigen. Feestzaal Noord. Rijksstraatweg 433. Zondag 19-20 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prakti sche toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30- 19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Leger des Heils, Bandoeng- straat. Zondag 10 uur: Heiligingssamen komst. 19 uur: Openluchtsamenkomst (Spaarnhovenstraat). 20 uur: Verlossings samenkomst. Onderwerp: „Wat is bekering?" Dinsdagmiddag 14.15 uur: Vrouwenmiddag. Zondag 12 uur: Zondagsschool. Alle bijeen komsten onder leiding van Kapt. Verhagen. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen. 10.30 uur: Ds. R. v. d. Mast, van Delft. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30 uur. Ds. Hen- kels. Viering H. Avondmaal. Aula Chr. Lyceum. 10.45 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen. Doopsgezinde Gemeente. „De Olijftak". Zon dag 10.30 uur: Mevr H. Dufour-van Hall. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10 uur: dhr. J. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30 uur: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. van de Afd. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 6.30, 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoog mis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10 uur: Ds. P. de Ruig, 19 uur: Ds. D. Ringnalda. Pinksterkerk, Camplaan. 10 uur: Ds. D. Ringnalda. 19 uur: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17 uur: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen. Gemeenschappe lijke bijbelstudie. Dinsdag 20 uur: Crayenes- tersingel 7, Ir. Lelylaan 63, Glipperweg 121. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30 uur: Ds. D. ter Steege. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30 uur: geen dienst. Rooms Kath. Kerk. St. Anto nius. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk. Kapel achter Herv. Kerk, Leeuweri kenlaan. 10.30 uur: Ds. Th. W. A. Rijper. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur:Ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: Dr. J. Kooy, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. 6.45 en 8 uur: H. Mis. 9 uur: Processie H. Mis. 11 uur: Laatste Mis. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. H. J. Hegger, van Korten- hoef. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. W. Moerman, van Aalsmeer. 19 uur: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. L. S. den Boer, van Sassenheim. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Maranatha-bijeen- komst. Woensdag 27 juli 20 uur in het Nuts- gebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Theo Dikkes, evangelist te Leiden. Evangelisatie samenkomst om 15 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. Ds. J. Starrenburg, predikant der Vrijgemaakte Ned. Herv. Ge meente te Sluiskil. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8.15, 10 uur: Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getuigen. Zondag 17 uur in het Nutsgebouw, v. d. .Endelaan 52. Theocratische bedieningsschool. Dinsdag 26 juli 20-22 uur: Opleiding tot de prediking van het evangelie. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Vicaris J. Mansvelt. 19 uur: Kapt. J. A. Snijders, Legerpredikant te Oirschot. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. D. Ringnalda, van Overveen. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: Ds. H. W. Eerland. van Amersfoort. Geref. Gemeente. 10 en 16 uur: leesdienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30 uur: Ds. I. de Wolff, van Enschede. Oud Geref. Ge meente. 9.30 en 15 uur: leesdiensten. Maan dag 25 juli 19.30 uur: Ds. H. Wiltink, van Doetinchem. Ned. Prot. Bond. Geen dienst Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: II. Mis. H. Engel. 7, 845 en 10.45 uur: II. Mis. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30 uur: Ds. N. Padt. Ned. Herv., Lunteren. Rooms Kath. Kerk. Allerh Drieëenheid. 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Geref. Kerk, Vijver- weg 14. 9.30 en 15.30 uur: Ds. A. v. Deijl van Dalfsen. 19.30 uur: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. Zondag 10.30 uur: Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Dr. J. J. Louët Feisser. Marine Hospitaal. 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 19 uur: Ds. J. Knol, van Beverwijk. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 8.30 uur: Ds. J. C. Remijn. 10 uur: Ds. M. A. van Rhijn, van Oudorp. Santpoort- Zuid. 10 uur: Ds. S. van den Bos, van Vlaar- dingen. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10.30 en 16 uur: Ds. J. C. Maris. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: Dr. D. van Swighem, van Kampen. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 8.30 en 10.15 uur: Ds. C. J. Meilink, van Badhoevedorp. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. L. Berger. 17 uur: Ds. M. Ros, van Hoofddorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 uur: leesdienst. 15 uur: Ds. J. P. v. d. Stoel. Rooms Kath. Kerk. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 8.30 uur: Kerkdienst in de Duitse taal voorg. Ds. G. Plantiko. 10 uur: Ds. A. J. van Rhijn, pred. te Haarlem. 19 uur: geen dienst. Geref. Kerk, Julianaweg. 9 en 17 uur: Ds. Th. W. A. Rijper, van Vianen. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30 uur: Drs. L. J. R. Ort, Ned. Herv. pred. te Am sterdam. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. Extra diensten voor de bad gasten: H.H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, 11. 12 en 19.30 uur. 9.30 uur: Hoogmis. In de week H.H. Missen om 7, 7.45 en 9 uur. Lof 19.30 uur. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedurende de maanden juli en augustus geen samenkomsten. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 26 juli 20 uur: Gemeenteboekstudie. in het Gemeenschapshuis (ingang Willem- straat).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6