AGENDA Fabrieksarbeider stal discotheek van 1100 platen bij elkaar W. Rietveld wint uitstekend verlopen Tour de Lisse Guiseppe Caruselli vol lof over plan Haarlemse pater Duynstee Twee jaar met aftrek geëist Advocaat steunt sociale verbeteringen 7 Kruistocht tegen Duitse bordjes in Zandvoort Landbouwonderwijs voor geestelijk zwakken Velsen-IJm n id en Santpoort Sever wijk School gesloten wegens gebrek aan leerlingen HAARLEMSE RECHTBANK Leidster Jeugd Rode Kruis nam afscheid Eerste steen gelegd voor nieuwe kerk Stichting sociaal centrum op Sicilië Derde wereld-indaba in Ommen geopend Zandvoort spaarde ruim twee ton Dief vertroetelde gestolen brommer Kort nieuws DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, heeft zich in een brief tot tweehonderd hotels, pensions en ka merverhuurders in zijn gemeente gewend met het verzoek aankondigingen en ande re opschriften alleen in de Nederlandse taal te plaatsen. „U onderschat de intel ligentie van de buitenlandse bezoekers, als u voor de bekendmaking van de te ver lener. diensten gebruik maakt van op schriften in een vreemde taal. Bordjes met „Kamers te huur" en „Logies inet ontbijt" leveren voor hen geen enkele moeilijkheid op." Buitenlandse toeristen verbazen zich zelfs over de ruime mate, waarin in Zand voort aankondigingen in vreemde talen ge daan worden. Zij zien hierin zelfs een te kort aan nationaal bewustzijn, wat volgens burgemeester Van Fenema echter niet, het geval is. De burgemeester wijst in zijn brief op het bestaan van de gemeentelijke verorde ning op het dorpsschoon, die B. en W. de bevoegdheid geeft tegen ontsierende aan kondigingen op te treden. Zowel voor de Nederlandse als voor de Westduitse televisie heeft mr. Van Fene ma zijn standpunt toegelicht. Experiment in Breda Op 1 september zal in Breda bij wijze van proef worden begonnen met land- en tuinbouwonderwijs aan geestelijk minder volwaardigen. Het onderwijs is individu eel. De leerlingen zullen op bedrijven in de onmiddellijke omgeving van Breda praktijk doen. Slaagt de proef, aan zullen ook in Nijmegen en Haarlem dergelijke onderwijsinstituten worden gesticht. Dit heeft het hoofd van de school de heer J. Braat uit Teteringen meegedeeld. Het on derwijs in Breda staat onder leiding van de broeders van Huvbergen. Operihichttheater: Heden 20 uur: Inter nationaal Jeugd-Kunstfestival. BIOSCOPEN Cinema Palace: Heden 19 en 21.15 uur: ..Soldaten in nylons," a.l. Van Vrijdag af dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tem pest", 14 jaar. Elke ochtend (beh. zon dag): vakantiejeugdprogramma „Tom en Jerry Festival". Frans Halstheater: Heden 19 en 21.15 uur: „Guerillastrijd in de rimboe," 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21 uur, uitgezonderd dinsdag 14 en 20 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur: „The big cir cus" a.l. Lido Theater: Heden 19 en 21.15 uur: „De kampioen melkboer", alle leeft. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Conny 'n meis je van zestien", alle leeft. Minerva Theater: Heden 20.15 uur: „Pi kant verlof in Parijs", 14 jaar. Vrijdag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur; „De tijger van Eschnapur", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Hier bin ich, hier bleib' ich", alle leeft. Luxor Theater: Heden 19 en 21.15 uur: „IJsco-toeristen", alle leeft. Van vrijdag af dagelijks 14 en 20 uur, zondag 13, 16.30 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Rembrandt Theater: Heden 19 en 21.15 uur: „Zo'n arme miljonair", alle leeft. Van vrijdag af dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur (ook zondag): „Fanfare", alle leeft. Roxy Theater: Heden 10 en 21.15 uur: ..Don Coyote, de prairiewolf', 14 jaar. Van vrijdag tot en met zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Revolverduel in Durango", 14 jaar. Studio Theater: Heden 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeft. Van vrijdag af dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeft. Elke ochtend 10.30 uur (behalve zondag; Jeugdprogramma met Donald Duck e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Heden 19 en 21.15 uur: „De spionne van Berlijn", 18 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14.30 uur: „Het rijkste meisje ter wereld", alle leeft, en 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeft. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Ere-tentoonstelling van schil derijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1317 uur. Vleeshal: Tot en met 24 augustus „Spie- ghel Historiael", dagelijks van 14-17 uur en van 19.30-22 uur. Zondags van 14-17 uur „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De gehele maand augustus dagelijks van '0-22 uur: Expositie van grafiek van Fi- lippo Albertoni uit Bologna. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 8 augustus dagelijks van 9- 17 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus 3as Dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. Zandvoort: Muziektent Raadhuisplein 20.15 uur: Concert door Zandvoortse Mu ziekkapel. (Verder raadplege men de agenda van vrijdag 29 juli). DONDERDAG 4 AUGUSTUS' Thalia, 20 uur: „Elvis Presley in „Jail- house Rock". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn." VRIJDAG 5 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Münchhausen in Afrika". VRIJDAG 5 AUGUSTUS Westlaan, 18.30 uur: gecostumeerde boe renpaardenrace. DONDERDAG 4 AUGUSTUS Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, géén voorstelling. VRIJDAG 5 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", (zevende week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar een miljoen". W.B. Theater, 20 uur: „Geen genade voor Tom Dooley". De strijd in de Tour de Lisse is gestre den. W. Rietveld heeft ook de laatste etap pe op zijn naam gebracht en daarmede de vierde Tour de Lisse gewonnen. Alle vier ronden ging hij als eerste over de streep en eindigde met een snelheid van 45 km. per uur. Ook nu was het publick wegr in groten getale gekomen. De pre mies waren niet van de lucht; iedereen scheen een steentje te willen bijdragen. De eerste ronde werd in een straf tem po gereden nl. 7.48 hetgeen een uursnel heid betekent van 36,6 km. over 4,75 km. Als eerste drie gingen over de streep de gele-truidrager W. Rietveld, gevolgd door J. van Rooijen en N. Zoet, die weer de nodige punten voor het individueel klas sement vergaarden. In de tiende ronde was het weer Riet veld, als eerste, gevolgd door N. Zoet- en T. Zeldenthuis, tijd 8.02-35,8 km. De derde ronde was voor Rietveld, ge volgd door Fr. van Zeist en H. Mens. Zou Ton Zeldenthuis zijn kans afwachten en Rietveid in de beslissende vierde en laat ste ronde „lappen"? Maar toen de kop groep de bocht om kwam stuiven zat weer de gele trui op kop en met een sprint snelheid van 46 km. per uur won W. Riet veld, die vijf dagen de gele en de groene trui had gedragen, deze vierde Tour de Lisse, voor N. Zoet en T. Zeldenthuis, tijd 8.21-34,6 km. per uur. Tour-miss was dit maal Truus Verhaar van de meisjesschool uit de Engel die een boeket rode dahlia's aanbood en de overwinnaar beloonde met een klinkende kus. Egbert van 't Oever maakte bekend dat R. van Lierop, A. Bon, A. Meeldijk, en T. van Kesteren door de organisator van Om één uur woensdagmiddag gingen op de Rotoiide in Zandvoort bijna duizend ballonnen de lucht in. Voor die tijd stonden kinderen van badgasten en inwoners te popelen van ongeduld, totdat eindelijk het door de heer J. B. Th. Hugenholtz geloste startschot kwam. V er scheid ene kleuters hadden van te voren al in een onbewaakt ogenblik hun ballon losgelaten, wat huilbuien van teleurstelling te weeg bracht. De start van de honderden bal lonnen leverde ook nu weer een aan trekkelijk schouwspel op. De straffe zuid-zuidwestelijke wind dreef de bal lonnen spoedig uit het gezicht. Nu gaat het erom welke ballon de grootste af stand heeft afgelegd. Het duurt daarom wel enkele weken voordat de kinderen weten wie met. hun neus in de prijzen zullen vallen. De christelijke lagere landbouwschool in St. Jansklooster, (gemeente Vollenhoven), die in 1952 werd geopend en waarbij in 1958 nog een apart gebouw voor hand- en vakvaardigheid verrees (totale investering, inclusief meubilair, 110.000 gulden) is thans gesloten wegens gebrek aan leer lingen. Aanvankelijk telde deze school 166 leer lingen, welk aantal echter terugliep, toen er in Meppel en Marknesse (Noordoost polder) soortgelijke scholen werden ge sticht. Het gemeentebestuur van Vollen hoven zoekt nu naar een bestemming voor de schoolgebouwen. Zjjn voorliefde voor klassieke muziek is een 38-jarige fabrieksarbeider uit Assen delft op ernstige wijze noodlottig gewor den. In twee jastr tijd stad hij in verschei dene plaatsen, zoals Haarlem, Amsterdam, Beverwijk, Purmerend, Krommenie, Zaan dam en Wormerveer in totaal ongeveer elfhonderd grammofoonplaten, waarvan de gezamenlijke waarde tien a elfduizend gul den bedroeg. Snikkend liet verdachte zich vanmorgen tijdens de behandeling van dc zaak door de Haarlemse rechtbank voor over op de rand van de verdachtenbank vallen, toen hij de eis van de officier van Justitie, mr. J. J. Bredius, hoorde: twee jaar gevangenisstraf met aftrek en ver beurdverklaring van een aantal plastic hoezen van grammofoonplaten, 400 en een fiets en een centrifuge. De laatste voorwerpen had verdachte gekocht van de opbrengst van een deel der platen. Hij had namelijk 623 platen van de hand gedaan, waarvoor hij 2170 had ontvangen. Behalve de grammofoonplaten had dc arbeider fototoestellen, statieven, scheer- apparaten en boeken weggenomen. „Het is begonnen met één plaatje", ver- Vijf huizen In verhand met haar huwelijk met de heer B. Borsje nam mejuffrouw B. Baar- da woensdag afscheid van Vijfhuizen. Ge zien de vele functies, die zowel de bruid als de bruidegom in het openbare leven in Vijfhuizen hebben bekleed, bestond voor deze plechtigheid grote belangstelling. Sa men gaven zij leiding aan de zondags school en aan het werk der kerkelijke jeugdclubs. Bovendien was mejuffrouw Baarda leidster van de kleuterschool te Vijfhuizen en had zij, als bestuurslid van het Rode Kruis, de leiding van het werk van het Jeugd Rode Kruis in het uitge strekte rayon, dat door haar werd ont wikkeld tot het huidige peil. 's Middags zongen de kleuters in de trouwdienst, wel ke in de gereformeerde kerk werd gehou den. In de avonduren lokten de feestelij ke klanken van het .jeugdtamboerkorps „Vijfhuizen" de dorpelingen naar buiten. Onder grote belangstelling werd aan het bruidspaar een serenade gebracht, waar bij de heer M. Otger aan bruid en brui degom dank bracht voor het vele dat zij samen voor de jeugd van het dorp had den gedaan. „De naam van mejuffrouw Baarda is een begrip in ons dorp wanneer we over de jeugd spreken," aldus de heer Otger, „of 't nu gaat over de zondagsschool, de kleuterschool of in groter verband het werk van het Jeugd Rode Kruis in de ver re omtrek. U beiden hebt een groot aan deel gehad in de vorming van onze jeugd. Daarom zult u in de herinnering van onze kinderen blijven voortleven. Om deze re den staan vanavond hier de jongens en meisjes voor U aangetreden. Zij willen U beiden bedanken en op dit moment vlak voor Uw vertrek afscheid van U ne men." Marsen en roffels van de band wer den onderbroken voor het aanbieden van een bloemenhulde. ielde de verdachte ter zitting. Het ging zo gemakkelijk. Ik was niet tegen de verlei ding bestand." De president, mr. H. J. M. Cokart, me moreerde hoe de fabrieksarbeider op een keer maar liefst zeventig platen in één zaak wègnarh. Het grootste dèei stopte hij in zijn tas, maar toen die zelfs niet meer dicht kon, verborg hij de rest maar onder zijn jas Verdachte had een inkomen van tachtig gulden per week en verdiende op een tuin derij wat extra. Hij hield van klassieke muziek, maar kon zich het aanleggen van een discotheek niet permitteren. Na zijn arrestatie verklaarde hij tegenover de po litie dat hij zich een grotere luxe had wil len veroorloven dan zijn inkomen hem toe stond. De officier van Justitie zei de feiten zo ernstig te vinden dat hij niet wilde mee gaan met het reclasseringsrapport dat nog wel heil zag in een deels voorwaardelijke straf. De eis luidde twee jaar met aftrek en verbeurdverklaring van de reeds ge noemde voorwerpen. De raadsman, mr. A. A. M. Leesberg, meende dat de moderne techniek van de winkeliers in hun zaken gelegenheid schept voor mensen die zwak in hun schoenen staan. Verdachte had geld nodig. Afgezien van een delict met distributiekaarten is verdachte nog nooit met de justitie in aan raking geweest. Hij komt uit een goed ge zin. Verder wees de raadsman er op dat de schade voor de winkeliers beperkt is ge bleven, omdat vele platen zijn teruggevon den. Mr. Leesberg bepleitte een gecombi neerde straf met toezicht. Uitspraak donderdag 18 augustus om half tien. Woensdagmiddag werd een nieuwe mijl paal bereikt bij de bouw van de nieuwe Nederlands hervormde kerk in Vijfhuizen, toen onder grote belangstelling de eerste steen werd gelegd. De plechtigheid werd- bij het bouwwerk geopend door ds. C. W. Oppelaar, Neder lands hervormd predikant te Vijfhuizen. Ds. Oppelaar sprak naar aanleiding van een gedeelte van het bijbelboek Hachai en trok een vergelijking tussen de daar be schreven kerkbouw en het moment in Vijf huizen. Hierna vond de eigenlijke plechtigheid plaats, toen de heer L. Tanis, president- kerkvoogd in zijn functie van voorzitter van de bouwcommissie met de versierde troffel de eerste steen inmetselde. Het was voor de heer Tanis een groots mo ment, „want", zo zei hij, „dit ogenblik is de kroon op een arbeid van 10 jaren. Maat hei is onmogelijk om het in deze tijd ver richte werk los te zien van de ontroerend grote medewerking die overal werd onder vonden van de leden der gemeente, vere nigingen, organisaties enz., die door aller lei acties het benodigde bedrag bijeen hiel pen brengen. Het kan niet anders of de blijdschap van de leden der bouwcommis sie is wel bijzonder groot om dit moment te mogen beleven". Na afloop van de plechtigheid buiten bleef men nog enige tijd bijeen in het jeugdge- bouw. Her werd, bij verhindering van ds. Van Wijngaarden van Hoofddorp, 't woord gevoerd door de heer Ooms, president kerkvoogd van de Hoofddorpse kerk. De heer Ooms memoreerde dat Vijfhuizen eigenlijk pas slechts enkele jaren zelfstan dig is. Voordien behoorde deze kerk name lijk als „evangelisatiepost" tot de kerk van Hoofddorp. Spreker roemde het vele, o.a. de bouw van deze kerk, dat in de periode van zelfstandigheid werd bereikt. Op de Grote Markt in Haarlem ontmoet ten wij woensdag middag de Italiaanse heer Guiseppe Caru selli, een 45-jarige advocaat en bank directeur in Palma di Montechia.ro op Sici lië. De heer Caruselli zei Haarlem heel mooi te vinden, maar voegde hier veront schuldigend aan toe nog weinig van de stad gezien te heb ben Want de paar dagen dat hij in deze omgeving xierbleef, had de heer Caruselli voor een belangrijk deel doorgebracht met besprekingen. Woensdagm.orgen nog had hij een gesprek met. vir. J. van der Hoeven, secretaris van de Koningin. Tijdens deze ontmoe ting heeft hij onder meer zijn visie gege ven op de maat schappelijke verbete ringen, welke op Si cilië dringend nodig zijn. De heer Caruselli heeft in zijn vakantie het nuttige aan het aangename gekop peld. Terwijl zijn echtgenote en drie kinderen hier aan zee verbleven, heeft hij contacten gelegd met enige personen die zich voor de sociale verbeteringen op Sici lië interesseren. Enige tijd terug heeft de advocaat kennis gemaakt met de Haar lemse pater P. S. Duynstee, die het plan heeft opgevat in het stadje Palma di Mon- techiaro een maatschappelijk opbouwcen- turm te stichten. Pater Duynstee is met dit plan voor de dag gekomen aan het einde van een congres, dat aan de toestanden in het achtergebleven stadje was gewijd. Na een enquête zijn op dit congres de schrille levensomstandigheden van de bevolking duidelijk aan het licht gekomen. Vele in woners zijn werkloos, anderen bewerken kleine stukjes land, waar zij nauwelijks van kunnen bestaan. In het uit twintigdui zend inwoners bestaande stadje zijn geen behoorlijke rioleringen, vele huizen zijn verouderd, slecht geventileerd en vochtig. In vele huizen ontbreken toiletten. Er is geen vuilnisophaaldienst, zodat de mensen het vuil maar in en rond het open riool gooien, dat door de slecht geplaveide stra ten loopt. De kindersterfte is er groot en door het vele ongedierte komen besmette lijke ziekten geregeld voor. De heer Caruselli heeft zich geheel ach ter het plan van de Haarlemse pater ge steld Met het inmiddels gevormde actie comité „Sociaal centrum Palma di Monte- chiaro" heeft hij overlegd op welke wijze Nederland aan de maatschappelijke ver beteringen kan bijdragen. Die hulp kan dan allereerst bestaan uit financiële bij dragen. (Het comité heeft een rekening geopend bij de Nederlandse Credietbank in Haarlem, giro 332757). Voor de inzame ling van de gelden zal een landelijke actie worden gevoerd. Niet alleen de particulier secretaris van de Koningin heeft zich ach ter het plan van pater Duynstee gesteld, maar ook professor dr. Sj. Groenman, hoogleraar in Utrecht, en de r.k. deken van Haarlem W. N. Zijlstra. Braakliggend land De advocaat toonde zich vol lof over het plan van de Haarlemse pater, „Sicilië is een braakliggend landjiedereen die wil hel pen, is welkom. Ook de geestelijken aan vaarden de hulp van pater Duynstee". De heer Caruselli is ervan overtuigd dat het in Palma di Montechiaro te stichten maat schappelijk opbouwcentrum enorm goed werk kan doen. Dit centrum wil namelijk de sociale verbeteringen voorbereiden door adviezen te geven aan de overheid en ook aan particulieren. De bedoeling is een hoofdbureau te stichten met daaraan ver bonden enkele deskundigen uit ons land, onder meer een arts, een sociaal werker en een landbouwkundige. Voorts wil pater Duynstee enkele wijkbureaus stichten met enige wijkverpleegsters voor de gezond heidszorg. De heer Caruselli, die deel uitmaakt van De Siciliaanse advocaat en bankdirec teur Guiseppe Caruselli, in ons land om besprekingen te voeren over de stichting van een maatschappelijk op- bouwcentrum in Palma di Montechiaro het stadscomité van Palma di Montechiaro maar in Aggrigento woont, zei dat door werkloosheid en onhygiënische toestan den vele inwoners van het achtergebleven stadje in erbarmelijke omstandigheden ver keren. „De mensen zelf willen natuurlijk uit de ellende, maar dan moet er voor hen voldoende werk komen". Naast de sociale verbeteringen zullen er dan ook volgens deze advocaat mogelijk heden voor industrievestiging moeten wor den geschapen. Voorts zal door irrigatie het land moeten worden verbeterd. Tevens zullen er rioleringen moeten komen en zul len er nieuwe huizen moeten worden ge bouwd. „Ik ben onder de indruk van de solidariteit die hier in Nederland heerst," zei de advocaat, die dankbaar is voor alle hulp bij het opvoeren van het levensni veau in zijn stad. Hij vertelde voorts dat de medewerking van een Italiaanse en een Nederlandse econoom zal worden ingeroe pen om te bestuderen welke industrie voor het stadje geschikt is. De heer Caruselli is er al in geslaagd enige personen finan cieel bij de plannen te interesseren. Zelf werkt hij ook financieel aan de plannen mee. Vrijdag vertrekt de heer Caruselli weer naar Sicilië. Met de beste indrukken van ons land. En ook met het voornemen zijn volle steun te geven aan her plan tot stich ting van het opbouwcentrum en aan an dere sociale activiteiten. In Ommen is gisteren de derde wereld- indaba (een internationale bijeenkomst van padvindersleidsters en -leiders) geopend. Gedurende 11 dagen zullen 500 leidende figuren uit de padvinderij zich bezinnen op het werk van de organisatie in de toe komst. Er worden conferenties gehouden, maar ook krijgen de deelnemers (onder wie Australiërs, Polen, Japanners, Pa- kistaners, Zuid-Afrikaners, Egyptenaren en Amerikanen) gelegenheid excursies te maken. De Indaba, met de organisatie waarvan een jaar geleden werd begonnen, is geopend door hoofdcommissaris E. J. H. Volkmars, voorzitter van de Nationale Padvindersraad, waarna ongeveer honderd postduiven werden gelost. De opening werd ook bijgewoond door de ambassadeur van India en de zaakgelastigde van Ceylon. de Tour de Lisse, zijn uitgenodigd om op 15 augustus de returnwedstrijd wereld kampioenschappen wielrennen in het sta dion te Amsterdam te gaan zien. Alle etappes hadden een prima verloop, er waren geen ernstige valpartijen, geen verwondingen, veel publiek en prachtig weer. Het zal velen benieuwen welk element tourbaas Van Kesteren in de tour van 1961 zal inlassen, want dat Jan van Kesteren het volgend jaar weer tourbaas zal zijn staat als een paal boven water. H. Mens werd uitgeroepen tot de strijd- lustigste renner en P. Vrijburg was dit maal de ongelukkigste renner. Hij kwam nl. met zijn pedaal tegen de verhoogde wegkant, maakte een hele slag om met zijn fiets en viel. Wonder boven wonder liep dit goed af want alle achterzittenden wisten hem, zij het vaak met moeite te ontwijken, zodat er geen algemene val partij ontstond. Als bijzonderheid vermelden we nog, dat W. Rietveld niet zijn eigen fiets bereed maar een geleende fiets van L. ten Hage die op deze fiets verleden jaar de Tour uitreed. De uitslagen luiden: Dagklasscment: 1. W. Rietveld 31.39;- 2. N. Zoet 31.46; 3. T. Zeldenthuis 31.51; 4. H. v. Lierop; 5. J. v. Rooijen; 5. H. Mens; 7. F. Baak; 8. M. v. Dijk; 9. J. Boot; 10 F. v. Zeist; 11. J. v. d. Ploeg allen in de tijd van 3151. 12. J. Degenaars, 13. W. Mooijekind; 14. P. Reitsma; 15. B. Barten; Ï6. K. Goossens; 17. L. Beijk; 18. E. v. d. Drift; 19. R. v. Lierop; 21. T. v. Kesteren; 22. G. Boogerd, 23. P. v. d. Lans; 24. H. Paasen; 25. P. v. d. Vlugt; 26. C. Verkleij; 27. P. v. d. Zwet; 28. A. Meeldijk allen in de tijd van 31.56; 29. P. Butter 32.03; H. Salm 32.21; P. Vrijburg 32.34, 32. G. Rusman 34.43; 33. A. van Dijk 36.16; 34. F. Meijer 36.51; 36. H. den Butter 36.51; T. Zuidhoek; 38. R. v. d. Poll; 39. P. v. Kesteren; 40. A. Mondriaan; 41. J. Möhlmann, allen 36.54; 42. R. v. Kesteren 39.08; 43. H. Waasdorp 41.38. Algemeen klassement: W. Rietveld 2.15. 52; 2. N. Zoet 2.16.33: 3. T. Zeldenthuis 2.16.52; 4. H. Mens 2.17.05; 5. M. van Dijk 2.17.18; 6. J. v. Rooijen 2.17.20; 7. H. v. Lierop 2.17.25; 8. W. Mooijekind 2.17.26; 9. J. Degenaar 2.17.29; 10. J. v. d. Ploeg 2.17.30; 11. F. Baak 2.17.29; 12. P. Vrijburg 2.17.42; 13. P. v. d. Lans 2.17.55; 14. L. Beijk 220.02; 15. F. van Zeist 2.20.53; 16. E. v. d. Drift 2.21.13; 17. J. Boot 2.21.29; 18. P Reitsma 2.21.40; 19. K. Goossens 2.21.52; 20. P. v. d Vlugt 2.22.14: 21. R. v. Lierop 2.22.32; 22. A. Bon 2.22.42; 23. A. Meeldijk 2.22.56; 24. T. v. Kesteren 2.22.58; 25. P. den Butter 2.23. 10; 26. B. Barten 2.23.47; 27. H v. d. Salm 2.23.47; P. v. d. Zwet 2.24.23; 29. C. Verkleij 2.25.47; 30. G. Boogerd 2.26.33; 31. H. Paasen 2.26.39; 32. G. Rusman 2.36.14; 33. F. Meijer 2.41.26; 34. J. Möhlmann 2.41.30; 35. A. Mondriaan 2.42.52; 36. T. Zuidhoek 2.43.35; 37. H. den Butter 2.43.46; 38. R. v. d. Poll 2.45.03; 39. A. v. Dijk 2.45.41; 40. P. v. Kesteren 2.47.35; 42. P. de Bruin 2.54.10; 43. H. Waasdorp 2.56.41.' Puntenklassement: W. Rietveld 77 pun ten; 2. N. Zoet 40; 3. H. Mens 38; 4. T. Zeldenthuis 31: 5. H. v. Lierop 19; 6. P. Vrijburg 16.; 7. J. Degenaars 8; 8. J. v. Rooijen 8; 9. M. v. Dijk 5; 10. J. Boot 1 pnt. Ploegenklassement etappe: Ons Week blad met 1.35.26; 2. Tissing 1.35.38. 3. Gra ficus id; 4. de Vlinder id; 5. Bronkhorst id; 6. Melkhandel 1.35.43; 7. Waja id; 8. Beijergbergen 1.43.00. Algemeen ploegenklassement: 1. Tissing 6.59.12: 2. Bronkhorst 6.59.29; 3. de Vlin der 7.00.57; 4. Waja 7.02.00; 5. Ons Week blad 7.06.12;* 6. Melkhandel 7.06.15; 7. Gra ficus 7.12.19; 8. Beijersbergen 7.37.17. De vliegtocht mogen maken, aangeboden door vliegenier Veldhuijzen van Zanten uit Lis se, W. Rietveld, N. Zoet en T. Zelden thuis. P. Vrijburg kreeg een berisping we gens stayeren! In één maanrl Dat seizoen 1960 voor Zandvoort tot dus ver toch nog niet zo slecht verloopt als aanvankelijk wel eens werd gedacht, blijkt wel duidelijk uit de spaarcijfers, die over de maand juli een bedrag van ruim twee honderdduizend gulden aangeven. Aan het postkantoor in Zandvoort werd over genoemde maand bij de afdeling Rijkspostspaarbank ingelegd door 938 per sonen een bedrag van 175.966.68 en aan 412 personen uitbetaald /84.103,69. Negen tien nieuwe spaarboekjes werden uit gegeven. Bij de Nutsspaarbank in Zandvoort be droegen over de maand juli de inleggingen 318.498,- en de terugbetalingen 124.384,- zodat het spaaroverschot 124.384,- beliep. Het. totale spaartegoed van dit kantoor steeg hiermee per ultimo juli tot een be drag van 2.857.561,-. In juli werden 60 nieuwe spaarders ingeschreven, waarmede het aantal inleggers een totaal bereikte van 2988. Een Leidenaar keek zijn ogen uit, toen hij zijn destijds gestolen bromfiets na twee jaar terug kreeg. Het karretje verkeerde in een uitstekende staat. Hij herkende de brommer nauwelijks, zo was hij er op vooruitgegaan. Alsof het zijn eigendom was, zo had e.en dienstplichtig soldaat uit Dordrecht, ge legerd te Utrecht, het karretje onder houden. Dat was het echter niet en daar om stond hij thans terecht voor de Haagse krijgsraad. Hem werd diefstal verweten. In 1958 stal hij de brommer, maar pas on langs liep hij bij een verkeerscontrole tegen de lamp. De auditeur requireerde zes maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voor waardelijk. De krijgsraad vonniste con form. Man te water. De radioautodienst van de Haarlemse politie heeft vannacht omstreeks één uur op de Oudeweg een 79-jarige man gered, die tot aan zijn borst in een sloot stond en om hulp riep. Vermoedelijk is de man die later naar het Grote Gasthuis is gebracht door de duisternis misleid en in het water gelopen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7