Vanmorgen vertrokken voor Nijmeegse Vierdaagse 11.598 wandelaars naar de Betuwe Turnsters oefenen voor Spelen Spannende races op de laatste dag van de Loosdrechtweek Gemeente Enschede leent een ton aan Sportclub Rahn is vrijgegeven De Nederlandse heren- ploeg tegen de Fransen Ook in Apeldoorn is Vierdaagse geopend Zorgen Nederlands cricketteam tegen Denemarken Zuid-Afrika 31 runs achter na eerste innings Protest van HHC tegen OVVO toegewezen Hairos II definitief naar Amerika Mackay uitgejouwd in Chicago DINSDAG 26 JULI 1960 11 Voor aankoop spelers Uytermerk naar Willem II Dubbele bekerstrijd in Engeland Stirling Moss weer achter het stuur Mike Troy was in grote vorm Driehonderd Russische atleten naar Spelen De reis naar Rusland van Gordijn en Keiler KNCB-elftal sterk gewijzigd Om de Galea-beker Voor wereldtitelstrijd schreven 33 landen in DWR versloeg de Zijl Voetbal De gemeenteraad van Enschede besloot maandagavond „Sportclub Enschede" een kort lopende geldlening te verstrekken tot een bedrag van 99.900,-. De vereni ging zal dit geld gebruiken voor de aan koop van spelers. Het besluit werd geno men in een spoedeisende raadsvergade ring. Voor de raadsleden gold als zwaar ste argument het feit, dat de exploitatie van het gemeentelijk stadion „Diekman er bij gebaat is, dat „Sportclub Enschede" een plaats in de eredivisie blijft behou den. De gemeenteraadsleden waren van oor deel dat de voorwaarden die Sportclub Enschede accepteert bij het aangaan van deze lening zodanig zijn dat er voor de gemeente Enschede weinig risico is. Deze garanties van de zijde van sportclub waren dan ook de reden dat de raad akkoord ging met dit voorstel, hoewel men weinig gesticht was over de overrompelende ma nier waarop dit voorstel slechts enkele uren voordat de raadsvergadering begon ter kennis was gebracht van de raad. Wethouder Pen deelde mee, dat deze „overrompeling" het gevolg is van het feit dat Sportclub Enschede zeer onlangs onder een nieuwe leiding is geplaatst. De Westduitse voetbalvereniging F. C. Köln heeft zijn rechtsbuiten Helmut Rahn vrijgegeven voor een transfer naar de Sportclub Enschede. Dit vrijgeven van Rahn houdt, naar het bestuur van de Köln meedeelde, geen verband met het feit dat Rahn door de Duitse Voetbalbond niet is opgesteld in het nationale elftal. Er zijn langdurige onderhandelingen ge weest tussen de Sportclub Enschede en F. C. Köln, maar over de financiële zijde van deze onderhandelingen zijn nog geen mededelingen gedaan. Helmut Rahn is thans nog geen volledig Nederlands speler, want voorlopig heeft de Sportclub de verplichting op zich ge nomen hem vrij te geven voor trainen of spelen voor het Duits nationaal elftal. De Blauw Wit-speler Rob Uytermerk, die enkele malen uitkwam voor het Nederlandse Amateurelftal, is gecontracteerd dooi de Tilburgse ere-divisieclub Willem II. De-besturen van AGOVV en BW heb ben- maandagavond - overeenstemming be reikt over een transfer van de Bossche voorhoedespeler W. van der Gaag naar AGOVV. Het contract zal een der komen de dagen worden getekend. De Zeist-speler G. van Wieringen zal voor „Hilversum" gaan spelen. Volgend seizoen zal in Engeland naast de competitie om de F.A.-beker een tweede bekercompetitie worden verwerkt. Voor de wedstrijden om de beker van de Engelse league hebben 86 van de 92 league clubs in geschreven. De wedstrijden voor de eerste en tweede ronde zullen, zo mogelijk, in oktober worden gespeeld. Automobilisme De Engelse coureur Stirling Moss, die onlangs bij de strijd om de Grote Prijs van België op het circuit van Franchor- champs ernstig gewond raakte, heeft maandag voor het eerst na zijn ongeluk weer een race-auto bestuurd. Moss reed op het circuit van Silverstone een Lotus en een Cooper met een snelheid van 200 km per uur. Stirling Moss hoopt volgende maand weer in een race uit te komen. Drie boten uit de Valkenklaase bij het ronden van een boei. De 44ste Vierdaagse wandelmarsen van Nijmegen zijn vanmorgen onder bijzonder gunstige weersomstandigheden begonnen Om kwart voor vier al vertrokken de„vijf envijftigers" terwijl de „dertigers" tot half negen de tijd hadden. Het was zonnig en niet te warm en de deelneemsters en deelnemers prezen zich gelukkig met de bewolking. Vooral het nog al schaduwloze parcours door de Betuwe zal daardoor heel wat aangenamer zijn Van de 13316 deelnemers, die hadden ingeschreven hebben zich 1609 niet gemeld Dinsdagmorgen verschenen nog eens 109 deelnemers niet aan de start, zodat 11598 wandelaars en wandelaarsters op de eerste dag zijn vertrokken. De vooruitzichten van majoor Breunsse' Wandelsport 44ste Vierdaagse zijn meteorologisch gezien althans echter niet bepaald rooskleurig. Dat houdt echter stellig niet in dat het legioen treurt en dat de Keizer Karelstad niet in feesttooi is. De vlaggen van de 15 landen die bij deze afstandsmarsen vertegen woordigd zijn, waaien weer op de pleinen en straten. Ook die enige Italiaan overi gens een inwoner van Nijmegen die een bloeiende ijszaak heeft opgebouwd en geen Vierdaagse overslaat en die ene wan delaar uit Lybië zijn niet vergeten. Helaas moesten wandelaars en suppor ters dit jaar een vast onderdeel van het programma missen. De traditionele landing van de Belgische parachutisten in de Ooypolder kon om begrijpelijke redenen niet doorgaan. Zelfs moesten de Belgische Maandzvj werd met een aantal zeer span nende races de 19de Nicuw-Loosdrccht- week van de zilveren watersportvereniging „Het Witte Huis" besloten. De omstandig heden waren aanmerkelijk gunstiger dan zondag. Wel was het weer aanvankelijk somber, maar later op de dag kwam de zon door en nam ook de wind in kracht toe. En wat nóg belangrijker wa's: de deel nemers werden op deze vierde dag minder gehinderd dcor toer-zeilers. Zeilen Boeiend vooral was de race in de 16 m2 Streepklasse. Ozinga had aan een derde plaats voldoende om de hoofdprijs te win nen, Maar hij werd ^iéftfe. 'De'hoofd prijs, gingviw naar Bodegraven, die in deze laatste race als eerste finishte. Ook de race in de Sternklasse had een enerverend verloop. Van der Rest moest namelijk in elk geval vóór Visser eindigen om de hoofdprijs in de wacht te slepen. Na een spannend duel gelukte het hem inderdaad om zijn rivaal, die na de tweede dag nog de leiding had, naar de tweede plaats te verwijzen. Beiden werden in de vier races tweemaal eerste en tweemaal tweede. Het resultaat van de laatste race besliste ten gunste van Van der Rest. De hoofdprijs in de Valkenklasse was voor E. Rolf v. d. Baume.n, die maandag opnieuw als eerste finishte en daarmee zijn derde overwinning boekte. De uitslagen van maandag waren: Flying Dutchmanklasse: 1. Mustang, stuurman H. Kraan (Braassemmermeer); 2. Fliere Fluiter, C. H. K. Alers (Aegir). Hoofdprijs: Djinn, D. de Kat jr (De Kaag). 12 m2 klasse: 1. Mariandel, J. van Sta veren (Braassemmermeer); 2. All Weather, L. Borra (Loosdrecht). Hoofdprijs: Marian del. Valkenklasse: 1. Bounty II, E. Rolf v. d. Baumen (De Kaag); 2. Abeltje I, C. Scher- pel jr (Het Witte Huis). Hoofdprijs: Boun ty II. 16 m2 Streepklasse: 1. Nico-Tine, J. N. Bodegraven (N.Z. Nieuwkoop); 2. Flamingo, J. F. Dwarshuis (Het Witte Huis). Hoofd prijs: Nico-Tine. Finnjollenklasse: 1. Gold Finn, H. Wil- lems (De Schinkel); 2. Draak II, J. G. Boe- schoten (Het Witte Huis). Hoofdprijs: Gold Finn. Olympiajollenklasse: 1. Fiona, J. Saltz- herr (Het Witte Huis); 2. Janus, T. M. de Vries (De Kaag). Hoofdprijs: Janus. Zwemmen Op de dertien nummers, die tijdens het af gelopen weekeinde bij de Amerikaanse zwem- kampioenschappen heren in Toledo (Ohio) zijn gezwommen, werden niet minder dan zes wereldrecords verbeterd. Het meest onder scheidde zich Mike Troy, die een rol speelde bij drie recordverbeteringen. Allereerst won hij de 200 meter vlinderslag in 2 min. 13.4 sec. en verder maakte hij deel uit van de twee estafette-ploegen, die de wereldrecords op de 4 x 100 meter wisselslag en de 4 x 200 meter vrije slag scherper stelden. Bij de 4 x 100 wisselslag zwom hij de vlin derslag in 59.4 sec. en op de vrije slag maakte hij de prima tijd van 2 min. 3.0 sec. Verder eindigde Troy als tweede op de 100 meter vlinderslag achter Lance Larson( die met 58.7 sec. een nieuw wereldrecord vestigde en werd hij zesde op de 400 meter vrije slag in 4.30.2. De belangrijkste uitslagen van de laatste dag waren verder: 200 meter rugslag: 1. Tom Kinney 2.17.6; 3, John Roethke 2.20.4; 4. Roger Goetssche 2.21.5. 100 meter vlinderslag: 1. Lance Larson 58.7 (wereldrecord); 2. Mike Troy 1.00.2; 3. David Gillanders 1.00.7. 100 meter scholoslag: 1. Chet Jastrenski 1.12.4; 2. Paul Hait 1.13.1; 3. Robbie Griesser 1.14.2. 400 meter wisselslag: 1. Alan Somers 4.12.9; 2. Peter Sintz 4.29.1. 4 x 100 meter wisselslag estafette: 1: Indi anapolis Athletic Club 4.09.2 (werelrecord). Vrijheidsklasse: 1. Triton, J. J. Onnes (De Twee Provinciën); 2. Opel, R. v. d. Laan (Het Witte Huis). Hoofdprijs: Beata, J. F Kesting (Het Witte Huis). Pampusklasse: 1. Woelwater, M. Blok (Het Witte Huis); 2. Arendsjong, A. Arend- se (KWVL). Hoofdprijs: Woelwater. 12 voetsjollenklasse: 1. Spekkie, F. Speck- mann (De Onderlinge); 2. N.N., W. H. van 't Hoogerhuis (Ondine). Hoofdprijs: Spek kie. Sternklasse: 1. Carnena, H. v. d. Rest (Te Werve); 2. Mistral, J. Visser (Vinke- veen-Abcoude). Hoofdprijs: Carnena. Flying juniorklasse: 1. Koud Kunstje Bas Noordanus (Loosdrecht): 2. N.N., mej A. Vunderink (KWVL). Hoofdprijs: Mar- gerita, C. Gülcher (Naarden). Atletiek De Nederlandse heren atletiekploeg, die zondag op 31 juli in Forbach tegen een Franse B-ploeg uitkomt, is als volgt sa mengesteld: 100 meter: Hans Smit (V. en L.) en Dirks (Unitas). 200 meter: Hans Smit (V. en L.) en Bos (V. en L.). 400 meter: Van Uden (Schaesberg) en Moerman (P.P.). 800 meter: Heida (A.V. '23) en Esajas (A.A.C.). 1500 meter: Blankenstein (Trekvogels) en Steylen (Shell). 5000 meter: Delnoye (Imbria) en Keesom (A.V. '23). 10.000 meter: Kunen (Spring) en De Bruin (Minerva). 110 meter horden: Kamerbeek (P.S.V.) en Nederhand (A.L.O.). 400 meter horden: Parlevliet (V. en L.) en Vissers (Haarlem). 3000 meter steeple: Koster (Trekvogels) en Jonkers (Sprint). 4x100 meter estafette: Hans Smit, Jaap Smit (Rapiditas), Bruin (Olympia) Bos en Dirks. 4x400 meter: Van Uden, Moerman, Hooftman (A.V. '23), Groothuis (Estafette) en K. van der Knaap (D.O.S.). Vèrspringen: Weisscher (Estafette) en Beelen (P.S.V.). Kogelstoten: Koch (P.P.) en Van Wees (A.A.C.). Discuswerpen: Koch (P.P.) en Kamer beek (P.S.V.). Hoogspringen: Knol (Thor) en Van Kleef (D.O.S.). Polsstokhoog: Wijsen (Kimbria) en Ge- lens (K. en K.). Speerwerpen: Fikkert (Sisu) en Van der Heyden (A.A.C.). Hinkstapspringen: Hofstede (A.A.C.) en Fischbuch (Minerva). Kogelslingeren: Romani (V. en L.) en Hamer (V. en L.). Rusland zal 300 atleten afvaardigen naar de Olympische Spelen in Rome, al dus berichtte maandag het dagblad „Ve- chernyaya Moskva". Ingeschreven werd voor vrijwel alle evenementen. Een nade re specificatie kon het blad niet geven. Dammen De Poolse legatie in Den Haag verzoekt ons mede te delen, dat de dammers Gordijn en Keiler, die enige tijd geleden op weg naar een toernooi in Rusland aan de Duits-Poolse grens werden tegengehouden, daar toen niet in arrest zijn gesteld. De Poolse legatie ver klaart, dat de aanhouding volkomen normaal was, aangezien de beide dammers niet in het bezit waren van een doorreisvisum voor Polen. militairen die waren ingeschreven ter elf der ure nog worden teruggetrokken. Maar de optimisten kregen, althans voor lopig, gelijk. Want langzaam maar heel gestadig veegde de wind de grauwe he mel schoon. En toen in de avond in het prachtig gelegen Goffertstadion de vlag- genparade begon was het zelfs bijna ge heel onbewolkt. Al dient gezegd te worden dat de schaarse, maar dreigende onweers wolken de heel securen toch nog wel de den huiveren. Een ouverture dus, der traditie getrouw, in zonneschijn. En ook dit jaar is die vlag- genparade een boeiend en voortreffelijk geregisseerd geheel geworden. I-Iet begon al met het vlaggenspel het spel van de burgers dat boeiend was door zijn eenvoud en perfectie waar mee het werd uitgevoerd. Ondanks dat charmante schoonheidsfoutje van de aller kleinsten. Het was eer het gebruikelijke beeld: de militaire muziekkorpsen zorgden voor de goede stemming, de vlaggen van de 15 deelnemende landen werden gehesen, de volksliederen gespeeld en tenslotte volgde dan het défilé van een aantal militaire en burgergroepen. En natuurlijk waren bij die wapenschouw de ovaties hoe kan het anders voor de Israëliërs. Het hele contingent, 36 mi litaire mannen en vrouwen sterk, liep zijn ereronde, luid toegejuicht door de ruim 30.000 toeschouwers die de tribunes van het Goffertstadion tot en met de laatste plaats hadden bezet. Zij werden bijna belegerd, die jongens en meisjes uit Israel, toen zij het stadion uitmarcheerden. Hun liederen waax-uit de overtuiging in het vertrouwen van de eigen kracht zo duidelijk spreekt, klonken weer luid door de bossen. Nog voor de Israeli's gestart zijn is het kleine donkere gi-oepje al even populair als de voorgaande contingenten. De good will waarvoor hun voorgangers hebben ge- zox-gd maakten hun dat eigenlijk al bij vooi-baat. Want één ding staat wel vast: een Vierdaagse van Nijmegen zonder dat kleine, even kittige als charmante groepje Isi*aeli's is eigenlijk ondenkbaar. In Apeldoorn is maandagavond de ze vende Vierdaagse van de Nedei'landse Wandelsport Bond geopend met een aantal toespraken het hijsen van vlaggen en het défilé van de deelnemers en deelneemsters voor het college van B. en W. van Apel doorn, genodigden en het hoofdbestuur van de N.W.B. Namens de N.W.B. heeft de vooiv.itter, de heer M. A. Otterloo, de deelnemers en deelneemsters welkom geheten en het gemeentebestuur van Apeldoorn dank ge bracht voor de veideende gastvrijheid. Burgemeester mr. A. L. des Tombe heet te daarna de N.W.B. welkom en sprak de hoop uit, dat de wandelaai-s en wande- laarstei's ook dit jaar weer propaganda zouden maken, zowel voor hun mooie sport als voor de gemeente Apeldoorn. Terwijl hét Wilhelmus wérd gespeeld, hees hij vervolgens de Nederlandse vlag in top. Daai-na werden de vlaggen van de N.W.B. door heer Otterloo, de vlag van Apeldoorn door de directeur der V.V.V., de heer A. Foi-tuyn Hari-eman en de vlag van de Nederlandse Katholieke Sportbond door de heer L. M. van den Akkei-, vooi-- zitter van laatstgenoemde bond, gehesen. Na deze officiële opening werd het N.W.B. bestuur nog door B. en W. van Apeldoox-n ontvangen. Voor de vierdaagse van Apeldoorn zijn vanmorgen 1.073 deelnemei-s vertrokken. Slechts een van de deelnemex-s, die zich hadden gemeld, miste het vertrek omdat hij zich had verslapen. De pai-koersen over 50, 40 en 30 km leiden de eei-ste dag in de rich ting Elspeet-VieiTiouten. Een gedeelte gaat door het Kroondomein. Kolonel J. A. Vergouwe, de garnizoens commandant van Nijmegen en de man die de leiding heeft bij de verzorging van de 7000 militaire deelnemers, heeft het lang niet gemakkelijk. Enorm zijn de voorraden die in amper vier dagen door de militaire keukens moeten worden verwerkt. Wanneer al le woi-stjes achter elkaar zouden wolf den gelegd zou een afstand van Am sterdam naar Brussel kunnen worden overbrugd. Neen, gemakkelijk krijgen de militaire koks 't stellig niet. Ruim 6000 kg vlees, 30.000 kg aardappelen, 1360 kg dievries gi-oenten. 3000 blikken appelmoes, 60.000 eieren, 10.000 toma ten, 2000 kg sinaasappelen en bananen, 1000 kg vleeswaren, en 6000 kg brood zullen de militaire keuken en naar we hopen ook de militaire magen moeten passeren. Honkbal Cricket Het Nederlands XI, dat op 30 en 31 juli in Kopenhagen tegen het Deense XI zal spel enis als volgt samengesteld: P. van Arkel (HCC) captain), G. B. Meyer (ACC) w.k., P. Bouwman (Rood en Wit), J. Breg man (ACC), W. H. Gallois (HCC), C. de Nijs (Rood en Wit), R. F. Onstein (Rood en Wit) J. G. M. van Staal (HCC), E. W. C. Vriens (HCC), D. Bijleveld (Rood en Wit), H. Wijkhuizen (Rood en Wit). Op 27 en 28 juli zal een KNCB-elftal bovendien in Jeever (Noord-Duitsland) tegen een elftal van de RAF spelen. Dit elf tal is hetzelfde als het team voor Dene marken met uitzondei'ing van W. H. Gal lois en E. W. C. Vriens (beide HCC), die zullen worden vei-vangen door H. Herklots (UD) en J. L. J. Dries (Excelsior). Het KNCB-elftal, dat moi-gen en over morgen aan de Spanjaardslaan in Haai-lem tegen North Middlesex C.C. speelt, is sterk gewijzigd. De samenstelling is nu als volgt Van der Vlugt (HHC) aanvoerder, Voogd (Haarlem) wicketkeeper, Kloppers (Ouick N), Van der Linde (Sparta), Terwiel (VOC) Dux-an (Quick, Haag), Leeftink (PW), Mad sen (VOC), Janssen (ACC), Heimei (HCC) en H. ter Haar (Rood en Wit). Zuid-Afrika had maandag de viex-de dag van de vierde testmatch tegen Enge land een achterstand van slechts 31 runs. De zuid-Afrikanen bereikten name lijk een scoi-e van 229 runs, vooral dank zij de 109 runs de. eerste century in de feei-ie'A-'.vdh Roy MÖléian. Engeland was zatei'dag all out voor 260 runs. In de voort zetting scoorde Engeland later op de dag 50 runs voor het verlies van twee wickets Roy Mclean sloeg 14 vieren. Hij vol tooide zijn century in 2 uur en 28 minu ten. De Zuid-Afrikaan, die in kwam bi de stand 57 voor 3, batte met een opmerke lijk zelfvertouwen en had niet het minste ontzag voor de Engelse fastbowlers Bi'ian Statham en Freddie Trueman. Tenslotte sneuvelde hij op de spinbowler Da vid Alien. Engeland heeft in de testserie een voor sprong van 3-0. VOLLEYBAL. De Nederlandse volley- balploegen (dames en hei-en) hebben beide van West-Duitsland gewonnen. De heren zegevierden met 3-1, de dames met 3-0. De turnsters die Nederland zullen vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Rome trainen nog steeds trouw in Rotterdam om het prestatiepeil zo hoog mogelijk op te voeren. Op de foto ziet men van links naar rechts: Ria Meijburg, Ria van Velsen, Nel Wambach, Bep Ipenburg en Nel Fritz. Het pi-otest, dat HHC destijds indiende tegen OVVO ,is door de protestcommissie van de KNHB toegewezen. Dat betekent dat de destijds in de elfde innings door OVVO gewonnen wedstrijd zal moeten worden overgespeeld vanaf de tweede helft van de achtste innings met het tweede en derde honk bezet door OVVO met twee man uit. De stand op dat moment is dan 3—1 in het voordeel van HHC. Paardesport Haïros II zal definitief deelnemen aan de dx-averij om het officieus wereldkam pioenschap, die 20 augustus op de Roose velt raceway nabij New York wordt ge houden. De koers gaat over 2400 meter en is gedoteerd met 50.000 dollar. Er star ten acht paarden, een Amerikaan, een Canadees en zes Europese namelijk, Ja- min (Frankrijk), Tornese (Italië), Icare IV (Italië) Haïros II (Nedei'land) Ruder Konge (Denemai-ken en Ilo (Oostenrijk;. Woensdagmiddag vei'trekt Haïros II met Geersen per K.L.M. naar Parijs en van daar naar Rome, waarop 31 juli op Tor di Valle de negende draverij voor het Europees kampioenschap verreden wordt zoals men weet heeft de hengst de titel reeds in zijn bezit. Het is een nachtkoers, die 's avonds om elf uur met autostart van meet gaat over 2100 metei'. Een week later vertrekken alle Europese paarden dan per vliegtuig naar New York. Tennis De 24-jarige Amerikaanse tennisreus Barry Mackay heeft zich voor eigen publiek van zijn slechtste zijde doen kennen. Tijdens de halve finales van het Amerikaanse kampioen schap verharde banen in Chicago wierp Barry Mackay, geprikkeld door de onver wachte tegenstand van de niet-geplaatste Jon Douglas, zijn racket tot tweemaal toe tussen 't publiek op de tribune achter zich. De toeschouwers reageerden met een fluit concert, hetgeeen Mackay nog meer van zijn stuk bracht, zodat zijn slagen overal terecht kwamen behalve op de helft van zijn tegen stander. Bij elke misslag die hij maakte werd de Amerikaan luide toegejuicht. De dupe van dit alles werd een elfjarig jochie dat als ballenjongen fungeerde. Hij welkte dusdanig de woede op van de geprik kelde Mackay dat deze hem een bal tegen het hoofd smeet zodat hij moest worden ver vangen. Mackay won tenslotte toch nog met 4-6, 6-4, 10-12, 6-3 en 6-3. Na afloop had hij maar één verontschuldiging: het was zo warm De temperatuur bedroeg inderdaad bijna 40 graden Celsius in de schaduw. West-Duitsland heeft zich geplaatst voor de eindronden van het tennistoernooi voor jeugdspelers om de Galea-beker, dat in Vichy wordt gehouden, door een overwin ning op Hongarije, welke reeds na de tweede dag vast stond. Spanje heeft zich eveneens geplaatst voor de eindronden door een overwinning in Villars sur Ollon op België. Wielren Tot nu toe hebben 33 landen ingeschreven voor de wereldkampioenschappen wielren nen. die van 3 t/m 14 augustus in Oost-Duits- land worden gehouden. Alle baannummers worden te Leipzig verreden, uitgezonderd de stayer-nummers, die in Karl Marxstadt wor den gehouden. Op het Sachsenring-circuit wordt de strijd om de wegtitels geleverd. De ingeschreven landen zijn: Australië, Oostenrijk, België, Engeland, Bulgarije, Ca nada, Tsjechoslowakije, Denemax-ken, Oost en West-Duitsland, Ethiopië, Finland, Frank rijk, Nederland, Hongarije, India, Ierland, Italilë, Japan, Liechtenstein, Luxemburg, Marokko, Nieuw Zeeland, Noorwegen, Polen, Roemenië, Rusland, Spanje, Zweden, Zwit serland, Trinidad, Uruguay en Joegoslavië. De waterpolocompetitie In de laatste wedstrijd, die DWR voor de tweede klasse A van de zomercompe titie KNZB speelde, zijn de Haarlemmers flink uit hun slof geschoten door van De Zijl met 6-1 te winnen. Het was de laat ste strohalm waai-aan DWR zich kon vast grijpen. Men heeft nu evenals DWT 4 pun ten. DWT moet echter nog uit spelen te gen Nereus, maar zal het niet gemakke lijk hebben daar Nei-eus hoge ogen gooit voor het kampioenschap. Verliest DWT van Nereus, dat zal een beslissingswed strijd moeten worden gespeeld. In de eei-ste helft van de ontmoeting in Leiden nam de thuisclub door midvoor Leune de leiding, waarna Boy v.d. Bo- gaerde de balans in het voordeel van DWR deed omzwaaien. Met de Leidenaar Van Kampen op de kant behoefde DWR zich niet zwaar in te spannen om de rust stand op 1-3 te brengen. In de tweede helft boden de Leidenaars weinig weer- stand en schoten Piet de Bruyn, Jan Sint en Boy v.d. Bogaerde voor DWR raak (6-1). Sport in het kort VOETBAL. De voetbalwedstrijd, die in Buenos Aires werd gespeeld tussen Argen tinië en Spanje, is met 20 door Ai-gentinië gewonnen. De eindstand was reeds bij de rust bereikt door twee doelpunten van Sanfilippo.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11