Henk Nijdam maakte teleurstelling over falen van Van der Lans goed Beste tijd tot dusver bij de achtervolgers: 5 min. 0.8 sec. Natu-raLax Kaiserslautern Engineers sloegen twee „homers" tegen Nederland Pierre Jonguères d'Oriola reed met twee foutloze parkoersen naar zege v# EDO verloor van Lokomotiva Derksen en De Graaf wonnen hun series Kodak fototip nr. 8 Rik van Steenbergen als eerste door de finish Aantrekkelijk oefenduel eindigde met 3-3 13 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN BEGONNEN De Acht van Chaam Nederland verloor in oefen wedstrijd van Italië Barbara Moore wil tocht om de wereld maken eindmaat day- ift da# uit Tom Okker in de halve finales bij „oudere jeugd" West-Duitsland won van IJslandse voetballers Post (uit SHS 3) tekent contract bij RGH Ripperda naar Duitsland Hongaren en Turken hebben slechts een „toppaard" Fitzgerald naar Leeds Un. insectenverdelger Var ju brak een been DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 De wereldkampioenschappen wielrennen zijn voor Nederland slecht begonnen. AI na vijf ritten van de achtervolging voor amateurs stond het vast, dat Piet van der Lans de laatste acht niet meer zou halen. De Zuidhollander had namelijk in de allereerste rit tegen de Italiaan Testa de voor zijn doen matige tijd van 5 min. 10 sec. gemaakt en toen de Westduitser Mangold in de vijfde serie 5 min. 5.6 sec. op de horloges bracht, was het met Van der Lans gedaan. Hij had overigens door een bijzonder snelle start een voorsprong van enkele tientallen meters weten te veroveren en maakte zo'n goede indruk, dat de Italianen bezorgd toekeken. Maar Van der Lans, die nog veel last had van de gevolgen van de val die hij twee weken geleden in Rotterdam maakte, had teveel gegeven en zakte na 8 km in elkaar. Hij verloor steeds meer terrein en beëindigde de rit met een achterstand van zeker 80 meter. Onze tweede achtervolger, de nationale kampioen Henk Nydam, moest lang wachten voor hij een poging kon gaan doen de eer van Nederland hoog te houden. Het programma moest namelijk enkele malen voor regenbuien worden onder broken en toen 's avonds om zeven uur de wereldkampioenschappen met een cere monieel, dat men bij dit evenement niet gewend is, werd geopend, was Nijdam nog steeds niet aan de beurt gekomen. Die officiële opening ging gepaard met de intocht van de vlaggen der 34 deelnemende landen, toespraken, het loslaten van honderden duiven en een knallend vuurwerk, hetgeen alles bij elkaar ook weer geruime tijd duurde. De dames hadden hun achtervolgingsprogramma woensdagmiddag wel kunnen afwerken. De titelhoudster Burton (Gr. Br.) schijnt regelrecht op de prolon gatie van haar regenboogtrui af te gaan, want zij was in de kwalificatieritten veruit de snelste met een ti.jd van 4.12.9 over de 3 km. De Russin Shogina was bijna 8 sec. langzamer en maakte met 4.20.6 de op een na beste tijd Voetbal Zal de geschiedenis zich herhalen? Toen de Nederlandse achtervolgingskam pioen Henk Nijdam na uren wachten in de avond eindelijk zijn rit. tegen de Zwitser Weckert had gereden, gingen de gedachten van alle Nederlanders in het wielersta- dion van Leipzig terug naar het jaar 1952, toen Piet van Heusden volkomen onver wacht eerst het Nederlands kampioen schap veroverde en daarna in Parijs voor de allergrootste sensatie zorgde door in een onvergetelijke rit de Italiaan Rossi de regenboogtrui te ontnemen. Even onver getelijk zal deze eerste avond van de we reldkampioenschappen blijven. Want de 24-jarige Henk Nijdam fietste zo goed als zeker de illusie van de Italia nen, die op een finale tussen Testa en Va- lotto hopen, aan flarden. Met een tijd van 5 min 0.8 sec zorgde Nijdam er echter niet alleen voor, dat de Nederlandse kolonie de teleurstelling van het falen van Piet Wielrennen van der Lans geheel vergat, maar plaat ste zich bovendien aan het hoofd van de acht renners die zullen uitmaken wie dit jaar de titel zal mogen voeren. En sinds deze avond is de Nederlander Henk Nij dam de kandidaat voor de hoogste plaats op het ere-podium. De oersterke tuinderszoon uit Eelder- wolde reed een fantastische race. Arie van Vliet had voor hem een zo groot verzet laten monteren, dat Nijdam met een ge mak wegtrapte alsof er geen 4 km voor de boeg lagen. De Zwitser was tegen het geweld, dat Nijdam al in de eerste ron den ontketende niet opgewassen en precies halverwege zag de Nederlander hem al in de rug. Dat was een extra stimulans voor de Nederlandse kampioen, die in een zeer hoog tempo bleef doorgaan. De Italianen werden st.il van deze krachtsexplosie, die resulteerde in die fantastische tijd waar mee de Nederlander op slag carrière maakte. De laatste ronde deed hij onder het stormachtige gejuich van de duizen den toeschouwers, die staande de voor hen totaal onbekende Nederlander voortzweep- ten, een poging om de Zwitser in te halen maar dat gelukte net niet. Twee van de vier Nederlandse sprinters veroverden een extra vrije dag. Het waren Derksen. onze enige vertegenwoordiger bij de profs, en de Nederlandse amateur kampioen Aad de Graaf. Beiden wonnen hun series op overtuigende wijze in 11.9 sec en ontsnapten zo aan de rijstebrijberg van herkansingsritten. die deelnemers en belangstellenden donderdag op het menu krijgen. Daarin kwamen wel Mees Gerrit sen en Marinus Paul terecht. „Good old" Derksen bevocht een plaats in de kwart finale door een achterstand van bijna drie lengten op de Italiaan Ogna op het laagste rechte eind goed te maken. De Westduitser Ziegler had in dit spel letje niets in te brengen. Met Derksen plaatsten zich titelhouder Maspes, de oud kampioen Rousseau, diens landgenoot Gaignard en de Zwitsers Suter en Plattner direct in de kwart finales. De grootste ver rassing was de zege van Suter, die kans- Advertentie maar zó! Houdt Uw adem in en Uw toestel stil! Druk dan rustig al en Uw foto is scherp. Nóg een goede tip: Gebruik loos was geacht tegen Potzernheim en Sacchi. Aad de Graaf had het bijzonder moei lijk in zijn serie met de Engelsman Binch, terwijl de Oostenrijker Garschal een figu rantenrol vervulde. Binch demarreerde kort na het ingaan van de laatste ronde en nam zeker een lengte voorsprong op De Graaf die geslagen leek. De Rotterdam mer gaf zich echter niet zo snel gewonnen, hij kreeg bij het ingaan van de laatste 200 meter het wiel van Binch weer te pak ken en kwam op het rechte eind voor de finish langszij de Engelsman, die tot twee maal toe met zijn ellebogen werkte om de oranjeman te hinderen. Binch had daar mee gelukkig geen succes want De Graaf won duidelijk en plaatste zich in de acht ste finales van vrijdag. De andere Nederlandse amateurs brach- Henk Nijdam stapt, geholpen door Arie van Vliet, van zijn fiets. (Telefoto) ten het er minder goed af. Marinus Paul was niet opgewassen tegen de routine van de Fransman Gruchet, die de laatste ja ren steeds een Nederlander in de serie de pas afsnijdt. Mees Gerritsen daarentegen had wel degelijk een kans tegen de Brit Handley en de Deen Ket, maar liet zich al na een ronde insluiten, moest afstoppen en was meteen geklopt. Leen van der Meulen bereikte de stayersfinale bij de amateurs. De oud wereldkampioen Lothar Meister werd win naar van de eerste rit over 50 km. voor onze landgenoot. In tegenstelling met de Oostduitser, die van kop vertrokken was en vrijwel geen enkele aanval kreeg te doorstaan, had Van der Meulen het de volle 50 km. zeer druk met het zich te weer stellen tegen de pogingen van de Tsjech Paral en de Fransman Goscos om hem zijn tweede plaats af te nemen. Van der Meulen, die als derde was gestart, had de positie achter Meister al in de eerste van de 125 ronden veroverd en verdedigde haar met succes. Rik van Steenbergen gaat, belaagd door velen, als eerste over de finish lijn in Chaam. De Belg Rik van Steenbergen heeft voor een record-aantal toeschouwers meer dan vijftig duizend uit een veld van zeventig renners, van wie e- slechts 28 in een compacte groep de finish haalden, de Acht van Chaam gewonnen. Het was Van Steenbergens vierde overwinning in deze „klassieker". Hij versloeg in de eindsprint onder meer Ab van Egmond, Piet Damen en Jo de Haan, die in deze volgorde na Van Steenbergen over de eindstreep gingen. De uitslag luidde: 1. Rik van Steenbengen (Belg.) 160 km. in 3 uur 46 min. 12 sec.; 2. Ab van Egmong (Den Haag) 3. Piet Damen (Lieshout); 4. Jo de Haan (Klaaswaal); 5. Rik Luyten (Beg.); 6. Wim Swaneveld (Dordrecht); 7. Jean Storms (België); 8. Piet Rent meester (Ierseke); 9. Piet Steenvoorden (Heemstede); 10. Jo de Roo (Schore), allen in dezelfde tijd als Van Steenbergen. Jan Janssen uit Nootdorp won de wed strijd voor amateurs met een tijd van 2 uur 50 min. 24 sec. over de 120 km. Waterpolo De Nederlandse waterpoloploeg heeft haar training voor de Olympische Spelen in Rome woensdag voortgezet. Onze land genoten speelden een oefenwedstrijd tegen het Italiaanse Olympisch zevental, die door de Italianen met 10-6 werd gewonnen. Er werd driemaal tien minuten gespeeld. In de avonduren had er wederom een ont moeting plaats tussen de Nederlandse en de Italiaanse ploeg, waarbij nu viermaal tien minuten werd gespeeld. Ook nu bleven de Italianen in de meerderheid, ditmaal met 7-5. VOETBAL. De Apeldoornse eerste-divi- sieclub AGOVV heeft woensdagavond met 35 (rust 22) verloren van de Duitse Oberligaclub Rot Weiss (Essen). Voor AGOVV scoorden Krayer en Hartsjes (2), voor de Duitsers Lindner (2), Kik (2) en Walenciak. Wandelsport De Britse marathonwandelaarster dr. Barbara Moore heeft woensdag in Sydney verklaard, dat haar volgende tocht de langste van alle zal zijn, n.l. om de wereld. De wandeling van de Amerikaanse West kust naar de Oostkust, die zij onlangs vol tooide, maakte hiervan deel uit. Mevrouw Moore verklaarde dit in Syd ney, waar zij aankwam na een wandeling van 650 km van Albury, in het zuiden van de staat Zuid-Wales. Advertentie -de Tegel maat yan de klok Een uitkomst bi) hardnekkige verstopping. 60 tabl.f 1.35 Ideaal voor kinderen, as. moeders, werk buitenshuis T ennis Op de banen van de Amersfoortse ten nisclub Alta strijdt dezer dagen de oudere jeugd (tot en met 19 jaar) om de Kea Bou- man-vaas (meisjes) en de Van Lennep- beker (jongens). De uitslagen van de kwart finales luiden: Jongens: Evert Schneider (Den Haag) versl. Henk Termeulen (Utrecht) 6-4 6-4; Tom Okker (Haarlem) versl. Paul Leisti- kow (Amsterdam) 6-3 6-3; Jacques van Toor (Rotterdam) versl. Eddy Knol (Den Haag) 6-3 6-3; Jan Coebergh (Zwitserland) versl. Hans Haks (Den Haag) 7-5 6-0. Meisjes: Jeanne Ferir (Den Haag) versl. Petra v. d. Heuvel (Rotterdam) 6-2 6-0, Koosje de Jong (Utrecht) versl. René Wen- nink (Gelderland) 6-2 6-3; Els Spruyt (Rot terdam) versl. Hetty Schepens (Utrecht) 0-6 6-3 6-0, Nicky Hannessen (Gelderland) versl. Ina Onnes (Groningen) 6-3 6-2. Vanavond worden de halve finales en de finales gespeeld. De voetbalwedstrijd tussen West-Duits land en IJsland, die woensdagavond in Reykjavik werd gespeeld, eindigde in een 5-0 overwinning voor de Duitsers. Bij de rust leidden de Duitsers reeds met 2-0. De wedstrijd werd door 8000 toeschouwers bijgewoond. De linksback van het derde elftal van Scheveningen Holland Sport, H. C. Post, heeft een contract getekend met RCH. Post volgt een opleiding aan het CIOS in Overveen. Vrijdag vertrekt de voetbalploeg van Ripperda naar Duitsland, waar zal worden deelgenomen aan een toernooi. Zaterdag speelt daarin eerst FC Tricolore (Luxem burg) tegen Langenlousheim, waarna Ripperda aantreedt tegen Heddesheim. Zondag worden de wedstrijden tussen de winnaars en de verliezers gespeeld. De oefenwedstrijd, die het Nederlands team woensdagavond in Haarlem tegen de Kaiserslautern Engineers heeft gespeeld, was het aanzien weer ten volle waard. Na een vlotte partij honkbal, die enigszins traag begon, werd na zeven innings een 33 resultaat bereikt. De Amerikaanse ploeg scoorde drie punten op slechts twee honkslagen, maar dat waren dan ook ho meruns. De Nederlandse verdediging werd ditmaal geleid door Herman Beidschat (5 innings) en Robert Hoffmann (2 innings). Beidschat wierp weer als vanouds en Hoff mann was de verrassing van de avond. Deze 19-jarige werper van HCAW maakte zün debuut in dit selecte gezelschap en hij deed dit zeer verdienstelijk In de aanval was Martin Gole aan slag de grote troef, al verbleekte dit succes enigszins door zwak honklopen. In de zevende innings zorgden Heemskerk en Urbanus met honk slagen voor de gelijkmaker, die gescoord werd door de snelle Houtkamp. De oefenwedstrijd van het Nederlands negental ter voorbereiding voor de Euro- Eén ruiter drukte wel heel duidelijk zijn stempel op de eerste dag van het 13de Rotterdamse CHIO, dat woensdag op het terrein aan de Kralingsewcg begon en dat tot en met zondag zal duren met als hoogtepunt de landenwedsirijd tussen de vertegenwoordigende equipes van de deel nemende landen. Die „cavalier" was Pier re Jonquères d'Oriola, Olympisch spring- kampioen in 1952, enkele jaren op het tweede plan en momenteel Frankrijks grootste troef voor de Olympische Spelen Paardesport in Rome. Met zijn beide paarden, Gerboi- se B en Eclair au Chocolat, reed hij in het internationale springconcours om de prijs van de Rotterdamse jockeyclub op indrukwekkende wijze via twee foutloze parkoersen hij was de enige naar de zege. En daar kon geen enkele Turk of Hongaar, want die golden nadat alle rui ters hun eerste parkoers beëindigd hadden als de favorieten, iets aan doen. Slechts de Turkse kapitein Nail Goenenü, die twee de werd, slaagde erin zich onder de eerste tien te scharen. Na deze eerste dag zijn er reeds ver schillende dingen komen vast te staan. In de eerste plaats, dat de veelgeroemde Hon garen en Turken de Japanners kwamen nog niet in de ring over het algemeen slechts over één „toppaard" beschikken. Daarmee scoorden ze in het eerste gedeel te van dit tweepaardenspringen diverse foutloze parkoersen, maar in de tweede manche was er niet één zonder strafpun- ten! Voorts het verrassend goed rijden van de Belgen, die met de zeer sterk vooruit gegane Frangoise Vanderhaegen als beste op de vierde plaats, met vier ruiters onder de eerste tien kwamen. En dan, voor Ne derland verheugend, het feit dat Harry Wouters van de Oudenwever ondanks de handicap van een zieke Hubertus in En geland met zijn reservepaarden Frappant en Princes Mary vijfde werd. Met Princes Mary, een oer-Nederlands produkt, bleef hij zelfs zonder fouten. Het paard pas zes jaar oud werd gefokt door de heer Bar- lagen, die de merrie ook klaar maakte voor het springen en is een kruising van een lichte volbloed en een Groningse mer rie. Ze zal binnen enkele jaren één onzer toppaarden kunnen worden. De jeugd, die donderdag in het nationaal kampioenschap uitkomt, sprong woensdag een voorwedstrijd om de prijs van de ju niores. De 14-jarige Bob van Heijst uit Den Haag werd met Diana de eerste prijswinnaar van het 13de CHIO, door als enige een foutloos parkoers te rijden over 12 hindernissen tot 1.15 meter in een tijd van 90.3 seconden. Proetske Arts, die, de gevolgen van haar beenbreuk overwonnen hebbende, er nu weer geheel „in" is, ze gevierde met de trouwe Teresa in het damesspringconcours om de Prijs dei- Amazones. De 20-jarige Amsterdamse bracht „Trees" bijzonder snel rond en daar er ook geen enkele fout gemaakt werd, kon de zege haar moeilijk ontgaan. Lange tijd stond de leerlinge van Mag nus von Buchwaldt, Anna Clement, met Danina op de tweede plaats, maar toen Mady Koster als laatste deelneemster met Axel nog een seconde sneller bleek dan de amazone uit Helmstorf, werd het num mer onverwachts een dubbele Nederland se triomf. En als slotnummer van de eerste dag dus het „twee-paardenspringen". Iedere ruiter moest met twee paarden het par koers rijden. De uitslag werd verkregen door optellen van fouten en tijden. 29 combinaties kwamen in de ring. De heer Jurgens plaatste hen voor een flinke op gave. De zestien hindernissen hadden een hoogte van 1.20 meter tot 1.40 meter en daarbij waren er drie bijzonder lastige dubbelsprongen. Vooral de middelste, twee hekken van spoorbomen, negen meter uit elkaar, met direct daarachter een sloot, was een obstakel waar de meeste combi naties vaak letterlijk en figuurlijk hun Wa- terfloo) vonden. Na de eerste ronde waren er zeven zon der strafpunten, waaronder vier Hongaren en Turken. Op Goenenü na verdwenen ze in het tweede gedeelte allemaal uit de strijd. Als eerste gestarte bevestigde d' Oriola daarna zijn goede vorm met Eclair au Chocolat, een 12-jarige bruine ruin en één van de weinige Franse paarden, die geen eigendom zijn van de hippische or ganisatie in Fontainebleau. Achtentwintig moesten er toen nog rijden. Ze hadden het evengoed niet kunnen doen, want die eer ste ruiter was tevens de winnaar Voor de Oostenrijkse ingenieur G. Hol lander, de enige deelnemer uit dat land, eindigde het Rotterdamse CHIO reeds voor dat het eigenlijk begonnen was. Voor de eerste maal in de ring met Pillango in het springconcours om de Prijs van de Rotterdamse Jockeyclub, weigerde de 11- jarige Hongaarse vosmerrie plotseling voor een dubbelsprong. Hollander schoot over het paard en smakte aan de andere kant van de hindernis tegen de grond, waar hij even versuft bleef liggen. Pillango, zich onbewust van hetgeen ze had gedaan, draaf de intussen doodgemoedereerd naar de in gang van de ring terug. Ir. Hollander kwam moeizaam overeind. Met een van pijn vertrokken gezicht en ondersteund door twee helpers hinkte hij naar de tribune. Een direct ontboden arts constateerde een gebroken been. De rij laars uittrekken ging natuurlijk niet en nog geheel in rijkostuum werd de onfor tuinlijke Oostenrijker per brancard wegge voerd. In het havenziekenhuis werd het linkerbeen, dat even onder de knie gebro ken is, gezet. Vandaar uit zal ir. Hollan der reeds over enige dagen naar zijn land terugkeren. Was Denis Neville, de manager van Sparta, gisteren nog in onzekerheid of de transfer van Peter Fitzgerald naar Leeds United zou doorgaan, de Engelse bladen waren positiever in hun berichtgeving en hadden het bij het goede eind. Want van morgen deelde Neville mede, dat de trans fer inderdaad tot stand was gekomen. Over het bedrag wenste Neville zich niet uit te laten, doch volgens de Engelse bla den is dat 7000 pond. pese kampioenschappen in september ging dus woensdagavond tegen de Kaiserslau tern Engineers. De wedstrijd werd door de KNHB in de kranten aangekondigd met als begintijd 18.15 uur. De scheids rechters De Ruiter, Van Dalen en Scheur man hadden echter 18.30 uur op hun aan schrijving staan en daar ook deze officials vijf minuten te laat met de wedstrijd be gonnen, moest het publiek twintig minu ten wachten, voordat de starting-pitcher Beidschat zijn eerste worp losliet. De eer ste tegenstander kreeg 3 sl., maar Palma, die als tweede Amerikaan het slagperk betrad, joeg de bal over het hoge hek in het linksveld voor een homerun (10). Daarna groeide Beidschat naar een vorm, die hij in de competitie nog zelden bereikte en de Amerikanen slaagden er Honkbal in de vijf innings, dat Beidschat wierp, dan ook niet meer in te scoren. In de eer ste gelijkmakende innings scoorde Neder land twee punten. Houtkamp kwam met een uit door een fout op de honken, 4 w. voor Hannie Urbanus bracht met twee uit twee honken bezet. Een honkslag van Jole maakte de honken vol en een korte tik van Kops, die foutief werd verwerkt, le verde door Houtkamp 11 op. Op een honkslag van Oosterbaan scoorde Urba nus 2l, doch Jole sneuvelde door zwak honklopen. Ook Nederland kwam voorlo pig niet tot scoren, al kwamen Jole en Beitschap nog tot hits. In de zesde innings verscheen HCAW- werper Hoffmann bij het Nederlands team op de plaat. Zijn eerste optreden, dat ge steund werd door Geurts, was zeker niet onverdienstelijk, doch een serieuze Bar- celona-kandidaat lijkt hij ons nog niet. Daarvoor heeft hij nog te weinig routine. Vooral met de honken bezet, verliest hij zijn controle. In de zesde innings wist hij de situatie met zijn fast-ball te klaren, maar in de zevende (laatste) innings sloeg eerste honkman Morm met McKinney (4 w.) op de honken de bal over het hoge hek in de Delft (2—3). De laatste Nederlandse slagbeurt leverde de gelijkmaker op door Houtkamp (vel- derskeus), die scoorde na honkslagen van Heemskerk en Urbanus (33). Beidschat wierp 921 en Hoffmann 431. De Amerikaanse werpers House en Gra vely noteerden 7—2—7. De Nederlanders maakten twee veldfouten en de Engineers vier. De volgende Barcelona-kandidaten noteerden een slaggemiddelde: Keulemans 0.333, Heemskerk 0.250, Urbanus 0.333, Jole 0.667, Oosterbaan 0.500 en Beidschat 0.500. Advertentie A tletiek Vilmos Varju, de Hongaarse kogelstoter die vrijdag het Europees record op zijn naam bracht, heeft in het Olympisch trai ningskamp in West-Hongarije tijdens een partijtje voetbal een been gebroken. Art sen verklaarden dat de volledige genezing van de fractuur ten minste vijf weken zal vergen, zodat het deelnemen aan de Olym pische Spelen voor Varju vrijwel uitgeslo ten is. Ruim vierduizend toeschouwers hebben gisteravond in het Noordersportpark in Haarlem kunnen zien hoe EDO het ster ke Lokomotiva uit Joegoslavië uitstekend partij heeft gegeven. Weliswaar wonnen de gasten deze vriendschappelijke ontmoe ting met 02, maar de Haarlemmers heb ben alles in het werk gesteld om de order „probeer constructief voetbal te spelen" in praktijk te brengen. Zij moesten echter optornen tegen een bijzonder hechte ver dediging, waarin spil Aljinovic de uitblin ker was en waarin doelman Macek die later vervangen werd door Crnkovic eveneens een belangrijke rol speelde. Na de aftrap, die verricht werd door mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem, werd al spoedig duidelijk, dat de Joegoslaven over een betere balbehande ling beschikten, waardoor het plaatsen wei nig te wensen liet. De EDO-achterhoede kreeg het dan ook onmiddellijk bijzonder druk en na dertien minuten moest doel man Van der Berg voor de eerste keer zwichten. De béste speler van het veld, linksbinnen Dvornic gaf een uitsteken de pass naar rechtsbinnen Starman, die de EDO-keeper het nakijken gaf Hoewel de Joegoslaven ook na deze ope ningstreffer duidelijk in de meerderheid bleven zorgden Van der Berg en vooral Petterson ervoor, dat de stand tot de rust ongewijzigd bleef en zelfs trachtten de Haarlemmers af en toe het initiatief over te nemen. Zij troffen het echter be slist niet, dat midvoor Plaizier zich op zijn plaats niet zo goed thuisvoelde, waar door de juiste combinaties in de voorhoede achterwege bleven. Na de rust lukte het bij de gastheren iets beter en zelfs kwamen de EDO-ers dicht bij de gelijkmaker toe Van Duiven voorde een hard schot loste dat echter door de invaller-doelman op wonderbaar lijke wijze werd gestopt. Aan de andere kant hadden Van der Ber Pettersson en vooral ook spil Van der Oord het druk met het onderbreken van de ac ties van Dvornic, Starman en Sobodan. Dertien minuten voor het einde werd de strijd beslist. Dvornic brak plotseling door en uit zijn voorzet scoorde Sobodan met een zeer listige kopbal het tweede Joe goslavische doelpunt 0-2) Hierna gaven de Haarlemmers de moed op, waardoor Lokomotiva nog talloze kan sen kreeg de voorsprong te verhogen. Door zorgeloos schieten en ook door het goede werk van Van der Berg bleef de stand echter verder ngewijzigd. EDO's midvoor in duel met de voor treffelijke Joegoslavische doelman.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13