Plan tot verbreding van A'damsevaart van Poort tot Prins Bernhardlaan ESI "li iiiiiiÉH i £13 i i l'J 1 Amsterdam-Halfweg wordt als vierbaansweg uitgevoerd TAX113000 Kinderen vermaakten kinderen met eigen cabaretprogramma Tevens wordt een nieuwe verlichting aangelegd Vierbaansweg Tijdelijk Uitspraken Haarlemse rechtbank RENAULT DAUPHINE Garage Den leut Kindertehuis St. Jozef krijgt nieuwe vleugel Vakantie-activiteiten voor de jeugd DVS en Buitenrust voetbalkampioen 5 Burgerlijke Stand van Haarlem K U I N 'S „KARAMELLA'S" Mej. J. v. d. Werf 40 jaar in bankwezen werkzaam Koninklijk brons voor jubilaris bij N.Z.H. Baron Van Hardenbroek zeventig jaar Ds. mr. J. G. de Jongh in Haarlem begraven C. F. Stroosnijder is 40 jaar in assurantievak Rechercheur door drie broers mishandeld Programma voor woensdag Vakantie spel op EDO-terrein DINSDAG 9 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT BIJ RIJKSWATERSTAAT bestaan plannen de Amsterdamsevaart van de Amsterdamse Poort tot aan Prins Bernhardlaan in Haarlem over de gehele lengte te verbreden tot een driebaansweg met een breedte van 10.25 meter. Dit plan omvat de aanleg van een parallelweg van zeven meter breedte langs de huizenrij. Deze weg wordt met een anderhalve meter brede scheidingsheuvel van tegeltjes van de rijbaan afgescheiden. Deze scheidingsheuvel kan in de toekomst dienen voor plaatsing van lichtmasten. De eigenlijke verbreding van de weg wordt tot stand gebracht aan de noordkant op de plaats waar zich vroeger de trambaan bevond. Door deze profielverandering zal het mogelijk worden het fietspad in zijn geheel aan de zuidkant van de weg te houden, zodat de fietsers niet meer tussen Prins Bernhardlaan en Amsterdamse Poort de drukke Amsterdamsevaart be hoeven over te steken. Alle rijverkeer komt dicht bij de Amsterdamse Poort tesamen, zodat daar in de buurt een oversteekplaats voor fietsers zal moeten worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling het verkeer hier in de toekomst door middel van een verkeerslichteninstallatie te regelen. Ook nabij de Prins Bernhardlaan zal een verandering worden uitgevoerd. Daar ter plaatse zal de Amsterdamse vaart ver dubbeld worden. Hiervoor wordt ook de voormalige trambaan gebruikt, plus een gedeelte van de vaart, die daar dus iets wordt versmald. Tevens zal de uitmon ding van de Prins Bernhardlaan worden verbeterd. Bovendien bestaan plannen tot verdubbeling van de Prins Bernhardlaan zelf. Dit werk zal te zijner tijd door de gemeente Haarlem worden uitge voerd. Het ligt ook in de bedoeling dat de rijksweg Amsterdam-Haarlem, voorzover deze valt binnen het gebied van de gemeente Haarlem, in de toekomst na uitvoering van de hier geschetste ver beteringen zal worden overgedragen aan de gemeente Haarlem. Wanneer dit werk zal worden uitgevoerd is nog niet bekend. De plannen moeten nog besteksklaar worden gemaakt, zodat in geen geval nog dit jaar met de uitvoe ring begonnen kan worden. Wèl hoopt men in de loop van het volgend jaar met de verbeteringen te kunnen beginnen. De verbreding van de rijksweg Amster dam-Haarlem tussen de hoofdstad en Half weg zal eerder kunnen worden uitgevoerd. Hiervoor zijn de bestekken gereed. Men hoopt binnen niet te lange tijd tot de aan besteding te kunnen overgaan. Zodra het werk gegund zal zijn kan men binnen eni ge maanden met de uitvoering van dit werk beginnen. ben. Het ligt voor de hand dat men dan ook tot verbreding van dit stukje zal over gaan. Tot slot kunnen wij nog vermelden dat de verlichting van de weg Amsterdam- Haarlem ook gemoderniseerd zal worden. De huidige natriumverlichting, die onge veer vijf-en-twintig jaar bestaat en die destijds één van de eerste moderne straat verlichtingen voor interlokale wegen was, is thans Verouderd. Als Rijkswaterstaat dus de verbreding van de weg Amster dam-Halfweg ter hand gaat nemen, zullen de bestaande lichtmasten moeten worden gesloopt en worden vervangen door een moderner apparatuur. Dat de verbreding van de Amsterdam sevaart tussen Amsterdamse Poort en Prins Bernhardlaan waarvoor Rijks waterstaat een plan heeft opgesteld beslist geen overbodige luxe is, toont deze foto die op een spitsuur is ge maakt. Iedere middag zo tussen vijf en zes uur kan men dit beeld zien. Het plan voor verbetering omvat een ver breding tot een driestrooksweg. In de toekomst zal het verkeer bij de Am sterdamse Poort dan door middel van verkeerslichten moeten worden geregeld. Advertentie beaut\j}lacon 1 Dit plan omvat de verbreding van de huidige driestrooksweg tot een vierbaans- weg, gescheiden door een betonstrook varf een halve meter .breedtedje ophetzelfde niveau als de beide tweestrooks banen komt te liggen. Aan de noordkant van de weg wordt ook hier de voormalige tram baan gebruikt. Naast de te verbreden weg komen aan de noordkant parkeerbermen, waardoor de vaart zéér dicht wordt bena derd. Ter afscheiding van het water gaat Rijkswaterstaat een kade'tje, aanleggen van 45 centimeter hoogte dat aan de schuine wegzijde bekleed zal zijn met een betonplaat. Aan de bestaande weg wordt dus een vier meter brede verharding, een parkeerberm en een kade'tje toegevoegd. Tevens zullen de uitmondingen van de Burgemeester de Vlugtlaan en de Dr. Abraham Kuyperlaan in Amsterdam wor den verbeterd. Ter plaatse van beide la nen worden de rijbanen van de weg wèl gescheiden door een middenberm, waar door het afslaand verkeer gelegenheid krijgt zich op te stellen en de beide lanen een volledige aansluiting op de wegver- dubbeling krijgen. Daar ontstaan twee we gen van zes meter breedte met een mid denberm. Door deze verbeteringen kan het thans bestaande verbod tot linksafslaan voor het verkeer komend uit de richting Amster dam naar Burgemeester de Vlugtlaan en Dr. Abraham Kuyperlaan worden opgehe ven. Hierdoor zullen de bussen van de N.Z.H.-dienst ZandvoortAmsterdam te vens de nieuwe tuinsteden van de hoofd stad kunnen gaan bedienen. Ook in Halfweg worden verbeteringen uitgevoerd. Een belemmering wordt ge vormd door de bruggen, die niet verbreed kunnen worden. Aan de noordzijde van het Dr. Boumanplein komt echter een vluchtheuvel met daarachter gelegenheid tot parkeren. Het bruggetje over de Pola- nenkade wordt iets verbreed, waardoor de Polanenkade zelf iets moet worden ver smald. Dit zijn de plannen, zoals die thans in bestek gereed zijn. Voorlopig valt het ge deelte Halfweg-Prins Bernhardlaan Haar lem dus nog buiten de voorgenomen ver beteringen. Zodra echter de nieuwe rijks- BEVALLEN van een zoon: 6 aug.: H. BoonstraArvesen, J. T. VermeerBruin; 7 aug.: E. MandemakerSnijders, C. G. J. MakkeiieHartman; 8 aug.: N. van Kal kenXroonenburg. BEVALLEN van een dochter: 5 aug.: H. F. A. van WaardenburgBacker, E. Kaag manRuiter, H. M. J. KoopenThoolen; 6 aug.: A. J. van der Lindenvan der Lin den, A. TuijnGroen, M. Ardeschvan Tongeren, J. M. C. J. BoxelaarKooij, C. H. J. Timmermanvan den Heuvel, H. B. RegenboogKlever; 7 aug.: W. C. Raad- senSchniedewind; M. F. H. Tibbert Mulder, D. G. J. H. ThomsonBosman; 8 aug.: C. Gilbertvan Driest. OVERLEDEN: 5 aug.: R. Jansen. 61 j., Laurierstraat. J. A. van Cleeff, 74 j., Rip- perdapark. 6 aug.: W. P. Abspoelvan dei- Pad, 52 j., Indischestraat. J. C. van Waard, 47 j., Lindenstraat. H. Wezenaar, 75 j., Ju dith Leysterstraat. 7 aug.: C. Dekkervan Noorduijn, 86 j., Schotersingel. ONDERTROUWD: 5 aug.: J. W. Oudhoff en M. J. Feitsma. 6 aug.: A. C. Veerman en I. van Huijstee. 8 aug.: N. J. Bottelier en J. P. M. van Schie. J. L. Galjaard en M. I. Verweij. J. E. Krauwinkel en F. A. Pouwéls. GEHUWD: 8 aug.: J. S. A. Hoek en C. C. Pijnaker. weg 6 (oostelijke randweg) aansluiting zal krijgen met de Amsterdamse vaart zal men ook moeten overgaan tot de verbre ding van het gedeelte van de weg Haar lem-Amsterdam tussen dit aansluitings- punt en Halfweg..*.v, Al deze verbeteringen hebben echter maar een tijdelijk karakter. In de verde re toekomst zal namelijk de weg Haar lem-Amsterdam vóór Halfweg naar het noorden worden afgebogen om aan de noordkant om Halfweg heen te lopen en aan te sluiten op een nieuw te projecte ren weg die reeds in een uitbreidingsplan van Amsterdam staat en die evenwijdig aan de bestaande weg, deze op den duur zal gaan vervangen. Deze nieuwe weg zal ongeveer honderd meter ten noorden van de huidige weg komen te lopen, waardoor te zijner tijd ook de spoorlijn Haarlem- Amsterdam naar het noorden verlegd zal moeten worden. Als het eenmaal zover is zou slechts het kleine stukje Prins Bernhardlaan-aanslui- ting rijksweg nr. 6 nog drie stroken heb- ADVERTENTIE Een onvergetelijke lekkernij BANKETBAKKERIJ Hoogerwoerdstraat 11 - Tel. 53158 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 25-jarige employé van de K.L.M. uit Amsterdam wegens diefstal meerma len gepleegd veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan zeven onvoor waardelijk met aftrek en drie voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd, waarvan twee jaar toezicht van de reclassering. Dezelfde straf, maar dan met toezicht gedurende een jaar had de officier van Justitie veertien dagen gelden geëist tegen deze verdachte die in een loods op Schip hol werkte en zich tal van goederen ter waarde van duizenden guldens had toege- eigend. Elij had de goederen in donker Amsterdam" verkocht en van de op brengst goede sier gemaakt. De rechtbank veroordeelde een 31-jarige Duitse monteur, die tijdelijk in Beverwijk woont, tot twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Ver der bepaalde de rechtbank dat de inbe- slag genomen auto van verdacht verbeurd wordt verklaard en dat de Duitser de helft van de opbrengst ontvangt. Een politie-inspecteur trof de man in de nacht van 12 juni op de Delftlaan in Haar lem in dronken toestand aan, toen hij juist in zijn auto wilde wegrijden. De eis luidde zes weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De rechtbank veroordeelde een 22-jarige elektriciën, die op 21 mei 's nachts slin gerend op een motor over de Rijksstraat weg in Haarlem had gereden, tot 75 of 15 dagen. De jongeman was na het drinken van bier en citroentjes op de motor van zijn vriend gaan rijden, zonder dat deze toe stemming had gegeven. De rechtbank achtte het rijden onder invloed niet bewezen, maar wel het on rechtmatig gebruik van de motor. De officier van Justitie had drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Vandaag herdenkt mejuffrouw J. v. d. Wërf, bijzonder procuratiehoudster bij het kantoor. Haarlem van de Rotterdamse Bank n.v., de dag waarop zij veertig jaar in het bankwezen werkzaam is. Mejuf frouw v. d. Berg trad op 9 augustus 1920 in dienst bij de Nationale Bankvereniging, welke instelling omstreeks 1930 werd over genomen door de Rotterdamse Bank. Zij is voornamelijk werkzaam geweest op de kredietafdeling en de afdeling per soneelszaken. Op 1 oktober 1948 werd zij benoemd tot bijzonder procuratiehoudster. Op haar verzoek is het jubileum in be sloten kring gevierd. Zij werd toegespro ken door de district-directeur van Noord holland, mr. M. A. V. Slingenberg, die na mens directie en personeel een radiotoestel aanbood. De voorzitter van de personeels vereniging. de heer E. Dekker, bood een tuinslang en een tuinschaar aan. Vandaag herdenkt de heer R. de Haan conducteur bij de vervoersdienst van de N. Z. H. het feit, dat hij veertig jaar geleden bij bovenvermelde maatschappij in dienst trad. In zijn woning aan de Beukenstraat 35 te Haarlem heeft de heer J. J. Jurissen, directeur van de N. Z. H., de jubilaris in een kort toespraakje met dit feit gecompimenteerd en hem namens de burgemeester van Haarlem de ereme daille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau overhandigd. Tevens ontving de heer De Haan uit handen van zijn directeur het erediploma van de Ne derlandse maatschappij voor Nijverheid en Handel en de aan deze onderscheiding verbonden gouden draagmedaille. De heer T. Hetem, chef van de vervoersdienst, over handigde de 62-jarige jubilaris een ge schenk onder couvert. De heer de Haan, die lid is van het jubileumfonds, ontving van het bestuur van dit fonds namens het personeel een geschenk. Nog niet zo lang geleden, om precies te zijn op 6 april, werd mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht in Bennebroek gehuldigd wegens zijn be noeming tot Officier in de Orde van Oran je-Nassau. Ook maandag viel hem een huldiging ten deel, omdat de heer Van Hardenbroek zeventig jaar was geworden. Na een druk bezochte dag onder de aanwezigen wa ren talrijke vooraanstaande personen werd de jarige 's avonds een serenade ge bracht door de Bennebroekse muziekver- eninging „Kunst na Arbeid", waarvan de heer Van Hardenbroek ere-voorzitter is. Het gold hier in feite een dubbele hul diging, daar de heer Van Hardenbroek tevens benoemd was tot Ridder in de Huis orde van Oranje-Nassau. Nadat de jarige zijn dankwoord voor de huldiging had uit gesproken, werden de spelers op een hart versterking onthaald. Advertentie Prijs ƒ5625— Verreweg de zuinigste auto in zijn klasse Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter 2V2 1.. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum Afschrijving gemiddeld 900.— tot 1200.per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelen- prijs. b.v. complete motorrevisie ongeveer 300. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat u eens geheel vrijblijvend voor lichten door HOOFDAGENTSCHAP Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP Rijksstraatweg 249 Telefoon 57455 Er zijn in dit leven on telbare dingen, levend onder ons mensen, die waard zijn in wijder kring bekend te worden, maar die toch door welke oorzaak ook zelden of nooit in de krant komen. Voor het grote nieuws van zich altijd weer splitsende atomen, partijen en we relddelen op de voor pagina, zijn zij lijken zij te onbelangrijk. Maar „onder ons" kun nen we er misschien tóch over praten. Er is in de krantenwereld een soort stelregel, dat al leen dat nieuws ge schikt is, dat de massa beroert; dat niet bij her haling zich afspeelt en dat gevolgen zal hebben voor de mensheid. Ik had vroeger een hoofdredacteur, die deze dogma's samenpakte in een soort gevleugeld voorbeeld. Hij zei: wan neer een hond een man bijt, is dat geen nieuws. Maar wanneer een man een hond bijt, dan moet het in de krant. Alle gevallen waarin 1e hond is gebeten, vindt u op de voorpagina. Maar „onder ons" kun nen we het toch wel eens hebben over de hond die de man beet. Want het. was eigenlijk zo'n goede hond, zonder stamboom wellicht, maar met leuke kroezerig begroeide flap oren. En de man., tja, nooit een Nobelprijs ge wonnen, nooit geridderc zelfs en nimmer in de krant verschenen. Toch wel een aardige man, een „net persoon zeg gen we, een die onopval lend zijn werk doet, met blanco strafregister, on belast door litteraire prijzen en beurzen en qua inkomen voor de Mannen van het Klein Heiligland een simpel kohier zonder verweer schriften. Maar in zijn leventje, op zijn tei'rein, met zijn hobby toch wel iemand, waar we „onder ons" eens over kunnen babbelen. Zijn handteke ning is een duizendste waard van die van me neer Kroesj uit het Kremlin, maar hij heeft vóór, dat hij nooit met raketten rammelt. Dat kan een grote pré zijn. Er zijn andere dingen, die wèl bekend zijn. maar waarover we „on der ons" nog eens kun nen napraten. Omdat we er een eigen mening over hebben en er dus ons zegje over willen zeg gen. Niet om aan de gro te klok te hangen na tuurlijk en misschien zelfs niet om er iets mee te bedoelen. Maar onder elkaar mogen we het er wel een keer over heb ben. In de beslotenheid van een kleine rubriek vol menselijk lief en leed. Daar zit niets on gezonds in. Ja, en dan zijn er ook wel typisch Haarlemse, Heemsteedse, Bloemen- daalse dingen. Den Haag of Amsterdam zullen er zich nooit om achter de oren krabben. Het zijn geen dingen of feiten waarvoor ze een spoed zitting van de NAVO bijeen zullen roepen. Maar wat de NAVO niet interesseei-t, interesseert misschien ons rondom de Bavo wel. Welaan, daar kunnen wij dan ons plaatselijk schijnwerper- tje op richten. Omdat we er tóch wel trots op zijn, ook al interesseert het de heren Eisenhower of Luns niet. Omdat we tóch wel willen weten, dat we het óók hebben, of juist niet. Viktor Borge, de be roemde Deens-Ameri kaanse muzikale clown heeft als een van zijn bekende grappen, dat hij tijdens het spelen van een gevoelige Chopin- nocturne plotseling op staat en tot de zaal zegt: „Ik weet niet of ik er u een plezier mee doe, maar voor de liefhebbers deel ik mee, dat het zo juist op Hawaii vloed is geworden." De zaal ligt flauw, want na Chopin komt deze vloed wel wat abrupt New York bin nen. Het komisch effect ligt in het feit, dat New York zich nauwelijks op dat moment voor Hawaii interesseert, laat staan voor eb en vloed New York, Berlijn, Hongkong en Kaapstad interesseren zich wel licht ook niet voor Haar lem en zijn randgemeen ten. omdat gemeten naar tijd, afstand en impor tantie het hier allemaal gewoon en op rolletjes loopt. Maar ons, neerge streken tussen Mooie Ne] en Waterleidingduinen interesseert dat wel, om dat het dichtbij is, om dat we de mensen ken nen. Dan is het wel eens leuk en vaak ook nut tig om er „onder ons" over te praten. Kijk, als u het nu zo ziet, dan begrijpen we elkaar. U hoort er dus wel nader van, „onder ons" Bart L. Joris Op de begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem is heden, dinsdagmiddag, ter aarde besteld het stoffelijk overschot van ds. mr. J. G. de Jongh uit Bilthoven, eme ritus predikant van de Evangelisch Luther se Kerk, die de vorige week op ruim zevenenzeventig jarige leeftijd bij een ver keersongeluk te De Bilt in Utrecht is om gekomen. Ds. mr. De Jongh werd op 7 mei 1883 te Haarlem geboren, bezocht het stedelijk gymnasium in zijn geboortestad en stu deerde daarna aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam, waar hij op 10 juli 1903 zijn kandidaatsexamen theologie deed en aan het evangelisch luthers seminarium. Nadat de heer De Jongh op 6 oktober 1909 proponent was geworden bij de Evange lisch Lutherse Kerk werd hij op 20 fe bruari 1910 bevestigd als predikant van de evangelisch lutherse gemeente van Zierik- zee. Op 3 november 1918 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Amersfoort. Deze zijn tweede en laat ste gemeente diende ds. De Jongh tot 1 juli 1948, toen hem op ruim vijfenzestigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. In Amersfoort was ds. De Jongh ook van 1924 tot 1948 advocaat. ADVERTENTIE Op 15 augustus herdenkt de heer C. F. Stroosnijder, Ramplaan 98, Haarlem, de dag waarop hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de Brandmaatschappij te Amsterdam van 1790 n.v. (Amsterdamse Assurantieassociatie De Koepel). De jubi laris is daar sinds december 1955 procu ratiehouder. Voorts is de heer Stroosnij der voorzitter van de woningbouwvereni ging „Bloemendaal" in Overveen. Vorige week, in de nacht van donderdag op vrijdag zag een Hilversumse recher cheur, dat een man een sigarettenauto maat openbrak en er pakjes sigaretten en geld uithaalde. Hij wilde de man aanhou den. maar deze kreeg hulp van twee an deren, waarvan één de politieman met een ijzeren staaf op het hoofd sloeg. Doordat het bloed over zijn gezicht stroomde en hij vrijwel niets meer kon zien. konden de aanvallers zich uit de voeren maken. Zijn collega's hebben nu de drie man nen, drie broers van 39, 29 en 24 jaar op gespoord en in het politiebureau opge sloten. Het kindertehuis St. Jozef asm de Zyl- singel in Haarlem zal in de naaste toe komst een belangrijke uitbreiding onder gaan. Het ligt in de bedoeling dat op de hoek van de Brouwerskade en de Ruycha- verstraat een nieuwe vleugel van vier ver diepingen zal verrijzen. Bovendien zal in het bestaande gebouw een aantal verbete ringen in de accommodatie worden aange bracht. Volgens het plan voor de nieuwbouw zullen op de begane grond drie zalen komen, die door middel van vouwwanden van elkaar gescheiden zijn. Hierdoor is het mogelijk van deze zalen één grote ruimte te maken. Vereer zijn er een naaikamer, een woonkamer voor meisjes, een speel- serre, een zusterkamer en een grote speel- serre geprojecteerd. Op de eerste verdieping zullen zich o.m. een sleapzaal, een woonkamer voor jon gens, een wasruimte met toiletten en een garderobe bevinden. Over de gehele lengte van het nieuwe gebouw komt een groot dakterras. De tweede verdieping zal een slaapzaal, een woonkamer, kamers voor de leidsters en de nachtzuster, alsmede een garderobe bevatten. .Op de derde verdie ping komen negen slaapkamers voor de leidsters, een woonkamer met afwasruim- te, een woonkamer, een linnenkamer en badkamers. Op de zolderverdieping zal een kapel worden ingericht. In de kelder on der de vleugel zullen de rijwielstalling, de stookplaats voor de centrale verwarming, een strijkkamer, een wasserij, diverse berg ruimten en een grote ruimte voor knutse len worden ondergebracht. Het volledige bouwplan van de architec ten J. B. Wesselingh en K. J. Aanstoot te Overveen. ligt tot en met 11 augustus op de gemeentesecretarie (afdeling 7) in Haar lem ter inzage. Leonarduszaal, Westergracht, 14 en 16 uur: filmvoorstellingen. Voor alle afdelingen van het Haarlems Speeltuinverbond: sportdag op het EDO-terrein, Aanvang 10 uur. Speeltuin Kindervreugd, Godfried van Bouillonstraat: kleuterdag in Groe- nendaal. Speeltuin Dartele Jeugd, Flevoplein: autobustocht naar Alkmaar. Speeltuin Hof van Eden, Geusevesper- straat, 9 uur: zandfigurenwedstrijd. Speeltuin Noordervreugd, Ambacht straat: autobustocht naar Alkmaar. Speeltuin Het Paradijsje, Witte Heren straat 14 uur: kleutermiddag. Speeltuin Don Bosco, Phoenixstraat, 9.30 uur: uitgaansdag in Kennemer- duinen. Speeltuin Elba, Ged. Schalkburger- gracht. 9 uur: wandeltocht in Kenne- merduinen. Kaarten verkrijgbaar op de speeltui nen en speelpleinen. De kunst met een kleine k is maandag op het EDO-terrein met groot enthousias me door kleine artiesten beoefend. Het waren meisjes en jongens van speeltuinen van het Haarlems Speeltuinverbond, die onder het motto „Voor kinderen door kin deren" een cabaretprogramma van eigen fabrikaat opvoerden. De zangers, acroba ten, clowns en gedresseerde „apen" heb ben erg hun best gedaan om het hun pu bliek xmn leeftijdgenootjes naar de zin te maken. Vier vrolijke knapen in spijkerbroek en hagelwitte overhemden zongen, ritmisch begeleid door gitaar, sambaballen en tam tam, dat het een lieve lust was. Een veel belovende jeugdige kweler presenteerde het schone lied „Milord" zonder blikken of blozen. Van zijn aandoenlijke voor dracht zou Corry Brokken misschien nog wat kunnen opsteken. Een paar clowns zorgde voor de vrolijke noot na deze droeve geschiedenis. Even wichtskunst en gymnastische toeren kwa men eveneens aan hun trek. Ze werden met de daarbij behorende ernst en concen tratie beoefend. Een grappig nummer was het optreden van een apentemmer. Hij had zijn „dieren" voorbeeldig in de hand al haalden ze nog zoveel apenstreken uit. De toeschouwers waren gul met hun klin kende waardering voor het gebodene. Finales voetbaltoernooi In de middaguren werden op het bijveld Een „wilde beesten"-nummer ontbrak niet op het programma van het kinder cabaret dat maandag op het EDO-ter rein werd opgevoerd. Het jeugdige publiek had veel schik in de „apestre- ken" van dit tweetal. de finales van voetbaltoernooi van de va- kantiespelen verwerkt. In poule A speelde DVS eerst met 1-1 gelijk tegen Klarenhof. De wedstrijd Klarenhof-Te Zaanen werd bij de stand 0-1 gestaakt omdat de spelers het met de scheidsrechter niet eens wa ren over het al of niet toekennen van een doelpunt. Het incident liep zo hoog dat de arbiter weigerde verder te fluiten en naar huis ging. De ontmoeting Te Zaanen-DVS gaf een eenzijdige strijd te zien. DVS liet er met een 6-0 zege geen twijfel o\—?r be staan wie de sterkste was. Met drie pun ten eindigde DVS op de eerste plaats in deze poule en legde beslag op de beker. In de finale van poule B (grotere jon gens) won Het Centrum met 1-0 van Haar lem-Oost. Buitenrust en Haarlem-Oost be reikten een dubbel blanke eindstand, waarna Buitenrust en Haarlem-Oost elk drie punten hadden, moesten strafschop pen de beslissing brengen. Buitenrust bleek daarbij betere schutters te hebben en veroverde zodoende voor een jaar de wisselbeker. In het volleybaltoernooi waren vooral de ploegen van Patvliet en Delftwijk aan el kaar gewaagd. De beslissende wedstrijd tussen deze twee leverde veel spanning op. Door een iets betere techniek kwam de overwinning echter verdiend bij Patvliet terecht en kon deze speeltuin de Van Dijk- wisselbeker mee naar huis nemen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5