Schiphol's miljoenste bezoeker overladen met geschenken AGENDA Weer scholieren een jaar naar Amerika Koninklijk gezin naar Italië Dronken Duitse jongens scholden dokter uit Kind door zandauto overreden Spits van Frieslands hoogste toren afgebrand Militairen op Biak worden op een schip gehuisvest Raadslid dient klacht tegen B. en W.in Drie jongens verdronken Grootscheepse zuivering in Oostduits partijkader Verzet in Jeruzalem tegen Duits advocaat Oostduits Volksleger zou 110.000 man sterk zijn Haarlem DINSDAG 9 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBL.AD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Aan Jan Stuvtstraat komen 27 bejaardenflats Na blikseminslag Lezing over verschijning in Banneux Negen slachtoffers van kamp Neuengamme herbegraven Gemeenteraad gepasseerd" Gokautomaten voor sportwedstrijden Tweehonderd zondebokken voor politieke onrust Geheimzinnige ladingen voor Cuba Wereldbank bemiddelt in geschil over de Indus De zaak-Eichmann Oliver Powers: mijn zoon is geen spion Met een reserve van 130.000 manschappen Tourvereniging hield puzzel-rit Kort nieuws V elsen-IJ muiden Beverwijk Op 3 september gaat opnieuw een groep Nederlandse middelbare scholieren voor een jaar naar de Verenigde Staten onder auspiciën van de „American Field Service International scholarship", waarvan de Nederlandse vestiging zetelt in de Moreel- sestraat in Amsterdam. Nederland kreeg voor het komende cursusjaar 1960-1961 vijftig plaatsen toegewezen. Uit de weinige kandidaten, die naar een beurs solliciteer den, konden slechts 32 jongelui worden ge selecteerd die voldeden aan de normen voor uitzending: persoonlijkheid, aanpas singsvermogen, ruim voldoende rapport cijfers en 16, 17 of 18 jaar oud. De A.F.S. in Nederland zou gaarne een groter aantal sollicitaties voor een jaar gratis verblijf en studie in de V.S. ont vangen, opdat dan meer Nederlandse meis jes en jongens kunnen worden uitgezon den. Voor het cursusjaar 1961-'62 (waar voor de aanvragen in september moeten worden ingediend) kreeg Nederland zelfs 70 plaatsen toegewezen. Of dit aantal in derdaad wordt bereikt, hangt geheel af van het aantal geschikte kandidaten. De reiskosten zijn doorgaans voor rekening van de uitgezondenen, maar in bepaalde gevallen kan hierop een toelage worden verstrekt. De een-armige Fransman, Edouard Maillard, wit de Noord-Franse plaats Bauvin heeft het gepresteerd om in zijn vrije tijd een eigen huis te bouwen. Vijf jaar lang spendeerde hij al zijn tijd na het werk en gedurende de weekeinden aan de bouw van zijn villa, welke nu zo goed als gereed is. Het huis heeft o.m. een badkamer, een zeer moderne keuken en centrale verwarming. Prins Bernhard is vanmorgen met de Prinsessen Beatrix en Irene van de vlieg basis Soesterberg naar Italië vertrokken. De Koningin zal morgen met de jongste twee Prinsessen volgen. Het koninklijk ge zin zal de vakantie doorbrengen in Porto Ercole, een schiereilandje in de Tyrrheense Zee, waar de koninklijke familie een bun galow heeft laten bouwen. Twee Duitse jongens uit Remscheidt zijn toen zij onder drankinvloed verkeer den in Hilversum met hun scooter over de kop geslagen. In het ziekenhuis, waar- zij verbonden werden, scholden zij een dokter zo uit, dat deze weigerde de heren verder te behandelen. De politie sloot hierop de jongens ter kalmering in het politiebureau op. Toen zij na het uitslapen van hun roes enigs- zinds gekalmeerd waren, zijn ze alsnog door een dokter behandeld. De politie heeft hun scooter en het rij bewijs van een hunner in beslag genomen. Na overleg met de justitie :n Amsterdam is besloten de jongelui als ongewenste vreemdelingen, voorzien van een desbe treffend stempel in hun paspoorten, over de grens te zetten. In Rotterdam is de 5-jarige .Jacob Bos door een achteruit rijdende zandauto over reden. Het ventje zat in een opgebroken gedeelte van de weg met. vriendjes te spe len. Zeer waarschijnlijk heeft de chauffeur hem niet gezien. Het jongetje was vrijwel op slag dood. In Naarden reed hedenmorgen het 5- jarige zoontje van de familie Van Putten met zijn autoped de rijweg voor de ouder lijke woning op, vlak voor een vrachtauto. Het knaapje werd overreden en was op slag dood. De r.-k Coöperatieve Bouwvereniging St. Jozef in Haarlem is van plan aan de Jan Stuytstraat 27 flats voor bejaarden te doen bouwen. Het flatgebouw zal drie woon lagen tellen. Elke woning bevat een woon kamer, een slaapkamer, een keuken en een douchecel. De flats zullen via een galerij aan de achterzijde van het gebouw te be reiken zijn. Het bouwplan ligt tot en met 11 augustus ter inzage op de gemeentesecretarie van Haarlem, afdeling openbare werken, volks huisvesting en bedrijven. Vier uur lang zijn brandweerlieden hedenmorgen bezig geweest om de toren van het Friese dorp Tzum, die door blik seminslag was getroffen, te behouden. De toren, die bij de Nederlands Hervormde Kerk staat, is de hoogste van Friesland. Het verhaal gaat, dat men destijds in Oldeboorn een hogere wilde bouwen en midden in de nacht met een lang touw naar Tzum ging om de lengte van de toren te meten. De inwoners van Tzum hebben toen ongemerkt een stuk van dit touw af gesneden en zo bleef hun toren de hoogste. De brand heeft de toren echter vier me ter ingekort; het bovenste deel van de spits is afgebrand. De toren werd juist ge restaureerd en in verband daarmede was de bliksemafleider tijdelijk verwijderd. De brandweer van Franeker kon weinig uitrichten. Pas toen de Leeuwarder brandweer arriveerde, kon het vuur enigs zins gestuit worden. Het blussingswerk was zeer moeilijk, omdat men de branden de spits, die zich op een hoogte van 73 me ter bevindt, niet kon bereiken. De stralen kwamen aanvankelijk niet hoger dan zes tig meter. Maar door meer druk te geven kon men tenslotte de brandende spits be reiken en de vlammen doven. Twee en een halve week eerder dan vorig jaar, heeft Schiphol maandag zijn miljoenste bezoeker van het jaar verwel komd. Het was de heer A. W. van Leeu wen uit Den Haag. Samen met zijn echt genote had hij één van zijn laatste vakan tiedagen bestemd om een bezoek aan de Amsterdamse luchthaven te brengen. Bij de hoofdingang van Schiphol werd hij verwelkomd door één der directeuren van de luchthaven, de heer S. de Mul, die hem en zijn vrouw een retourvlucht per K.L.M. naar Parijs en een enveloppe met inhoud voor het verblijf aldaar aan bood. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het restaurant werden de heer en me vrouw Van Leeuwen overladen met ge schenken. Martin's Air Charter bood het echtpaar een rondvlucht boven de stad aan. „U kunt er direct gebruik van ma ken", zei een vriendelijke stewardess van deze firma. Maar mevrouw Van Leeuwen moest het eerst allemaal even verwerken en zei er prijs op te stellen, het vluchtje maar tot later uit te stellen. Van de trip naar Parijs zullen de heer cn mevrouw Van Leeuwen ook pas later gebruik maken. Overigens zal het niet de eerste keer worden, dat het echtpaar de lucht in gaat. Per K.L.M. zijn zij reeds twee maal op en neer van Amsterdam naar Djakarta gevlogen. K.L.M., British European Airways, de Pan American, Scandinavian Airlines System. Canadian Pacific Airlines, El Al en Fin- nair. Op een tafeltje voor het echtpaar stapelden de reistassen van luchtvaart maatschappijen zich op. waarnaast reis- accesoires, een tafel-aansteker en schaal modellen van vliegtuigen. Eén der souve- Zoals bekend zou in het begin van 1933 in Banneux, een Belgisch gehucht tussen Luik en Pepinster, voor de toen elfjarige Mariëtte Béco Maria acht keer zichtbaar zijn geweest. Deze miraculeuze verschij ningen werden door de rooms-katholieke kerk erkend, waarna Banneux een druk bezocht pelgrimsoord is geworden. Derge lijke bedevaartstochten worden georgani seerd door de internationale gebedsunie „Onze Lieve Vrouwe van Banneux" waar van de Haarlemse afdeljng maandagavond in gebouw „Nieuw Berkenrode" in Heem stede een bijeenkomst hield ter inleiding van de eerstvolgende bedevaart in sep tember. Voor een groot aantal belangstel lenden en deelnemers aan deze tocht hield kapelaan P. G. van Zijp uit Haarlem over dit onderwerp een interessante causerie. Kapelaan Van Zijp noemde hierbij Ban neux een verlengstuk van Lourdes, omdat Maria hier ongeveer in dezelfde gedaante was verschenen. Zij had zich voor de eer ste keer gemanifesteerd op zondag 15 ja nuari 1933, aan de elfjarige Mariëtte Bé- co, volgens spreker een ongeciviliseerd meisje, niet sentimenteel opgevoed en met een vrij kil, nuchter en koud karakter. Weliswaar was zij katholiek, doch haar kerkelijke plichten werden nauwelijks waargenomen. In totaal heeft Mariëtte de verschijning acht maal waargenomen, waarbij haar onder meer de wens werd geopenbaard op deze plaats een kleine kapel te bouwen. Op advies van haar parochiekapelaan ver zocht Mariëtte de verschijning om een te ken, waarop zij volgens haar verklaringen aldus werd toegesproken: „Geloof in mij en ik zal in u geloven. Ik ben de Moeder van de Verlosser en gekomen om het lij den te verlichten." De verschijning nam daarop 2 maart afscheid van Mariëtte met de woorden: „Adieu, tot bij God". In het vervolg van zijn betoog herinner de kapelaan Van Zijp eraan, dat de r.k. kerk een streng onderzoek naar deze ver schijningen heeft ingesteld, waarna de ker kelijke autoriteiten ten slotte van de waar heid overtuigd geraakten. Wel wilde spre ker erop wijzen, dat de r.k. kerk het ge loof aan de verschijningen van Lourdes, Fatima en Banneux niet verplichtend heeft gesteld. Ter illustratie van zijn causerie had kapelaan Van Zijp een groot aantal dia's, filmstroken en een film meege bracht, welk materiaal het gesproken woord toelichtte. Bijzonder interessant wa ren de verschillen in situatie te Banneux tussen het jaar der verschijningen en zo als de toestand inmiddels is geworden. De film gaf een reisverslag van een recente Haarlemse bedevaart, waarbij de plechti ge mis nog werd opgedragen door de voor malige bisschop van Haarlem, mgr. Huy- bers. Kapelaan Van Zijp besloot zijn aan dachtig beluisterde causerie met de me dedeling, dat Mariette Béco nog steeds in Banneux woonachtig is. Zij huwde intussen met een Maastrichtenaar en is thans moe der van drie kinderen. Aan 't slot van deze avond kon kapelaan Van Zijp van de heer A. van Dijk nog een bedrag van ruim vijfhonderd gulden in ontvangst nemen. Dit geld was bijeenge bracht, ten einde enige minder kapitaal krachtige zieken in de gelegenheid te stel len aan een bedevaart naar Banneux deel te nemen. nirs was een DC-8 model van de K.L.M. met een ingebouwd uurwerk in het voet stuk. Op Schiphol verwacht men, dit jaar voor het eerst anderhalf miljoen bezoekers te boeken. Thans, in het hoogseizoen passe ren dagelijks ongeveer 10.000 mensen de toegangspoorten van de luchthaven. Op de erebegraafplaats van de Oorlogs gravenstichting te Loenen op de Veluwe heeft de herbegrafenis plaats gehad van 9 Nederlandse oorlogsslachtoffers, die des tijds zijn omgekomen in het concentratie kamp Neuengamme in Duitsland. De teraardebestelling werd bijgewoond door een groot aantal familieleden van de slachtoffers, vertegenwoordigers van de stichting 1940-'45, de Vereniging van Ex- politieke Gevangenen uit de Bezettings tijd en door het hoofd van het bureau Gra- dienst van de inspectie der intendance in Den Ha^ig, majoor A. Westenburger. In de rouwkapel werd een rouwdienst geleid door ds. Bril, Nederlands hervormd predikant te Klarenbeek, waarna door de directeur van de Oorlogsgravenstichting, de heer De Hertog, het woord werd gevoerd. A.ansluitend werd een dodenappèl gehou den, dat werd afgesloten met het ten ge hore brengen van het Wilhelmus. Een dei- nabestaanden voerde tenslotte het woord en zegde majoor Westenburger en de Oor logsgravenstichting dank voor de identifi catie en overbrenging van de slachtoffers. De 400 man luchtmachtmilitairen, die op Biak nodig zijn voor het onderhoud en de bediening van de 24 Hunter-straalja- gers, die daar worden gestationeerd, zul len worden gehuisvest op een „woon schip". Hiertoe zal het 4500 ton metende K.P.M.-schip „Van Riemsdijk" dienen, dat enige tijd in Singapore opgelegd is ge weest. en dat thans op de werf van Verol- me op Rozenburg wordt verbouwd tot kazerneschip met hutten voor de officie ren en slaapzalen voor onderofficieren en manschappen. De „Van Riemsdijk" zal in september mmet het eerste detachement van 400 man aan boord naar Nieuw-Guinea vertrekken en daar ligplaats kiezen op de rede van Biak. Een christelijk historisch raadslid van de gemeente Genemuiden, de heer K. B Bakker heeft een klacht ingediend bij de officier van justitie in Zwolle tegen B. en W van Genemuiden omdat deze een be sluit zouden hebben genomen, dat niet wettig zou zijn, omdat de raad het niet goedgekeurd heeft. De mening van de heer Bakker is, dat toekenning van 3270,58 als schadeloos stelling aan de pachter W. Hammer ten on rechte is geschied. Het raadslid stelt namelijk dat de raad niet formeel heeft besloten tot het toekennen van dit bedrag en dat B en W door het wel uitbetalen ervan, de Raad hebben gepasseerd. Het bedrag is uitbetaald, aldus nog steeds de heer Bakker, omdat de heer Hammer schade zou hebben geleden van het feit dat de door hem gepachte grond aan de gemeente verkocht is ten behoeve van ge meentelijke uitbreiding. Een gedeelte van de grond moest daarvoor worden opge spoten. De heer Bakker is van mening dat de pachter geen schade heeft onder vonden, omdat hem een boerderij in het ruilverkavelingsgebied Kampereiland is aangewezen welke groter is dan het be drijf dat hij moest verlaten. De heer Bak ker voert voorts aan dat de genoemde pachter zelf deel uitmaakte van de taxa tiecommissie, die het bedrag van de scha de moest bepalen. Het raadslid deelde voorts mede, dat in een raadsvergadering wel over deze scha deloosstelling gesproken is, maar dat geen besluit gevallen was over de toekenning ervan. Ook zeide hij zich met deze aange legenheid tot de minister van Binnenland se Zaken te hebben gewend, die hem zou hebben laten weten dat er „binnenkort nader bericht" zou volgen. Desgevraagd verklaarde de burgemees ter van Genemuiden, de heer G. Hamer, zich van ieder commentaar te willen ont houden. Engeland zal weldra overstroomd wor den met gokautomaten voor voebal, de paarderennen en windhondenrennen. Eddi Pizzey, een Engelsman uit Ipswich heeft een drukknop-automaat gemaakt waarbij men voor enkele shillings aan de voetbal pool kan meedoen, zonder formulieren in te vullen. Het enige wat men hoeft te doen is het waarschijnlijke aantal thuis- of uitwed strijden of gelijke spelen te raden in alle drie de divisies van de Engelse voetbal competitie, knoppen in te drukken om de voorspelling voor iedere divisie aan te geven, een briefje uit de machine te halen en bij Pizzey in te leveren om de prijs in ontvangst te nemen als de voorspelling juist zou blijken te zijn. De prijzen zijn 66 tegen 1 voor het aan tal gewonnen thuiswedstrijden in iedere divisie, 100 tegen 1 voor uitwedstrijden en 200 tegen 1 voor-gelijke spelen. Volgens Pizzey zullen de machines vol komen wettig zijn onder de onlangs veran derde speelwet. Hij denkt er zelfs over de machines te gebruiken voor het gokken op de uitslag van de eerste klasse cricket- matches. In het strandbad in Kralingen is de 10- jarige Chr. Zondervan uit Rotterdam ver dronken. Hij kon niet zwemmen en had zich op een autoband naar het diepe ge deelte laten drijven. Vermoedelijk is hij er daar afgevallen. Een vijftienjarige zoon van de familie Ten Wolde uit Assendelft is aan 't Heems- kerkse strand verdronken. Het ongeluk ge beurde doordat de jongen bij het zwem men in een mui terecht kwam. Toen hij later werd gevonden bleek hij reeds te zijn overleden. In Rotterdam is de 16-jarige W. A. Som- vorde in de sluiskolk van de Parksluizen verdronken. Hij gleed uit van een zes me ter hoge houten brug en viel in het wa ter. Hij kon niet zwemmen. Een van de creaties van de Finse mo deontwerper Marimekko is deze man tel met bijpassende hoek: „Zomer in de stad" is de naam van de set, welke uitgevoerd is in koperkleurige, oranje en bruine stof. BERLIJN (UPI) De Oostduitse rege ring heeft een grote zuivering gehouden onder het communistische partijkader en als gevolg daarvan zijn meer dan tweehon derd partijfunctionarissen in de provincie uit hun posities ontzet. Dit nieuws is af komstig van het anti-communistische „In formatiebureau West". Een rapport door dit bureau opgesteld, zegt, dat in de pro vincie ongeveer zestig eerste secretarissen zijn „weggezuiverd", zeventig tweede se cretarissen en negentig partijbonzen, die belast waren met propaganda en economi sche zaken. Het „Informatiebureau West" zegt, dat deze mensen tot zondebokken zijn gemaakt voor de heersende politieke onrust in de Oostduise republiek en voor het falen van de regering op economisch gebied. In Oost- Duitsland heerst het ergste voedseltekort sedert 1953. Huisvrouwen moeten in de rij staan, zelfs voor aardappelen en brood De arbeiders klagen, dat zij geen goede schoenen en doelmatige kleding kunnen krijgen. De Oostduitse regering heeft hon derden miljoenen marken aan andere pos ten op de begroting onttrokken om vlees en boter in te voeren en daarmee het voed seltekort te verzachten. Dit heeft op zijn beurt geleid tot inperking van de invoer van grondstoffen, machines en eindpro- dukten, hetgeen weer zijn invloed zal heb ben op de produktie van consumptiegoe deren. De zuivering, waarvan het „Informatie bureau West" gewag maakt, toont, dat de ontevredenheid tot in de hoogste rangen van de partij is doorgedrongen. Het Amerikaanse tijdschrift U. S News and World Report" meldt dat Sov- jetrussische schepen sinds 28 juni j.l. ge heimzinnige ladingen in Havanna ontsche pen. Het blad schrijft dat sinds achttien juni bepaalde sectoren van het Cubaanse binnenland, waaronder de bijzonder uitge strekte Zuidcubaanse moerassen van Za pata, tot verboden gebied zijn verklaard het meldt verder dat er in de afgelopen zes weken tweehonderd technici uit com munistische staten in Cuba zijn aangeko men. Volgens de „U. S. News and World Re port" zijn de kisten, die uit de Russische schepen worden geladen, groot genoeg om vliegtuig- of raketdelen te kunnen bevat ten. Zij woi'den door de Russische opva renden met de grootste zorg uitgeladen De Cubaanse bootwerkers mogen zich niet met de lossing bemoeien. NEW DELHI (Reuter) De vice-presi dent van de Wereldbank, Iliff, is dinsdag in New Delhi aangekomen voor bespre kingen die ten doel hebben de impasse tus sen India en Pakistan over het gebruik van hét water van de Indus te verbreken. Iliff verklaarde bij aankomst, dat hij een com promis in het twaalf jaar oude geschil bij zich heeft. Volgens de persdienst van de Israëlische regering zal het proces tegen de voormali ge ss-kolonel Adolf Eichmann, die voor de massamoord op Joden verantwoordelijk word gesteld, naar verwachting in de ko mende lente in Jei'uzalem worden gehou den. Het proces wordt in de landstaal gevoerd met vertaling in het Duits voor Eichmann en naar men verwacht met vertalingen in het Frans en Engels voor waarnemers en journalisten. In parlementaire kringen te Jeruzalem is zondag vernomen, dat de Israëlische regering maandag een wetswijziging zal voorstellen die het mogeljk moet maken dat een Westduitse advocaat, dr. Serva- tius uit Keulen, Eichmann verdedigt. Het partijloze blad „Haaretz" schrijft, nu Eichmann een Westduitse advocaat heeft gekozen, er verzet is tegen een wij ziging van de wet, die het optreden van een Duitse advocaat voor een Israëlische rechtbank mogelijk moet maken. De tegen standers van een dergelijke herziening voeren aan, dat een Duitse advocaat niet wenselijk is omdat hij Duitser is en dat een buitenlandse advocaat een „interna- tionaal tinte" aan de berechting zou geven, hetgeen zij wenselijk achten, omdat Israel niets heeft willen weten van een berechting door een intei'nationale rechtbank. Het blad is het met deze twee argu menten niet eens. Er bestaat, zo meent het, geen reden Eichmann het recht te onthouden dat Goering, Hess en Kalten- brunner, die boven Eichmann in de natio- naal-socialistische hiërarchie waren ge plaatst, wel werd toegekend. RICHMOND, U.S. (A.F.P./Reuter) De vader van de Amerikaanse piloot Fran cis Gary Powers, Oliver Powers, heeft zich er maandag over beklaagd dat het Amerikaanse ministei-ie van Buitenlandse Zaken zijn zoon, die als de vlieger van de U-2 in Russische gevangenschap is, als spion aanduidt. Oliver Powers zei tot journalisten te Richmond dat Francis Gary nooit heeft bekend een agent van de Amex'ikaanse geheime dienst te zijn geweest. Hij zei een exemplaar te hebben ontvangen van wat hij de „bekentenis" van zijn zoon noemt. Niets hierin kan leiden tot vei-oordeling wegens spionage, zei hij. Als het ministerie van Buitenlandse Za ken hem een spion noemt, verklaart het Francis Gary schuldig en laat het uitspre ken van het vonnis aan de Russen over, aldus Oliver Powers. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag te Washington gezegd niets te weten over een bekentenis waarvan Oliver Powers een exemplaar zou hebben. **TS£" BONN (UPI) Volgens een woordvoer der van het Westduitse ministerie van De fensie omvat het Oostduitse „Volksleger", land-, lucht- en zeestrijd krachten tezamen, 110.000 man. Daarachter staat een reser ve van 130.000. De lanstrijdkrachten bestaan uit twee legei's; een van twee gemotoriseerde divi sies, een tankdivisie en een aantal kleine re afdelingen. De landstrijdkrachten zijn uitgerust met 2.000 kanonnen, 1.800 tanks en 10.000 iTiotoxwoertuigen. De marine be staat uit vier escox'te-torpedobootjagers, 20 tot 25 mijnvegers, 75 kust- en pati'ouil- leboten, ongeveer 40 onderzeebootjagers, ongeveer 50 kleine boten voor bevoorra ding en waarschijnlijk zeven Russische on derzeeboten. In aanbouw zijn nog twee torpedojagers, zeven onderzeebootjagers en zeven escortevaartuigen, terwijl Rusland van plan is nog vijf toi-pedojagers en twaalf onderzeeboten te leveren. De luchtmacht heeft de beschikking over 370 Russische vliegtuigen en 200 lucht- afweerkanonnen, aldus de Westduitse woordvoerder. Hij vertelde, dat tot dusver 22.000 mi litairen van het Oostduitse „Volksleger" naar het Westen gevlucht zijn. Behalve deze Oostduitse strijdkrachten zijn nog twintig Russische divisies in Oost- Duitsland gestationeerd. De puzzelrit die de toervereniging „De Bollenstreek" zondag heeft verreden, is weer een succes geworden. Uit verschil lende plaatsen wax-en de deelnemers ge komen om de veertig km lange tocht mee te maken. Alle zestig deelnemers ontvin gen een hex'inneringslint. Uitslag: 1. J. Px-ent, Haarlem; 2. H. van Gennep, Haarlem; H. van Kesteren en B. v. d. Poel, Lisse; T. de Jong, Leeuwarden; mej. T. Spierings, Haarlem; C. Duivenbode, Lisse; H. van Weelde en J. Hylkema, Amsterdam. Siem van der Ham, de toerwinnaar van vorig jaai'. heeft zijn eerste wegwedstrijd als aspirant gereden in de ronde van Oostdorp (Wassenaar). Hij heeft een goed debuut gemaakt, want hij eindigde daar als derde, een mooie prestatie voor een jongen van veertien jaar. Zondag is de laatste wedstrijd vexTeden voor de zomercompetitie. De einduitslag van deze competitie is: Klasse A: 1. C. Lengers, 2. A. van Houwelingen. Klasse B: I. J. Aarts, 2. N. Castien. Klasse C: 1. S. v. d. Ham, 2. P. v. d. Reep. Hoogleraar. Dr. D. J. Hoens is be noemd tot gewoon hooglex-aar in de facul teit der godgeleerdheid aan de rijksuniver siteit te Utrecht voor het geven van onder wijs in de levende buitenchristelijke gods diensten. Openluchttheater: Woensdag 14.30 uur: Tom Poes en Ollie B. Bommel. BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tempest", 14 jaar. Elke ochtend 10.30 uur: Vakantiejeugdpi'ogramma „Tom en Jerry festival". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter dinsdag 14 en 20 uur: „The big cii'cus", alle leeftijden. Lido Theater: dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Conny, 'n meisje van zestien", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: ,La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en woensdag 20.15 uur: „De Indische graftempel", 18 jaar. Woensdag en donderdag 14.30 uur: „Hopla Conny', alle leeftijden; 20.15 uur: „M- een stad zoekt zijn moordenaar", 18 j. Rembrandt Theater: Dagelijks 14„ 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fanfare", alle leeftijden. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur: „Duikbootoperatie Zeehavik", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma met Donald Duck en andex-e. Theater Monopole (Zandvoort): Dagelijks 14.30 uur: „Het rijkste meisje ter wereld", alle leeftijden; 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uux% zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Eretentoonstelling van schilde rijen, akuarellen en tekeningen van Kees Vei'wey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zon dags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot en met 24 augustus „Spie- ghel Historiael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ,In 'l Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vi'ijdag 5 augustus). DINSDAG 9 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". WOENSDAG 10 AUGUSTNS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Kapers op de kust". DINSDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15.uur: „Die Sünderin". WOENSDAG 10 AUGUSTNS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Mijn vriend Kazan"; 19 en 21.15 uur: „Die Sünderin".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6