in Leipzig Regen spelbreker ital was kansloos tegen Engineers Nederlands negental was kansloos in Amsterdam tegen Engineers Achtervolgers moeten nu alles op één dag rijden Veel valpartijen op tweede dag van CHIO Rotterdam Hollandweek II met goed weer en veel zeilers begonnen Prijs van de Maas was na de barrage voor de Turkse majoor Koe Sprinters stapje verder Ook A-toernooi van „Brederode" begonnen Vooral het slaan van de Nederlanders was zwak Het honkbalprogramma Schoten moet van UW kunnen winnen Mike Troy verbeterde eigen wereldrecord Rahn debuteerde in Enschede Britse voetballers eisen hoger loon 13 Tom Okker in finale door Coebergh verslagen Kans op staking? Haarlem tegen Hermes D V S Fraaie tijd van Korteweg VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1960 De regen is op de tweede dag van de wereldkampioenschappen te Leipzig spel breker geworden. Al in de ochtenduren kon het volledige programma niet afgewerkt worden en toen het ook 's avonds bleef gieten moesten de organisatoren besluiten het volledige avondprogramma naar de vrijdagochtend te verschuiven. Dit houdt in dat zo het vandaag tenminste droog blijft de achtervolgers 's morgens de kwartfinales, 's middags de halve eindstrijd en daarna in de avond de finale zullen moeten rijden, een bijzonder zware opgave voor de deelnemers aan dit toch al zo uitputtende onderdeel van de kampioenschappen. Peter Post was nog voor het eerste startschot werd gelost al zeker van een plaats in een kwartfinales. Want nadat eerst de Australiërs het hadden laten afweten, bleek ook de Brit Tommy Simpson niet aanwezig te zijn, zodat er slechts acht deelnemers over bleven. Maar in plaats van de kwartfinales direct in te delen liet men de acht concurrenten op een nog natte baan op tjjd rijden om de volgorde vast te stellen. Door de ongunstige weersomstandigheden vielen deze tijden niet mee. De verrassing was, dat niet Rudi Altig, maar de Zwitser Willy Trepp het snelst de 5 km aflegde en dat terwijl Trepp totaal geen tegenstand ondervond van de Deen Hansen. Deze werd namelijk in de zevende ronde ingelopen en bleef toen aan het wiel van de Zwitser plakken. Peter Post werd evenmin geïnspireerd door de Deen Petersen, die na twee ronden een lekke band kreeg, zodat de Nederlandse kampioen alleen verder moest gaan. De Amsterdammer legde de 5 km af in 6 min. 30.2 sec., bijna 10 secj. langzamer dan Trepp. Peter Post zal het in de kwartfinale tegen Ercole Baldini moeten opnemen. Post is echter zeker niet kansloos, want Baldini is nog lang niet de oude. Zaterdag 6 augustus: Hoofdklasse: VVGAEHS (16 uur). Eerste klasse: EDO —SC Haarlem (16 uur), AjaxKennemer- land (16 uur), HCK—Neptunus— (16.30 uur), VolewijckersABC.Overgangsklasse A: RFCOVVO 2. Overgangsklasse B: RooswijkHCK 2, SVVSparta 2. Twee de klasse A: Feijenoord—WVHEDW 2, TIWStorks. Tweede klasse C: RCH 2 Rivalen. Rayon Haarlem: 3B: HCK 3 Kennemerland 2, 4A: HFC Haarlem 2 Geel Wit, 4B: Halfweg 2Terrasvogels 2, 4C: Kennemerland 3HFC Haarlem 3, THB 3—TYBB 3. 4D: Schoten 6—HHC 3, OG 3—SC Haarlem 4. Zondag 7 augustus. Hoofdklasse: UW Schoten, HHC—OVVO, WVHEDW—Spar ta. Overgangsklasse A: ADOThor, Tji- kalong-~RCH. Overgangsklasse B: Blauw WitTYBB, Tweede klasse A: Schiedam —HHC 2, Rood WitSparta 3, Tweede klasse B: SpartaanSchoten 3, VVGA 3 THB, ShellQuick. Tweede klasse C: Vo lewijckers 2—VVGA 2, JOS—TOG, Bloe- mendaalSC Haarlem 2. Rayon Haarlem, 3A: DIO—OG, HCK 4—SC Haarlem 3, 3B: EHS 2—Halfweg. 4A: Ripperda 2—VI. Vo gels 2, DSS 2Terrasvogels 3, OG 2 TYBB 4. 4B: Rooswijk 3—OG 4. 4C: RCH 3. Bloemendaal 2, Rooswi}k-2^-Scho.ten 5. tweede honkslag van Pal-ma betekende 2-0. Ook catcher Plosky gaf zijn tweede honk slag en het was 3-0. Hierna werd Zijlstra vervangen door Smidt, die de moeilijk heden oploste. In de vijfde innings scoorden de Engi neers wederom. Batdorf kreeg 4 w., stal het tweede honk en scoorde na een honk slag van Palma en een korte tik van Plos ky. In de zesde innings wierp Flip le Cui- vre en ook hij kwam in moeilijkheden. De razendsnelle McKinney kreeg 4 w. en stal achtereenvolgens het tweede en derde honk, vanwaar hij scoorde op een tik van House. In de laatste innings stond Hoff mann op de plaat en al gaven Smith en Palma honkslagen, hij wist de score op 5-0 te houden. De Nederlandse pogingen tot scoren ein digden meestal in de handen van catcher Plosky. Behalve Urbanus en Hendriks, die profiteerden van fouten, bereikten alleen Keulemans (honkslag), Leyssner (twee- honkslag), Fabrie en Nico Tromp (beiden 4 w.) op eigen kracht de honken. De Nederlandse werpers noteerden 6-5-9 en Parker (Engineers) 17-2-2. Beide ploe gen maakten een veldfout. Keulemans en Leyssner noteerden beiden een slaggemid delde van 0.333. Donderdag 4 augustus zal in de geschie denis van het 13de Rotterdamse CHIO voortleven als de dag der valpartijen. Eerst was het Marianne Eicholz, die in de strijd om het jeugdkampioenschap on der haar paard kwam. De Amsterdamse amazone werd met enkele kneuzingen naar het havenziekenhuis vervoerd. Daar na moest één der ponnierijders, die van zijn paard viel, van het veld gedragen wor den. Even kregen de E.H.B.O. de dokter en de ziekendragers rust, toen smakte Proet- ske Arts met Teresa in een hindernis. Weliswaar kwam ze overeind, maar toen Paarde sport moest ze weer gaan zitten. Gelukkig kon ze even later lopend de ring verlaten. Direct daarop was het opnieuw raak. Sylvia Thiry, een blonde, Belgische ama zone, werd door haar paard tegen het houtwerk van een hindernis geworpen. Dapper klom ze weer op L:i Galene, viel weer en zakte toen in elkaar. Met de brancard werd ze weggevoerd. Tot slot ging ook de Duitse grappenmaker Walter „Bubi" Guenther tegen de grond, maar die zette zonder cap en lachend zijn par koers voort. In het havenziekenhuis liggen al twee bekende ruiters van het Rotterdamse CHIO naast elkaar: de Oostenrijkse in genieur J. Hollander, die woensdag het linkerbeen brak, en Ben Arts de Amster damse springruiter, die nog voor het con cours begonnen was in de stal een paard op zijn voet kreeg. Daar het dier op „kal koenen" stond, werd er een diepe wonde in de voet gemaakt. Arts heeft veel pijn en zal zeker geruime tijd niet kunnen rij den. De tweede dag werd geopend met het internationale springconcours om de prijs van de Maas, een bijzonde- zwaar num mer, dat in het concours werd ingelast als voorbereiding op de Olympische Spelen. In het 665 m lange parcours stonden 15 hindernissen opgesteld (18 sprongen) met een maximum-hoogte van 1.60 meter. De toegestane rijtijd was 100 seconden, en die bleek bijzonder krap genomen te zijn, want, een groot aantal combinaties liep ti.idfouten op. Twee ruiters, die het eerste parcours beiden met 4 strafpunten beëindigd had den, kwamen in de barrage. Dat waren de Duitser Klaus Pade met Fröhlich en de Turk Koe met Eskimo. Deze barrage ging over een verkort parcours, waarin de zes overgebleven hindernissen tien centime ter verhoogd waren. De rijtijd was nu 65 seconden. Pade maakte als eei-ste verschil- winnaar werd van de Prijs van de Maas. Ondanks het falen van velen vooral de Japanners en de Hongaren hebben hier nog niet waar kunnen maken enige rol van betekenis op de Olympus te kunnen spelen hebben de Nederlanders zich niet bij de eerste tien kunnen plaatsen. De beste prestatie bereikte Irene Jansen met Icare F2, die door een weigering en een fout op de driesprong zeven strafpunten opliep, waarbij nog eens 2 3/4 ti.idfout kwam. Met haar totaal van 9 3/4 eindigde zij als twaalfde. Voor de jeugd was het donderdag dé grote dag met het nationaal kampioen schap voor junioren onder de achttien, welke in twee manches beslist werd. Een titelstrijd, die reeds voor de aanvang vrij wel geen enkele betekenis meer had, daar de ruiters die met de Nederlandse jeugdequipe naar het Europese kampioen schap in Venetië geweest zijn, niet konden deelnemen. Arriveerden Rob Kouwenberg, Isabelle Speyer,. Cees Schmal en San van Spaendonck woensdagavond in de Maas stad, de paarden zouden donderdagavond pas laat aankomen, in ieder geval ver na het tijdstip waarop het jeugdkampioen schap verwerkt werd. Alleen Rob Kouwen berg, die in Shu-Czong een reservepaard had. kon nu uitkomen. Maar het werd voor de ruiter uit Woensdrecht geen suc ces. Met een totaal van 36 1/4 strafpunt eindigde hij als vijfde en laatste. Tijdens het parcours werd de titelstrijd nog meer ontluisterd. Van de slechts negen deelnemers, belandde er één in het zieken huis en werden er bovendien nog drie uit gebeld. En toch. was het 640 meter lange par cours met twaalf hindernissen, waaronder een dubbel- en een driesprong tot L25 meter, niet zo bijzonder zwaar. Maar er was slechts één foutloos parcours en wel van de Wassenaarse ruiter Lance Huet, die als laatste startte in de tweede man che met grote Pooka strafpuntloos bleef en daar hij in de eerste ronde slechts één fout gemaakt had de nationale titel van Wendelien Lans uit Arnhem kon overnemen en tevens de oranje rozet en het rood-wit-blauwe kampioenslint ver diende. Met zijn andere paard Karnac werd de vrolijke Lance nog eens tweede. Voor Marianne Eichholz uit Amsterdam liep het minder goed af. De Amsterdamse amazone ging met Cape d'Or in de buurt van de jurytoren over de kop De volbloed merrie rolde om en om, over Marianne heen, die bleef liggen. IJlings werd ze naar het havenziekenhuis vervoerd, waar later meegedeeld werd, dat Marianne een aantal kneuzingen had opgelopen, maar misschien nog 's avonds naar huis gebracht zou kunnen worden. Van de Nederlandse amateur-sprinters, die op de eerste dag hun series hadden verloren, kwam Mees Gerritsen dank zij twee overtuigende overwinningen in de herkansingen een stapje verder in dit kampioenschap. Marinus Paul krijgt van daag nog een kans. De kleine Mees paste donderdagmorgen beter op dan de avond tevoren toen hij T ennis Een drietal herensingles vormden gister avond een bescheiden begin van het Brede rode A-toernooi, dat vandaag met tien A- partijen, waarbij vrijwel alle favorieten in het enkel- of dubbelspel binnen het strijdperk zullen treden, pas goed op gang komt. Het gaf D. Stradmeijer tegen N. Groot geen moeite om met ruime cijfers te zegevieren (60 en 61), evenmin had Aat Tervoort moeite met de WOC'er H. v. Buuren (60 en 62) en kon J. v. d. Hoff niets tegen de hoofdstedeling G. de Jong uitrichten: 60 en 61. Vandaag om halfzes speelt Tom Okker tegen de Duitser C. Mayer, ontmoet de titelhouder, de tacticus W. Heyblom Hans Sikkes en zullen Gerry Nijssen en Fred Neelissen de degens kruisen met Wil v. d. Broek en Jan Tervoort. Om halfzeven vragen twee herendubbels de aandacht: De Jong en Schreuder duelleren met J. v. d. Hoff en C. Nusink en het Heemstede-duo K. v. d. Horst en H. Borgerding ontmoet de Beverwijkers J. C. Groen en N. Groot. Voor halfacht luidt het programma A. BanninkA. v. d. Hoff; H. v. Buuren/F. DeibeiG. Koenders/H. v. d. Willigen; Offers/SchmollJ. Tervoort/R. v. d. Broek; P. Titiheru/L. VerhoefB. Duin/A. Ter voort. In het C-toernooi, herenenkelspel be reikten J. v. d. Veer, R. Kammeijer, A. Koster en H. Niggebrugge de kwart- eindstrijden. De resultaten van woensdag en donder dag luidden: B-toernooi, H.E., 1ste ronde: S. Wijn schenk versl. D. Groen 86, 36, 60. Tweede ronde: C. Mayer versl. H. Hen driks 61, 61; H. Sikkes versl. T. Groen 61, 61; B. Stals versl. J. v. d. Veer 62, 79, 63; T. Smit versl. F. Doode- heefver 86, 6—4; N. Groen versl. R. Joos- ten 63, 61; J. Verkuyl versl. L. v. Schagen 46, 63, 64; C. Teitler versl. C. Vogelzang 62, 60; P. Tegel versl. S. Wijnschenk 60, 61; J. Post versl. J. Francken 61, 63; C. Gaus versl. G. Koenders 64, 64; W. Hoogenstraaten versl. R. Kammeijer 60, 61; IT. v. Wil ligen versl. J. de Vilder 61, 75; W. Brei- tenstein versl. R. v. d. Broek 61, 64. D.E., lste ronde: Mej. I. Goossens versl. mei. L. Dorsman 63, 63. Tweede ronde: Mevr. M. Gaus versl. mej. B. Snijders 64, 61; mej. I. Sengers versl. mej. T. Botman 62, 62; mej. I. Groot versl. mej. M. Hoogendijk 64, 36, 75; mej. Th. v. Hoogen versl. mej. G. Lommerse 75, 62. H.D., lste ronde: P. en T. Smit versl. Königel en Zonderland 75, 36, 62; Mayer en Breitenstein versl. Doodeheefver en v. d. Broek 62, 61. Tweede ronde: v. d. Veer en Sikkes versl. v. Walsum en Smuling 64, 86. G.D., lste ronde: Mevr. en dhr. Gaus versl. mevr. en dhr. v. d. Hof 61, 63; mevr. Knötschke en Nederkoorn versl. mej. v. d. Harst en Heringa 63, 79, 63; mej. v. Hoogen en Bollerman versl. mevr. Verhoef en Hinlopen 61, 119; mej. Fraterman en Niggebrugge versl. mej. Serne en Königel 64, 64. In halve eindstrijd klopte hij verrassend Evert Schneider Els Spruyt, het zestienjarige Rotterdam se meisje, dat een week geleden het na tionale jeugdkampioenschap op haar naam bracht, heeft zich ook de sterkste getoond in de categorie van 16-18 jaar. Els Spruyt behaalde donderdag in Amersfoort de ti tel bij de oudere jeugd door in de finale met 6-4 6-4 van Jeanine Ferier te winnen. Titelhouder bij de jongens werd de in Zwitserland wonende Jan Coubergh. De favoriet voor de titel, Evert Schneider, verloor in de halve finales verrassend van Tom Okker. De uitslagen waren: Meisjes: V2 finale: Jeanine Ferier (Den Haag) versl Koosje de Jongh (Utrecht) 6-3 9-7 Els Spruyt (Rotterdam) versl Nicky Hannessen (Geld) 6-3 6-3. Inale: Els Spruyt versl Jeanine Ferier 6-4 6-4 Jongens: Va finale: Tom Okker (Haar lem) versl Evert Schneider (Den Haag) 1-6 6-3 6-4 Jan Coebergh (Zwitserland) vèrsl Jacques van Toor (Rotterdam) 10-8 6-3 finale: Jan Coebergh versl Tom Okker 6-1 6-3. zich liet verrassen en met nog een volle ronde te rijden kansloos was. In de her kansingen won de Amsterdammer eerst zonder veel moeite van de Zwitser Vogel, die door Gerritsen bij het ingaan van de laatste 200 meter werd opgevangen, en de Roemeen Tache. Vervolgens reed Gerrit sen zich in de achtste finales in de beslis sende rit tegen de Deen Bechman en de Roemeen Ionita, waarin de oranjeman re soluut de kop nam. Tot de negen winnaars van de eerste herkansingsritten, die vervolgens om vijf plaatsen bij de laatste achttien moesten strijden, behoorde ook Marinus Paul. De Hagenaar verraste met een magnifieke zege op de Westduitser Kaslowski en de Oostenrijker Schein. Even binnen de laat ste 200 meter ging Paul een nek-aan-nek- race aan met Kaslowski en hij besliste Wielrennen dit duel met enkele forse pedaaltrappen. Daarna echter werd Paul met een wiel verschil geklopt door de Deen Melby en moest hij ook nog de Oostduitser Staeber voorbij laten gaan. Paul krijgt toch nog een kans in het sluitstuk, waarin de zes verliezers nog eens om twee plaatsen moeten rijden. Protest Dat sluitstuk stond voor 's avonds op het program doch de regen stuurde alles in de war. De herkansingen bij de profs leverde het eerste protest van deze kam pioenschappen op. In de laatste van de twee beslissende ritten waarin werd uitge maakt wie het achttal kanshebbers voor De tweede oefenwedstrijd tegen de Kai- serslautern Eigineers heeft het Neder lands negental donderdagavond op het Amsterdamse honkbalveld geen succes op geleverd. De Amerikanen wonnen na zeven innings met 5-0, een uitslag, die de juiste krachtsverhouding nog niet eens weergeeft, want de Nederlandse aanval speelde bij zonder zwak. Zo zwak zelfs. da*t slechts zes oranje-hitters het eerste honk bereik ten. Alleen Henk Keulemans en debutant Leyssner (UW) gaven honkslagen. Ruud Honkbal Zijlstra wierp niet erg overtuigend en de zes honkslagen, die de Engineers op hem loslieten, leverden drie punten op. Zijlstra. die openingswerper was, werd vervangen door Smith, die een punt tegen kreeg. Daarna kwam Le Cuivre een innings op de plaat en ook hij kreeg een punt tegen. Ook Hoffmann wierp een innings en bij hield de thuisplaat schoon. Donderdagavond heeft het Nederlands negental op het ongezellige Amsterdamse honkbalveld de weinig talrijke toeschou wers niet kunnen boeien met de wedstrijd tegen de Kaiserslautern Engineers. Dat het een oninteressante vertoning werd, lag niet aan de Amerikanen, die een zeer ac ceptabele partij honkbal speelden. De zwakte van de Nederlandse slagploeg be paalde het eentonige verloop van deze sfeerloze wedstrijd. De werper van de Engineers, de kleine John Parker, maakte bondscoach Fraser nog eens angstig duidelijk, dat in deze op stelling zijn team weinig zal presteren. Parker wierp een harde rechte bal en een behoorlijke curve, zonder echter tot grote hoogte te komen. Deze-wapens waren ech ter voldoende om 16 tegenstanders op 3 sl. uit te schakelen. Ook Urbanus kreeg 3 sl., maar de laatste bal werd gemist door de catcher, waardoor Urbanus op het eerste honk kon komen. Dit geschiedde in de tweede helft van de laatste (zevende) in nings in het halfdonker. Leo Kops werd voor de tweede maal uit- gevangen in het midveld, waarna Hendriks door een fout op de honken kon komen. Even leek het erop, of er nog gescoord zou worden, maar pinch-hitter Houtkamp en eerste-honkman Heemskerk verdwenen op 3 sl. weer in het duister. In de eerste twee innings had werper Zijlstra alle steun van zijn velders nodig. In de eerste innings kreeg hij die vooral van Keulemans, die een fraai dubbelspel opzette. In de tweede innings bleven honk slagen van Palma (4 uit 4!) en Plosky zon der resultaat, maar in de derde innings was het raak. Werper Parker opende met een honkslag, Dofallo kreeg 3 sl. en eerste honkman Batdorf ranselde de bal tegen het hek: twee honkslag. Een vrije loop voor Smith maakte de honken vol en de de titel zou completeren, kwam de altijd droef kijkende Enzo Sacchi op het laatste rechte eind binnendoor langs de Belg De- bakker, die hem tot op de rand van het cement drong. Net niet ver genoeg om de Italiaan in het gras te doen belanden. Sacchi, die met gering verschil verloor, diende onmiddellijk een protest in, dat evenals een later door hem gedaan be roep op de jury d'appel werd afgewezen. Met Debakker bereikte ook de Westduitse renner Potzernheim de kwartfinales. Hij schakelde in de beslissende rit de Italiaan Ogna uit, die tot twee maal toe het „sur place" als een beginneling hanteerde en werd afgestoten, omdat hij eerst achteruit reed en na de nieuwe start zelfs omviel. In de kwartfinales ontmoet Jan Derksen de Zwitser Suter. Maspes rijdt tegen Pot zernheim, Rousseau tegen Debakker, ter wijl iedereen verlangend uitziet naar de vierde rit der komedianten Plattner en Gaignard. Vreemd Bij de damessprint namen de wedstrijd- commissarissen een wel bijzonder merk waardige beslissing. Toen in de tweede serie de Oostduitse Kutter een lekke band kreeg, werd de rit afgeschoten en afge beld en toen dat niet hielp gingen com missarissen zelf midden op de baan staan fluiten en gebaren om de Engelse Dunn en de Belgische Van Nuffel tot stoppen te dwingen. Maar zij hadden geen succes. De dames deden alsof zij niets bemerkt had den en vochten in felle spurt om de winst, die aan de geroutineerde Dunn toeviel. Terwijl nu verwacht werd, dat de jury konsekwent zou blijven en de onderweg ongeldig verklaarde rit zou laten over rij den, besloten de heren plotseling tot ieders verbazing het resultaat toch maar te aan vaarden. De honkbalcompetitie In de hoofdklasse is de beslissing wel gevallen. Schoten wordt landskampioen, al moeten de Schotenaren daar nog wel enke le lastige tegenstanders voor overwinnen. Zo moet Schoten zondag naar UW, dat zeer sterk slaat, maar defensief wel niet sterk genoeg zal zijn, om de Haarlemmers de winstpunten te ontfutselen. De enige twee teams, die bij eventuele misstappen van Schoten, no kans hebben op de titel, EHS en Sparta, krijgen het niet zo moeilijk. EHS speelt zaterdagmid dag uit tegen VVGA en Sparta moet zon dag naar WVHEDW. Zondagmiddag wordt op het Haarlemse honkbalveld de wedstrijd HHC-OVVO gespeeld. Bij een overwinning is HHC veilig voor degradatie. In de eerste klasse heerst nog volop spanning. Kanshebbers zijn hier nog Ajax, ABC en EDO. EDO speelt zaterdagmiddag op eigen terrein tegen SC Haarlem en hoe wel de Spartaclub zich zeker van haar sportieve plicht zal kwijten, geloven wij toch niet, dat EDO zich zal laten verras sen. Kennemerland kan EDO een goede dienst bewijzen, door Ajax een of meer punten afhandig te maken, waar met een beetje geluk zeker kans toe bestaat. HCK zal van Neptunus moeten winnen om toch nog van de laatste plaats af te kunnen komen en een Kinheim-overwinning is ze ker niet onmogelijk. lende fouten en had bovendien een wei gering, zodat hij op een totaal van 13,25 strafpunt kwam. Maar majoor Koe reed met Eskimo aan een korte vleugel een foutloos parcours, het enige van de gehe le wedstrijd, zodat hij dus onbedreigd Zwemmen De Amerikaan Mike Troy heeft donder dagavond in Detroit het wereldrecord 200 meter vlinderslag verbeterd en gebracht op 2 min. 13,2 sec. Het oude record stond met 2 min. 13.4 sec. al op zijn naam. Troy leverde deze prestatie op Olympi sche selectiewedstrijden. De tweede plaats op dit nummer was voor Dave Gillanders met een tijd van 2 min. 14 sec. Tijdens deze wedstrijden won de 14-ja- rige Carolyn Wood de 100 meter vlinder slag in 1 min. 9,4 sec. De 200 meter school slag was voor Ann Warner, die in de fi nale zegevierde in 2 min. 53,2 sec. Bij de heren bleek de 17-arige Bob Ben net de snelste op de 100 meter rugslag. Hij verbeterde in de eindstrijd zijn Ameri kaanse record met 0,2 sec. en bracht het op 1 min. 2,4 sec. Lynn Burke nu op 1.10.0 Tijdens de rugslag-series van de Ame rikaanse Olympische zwemselectie in De troit heeft de 17-jarige Lynn Ann Burke het wereldrecord op de 100 meter rugslag opnieuw verbeterd. Zij won haar serie in 1 min. 10 sec. en bleef daarmee dus 0,1 sec. onder het record dat zij op 17 juli met 1.10.1 op haar naam bracht. Onder ideale omstandigheaen is donder dag op het IJsselmeer de Holland week II begonnen. Vooral de Flying Dutchman- klasse van deze wedstrijd, die de Konink lijke Nederl. Zeil- en Roeivereniging en de Koninklijke Watersportvereniging „Loosdrecht" organiseren, is bijzonder goed bezet. Voor het eerst namen ook de Vrij heidszeilers aan deze wedstrijden deel. Ben Verhagen, de Nederlandse Olympi sche FD-zeiler, zegevierde na een span nende strijd. Vlak voor de finish ging hij kruisend nog juist voor de Canadees Des- Zeilen jardins langs waardoor hij als eerste over de lijn van aankomst ging. Nauwelijks een halve minuut later was de gehele kop groep de finishlijn gepasseerd. In de wedstrijd van de Finnjollen bleek overduidelijk dat er een bijzonder gunstige zijde in het kruisrak was, namelijk de oostelijke kant. Toen Hans Sleeswijk in een duel met de Nieuwzeelander Ralph Roberts naar de wal van Pampus ging, koerste Leo Gerhards over stuurboord naar zee om daarna over bakboord met ruime voorsprong uit het kruisrak te ko men. Maar liefst vijf minuter na Gerhards ging de Nieuwzeelander ovev de finish. Jan Bier zegevierde bij de Draken en in de Pampusklasse was de overwinning voor O. P. Besseling. Van Wijk won overtui- De Franse kapitein B. de Fombelle op Buffalo B bij het nemen van een hin dernis in de strijd om de Prijs van de Maas. Voetbal Helmuth Rahn, de „held" van Bern waar hij West-Duitslacd in 1954 aan het wereld kampioenschap hielp, heeft donderdag avond in het Diekmanstadion in Enschede zijn eerste wedstrijd voor sportclub En schede gespeeld. Een hard schot, gave techniek en grote snelheid, dat waren de opvallendste kwaliteiten die de nieuwe rechtsbuiten van sportclub Enschede demonstreerde. Voor 18.000 toeschouwers ongeveer 4.000 Duitsers waren voor dit debuut de grens overgekomen zegevierde de Ne derlandse eredivisieclub met 54 over Schalke '04 uit Gelsenkirchen. Bij de rust was de stand 22. Rahn zorgde zelf voor het derde doelpunt. In twee andere had hij een werkzaam aandeel. Schalke nam door Jagilski in de 15de minuut de leiding. Janssen, de linksbuiten van sportclub Enschede, bracht de balans echter weer in evenwicht. Nadat Kerck- hoffs de stand op 21 had gebracht zorgde Jagilski ervoor dat de ploegen bij een ge lijke stand (22) konden gaan rusten. Na de hervatting liep Enschede door Rahn, Janssen, linksbinnen Pfeiffer uit tot 52. Novak en Becher maakten echter dat de eindscore 54 werd. De Britse profs hebben via hun belan genvereniging bij de Football League de eis ingediend, dat de clubs wordt toege staan een hoger loon te betalen dan het maximale bedrag van 20 pond sterling (ruim 200 gulden) per week, dat de lea gue thans toestaat. Mocht deze wens van de spelers niet worden ingewilligd, zo verklaarde een woordvoerder, dan bestaat de kans dat de profs in staking zullen gaan. Vertegenwoordigers van de Football Lea gue, de belangenvereniging en het Ministe rie van Arbeid hebben donderdag ruim drie uur vergaderd. De League zal 24 augustus in een vergadering de wensen van de spelers bespreken. Zondag om twee uur speelt Haarlem op eigen veld een vriendschappelijke wed strijd tegen Hermes DVS. De ploeg ver schijnt in de volgende opstelling: Van 't Kruis; Sybrandi en Jesse; Dinkelberg, Berendregt en Duyster; Vreeken, Goed hart, Doornbosch, De Ridder en Jonker. gend de wedstrijd van de Vrijheidjes en De Vries was in de Olympiajollen-klasse al gauw onbereikbaar. Internationale Drakenklasse: 1. Joy II, stuurman Bier (KNZ en RV), 2. Vanguard Warners (KNZ en RV). Pampusklasse: 1. Tobbedanser, Besse ling (Loosdrecht); 2. Halve Maen, Van Essen (Loosdrecht); 3. Hinde, Reeder (Loosdrecht). Finjollenklasse: 1. Fierebird, Gerhax-ds (De Kaag); 2. Jose, Roberts (Nw Zeeland) 3. Finding, Sleeswijk (KNZen RV). Flying Dutchman-klasse: Daisy, Ver hagen (Aegir); 2. Mad Dog, Desjardins (Canada); 3. Three Leaves, Hooper (Ier land). Olympiajollenklasse: 1. Janus, De Vries (De Kaag); 2. Zomerweelde, Du Pon (Nieuwe Meer). Vrijheidsklasse: 1. Rakker, Van Wijk (Braassemermeer); 2. Flottant Deux, Jas pers (Gouda). Gerrit Korteweg van DZV (Delft) heeft tijdens trainingswedstrijden in het Olym pisch zwembad in Rome de 100 meter vlinderslag gezwommen in de fraaie tijd van 1.03.8. Deze tijd kan echter niet als een ver betering van het Nederlandse record, dat met 1.05.5 op naam van Korteweg staat, in aanmerking komen omdat slechts één in plaats van de voorgeschreven drie tijd- waarnemers de tijd registreerde.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13