TAXI 13000 Kopers van bollen op veilingen zijn voorzichtiger geworden AGENDA Nieuw recreatiepunt in Bloemendaalse duinen Radio Moors HVGB promoveert niet naar de eerste klasse De C.A.O. in de havens ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Sommige prijzen liggen nog zeer hoog UIT STAD EN STREEK GRATIS STOFZUIGER Zaadhandel Jan Roozen *LLE£ VOOR UW TUI* Stukken van Wildemans- brug sleurden werkman mee in Bakenessergracht Medische verzorging tijdens het weekeinde Fantasierijke bouwers in eerste zandbouwwedstrijd Uitreiking diploma's voor „Praktisch jaar" K U I N '5 „KARAMELLA'S Plastiek van Kneulman aan gevel van het nieuwe Heemsteeds e postkantoor Haarlem Nieuws in het kort (Vim onze medewerker voor bloembollencultuur) Zouden de bloembollenexporteurs een beetje over de angst voor tekor ten been zijn? Het zou niet verwon derlijk zijn, want woensdag werden op de veiling West-Friesland in Bo- venkarspel 16.000 manden aangebo den, donderdag bij de N.V. Holland's Bloembollenhuis in Lisse 12.000 en vrijdagmiddag bij Hollands Bloem bollen Genootschap in Lisse iets meer dan 9000 nummers. Alleen van West-Friesland is het aantal tulpen te schatten, omdat daar alleen tulpen worden geveild. Het zullen onge veer twintig miljoen tulpen zijn ge weest. Op de andere veilingen komen de narcissen de schattingen versto ren. Afgaande op de veilingberichten van deze veilingen komt men tot de conclusie, dat de kopers iets voor zichtiger worden bij de inkoop. De prijzen van sommige soorten zijn weer in een week een gulden per honderd gezakt. Dinsdag waren de prijzen nog flink stijf bij de H. B. G., maar woensdag zak te het wat in West-Friesland. Donderdag middag in Hollands Bloembollenhuis was de grote kachtproeJi, maar behoudens lich te schommelingen kon de vraag het aan bod best aan. Elmus bijvoorbeeld zakte van 9.80 in de vorige week op de ver schillende veilingen naar 9.50, 9.10 en f 8.80. Daartegenover staat echter de verrassing van deze week. Een „bon" van 100.000 Bartigon, beste kwaliteit, geen zuuraan- tastingen. werd gekocht voor 10.50. Maai er zijn meer rassen, die het spoor van Elmus dan van Bartigon volgen. Deze soorten en vele andere blijven echter op een ongekend hoog niveau. De vroegere echte dure komen „een beetje bij de mensen". De marge tussen goedkoop en duur is daardoor wat verkleind. Hoe het dit jaar precies met de bloem bollenexport gesteld is valt moeilijk te bepalen aan de hand van de veilingprijzen. Normaliter is het zo, dat een dergelijke enorme aanvoer een reactie veroorzaakt in de prijzen. Een zeer ervaren expor teur vertelde dit nog nooit te hebben meegemaakt. En voorzichtig stelde hij de vraag of er dan toch bollen tekort zou den zijn. Het gemakkelijkst maakt men zich er af door te zeggen „In november weten we alles". Dan is de export achter de rug en weten we of er bollen over zijn, waarvoor we ons nu het zweet in onze handen zitten te kopen". Men heeft hoop dat de orijzen wat zul len zakken als „de Amerikanen" van de markt zijn. De exporteurs op Amerika verzenden de bollen zeer vroeg, volgende week te beginnen, omdat d enorme wa renhuizen een precies afgepaste tijd en ruimte voor de bloembollen hebben. Die tijd is uitgekiend in verschillende streken aan de hand van de invallende winter. Men moet rekening houden met een flinke vorst in oktober en voordien moeten dus de tuinwerkzaamheden zijn verricht. Frofessor Van Slogteren heeft altijd ver kondigd dat de bloembollen naar Ameri ka later dienen te worden verzonden. De Advertentie in bruikleen, bij reparatie (7|;/A - GR. HOUTSTRAAT JCU&a Te, 16693 1 ^9 Met het graven van een tien centime ter diepe sleuf heeft vanmorgen in 'iet Wethouder van Gelukpark aan de Zee leg te Bloemendaal, de burgemeester van •loemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller 'e eerste symbolische handeling verricht -oor de bouw van een nieuw café-restau- -ant, dat naar men hoopt op 27 maart 1961 geopend kan worden. In aanwezigheid van vele autoriteiten, onder wie oud-wet houder A. van Geluk de heer J. J. de ■Jong, directeur van het aannemingsbedrijf ..De Kondor", en de beide architecten van het gebouw, de heren J. en A. Lourij- sen had burgemeester Peereboom Voller, voordat hij zijn nieuwe spade in de grond stak, een koi-t geestig toespraakje gehou den, waarin hij reveleerde aan de werk zaamheid van de oud-wethouder van Open bare Werken van de gemeente Bloemen daal, de heer Van Geluk, en hem dank zei voor dit recreatiepunt midden in de duinen. Het nieuwe restaurant zal slechts één verdieping omvatten waarin twee gro te zalen, een keuken en een woning voor de beheerder komen. Achter het restaurant wordt een duinmeer aangelegd, dat de af metingen krijgt waaraan internationale schaatsbanen dienen te voldoen. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Bij werkzaamheden op de Wildemans- brug over de Bakenessergracht in Haarlem heeft zich vrijdagmiddag een ongeval voorgedaan, waarbij een 49-jarige los- werkman uit Heemstede een slagaderlijke bloeding in zijn linkerbovenarm opliep. De arbeider was bezig met een pneuma tische noor het wegdek van de brug open 'e breken. Plotseling scheurde het wegdek aan twee kanten uiteen. De stukken vie len in de gracht en vermoedelijk raakte de Heemstedenaar daarbij zijn evenwicht kwijt. Ook viel hij in het water maar kon net behulp van toeschietende mede-arbei- 'ers op het droge komen. Na in het Grote Gestbuis te zijn behandeld is het slacht offer naar zijn woning gebracht. bloemen zullen door de lagere temperatu ren tijdens het transport beter en mooier worden in het volgende voorjaar. Hij heeft daarvan vele voorbeelden gegeven. Ieder exporteur geeft hem onmiddellijk gelijk. Men zou zelfs de raad van de prof graag opvolgen. De tijd tussen oogsten, drogen en verzendklaar maken van de bollen is echter iels te kort. Het zou dus in de or ganisatie van het bedrijf beter uitkomen. Maar de klant is koning. Niet alleen in naam, maar als keiharde en telegrammen sturende werkelijkheid. Enigszins pessimistischer aangelegde lieden zijn van mening dat de verkoop in Duitsland, Frankrijk en vooral Engeland zodanig is gestegen, dat „de Amerikanen" niet meer alleen prijsbepalend zijn in het vroege veilseizoen zoals een paar jaar ge leden. Er mag wel worden aangenomen, dat er alleen erg goedkope bollen in Nederland zullen worden aangeboden als er veel voor export wordt afgekeurd. Kleine hyacinten zijn ook duur. Ze kosten nu inkoop op de veiling wat vroeger de verkoopprijs op de markten was. Vijftien cent voor de klein ste exportmaat is al een zeer laag bedrag. Wat bloembollen betreft zal men beslist niet voor een appel en een ei op de eerste rij zitten. Misschien dat het in september of oktober anders is, maar daar is nu nog niets over te zeggen. Hotel de Botel. In Oude Wetering aan het Bi'aassemermeer zal binnenkort begonnen worden aan een watersporthotel dat, met een variant op „motel", „botel" genoemd zal worden. Er komen twaalf kamers in het hotel, waarin dertig mensen ondergebracht kunnen worden. Hét botel ligt met een front van 33 meter aan het meer. De gaslen kunnen zo uit hun boten hun kamers binnenstappen. Geen beurs. Daar 15 augustus een r.k. feestdag is zal de bloembollenbeurs in Haar lem niet op die dag worden gehouden, maar op dinsdag 16 augustus. Aankoop grond. B. en W. van Haarlem verzoeken de raad om met het oog op de verbreding van de Hospeslaan enkele stuk ken grond aan te kopen van 7, 6, 6, 6 en 15 vierkante meter voor een bedrag van in totaal 3000,—. Nieuwe rioleringen. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om voor het vernieuwen van de rioleringen in de Hospeslaan en de Rollandslaan, en voor het verbreden van de Hospeslaan een bedrag van 51.100,beschikbaar te stel len. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14609 De tijger van Eschnapur (Minerva). De avondvoorstellingen van dit weekeinde brengen de nieuwe film versie, die Fritz Lang heeft gemaakt van een oude bekende „De tijger van Eschna pur". Routinewerk van een man, die be faamde films op zijn naam heeft staan, zoals „M", welk knappe werk men in dit theater alsnog donderdagavond krijgt te zien. De matinees van het weekeinde la ten ons Caterina Valente begroeten in „Hier bin ich, hier bleib ich". Maar in de matinees van maandag tot vrijdag is Caterina toch vertrokken om plaats te ma ken voor Conny Froboess in „Hopla Con- ny." De avondvoorstellingen van maandag tot donderdag brengen het vervolg op ;,De tijger van Eschnapur" en wel „De Indi sche graftempel. Conny (L i d o) Conny Froboess is het „teen- ager"-sterretje in „Conny, een meisje van zestien", een film die met uitzonderlijk gevoel voor de interessesfeer van meisjes en jongens-in-de-puberteitsjaren is ge maakt. Conny is de kleindochter van de be roemde dirigent Vidal, die haar niet mag, omdat ze zo „modern" is. Zij logeert bij de oude heer en weet hem te overtuigen dat zij 'och niet zo slecht, want zij houdt immers ook van „klassieke" muziek? Na tuurlijk komt alles na vele misverstanden goed, maar niet voordat men Conny veel heeft zien dansen, zingen onder meer Nederlandse liedjes springen en hossen. De film is zoals gezegd met talent ge maakt, in die zin dat regisseur Hans Grimm voortreffelijk aanvoelt wat heden daagse jongeren willen. Maar dan over goten met een typisch Duits sausje, het geen wil zeggen: een beetje wild (maar niet erg), wat sentimentaliteit, veel ernst en weinig echte humor. De banneling van St. Petersburg Cinema Palace. Hoewel de film makers er op geen enkele wijze in geslaagd zijn de Russische atmosfeer van dit ver haal ook maar enigszins te treffen, staat de naam Dino de Laurentiis toch borg voor een knap gemaakte spannende film. met camerawerk dat soms tot schilder- achtig-mooie beelden heeft geleid. Men hoort af en toe wel een regeltje dat ver raadt dat het verhaal niet uit de pen van een handige scriptmaker is gekomen, maar de film als geheel is toch het produkt. van gehaaide routiniers. Het camerawerk is het meest opvallende van deze film; er zijn erg mooie beelden, grootse massasce- nes en natuuropnamen. Het acteren is hier en daar wat toneel matig, maar dat stoort nauwelijks in deze film. die met vaart een spannend verhaal toont van moed, vaderlandsliefde, wreed heid en luister. Agnes Moorehead moet toch even genoemd worden om haar uit beelding van de commandantsvrouw. Revolverduel in Durango (R o x y) Wanneer één man het moet opnemen tegen vijf tegenstanders, die stuk voor stuk niet voor de poes zijn, weet de bioscoopliefhebber wel waar hij aan toe is. Vooral wanneer zo'n situatie zich voordoet in een western. Dat bete kent strijd op leven en dood, maar ook dat de dingen zich ontwikkelen volgens de normen van de gerechtigheid. Van geheel andere orde is de film, die maandag in gezet wordt. De oorlog in de Pacific dient als uitgangspunt voor een sterk filmver haal over de operaties ter zee „Duikboot operaties Zeehavik". Het grote circus (Frans Hals) De fantasie, besteed aan deze film, moge dan al wonderlijke wegen volgen, er blijft toch altijd een spannend verhaaltje over, dat de attribu ten van het circus volop gebruikt. Aan de fascinerende bekoring van het circuswe reldje zal dan ook niemand ontkomen, die deze film gaat zien. Het circus en de nummers zijn echt. De tocht van een koorddanser over de Niagara-waterval- hoogtepunt van de film is een knap staal tje van montage met de suggestie van de huiveringwekkende werkelijkheid. Men kan zich er mee vermaken en zich ver bazen over de vindingrijkheid der Ameri kanen om telkens weer met nieuwe super- produkties op de markt te komen. Wie aangenaam bezig gehouden wil worden vindt hier alles van zijn gading. Fanfare (R embrandt) Na al het succes kan deze reprise van Haanstra's eerste speel film niet mislukken. Eindelijk eens een breuk met het nare formalisme van de burgerlijkheid. Men amuseert zich er graag mee. Faja Lobbi (Studio) De liefdesverklaring van Herman van der Horst aan Suriname. Mooi, weergaloos knap en te luid. Vooraf zijn beste documentaire, de fraaiste im pressie van wat karaktersitiek Nederlands is in „Prijs de Zee". La dolce vita Luxor) De geruchtmakende film van Fellini over een hete zomer vol schandaaltjes in Rome. Geen film om u de ogen uit te wrijven over Fellini's filmta lent, want hij heeft het in „La strada" en vooral „De nachten van Cabiria" beter gedaan. Toch wel een film, die een be paald soort sensatiejournalistiek- en allen, die er wild op zijn- mooi te kijk zet. In zoverre een zedenschildering. In die beper king geslaagd. Advertentie Voor iets lekkers naar JOS DEKKERS „De BESTE CROQUETTEN van Haarlem'' Kruis wee 29-31. Telefoon 21647 HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: G. C. de Groot, Heemsteed- se Dreef 141, Heemstede, tel. 35939. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: (geldig voor Haarlem, Heem stede en Bloemendaal): Frans Hals Apo theek, Frans Halsplein 1, tel. 60800; Apo theek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Elswout Apotheek, Overveen, tel. 16760; Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 38320. BLOEMENDAAL: Artsen: J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84, tel. 52655. Overveen: P. M. Wijkmans, Julianalaan 152, tel. 61054. Aerdenhout: J. Tjakkes, N. Beetslaan 6, tel. 42884. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075 en zuster H. J. G. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-S284. Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergcnlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. HEEMSTEDE Artsen: J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103 en L. Wijnberg, Beet- hovenlaan 36, telefoon 35734. Wijkverpleegster: Zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 14, telefoon 35235. Tevens in de week van zaterdag 6 tot en met vrijdag 12 augustus, des avonds van zes tot twaalf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, tel. 2181. Wijkverpleegsters: zuster A. M. Stip hout, Parklaan 63, Haarlem, tel. 02500- 13512. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, tel. 02500-13174. Apotheken: Van zaterdag t/m vrijdag 12 augustus na 10.30 uur 's avonds nacht dienst de Zeestraat-apotheek M. J. Kerk- hoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. De diensten wisselen 's zaterdags om 10.30 uur. De beide in Zandvoort ge vestigde apotheken zijn gedurende de maand augustus elke avond ook des zondags geopend tot 10.30 uur. HILLEGOM Artsen: H. F. ten Hoopen, Stationsweg 2, tel. 5417. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg 6. tel. 3134. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 6430. HALFWEG Artsen: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 87, Zwanenburg, tel. 4454. HAARLEMMERMEER Badhoevedorp/Sloten: dr. Den Ouden, tel. 2368. Hoofddorp: dr. Bult. tel. 6320. Nw Vennep/Rjjsenhout: dr. Nugteren. tel. 220. Polar Bears won in Woerden tijdens verlenging met 3-1 In het prachtige zwembad in Woerden vond vrijdagavond het treffen plaats tus sen HVGB uit Haarlem en Polar Bears uit Ede, met als inzet een plaats in de eerste klasse KNZB. Beide ploegen hebben in deze ontmoeting weinig blijk gegeven een plaats waardig te zijn in deze klas se. Polar Bears schoot driemaal raak en HVGB slechts een keer, zodat de Edena ren promoveren. HVGB moest het stellen zonder mid- voor Hogeland voor wie Hartel speelde. Dat op een groot veld gespeeld moest wor den zal HVGB niet meer, doch ook de te genstanders leken daarop onwennig. Scheidsrechter Winkelaar uit Utrecht liet maar heel weinig toe, waardoor vele aan vallen strandden. Voor HVGB heeft er wel winst in de strijd gezeten, maar de veldspelers plaats ten te slecht waardoor menige kans ver loren ging. Uit een voorzet van Boon kwam HVGB door Meulenberg voor. Toen Hartel (HVGB) op de kant zat en er ver keerd werd geplaatst in de HVGB-achter- hoede kreeg Van der Veer een kans om met een boogbal de HVGB-doelman Lud- ding te verrassen (1-1). Na de hervatting beging Hoogendoorn (HVGB) een overtreding, waarvoor hij de kant op moest. In 't midden van de tweede helft kreeg hij gezelschap van een tegen stander. Tot grootse daden kwam het toen in de wedstrijd niet, zodat 2x3 minuten verlengd moest worden. Ook in de eerste 3 minuten bleef het spel matig. In de tweede periode van verlengen werd er in de HVGB-verdediging verkeerd overgeno men en nam Lagerweg zijn kans waar om de stand in het voordeel van Polar Bears te brengen. Wel laaide het enthou siasme nog op bij HVGB, maar zonder succes. Aan de andere kant schoot Van der Veer nogmaals raak. Advertentie Bjj het afsluiten van de Collectieve Ar beidsovereenkomsten voor de havens van Amsterdam en Rotterdam in december, was tussen de beide scheepvaartverenigingen en de drie contracterende werknemersorgani saties overeenstemming bereikt over het toe passen van een regeling van tariefdervings- toeslag, hangende het onderzoek naar de mogelijkheden van tariefbeloning en werk- classificatie in de havens. Deze regeling werd vastgesteld in een be schikking van het College van Rijksbemidde laars van 14 januari 1960, waarbij deze toe slag op jaarbasis gemiddeld ten hoogste 6 zou bedragen. In de loop van het jaar zou dan nader worden bezien in hoeverre de op basis van de getroffen betalingsregeling voor deze toeslag uitgekeerde bedragen in overeen stemming zouden zijn met het genoemde percentage van de loonsom, dan wel een cor rectie zouden behoeven. Uit het overleg dat tussen partijen sedert dien is gevoerd over de tariefbeloning is thans gebleken, dat de uitgekeerde toeslagen zijn achtergebleven bij dit percentage. In verband hiermede zijn partijen thans overeen gekomen op dit tijdstip voor 1960 een voor ziening te treffen, zodat over het lopende jaar binnen het kader van de beschikking het gestelde gemiddelde zal worden bereikt, aldus een communiqué van de Scheepvaart verenigingen Noord en Zuid. Duitsers bestolen. Voor de Duitse bad gast H. Bachmann en zijn verloofde was het gisteren een slechte dag. Zij waren 's morgens in een pension op Terschelling aangekomen om er hun vakantie door te brengen. Toen zij 's middags na een wan deling in de duinen in badpak even over het strand liepen, ontdekten zij bij hun terugkomst in de duinen dat al hun geld gestolen was. Zij hadden 250 mark en 75 in hun tas. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Op het Zuiderstrand in Zandvoort is vrijdagmorgen de eerste zandbouwwed strijd in dit seizoen gehouden. Het aantal deelnemers was niet zo groot als andere jaren, terwijl ook de werkstukken over het algemeen enigszins beneden de ver wachtingen bleven. Dit neemt niet weg dat de jeugd met grote fantasie toch talrijke aantrekkelijke werkstukken uit water en zand wist op te bouwen. Ook nu weer waren er vele kro kodillen, schildpadden, forten en race auto's, doch daarnaast waren er ook ver schillende nieuwe uitbeeldingen, waarbij Donald Duck bijzondere voorkeur bleek te hebben. Een zeer fraaie prestatie leverde de twaalfjarige J. van der Bijl uit Amster dam, die naast een eerste prijs van de jury een eervolle vermelding kreeg voor het prachtige paard, dat zij wist te boetseren. De jury, bestaande uit de dames Hennis, De Klein en Romkes en de heer C. Kuyper stelde de volgende uitslagen vast: Groep A 6 tot en met 9 jaar: 1. (Barbara Hugenholtz en Janine Staring) met Donald Duck. 2. no. 23 en 24 vliegmachine. 3. no. 12 en 13 met „slot Bommelstijn". Groep B 10 tot en met 12 jaar: 1. no. 39 J. v. d. Bijl, Amsterdam met „Paard". (Fraaiste werkstuk van de gehele wed strijd, met eervolle vermelding van de jury). 2. no. 42 met „Heks". 3. no. 22 met „Bulldog". Groep C 13 tot en met 16 jaar): 1, no. 11 „Oud slot" door C-. Sijtsma te Zandvoort. 2. no. 9 met „Maanvis". De voorzitter van de Oranjevereniging „Zandvoort", ds. J. v. d. Mije reikte na afloop de prijzen uit, die bestonden uit waardebonnen. De eerstvolgende zandbouwwedstrijd, door stichting „Touring Zandvoort" te or ganiseren, zal plaats hebben op woensdag 17 augustus. Dezer dagen heeft mejuffrouw mr. M. Boerée in de hervormde pastorie van ds. Oskamp in Heemstede de getuigschriften uitgereikt aan de meisjes, die het „prak tisch jaar voor meisjes met eindexamen ulo", uitgaande van het „Diaconale jaar" van de Hervormde Vrouwendienst met vrucht hebben doorlopen. Deze meisjes hebben acht maanden in diverse inrichtingen in Haarlem gewerkt, onder meer bij het Hervormde Rusthuis in de Jansstraat, het Diaconessenhuis, Meer en Bosch en de Rachel Steynstichting. De laatste vier maanden hebben zij ge werkt in de Diaconesseninrichtingen in Miinster, Westfalen. Advertentie U KOMT EROP TERUG BANKETBAKKERIJ Hoogerwoerdstraat 11 - Tel. 53158 11 Aan de voorgevel van het nieuwe post kantoor aan de Bin nenweg in Heemstede is dezer dagen de tweeënhalve meter hoge en vierhonderd kilo wegende plastiek van de Amsterdamse beeldhouwer Carel Kneulman aange bracht. Het gipsen model voor dit beeld was al enige tijd in de tuin van het Ste delijk Museum te Amsterdam te be zichtigen, met beel den van onder andere Henry Moore en Jac ques Lipchitz. Het is een beeld geworden met een bijzondere ruimtewerking. Wij vroegen de beeldhou wer hoe hij te werk is gegaan. Hij vertel de dat zijn opzet was om de vitaliteit van de post uit te beel den, de uitbreiding en verjonging van het P.T.T.-bedrijf. „En dat doe je niet dooi een postzegel tegen zo'n muur te plak ken", zei hij. Hij heeft zijn thema gevonden in de bollenstreek, het uitbotten in de ente, de wrede kracht waarmee het nieuwe leven baan breekt. Die wreedheid en on verzettelijke groei werden in het beeld de zware dwarse punt. „Ik wilde in de eerste plaats een mooie versiering, mooi voor de mensen die er steeds langs komen, zoals men een bloem in de revers draagt als men naar een feest gaat, zoals de lente mooi is". De beeldhouwer heeft rekening gehou den met de verschillende hoeken waar onder het publiek het beeld zal kunnen zien. Personen die uit de dienstingang om de hoek komen, ervaren meteen al de wer king van het beeld, welke steeds veran dert naarmate men verder loopt. „Hef is eigenlijk een bewegend beeld", zegt Kneul man. „Voor wie de hoofdingang nadert heeft het beeld weer een andere werking". Hij heeft bij de constructie rekening moe ten houden met de noodzaak de vorm zo stevig mogelijk te maken. Het is voor de beeldhouwer bijzonder aangenaam dat hij van het publiek reeds heel goede reacties heeft ontvangen. Nu het postkantoor ook wat de artistieke versieringen betreft gereed gekomen is, zal het niet. lang meer duren voor dit heuge lijke feit met een officiële plechtigheid bekroond wordt. Op de verjaardag van Prinses Irene werden vrijdag op het Zandvoortse strand zandbouwwedstrijden gehouden. Winnaar was de twaalfjarige Joop van Dijk uit Amsterdam met zijn „rustend paard". Openluchttheater: Vandaag 20,15 uur: Toneelgroep 't Masker met „De barbier van Sevilla". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tempest", 14 jaar. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: vakantiejeugd programma „Tom en Jerry festival". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „The big circus", alle leeftijden. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Conny 'n meisje van zestien", alle leeftijden. Van daag 23.30 uur: „Donker Parijs", 18 jaai\ Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur, echter zondag 13, 16.30 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „De tijger van Eschnapur", 18 jaar. Zondag 14en 16.15 uur: „Hier bin ich, hier bleib' ich", alle leeftijden. Maan dag tot en met donderdag 14.30 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20.15 uur: „De Indi sche graftempel", 18 jaar. Rembramdt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fanfare", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Re volverduel in Durango", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 2-1.15 uur: „Duikbootoperatie Zeehavik", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Faja. Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend (be halve zondag 10.30 uur: jeugdprogramma met Donald Duck en andere. Theater Monopole (Zandvoort): dagelijks 14.30 uur: „Het rijkste meisje ter wereld", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): tot 15 september dagelijks van 10— 12.30 en 13.3017 uur, zondag 1417 uur: expositie van moderne kunstwerken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Eretentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey, dagelijks van 1017 uur, zondags van 13—17 uur. Vleeshal: Tot en met 24 augustus „Spie- ghel Historiael", dagelijks van 1417 uur en van 19.3022 uur. Zondags van 1417 u. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 8 augustus dagelijks van 9—17 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wiistelaan): Kindercircus Bas dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 5 augustus.) Velsen-IJmuiden ZATERDAG 6 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zin gen de bossen". Rex, 20 uur: „Münchhausen in Afrika". ZONDAG 7 AUGUSTUS Thalia, 15 uur: „Op naar Hollywood"; 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 15 en 20 uur: „Münchhausen in Afrika". MAANDAG 8 AUGUSTUS Tha-lia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Münchhausen in Afrika". Beverwijk ZATERDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar een miljoen". W. B. Theater, 20 uur: „Geen genade voor Tom Dooley". ZONDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „De show gaat toch door"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Ein Herz voll Musik"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar 'n miljoen". W. B. Theater, 14.30 uur: „Het zwaard der Saracenen"; 16.30 en 20 uur: „Moord boven de afgrond". MAANDAG 8 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar 'n miljoen". W. B. Thea-ter, 20 uur: „Moord boven de afgrond". H eemskerk Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „De boom der gehangene"; zondag middag 14.30 uur: „De zwarte schorpioen".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7