Olympische trip naar Rome Regen bedreigt vlotte afwerking van programma wereldtitelstrijd De Olympische afvaardiging IOC doet beroep op autoriteiten Feyenoord speelde in Rusland door warmte niet zo best Hollandweek I met prachtig zeilweer besloten Deelnemers vol lof over organisatie Het open kampioenschap van Nederland schaken Weer 3-jarige dravers in de hoofdrollen Frankrijk won Galea-beker Dodelijk ongeluk bij recordpoging HVGB tegen Polar Bears Communiqué van het bestuur na de trip Lokomotiva: sterke ploeg uit Joegoslavië Bekerprogramma voor de komende weken EDO LOKOMOTIVA (Joegoslavië) Hoofdprijs in Vrijheidsklasse was na veel spanning voor Stefan de Jong DINSDAG 2 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Smirnow overleden De Haan won in Lommel Dupas versloeg Scott op punten Bij 480 km verloor wagen het linker voorwiel Kaiserslautern Engineers morgen in Haarlem DWR-DWT in Haarlem Michael Jennings zwom Het Kanaal over Arthur Rowe verbeterde Europees record Ajax' tegenstander voor Europa Cup speelde gelijk Morgen tegen EDO: Het hogedrukgebied, dat dagenlang mid den-Europa deed baden in temperaturen, die soms boven de 30 graden uitstegen, werd maandagmiddag meedogenloos op de vlucht gejaagd door felle bliksemschichten. En met het onweer kwam de regen, de grootste vijand van de wereldkampioen schappen wielrennen, die woensdag in Leipzig moeten beginnen. Met zorg werd deze ontwikkeling in de weertoestand door het internationale wielerleger gade geslagen. Want de overigens vol ijverige organisatoren hebben geen re kening gehouden met eventuele stagnatie van het programma, dat bij voortduren van de regen wel eens in de war zou kun nen lopen. Men hoopt nu maar, dat de weergoden in de loop van vandaag en des noods pas woensdagochtend in een beter humeur zullen geraken. De regen was ook een tegenvaller voor een deel van de Nederlandse baanploeg. De amateurstayers Buis, Van der Meulen en Romijn konden maandagochtend nog op de vrij vlakke baan van het Alfred Rosch- stadion hun trainingsrondjes draaien, ter wijl de sprinters De Graaf. Gerritsen en Paul met de achtervolgers Nijdam en Van der Lans en de profs Derksen en Post een eind de weg opgingen. Maar net toen het 'smiddags hun beurt zou zijn om de baan, die zelfs voor Jan Derksen totaal onbekend is, te verkennen, vielen de eerste regendruppels. De Nederlandse amateurs waren zondag- Schakeu Tien Nederlandse hoofdklassers, van nogal uiteenlopende speelsterkte, de West duitser Diemer en de Belg Jos Coninghs zjjn maandagavond aangetreden voor de eerste ronde van het toernooi om het open kampioenschap van Nederland. Diemer trok de meeste aandacht. Niet alleen, om dat hij veel omstreden Blackmar-Dimer speelde, doch vooral om het slotspel, dat ingeleid met een dameoffer Speyer in enkele zetten, via een promotiecombi natie tot opgeven dwong. Van gehalte was evenzeer de strijd tus sen ir. Van Donk (Dordrecht) en de Twent se kampioen Quakkelaar. De laatste koos de Löwen thai variant van het Siciliaans, doch had van de aanvang af zwaar spel. Via een dubbel-pionoffer kon wit de stel ling insnoeren en toen vrij geforceerd win nen. Jongsma versloeg de jeugdkampioen Frans Kuypers. De laatste had na een moeilijke begin fase bijna een gelijkspel bereikt toen hij een onjuiste combinatie uitvoerde. De re mise tussen Goris en dr Mulder was niet enerverend. Coninghs (België) verloor van de Utrechtenaar Verholst. De laatste of ferde kort na de opening een stuk voor twee pionnen. Hoewel deze actie niet ge heel strategisch verantwoord was kwam zwart er spoedig mee in het voordeel en won vervolgens vrij regelmatig. Medde- ler (Heerlerheide) zal het zwaar te ver duren krijgen in dit gezelschap. Tegen Jansen (Waterlandskerkje), kwam hij door de opening in positionele moeilijkheden, die uitgroeiden tot beslissend materieel nadeel. De uitslagen van de tweede ronde van het dames kampioenschap luiden mej. Broerse-mevr Beelaerts van Blokland 1-0, mevr. Vreeken-mevr. Timmer 0-1, mevr. Van Aalst-mevr. Van der Veen me. Bruinenberg-mevr. Heemskerk afgebroken. Koersen op Duindist Op de woensdagmiddagmeeting op de renbaan Duindigt zijn het wederom de 3- jarige dravers, die de hoofdrollen in ver scheidene nummers zullen vervullen. Het begint reeds met het openingsnummer, waarin 10 paarden uit deze generatie door de startauto zullen worden gelanceerd. In dien Yankee Maid haar laatste verrichting herhaalt, zal zij zelfs gemakkelijk kunnen winnen voor Yankee Hsnover en Y Kie viet. In de Peter de Grote-prijs worden op de ere-plaatsen de 3-jarigen verwacht, zij het dat onder de gegadigden niet veel ver schil in snelheid is. Daar Young Faune echter in sterk opgaande vorm loopt, zal hij zijn tweede zege kunnen boeken, vóór Yec en Ydéal Double. Outsider is Y Wil- helmien B. In het volgende nummer zal de strijd beperkt blijven tussen Youthful Nora en Yvonne Hollandia, die haar record als snelste 2-jarige afgelopen zondag moest afstaan aan Zéfa. Daar beide paarden door leerlingen worden gereden, is het raad zamer de veel betrouwbaarder Youthful Nora aan te bevelen dan Yvonne Hollan dia. Van de overige paarden zijn Ybert D en Xanthia S eveneens in staat tot in de voorhoede door te dringen. In de autostartkoers maakt Victor Maire wederom de beste kans, daar hij sterker is dan Wodan. Van zijn stalgenoot Urchin Hollandia en de weer opkomende Volann Erebus is vooral op zware baan grote tegenstand te verwachten. Bij de stayers deze keer een bescheiden veld, waarin Vera Hollandia vermoedelijk de boventoon zal voeren, daar Xuthus T geen vorm meer heeft en Vrolijke Frans te zwaar gehandicapt staat. Een verrassing kan komen van Volann O. Het internatio nale nummer is gereserveerd voor de leer ling-pikeurs. De onverwoestbare Trudi Trothan zal hierin moeilijk te kloppen zijn. Hoewel Q Bascom zeer zwaar staat, zal dit trouwe paard bij de eerste kunnen eindigen, evenals Quick Hollandia en de mogelijke outsider Tabor Harvester. Van de drie rennen slechts één goed be zet veld. In het „sprinters-onderonsje" gaat de voorkeur naar Alofi, gevolgd door Maelstrom. In de tweede afdeling van deze ren is een zege te verwachten van Good Books. De goed bezette Colnika-prijs brengt Desirée als favoriet aan de start, doch vermoedelijk zal Country Girl het verder brengen. Een zeer open ren, waarin Sandy en Solvino evenmin kansloos staan. avond onder leiding van Arie van Vliet in de Messestad aangekomen, waar zij, even als Derksen en Post en trouwens bijna alle andere deelnemers, zijn ondergebracht in een vlak bij het stadion in een landelijke omgeving gelegen vakschool voor apothe kers, waar zij zich in volkomen rust kun nen voorbereiden op de komende strijd. Er is door de Oostduitsers alles in het werk gesteld om het de deelnemers zo veel mogelijk naar de zin te maken. Zelfs wordt tussen het internaat en de wieler baan, een afstand van een paar kilometer, Wielrennen met autobussen een pendeldienst onder houden om de deelnemers heen en weer te rijden en over de maaltijden zijn onze jongens vol lof. Voor het eerst staat de Nederlandse ploeg onder controle van de Beverwijkse sportarts J. H. M. Rolink. Hij is daartoe officieel door de K.N.W.U. aangezocht en werkt nauw samen met chef d'equipe Leen van der Ruit, die op zijn eerste schreden op het organisatiepad wordt ingewijd door de onverwoestbare John Stol. De Russische amateur-stayer Smirnow, die vorig jaar deelnam aan de wereld kampioenschappen wielrennen in Amster dam, werd zondag op de baan van Tula (Rusland) het slachtoffer van een onge lukkige val. Smirnow, die in training was voor de wereldkampioenschappen in Leip zig, kreeg in volle vaart een lekke band, waardoor hij tegen de baan smakte en een schedelbasisfractuur opliep. Enkele uren later bezweek hij in een ziekenhuis aan zijn verwondingen. Jo de Haan, die zondag in Zandvoort de derde rit van het Nederlands kampioen schap op de weg voor professionals won, zegevierde maandag in een wegwedstrijd over 180 km. in Lommel (België). Ook de derde plaats was voor een Nederlander, namelijk Piet van den Brekel. Gisteren is van Schiphol de waterpolo- ploeg voor een Olympische trip naar Rome vertrokken. Met de ploeg zijn meegegaan de zwemster Cockie Gas telaars en de zwemmer Gerrit Korte- weg. Beiden worden getraind door de assistent-oefenmeester van de polo- ploeg, Cor Braasem. Dankzij financiële steun van particuliere zijde zullen bei den de training niet behoeven te on- rijen Fred derbreken als de poloploeg met Braa sem in Rome vertoeft. Op de foto ziet men op de linkse rij van boven naar beneden: Fred van der Zwan, Muller, Bram Beenaards, Harro Ran, Ben Kniest en Hermsenrechtse rij van bo ven naar beneden: Cor Braasem, Frans Kuiper, Cockie Gastelaars, Harry Vriend, Gerrit Korteweg en aanvoer der Harry Lamme. Tussen de twee van Dorp. Nederland zal bij de 17de Olympische Spelen, die over ruim drie weken in Rome beginnen, worden vertegenwoordigd door ca 144 atleten en officials, te weten ca 110 heren en 34 dames. Tot dusverre werden definitief inge schreven: Atletiek (10): vèrspringen heren: Henk Visser; kogelstoten heren: Cees Koch; dis cuswerpen heren: Cees Koch; marathon: Frans Künen; tienkamp: Eef Kamerbeek en Herman Timme; 800 meter dames: Gerda Kraan en Ine ter Laak-Spijk; hoogspringen dames: Nel Zwier en Dini Hobers; vèr springen dames: Joke Bijleveld. Olympische Spelen Over een eventuele afvaardiging van Wemmy Spierenburg (vèrspringen dames), Els Nieuwpoort (800 meter dames), Jan van Uden (400 meter heren) en Henk Heida (800 meter heren) zal nog nader worden beslist. Boksen (3): bantamgewicht: Jan de Rooy; lichtgewicht: Wim Gerlach; zwaarwelterge- vvicht: Bas van Duivenbode. Gymnastiek (5): Voor de teamwedstrijden en de individuele wedstrijden: Bep Ipen- burg-Drommel, Ria van Velsen, Nel Fritz, Nel Wambach en Ria Mijburg. Door de blessure van Dolly van der Meulen is nog één plaats vakant. Kandidaten zijn Lieneke Majolé en Ali van Essen-Zondervan. Hockey (16): L. S. Mulder, G. de Ruiter, J. Leemhuis, G. Overdijkink, Th. Terlingen, P. Buteux van der Kamp, H. Wagener, F. Fiolet, J. van Gooswilligen, Th. van Dijck, F. Hooghiemstra, C. Dekker, E. Zwier, J. W. van Erven Dorens, W. de Beer en Th. van Vroonhoven. In Nederland zullen als reserves beschik baar blijven: H. Both en C. Coster van Voo x-hout. Kano (6): Kl-klasse (1000 meter): C. Wey- zen; k2-klasse (1000 meter): A. Geurts en R. Knuppe; kl-estafette (4x500 m) in Rome wordt een keuze gemaakt uit J. Beunder, A. Geurts, H. Huysman, R. Knuppe, C. Lag- rand en C. Weyzen. Tonnis Door een 32 overwinning op Rusland in de finale, die in Vichy werd gehouden, kwam Frankrijk maandag voor een jaar in het bezit van de Galea-beker. In de laatste twee enkelspelen zegevierde de Fransman Bresson met 26, 36, 63, 60 en 63 over de Rus Thomas Lejus en versloeg Likhatchev (Rusl.) met 62, 63, 61 zijn Franse tegenstander Duxin. Spanje eindigde op de derde plaats door Duitsland, dat vorig jaar op de beker be slag legde, met 41 te verslaan. De uit slagen van de laatste twee enkelspelen in deze ontmoeting waren: Arilla (Spanje) verslaat Snaders (Did.) 60, 61, 60; Peschanell (Did.) verslaat Gisbery (Sp.) 5—7, 6—2, 6—1, 7—5. Boksen De Amerikaanse weltergewicht Ralph Dupas, die door het Amerikaanse maand blad „The Ring" als vierde geklasseerd werd onder de uitdagers van wereldkam pioen Benny Paret, behaalde maandag in Sydney een krappe puntenzege tegen zijn landgenoot Charley Scott. Roeien (15): skiff: Redelé; twee zonder stuurman: „Nereus" (Veenemans en Blais- se); twee met stuurman: „Argo" (Wientjes, Van Dis en Bos, stuurman); double scull: Rentmeester en Bakker; vier met stuur man: „Njord" (Moerman, Stelma, De Rui ter, H. Wamsteker en Klumperbeek, stuur man). Algemeen reserve: Vervloet. Alge meen stuurman-reserve: Pennink. Schermen (6): degen individueel: Max Dwinger; floret individueel dames: Elly Botbijl, Nina Kleyweg en Dany van Ros- sem; floret teams dames: In Rome wordt een ploeg van vier schermsters geformeerd uit: Elly Botbijl, Nina Kleyweg, Lenie Kok- kes-Hanepen, Dany van Rossem en Riet Noels. Waterpolo (11): Ingeschreven werd een waterpoloploeg van eif spelers. Alle namen zijn nog niet definitief bekend. Wielrennen (14): Baanploeg: Tijdrit over 1000 meter: Piet van der Touw; sprint 1000 meter: Ad de Graaf en Piet van der Touw; tandem 2000 meter: Mees Gerritsen en Ma- rinus Paul; ploegachtervolging 4 km: Henk Nijdam, Piet van der Lans, Jan Oudkerk en Theo Nikkesen. Algemeen reserve: Jan Legrand. Wegploeg: Ploegentijdrit 100 km: Jan Hugens, Lex van Kreuningen, René Lotz en Ab Sluis; individuele wedstrijd 175 km: Jan Hugens, Lex van Kreuningen, René Lotz en Ab Sluis. Algemeen reserve: Jan Janssen. Worstelen (3): Grieks-Romeins bantam gewicht: L. C. Alflen; lichtgewicht: L. G. A. Piek; weltergewicht: A. Rosbag. Zeilen (7): Drakenklasse: Van Duyl, stuurman, Van den Berg en Dudok van Heel jr., bemanning. FD-klasse: Verhagen, stuurman en Lautenschutz, bemanning. Re serves: Helder en Van Meggelen. Zwemmen: De zwemmers en zwemsters worden nog nader aangewezen. A utomobilisme Athol Graham, een 36-jarige technicus die op de zoutvlakten bjj Bonneville een poging heeft ondernomen om het wereld snelheidsrecord te land te verbeteren, is maandag verongelukt. Bij een snelheid van 480 km per uur verloor zijn wagen het linkervoorwiel, waarna deze onbestuurbaar werd en omsloeg. Graham werd in zeer ernstige toestand naar een ziekenhuis ver voerd waar hq aan de gevolgen van zjjn verwondingen is overleden. Honkbal In de plaats van de Baumholder Canon- neers zal een andere Amerikaanse leger- ploeg, n.l. de Kaiserlautern Engineers, naar Nederland komen, die op woensdag 3 en donderdag 4 augustus respectievelijk in Haarlem en Amsterdam tegen de Neder landse bondsploeg speelt. De week daarna op 10 en 11 augustus spelen de Wies- baden Flyers in ons land. Het internationaal Olympisch Comité heeft in een circulaire, die is uitgegaan naar alle nationale Olympische comités, de leden hiervan er nog een duidelijk op gewezen, dat zij de verantwoordelijkheid dragen voor de amateurstatus van de Waterpolo Voor promotie naar de eerste klasse van de zomer-waterpolo-competitie KNZB speelt HVGB vrijdagavond in Woerden tegen Polar Bears uit Ede. De winnaar van deze wedstrijd promoveert. Voor de derde maal is een ander terrein vastgesteld voor de beslissingswedstrijd waterpolo DWR—DWT. Die wordt nu de finitief hedenavond gespeeld in de gemeen telijke zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem. Zwemmen De 22-jarige Engelsman Michael Jen nings is maandag het Kanaal overgezwom men in de richting Calais-Dover. Zijn tijd bedroeg 13 uur en 31 minuten. Jennings was dit seizoen de eerste die er in slaagde de tocht te volbrengen. Het record van de overtocht van Frankrijk naar Engeland staat met 10 uur en 50 minuten op naam van de Egyptenaar Hassan Abdel Rehim. deelnemers aan de Spelen. De brief, die is ondertekend door de voorzitter en de kanselier van het IOS, respectievelijk Avery Brundage en Otto Mayer, bena drukt dat op elk inschrijvingsformulier dat moet worden getekend door de deelne mers, de volgende tekst voorkomt: „Ik, ondergetekende, verklaar op mijn eer amateur te zijn en te voldoen aan de voorwaarden, die dienaangaande in de Olympische reglementen zijn gesteld." Dit formulier dient mede te worden on dertekend door de bond, waarbij de deel nemer is aangesloten, en het nationale co mité, waartoe hij behoort. Het IOC doet een beroep op de verant woordelijke autoriteiten in de landen, er voor te waken, dat slechts amateurs in de ware zin van het woord aan de Spe len deelnemen en dat wordt voorkomen, zoals in Melbourne is gebeurd, dat er op de Olympische Spelen sportmensen uitko men, die de Olympische regels schenden In zo'n geval is het niet alleen de deel nemer, die een valse verklaring aflegt, maar maken tevens andere twee onderte kenaars zich schuldig aan falsificatie. Tevens wijst het IOC er in de circulaire op, dat slechts de delegaties van een land zullen worden toegelaten, die offi cieel door het organisatiecomité zijn uit genodigd. Elke van regeringswege door een land uitgezonden afvaardiging, al of niet met politieke achtergronden, zal noch door het organisatiecomité, noch door het Internationaal Olympisch Comité worden erkend. Tijdens atletiekwedstrijden in Mansfield heeft de Engelsman Arthur Rowe het Europese record kogelstoten verbeterd en gebracht op 18,92 meter. Het officiële Euro pese record stond met 18,59 m sinds 14 augustus 1959 reeds op zijn naam. Vorige week vrijdag kwam de Hongaar Varju tot 18,67 meter. Dat de Feijenoorders min of meer met een zwijgplicht uit het vliegtuig stapten, dat hen terugbracht van hun trap naar Rusland, heeft in de vaderlandse pers niet zo'n beste indruk gemaakt. Kennelijk was de heer Prins, die als bestuurslid de reis meemaakte, bang, dat de spelers bij zonderheden over Rusland zouden vertel len, weike de leiders daar niet welgeval lig zouden zijn. Het bestuur van Fejje- noord heeft nu maar een communiqué ver strekt waaraan wij het volgende ontlenen. Uit dit communiqué blijkt dan dat Feije- noord in Rusland niet zo best heeft ge speeld als men van de stadionclub in Rot terdam gewend is. Warmte (30 tot 35 gra- V ostbal den) en vermoeidheid waren daarvoor een beletsel. Moordend heet was het in de tweede wedstrijd, tegen Dynamoo in Ti- flis, waar een uitverkocht huis 45000 toeschouwers lag te stoven in een tro pische hitte. De Feijenoorders hadden toen bovendien een vliegreis van 2000 ki lometer achter de rug en daarmee acht men dan de 3-1 nederlaag tegen de Ti- fliaanse dynamo's wel verklaard. Voor de laatste wedstrijd in Moskou brak een hevig onweer los, waardoor de temperatuur wel afkoelde, maar het veld moeilijk bespeelbaar werd. Het onweer hield vele Moskovieten thuis, wat overi gens niet zo bezwaarlijk werd gevonden, want de televisie zond deze wedstrijd evenals de twee andere toch uit. Het spel van de Russen, zo gaat het communiqué verder, is technisch wel goed maar doet vrij eentonig aan (iets dat wij, door eigen aanschouwing, reeds wisten). De levendigheid, het esprit, zo eigen aan het midden- en Westeuropese voetbal, ont breken vrijwel geheel, verluidt het com muniqué. Daarnaast zijn de Russen niet huiverig van een stevige bodycharge. Op vallend was eigenlijk alleen maar de goe de koptechniek, waarbij slechts de lang ste spelers van Feijenoord, zoals Klaas- sens, Walhout en Kerkum het tegen de Russen konden opnemen. Ten aanzien van de algemene indrukken is het communiqué vrij sober. Het ge waagt van schone straten, door een ver bod om ook maar het kleinste stukje pa pier op het plaveisel te deponeren. Voorts hebben de Feijenoorders overal in Rus land hard zien werken, zowel door man nen als vrouwen. Er wordt veel gebouwd, met name in de grote steden. Over levens omstandigheden en toestanden in de Sov jet-Unie moet men zwijgen. Daarvoor was het verblijf te kort en heeft waarschijnlijk ook de vrouwelijke tolk, die geen ogenblik- van de zijde der Feijenoorders week, te weinig verteld. Men heeft wel nog kunnen zien dat men niet naar Rusland behoeft te gaan om daar de bloemetjes buiten te zetten. Er De FC Fredrikstad, die in de eerste ron de van de wedstrijden om de Europabeker tegen Ajax moet uitkomen, heeft in zijn eerste match van het Noors voetbalpro gramma tegen Larvik met een 2-2 gelijk spel genoegen moeten nemen. In de eerste helft had de snelle voor hoede van Fredrikstad uitstekend gespeeld en de score was 2-1, maar in de tweede helft was de vaart eruit en kreeg Larvik de gelegenheid voor de gelijkmaker. Vol gens insiders heeft het de voorhoede vari Ajax' tegenstander aan uithoudingsver mogen ontbroken. De match tegen Ajax zal waarschijnlijk op 31 augustus in Fredrikstad worden ge speeld. omdat Ajax zijn eerste wedstrijd tegen deze club liefst niet thuis speelt. De datum is nog niet definitief, maar een lid van het bestuur zei dat er weinig keus was en dus woensdag de 31ste de beste datum leek. is weinig vermaak. Over het eten toonde men zich al evenmin bijzonder enthou siast. Met name de groente was zeer een tonig. Waarom Feijenoord drie dagen eerder terugkeerde dan het plan was geweest? Door gebrek aan hotelruimte in Moskou. Feijenoord had langer kunnen blijven, doch verdeeld over verschillende hotels. Men gaf de voorkeur aan een vervroegde thuisreis. De algemene indruk van de Rus sische trip was: Feijenoord heeft er een uitstekende beurt gemaakt en verdient daarvoor, volgens het communiqué, een compliment. Uit en thuis werd een spik splinternieuw contact gelegd, wat vooral voor Nederland bijzonder belangrijk is. Nieuwe mogelijkheden zijn opengebloeid voor het vaderlandse voetbal, aldus ein digt het communiqué. Lokomotiva. de Joegoslavische voetbal club die morgenavond in het Noorder Sportpark in Haarlem de tegenstander is van EDO (aanvang kwart voor zeven), is met een zeer sterke ploeg naar Nederland gekomen. Een van de bekendste spelers is mid- voor Dvornic, 34 jaar oud en niet minder dan 48 keer international. Dvornic was een van de uitblinkers bij de laatstgehouden wereldkampioenschappen en vestigde daar na nog eens de aandacht op zich door het enige doelpunt te maken in de wedstrijd EngelandJoegoslavië. In de wedstrijd tegen Alkmaar, met welke wedstrijd de tournee van Lokomotiva door Nederland begon, maakte hij binnen een half uur een hattrick waardoor zijn ploeg met 4-1 won. Hij kreeg al vele profaanbiedingen uit Zuid-Amerika, maar sloeg ze af. Internationals in de ploeg zijn voorts nog aanvoerder en linksback Ozegovic, doelman Macek, linksbinnen Zuban (jeugd- int), linksbuiten Lackovic (B-int.), rechts back Hugl (B-int.) en rechtshalf Cimer- man (jeugd-int.). Lokomotiva speelt in de eerste divisie van de Joegoslavische voet balfederatie. De volgende spelers zijn naar Nederland gekomen (men speelt behalve tegen Alk maar en EDO, nog tegen Elinkwijk op za terdag 6 augustus en AGOVV op zondag 14 augustus): Doelman: Vladimir Macek en Branko Crnkovic; rechts back: Bernard Hügl; links back: Ivan Ozegovic en Zvonko Balan; rechts half: Bozo Canjek en Berislav Ci- merman; spil: Velimir Aljinovic en Branko Kuzman; links half: Bozo Sobocan en Hrvoje Jukic; rechtsbuiten: Tomislav Lo- jen en Dragutin Mezak; rechtsbinnen: Alozj Starman; middenvoor: Dionizije Dvornic: linksbinnen: Ivica Zuban en Ne- bosja Cuk; linksbuiten: Vladimir Lackovic. Het. programma van de voetbalwedstrijden om de K.N.V.B.-beker luiden voor de komende weken Woensdag 3 augustus: M: Longa—Willem II. Zondag 7 augustus: F: Volendam—Volewijckers. Zondag 14 augustus: A: PECZwolse Boys, Heerenveen—Go Ahead: B: Be Quick—GVAV, Veendam—Zwartemeer; C: Enschede—Rigters- bleek, Tubantia—Enschedese Boys; D: DVS '26— Vitesse, Heracles Graafschap; E- Wageningen NEC. Velox—Elinkwijk: F: RapiditasZeist: G: 't GooiHVC, Blauw WitHilversum; H: Storm vogels—VS V, Alkmaar—ZFC; I: ADO-D1IC, EDORCHJ: LFC-SHS, Excelsior—UVS; IC: Hermes DVS—Feijenoord, Fortuna—SW (zater dag 13/8); L: DFC—EBOH, RBC—Baronie; M: WilhelminaLonga, NOADBW; N: Helmond Gcmert. Eindhoven—Helmondia '55; O: Sittardia —Fortuna, De ValkWV; P: Rapid Roda Sport, MW—Limburgia. Woensdag 17 augustus: A: Zwolse Boys—Leeu warden. Go AheadPEC; B: GVAV—Germani- cus, ZwartemeerBe Quick; C. Rigtersbleek Oldenzaal, Enschedese BoysEnschede: D: Vites se—DOS. Graafschap—DVS '26; E: NEC-AGOVV, ElinkwijkWageningen; F; Zeist—Ajax, Vole wijckers—Rapilitas: G: HVC—DWS/A. Hilversum 't Gooi: HVSVKFC, ZFC—Stormvogels; I: RCH—Haarlem, DHC—EDO; J: SHS Sparta, UVS LFC: EBOH—NAC, Baronie-DFC; M: BW— Wilhelmina: N: Gemert—PSV, HelmondiaHel mond; P: Roda SportWH '16; Limburgia Rapid. Advertentie Bezoekt morgenavond 3 augustus de voetbalwedstrijd Aanvang: 18.45 uur E.D.O.-terrein - Noordersportpark. - Géén verhoogde pryzen. Loketten reeds geopend om 17.30 uur. Muzikale omlijsting„CRESCENDO" Met prachtig zeilweer en een mooi lopend windje werd de Hollandweek I maandag op de Loosdrechtse plassen be sloten. In verschillende klassen was er nog een felle strijd om de hoofdprijs. Bij de „Vrijheidjes" waren Stefan de Jong en Fred Imhoff gelijk in punten. De Jong had bil de start al meteen de eerste positie, ter wijl Imhoff helemaal achteraan begon. De Kaag-zeiler werkte zich weliswaar op naar de derde plaats, maar de hoofdprijs was toch voor de zegevierende De Jong. In de 16 m2 Streepklasse had Osinga aan zijn eerste plaats precies genoeg voor de hoofdprijs. Het was jammer dat de Duitser Von Dietrich in de eerste wedstrijd van de Flying Dutchmanklasse had moeten op- Zeilen geven, anders was hij een serieuze kandi daat geweest voor de eerste plaats in de eindrangschikking. Die ging nu naar Jan Stenhuis, maandag tweede achter Heike Blok. Dick de Kat ook een kanshebber verspeelde met een vijfde plaats in de laat ste race teveel punten. De uitslagen van de laatste wedstrijd dag waren: Flying Dutchmanklasse: 1. Brave Hen drik II, stuurman Heike Blok; 2. Klein Duimpje. Jan Stenhuis tevens hoofdprijs. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Piasjager, T. Vlek; 2. All Weather, A. Borra. Hoofdprijs: Bart Kraan jr. 16 m2 Streepklasse: 1. Kris-Kras, S. Ozinga tevens hoofdprijs; 2. Jel For Bel- Air, J. C. J. Schiet. O-jollen: 1. Fiona, J. Saltzherr, tevens hoofdprijs; 2. Jaxita. Hans Prins. Vrijheidsklasse: 1. Yar, Stefan de Jong, tevens hoofdprijs; 2. Keep Steady V, C. Neleman. Pampusklasse: 1. Tobbedanser, O. P. Besseling, tevens hoofdprijs; 2. Woelwater, E. van Essen. Sternklasse: 1. Lilofee, E. Cancrinus, tevens hoofdprijs; 2. Carnea. Henk van der Rest. 12-voetsjollen: 1. Positron, J. J. van 't Hoogerhuys, tevens hoofdprijs; 2. Wildzang II. P. J. M. Bulters. Valkenklasse: I. Tarentelle, E. J. Hoppe; 2. Zilvermeeuw, U. de Vries. Hoofdprijs: Egon Rolf von den Baumen. Finn jollen: 1. Gold Finn, Hans Willems; 2. Jose. Ralph Roberts, tevens hoofdprijs. Flying Juniorklasse: 1. Koud Kunstje, H. Schipper, tevens hoofdprijs: 2. N. N. Annlies Vunderink.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11