ALLES VAN HOUT Deel van muis en sigaren peuken werden in brood aangetroffen Twee verkeersongevallen met dodelijke afloop berecht VREEMDE TOMAAT TAXI 13000 Wind in de zeilen en Gillette Bloemendaalse Reddings brigade toont paraatheid RENAULT DAUPH1NE Garage Den Hout Garage Hardebelt Extrakrediet gevraagd voor verbouwingen in Frans Halsmuseum Extra garantie voor bouw van badmintonhal Fluor-Schuytvlot gaat raffinaderij voor de Shell bouwen VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Jaarverslag Keuringsdienst van waren Haarlemse rechtbank SINT UITJE ■■HhB Parkeerprobleem opgelosf INT. KAMP A. L. Peeters volgt in raad mej. Bolsius op Burgerlijke Stand van Haarlem Confectie-industrie wil fabriek bouwen bij Harmenjansweg Twee historische gebouwen in Jansstraat worden gerestaureerd Bejaarde fietser door bestelauto aangereden Autobus botste achterop betonmolen Derde ronde voetbaltoer nooi Haarlems Speeltuin- verbond Van Mensen en Dingen In de Witte Herenstraat 49 in Haarlem worden brood- en cakeplanken gemaakt, maar ook Madonna-beeldjes en drogisterijgapers, sier- stukken voor eerste klas doodkisten en verder orna menten aan tafels en stoe len. Men kan het zo gek niet bedenken of Louis de Zwart maakt het. Als het tenminste van hout is. „Kijk", zegt deze 45- jarige Haarlemmer, „vroe ger heette het hier „De beeldhouwerij". M'n vader deed het al en ik ben van jongsaf in het bedrijf opge nomen. Zestig jaar zitten we nu al in Haarlem en toen m'n vader in 1948 overleed ben ik doorgegaan, al ver anderde er wel een hele boel. Het zit namelijk zo, m'n vader maakte ook al ornamenten van steen, beel dengroepen en zelfs dode- maskers. En verder bewerkte hij meubels. Hier in de om trek versierde hij bijvoor beeld honderden dressoirs, stoelen, tafels en schouwen, maar na de oorlog werd dat allemaal anders. Er kwamen modernere meubels en feite lijk bleef alleen het repa^ ratiewerk over. Dat kon na tuurlijk niet en daarom heb ik mezelf omgeschakeld. Alles pak ik op het ogenblik aan. Als het maar met hout te maken heeft. Zo maakte ik, om maar wat te noemen zes gapers, die eigenlijk voor drogisten bestemd zijn, maar waarvan er zelfs een paar het land uitgingen. Haar Duitsland bijvoorbeeld en naar Amerika. Verder komt daarbij natuurlijk het reparatiewerk, ik maak sier- stukken voor de eerste klas doodkisten en op het ogen blik ben ik bezig met een partij houten brood- en Toen wij dezer dagen door Haarlem wandelden, moes ten wij er plotseling aan den ken, dat in Haarlem de aan vragen voor het houden van Sint Nicolaas-intochten be handeld worden door de af deling Militaire Zaken van de gemeentesecretarie. En dat vinden wij een merkwaardige toestand. Merkwaardiger eigenlijk nog, dan het feit, dat wij midden in de zomer op deze gedachte kwamen. cakeplanken voor kunst- nijverheidswinkels. Daar is momenteel grote vraag naar. Het is misschien niet het werk voor een beeldhouwer, maar ik heb me nooit op een bepaald onderwerp gespe cialiseerd en daardoor kan je veel gemakkelijker om schakelen. Het enige nadeel is, dat ik in zo'n achtgraf- straat zit. Ik heb wel eens wat in de etalage gezet voor twee kwartjes, dat zeker drie gulden had moeten op brengen, maar er kwam geen hond. De mensen moe ten het weten. Trouwens ik geloof, dat ik een van de weinigen ben, die nog voor het raam werk. Ze kunnen me zo op m'n handen kijken. Maar er kijkt nooit iemand". De hout-beeldhouwer Louis de Zwart, bezig met het ma ken van een drogisten-gaper. Enkele dagen geleden ver scheen er een Haarlemse dame op de burelen van ons dagblad, die met een ge heimzinnig glimlachje in haar boodschappentas greep en er een tomaat uithaalde. Een vreemde tomaat, mogen we wel zeggen, en dat vond die dame ook. „Misschien is het wat voor een foto in de krant", zei ze, „ik kreeg hem bij de groenteman. U mag hem houden als u wilt". Dat wil den we best, want we vin den tomaten erg lekker. „Als je daar een foto van in de krant zet, dan komen er straks lezers met nóg vreemdere appels, pruimen, perziken en druiven", voor spelde een onzer collega's, die bekend staat om zijn wat sombere kijk op diverse zaken. Maar daar hebben we nu juist geen bezwaar tegen. We zijn namelijk verzot op appels, pruimen, perziken en druiven. Vreemd of niet vreemd. Nabij het St. Elisabeth's Gasthuis aan de Gasthuisvest in Haarlem staat dit bordje. Wie een beetje ondeugend is aan gelegd zou gemakkelijk kunnen denken dat het urinoir uit sluitend is gereserveerd voor artsen Een toevallig passerende Haarlemmer maakte dit plaatje en zond het naar een der regenten van het gasthuis. Men fluistert dat er op een der vergaderingen van het college van regenten hartelijk en langdurig om is gelachen. Dertig aspirantleden (jon gens en meisjes) van de handbalvereniging „De Blin- kert" gaan zaterdag een week kamperen in Vaassen bij Apeldoorn. Dit uitje is voor hen georganiseerd, om dat tot dusverre wel ieder jaar iets bijzonders werd ge daan voor junioren en se nioren, maar de aspiranten daarbij vergeten werden. De jeugdige handballers zul len op de Veluwe vele mooie plekjes bezoeken. Verder wordt iedere avond in het kamp een filmvoorstelling gegeven. Hotel Bouwes in Zand- voort beschikt over een eigen parkeerterrein. Uiter aard is dit terrein bestemd voor de gasten van het ho tel. Dikwijls moest men in het verleden toezien dat ook anderen van het parkeer terrein gebruik maakten. De directie van het hotel meent hiervoor een oplossing ge vonden te hebben. Iedere automobilist moet voor zich zelf en voor iedere inzitten de van de auto een parkeer penning van één gulden ko pen, als hij van het parkeer terrein gebruik wil maken. Die penning behoudt echter zijn waarde, want in het hotel kan de automobilist hiermee betalen. Met het in stellen van deze penningen wordt bereikt dat alleen gasten van de parkeerge legenheid gebruik maken, zonder dat zij hiervoor kos ten verschuldigd zijn. Al enkele weken zijn de parkeerpenningen bij het hotel in gebruik. Tot dusver zijn de resultaten boven alle verwachtingen. De gasten tonen volop begrip voor de maatregel, die mede in hun Delang is genomen. De heer G. H. Jacobse uit de Badhuisstraat 31 in Haarlem heeft ons een brief je geschreven, waarin hij vertelt, dat zijn Bull-Ter- rier: „Kamp. Romany Rim- mon, Jeugdw. 1958, Winner 1958, '59, '60" op de op 24 juli gehouden tentoon stelling te La Bourboule in Frankrijk de definitieve in ternationale kampioenstitel heeft behaald en zich tevens nu Int. Kamp. mag noemen. De heer Jacobse schrijft verder nog, dat zijn hond naar kynologische bepalin gen nu aan zijn toch reeds lange naam deze titel krijgt toegevoegd. Daar feliciteren we de neer Jacobse uiteraard van harte mee. En ook zijn hond, die we nu op straat zullen begroeten met een „Dag, Int. Kamp". Kamp. Romany Rimmon, Jeugdw. 1958, Win ner 1958, '59, '60". De Keuringsdienst van waren voor het gebied Haarlem heeft vorig jaar 217 klach ten ontvangen. In 144 gevallen zond men hierbij een monster in; hierin constateerde de dienst in 88 gevallen een afwijking. Van de klachten waren er 121 gegrond. Vele hiervan betroffen verontreiniging van de waar met vreemde bestanddelen. Zo vond men in brood een stuk van een muis en in andere broden restanten van sigaren. In groenteconserven, vruchten op sap en melk of melkproduktcn zaten glasscherven. Ver der trof men vliegen in advokaat aan, spij kers in krentenbrood en een stukje zeep in karnemelk. De fabrikanten van levens middelen dienen alles in het werk te stel len om dergelijke, hoogst ongewenste ver ontreinigingen te voorkomen, aldus de dienst in zijn verslag over 1959. Dat de smaak van karnemelk en melk- yoghurt niet normaal was, werd terecht herhaaldelijk geconstateerd. Ook andere melkprodukten gaven gegronde aanleiding tot smaakklachten, veelal omdat ze niet voldoende vers waren. Soms is de oorzaak een te lange bewaartijd bij de leverancier, in andere gevallen te lang en ondoelmatig bewaren bij de gebruiker. Ook bij paling, makreel en kip consta teerde de dienst bederf, waarvoor soort gelijke oorzaken zijn aan te voeren. In het verslagjaar voerden de keurmees ters 29.840 inspecties van winkels, markten, kermissen, voertuigen, eet- en drinkge- legenheden, opslagplaatsen, melkverko- pers- en melkveehoudersbedrijven, bakke rijen, ijs- en andere bereidplaatsen van levensmiddelen uit. In de loop van de warme zomer breidde zich het aantal paratyfusgevallen sterk uit en de keuringsdienst hield vooral die be drijven waar gemakkelijk tegen de hygiëne kan worden gezondigd, onder nauwgezet toezicht. De dienst besteedde meer tijd dan voorheen om na te gaan of waarschuwin gen in de wind werden geslagen of over tredingen herhaald. In 1959 werden 17.314 monsters in de Demonstraties en vlettenrace bij de Kop van de Zeewei De Bloemendaalse Reddingsbrigade zal dit weekend op het strand nabij de kop van de Zeeweg verscheidene demonstra ties geven van haar paraatheid. Zaterdagmiddag om drie uur komt de e.h.b.o. van de brigade in actie bij een in scène gezet „verkeersongeval". Daar na zal een redding uit zee worden ver richt van een bader, die op een autoband of luchtbed is afgedreven. Tussen vier en zes uur zal, indien de weersomstandighe den het toelaten, het publiek in de gele genheid worden gesteld een tochtje met de houten vlet in zee te maken, 's Avonds om negen uur wordt op de post „De Ken tering" een filmvoorstelling gegeven. Ver toond worden de film „Een uit velen," een film over de Olympische Spelen 1956 en een film over het gebruik van buiten boordmotoren. Zondagmorgen om half twaalf wordt ter hoogte van de post van de B.R.B. gestart voor een vlettenrace waaraan deelnemen ploegen van de red dingsbrigades van Zandvoort, IJmuiden, Wijk aan Zee en Bloemendaal. In de middag-..zal hetzelfde programma worden afgewerkt als dat van zaterdag middag. In de vacature mejuffrouw A. W. H. M. Bolsius, die om gezondheidsredenen heeft be dankt als raadslid, zal als lid van de Haar lemse gemeenteraad voor de fractie van de K.V.P. worden benoemd de heer A. L. Peeters. Advertentie Verreweg de zuinigste auto in haar klasse Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter 2l/a 1.. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld 900.— tot 1200.per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop, door praktische constructie en lage onderdelen- prijs. b.v. complete motorrevisie ongeveer 300. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat u eens geheel vrijblijvend voor lichten door HOOFDAGENTSCHAP Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 BEVALLEN van een zoon: 1 aug.: H. M. J. KooijRuijter. 3 aug.: E. W. de Ruiter de Jager, G. P. A. la Fleurvan Bekkum, W. F. DekkerKaagman, G. E. Axwijk van de Pol. 4 aug.: M. T. de MuinckGoes. BEVALLEN van een dochter: 2 aug.: A. Goudsmitde Jonge; 3 aug.: D. J. Koe manvan Dijk, C. Kruijervan der Schoot; 4 aug.: E. M. SwennekerRieger. OVERLEDEN: 2 aug.: H. Punt—Tangan- de, 66 j., Thomsonlaan. A. J. Pannekeet, 65 j., Maerten van Heemskerkstr. J. M. Hubbers, '3 d., Zomervaart. 3 aug.: A. Joosten—de Rooij, 59 j., Hier. v. Alphenstr. G. J. Boedart, 82 j., Schoterweg. F. L. Snel, 55 j., Vondelweg. N. H. M. Roozen, 68 j., Kamperlaan. GEHUWD: 3 aug.: W. G. Flipphi en G. A. Hekelaar. H. de Jong en C. Hessels. H. J. Mulder en A. van Dusschoten. 4 aug.: W. Wijkhuizen en T. van der Niet. W. A. Friethoff en P. M. Hijnen, H. Kasper en A. C. van der Kort. H. J. F. Niemeijer en •J. Homoet. laboratoria onderzocht. Het leeuwedeel (10.599) betrof melk en melkprodukten. De dienst maakte in het verslagjaar 395 processen-verbaal op tegen 317 in het jaar ervoor. De meeste bekeuringen vielen we gens overtreding van het vleesbesluit, na melijk 200, melkbesluit 76, consumptieijs- besluit 52 en broodbesluit 32. Bij de Inspecties moesten 1279 waar schuwingen worden gegeven, waarvan na genoeg de helft wegens onvoldoende hy giëne. Het laboratoriumonderzoek gaf aanlei ding tot het geven van 1643 waarschu wingen. Inspectie en onderzoek leidden tot het onttrekken van 1159 grote en kleinere par tijen aan de handel. Dit aantal is aan merkelijk geringer dan in het jaar ervoor, toen 1524 partijen moesten worden afge keurd. De rechtbank in Haarlem heeft donder dag twee verkeersongevallen met dodelij ke afloop te behandelen gekregen. In het eerste geval was de verdachte een 22-jari- ge fabrieksarbeider uit Zaandam, die met zijn bromfiets onverhoeds vanuit de on derdoorgang in een flatgebouw nabij de Jan Eydenbergstraat in Zaandam een weg was opgereden, waardoor hij in bot sing kwam met een motorrijder, vader van vijf kleine kinderen, die een dusda nige val maakte dat hij later aan de op gelopen wonden is overleden. In het andere geval stond een 55-jarige chauffeur uit Moergestel terecht, die met zijn trekker-oplegger-combinatie op de provinciale weg Hembrug-Limmen naar rechts was gezwenkt zonder dat hij in de gaten had dat daar een bejaarde brom fietser reed. Deze, de 70-jarige heer A. van Diepen, kwam knel te zitten, viel en is later eveneens aan zijn wonden bezwe ken. Beide ernstige verkeersongevallen wer den door de rechtbank grondig behandeld. In het eerste geval vertelden twee ge tuigen een 12-jarig meisje en de echt genote van het slachtoffer de toedracht van de zaak. De jeugdige fabrieksarbei der was met zijn bromfiets vanuit de on derdoorgang van een flatgebouw plotse ling een grote weg opgereden. Het gebeur de op 18 maart omstreeks tien over acht 's avonds. De motorrijder, de heer C. Kok, had nog lichtsignalen gegeven, maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. De gevolgen waren verschrikkelijk: de be stuurder van de motor werd zo zwaar ge wond dat hij later is overleden, zijn vrouw die op de duo zat brak haar knie en de verdachte zelf die niet verzekerd bleek te zijn liep een schedelbasisfractuur op. De officier van Justitie, mr. J. van den Oever, wilde met laatstgenoemde omstan digheid rekening houden bij zijn eis. Het speet hem dat verdachte blijkbaar nog niet ten volle van zijn schuld overtuigd was en eiste drie weken hechtenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid motorrij tuigen te besturen voor de tijd van twee jaar. De raadsvrouwe van verdachte, me vrouw mr. J. E. F. S. Honnebier-Borggre- ve voerde enige verzachtende omstandig heden aan en meende dat ook de motor rijder niet helemaal vrij van schuld was. Zij bepleitte clementie. Het geval met de trekker-oplegger deed zich voor op 19 april. De chauffeur reed op de provinciale weg Limmen-Hembrug tegen het midden van de weg aan en B. en W. van Haarlem hebben de ge meenteraad het voorstel doen toekomen om voor de verbetering en uitbreiding van het Frans Halsmuseum voor welke op 30 september 1959 door de raad 150.000 werd gevoteerd een aanvullend krediet van 58.000 beschikbaar te stellen in ver band met bijkomende voorzieningen. Het totale krediet zou dan 208.000 worden. De bijkomende voorzieningen zijn nood zakelijk geworden uit oogpunt van brand veiligheid en doelmatigheid. In de Halsen- zaal zal in plaats van de geprojecteerde combinatie plafondraam met daaronder een velum, een raamconstructie van ther- moluxglas moeten worden aangebracht. Boven het plafondraam moet een lichtkap worden aangebracht voor warmte-isolatie, en tussen lichtkap en plafondraam zullen verwarmingsleidingen moeten komen. Voorts bevat het raadsvoorstel mededelin gen over voorzieningen voor het nieuwe tussengebouw (inbraakbeveiliging), de doorgang van de blauwe zaal naar het tussengebouw, een vrijdragende vloer in de kapelzaal en een stenen trapje in plaats van het huidige houten-, metselwerk in de Halsenzaal, noodverlichting in het nieuwe tussengebouw, nieuwe waterleidingbuizen, een tweede toilet bij de kapelzaal, keuken en buffetinventaris, halmeubilair en bin nenhuistelefoon. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor aan de n.v. confectie-industrie „Noordwijk" een terrein ter grootte van 3500 vierkante meter aan de Harmenjans weg te verkopen tegen de prijs van 45 per vierkante meter voor de bouw van een fabrieksgebouw. Omtrent de realisering van dit plan is overeenstemming bereikt met de n.v. Nederlandse Spoorwegen, aan gezien het terrein nabij de spoorweg is ge legen. Voorts wordt voorgesteld aan de n.v. Gebr. Schipholt te Den Haag een terrein tussen de Nijverheidsweg en de Industrie haven I ter grootte van 11.625 vierkante meter dat deze vennootschap reeds in huur had, opnieuw voor de tijd van één jaar te verhuren tegen een huurprijs van 1,30 per vierkante meter per jaar. Advertentie zwenkte naar rechts, toen hij bemerkte dat hij recht op een verkeersgeleider af reed. Daarbij reed hij een bejaarde brom fietser klem, die viel en aan de gevolgen is overleden. De officier van Justitie eiste zes weken hechtenis en twee jaar ontzegging. Hij constateerde dat bestuurders van trekker- oplegger-combinafies te vaak denken dat zij alleen op de weg zijn. De raadsman, mr. S. Groen, was van mening dat zijn cliënt geen roekeloos rij den ten laste kon worden gelegd. Volgens hem had de verdachte zich ver keken op het feit dat de oplegger iets bre der was dan de trekker, waardoor het on geluk zou zijn gebeurd. Mr. Groen vroeg de rechtbank een ver- keersdeskundige te benoemen die de zaak zou kunnen reconstruëren. De president, mr. H. J. M. Cokart, be paalde de uitspraak op 18 augustus om half tien. Twee historische gebouwen aan de Jans straat in Haarlem zullen worden gerestau reerd. Het ene, Jansstraat 36, is eigendom van de Diaconie van de hervormde ge meente Haarlem en wordt op het ogen blik geheel verbouwd met het oog op het inrichten ervan tot verpleeghuis voor chro nisch zieke bejaarden. Het is met uitzon dering van de St. Janskerk het enige overblijfsel van de voormalige commende- rij van de Johanniterorde, daterend van kort voor de Reformatie. Het tegenwoor dige gebouw is. in de achttiende eeuw tot woonhuis verbouwd. Uit deze tijd date ren de kroonlijst, de dakkapellen, de raamkozijnen en de ingangspoorten in de voorgevel en in het inwendige de gangen en trappehuizen, alsmede de zeer fraaie kamers de beste interieurs die Haar lem thans nog bezit links van de voor deur. Het ligt in de bedoeling de in de negentiende eeuw aangetaste gedeelten weer in de oorspronkelijke schoonheid te herstellen. De kosten bedragen 110.500. B. en W. stellen de raad voor een subsidie te verlenen tot een maximum van 33.150. Het andere pand, Jansstraat 85, is eigen dom van Joh. Enschedé en Zonen grafi sche inrichting n.v. en heeft een gevel die uit de achttiende eeuw dateert. Het ge bouw zelf bestaat uit twee gedeelten, waarvan één uit de tweede helft van de zestiende eeuw dat deel heeft uitgemaakt van een voornaam huis. Behalve de gevel, omvat het plan tot herstel dat de eige naresse heeft opgesteld, eveneens de res tauratie van een kamer, die een houtske let vertoont van laat-gotlsche vorm. waarop een ornamentale beschildering van bladornament is bewaard gebleven. De totale restauratiekosten bedragen f 88.500. De staatssecretaris van O. K. en W. heeft besloten voor 10.000 in de res tauratie bij te dragen. B. en W. van Haar lem stellen de raad voor eveneens een subsidie van 10.000 te verlenen. Het bestuur van de Stichting Badminton hal Duinwyck heeft aan B. en W. van Haar lem meegedeeld dat de stichtingskosten van de nieuw te bouwen badmintonhal bRikens een nadere raming aanzienlijk ho ger 57.000) liggen dan aanvankelijk was geraamd. Met het oog hierop verzoekt het bestuur de gemeente Haarlem haar garantie ver leend voor een bedrag van f 200.000 te verhogen. B. en W. stellen de raad voor de garantie te verhogen tot 90 percent van ƒ257.000, of f 231.000. Door een intensievere verhuring van de hal dan aanvankelijk werd beoogd ver wacht het stichtingsbestuur de jaarlijkse verhoging van de schuldenlast 2450) te kunnen opvangen. Fluor-Schuytvlot n.v. te Haarlem heeft van de Shell-maatschappij werkende in El Salvador een opdracht ontvangen voor het ontwerpen, aanbesteden, monteren en in bedrijf stellen van een complete olieraffi naderij met een verwerkingscapaciteit van 10.000 barrels ruwe olie per dag of circa 450.000 ton per jaar. Deze raffinaderij wordt gebouwd te Acajutla in El Salvador (Midden-Amerika). De benodigde appara tuur, machines en materialen worden voor het grootste deel geleverd uit de E.E.G.- landen. Met de bouw zal spoedig worden begonnen. Donderdagmiddag omstreeks vier uur is een 78-jarige inwoner van Vogelenzang ge wond, toen hij met zijn fiets op de Leidse- vaart in Vogelenzang reed en door een hem achteroprijdende bestelauto bestuurd door een 37-jarige vishandelaar uit Vogelenzang werd aangereden. De bejaarde fietser werd op de motorkap van de wagen en vervol gens op het wegdek gesmakt. Met inwen dige kneuzingen en een hoofdwonde is hij naar de Mariastichting in Haarlem ver voerd. Verhuur. B. en W. van Haarlem 6tellen de gemeenteraad voor om het nieuwe kan toorgebouw van Haarlems Bloei aan de stich ting Haarlems Bloei te verhuren tegen 11.680.— per jaar. Om kwart voor acht vanmorgen is een autobus van lijn 3 van de NZHVM die op de Leidsevaart in Haarlem in noordelijke richting reed, ter hoogte van de Munster laan door tot nu toe onbekende oorzaak achterop een betonmolen gereden. Door het sterke remmen van de bus chauffeur werden drie passagiers gewond. Zij klaagden over pijn in hoofd en borst en werden voor onderzoek naar het Grote Gasthuis gebracht, evenals de busschauf feur, een 60-jarige inwoner van Haarlem, die aan zijn knieën werd gewond. De voorzijde van de autobus kreeg zware schade. Ook de betonmolen liep schade op. Donderdag is op het EDO-terrein de der de ronde gespeeld van het voetbaltoernooi van het Haarlems Speeltuinverbond. De uitslagen luiden: Pool A: Nieuw LevenBuitenrust 0-2, KlarenhofBuitenrust 1-0, Nieuw Leven Klarenhof 0-0, VZODNieuw Leven 0-2, VZODKlarenhof 0-1. Einduitslag: Kla renhof 5 pnt. Nieuw Leven 3 pnt. Buiten rust 2 pnt. VZOD 0 pnt. Pool B: Nieuw LevenBuitenrust 0-3, KlarenhofBuitenrust 0-1, Nieuw Leven Klarenhof 0-3, Frans HalsKlarenhof 0-6, BuitenrustFrans Hals 6-0. Einduitslag: Buitenrust 6 pnt. Klarenhof 4 pnt. Frans Hals 0 pnt. Nieuw Leven 0 pnt. De finale in pool A gaat tussen DVS, Te Zaanen en Klarenhof. In pool B tussen Centrum, Haarlem-Oost en Buitenrust. Deze finales worden maandag 8 augustus op het EDO-terrein gespeeld. Aanvang 13.00 uur. Advertentie Gillette Is ideaal, ook op vakantie! Vanmorgen vroeg aan boord geschoren. En nu, na een heerlijke lange zeildag, nog steeds geen spoor van een baard. Niets scheert zo' schoon, zo' fris als Gillette. GILLETTE ROCKET 4,SO precisie-apparaat in handig etui met dispenser en 4 Blauwe Gillette mesjes

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5