„Spectacle", uniek programma van jeugd uit zeven landen winkelbediende een actieve jongen directie-chauffeur a. assistent (e) b. jonge administratieve krachten een vrl. administratieve kracht Zevenhonderd kinderen speelden in Noordersportpark ganzenbord AGENDA Niemand deed voor spek en bonen mee Haarlem V akantie-activiteiten voor de jeugd Donderdag opvoering in Openluchttheater „De Magneet" Gehaktdag £\flE(S\>PEC!MJST jongedame Zoals men de man aan zijn kleren kent kantoorbediende (vr.) DINSDAG 2 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Velsen-IJ muiden Santpoort Beverwijk Politie roept getuigen op y?;'x'v Programma voor woensdag Burgerlijke Stand van Haarlem FLINKE WINKELJUFFROUW le KNIPSTER le NAAISTER De vakantie-activiteit, van de Haarlem se jeugd concentreerde zich maandag voornamelijk op het Noor der sportpark. Ongeveer zevenhonderd kinderen, ver deeld over de ochtend en de middag, heb ben daar een hoop plezier beleefd aan een „levend" ganzenbordspel. Van 's mor gens tien tot 's middags vier uur, alleen door een korte koffiepauze onderbroken, hebben de samenwerkende speeltuinorga nisaties, het Haarlem.s Speeltuinverbond en de Haarlemse rooms-katholieke Ver eniging voor het Gezin alsmede de Haar lemse Raad voor de Jeugd, ervoor ge zorgd dat geen enkele jongen of meisje voor spek en bonen hoefde mee te doen. Uit alle delen van de stad trokken de deelnemers groepsgewijs naar het grote speelveld. In de ochtenduren namen on geveer driehonderd jonge leden van het Haarlems Speeltuinverbond en een aantal niet bij deze organisatie aangesloten kin deren aan het spel deel. 's Middags kwa men de kinderen van de r.k. speeltuinen aan bod. Een geluidswagen verzorgde de muzikale omlijsting en maakte de diverse aanwijzingen van de spelleiding tot in al le hoeken van het veld duidelijk ver staanbaar. De deelnemertjes waren in kleine groepjes verdeeld. Om beurten mochten ze een grote dobbelsteen over het gras rollen. „Drie!" of „Vijf!" klonk het in koor. Ze holden dan door naar het „geworpen" vak, waar hun een of andere verrassing stond te wachten. De spelre gels kwamen in grote lijnen overeen met het „echte" ganzenbordspel, met dit ver schil dat de deelnemers doorlopend iets te doen kregen. Zelfs wie in de gevangenis of in de put terecht was gekomen kon de tijd die hij daar tot zijn verlossing door moest brengen besteden aan het plakken van mutsen of het lezen van allerhande jeugdlectuur. Vakken waarop vooral gemikt werd waren die waar je naar stukken koek aan touwtjes kon happen of als beloning een ijsje uit de pot in ontvangst mocht nemen. Ergens anders werden de kinderen met allerlei spelletjes en behendigheidsoefenin gen bezig gehouden. We hielden een jon getje dat ons voorbij wilde rennen staan de en vroegen hem hoe hij dit ganzenbord spel vond. „Fijn," zei het knaapje een beetje hijgend „maar we hebben nog geen ijsje gewonnen en we zijn al twee keer rond geweest!" En wèg was hij weer. Nu die versnapering zal hij wel niet gemist hebben, want er waren kinderen bij die er na tien „potjes" nog niet genoeg van hadden. Andere kinderen lagen op hun buik Openluchttheater: Woensdag Kindervoor stelling 14.30 uur: „Bulletje Bloedworst". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Soldaten in nylons", alle leeft. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma „Mijn vriend Kazan". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, uitgezonderd dinsdag 14 en 20 uur: „Guerillastrijd in de rimboe", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De kampioen melkboer", alle leeftijden. Luxor Theater: dagelijks 14, 19 en 21.15 uur „IJsco-toeristen", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Porte des Lilas", 14 jaar. Woensdag 14.30 uur: „Sjors van de Rebellenclub", a.l. Woensdag 20.15 uur: „Pikant verlof in Parijs", 14 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zo'n arme miljonair", alle leeftijden. Roxy Theater: Tot en met donderdag 19 en 21.15 uur: „Don Coyote, de prairiewolf", 14 jaar. Elke middag 14.30 uur: „Abbott en Costello bij de kannibalen", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma met Donald Duck, Laurel en Hardy e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 uur: „Blitzmadel an die Front", 18 jaar. Woensdag 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep", alle leeftijden. Woens dag 19 en 21.15 uur: „De spionne van Ber lijn", 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dage lijks 1017 uur: Eretentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. Vleeshal: Van 3 t.m. 24 augustus „Spie- ghel Historiae", dagelijks van 1417 uur en van 19.3022 uur. Zondags van 1417 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De gehele maand augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 8 augustus dagelijks van 9-17 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas Dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 juli.) DINSDAG 2 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De familie Trapp in Amerika". WOENSDAG 3 AUGUSTUS Thalia. 20 uur: „De familie Trapp in Amerika". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". WOENSDAG 3 AUGUSTUS Feestweek, 17 uur: wielerronde. DINSDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Thearter, 19 en 21.15 uur: „Conny een meisje van 16". WOENSDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14 uur: „Een dorp op stelten"; 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". rondom een enorm Mikado-spel met stok jes van een meter lang en een vinger dik. „Die moet je pikken, joh!," wees een meis je aan een jongen die ingespannen de hoop stokjes aan alle kanten aan het begluren was. „Ach kind, bemoei je er niet mee, dat zie ik toch zelf wel," klonk het hoog hartige antwoord. Voorzichtig trok hij het stokje iets naar zich toe. „Jaa, bewogen!" gilde het hele groepje als één man. Tegen zoveel eensgezindheid kon de jongen niet op. „Zie je nou wel dat ik dat stokje niet had moeten hebben wat jij aanwees", zei hij snibbig tegen zijn speelgenootje. Maar de teleurstelling was gauw weer vergeten. „Ze gaan er helemaal in op", zei ons een van de leidsters. „Zo'n spel is een pracht uitvinding om de kinderen een paar uur zoet te houden." En wij dachten: „Gelukkig maar dat er nog dames en he ren zijn die hun vrije tijd willen geven om er voor te zorgen dat deze kinderen on der leiding zo fijn kunnen spelen". De politie te Haarlem verzoekt eventuele getuigen van een ongeval, dat zondagavond om half elf plaats had op de hoek van de Jan Gijzenkade en de Eemstraat in Haar lem zich met haar in verbinding te stellen. Bij dit ongeluk gaf een 56-jarige brom fietser geen voorrang aan een 24-jarige motorrijder. Bij de botsing kreeg de brom fietser een hersenschudding en enkele hoofdwonden. Maandagmiddag om vijf uur kwam een 65-jarige wielrijder op de hoek van de Grote Houtstraat en de Spekstraat in bot sing met een onbekend gebleven wielrijd- ster. De wielrijder kreeg een lichte hersen schudding en een gebroken knieschijf. De politie verzoekt de wielrijdster en even tuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. 1 TN v s 4 - 4 m Een „heuse" agent kwam een kijkje nemen bij het stopbord, zoals dat vaak bij voorrangswegen staat, maar dat hier werd gebruikt bij het ganzebord- spel van de speeltuinjeugd. Tijdens het ganzèbordspélkomt men sóms"in de „gevangenis". Deze kinde ren vinden het naar hun vrolijke ge zichtjes te oordelen niet eens zó erg. Sinds 25 juli hebben de achtenveertig buitenlandse en vierenveertig Nederlandse deelnemers aan het kunstfestival 1960 van de Conference of Internationally-minded Schools onder leiding van Hetty Blok hard gewerkt aan de voorbereiding van „Spec tacle", de grote manifestatie waarmee aanstaande donderdag, 4 augustus (aanvang 20 uur) in het Openluchttheater te Bloemendaal dit internationale culturele contact bekroond zal worden. De leerlingen uit Engeland, Noord-Ierland, Trinidad, Frankrijk, Zwitserland, Duitsland en Nederland hebben in de afgelopen week met een ijver, die in beroepskringen niet zou misstaan, een verrassend veelzijdig programma in gestudeerd. Het „Spectacle"-programma ligt thans voor ons en we bekennen van harte dat het ons bijzonder aantrekkelijk lijkt. Het is een unicum dat een internatio naal scholierengezelschap tien dagen bijeen is om een „Spectacle" op te bouwen, dat niet een opeenvolging van allerlei nationale bijdragen is, maar integendeel het geïntegreerde werkstuk van allen. Dans, mime en zang maken een groot deel van het programma uit en dat is begrijpelijk: die taal is internationaal en zal door elk publiek begrepen kunnen worden. Want al is het doel van dit C.I.S.-Kunst- festival de internationale verstandhouding tussen scholieren te bevorderen, het „Spectacle" dat zij opvoeren is niet voor henzelf maar voor het publiek. En het publiek heeft zijn eigen rechten waar deze jongens en meisjes maar al te graag aan willen voldoen. .Spectacle", dat zal worden opgevoerd in door de leerlingen zelf vervaardigde kostuums en decors, bevat weliswaar niet de namen van de declnemenden, maar de ze begrijpelijke anonimiteit wordt vervan gen door een fraaie lijst groepsnamen: „De Kakatoes" (toneel), „The Grasshop pers" (dans), „The Monkeys", (mime), „Die Frösche", (zang), „The Lyrebirds", (instrumentale muziek), „Don Juan de Leon" (Spaanse guitaar), „Les Porque- piques" (kostuums), „The Woodpeckers" (decors), „The Ink-fishes" (tekenen, schil deren en boetseren) en „The Eagle-lions" (fotografie). Men ziet dat de vindingrijkheid nogal beest-achtig is, waartoe de omgeving van het Openluchttheater wellicht aanleiding heeft gegeven. Het weer ontwikkelt zich gunstig voor een openluchtvoorstelling, maar indien het slecht zou zijn wordt het programma naar vrijdag verschoven. Als ook dan het weer niet zou meewerken gaat het hele gezelschap naar het Concertge bouw te Haarlem, waar dezelfde avond dan met „Spectacle" de C.I.S.-verbroede ring haar hoogtepunt zal bereiken. Het programma vermeldt dat de „mou- vements" tot stand zijn gekomen onder de cheografische pantoffel van Jack Bow, het orkest en koor dansend naar de pij pen van Wolfgang (Amadeus) Wijdeveld; de technische „Toverstaf" wordt achter de lommerrijke schermen gezwaaid door Bob Logger en „Het een en ander is artistiek uit en onder de duim van Hetty Blok". Het programma bevat twaalf onderde len. Na de Presentatieparade volgen er gezongen en gedanste liedjes van Annie Schmidt, Franse volksliedjes, spirituals. oud-Engelse madrigalen en „Pastorale Ca- priccioso" (Goethe in Blumental!), gedich ten van „der junge Goethe" met muziek van Mozart en Stamitz. Met een „Inter national Handshake" wordt het gedeelte voor de pauze besloten. Het tweede ge deelte wordt geopend met „Maskerade", met anders dan anders uitgevoerde Engel se volksliedjes. In „Some day my Prince will come", op muziek van de grote jazz- pianist Dave Brubeck, zal men Assepoes in een klein balletje tijdens haar werk wat zien nadromen over het bal en de prins. Een fascinerende titel lijkt ons „Hier klier!" met muziek (op de band) van Chi- co Hamilton. Voorts zijn er liedjes op tek sten van Paul van Ostayen, de veelbelo vende parodie van Kees Stip „Vijf varia ties op een misverstand" (naar Vondel) en diens „Pyramus of de Onnoosele Ver moording" (het stuk speelt te Babbel of Babylon, in Babyloniën, op 't huys van Krithanias). „Community singing" gaat aan de Finale vooraf. Natuurspel in de Kennemerduinen. Vertrek om 9 uur per fiets van Stations plein (gebouw N.Z.H.V.M.). Brood en drinken meenemen. Buurthuis „De Brug", Iiarmenjans- weg 87, 14 en 16 uur: Filmvoorstelling. Voor alle afdelingen van het Haar lems Speeltuinverbond: Zwemfeest in Stoops Bad. Aanvang 10 uur. „Zaanenoord", Zaanenstraat, 9 uur: Wandeltocht naar de Kennemerduinen. Kaarten verkrijgbaar op de speeltui nen en speelpleinen. ONDERTROUWD: 1 aug.: P. Gieliam'en W. de Haas, H. W. Elferink en A. C. A. Rutte. GETROUWD: 1 aug.: F. Holzhaus en H. J. Broekhof, J. F. Stolwijk en E. K. Demes, W. Bekker en E. J. M. Masolijn. BEVALLEN van een zoon 30 juli: B. T. J. Hubbers-De Zwager, E. C. Kabel- Bogaard, G. J. Schaap-Bloem, T. M. A. Miezenbeek-Van den Berg; 31 juli: J. F. Ruijgvoorn-Van Deursen, A. Smit-Ketting, M. A. Cuyon-Jansen, J. Bax-Grootenboer, M. A. Koot-Veenman, A. E. Vos-Reekers; 1 aug.: C. M. C. J. Bijl-Van Hulst, C. E. van Poppelen-Smolenaars, J. M. Clous- Van den Berg. BEVALLEN van een dochter: 28 juli: L. T. Rambonnet-Poelman; 29 juli: M. A. Fiekert-Van Kampen; 30 juli: C. M. Via- nen-Blom, M. H. Tijl-De Goeij, A. Wagner - Barthel, M. J. de Preter-Kilian; 31 juli: T. van Eerden-Stienstra; 1 aug.: E. van Bruggen-Heijmel, A. Hiemenz-Van Hon- schoten, J. Schaap-Van der Velde. OVERLEDEN: 29 juli: H. R. Watzema, 41 j., Nieuw Guineaplein; 30 juli: U. Box- ma, 81 j„ Spruit en Bosstraat; W. Kors, 64 j., Borneostraat; H. van Hooidonk, 56 j., Gasthuisvest; J. Campen, 54 j„ Verspronck- weg; 31 juli: S. E. Wesselingh-Mettau, 81 j., Schotersingel:'J. H. C. van Kleef-Bos, 92 j., Van 't Hoffstraat; 1 aug.: G. C. Logmans, 71 j., Tafelbergstraat. Op de voorgrond de regisseuse van „Spectacle", Hetty Blok, op de achter grond Jack Bow, onder wiens „choreo grafische pantoffel" de „mouvements" tot stand zijn gekomen, terwijl scho lieren het allemaal over zich heen laten komen. Gemeente Heemstede Het Hoofd van het ge meentebestuur van Heem stede brengt ter openbare kennis, dat de raad dier ge meente in zijn vergadering van 28 juli 1960 heeft be paald, dat een herziening van het uitbreidingsplan voor het deel, dat betreft de terreinen, welke zijn ge legen tussen de Van Mer- lenlaan, de Zandvaart, de Kerklaan en de Herenweg, met ingang van 1 augustus 1960 zal worden voorbereid. Heemstede, 30 juli 1960. Het Hoofd voornoemd, E. J. van Lent l.b. De voorverkoop voor de nieuwe en prachtige revue van Sleeswijk in theater Carré met m.m.v. Willy Walden en Pief Muyselaar is heden begonnen. Entreekaarten reeds vanaf ƒ2.50. Elke zaterdag avond rijden wij per touring car naar de Sleeswijk Revue „Tot vanavond" in Carré. Trek er eens een dagje uit en geniet van onze dagtochten. Elterberg Efteling Berg en Dal Keulen G Brussel Verrassingstocht Floriade Deltawerken Wuppertal Zuid-Limburg en nog vele andere trips. Dagtocht per vliegtuig naar het Engelse kanaal Eiland „Jersey" voll. verz. 99. vertrek zondag 28-8-60 Volledig Verzorg de Vakantiereizen ner vliegtuig - trein en autocar. Reisbureau n.v., Koningstraat 44 Tel. 19770 Haarlem WOENSDAG MAGER VLEESGEHAKT per pond 98 ct SPEKLAPPEN zonder zwoerd p. pd. 59 ct HEERLIJKE SAUCIJZEN per pond 99 ct RUNDERLAPPEN 1.68 per pond BIEFSTUK TARTAAR 40 ct, 3 stuks 99 ct Half pond ROOKWORST (stukje) 59 ct KRUISSTRAAT 20 naast Automatiek Te koop aangeboden: H U IS aan de Brouwersvaart, met apart opgaande bovenwon. Benedenhuis leeg te aanv., bestaande uit 2 kamers met keuken en w.c. Geschikt v. 2 personen. Bovenhuis ver huurd voor ƒ11,85 per week. Koopsom 12.000. Te bevr. bij: Makelaar KI. de Vries, Gasthuissingel 42 te Haar lem, Telefoon 17781. GEVRAAGD een nette siagersbediende Bij gebleken geschiktheid woning aanwezig. Aanmel den: Groenveld, Rijksstraat weg 86 A, tel. 56908. Wij hebben momenteel plaats, voor een beschaafde, actieve voor de afd. damesconfectie. Kennis van het vak strekt tot aanbeveling. Aanmelding 25.30 uur: i v. De Groot, Binnenweg 187, Heemstede, telef. 36867. Na 6.30 uur: telefoon 36573. AUTOMOBIELBEDRIJF vraagt voor 4 avonden in de week IEMAND, die met garage-werkzaam- zaamheden enigszins op de hoogte is Brieven onder nummer 3411, aan het bureau v. d. blad. GEVRAAGD Aanm.: SCHIPPER's Modelslagerijen, Rijksstraatweg 97, Haarlem (N.). GEVRAAGD COR OLY - Breestraat 108 - Beverwijk Telefoon 4627 (02510) Motor-, bromfiets- en rijwielhandel Onderdelen en accessoires kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert. HAARLEM vraagt voor het LINGERIE-ATELIER een zelfstandig werkend die de cheffin, zo nodig, kan vervangen modern atelier, gezellige cantine gunstige loonregeling G aantrekkelijke personeelskorting kledingtoelage reiskostenvergoeding voor forensen Aanbiedingen dagelijks van 86 uur, Spaarne 74. WASSERIJ DUIJN vraagt voor direct om opgeleid te worden tot witwasser. Aanmelden na 19 uur Amsterdamsevaart 20. In onze moderne geneesmiddelenfabr. zoeken wij voor de boekhoudafdeling voor: factureren en lichte administratie. Diploma typen vereist. Sollicitaties aan PROPHARMA N.V. - HAARLEM Afdeling Personeelszaken, Stephensonstraat 38 Tel. 38898 GROOTHANDEL in AMSTERDAM vraagt wonende in omgeving Haarlem-Zandvoort. Bereid ook andere werkzaamheden te verrichten Brieven onder Z 9 Adv. Bur. Rauma en Co., Herengracht 226, A'dam. 3 N.V. DAGBLAD „T R O U W" Bij ons blad kunnen worden geplaatst: voor de afdeling boekhouding. M.U.L.O.-diploma en enige kennis van boek houden gewenst. Ervaring in de bediening van boekhoudmachine strekt tot aanbeveling. voor de afdeling administratie, leeftijd 17 tot 24 jaar. Aan accurate krachten wordt een prettige werk kring geboden met goede salariëring. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent leeftijd, opleiding, godsdienst en praktijkervaring kunnen worden gezonden aan N.V. Dagblad „Trouw", afdeling personeelszaken, N.Z. Voorbui-g- wal 225 te Amsterdam. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJSVRIES KANAALSTRAAT 36. IJMUIDEN, vraagt voor haar administr. Het werk, dat voor een groot deel zal bestaan uit het bedienen van een boekhoudmachine, wordt goed gesalarieerd. Speciale opleiding 'is niet vereist. Maximum leeftijd plm. 25 jaar. Reis kosten worden vergoed. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6